Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) tarat


tarat
tag

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy a HISENSE 55U8QF megy e a dlna (minidlnat használnék). Illetve a Bluetooth kezeli e a fejhallgatót (a2dp)?

Köszi előre is

(#1952) rainman72 válasza tarat (#1951) üzenetére


rainman72
nagyúr

Használd a keresőt dlna kérdésben :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1953) Hieronymus válasza tarat (#1951) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Minden szabványos DNLA elérést támogató eszközzel kompatibilis a tévé.
Viszont nem minden tartalmat képes lejátszani a beépített lejátszó.
A Windows ingyen tartalmazta az első "DivX" jellegű directshow filtert, nagyon meglepődtek a Microsoftnál, hogy mégis ellopták. Ezeket a felvételeket ez a tévé sem tudja lejátszani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1954) tarat válasza Hieronymus (#1953) üzenetére


tarat
tag

Köszi a segítséget. Olvastam hogy akad a lejátszás, dlna-n de akkor gondolom ez nem lett javítva. 720p anyag is akad vagy csak az 1080p és a feletti?
Bt-nem olvastam hogy volt aki használt vele Bt fejhallgatót. Akkor gondolom ez viszont működik.

(#1955) NB2 válasza tarat (#1954) üzenetére


NB2
aktív tag

Ha közvetlenül vinyón keresztül játszod le nálam SEMMI nem akadt, még a 2160-sem. Sajnos ha plexen keresztül akartam nézni már az 1080p is laggolt.

(#1956) Veron


Veron
őstag

Valakinél megoldódott már U7QF esetében az jelenség, miszerint fast boottal indítva a TVt lagol a kép? Nálam, még mindig jelentkezik.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1957) Hieronymus válasza tarat (#1954) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...Olvastam hogy akad a lejátszás, dlna-n..."

De ez nem feltétlenül a készülék vagy a szoftver hibája.
A lejátszás forrásának oldala vagy a hálózat problémája is beleszól a dologba.

Bármely tévén meg tudom akasztani a lejátszást.
A felvételt NAS tárolja. A notin. lejátszás más eszközön funkciót választva, már a kép megjelenéséhez is idő kell. Volt amikor el sem tudott indulni a lejátszás.
Ugyan ez a film, vezetékes hálózatot használva dlna funkcióval hibátlan.Nyilván a WIFI a szűk keresztmetszet. Főleg akkor, ha minden byte-nak kétszer kell utaznia a hálózaton. Nas -> noti -> tévé felállásban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1958) pimpa35 válasza tarat (#1951) üzenetére


pimpa35
csendes tag

Szia!
Nálunk a 65u8qf kezeli a jbl tune 510bt fejhallgatót.

(#1959) gulupeti válasza Hieronymus (#1957) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nálam az LG47LB671V (2014-es modell) gond nélkül vitte az 1080p filmeket DLNA-n Serviioval, míg a 65U8QF-nek némelyik filmbe ezek közül is beletört a bicskája, nemhogy a 2160p-be. :) A hálózat ugyanaz volt, vezetékes gigabit, cat6-os kábelekkel. Persze nem mondom, hogy nem állhat fenn valahol ez a hiba is, de én ezt hosszas tesztelés után kizártam. A megoldást nálam is egy X96 Max Plus médialejátszó hozta el.

(#1960) Vastika


Vastika
tag

Érdekes ez a dlna-s hiba.

Nálam a NAS em túl izmos (DS116 a "beépített" dlna szerverrel, de előtte egy TS-112p + Twonky volt) , igaz, nálam minden dróton lóg, nem szeretem a wifi-t.

Van itthon három tévé, mindegyik a legolcsóbbak között volt, amikor vettem:
LG 49UK6200PLA: minden film, az 4k HDR is tökéletes.
LG 42LS570S: minden FullHD film hibátlanul lejátszható
Hisense H40B5600: minden FullHD film, amit próbáltam eddig, akadásmentes.

A wifi, bár elméletileg gyorsabb, mint a vezetékes hálózat (a tévék LAN portja 100Mbit-es) , ha nem valami szuper-hiper router van a lakásban, vagy túl sokan használják, vagy túl sok az interferencia - belógó wifi hálózat a környéken, vagy kicsit messze van a router, és gyenge a vétel, már egy totál megbízhatatlan, és bármilyen aljasságra képes ;-)
Én ezért, amit lehet, kábelre dugok: a wifi marad a telefonoknak meg a táblagépnek, és annyi.

(#1961) tuborggreen


tuborggreen
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvasva a fórumot a mai napon vásároltam egy Hisense 55U8QF TV-t. Gyönyörű képe van, nekem bejön a hangja is. Egy 7 éves LG TV-t váltott, mert az megadta magát. Köszönöm a segítséget a választáshoz! :C :R

(#1962) SpongyaBob válasza tuborggreen (#1961) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Üdv,

Végül nekem is 55U8QF lett a vége, online rendeltem a Media-ból :))
Ma már a kiszállító cégnél volt, kb. sosem fog ideérni :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1963) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Hisense 55a7500f et néztem ki magamnak, 129 ezer mátyásért, Mm ben. Van valami ennél jobb ilyen árban? Teljesen hektikus,hogy tök sötétben, vagy némi fénynél nézem. Teszem ezt szemből is, kicsit oldalról is.tv, netflix, PC átjátszás, telefon tükrözés. Böngészésre nem használom. Valami egyszerűbb soundbart akarok még rákötni, ha nagyon gané lesz a hangja. Talán még külső hddrol játszanék le filmet rajta.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#1964) tuborggreen válasza SpongyaBob (#1962) üzenetére


tuborggreen
csendes tag

Én is ott vettem. Tegnap megrendeltem ma reggel pedig érte is mentem. Nem bántam meg, ennyi pénzért szerintem parádés.

(#1965) Veron válasza Veron (#1956) üzenetére


Veron
őstag

Erre senki? [link]
Nincs ilyen problémátok már?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1966) sz_abika válasza Veron (#1965) üzenetére


sz_abika
addikt

Nem is tudom mi az a fast boot, de az jobban zavar hogy kb minden második indításnál lekapcsolódik az USB tárhely és nincs PVR utána...ki/be dugdosgatás, pár ki/bekapcs és megy.

Ja meg mintha hajlamos lenné elfelejteni a forrásra beállított egyedi képbeállításokat is.

[ Szerkesztve ]

PSN: xszabikax

(#1967) Hieronymus válasza sz_abika (#1966) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A fast boot esetében nem éled időben minden esetben az USB meghajtó.
Mivel ott kellene lenni, de nincs ott időben. nem foglakozik vele többet a tévé.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1968) sz_abika válasza Hieronymus (#1967) üzenetére


sz_abika
addikt

Remek, akkor nem kell az amiről nem is tudtam hogy van de pont gondot okoz :DDD

PSN: xszabikax

(#1969) Hieronymus válasza sz_abika (#1968) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Használj gyorsabban éledő eszközt.
Ha merevlemez, akkor két lehetséges oka van.

Nem elegendő az energia ellátás. Rosszabb esetben elkezdenek kattogni a 2,5" meghajtók.

A merevlemez csapágyazása kezd tönkre menni és a motor lassabban tudja üzemi fordulatszámra pörgetni a motort.
A végeredmény viszont egységes, eltűnik a meghajtó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1970) Satellite válasza Peti78 (#1963) üzenetére


Satellite
tag

Szerintem kicsivel többért már kapsz olyan modellt, ami tudja a Local Dimming-et is. Nézd meg a Quantum Dot ULED-es sorozatból pl. a Hisense 50U7QF-et: igaz, hogy "csak" 50"-es, (az ára most kb. 154e Ft. [link] - de szerintem lényegesen jobb a képe. (Az 55"-ös ebből a szériából már 175e Ft.)

(#1971) bigdady


bigdady
nagyúr

Az miért lehet, hogy a tv 4k-ban élvezhetetlenül sötét ha egy 2160-as filmet töltök le és nézek de ugyanaz 1080-ban pedig nem sötét annyira és élvezhető. A7100 :R

(#1972) Talib21


Talib21
tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem felétek. Ismerősöm a tanácsomra vett egy Hisense 55U7QF típusú tv-t. Olyan problémájuk van a tv adással(szolgáltató:Vidanet), hogy néhány csatorna egy-egy időre kásásodik, csikozódik, mintha nem lenne jó a vétel. Előtte egy 40 colos samsung volt, talán h6400, az nem csinálta. Más is tapasztal ilyet, érzékeny a tv a vételre, vagy mi lehet a gond? Felhívják a szolgáltatót, hogy mérjenek rá a jelre, de szerintem nem az lesz a gond. Van valami ötlet mi lehet, mert ha nincs megoldás vissza kell küldeni a tv-t. Köszi előre is :R

(#1973) Veron válasza Talib21 (#1972) üzenetére


Veron
őstag

A képminőség a sávszélesség csökkenése miatt szokott romlani, lehet temporálisan leeesik az átviteli sebesség? Milyen felbontású volt az előző TV, nem 4k ugye?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1974) Recon666 válasza bigdady (#1971) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha 4k lehet hdr miatt, ott elore bealitott fényerő van. Bizonyos tartomány kozott mozog fel -le attol fuggoen hogy a film jelenete ep sotet vagy világos. Erre tudok tippelni.

(#1975) Vastika válasza Talib21 (#1972) üzenetére


Vastika
tag

Ha ez digitális kábeltévé (gondolom az, DVB-C) , akkor nagyon valószínű, hogy a Hisense-ben gyengébb (érzéketlenebb, zajosabb, stb.) a tuner, és emiatt nem birkózik meg a jellel.
Érdemes a szolgáltatót hívni, hátha tudnak csavarni rajta egy kicsit ;-)

(#1976) Talib21 válasza Vastika (#1975) üzenetére


Talib21
tag

Szerintem is érzékeny a hisense a jelre, az lesz a baj, mert ugyanezen szolgáltatónál nekem a sony xh90-nek semmi baja.
Az előző tv-jük full hd volt, azt már mondtam nekik, hogy 4k tv-n sokkal rosszabb lesz az sd adás. Sajna akkor lehet visszaküldés lesz belőle, mert szerintem a szolgáltató sem fog tudni csodát tenni, főleg hogy a tv 100-80 %-os jel erősséget/minőséget ír.

(#1977) Saccco válasza Talib21 (#1976) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért ne törj egyből pálcát, futtassátok meg a kört a szolgáltatónál. Szerintem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1978) bigdady válasza Recon666 (#1974) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sokszor látom világosodik sötétedik a kép miután vàlt jelenetet a film és nagyon zavaró. igen ettől lehet. Ez így Oke?

(#1979) Hieronymus válasza Talib21 (#1976) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Próbáljátok ki egy másik antennakábellel Illetve egy másik tévével.
A szolgáltatás minősége sokszor kábelfüggő. A régi kábelt erősebben megmozdítani és romlanak az átviteli tulajdonságai.
Nekem egy 8-as sorozatú tévém van, az jobban teljesít a réginél, vételérzékenységben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1980) Peti78 válasza Satellite (#1970) üzenetére


Peti78
őstag

már megrendeltem a 7500 at. mindenesetre köszönöm!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#1981) Vastika válasza Talib21 (#1976) üzenetére


Vastika
tag

Inkább érzéketlen, mert ugyanolyan jelszintnél nem olyan jó a vétel, mint a másik tévén volt ;-)

Hogy a 4k tévén rosszabb lenne az SD műsor, mint a FullHD-n, azt nem hiszem!
Legalábbis nekem 40"-os FullHD LG-t váltott 49"-os UHD LG, ugyanarról a forrásról (digitális műhold, pontosabban csak egy lavór + fej) az új tévén az SD adások is szépek.
Eleve, felskáláz. De ha nem is nagyon skáláz meg élsimít, csak megduplázza vagy megnégyszerezi a képpontokat ;-) , akkor sem kellene, hogy rosszabb legyen egy UHD tévé egy FullHD-nál... Normális nézési távolságból persze, nem fél méterről vizslatva a képpontokat ;-)

Én főleg műholdat nézek, az adók legalább fele SD: nincs velük semmi baj az új tévén sem.

A jelszint miatt meg először tényleg a szolgáltatót, mert minden végponthoz van elosztó - - erősítő, tudnak rajta szerintem állítani.

(#1982) Piftuka válasza Peti78 (#1980) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerintem teljesen jól döntöttél. :K Annyi pénzért 55 colos méretben ennél jobb tévét nem kaphatsz. Igen... ha hozzáteszel még, 30 ezret, akkor már "ígymegúgyjobbat"... ha 80 ezret, akkor pedig "még sokkal jobbat" vehetnél... :)

De annyi pénzért most nagyon jó áron vetted. Korrekt VA paneles készülék, jó kontraszt értékkel, fekete szinttel, és elfogadható színpalettával. Emiatt jó esély van rá, hogy akár TV adásokkal, akár filmekkel nézed, nem nagyon lesz panaszod a képminőségre.

Itt a fórumról is többeknek van ilyen, még a kisebb testvére az A7100 is (az szűkebb színpalettával dolgozik), és jellemzően elégedettek a fórumtársak a választásukkal.

Azért, kérlek, írd meg majd a felhasználói tapasztalataidat ról! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1983) Piftuka válasza Talib21 (#1972) üzenetére


Piftuka
veterán

Ilyen a kép?

"Aquila non captat muscas."

(#1984) SpongyaBob válasza Talib21 (#1976) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Délután végre én is beüzemeltem az U8QF-et és nekem épp ellenkező a tapasztalatom :) Jelszint, jelminőség 100/100 az összes csatornán. A régi Panasonic plazmán, jelerősség 10 jelminőség 7-8 egy tízes skálán. Ugyanúgy DIGI optika :) Hozzáteszem mind a kettő hibátlan képet ad.

A TV egyébként bámutalos szép képet ad :K
Még azt a bizonyos Hisense lovas demot nem találom a TV-n se :DDD

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1985) Piftuka válasza Piftuka (#1983) üzenetére


Piftuka
veterán

Amikor a fenti adásminőséget lefilmeztem (hogy meg tudjam mutatni a UPC szervizesnek), akkor ilyen értékeket "dobált" a tévém (SONY 55W809c):

Amikor ilyen a kép, akkor jellemzően a jelminőség és/vagy jelerősség nem megfelelő. Annak persze több féle oka is lehet. (Esetemben a több évtizedes, elöregedett alu-réz kábel az utcában.)

Az egyértelmű, hogy a "Samsung H6400" és a "Hisense U7QF" más tuner-t használ. A jelek szerint utóbbi nagy valószínűséggel kevésbé jól erősít.

Ám ezze legyütt is... én is a szolgáltatónak jelezném. Ők tudnak állítani a külső jelosztón, és a házon belül is (osztó, csillapító, kábel cseréje, stb.), ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1986) Talib21 válasza Piftuka (#1983) üzenetére


Talib21
tag

Ennyire nem durva de hasonló, ráadásul most azt mondják, hogy egy idő után, mondjuk 5-10 perc néhány adó jó lesz, úgyhogy szerintem a kábellel nincs gond. Arra jutottak, hogy visszaküldik, mert nem tetszik nekik a va panel betekintési szöge sem(pedig felhivtam rá a figyelmüket :) ) úgyhogy mondtam vegyenek egy ips paneles Philips - et ambilighttal, szerintem az jó lesz nekik, főleg hogy a tv adás fontosabb.

(#1987) Hieronymus válasza Vastika (#1981) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...akkor sem kellene, hogy rosszabb legyen egy UHD tévé egy FullHD-nál..."

Sajnos nem ennyire egyszerű.

Nagyon számít az SD adás sávszélessége. A régi tévémben van speciális elektronika, ami elég jól működik a német pro7, sat.1 és hasonló csatornáknál. A takarékos adók esetében az sem segít.

Amúgy a tévédben elméletileg van mpeg korrekció beállítási lehetőség, ami az sd adások minőségét javítja. Ha tudja. Kb 0.5K felbontásból, 4K látványt csinálni nem egyszerű. Minél nagyobb a kijelző annál jobban látszanak az apró hibák.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1988) Vastika válasza Hieronymus (#1987) üzenetére


Vastika
tag

Csak műholdakat nézünk a tévé saját DVB-S tunerjére kötött cuccal: én nem látok zavaróan kis felbontást (pár méterről persze ;-) az SD adásoknál sem.

Amúgy nem kell 4k-ra felskáláznia, mert azért egy 49"-os tévét jó 3 méterről nézve a HD és a FullHD között sem egyértelmű a különbség ;-)

(Nem tudom, hogy működnek a tévékben a felskálázó algoritmusok: de azért a legtöbb képtartalomnál nem egy nagy művészet kipótolni valami kb. odavalóval a hiányzó részt. Legfeljebb a feldolgozási sebesség lehet a gond, a fene tudja, és amiatt mégsem tudja valós időben olyan szinten elemezni a képtartalmat)

(#1989) Hieronymus válasza Vastika (#1988) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha nem skálázná fel a tévé, akkor a 4K-s kijelző közepén egy kis téglalapon belül lenne látható az SD kép és körülötte hatalmas fekete gyászkeret.

A kijelző pixeleihez kell szinkronizálni a forrás felbontását. Ami azért nem egyszerű mert 65"-on, korrekció nélkül szépen látható téglalapokból állna össze a kép. Trükközni kell, hogy élvezhető legyen a látvány.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1990) sz_abika válasza SpongyaBob (#1984) üzenetére


sz_abika
addikt

Haladó beállításoknál láttam talán valami "demo" feliratot...arrafelé keress, mert én is csak véletlen találtam rá, de biztosan előre van telepítve :)

PSN: xszabikax

(#1991) SpongyaBob válasza sz_abika (#1990) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, meg fogom nézni :)

Egyébként én nem hoztam létre VIDAA fiókot, valamihez szükség van rá?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1992) Vastika válasza Hieronymus (#1989) üzenetére


Vastika
tag

OK: csak gondolom az nem mindegy, hogy simán megduplázza - megnégyszerezi a képpontokat (mindegyik után bedob még néhány ugyanolyat ;-) , vagy valami algoritmussal követi a "vonalak" irányát.
Mert pl. egy 45 fokos egyenes vonalat ki tud rakni egyszerűen és gyorsan lépcsőfokokból, vagy némi elemezgetés után valóban egyenes vonalként ;-)
És valószínűleg itt vannak eltérések a tévék között, mint ahogy a szoftverük minden részében! A jobb algoritmus jobb eredményt fog produkálni, elméletileg MAJDNEM tényleg 4k felbontásúnak tűnő képet csinálhat az SD-ből is ;-)
Ezért lehet az, ami ha jól emlékszem gondolatmenet kiindulási alapja volt, hogy a Samsung tévén jól nézett ki az SD adás, a Hisense tévén meg nem.
Az UHD LG-n is jól néz ki az SD adás nálam a nappaliban... De most tévéztem az egyik gyerekszobában egy kicsit, az olcsó 40"-os Hisense-n sajnos semmi sem néz ki jól :-( HD és FullHD digitális műhold, filmek a NAS-ról, egyszerűen nem tudom úgy beállítani, hogy valahogy kinézzen. Ez nem Hisense fikázás, a komolyabb tévéik biztosan jobbak (de a fórumot olvasva nem érzek ellenállhatatlan kísértést, hogy legközelebb ilyet vegyek ;-)

(#1993) Recon666 válasza bigdady (#1978) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, a hdr miatt van.

(#1994) Hieronymus válasza SpongyaBob (#1991) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A VIDAA fiók szükséges néhány szolgáltatás használatához.
Vannak szolgáltatások, amik csak ezen a fiókon keresztül érhetőek el. Az Alexa asszisztens nem működik nélküle.
Ha jól olvastam, akkor a képjavító extra szolgáltatások bekapcsolásához is kell.
Én az Alexát használom, könnyebb bemondani a csatorna nevét, mint kézzel keresgetni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1995) Piftuka válasza Talib21 (#1986) üzenetére


Piftuka
veterán

"mondjuk 5-10 perc néhány adó jó lesz, úgyhogy szerintem a kábellel nincs gond"

Ezt így nem szabad kijelenteni. A fentebb linkelt probléma nálam ~2,5 éve fennáll, változó mértékben, és az utcai kábelrendszer okozza.

Másfelől, ha nem kedvelik a VA panelt, akkor nincs mit tenni. Akkor valóban egy IPS paneles készülék a jó megoldás.

(Arra viszont semmi garancia nincsen, hogy más készülékkel nem jelentkezik a fenti hiba; amennyiben azt a szolgáltatói oldal valamelyik komponense okozza. Márpedig nagyon úgy tűnik...)

"Aquila non captat muscas."

(#1996) Talib21 válasza Piftuka (#1995) üzenetére


Talib21
tag

Talán másik tv-vel szerencséjük lesz, az előző samsungjuknak mondjuk semmi baja nem volt, leszedtük a falról, feltettük a hisenset, aztán a fenti probléma egyből jelentkezik, ezért szerintem a tv lesz inkább a bűnös,nem akar jól működni ezzel a szolgáltatóval.

(#1997) mdarmos


mdarmos
újonc

sziasztok,

Van itt "tapasztalt" U7QF tulajdonos? T idő utáni tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Megnéztem a kommenteket, review vidiket, értékeléseket külföldi oldalakon.

Designban nekem bejövős, (vékony keret); talp kevésbé, de nem is releváns mert fali konzolon lesz (ha ő lesz).

Képi világa nagyon tetszett a konkurensekhez képest főleg, ugyanazzal a tartalommal.

Inkább az OS irányba menne a kérdés, mert viszonylag fapadosnak tűnt, nem igazán vagyok képben ennek a korlátaival és előnyeivel sem. Illetve perifériák felismerése, gyorsasága rendben van-e? Külső eszközökkel (telefon, bluetooth fejhallgató stb.) gyorsan és könnyen párosítható-e? Egyéb meglátás, észrevetél? :R

Köszi

(#1998) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Az U8G és az itthon kaptahót U8QF között mi a különbség?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#1999) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Arra még nem jöttem rá, hogy Dolby Vision esetében miért HDR lesz belőle. Hogy lehet előcsalogatni? (55U8QF) A képi mód is "csak" HDR nem is tudok dolby vision-t választani. Pedig olyan filmet nézek amin only DV. Közvetlenül NTFS-re formázott pendrive-ról egyébként hibátlan a lejátszás és a minőség is. Wifi és LAN sajnos kevés a magasabb bitrátával ellátott filmeknél. (pedig nem kéne annak lennie)
Egyébként simán látni a 120Hz-es panel előnyét, Ultra Smooth Motion-t egyénire (ezen belül 5-5-ös érték ez az alap) kapcsolva nagyon folyamatos a kép :K

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2000) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Sziasztok..
Eldöntöttem, 65u8qf lesz... :)
Sajnos még kell egy hónap, hogy a lóvé összejöjjön, de remélem addíg még marad a mostani kínálat..(remélem mindenki nyaral és nem tv-t vesz.. :) )
Nfl meccseket és filmeket, illetve tv-t tervezek nézni rajta..
Érdekelne, hogy van-e tapasztalotok dvd-k 4k-ra konvertálásában ? Nekem rengeteg régi dvd-m van és azért nem bánnám ha jól mutatna.. A másik kérdésem, hogy az nflfullhd.com web oldalról szokott-e valaki meccset nézni és ha igen mi a tapasztalat?
Köszönöm..
:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.