Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) atee


atee
őstag

Amúgy van valami konkrét oka, hogy új fw.-t rakosgattok?
Pár napja használom a 65U7KQ tv-t, de eddig eszembe se jutott még megnézni se, hogy milyen fw van rajta :)
Remekül működik. Minden téren felülmúlta amit vártam.

D-day 2002-01-04 01:54

(#7002) rainman72 válasza atee (#7001) üzenetére


rainman72
nagyúr

Azzal nincs gond.
De volt itt tv ami 1,5-2év után frissült meg :Y

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#7003) Hieronymus válasza nOvOp (#7000) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ártani, nem árt az áramtalanításos módszer. De haszna sincs. OTA frissítés közben sem lehet áramtalanítani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7004) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Én amúgy olvasgatva a fórumot elkezdtem keresgélni merre vannak a firmware-ek change loggal, de sehol sincsenek publikálva. Mindenhol az van, a tv majd frissíti magát ha van újabb firmware. Nekem nincs vele problémám, mert nem használom a tv applikációit, és vélhetően a frissítések, a vidaa rendszert érintik inkább. Az biztos, hogy köhögős, pl. a netflix app esetében belefutottam abba, hogy egy tartalmat, dolby vision helyett "sima" HDR-ben adott, míg az apple tv azt adta amit kell. Én emiatt nem is erőltetem a tv appjait.

(#7005) nOvOp válasza atee (#7001) üzenetére


nOvOp
senior tag

Újabb FW általában azért jön ki, mert vagy javítanak vmi hibát vagy újabb funkciók kerülnek bele vagy a meglevő szolgáltatásokat fejlesztik. Legalábbis ebben reménykedik minden felhasználó :) És persze van amikor rontanak működő funkciókon is (lásd keparány probléma). Szóval sokan úgy vagyunk, miért ne legyen jobb, ami jobb is lehet? Én ezért próbálkozom személy szerint az újabb firmwarekkel. De egy biztos, a hardver képességeit nem lehet túl lépni. Egy qled nem lesz mini led, egy mini led nem lesz oled.

@Hieronymus: lehet ez a hivatalos frissítési mód, ezért javasolták így.

[ Szerkesztve ]

(#7006) Hieronymus válasza nOvOp (#7005) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor miért támogatja a tévé az OTA frissítést?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7007) nOvOp válasza Hieronymus (#7006) üzenetére


nOvOp
senior tag

Úgy gondoltam, ha usb-ről frissítjük. De ez is csak tipp.

(#7008) Hieronymus válasza nOvOp (#7007) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az egyetlen eltérés az, hogy az OTA esetében belsőtárhelyről történik a firmware frissítésének kezdete.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7009) dlor


dlor
tag

Ezt az N0906 firmt még nem próbálta senki elkunyerálni a magyar supportól?,😃

(#7010) Blax


Blax
tag

Sziasztok!

Ma délután esett be hozzám egy 65U7KQ. Azzal a lendülettel csomagoltam is vissza. :(
Várom a cserét...

(#7011) Kornel válasza Blax (#7010) üzenetére


Kornel
veterán

Gyönyörű.
:(

(#7012) atee válasza Blax (#7010) üzenetére


atee
őstag

:Y

D-day 2002-01-04 01:54

(#7013) Cartmenn válasza Blax (#7010) üzenetére


Cartmenn
tag

Amúgy épp mit kaptál le a fényképpel? Semmi kép tesztet nem néztél?

(#7014) rainman72 válasza Cartmenn (#7013) üzenetére


rainman72
nagyúr

Szerintem ez a kép teszt.
Szürke egyenletesség.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#7015) Blax


Blax
tag

Sajnos komolyabb tesztekbe bele sem tudtam kezdeni, mivel már a bekapcsolás pillanatától látszódott a függőleges sávosodás + a jobb felső sarok irányában látható kör alakú, 10-12 cm átmérőjű világosabb folt.

Telefonnal fényképezve nyilván nem adja át úgy, ahogy azt szemmel látja az ember (valójában sokkal kontrasztosabb/elkülőníthetőbb szemmel nézve a függőleges sávozódás), és ez elképesztően zavaróan hatott pl. egy Netflix-es Our Planet résznél is, azonnal oda vonzotta a tekintetet.

Érdkesség még, hogy USB-ről mkv-ra azt mondta a TV, hogy ismeretlen formátum, ami már csak azért is gyanús nekem, mivel ugyanazt a file-t két másik korábbi Hisense TV, ami található a családban (2019 és 2020-as modell, és egy 2016-os LG is vidáman lejátszotta.)

[ Szerkesztve ]

(#7016) SztiviVander válasza nOvOp (#6995) üzenetére


SztiviVander
őstag

No nekem is válaszoltak, adtak egy linket L1029-hez amiről MstarUpgrade.bin fájlt tudtam letölteni. A francia oldalról letöltöttnek meg usb_NOVATEK_DEV_EU.bin a neve. Mivel gyanúsan tök egyforma a két fájl mérete így össze is hasonlítottam őket, bájtra egyezik a tartalmuk. Viszont ami még közös hogy ezzel amit az üfsz küldött se indul el a frissítés :( Ahogy írták, minden kihúzva a tv-ből, kikapcs, áramtalanít, pendrive bedug (usb2-est írták hogy csak az jó, de kipróbáltam perza az usb1-es usb3 portban is), áram alá helyez miközben távon a bekapcs gomb nyomvatart. Semmi se történik, csak simán elindul a TV. 2db 4GB-ossal fat32 és két db ntfs-es el (32 és 64GB) próbáltam, mindkét usb-ben. Sőt még azt is kipróbáltam hogy egyiken penen átneveztem .bin -ről .pkg -re a fájlt, de úgy se reagált. Most vagy ez a típus pont pont enged downgrade-et (és akkor sajna igaza lesz az angol csókának), vagy ez a fájl amit adtak (és ami amúgy meg is volt, csak más néven) egyszerűen nem jó erre mert valami kicsit bővebb tartalmú .pgk kellene esetleg. Azt nem próbáltam még hogy gyári beállítás visszaállítást csinálni és úgy kipróbálni, de esetlegesen tök fölöslegesen nem is csinálnék és nem állítgatnám be újra az össze csatornát, plexet, netflixet, képbeállításokat. Írok nekik megint aztán meglátjuk.

(#7017) SztiviVander válasza SztiviVander (#7016) üzenetére


SztiviVander
őstag

És milyen gyorsan válaszoltak! Le a kalappal, főleg így karácsony előtt amikor már mindenki szabin van. Küldtek új linket, amiről megint ugyanazt a fájl lehet letölteni (nyilván összekomparáltam ezt is az előzővel), csak épp Forcedupgrade_001.bin néven :D És ezzel a névvel bizony elsőre elindult a downgrade. Szóval ez a trükk, legalábbis az 55U8GQ-nál.

(#7018) nOvOp válasza SztiviVander (#7017) üzenetére


nOvOp
senior tag

Szuper. :) Mondom elsőre nekem sem indult el a downgrade, de gondoltam egyet és ismét áramtalanítást csináltam. Nem sokat vártam mire bejött a kép és akkor már 29%-nál tartott. Ez most nálad is downgrade volt vagy update?

(#7019) SztiviVander válasza nOvOp (#7018) üzenetére


SztiviVander
őstag

Downgrade. De itt egyértelműen a név volt a trükk, a másik két fájlnévvel rengetegszer próbáltam, de semmi. Újabb verzióra frissítésnél valószínűleg működtek volna a másik nevek is, de mivel ez régebbi volt gondolom ezért kellett neki ez a force fájlnév. N0807-ről mentem vissza L1029 -re, ez sokkal gyorsabb és csak annyi a bugja hogy aktiv gyorsindítás-nál mindig visszakapcsolja az ultra smooth motion-t (amit én utálok), de a gyorsindítást emiatt kb sose használtam és nincs is vele gondom ha 15p alatt kapcsol be 3 helyett. Végre a hangerő kiegyenlítés is ismét úgy működik ahogy kell, a hangosabb részeket (tipikusan a reklámok, hiába tilos) lehalkítja nem pedig felerősíti mint az új fw-ben, és a media lejátszónak is újra működik a fit módja. Auto frissítés kikapcs, azt jólesz ez így. Majd megírom angol srácoknak is av fórumra, hadd örüljenek.

(#7020) dlor válasza SztiviVander (#7019) üzenetére


dlor
tag

L1029 pipa 😃 Nagyon köszönöm.

(#7021) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok
Mi a véleményetek a 75A6K tv-rol?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7022) dlor válasza dlor (#7020) üzenetére


dlor
tag

Aki visszaáll L1029-re az valószínűleg bukja az Apple tv-t. Nekem nem hiányzik.

(#7023) Kiskutya válasza dlor (#7022) üzenetére


Kiskutya
veterán

Bírnám mindenki visszarakja a 1029-et erre jönne ki egy javítás a 0807-re! :DD

hmm...

(#7024) SztiviVander válasza Kiskutya (#7023) üzenetére


SztiviVander
őstag

(#7025) dlor válasza Kiskutya (#7023) üzenetére


dlor
tag

Nagyon nem fogok kapkodni a frissítésért. Majd jól letesztelik a többiek 😃😃😃

(#7026) Kiskutya válasza SztiviVander (#7024) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó lenne megszerezni az említett javítást!

hmm...

(#7027) SztiviVander válasza Kiskutya (#7026) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ja, de csavo csak beirta aztan el is tunt. Angol ktsg :DD

(#7028) nyilasmisi válasza Blax (#7010) üzenetére


nyilasmisi
tag

Na erre én kiváncsi leszek, mert nekem dettó ugyan ez van. 3 napos.
Telekomtól beszerezve.

(#7029) balalajka válasza nyilasmisi (#7028) üzenetére


balalajka
újonc

nekem is ez volt az elsővel, sávos hiba, nagy harc után kicserélték
jött a csere, most ugyanaz, mint fenn a kollégának... kis kör alakú folt ugyanazon a helyen

ha bekapcsolom a "high refresh rate" módot, akkor eltűnik (ez volt a sávosodással is), nekem valami vezérlés problémának tűnik és nem lepődnék meg, ha szoftveres lenne

(#7030) atee válasza nyilasmisi (#7028) üzenetére


atee
őstag

Nálam nem jelentkezik ilyen hiba. Már annyit néztem, de nem igazán tudok ilyesmit produkalni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#7031) IQfályter


IQfályter
tag

Lehet nyerni Hisense 5E7KQ PRO 55" 4KUHD Smart Gamer QLED TV készüléket [link] :)

(#7032) Blax


Blax
tag

Sziasztok!

Helyzetjelentés és timeline:

Alany: 65U7KQ
TV rendelése: 2023-12-17 (Telekom szaküzlet)
Első TV érkezése: 2023-12-20 14:30 (WSZL futárszolgálat, nem hozták ajtóig) Gyalázatosan retekfos képminőség, függőleges sávosodás és foltos panel (16:20-ra vissza csomagolva a dobozába)
Telekom ügyfélszolgálat hívása: Nem tudják, hogy ilyen esetben mi a teendő, hívjam fel a Hisense supportot. Hisense support nevetgélt egy sort, aztán vissza zavartak Telekomhoz. (72 órán belüli bejelentés)

Személyes megjelenés Telekom ügyfélszolgálaton, hogy na akkor neki lehet ugrani a cserekészülék papírozásának mánjelleggel! (2023-12-20 18:30)

A második (csere) TV átadása futárszolgálatnak: 2023-12-21 délután (HDT futárszolgálat) HDT központi raktárba érkezés: 2023-12-22 hajnalban

Karajcsont

Csere TV érkezése: 2023-12-27 07:25 (HDT futárszolgálat, ajtóig hozták, az elsőt elvitték)
Végeredmény: kiváló képminőség, szemre teljesen homogén megjelenítés, örülés.

Már csak egy kalibrációt kell kapnia. :)

(#7033) atee válasza Blax (#7032) üzenetére


atee
őstag

wszl az egy katasztrófa. Nem a futár tehet róla. Nekünk pl kérés nélkül hozta be a házba!

Örülök, hogy megoldódott végül! Sejtettem, hogy valami hibás darabot fogtál ki! Mert nálam hibátlan!

D-day 2002-01-04 01:54

(#7034) grafnet válasza Blax (#7032) üzenetére


grafnet
veterán

Ezt így kemény volt átélni, de öröm és boldogság.
Használjátok sokáig!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#7035) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok, a telekomos topikból küldtek ide. tudnátok segíteni, hogy hogy tudnék ékezetes karaktereket varázsolni a hisense tv-men a csatornalistán megjelenő magyar szövegre? a nyelv magyarra, a terület magyarországra van állítva. telekom kábel tv. alapvetően ip tv van nálunk, a két másik tv-n azt nézünk, ezen a hisense-en nem is terveztem tv-zni, mert kellene egy harmadik settopbox, úgyhogy próba szerencse alapon bedugtam a régi koaxot, amin 1-2 éve interneteztem, és bejött sd minőségben 30 valamennyi csatorna. köszi

(#7036) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hi
Telekomtól vettem egy Hisense 75A7KQ

Számomra tökéletesen megfelel, szép nagy, bár a falon elfér egyszer majd egy 85" is
De egyelőre kérdés

1.- Képet hogy érdemes beállítani? Annó még samsung tvhez találtam ilyen kalibrációs oldalt, az alapján állítottam be, de ehhez nem találok

2.- A z906 optikán van rákötve, ennek a hangerejét nem lehet valahogy a tv távirányítójával vezérelni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7037) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

[link] Ezzel kapcsolatban van valakinek ötlete, hogy ezt gariban esetleg megoldják e?

55A6BG

Köszönöm!

(#7038) Kiskutya válasza CoolBoy323 (#7037) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha nem külső hatásra történt akkor cserélik.

hmm...

(#7039) nOvOp


nOvOp
senior tag

Nálatok is van banding a tévén? Ennel a videónál eléggé látszik, de hdr videónál már nem annyira. Szerencsére film vagy tv nézés közben ritkán, de látszik. Én annyira nem tudtam erről a jelenségről, így nem tudtam hogy a forrás rossz vagy a tv produkálja ezt.

(#7040) rainman72 válasza nOvOp (#7039) üzenetére


rainman72
nagyúr

Sajnos minden led de oled tv-nél is jelent lehet hasonló jelenség!
Grey test milyen,nézd azt inkább.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#7041) zseko válasza nOvOp (#7039) üzenetére


zseko
veterán

Én nem tudom, és csak saját vélemény, de én ilyen szintű sávosodást és blokkosodást eddig csak szarul tömörített képeken és videókon láttam. Az 1080p felbontáson szerintem látványosan szar, két monitoron, egy oled tévén, egy oled telefonon és egy oled tableten nézve is ugyanaz. Na most vagy a video rossz, vagy az összes eszközöm kijelzője szar 🤷‍♂️

HR24.hu

(#7042) Cartmenn válasza benfolds (#7035) üzenetére


Cartmenn
tag

Próbáld meg másik nyelvel--én azzal próbálkoznék-- a műsor újság is (guide) hibás karakterekkel jelzi a műsor címét? :) Amúgy mivel van a TVben C tuner,és a telekom alapban ad a kábelen pár csatornát,ez ilyen---hogy az előfizetett összes legyen persze kell külön box,azt írtad is.

(#7043) Hieronymus válasza enginev3.0 (#7036) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"2.- A z906 optikán van rákötve, ennek a hangerejét nem lehet valahogy a tv távirányítójával vezérelni?"
Nem. Az optika nem visz át vezérlőjel információt. Illetve átvihet, de csak márkán belüli termékek esetében, ha támogatott a hangerősség változtatása. A HDMI a megoldás, ha mind a két eszköz támogatja a vezérlőjelek átadását.

"1.- Képet hogy érdemes beállítani? Annó még samsung tvhez találtam ilyen kalibrációs oldalt, az alapján állítottam be, de ehhez nem találok"

Vásárolsz, kölcsönzöl egy kalibráló eszközt. Vagy kalibráltatod mással. A többi megoldás szubjektív.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7044) nOvOp válasza zseko (#7041) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nem teszt miatt nézegettem, hanem emiatt a jelenség miatt keresgéltem. Azt gondoltam, hogy külső eszköz vagy hdmi problémám van. Aztán már tv adásoknál is észrevettem néha (pl. reklámoknál). És akkor találtam ezeket a teszt videókat.

(#7045) nOvOp válasza nOvOp (#7044) üzenetére


nOvOp
senior tag

Találtam összefüggést az említett jelenségre. Netflixen ami DV-ben van és 25 fps, azt a TV appja jól jeleníti meg (4K 25Hz, DV, 10bit, YUV420), míg az Apple TV ugyanezt már egyes jeleneteknél bandinggal (4K 50Hz, DV, 8bit, RGB). Ahhol 24Hz-es a film, ott sehol nincs ilyen jelenség. Aki esetleg ért hozzá, megírhatná az okát vagy akár a megoldást. :) Amennyiben átállítom a HDMI formátumot Standard-re, akkor már az Apple TV-is jól jeleníti meg, de már nem 50Hz-en, hanem 25Hz-en, ahogy a TV appja. Nem DV tartalmaknál pedig nem jön elő a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#7046) benfolds válasza Cartmenn (#7042) üzenetére


benfolds
őstag

mármint másik országgal, ugye? mert a menü nyelvét nem szeretném szlovákra átállítani. amúgy a helyet próbáltam már szlovákiával, romániával, németországgal, de egyik sem jött be. valamelyik skandináv nyelv karakterei jelennek meg a magyar ékezetes betűk helyett. igen, a műsorújság is krikszkrakszokkal van tele. lehet kérek majd egy boxot a telekomtól, bár elég lenne nekem ezen a tv-n az sd is, szóval jobban örülnék ha nem kellene még egy áramfogyasztót üzembe helyezni, illetve újabb havi x ezret perkálni a telekomnak. kábelen amúgy nincs már hd a telekomnál?

(#7047) Denee


Denee
csendes tag

Sziasztok!

Szíves segítségeteket kérem az alábbi dilemmám eloszlatásában.
Van két készülék, amit kinéztem, de nem tudom, hogy melyiket éri meg vennem. 10-20 e Ft a difi.

Hisense 50A7KQ
Hisense 50E7KQ

Annyit látok elsőre, hogy az "E" az vékonykávás. Illetve a hivatalos oldalon olvasottak alapján egy hangyányit kevesebb tudás és funkció van benne. Szerintetek ez mennyire releváns? Az "A" széria más lábbal és kávával van. Illetve van bennne valami fényérzékelő is. Összességé az aza kérdésem, hogy én, mint nem nagy TV guru, veszte-e bármit is, a választással. Mint kapott tudás és élmény.

Válaszotok köszönöm.

(#7048) MárkyMárk


MárkyMárk
tag

[kép] Sziasztok! Van egy 65A7GQ típusú televízióm, és az utolsó firmware frissítés óta a letöltött filmeket külső adathordozóról elképesztően rosszul játssza le, nyújtott hosszúkás a képen minden! Kérlek segítsetek honnan tudnék letölteni egy használható firmware-t, vagy mi lehet a megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

(#7049) nOvOp válasza rainman72 (#7040) üzenetére


nOvOp
senior tag

Azokkal nincs gond, ott nem látszik ilyesmi. A homogén felületeken nem látszik, csak néhány átmeneti részen, de ott sem mindenhol. Pl. filmekben még nem vettem észre (szerencsére), kivéve, amiről korábban írtam 1-2 Apple TV-ről lejátszott filmnél. De most a TV saját appjában is észrevettem. [kép1] [kép2] Nem tudom, hogy másnál is hasonló? Na most ez eddig vagy nem volt, vagy baromira nem figyeltem rá. 2 különböző FW-em van, mindkettőnél ugyanaz. Leginkább TV adások reklámjainál látszódik. Eddig azt hittem, HDMI probléma, de az TV probléma. Szerencsére streamingnél és saját filmnél, meg egyáltalán filmnél nem vettem észre, remélem nem is fogom és akkor ezzel együtt tudok élni. De a következő tévénél, már erre is figyelek majd. Ez most így elég nagy csalódás, ez van.

@MárkyMárk: írj az ügyfélszolgálatnak és kérj egy régebbi FW-t tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#7050) Cartmenn válasza nOvOp (#7049) üzenetére


Cartmenn
tag

Nem tudom itt mire gondolsz,de nálam se néz ki máshogy ami képet felraktál (megkerestem) :) u8qf a tv-vel meg semmi gondom :) nem frissítek,bár nincs is mit--az az 1 is azért volt mert kifagyások voltak a 4K filmek külsőről való indításakor,meg hozzá dupla tápot is kapnak a hhd-k

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.