Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) szkutyi válasza airmax_2.0 (#2550) üzenetére


szkutyi
őstag

Az oled úgy jár mint a 3D.bukni fog..és ezt a bukást a micro led fogja elhozni, ahol minden egyes pixelre egy zóna fog jutni!

Félre ne ertsetek, nem azt mondom hogy az oled szar! Nagyon is jó!
De az áttörés, itt a határon, hisensenek a 2 millió zonas qleddel,.indul, a következő a 8millios lessz!

(#2552) Rebelf válasza airmax_2.0 (#2550) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Több ilyen tv-s yt adást néztem ezeket vesézgetve. Többen elmondták hogy valaki a nagyobb méretet de rosszabb minőséget választja , valaki meg forditva . Én amondó vagyok , aki 140cm-en életszerű távolságból nem lát mindent,az menjen inkább szemészetre előbb kivizsgálásra. 140 cm oled tvk, a legjobbak is 380k körül mennek. Pl lg 55oledcx3 . Ami Hdmi 2.1 minden jóságával 120hz-n ! :) + oled + magic távirányító + webos stb stb, így már nagyon elhúz .. összességében kell nézni mindent , nem csak azt hogy fald LED vs oled. Kocsinál se azt nézzük csak milyen motor van benne, van kinézete ,színe, futóűje stb.

[ Szerkesztve ]

(#2553) airmax_2.0 válasza szkutyi (#2551) üzenetére


airmax_2.0
tag

Egyetértek...
A microled fogja kiküszöbölni azt a hátrányt, hogy az OLED szerves anyagokt tartalmaz...

(#2554) Rebelf válasza szkutyi (#2551) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Szerinted a Micro LED nem lesz drágább mint most az oled? :U

(#2555) airmax_2.0 válasza Rebelf (#2552) üzenetére


airmax_2.0
tag

Nos abban igazad van, hogy az én szemem már elég sz@r... és a távolság is számít... ha közelebbről nézném lehet elég lenne az 55"... de ha közelről nézném akkor meg minek a 4k....
De mint mondtam nem akarlak meggyőzni sem téríteni sem... A lényeg, hogy te élvezd a te tv-det.
De nekem sem kell hogy más mondja meg a frankót...

(#2556) gyuromoj válasza szkutyi (#2537) üzenetére


gyuromoj
veterán

Megtaláltam és bekapcsolás után meg is lett a 4K/HDR. :C
Köszönöm szépen a segítséget neked és Vhiktor-nak is! :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2557) szkutyi válasza Rebelf (#2554) üzenetére


szkutyi
őstag

Belépésnel dehogynem..aztán majd jön egy újabb/jobb, és elérhető áron lessz az is.

(#2558) Rebelf válasza szkutyi (#2557) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Nalátod, jön talán valamikor nagyon drágán egy jobb technológia mint oled, attól még szó sincs az oled bukásáról. Aztán majd ők fejlesztenek stb. Akkor meg mindenki oledet fog venni mert olcsóbb lesz mint a Micro LED . Ami még eladás szinten jót is fog tenni… mint jelenleg.Ez egy mókuskerék .

[ Szerkesztve ]

(#2559) szkutyi válasza Rebelf (#2558) üzenetére


szkutyi
őstag

Mini LED, 2 millió zonaval már itt kopogtat:D

(#2560) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Tud valaki segíteni, hogy ez micsoda?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2561) Vhiktor válasza Ferenczi Áko (#2560) üzenetére


Vhiktor
veterán

Megújult formátum:
Szerintem ez engedélyezi a teljes sebességet az adott HDMI porton, ez kell a 4k hdr játékokhoz és filmekhez is.

A standard korlátozott sávszélességet enged csak meg.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2562) Rebelf válasza Vhiktor (#2561) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Dehát a standard 2.0 Hdmi tudja a 4K HDR 60 fps-t

[ Szerkesztve ]

(#2563) Vhiktor válasza Rebelf (#2562) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem itt nem arra gondolnak.

Más márkájú tv-knél is van ilyen beállítás csak máshogy hívják. Azokon a tv-ken is amin hdmi 2.1 csatlakozó van külön be kell kapcsolni a full sávszélességet.

Szerintem ez netto hülyeség, nyugodtan mehetne gyárin fullon.
Elvileg azért van mert a régebbi külső eszközök hibásan működhetnek, de én ilyet még soha egyikkel sem tapasztaltam.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2564) Rebelf válasza Vhiktor (#2563) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Szerintem ez a feature csak parasztvakitas a tv menujebe, hiába kapcsolódik ki-be ,nem lesz jobb semmi.illetve +1 dolog ami jól fest egy marketing listában .

[ Szerkesztve ]

(#2565) Vhiktor válasza Rebelf (#2564) üzenetére


Vhiktor
veterán

Már hogy lenne parasztvakítás? :Y

For HDR to work from external devices, the HDMI Format option usually has to be set to 'Enhanced format' for the input you are using. Older devices may have compatibility issues if this option is left enabled, so it is recommended to only enable this setting for devices that require it.

4K 30Hz felett szükség van erre, különben nem tud a tv fogadni nagyobb képfrissítést 4K HDR jel esetén.

Eygszerűen kipróbálhatod.
Köss rá HDMI keresztül egy pc-t, állítsd a felbontást 4k-ra és RGB jel mellett próbáld kiválasztani a frekvenciát ki és bekapcsolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2566) Rebelf válasza Vhiktor (#2565) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Jaa, ezt eddig nem írtad . Akkor egyszerűen csak béna tervezés, alapból tudniuk kellene ezt,mint minden normális tv-nél.

(#2567) Vhiktor válasza Rebelf (#2566) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos márkától függetlenül mindegyik tv-nél így van.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2568) Ferenczi Áko válasza Vhiktor (#2561) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm! Ps4 játéknál ki volt kapcsolva, most bekapcsoltam, szebben fut :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2569) Vhiktor válasza Ferenczi Áko (#2568) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szívesen :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2570) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Én is bekapcsoltam ps nélkül is :DDD

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#2571) Márton


Márton
nagyúr

Urak
az U7QF kategória még mindig nem ajánlott?
A youtube tényleg akad néha? Nas sem tökéletes?
Pedig a feketeszintje és a színek nagyon megfogott a MM-ban.
Nekem nem ér 2x többet egy Oled.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2572) Vhiktor válasza Márton (#2571) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha csak ennyi a baj vele, akkor vegyél mellé egy média boxot (amúgy is erősen ajánlott) és probléma letudva :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2573) NB2 válasza Márton (#2571) üzenetére


NB2
aktív tag

yt nálam simán fut (még a 8k videók is)
filmet 1080p felett valóban csak közvetlenül játszik le nekem tökéletesen

(#2574) Rebelf válasza NB2 (#2573) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Ezt hogy érted ? Ha pl közvetlen yt,netflix 4K anyagot játszol a tv alkalmazásaival akkor tökéletesen fut, ha pl usb-ről játszol le róla 1080p felett filmet akkor akad?

(#2575) Márton válasza NB2 (#2573) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi
tehát már nem akadnak a yt videók, remélem javították.
1080p feletti film akkor csak direktbe hdmi-ről okés?
nasról, pendrive-ról felejtős?

Vhiktor: ez most faternak lesz, jó lenne a tv távjáról bepötyögnie a yt keresést és már nézné is. cél a minél egyszerűb használat, kevesebb gombnyomás, kábel, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2576) NB2


NB2
aktív tag

Pendrive, winyó tökéletes, hálózaton nekem már a 1080p laggolt, 2160-assal nem is próbálkoztam :)

(#2577) Márton válasza NB2 (#2576) üzenetére


Márton
nagyúr

aha, akkor a hálózatkezelése döcög

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2578) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Valakinek valami ötlet,hogy a fekete néha miért megy át lilás szinbe? Nem minden esetben leginkább akkor ha nagyobb fényerőn dolgozik a tv.Valamit túltoltam volna. 65 U8QF

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#2579) szkutyi


szkutyi
őstag

Na ezen már van fényerő:).hdr 4k God of war

(#2580) Márton válasza szkutyi (#2579) üzenetére


Márton
nagyúr

De min pontosan?...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2581) gulupeti válasza Márton (#2580) üzenetére


gulupeti
senior tag

65U8QF

(#2582) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Egy ilyen tv kulso adattarolorol hogy jatsza le a filmeket?
Nagyon finnyas?
[link]

(#2583) Vhiktor válasza tothjani81 (#2578) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nincs bekalibralva.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2584) Ferenczi Áko válasza Vhiktor (#2583) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Vagy nem jól lett fotózva.. Egyébként azt vettem észre, hogy minden játéknál más beállításokat kell alkalmazni..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2585) Rebelf válasza szkutyi (#2579) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Az első kép pedig borzasztó sötét.

(#2586) szkutyi válasza Rebelf (#2585) üzenetére


szkutyi
őstag

Elhoszem hogy így adja át a fotó.pedig pont azért fotoztam hogy ekkora fényerőt hdren eddig nem láttam, k*rva jól dolgozott a local dimming is:)

(#2587) kiske13 válasza Márton (#2571) üzenetére


kiske13
tag

Szia. 55U7qf- em van.
A belső lejátszó szerintem siralmas. A 15 éves samsungom jobban viszi a filmeket. Mások nem tapasztalták, de a mozgáson lehet észrevenni egy laggolást?!
A youtube is jobban megy xboxról vagy media playerről.
Igaz nincs lan-on a tv, csak wifin, de a lejátszók wifin is jobban mennek.
Amúgy szeretem a tv-t!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2588) Rebelf válasza kiske13 (#2587) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Szaggat,akad a YouTube is? Netflix?

(#2589) Recon666 válasza Rebelf (#2585) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez a hdr lényege, dinamikusan változtatja a fényerőt, sötét jelenet minden tv-n sotét lesz (bar itt is a panel korlatai kozbeszolnak), viszont ahol világos részletek vannak na oda kell a fényerő, ott viszont sokat ront az élményen ha nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2590) Márton válasza kiske13 (#2587) üzenetére


Márton
nagyúr

Ehh, NB2 szerint viszont YT simán fut.
Na, akkor meg kell néznem a saját szememmel...

Recon666:
"Ez a hdr lényege, dinamikusan változtatja a fényerőt, "
tessék :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2591) szkutyi válasza kiske13 (#2587) üzenetére


szkutyi
őstag

Igaz u8qf de nálam hibátlan a youtube...annyit baszakodott hogy a motion tisztán volt szép....aztán átraktam "ki" re és siralmas volt..kikapcsoltam, bekapcsoltam a tvt, és jó lett..állítsd alap helyzetbe a youtubot a beállításaiban..sokat segít

(#2592) Recon666 válasza Márton (#2590) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Lehet rosszul fogalmaztam, egy előre bealitott fényerőt próbál megjeleníteni , hdr10+ nal igy rémlik kepkockankent is meg lehet adni a maximalis fényerőt. hdr10 nel meg van egy elore bealitott minimum es maximum ertek es a kozott mozog.

De javits ki nyugodtan, ne kerdessel válasszal ha lehet. :)

(#2593) kiske13 válasza Rebelf (#2588) üzenetére


kiske13
tag

Wifin keresztűl a 4k tartalmak akadoznak.
Más nem tapasztalta. Lehet én vagyok érzékeny.
Xboxról és Mecoolról megy rendesen, azok is wifin vannak.
Netflixem nincs.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2594) kiske13 válasza szkutyi (#2591) üzenetére


kiske13
tag

Hát a qc szerintem nem a hisense forte pontja, de ezt te is tapasztaltad.
Ha megy a yt más forrásból jól, miért szarakodjak a tv-vel?
A hdmi csatlakozás a media playerhez is okozott pár álmatlan éjszakát.
Kínai tv + kínai lejátszó = káosz :DD
Biztos megbotlanak az elektronok a csippekben.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2595) kiske13 válasza Rebelf (#2588) üzenetére


kiske13
tag

A szaggatást ne úgy képzeld, hogy megakad lejátszás közben.
Olyan érzés mintha egyszer egyszer belassulna és utánna rögtön utól akarná érni ezt a belassulást (késést).

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2596) szkutyi válasza kiske13 (#2593) üzenetére


szkutyi
őstag

Azért mert xboxon és mashol jóval alacsonyabb a bitráta!

[ Szerkesztve ]

(#2597) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!
Nos jelenleg itt tartok tv. választásban. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire nem egyszerű story. Nálatok mi lenne a sorrend?
[HISENSE 50U7QF 50" ]
[HISENSE 55A7500F 55"]
[LG 50NANO793NE 4K UHD]
Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#2598) kiske13 válasza bajtokarpi (#2597) üzenetére


kiske13
tag

Úgy is azt fogod venni amelyiket te akarod.
Ha most kellene válasszak, talán 55u8qf lenne.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2599) kiske13 válasza szkutyi (#2596) üzenetére


kiske13
tag

Megigérem rákötöm a lan-t, hogy ne az legyen a gyenge láncszem.
Amúgy a havernek van egy u7100.
Azt mondta, hogy nincs gond vele, ameddig egy sörözés alkalmával, megmutattam, hogy mire figyeljen.
A válasza az volt.
-Tényleg, eddig fel sem figyeltem rá.
Lehet, hogy bennem a baj.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2600) bajtokarpi válasza kiske13 (#2598) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszi :) . Sajnos az U8qf nem fér a keretbe.

battletag: bossi#2666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.