Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) szkutyi válasza airmax_2.0 (#2699) üzenetére


szkutyi
őstag

Ertelek.nem azért írtam mert beléd akarok állni.a panel 120hz, de egyenlőre se tv adás se semmin nem engedi...a szoftver....valszeg tudják hogy 60felett technológiai vagy más egyéb probléma miatt nem megy...vagy a szoftver..néha ha nézed a tvt:
Beállítások.tamogatás: jelű formáció.ott mindent ki ír..ki fogja azt is hogy a tv műsor amit nézel 1920*1080 60hz.(jó esetben)

(#2702) Andy975


Andy975
csendes tag

Nem olvastam vissza a hozzászólásokat, így nem tudom, hogy volt-e már téma.
Az U8QF-nek mi az utódja a 2021-es modellek közül?

(#2703) Hieronymus válasza airmax_2.0 (#2699) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az ultra smooth használata esetében állítja elő a tévé a 120Hz képfrissítést. Kb <=55" képméret szükséges hozzá..

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2704) Gino20 válasza airmax_2.0 (#2699) üzenetére


Gino20
őstag

Nem kell ezt túl ragozni ;) . Nem csak XY (Clear motion - Samsung / Smooth motion - Hisense / ...............) motion, vagyis interpolációval működik a TV, hanem hardveresen is, vagyis natív 120Hz-es panellal van szerelve, így minden esetben jobb mozgásmegjelenítésre képes, mint a natív 60 Hz-es, függetlenül attól, hogy milyen egyéb XY 2.1 vagy VRR fícsört is tud a TV.
Esetemben leegyszerűsítve "sajnos" (sajnos, mert látom azt amit sokan szerintem szerencséjükre nem) tartalomtól függetlenül a natív 120Hz (amúgy ilyen a jelenlegi samu TV-m) ki-ki szolgál mozgásmegjelenítésben, de ebben a Sony vagy a Pana még jobb, viszont ha máshol nézek egy kicsit olcsóbb natív 60Hz-es TV-t, akár Netflixet, saját forrást,....stb,....akkor azt látom, hogy folyamatosan "akad" a kép, pedig semmi next gen konzol, csak ugyan az a tartalom, mint pl itthon

[ Szerkesztve ]

(#2705) aronpapa válasza Andy975 (#2702) üzenetére


aronpapa
tag

(#2706) Andy975 válasza aronpapa (#2705) üzenetére


Andy975
csendes tag

Köszönöm!

Elég gáz, hogy IPS-re váltottak és csak 1200-as lett a kontraszt.
Reménykedtem, hogy az U8G lett az utód, az ugyanolyan technikai paraméterek miatt (VA panel, 5000-s kontraszt, 600cd-s fényerő).
Ráadásul ezt a típust nem is nagyon fogják Európában forgalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#2707) RK


RK
csendes tag

Sziasztok! Vásároltam végül egy Hisense 55u7qf TV-t. A mai este előfordult, hogy TV csatorna megtekintése közben többször is lefagyott. Ma végeztem el minden nagyobb beállítást rajta, sok mindent átnéztem és kipróbáltam rajta, természetesen kikapcsolás nélkül. Tapasztalt valaki is hasonlót?

(#2708) kiske13 válasza RK (#2707) üzenetére


kiske13
tag

Ugyanolyan kecském van.
Lefagyni nem fagyott le, de már volt, hogy laggolt a távvezérlő nyomkodásakor.
Kínai termék qc nélkül.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2709) RK válasza kiske13 (#2708) üzenetére


RK
csendes tag

Akkor erre igazából megoldás sem nagyon létezik, hogy ez hosszabb távon kiküszöbölető legyen?

(#2710) kiske13 válasza RK (#2709) üzenetére


kiske13
tag

Remélhetőleg egy fw frissítés majd segít rajta.
Neked teljesen lefagy a kép egy kockánál és utánna nem is jön helyre? Hang megy tovább, vagy az is elhalgat?

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2711) kiske13


kiske13
tag

Érdekelne ki milyen soudbart társít a Hisense tv-hez!?
Vennék valamit ami jobban szól mint a beépített hangszórók, de nem pénztárca gyilkos.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2712) Ferenczi Áko válasza kiske13 (#2711) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én semilyent. 65U8QF jbl hangszóró van benne, elég nekem.. Rá van kötve egyébként egy 10 éves 5.1 házimozi, ha fimezünk és ennyi :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2713) pkaresz válasza Ferenczi Áko (#2712) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ez a típus mennyivel másabb mint a tiéd?
HISENSE 65U8GQ

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#2714) Recon666 válasza pkaresz (#2713) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Bocsi hogy en valaszolok, de eleg nagy kulombsegek vannak főleg az alkalmazott panel téren. Az U8QF 2020 modell VA panelel 132 local dimming zónával, kategória egyik legjobb kontrasztjával, es fekete szín megjelenítésével

Az U8GQ 2021 modell IPS panellel, 110 local diming zonával, gyenge kontrasztal és hasonlóan gyenge fekete szín megjelenítéssel ami inkább szürke.

Többi része nagyjábol ugyan az mindkettőnél, 120hz van, 1000nit max fényerő, vidaa rendszer....stb

[ Szerkesztve ]

(#2715) pkaresz válasza Recon666 (#2714) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nagyon köszönöm! 😀 :R

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#2716) Hieronymus válasza Ferenczi Áko (#2712) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy mélynyomó azért hiányzik a tévéhez, De az átlag tévékhez képest valóban jó a hangzása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2717) Veron válasza Veron (#1956) üzenetére


Veron
őstag

Srácok, valaki tud megoldást, hogy az U7QF ne lagoljon fast boot esetén? :((

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2718) szkutyi válasza kiske13 (#2711) üzenetére


szkutyi
őstag

Hallod.pont most vettem
Xiaomi mi tv soundbar 33".
Eszméletlen....előtte egy wharfedale diamond 8.4 szettrm volt .
Hát mocskos jó mélye van .szinte rezeg a polc. Nagyon tisztán szépen szól...szinusz 2*14w

(#2719) RK válasza kiske13 (#2710) üzenetére


RK
csendes tag

Tegnap a moziverzum lefagyott hanggal, képpel együtt, de a távirányító mindenre reagált és tudtam vele kapcsolni és bármit csinálni.

Ma megróbáltam laptopról egy full hd filmet nézni az U7QF tv-n. Szaggatott rendesen olykor, nekem zavaró volt eléggé, bele sem tudtam merülni a filmbe. Nem gondolnám, hogy egy sima HDMI-vel való átjátszás ekkora problémát kellene okozzon egy ilyen TV-nek. :((

(#2720) Márton válasza RK (#2719) üzenetére


Márton
nagyúr

Uh, bocsi, de akkor legalább már tudjuk, miért akciózta ezt orrba-szájba az osan és az edigi.
Én még továbbra is várok a vétellel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2721) szeva000 válasza Márton (#2720) üzenetére


szeva000
addikt

Hát bizta nem ezért.... Sokunknak van U7Qf és semmi gond vele. Bekalibrálva tökéletes. Sajnos a gyorsindítást nem tudták az idióták megoldani, de ez a U8-on is hiba... meg a NAS-ról való lejátszás.

(#2722) Márton válasza szeva000 (#2721) üzenetére


Márton
nagyúr

tehát ha nincs gyorsíndítás, akkor legalább nem fagy le a tv csatorna? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2723) RK válasza szeva000 (#2721) üzenetére


RK
csendes tag

Gondoltam megpróbálom teljesen elölről kezdeni az egészet. Gyári beállítások vissza és a gyorsindítást kilövöm, aztán megnézek kezdésnek egy SD filmet HDMI kábellel összekötve, hogy mit mutat. Majd jelentkezem a tapasztaltakról.

(#2724) KD6-3.7 válasza kiske13 (#2711) üzenetére


KD6-3.7
őstag

LG SJ2
Vezeték nélküli mélyládával. Sztem 35ezerért baromi jól szól! Optikai kabellel van csatlakoztatva, de tudna BT-t.

(#2725) brcz válasza KD6-3.7 (#2724) üzenetére


brcz
tag

Sziasztok!

Egy Sony KD-43XF7596 tvről szeretnék váltani egy 50-55" Hisense ULED (QLED) modellre.
Kiszemeltem még nincs, de a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mennyire fogom észrevenni pozitív irányba a változást.

Főleg netflix és ps5 mellé szeretném.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#2726) Gino20 válasza brcz (#2725) üzenetére


Gino20
őstag

Hát az attól függ mi mellett döntesz :) A legolcsóbb QLED vagy lehet kicsit drágább?
A jelenlegi TV-d IPS panelos. IPS vs VA panelok közötti különbségről akár itt az összefoglalóban tudsz olvasni vagy google. 2020-as Hisense QLED-ek VA panelosak és van ami natív 120Hz-es panellal van szerelve, de a PS5 ficsőröket (VRR.....) nem támogatja. 2021-es Hisense pl [link] már IPS panellal van szerelve és támogatja a nextgen konzol marhaságokat is.
Ha inkább VA panel lenne a szimpatikusabb VRR stb fícsörrel, akkor meg szerintem ez lehet egy nagyon jó opció [link]

(#2727) brcz válasza Gino20 (#2726) üzenetére


brcz
tag

A cél inkább a képminőségben előrelépés lenne… Ps5 cuccok annyira nem érdekelnek. Tökéletesen megfelel a 60hz.

(#2728) Recon666 válasza brcz (#2727) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha 60hz okes hdmi-n akkor Hisense U8QF azzal nem lősz mellé képminőségben, maga a tv amugy 120hz, VA panel, fald led 132 zónával, nulla bevilágítás, gyönyorű fekete és színmegjelenítés, 1000nit max fényerő, gyors rendszer, qled.

[ Szerkesztve ]

(#2729) brcz válasza Recon666 (#2728) üzenetére


brcz
tag

Közben rájöttem, hogy az 55” nem fog beférni igy max 50 jöhet szóba :/

(#2730) brcz válasza brcz (#2729) üzenetére


brcz
tag

Hisense U7QF vagy E76GQ esetleg?

(#2731) kiske13 válasza brcz (#2730) üzenetére


kiske13
tag

Spórolni akartam és vettem egy u7qf-et. Azóta vettem 2 média lejátszót, mert a belső....hát...
Szerintem minimum 8qf.
Nálam hdmi-n valami inkompatibilitási gond van az egyik lejátszóval is.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2732) szkutyi válasza brcz (#2730) üzenetére


szkutyi
őstag

U8qf+zidoo z9x

(#2733) brcz válasza szkutyi (#2732) üzenetére


brcz
tag

De sajnos nem elérhető 50” verzió belőle

(#2734) Veron válasza kiske13 (#2731) üzenetére


Veron
őstag

U78QFnél is jelentkezik a fast boot utáni lag?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2735) Recon666 válasza Veron (#2734) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

U8QF nél én még nem tapasztaltam ilyesmit.

(#2736) Veron válasza Recon666 (#2735) üzenetére


Veron
őstag

kösz.
mi a francért nem képesek u7qf-re kihozni egy fixet, nem értem. tökéletes tv lenne úgy. :(((

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2737) kiske13 válasza Veron (#2734) üzenetére


kiske13
tag

U78qf-ről nem tudok.
Nálam u7qf, néha laggol, ha gyorsan nyomkodok több parancsot. Pl. 4 csatornát léptetek előre a chanel gombal. De szerintem ez nem függ, lassú vagy gyors indítástól. Teljesen lefagyást még nem tapasztaltam.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2738) brcz


brcz
tag

Mi a különbség a 55U8QF és a 55U8GQ között?

(#2739) Recon666 válasza brcz (#2738) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Par hsz el feljebb leirtam.

(#2740) Veron válasza kiske13 (#2737) üzenetére


Veron
őstag

Helyesen U8QF természetesen... My bad.
A lagolás alatt a fast boot miatt beragadt, smooth motion által okozott mozgásmegjelenítési hibát értem. Ha nincs fast boot, a smooth motion sem ragad be

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2741) kiske13 válasza Veron (#2740) üzenetére


kiske13
tag

Most hagyom, hogy bootoljon ráérősen.
A belső lejátszó nálam így is vacakul megy, a tv-nél pedig nem látok különbséget.
Az ultrasmooth lágy beállításon van.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2742) Begbiebike


Begbiebike
csendes tag

Sziasztok!

Ez a TV mennyire használható?
55" Hisense 55A7500F

Mobilról/tabletről mennyire körülményes a tükrözés, átküldés?
(Netflix, HBO Go, Youtube)
Érdemesebb lenne esetleg Androidos tévét venni? Ehhez egyből kell egy chromecast is?

(Csábít, hogy akciósan 130 alatt meg lehetne kapni most. :B )

(#2743) Recon666 válasza Begbiebike (#2742) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szia! Hbo go az tuti nincs.

(#2744) persil válasza Piftuka (#1155) üzenetére


persil
nagyúr

"Ezek kombinációjával megalkotta a jelenlegi egyik legjobb "dimming" megoldást a piacon. A tesztelők egyöntetűen az élre sorolták a végeredményt, a SONY, TCL és Samsung tévéi ellenében, gyakorlati használat mellett. A Q90 van vele "egálban"."

Ugyan nagyon regi komment, de az engem leginkabb zavaro jelensegre a legteljesebb valasz.
Viszont. Ha ez az egyik legjobb dimming megoldas, akkor azonnal fejezze be az emberiseg a tv gyartast es hagyjuk az egeszet a francba. A legvadabb remalmaimban sem merem elkepzelni milyen lehet a legrosszabb.

U7QF-et vettem, ha nem filmezunk, akkor jatszom rajta, series x-en.
Tegnap volt egy atvezeto az egyik jatekban, ahol koromfekete egbolton tuzijatek volt(pc-rol tudom, hogy kell kineznie a jelenetnek). Na most a szep, mely feketet talan nehany centin lehetett elvezni, mert a piacvezeto dimming miatt kb az egesz egy szurke felho volt.
A local dimming felcsavarasa oke(bar sokat nem javit a helyzeten), de ezen felul mivel lehetne javitani a jelensegen?

A masik problemam, hogy fekete es szurkesebb hattereknel nagyon "savos". Ha tokeletesen a "tv kozepen ulok", akkor nagyon latszik a ket szelen. Ezzel lehet valamit kezdeni? Mintha par centis csikonkent valtozna nehany arnyalatot feketebol szurkebe. Aktiv jatek es film kozben kulonosebben nem latszik, csak ha nagyon akarom, de amikor homogen hatter van, ott nagyon zavaro.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2745) Vhiktor válasza persil (#2744) üzenetére


Vhiktor
veterán

SDR esetében local dimming kikapcsolása, márha egyáltalán lehetséges.
Vagy a háttérfény levétele.

A masik problemam, hogy fekete es szurkesebb hattereknel nagyon "savos".
HDR jel esetén van ez a jelenség?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2746) persil válasza Vhiktor (#2745) üzenetére


persil
nagyúr

SDR-ben nem zavaro, mert gyakorlatilag nem nezunk rajta semmit. :D Le lehet amugy venni igen, de az off es a high kozott sem olyan oriasi a kulonbseg. De nem pont a fenyes dolgok korul levo "felhon" segit a local dimming?

A savos cucc HDR-ben, amikor "megy valami a tv-n" nem eszreveheto, lehet ott sincs, csak belelatom, ha nagyon bamulom, de pl toltokepernyokon, amikor sotet, homogen allokep van, akkor latszik.

Picit mas: a hatterfenyt game mode-ban automatikusan maxra huzza(meg eddig az osszes tv-m). Ez hosszutavon lehet problema? Vegyem inkabb lejjebb? Nyilvan nagyon tetszik, hogy lerobban a tartalom a keprol, de ha ezzel fel ev alatt megolom a tv-t, akkor lehuzom. Van valami "sweet spot" amin erdemes hasznalni?(es inkabb jatekon belul allitani a fenyerot)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2747) Vhiktor válasza persil (#2746) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hogyne segítene a felhőn a local dimming kikapcolása? Pont a local dimming okozza.

Sávos cucc:
Nem néztem utána, de szerintem 8 bites panel van a TV-ben, ez okozza, de még 10 bitesnél is előjöhet.

Melyik képmódban használod?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2748) persil válasza Vhiktor (#2747) üzenetére


persil
nagyúr

Akkor itt valami zavar van a fejemben. :S
Megnezem local dimming off-fal is.

Igen elvileg az U7QF az 8bit-frc, de szaz oldalon szazfele info van minden tv-rol. -.-

Az egyik hdmi-n az xbox log, az game mode-ban van az input lag meg egyebek miatt. Beallitgatva a kepet egyebkent nagyon szep, meg vagyok elegedve, csak ez a gloria effekt bantotta a szemem, meg a savosodas. Mondjuk a dolby vision-tol en nem ajultam el, szoval hdr-ben hasznalom.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2749) Vhiktor válasza persil (#2748) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDR-bn jön ki a legjobban a glória effekt. Azzal ott sok mindent nem lehet kezdeni, mert ha kikapcsolod a local dimminget, akkor esnifog a fényerő is.

A dolby vision meg egyenlőre parasztvakítás.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2750) persil válasza Vhiktor (#2749) üzenetére


persil
nagyúr

Ertelek. :R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.