Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Piftuka válasza eddie17 (#1394) üzenetére


Piftuka
veterán

Válasszuk ketté a kérdést, illetve a választ! :)

"Szerintetek mikor fognak kifutni a 2020-as modellek, hogy már nem is lesznek kaphatóak?"

Nem is annyira "jóslás", mint hiszed, mert az összes gyártó minden évben megújítja a palettáját, és a korábbi évek tapasztalatai alapján tudható, hogy az új szériákat mikor dobják piacra.

A Hisense esetében a teljes új paletta megjelenik adott évben tavaszig-nyárig. (Általában így, két lépcsőben.) A legtöbb gyártó ugyanígy tesz.

A Covid tavaly ezen a tendencián némileg módosított. Több megjelenés a harmadik negyedévre csúszott. A legendás U8QF például kifejezeten későn volt elérhető a hazai piacon. (De a Panasonic is szinte év végén dobott piacra csak pár 2020-as modellt.)

Az idei CES alapján túl nagy késést ehhez képest idénre sem predesztinált egyetlen szakértő sem. Tehát várhatóan a tavalyihoz hasonló ütemben lesznek elérhetőek az új készülékek.

"Vagy vajon a mostani legolcsóbb A7100F, 122.990 Ft-os árnál várható olcsóbban, vagy jönnek az új modellek és eltűnik? "

Ez a kérdés második része, és még ezt is tovább lehet bontani.

Egyrészt a Hisense globális politikájának nem volt része soha, hogy nagy "akciókat" tartson.

Ők inkább a "konkurensekhez képest a kategóriában kicsit aláárazunk, de végig tartjuk az árszintet" politikát követik.

Az összes Hisense tévéket érintő "Best Buy" tavalyról is csak az adott forgalmazó egy-egy készletkipörgető, vagy vevőcsalogató akciójának volt köszönhető. Nem központi leárazás.

Ha csak ezt nézzük, akkor a fent említett, vagy más típus esetében sem várnék már a jelenlegihez képest sokkal alacsonyabb árakat.

De... a Hisense termékeket csak néhány hazai forgalmazó tartja készleten, és közülük is 4 a jól ismert "nagy műszaki áruházak" közé tartozik.

Media Markt, Euronics, Edigital, Auchan... (Rajtuk kívül még az ALZA, ők viszont saját maguk importálnak, és nagy általánosságban - egy-két kivételtől eltekintve - a legdrágábbak a hazai piacon, ha televízió készülékekről van szó.)

Mivel minden évben "menetrendszerűen" érkeznek az új tévék, amiket el kell helyezni a raktárban, és ki kell tenni a polcokra, azoknak tehát kell a hely.

Egyik említett üzlet sem engedheti meg magának, hogy aktuális évben még az 1-2 évvel korábbi televíziókból bármennyit is tartson készleten. A hazai importőrök szó szerint "nyomják" az új termékeket, így muszáj "pörgetni" a készletet.

Ezért a már említett "készletkipörgető" akciók egyikében lehet reménykedni, reálisan március-április magasságában.

De... ( :) )

Hisense tévé... kevés hazai forgalmazó, országosan készleten viszonylag kevés elérhető készülék, több helyen már egyáltalán nem kapható bizonyos típus és méret több szériából...

Ez megint a vásárló ellen dolgozik. Ha minden fentit figyelembe veszel, az említett forgalmazók mondhatják, hogy "Kevés darab maradt készleten, egy bizonyos réteg kifejezetten ezeket keresi, központi akciót nem tart a gyártó, de elviszik így is, ennyiért is... tehát nem árazzuk le."

Így mindent figyelembe véve én azt mondom, hogy ha televízió, és Hisense, és hazai piac, akkor a jelenlegihez képest szignifikáns árcsökkenésekben már ne tessék reménykedni.

Ha kiválasztottad a típust, tetszik is, megvan rá a pénz, vedd meg. Az a biztos. :K

"Aquila non captat muscas."

(#1402) DonJoee válasza KD6-3.7 (#1400) üzenetére


DonJoee
tag

Akkor ez egy 4 pólusú jack: bal, jobb, kompozit, test.
Nekem a 7500-on nem itt van, hanem a hátulra néz, Service felirattal.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1403) Grass válasza Piftuka (#1378) üzenetére


Grass
aktív tag

Próbálkoztunk a menüben az átállítással de nem sikerült.
MM-ben kértük a kollégát hogy ugyan mutassa már meg hogy van ez. Nem sikerült neki sem.
Már visszavittük a TV-t így sajnos nem tudom lefotózni.
Általában ott van fejhallgató ikon a luk mellett ha valóban erre való, de ennél nem volt.
Az a bemenet/kimenet befogadja jack-et de szerintem az másra való.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#1404) lvencel


lvencel
csendes tag

Kedves Tagok!

55A7500-on minden bekapcsolás után ki kell kapcsolnom a mozgásmegjelenítés javítására hivatott (ultra smooth motion) funkciót annak ellenére, hogy a menüben kikapcsolt állapotot mutat, de mégis láthatóak a bekapcsolt állapotra jellemző elmosodási-képszétesési jelenségek. Ha átállítom pl. film módra majd újra kikapcsolom, a funkció csak akkor kapcsol ki ténylegesen.

Van valakinek hosszútávú megoldási javaslata/ötlete a problémára? Vagy tényleg minden bekapcsolás után irány a menü? 😐

(#1405) eddie17 válasza Piftuka (#1399) üzenetére


eddie17
addikt

Köszönöm a választ!

Egy LG 32"-os Full HD IPS tévé van most, 2016-os modell, okos funkciók nélkül.
Láttam már LG 55SK8100-at, színei szépek voltak, de este sírni lehetett volna a kontraszt miatt, és az a maga idejében bőven 200 ezer forint felett volt.
Most nagyjából 25 ezerrel drágább a 7500, valszeg a büdzsébe most nem fog beleférni. Még nem tudom, hogy egyáltalán megéri-e. Nekem a 7100 színei is tetszettek mind képről mind a boltban. Pedig VA tévém sosem volt.
Másik versenyző a "márkahűség" miatt LG lenne (UN7400 magassága) de az drágább és mindig visszahúz, hogy este nézve ugyanolyan lenne mint a mostani kis LG.

#1431

Hú, ezt a választ is köszönöm. :R
Nagyjából sejtettem, hogy nagy dolog már nem lesz.
Pénz megvan rá, csak hely nincs, mert átalakításban vagyunk, és az állvány amin lesz még dobozban van. :)
Csak félek, hogy mire megvenném, már nem lesz, és az új széria egy jó darabig biztos nem lesz jó áron. :N
Pedig ez most nagyon megtetszett. :K

[ Szerkesztve ]

(#1406) HF77 válasza DonJoee (#1402) üzenetére


HF77
senior tag

ez most akkor konkrétan mit jelent....? lehet hozzá csatlakoztatni fejhallgatót vagy nem? :))

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1407) arvil2


arvil2
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon örülnék egy kis segítségnek.
Vásároltam januárban egy 65U7QF tv-t. Mondhatom, hogy elégedett is vagyok vele. Nagyon örültem, hogy van rajta PLEX, annak viszont már nem, hogy sehogy nem tudtam működésre bírni.
Bejelentkezik ugyan de a szervert nem látja, olvasgattam róla, hogy régebbi op rendszerek esetén megszűnt a támogatottság, de azt látom, hogy köztetek is vannak olyanok akik használják, vagy legalábbis látja a szervert, és elvileg friss oprendszer van rajta. A gyerekek kis androidos tv-je vígan van vele, egy másik monitorra kötött tv box se erőlködik sokat.
Véges tudásom lehetőségeit kimerítettem, ha van valakinek ötlete örömmel fogadom.

Köszönöm.

(#1408) DonJoee válasza HF77 (#1406) üzenetére


DonJoee
tag

Azt jelenti, hogy ez egy normál AV csatlakozó, olyan, ami normál esetben 3 RCA-ra van szétszedve (hang bal, hang jobb, kompozit video).
Legalább is a fotón AV van mellé írva.
Hogy aztán melyi lábára mi van kötve ennek az aljazatnak, azt nem tudni, illetve, hogy a jelszint elegendő-e egy fejhallgató meghajtásához, azt sem...
Nagy tüzet nem okozhat, ha bedugsz oda egy fülest. :DDD

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1409) DonJoee válasza arvil2 (#1407) üzenetére


DonJoee
tag

Nekem 65A7500F van, VIDAA 4-gyel. Tökéletesen megy a Plex kliense. Egy Raspberry Pi 4-en (Debian Linux, 64 bites ARM proci, 4 GB RAM) fut a Plex szerver. Látta azelőtt is, hogy bekapcsoltam volna rajta a távoli elérhetőséget és nyitottam volna egy portot neki a routeren.
Bejelentkezek és megy.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1410) HF77 válasza DonJoee (#1408) üzenetére


HF77
senior tag

azt már próbáltam de semmi...

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1411) RÁK_ válasza lvencel (#1404) üzenetére


RÁK_
tag

Szia!
Van egy "Gyors bekapcsolás" funkció, ezt ki kell kapcsolni. Valami bug lehet, hogy ha be van kapcsolva a gyors bekapcsolás akkor mindig van mozgásjavítás bekapcsolás után, akkor is ha kikapcsolod.

(#1412) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Lehet már kérdeztem de nem biztos. Használ vagy használna valaki Deezert a tv-n? Agyrém!!! :W Zene elindul nincs semmi baj de kb 3/4 nwl kb minden szám megáll és indul a következő. Szerintetek ez mitől lehet?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1413) Zeban58


Zeban58
tag

A Netflixen megnéztem most Tom Hanks filmjét, A kapitány küldetését. Kiváló 4K minőségben, stabil 17 Mbit/s-os bitráta mellett. De azt veszem észre, hogy az ilyen 15-17 Mbit/s-os Ultra HD streamek megfekszik a 65A7500F gyomrát, percenként meg-meg ugrik a kép és/vagy a hang.
Full HD Netflix streamek, néhány Mbit/s esetén nem tapasztalok ilyet, és akkor sem, ha Xboxról vagy más forrásból játszok le Netflix 4K tartalmakat a tévén.
Jó lenne, ha orvosolná ezt a problémát a Hisense, vélhetően valami puffer probléma lehet.
(és természetesen minden képjavító feature ki van kapcsolva, illetve mindig rendesen kikapcsoltatom a tévét, nem a soft off módon)

(#1414) Gabis válasza Zeban58 (#1413) üzenetére


Gabis
őstag

Ez az én véleményem, de szerintem érdemes csak a megjelenítést rábízni a készülékre, és valamilyen médialejátszó mindenképpen szükséges a "problémantes" működéshez. Akár egy olcsó X96max+ is megteszi.

(#1415) Yahhher válasza Gabis (#1414) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Azokkal már megy a 4k?

Üdv B.

(#1416) Gabis válasza Yahhher (#1415) üzenetére


Gabis
őstag

Bővebb info-ért látogass el az Amlogic fórumba.

(#1417) Yahhher válasza Gabis (#1416) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nekem nem kell bemutatni a topikot. De ha belengetsz itt valamit, akkor legyen mögötte "tartalom". Így, hogy egy olcsó x96max+ (nekem is van ) megteszi neki, hogy jobb legyen a netflix 4k, nem igaz. Ha megveszi, segítesz neki megoldani majd a problémát?
Ha itt ajánlottál valamit, arra legyen itt meg a válasz.

Üdv B.

(#1418) Gabis válasza Yahhher (#1417) üzenetére


Gabis
őstag

Igazad van, a válaszom így tényleg olyan mintha a Netflix-re irányulna, holott általános véleménynek szántam. A különböző médialejátszók hiányosságainak utána kell járni, de attól még fenntartom, hogy érdemes ezeket a dolgokat rá bízni.

(#1419) lvencel válasza RÁK_ (#1411) üzenetére


lvencel
csendes tag

Nagyon köszönöm! :)

(#1420) csory0081


csory0081
lelkes újonc

Sziasztok!
Lenne egy Hisense 65A7500F tv-m!
Eddig mindent lejátszott adathordozorol(Samsung T7)
LEtöltöttem ezt a filmet:

The.Invisible.Man.2020.2160p.UHD.BluRay.REMUX. HDR10+.Dolby.Vision.DL.DTS-HD.MA.5.1.HEVC-HUN-UFO971
Size:........................64.2 Gb Source:......................UHD-BD Video.Codec:.................HEVC Format:......................MPEG-4 Bitrate:.....................73,9 Mb/s FrameRate:...................23.976 Resolution:..................3840x2160
Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, EL+RPU, Blu-ray compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible Notes:.......................Erintetlen video Dual layer Dolby Vision mp4 formatumban.

Tesztelve LG 65SM8600. <----ez a tv osszehasonlitva https://www.displayspecifications.com/en/comparison/d7d41907d6
Simán vinnie kéne nem?
Hat tegnap azt irta ki hogy ismeretlen fájl,ma meg felismeri de 2mp mulva kilép!
A benti Philips tv-m viszi bár néha megakad,az egy 43PUS6804/12
Mi lehet a baj?
Hisense tudja a Dolby Vision-t!
Nem értem!
Dual layer lehet a gond?

Batman siman megy:
HUN.TiTLE.....: Batman Superman ellen - Az igazság hajnala RUNTiME.......: 03h 02m SiZE..........: 76.9 Gb
ViDEO.CODEC...: HEVC / Main 10@L5.1@High / HDR
FRAMERATE.....: 23.976 BiTRATE.......: 54 405 kbps
RESOLUTiON....: 3840x2160

Interstellar szinte siman megy
HDR info:
matrix_coefficients : BT.2020 non-constant
MasteringDisplay_ColorPrimaries : R: x=0.680000 y=0.320000, G: x=0.265000 y=0.690000, B: x=0.150000 y=0.060000, White point: x=0.312700 y=0.329000
MasteringDisplay_Luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 4000.0000 cd/m2
MaxCLL : 1242 cd/m2
MaxFALL : 436 cd/m2

Koszi a segitseget!

(#1421) Piftuka válasza eddie17 (#1405) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon szívesen! :)

Ebben az esetben... ahogyan írtam is, ha még volt is alkalmad tesztelni a boltban (helyén kezelve a körülményeket természetesen), tetszett amit láttál, amit megtapasztaltál, és a pénz is megvan rá, akkor hajrá! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1422) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy meg tudná e mondani valaki a HISENSE 58A7100F 58" tv-nek mennyi a talptávolsága? Az elhelyezhetőség miatt kellene. Valamint ugyanezen tv-vel kapcsolatos tapasztalatokat, véleményeket szívesen fogadnék. Jelenleg akciós a Media Markt-ban, 129.900 Ft-ért jó vételnek tűnik. Apple Airplay, HBO GO elérhető rajta?

(#1423) eddie17 válasza Piftuka (#1421) üzenetére


eddie17
addikt

Igen, közben ahogy a kolléga felvettem írja az 58-as is akciós lett. :)
Várok picit még, beállítottam mindenféle méretre és a 7500-ra is figyelőt, aztán jöhet a vásárlás. :)

(#1424) Gabis válasza eddie17 (#1423) üzenetére


Gabis
őstag

Én nem várnék már nagy áresére a helyedben. Én is lenyeltem a békát, hogy miért nem Bf környékén vettem meg, de a mostani akciók alá nem hiszem, hogy jelentősen beesnének az árak.

(#1425) viking19 válasza Gabis (#1424) üzenetére


viking19
tag

Szia,
Nem nézem régóta Hisense TV-ket. BF-nél mennyire voltak akciósak a TV-k?
Én most azon vagyok kiakadva, hogy addig gondolkodtam, hogy nem vettem meg végül a MM-ban a 65U8QF 310-ért. Azóta a legjobb ár 350...

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#1426) Gabis válasza viking19 (#1425) üzenetére


Gabis
őstag

Az már azért más kategória, ott lehetséges már jelentősebb árkülönbözet. Érdemes még az euronics-ot figyelemmel kísérned. ;)

(#1427) viking19 válasza Gabis (#1426) üzenetére


viking19
tag

Jó hogy írod, nem is dobja az arukereso.hu!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#1428) pluhm válasza madagaszkar (#1422) üzenetére


pluhm
aktív tag

HBO Go még nincsen (esetleg böngészőből...) Apple Airplay-t nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1429) fezsoo válasza madagaszkar (#1422) üzenetére


fezsoo
aktív tag

~92cm

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1430) HF77 válasza viking19 (#1425) üzenetére


HF77
senior tag

én nem bf keretében vettem a 58a7100-at 3 hónapja 110e-ért az edigitalnal...
most igen akcióban 130e a legtöbb helyen

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1431) Saccco válasza viking19 (#1425) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tegnap 334 volt MM-ben.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1432) rainman72 válasza Saccco (#1431) üzenetére


rainman72
nagyúr

De már eltünt :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1433) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Youtube, Netflix megy nálatok?
Kihúztam már a tvt. Újra indítottam. De semmi

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1434) Saccco válasza rainman72 (#1432) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kicsit hajlok már a 65A7500F-re. De tetszene a QLED. Akár TCL-ben is, de most azok is túlárazottak.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1435) rainman72 válasza Saccco (#1434) üzenetére


rainman72
nagyúr

TCL-nél várnék egy kicsit,hamarosan jönnek az új modelek.
Előzetes alapján jók lesznek. [link]
Például ez [link]
A7500f nekem is bejön,Auchan-ban jól mutatott,vékony káva,talp stb..

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1436) rainman72 válasza fezsoo (#1433) üzenetére


rainman72
nagyúr

Igen müködik.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1437) Saccco válasza rainman72 (#1435) üzenetére


Saccco
nagyúr

Alza-n már van link a C728-hoz... :Y
Mondjuk még 404, de tárolt verzióból látható, hogy új és nincs még ára.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1438) rainman72 válasza Saccco (#1437) üzenetére


rainman72
nagyúr

Vagy 2 napig kint voltak az új modelek,de aztán levették.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1439) HF77 válasza fezsoo (#1433) üzenetére


HF77
senior tag

tegnap még ment... :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1440) fezsoo válasza HF77 (#1439) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Network Connecting error

De minden más netes alkalmazás megy

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1441) HF77 válasza fezsoo (#1440) üzenetére


HF77
senior tag

próbáltad újraindítani a netet, routert hogy megszakadjon a tévével a kapcsolat..vagy a tv beállításánál a hálózat opciónál frissíteni amit esetleg lehet?

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1442) fezsoo válasza HF77 (#1441) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Igen. WiFi- ről kábelre is váltottam.
De a Youtube és Netflix továbbra se megy

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1443) fezsoo válasza fezsoo (#1442) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Most néztem. Tökéletessen megy.
Mi lehetett ez? Ideglenes hálózati probléma?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1444) HF77 válasza fezsoo (#1443) üzenetére


HF77
senior tag

ja...vmi szoftveres bibi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1445) maxymillion válasza fezsoo (#1443) üzenetére


maxymillion
tag

Nekem is ez volt, valamiért lassan ébred fel a hálózat, túl gyorsan tölti be az alkalmazásokat a tv. Korábban próbáltam rá megoldást keresni, de ha ranyomsz a hibára, másodjára már jó szokott lenni.

(#1446) fezsoo válasza maxymillion (#1445) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Majd kipróbálom. Mert csak simán kiléptem. De persze nem haragszom meg, ha nem lessz ilyen mostanság.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1447) gordiuszg


gordiuszg
újonc

Sziasztok!
Elvileg érkezik egy Hisense 65U8QF tv, ennek a falra rögzítésével kapcsolatban kérdezek.
A súlya kb 27 kg. Max. elforgatási igényem le kb. 10 fok, vízszintesen egyik irányban kb 20 fok, másik irányban kb 60 fok. Rögzítés Porotherm 30-as főfalra.
Én a Stell SHO 1005B típust néztem (80 kg-ig terhelhető), de nagyon kíváncsi vagyok a gyakorlati tapasztalatokra, köszönettel.

(#1448) DonJoee válasza gordiuszg (#1447) üzenetére


DonJoee
tag

Én ezeknek az egykaros konzoloknak, pláne óriástévéknél (50"+) nem vagyok a híve. Viszont, ahogy azt már fentebb valahol említettem, ezekhez a nagy panelekhez mindenképpen olyan fali konzol kell, amit el lehet húzni a faltól legalább 10-20 centire, mégpedig azért, mert így különösebb nőgyógyászi képességek nélkül lehet a kábeleket csatlakoztatni a hátuljához.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1449) fezsoo válasza gordiuszg (#1447) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Nekem a Medion tartóm van. 58" tv van jelenleg rajta.
Iszonyat stabil a dupla karral. Masszív az egész. 70", 40kg terhelhetőséggel.
Akcióban 7000ft volt.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1450) csory0081


csory0081
lelkes újonc

Sziasztok!
Akkor sajna senkinek semmi otlete nincs vajon miert nem jatsza le a tv-m(a7500f) a dolby v. filmet? :((
Ezen a tv-n teszteltek a filmet:
LG 65SM8600
Ha jol neztem az osszehasonlitast a 7500f siman hozza ezt a szintet!
vagy tevedek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.