Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Alighanem jövő héten benevezek egy Hisense 65U8QF típusú tv-re, ár-érték arányban nem igazán találtam jobb dealt, ráadásul a Media marktban meg lehet venni 15 havi ingyen hitelre.. Nem vagyok egy nagy tv cserélgetős pali, egy 5,5 éves Panasonic VIERA-t váltanék le vele. Sok jót olvastam már erről a típusról, remélem nem fogok csalódni. 😎

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1752) togaba válasza Ferenczi Áko (#1751) üzenetére


togaba
tag

Szia!
Panasonic Vierám volt nekem is (8éves), én csak U7QF-et vettem, de nem csalódtam abban sem. :))

(#1753) dniki88


dniki88
tag

Sziasztok
Hisense 58A7100f készülék.
A kép szétesik az olyan csatornáknál amihez kell a CI kártya. (Pr teleCom)
Látom a fórumban, hogy kártyával többeknek volt hibája, lett rá megoldás?

(#1754) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Ilyen az élet, holnap rendeztem volna a Hisense 65u8qf tv vásárlást, erre elfogyott ahol vettem volna :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1755) fezsoo válasza dniki88 (#1753) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Szia.
Ugyan ez a tv van nekem is. Ilyen problémáink nincsenek.Eddig nem is voltak.
De csatorna kereséskor a gyengébb és erősebb csatornákat is betölti. Van amiből 2-3 db is van. MindigTv-n.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1756) Piftuka válasza dniki88 (#1753) üzenetére


Piftuka
veterán

Első körben a szolgáltatónál tennék bejelentést.

Nekem ~2 éve a UPC produkál ilyen hibákat. Ezernyi szervizes kiszállást és egyszer még kötbér fizetését követően, már nem a képen látható mértékben, bár 1-2 csatornán sajnos továbbra is élvezhetetlen az adás miatt.

Tipikusan a jelerősség és/vagy jelminőség romlása hozza magával. (Annak kiváltó oka viszont többféle is lehet.)

"Aquila non captat muscas."

(#1757) Piftuka válasza Ferenczi Áko (#1754) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez ilyen sajnos! Hónapok óta írom itt (is), hogy aki ilyen tévét szeretne, az ne habozzon, mert a hazai készlet utolsó példányait pörgetik ki.

Még az Auchan kínálatában megtalálod ennyiért. ;)

Ráadásul, ha a magyar csapat 5 gólt rúg, akkor ~210.000 forintba került a tévéd. (Mert ~70.000 forintot később levásárolhatsz náluk a kapott bizalompontjaidból.)

Én most már nem sokat gondolkodnék a megvásárlásán. :)

"Aquila non captat muscas."

(#1758) Ferenczi Áko válasza Piftuka (#1757) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Tudom, láttam (csak sajnos nincs rá hitelajánlat.. :( )
Nem lett volna semmi habozás, csak szerettem volna még garanciát vásárolni, de azzal együtt nem fogadta el az online hitel igénylést, aztán gondoltam hétfőn majd telefonálok és intézem.. Egyébként összesen 4 db volt nekik országos készleten, ami az eladó szerint kiállított darab, így picit megnyugodtam, hogy nem egy olyan tv-t veszek, ami 1 éve megy napi 12 órában..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1759) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Azokat kérdezem akiknek Hisense 65U8QF tévejük van, hogy esetleg le tudják mérni a doboz méretét? Sikerült megcsípnem egyet csak el kell mennem érte és nem biztos hogy be fog férni a kocsiba.. :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1760) rainman72 válasza Ferenczi Áko (#1759) üzenetére


rainman72
nagyúr

Milyen autod van?
65s tv dobozban nem igazán max ha kombi
Itt vannak a méretei [link]
160x103x18cm

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1761) Piftuka válasza Ferenczi Áko (#1759) üzenetére


Piftuka
veterán

Hol sikerült találnod egy példányt? :)

"Aquila non captat muscas."

(#1762) Saccco válasza Ferenczi Áko (#1759) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én már számolgattam, 2-es Octavia kombi is kicsi hozzá, pedig abba minden is belefér amúgy... :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1763) Ferenczi Áko válasza Piftuka (#1761) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Auchanban
Akkor kizárt, hogy a 2003-as Fiestámba befér.. Még ketté hajtva sem😂

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1764) Piftuka válasza Ferenczi Áko (#1763) üzenetére


Piftuka
veterán

Örülök, hogy sikerült találni! :C

Fiesta? Hááát... ha van rajta vonóhorog, és bérelsz egy utánfutót... :P :DDD

És ez még "csak" egy 65 colos tévé! Érdekességként álljon itt, hogyan lehet szállítani egy 85 colos készüléket:
TCL Class XL 85" R745 UHD TV - Go Big or Go Home Install

Itt pedig jól látszik, hogy a lakásban mekkora helyet foglal el: TCL XL Series 85-inch R745 Unboxing, Impression | How big is this?

Összességében: kamionsofőrök, teherautó, transzporter és pickup tulajdonosok előnyben. :)

"Aquila non captat muscas."

(#1765) hunaqua válasza Ferenczi Áko (#1763) üzenetére


hunaqua
addikt

Keress valaki ismerőst. Ennyiért ez egy nagyon jó tévé.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1766) Ferenczi Áko válasza Piftuka (#1764) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Van rajta és szoktam is használni 😂de máshogy oldódik meg úgy látszik..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1767) dniki88 válasza Piftuka (#1756) üzenetére


dniki88
tag

Szia

Ugyanezen a végponton, ugyanezen kártyával 2 készüléknél sincs hiba.
Visszavittem a tv-t kicserélték, de a hiba fennáll.
A tv jelerősségre 100, minőségre ~93-96-es értékeket ír ki.
Amelyik csatornákhoz nem kell a kártya, ott is hasonló értékek vannak, gond nélkül.

Még egy észrevétel: a csatornák képminősége függvényében változik a hiba mértéke. (Spiler2 1080i-ben jön, nagyon rossz, viszont amelyik nem Hd ott nem ennyire látványos.

(#1768) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Azért megy fel a tv ára rendesen.. Tegnap még 280ezer Ft volt az Auchanban, ma már 400ezer.. LINK

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1769) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Akinek Hisense 65U8QF tévéje van, attól kérdezem, hogy hogy birkózik meg az alábbi tartalmakkal?
HDR10
HDR10+
Dolby Vision
HLG
Vagy javasolt hozzá asztali médialejátszó?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1770) Recon666 válasza Ferenczi Áko (#1769) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Siman viszi őket, gyors a rendszer. Mkv ben nekem mindent visz.

(#1771) Ferenczi Áko válasza Recon666 (#1770) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm! Az .iso formátumot is kezeli?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1772) Recon666 válasza Ferenczi Áko (#1771) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem probaltam, gyanus. Mkv ban tuti nincs gond egyikkel sem.

(#1773) Piftuka válasza dniki88 (#1767) üzenetére


Piftuka
veterán

"Eppur si muove"... :)

Nézd, nem vagyok fejlesztő, sem televízió szerelő, sem tartalomszolgáltató mérnök, de amit írtam, a saját tapasztalatomból írtam. Két év alatt végigjártam már ezt az utat.

Nálam ugyanezeket a UPC elavult, sz*r utcai kábele okozza. Ezredik szervizes kiszállást követően is (amikor már a legutóbbi néhány alkalomnál a jelerősség és a jelminőség "rendben volt") rossz.

Két út áll előtted:
1. Bejelented a hibát a szolgáltatódnál, és megvárod, mit javítanak rajta. (Ha javítanak.)
2. Bejelented a tévéd meghibásodását a hivatalos szakszerviznél, vagy a forgalmazónál

"Aquila non captat muscas."

(#1774) Piftuka válasza Ferenczi Áko (#1768) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát igen. "Kereslet >>> Kínálat" ebben az esetben.

Mennyi ilyen tévé lehet még kereskedelmi forgalomban kis hazánkban? 20 darab? :)

Aki lemaradt, az bizony kimaradt. (Bár 330.000-ért néhány helyen még megveheti.)

"Aquila non captat muscas."

(#1775) dniki88 válasza Piftuka (#1773) üzenetére


dniki88
tag

Szia

3. út lesz, kérek a kártya helyett egy set-top box-ot.

A 2. készüléket is vissza kellett vinnem, volt egy 1,5cm-es fényszivárgás a panel felső szélén (panel és a keret között), 1-2 pixel hiba is.

(#1776) HF77 válasza Ferenczi Áko (#1759) üzenetére


HF77
senior tag

58A7100....nekünk 2 autó van a családban mégis maradt a BKV mert esélytelen volt betuszkolni bármelyikbe is....szóltam tesómnak, simán haza vittük mivel súlyban nem jelentős!!(buszra felfért...) :K
persze ez biztos nem oldható meg minden esetben...

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1777) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hisense U8G TV Review

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1778) bigdady válasza Ferenczi Áko (#1763) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én 58-ast 2016-os fiestával hoztam el simán befért hátulról srégen :)

[ Szerkesztve ]

(#1779) Ferenczi Áko válasza bigdady (#1778) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem kockázattam, utánfutóval hoztuk el..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1780) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

PS4 Pro-hoz esetleg tud valaki írni ajánlott képbeállításokat? :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1781) itroh


itroh
tag

Sziasztok! Csatlakoztam egy Hisense 55U8QF tv-vel a táborhoz. Egy beállításra én is vevő lennék, köszönöm :R

(#1782) Ferenczi Áko válasza Ferenczi Áko (#1780) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Jah azt nem írtam, hogy 65U8QF :))

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1783) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nem nagyon pörög a topik sajnos, de tudok írni Ps4-hez beállításokat..
Nekem a Játék módban a Resident Evil Village alatt volt utánhúzás mozgás közben, főleg a puskánál vettem észre. Kikapcsoltam a Játék módot, levettem minden képjavítást, és egyrészt élesebb lett a kép, másrészt az utánhúzás is megszűnt.. Olyan volt játék módban, mint ha rajta lett volna egy élsimítás a karaktereken(Far cry 3) aztán gondoltam kipróbálom Játék mód nélkül, sokkal szebb lett az egész..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1784) Piftuka válasza dniki88 (#1775) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnálom, hogy így jártál!

(Én "Set-top Box" használatára már nem tudnék visszatérni. Örültem, amikor anno végre leadhattam.)

"Aquila non captat muscas."

(#1785) Piftuka válasza Ferenczi Áko (#1780) üzenetére


Piftuka
veterán

Jól tettétek. :K

Ami a különféle képbeállításokat illeti. Én nem vagyok híve annak, hogy más valaki "kizárólagosan és egyetemlegesen jónak tartott" beállításait használjam. Ne más mondja meg, hogy milyen kép(minőség) okoz nekem örömet, amikor szórakozás gyanánt televíziót, filmeket nézek.

Mindig saját magam hangolom a képbeállításokat, és Nektek is ezt javaslom! Először érdemes "Normal" módba kapcsolni, majd a gyári default beállításokkal nézni a tévét. (Ha túl erősnek érzed a fényerőt, esetleg fordítva, azon hangolhatsz.)

Ha megszokod a képét, akkor kialakul benned, hogy min javítanál. Akkor érdemes elkezdeni a hangolást; egyszerre mindig csak egyetlen dolgot módosítva, majd nézni, tesztelni, mennyire tetszik a változtatás eredménye.

Viszont, ha mindenképpen megnéznéd "fix" beállításokkal, akkor:

Darko: Hisense U7QF and U8QF 4K UHD TV picture settings

RTings: Hisense H9G Calibration Settings

Felhasználói:
Hisense H9G Movie settings in HDR and SDR

Gaming Settings for Hisense H9G

"Aquila non captat muscas."

(#1786) temp123456


temp123456
tag

U8QF. nem olyan rossz tv tudásilag, csak az enyém sípol a drágám olyan magas hangon, hogy a tapétát körömmel lekaparom a falról ha sokáig hallgatom.

(#1787) Ferenczi Áko válasza temp123456 (#1786) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nálunk egész délután ment, semmi rendellenesség..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1788) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Benevezek a csapatba egy Hisense 55U8QF készülékkel. :D

Egy kérdésem lenne. Az időzített kikapcsolásnak van gyors elérése vagy minden alkalommal végig kell battyogni a teljes menürendszeren?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1789) gulupeti


gulupeti
senior tag

Új, Hisense miniled és Oled tv-k.
Érdekes stratégia, eddig VA panelesek voltak, most meg IPS, nehogy túl jó legyen, hiszen akkor ki venné meg az Oledet. Miniled+Ips, Samsung is ezt játssza.

(#1790) Zoleee83 válasza gulupeti (#1789) üzenetére


Zoleee83
addikt

Kár hogy egyik sem támogatja a HDMI 2.1-et, 2021-ben már illő lenne..
Nextgen konzolosként fájó pont lesz a jövőben :(

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1791) Saccco válasza gulupeti (#1789) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valami kánya lehet valahol, biztos nem véletlenül váltottak Samsung-ék is IPS-re az idei Q szériánál. :F

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1792) gulupeti válasza Saccco (#1791) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ahogy hallottam, elég sokan értetlenül állnak a Samsung ezen döntése előtt. Haver nemrég vett QE55QN90-t, az elsőt helyből visszaküldte, annyire pocsék volt, a fekete gyakorlatilag szürke volt rajta, jelenleg a másodikkal futja a köröket a Telekomnál és a Samsungnál. Zéró betekintési szög, ráadásul kicsit is oldalról nézve borzalmas zöldes fátyol is van a kijelzőn, valamint csapnivalóan rossz kontraszt jellemzi...
Kicsit utánajárt a dolgoknak, aztán kiderült, hogy mennyire jó fej a Samsung - mondjuk már 10-11 éve is ezt csinálta, amikor az LE40C650-et vettem, már ott is megvolt a panellottó - az amerikai és a nyugati-európai piacra jelen, fentebb említett tv esetében VA panellel szerelt modelleket küld, míg a kelet-európai piacra BOE gyártmányú ADS panellel szereltet, ami kb. IPS, amennyiben jól tudom. Mire fel ez a hátrányos megkülönböztetés, miért kapunk kevesebbet a pénzünkért, mint egy nyugati vásárló?

Érdekes világot élünk, hogy ezt így szabad, ez így teljesen rendben van. :U

(#1793) rainman72 válasza gulupeti (#1792) üzenetére


rainman72
nagyúr

:C :C :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1794) Ferenczi Áko válasza gulupeti (#1792) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Akkor én szerencsésnek érzem magamat, 5 évre vettem a 65U8QF-et..Tegnap szabadnapom volt és sikerült meghajtani filmekkel, játékokkal.. Volt itt a Digis szerelő, azt hitte ki van kapcsolva a tv, full fekete volt az egész panel.. Meséltem neki, hogy ez milyen Tv, (mert azt mondta hogy még nem hallott róla, aztán le volt nyűgözve.. Pláne az árán.. Azt hitte minimum a duplája volt annak amennyiért vettem :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1795) gulupeti válasza Ferenczi Áko (#1794) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nekem is ez a modell/méret van egyébként, nem bántam meg, hogy megvettem. :) Néhányan látták nálam, mindenkinek tetszett, de a tapasztalatom nekem is az, hogy sokan még csak a márka nevét sem hallották, sajnos nem látnak messzebb a Samsungtól vagy az LG-től.

(#1796) NB2 válasza gulupeti (#1795) üzenetére


NB2
aktív tag

Pedig focimeccseken már évek óta ott virít a Hisense felirat.

(#1797) Ferenczi Áko válasza gulupeti (#1795) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

2008-ban ugyan ez volt a Huawei/Xiaomi/Honor márkákkal is.. Nevettek rajtam, hogy Huawei telefonom van, nem tudták kimondani a nevét sem.. 😅
Nem mellesleg 50 éve van Hisense, csak itthon még nem ismert.. Ha nem maradt volna el az EB, már ismertebb lenne, jövőre meg Katarban a VB egyik fő szponzora is ők lesznek.. :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1798) rainman72


rainman72
nagyúr

Hal jól tudom ők gyártottak talán legtovább 3Ds tvket is,vagy ha nem is de az alza még elég sokáig forgalmazta,arra emlékszem.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1799) hunaqua válasza Ferenczi Áko (#1797) üzenetére


hunaqua
addikt

Pont ugyan azt az utat járják be mint anno a japánok,évekkel később a koreaiak. A Samsung is hangos nevetést váltott ki évtizedekkel ezelőtt. Mára meg mi lett belőlük. Ide fognak eljutni majd a kínaiak is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1800) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Hogy tudom a csatornákat variálni, helyezgetni, tudja valaki? :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.