Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Hieronymus válasza szkutyi (#2896) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...azt is teszteltem, bevittem a média lejátszó már.x"

Vagy a média lejátszód produkálja.
Cseréltettél készüléket már egy olyan hibával, ami csak nálad jelentkezett.
Tudsz néhány olyan készülékről, amit te teszteltél a média lejátszóddal. Rajtad kívül senki sem jelezte a fórumra ezt a hibát.

"(#2835) szkutyi: U8qf tulajokat keresek, egy tipushiba miatt, ami minden készüléket érint .."
2838 "a hisense más országokban nem tud vele mit kezdeni, inkább visszatérít.. ....én már jelentettem, teszik a hülyét hogy nem találkoztak még ilyennel, holott már egy éve aktív probléma világszinten!"
2881 "Én a helyedben át sem venném!"

Olyanokat írsz le, aminek nincs alapja. Perelhető lehetnél hitelrontásért. Képtelen lennél egy perben bizonyítani az állításaidat. Néhány videó és a te magán véleményed. nem bizonyíték. Főleg nem a minden készüléket érintő kijelentésedre.

Mielőtt ezt leírtam nézelődtem.
Megnéztem az Amazon német oldalán elérhető negatív értékeléseket.
Ötszáz szöveges értékelésből kilencvenöt esetben kapott a készülék 3 vagy kevesebb csillagot.
Ezek egy része valós műszaki problémát írt le. Képhiba. A kijelző egy fix része világosabb a többinél, folyamatosan. A normál megjelenítés átmegy sötétszürke-feketébe néhány perc alatt. Egy perc után lekapcsol a kijelző.
Volt balesetes kijelzőprobléma. Ujjlenyomat méretű folt a kijelzőn. Szabályos hüvelykujj formájú sötét rész a kijelző tetején, középen. A kijelző felső fóliájának leszedése félig sikerült, de vissza simítani már nem lehetett.
Voltak szubjektív vélemények. A készülék nagyon csúnyán jeleníti meg az SD adásokat, inkább visszarakom a HD tévémet.
Voltak tisztán felhasználói problémák. Nem sikerült beállítani a Netflixet, VIDAA problémák. (Okozhat kellemetlenséget, de nem kell IQ 180 hozzá.)
Egyetlen egy sem volt az általad leírt problémához kapcsolható.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2902) szkutyi válasza kiske13 (#2899) üzenetére


szkutyi
őstag

Hát egyet is értek veled és nem is...tudom hogy nem figyeli a hisense, de valamilyen szinten mégis fontos nekik a márka védelem, hisz rögtön ugrottak!
Amivel nem értek egyet hogy olcso és olyan is ..jó részben igaz ..hisz valami baja van ..de most is ülök előtte és ámulok, a szám tátva marad, milyen képi megjelenítése van.eszneletlen...es ebben az árban kurvara nem fogok hasonlót sem kapni, csak stabilabbat!
UI.egewz nap azon agyalok mi az ami kiválthatja belőle ezt a hibát.xd

(#2903) szkutyi válasza Hieronymus (#2901) üzenetére


szkutyi
őstag

2 média lejátszó volt nálam.a Dune 4k hdr-dv és zidoo 4k hdr-dv.es nem csak medián, youtubon, netflixen, mindenhol villog.
Értem hogy nem találtál.av-forum- angol...van pár;)
Aztán youtube.: Hisense u8qf flickering.

(#2904) szkutyi válasza Hieronymus (#2901) üzenetére


szkutyi
őstag

Megértelek egyébként, akár úgy is tűnhet..
Szivessen látlak egy délutánra, megmutatom, ha nagy filmes vagy, rögtön kiszúrod, ugyanis a szemed veri szét, és két perc után már a fejed is fáj...amint mondtam nálam2db..egy kiállítási dbm.havernak egy évvel öregebb de ugyan az a típus..és még méretben is ugyan az....és youtube videó, avforums...nekem ez elég! És szó nélkül csere utalvány, nem csere....mivel nem tudják záros határidőn belül javítani...vajon miért?
UI: én lennék a vilagegboldogabb embere, ha kerek perec akár kimondaná a hisense hogy ez és ez okozza, vagy ez és ez a szar benne..
Mert akkor tudom H javítva lessz és szevasz...úgyis eszméletlen jó a tvreszemrol itt zárom a témát.

(#2905) Ferenczi Áko válasza NB2 (#2900) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

+1

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2906) brcz


brcz
tag

Sziasztok!

U7QF tvhez tudnátok adni egy jó képi beállítást?

Szüleim használják tvnézésre.

köszi előre is.

(#2907) NB2 válasza brcz (#2906) üzenetére


NB2
aktív tag

Innen ezt a videót ajánlották:
[link]

De olvasva a topikot kb minden ember más, nincs normális beállítás :) van aki így szereti, van aki úgy...

(#2908) brcz válasza NB2 (#2907) üzenetére


brcz
tag

Persze világos, bár én úgy értettem, hogy a mozgásmegjelenítés milyen beállításokkal a leg ideálisabb

(#2909) Zizi123


Zizi123
senior tag

Az LG, Samsung, Sony-k idonkent frissitgetik magukat. Hibajavitasok, uj alkalmazasok, stb...
HiSense TV-khez nincs szoftverfrissites?

(#2910) Recon666 válasza Zizi123 (#2909) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

De nekem frissitett az u8qf miota megvettem. Van egy Samsung 65TU8002 az is 1 ev alatt egyszer kapott frissítest miota megvan, ott se viszik azert tulzasba.

(#2911) Zizi123 válasza Recon666 (#2910) üzenetére


Zizi123
senior tag

Anyam LG-je viszonylag sokszor frissitett, az en Sony-m ami elromlott most 5 eves, de az Android 7 miatt meg a mai napig frissitget.
Szerintem a HiSense is frissit, de en nem talaltam, hogy honnan lehet letolteni.
(Gondolom, ha kap netet, akkor automatikusan megcsinalja)

https://hisense.co.uk/support/u8qf/
Itt csak 1 user manual van, semmi mas.

(#2912) Recon666 válasza Zizi123 (#2911) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Beallitas kerdese, kezire is lehet allitva, akkor nem frissít magatol.

(#2913) kiske13


kiske13
tag

Azt hiszem kétszer frissített valamit a hisense u7qf.
Amúgy nem bánom, mert a samun egy ilyen frissítéskor tünt el a youtube. :W

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2914) olloczky


olloczky
senior tag

Ora atallitas nem történt meg automatikusan a tvmen (h55u7b). A beallitasok, rendszer, ido menuben pedig azt irja, hogy ez a beallitas nem elerheto. Akkor most wtf? Mas is tapasztal ilyet?

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#2915) Hieronymus válasza olloczky (#2914) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Jelszavas védelem van bekapcsolva. Nézd át a beállításokat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2916) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Nemrég vettem egy Hisense 50U7QF tv-t. Valami nem ok a plex-el, amíg arra nem jövök rá, van olyan alkalmazás, amivel lehet helyettesíteni? Valamilyen jó média app. Illetve, tudtok javasolni plex-el kapcsolatban beállításokat. nas-t is cseréltem, és a korábbi, lg tv-n sem működött jól a plex az új nas-al, ezért gondoltam, hogy nem a tv hibája, bár olvastam, hogy nem támogatja a plex-et már a hisense - ez tényleg így van?
Köszönöm

(#2917) Danex válasza Mátésum (#2916) üzenetére


Danex
addikt

mi nem ok? :F :DDD

(#2918) Mátésum válasza Danex (#2917) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Ja, azt nem irtam :) nem igazán játszik le semmit a plex. Már a qnap fórumon és a plex fórumon is próbálom megtalálni a segítséget, de egyelőre nem megy. Szaggat, állandóan megáll a lejátszás, tölt, vagy el sem indul. Ha elindul, pixeleire van szétesve a kép. Valószínűleg transzkódolni akar, de azt nem bírja a nas. Ugyanazt dlna szerver beállítással lejátsza a tv media lejátszó gond nélkül. Az viszont egy olyan app, amit nem minden családtagom fog tudni használni. Jó lenne valami intuitív app, ami képileg is jól átláthato. Persze, ha plex ügyben tudsz adni tanácsot, nagyon megköszönöm (qnap ts-230 nas).

(#2919) Danex válasza Mátésum (#2918) üzenetére


Danex
addikt

De ez nem TV hiba, a Plex kényes arra, hogy milyen anyagot milyen eszközön játszol le.

Ha te olyan forrást játszanál le amit nem képes a tv directplay-be lejátszani, akkor a NAS-odnak transzkódolnia kell ami egy 4K filmnél egy rendesebb PC-nek is izzasztó.

Tehát vagy olyan forrás kell ami jó mindenen is vagy olyan lejátszási eszközök amikhez nem kell transzkódolni. (pl truehd hangsávot ne próbálj meg a TV-vel megetetni)

Én a plex miatt vettem truehd/dolby atmos kompatibilis soundbart, hogy a hanganyagok transzkódolása ne okozzon problémát.

[ Szerkesztve ]

(#2920) olloczky válasza Hieronymus (#2915) üzenetére


olloczky
senior tag

Pin kódot talaltam egyedul de defaultot nem tudok (0000, 1234 nem mukodott). Barmit irok be azt irja helytelen. A hivatalos használati utasításban sincs benne.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#2921) Mátésum válasza Danex (#2919) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Szia. Igen, tudom, hogy nem tv hiba. Azért is kérdeztem, hogy van-e esetleg olyan média app, ami jobb felhasználói felülettel rendelkezik, mint a beépített, gyári. Mert egyébként az lejátsza, amit szeretnék, csak a kisfiam nem boldogul vele.

(#2922) milan26 válasza Mátésum (#2921) üzenetére


milan26
senior tag

Nincs, én sem találtam. Nekem sem játszik le mindent a plex, csak a beépített dlna protokollon, és azt is csak akkor ha a Windows beépítettjét használom. Plex dlna szervere sem jó, és az UMS sem.

[ Szerkesztve ]

(#2923) balkoger


balkoger
tag

Szia, nekem egy régi ARM-es 2 magos Qnap-on is elszaladgált a plex.Igaz max fullhd-ban.
A szerverben le lehet tiltani, hogy transzkódoljon, van jópár beállítás guglizz rá. A kliens is fog működni utána azt hagyd alapon, akkor nem kell a TV beépített dlna-s media-lejátszója.
Milyen Qnap egyébként az új vas? 4K-nál max 1x2x az Atmos hangú h265--ket dobálja, de csak a hangot, megállítva majd folytatva a filmet visszajön a hang, de ez inkább a TV-m hibája nem a szerveré.

(#2924) Zotmund91


Zotmund91
újonc

Sziasztok!

A Hisense 70A7100F-ről mi a véleményetek? Érdemes rá beruházni? Mindenképp 70 colosat szeretnék és árban ez tűnik eddig a megfelelőnek. Illetve a Hisense szervízzel mik a tapasztalatok eddig? Volt korábban két LG-m is, de egyik sem vált be, mind a kettő hibás volt. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2925) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Beuzemeltem az uj TV-t. Nagyon kiraly, nem produkalja a Szkutyi altal tapasztalt problemat.
Viszont volna 1 kerdesem:
Honnan lehet tudni, hogy ha Dolby Vision, vagy HDR filmet nezek rajta, akkor a TV atvaltott ebbe az uzemmodba?
Most neztem rajta a Dune-t Dolby Vision-el 4K-ban, szep ,szep, de gyanus, hogy a TV nem kapcsolt at Dolby Vision uzemmodba. Ha nem kapcsolt at, akkor hol lehet raeroszakolni?
(Kulso mediaplayerrel hasznalom)
Koszonom

(#2926) SpongyaBob válasza Zizi123 (#2925) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Elvileg a jobb felső sarokban logoval jelzi, hogy HDR vagy DV amikor elindul a tartalom, de a gyakorlatban nem mindig. Ezt ùgy ellenőrizheted, hogy beàllítàsok-->kép-->képmód. HDR vagy DV tartalomra vonatkozó beàllìtàs lesz illetve SDR-nél sima standard lehetőség.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2927) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hisense 65U8QF ~270k

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2928) Danex válasza gyuromoj (#2927) üzenetére


Danex
addikt

berendeltem, sajnos az Emag-os újracsomagoltról lemaradtam előző héten :((( illetve ma is néhány másodperccel.

Sony Xf90-et váltana, remélem jó lesz külső lejátszóval. :U

(#2929) mihione


mihione
őstag

Hali!

U8QF távja tud kezelni más eszközöket?
PL egy optikán rákötött házimozit hangerőszabályzását?
Samu tv-t cserélnék rá,az tud ilyet.

Most jó árban van,de kicsit elbizonytalanodtam ezzel a villogással kapcsolatban,tényleg minden darab szar lenne :F

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2930) szkutyi válasza mihione (#2929) üzenetére


szkutyi
őstag

Optikán nem tud...:/
Az enyémet már elvitték..
Ja de azóta média Markt fejese mesélte, találták meg eggyet...
Mi véletlen ..

(#2931) szkutyi válasza Zizi123 (#2925) üzenetére


szkutyi
őstag

Menü..beállítások ..kép..és ott rögtön írnia kell hogy dolby vision világos...

(#2932) mihione válasza szkutyi (#2930) üzenetére


mihione
őstag

Köszi!
Mit találtak még egyet?Hibásat?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2933) Zizi123 válasza szkutyi (#2931) üzenetére


Zizi123
senior tag

Sajna nekem nem ir ilyet :(
Valoszinuleg a mediaplayerem nem tamogatja. :(
Te mivel jatszod le, hogy neked megy?

(#2934) Hieronymus válasza mihione (#2929) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

HDMI kábellel összekötött eszközöket kezeli. A távszabályzó jelet a szétdobja a csatlakozó eszközök között,
Az AVR kapja meg a hanggal kapcsolatos jeleket, A külső lejátszó eszköz a tartalomhoz kapcsolódó jeleket.
Sőt az eszközök be- és kikapcsolni tudják egymást. Az újabb készülékek feladat orientáltan. A régebbiek általánosan.

Az optikai kapcsolaton átvitt hangerősség változtató jelekkel én még nem találkoztam. Elméletileg nem lehetetlen egy gyártó termékei között. Esélytelennek gondolom.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2935) szkutyi válasza Hieronymus (#2934) üzenetére


szkutyi
őstag

Volt egy Samsung q60am...az optikai keresztül felismerte, és tudta vezérelni a Denon avr erősítő...ne kérdezd hogyan, miként..én örültem neki.xddd..a hisense nem tudja...új Sony tv-n sem tudja!
Ritka az ha valami tudja optikain keresztül.:/

(#2936) szkutyi válasza mihione (#2932) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen olyant ami ugyan ezt produkálja.

(#2937) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Megnéztem a mm marktban az uj hisense oledet, beszeltem az ottani hisenses sraccal is par szot.
Eleg faintos az oled tegnap kaptak meg 55 colt es valami nagyon kedvezo aron 310e volt. Annyiért elég jó vétel, viszont 60hz tud.

(#2938) szkutyi válasza Recon666 (#2937) üzenetére


szkutyi
őstag

Hol van ez az üzlet??én meg mm-ben nem találkoztam nem fizetett samsungossal!

(#2939) mihione válasza szkutyi (#2935) üzenetére


mihione
őstag

Nekem be kellett allitani hogy az erosito milyen markaju es utana tudta vezerelni a samsung,gondolom van egy adatbazis minden gyartohoz es a taviranyito azt az infra jelet kuldi gombnyomasra amit az adott marka hasznal.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2940) Recon666 válasza szkutyi (#2938) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Debrecen, Fórum.

(#2941) Hieronymus válasza szkutyi (#2935) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván minden digitális kapcsolaton átküldhető digitális vezérlő jel.
A nagy kérdés, hogy a két eszköz ugyan azt a megoldást támogatja vagy nem.
Illetve az optikai kapcsolatot az új készülékek már csak "megszokásból" támogatják, régebbi eszközök használhatósága okán. A HDMI minden tekintetben felülmúlja az optika lehetőségeit.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2942) ZedTheOne


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok
A hisense 50A7GQ Qled tv-ről mik a vélemények? Most egész baráti áron van a média marktban, konkrétan egy 20assal olcsóbb mint a Samu au9002 crystal-ja. Viszont félek, hogy ez az olcsóság visszaüt . Hbogo van rajta?
Köszönöm szépen!

(#2943) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sziasztok.
Ez a típus 40A5100F blueetooth-os?

(#2944) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Mivel nincs bluetooth a hisense 40 colosban így valószínű nem hisense lesz a választás.Bluetooth kell feltétlen.

(#2945) szkutyi válasza Hieronymus (#2941) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen..lassan feledésbe merül ez is...:)

(#2946) Zizi123 válasza NB2 (#2907) üzenetére


Zizi123
senior tag

Van akinek ez a beallitas bejon?
Ha erre allitom, akkor kb olyan lesz a kepe, mint 1 Junoszty -nak.

"De olvasva a topikot kb minden ember más, nincs normális beállítás :) van aki így szereti, van aki úgy..."
Melyik topicot? Kivancsi lennek ra, hogy altalanossagban milyen beallitasokkal hasznaljak az emberek.

Azert ugy latom, hogy ennek a full array panelnek, is vannak fura dolgai. Az a stroboszkop effekt, amit a szereplok felsorolasan muvel... Csoda, hogy nem kaptam epilepszias rohamot.

(#2947) aronpapa


aronpapa
tag

Nem lehet, hogy erre a topicra gondolt a fórumtárs?
:))

[ Szerkesztve ]

(#2948) Danex


Danex
addikt

Hali, megjott az u8q TV-m viszont nem sikerül a dolby vision jelet kikuldeni rá az nvidia shieldrol.

Beállításoknál már bekapcsoltam a kiterjesztett hdmi-t de valamit valahol szerintem kivagyok.

Valakinek valami tipp?

(#2949) NB2 válasza olloczky (#2914) üzenetére


NB2
aktív tag

Átállítottam a régiót csehországra, ott a nyári időszámítást kivettem, majd vissza magyarra a régiót és láss csodát jó az óra

(#2950) MrRL19


MrRL19
senior tag

Csaó Sziasztok !

Hisense 65u8qf: kérdésem ,hogy a 4k tartalmakkal hogyan birkózik meg pl külső hdd ?! :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.