Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Veron válasza Gino20 (#994) üzenetére


Veron
őstag

jóféle ez a X96 Max+ ? én már elvesztettem a fonalat, hogy mi az ajánlott és mi nem, pedig vennék egyet, amin van Gb LAN.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1002) Cry0 válasza KD6-3.7 (#1000) üzenetére


Cry0
őstag

A7100f nép is igy kell? Hogy hdr tartalmaknál a fényerő macon legyen? Csak mert úgy vettem észre hogy 50%felett nem nagyon bírja a tv sima nem hdr képes viddóknál.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#1003) maxymillion


maxymillion
tag

58a7100f tvre valami beállítás, amivel lehetne jól fifazni? Borzasztóan "szaggat", menütől kezdve játékon át mindenhol. Mintha szellemkepes lenne akadozassal vegyítve, szóval borzalom. Vagy ez a tv ennyit tud?

(#1004) pluhm válasza H.Ferenc (#999) üzenetére


pluhm
aktív tag

Ugyan ezzel a készülékkel nekem az UHD tartalmak tökéletesek. Valóban maxra kell venni a fényt, illetve én az összes képjavító technológiát kikapcsoltam. A hangot én úgy oldottam meg, hogy van egy optikai kábel > rca + jack átalakítóm. Az RCA-ra rá van kötve az erősítőm (sajnos egy régi sztereó erősítő csak), a 3.5 jack-ra meg egy aktív mélyláda. Ha csak a tv hangszóróival használom (nem kapcsolom be az erősítőt), valamint az aktív mélyládával, már ég és föld a különbség. Az aktív mélyláda kb olyan színtű, mint egy számítógép 2.1-es hangszóró "mélyládája", tehát semmi komolyra ne gondoljatok.

Nekem egyébként az előre beállított mozi képek nem tetszenek, nem is használom, a standardot állítottam be. Itt is kikapcsoltam az összes képjavító technológiát, az automatikus háttérfényt...stb. A gammát 2.2-re vettem. Így szép a kép, gyors mozgásnál sem mosódik el.

Sajnos a dolby vision-al nem tudok mit kezdeni. Tök idegesítő, hogy a Netflix-en a DV-s tartalmak esetén, ameddig nem indítom el a filmet/sorozatot, addig a beharangozó (előzetes) képek tök szép színesek, élénkek. Amint elindítom rendesen a filmet/sorozatot, bekapcsol a DV és a kép átvált a barna szín árnyalataira... Értem én, hogy a mozi hatást akarják ezzel elérni, de nálam ez nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#1005) KD6-3.7 válasza maxymillion (#1003) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ami nem HDR tartalom annak elég az 50%-os fényerő. Nálam legalább is. Máskülönben kifakul a fekete sáv nagyon alul-felül a szélesvásznú filmeknél.

(#1006) tothjani81 válasza pluhm (#1004) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szerintem a tv lessz a ludas a Dolby Vision tartalmaknál. Nekem U8qf en semmi ilyesmi nem tapasztalható. A fényerő csökken a mogi hatás miatt de beállítottam a vision tartalmaknál a nagyobb fényerőt így ez megoldódott. Bár ennél a tv nél vigyázni kell a fényerővel mert kisüti a szemed ha feltolod. Megnézem a hálóba a Netflixet ott egy 7100 as van.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1007) H.Ferenc válasza tothjani81 (#1006) üzenetére


H.Ferenc
csendes újonc

Nálam is pont az a helyzet,mint pluhm-nál.Most tesztelem egy némes srác beállításait,ha beválik belinkelem.Eddig jó,de még sötét van.

(#1008) KD6-3.7 válasza H.Ferenc (#1007) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Linkeld nyugodtan, teszteljétek együtt! :R

(#1009) H.Ferenc


H.Ferenc
csendes újonc

https://www.youtube.com/watch?v=rlLEkS0r8sc&ab_channel=WindowsPowerDE
Ő lenne,de még nem 100%,hogy megoldás a bajunkra.Irányadónak mindenesetre jó.

(#1010) H.Ferenc válasza pluhm (#1004) üzenetére


H.Ferenc
csendes újonc

Be linkelnéd az átalakító(DAC) típusát?

(#1011) Piftuka válasza pluhm (#1004) üzenetére


Piftuka
veterán

Srácok... a legmélyebb tisztelettel, de alsó-közép kategóriás készülékektől várjátok el a HDR tartalmak megfelelő minőségű megjelenítését.

Márpedig ez lehetetlen. Az "UHD Allianz" rögzítette, hogy milyen feltételek teljesülése esetén várható érdemi eredmény.

Az általatok kifogásolt készülékek a Rec.2020 színtér ~50-70%-át fedik csak le, 8 + 2 bit-es paneljük van, és ~300-400 nit maximális fényerőre képesek.

Én is teszteltem már olyan (LG) tévét, ami hasonló paraméterek mellett egészen korrekt képet adott HDR tartalmakkal, mindenképpen szebb volt ugyanaz a film az SDR módhoz képest, de a felsőkategóriás, prémium tévék HDR képminőségétől azért messze volt.

Nem ti tehettek róla... a gyártók hibája, hogy már az alsókategóriás 4K készülékeiket is a HDR-el reklámozzák. A Hisense elsőként tette elérhetővé az összes HDR szabvány támogatását...

Viszont mindenkinek, aki ilyen tévéket vásárol (A7xxx széria, U7-esek bármelyike) tisztában kell lennie a fentiekkel, és ennek megfelelő elvárásokat támasztani a HDR filmtartalmak megjelenítésével kapcsolatban.

Akkor nem fog csalódni. :N

A jobb minőségű 4K filmek így is klasszul mutatnak. (SDR-ben.) Ha pedig kifogtok néhány olyan HDR filmet, ami kivételesen jól néz ki, akkor pedig örülni kell. Az már "extra".

(Mindez egyébként az összes gyártó aktuálisan kapható készülékeire ugyanígy igaz.)

Akinek pedig kifejezetten a HDR képességek fontosak, azok számára a Hisense palettájáról a tévé az "U8QF" modellnél indul.

"Aquila non captat muscas."

(#1012) cellardoor12 válasza Piftuka (#1011) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Szerintem ezzel tisztában vagyunk, viszont pont emiatt jó lenne, ha a netflix appban elérhető lenne a sdr vagy hdr stream is a dv helyett valamilyen úton-módon. Hdr10(+) tartalmakkal igen jól néz ki az U7 is (ami 74% és 450 nit).

(#1013) pluhm válasza Piftuka (#1011) üzenetére


pluhm
aktív tag

Nekem semmi bajom a UHD/HDR tartalmakkal, teljesen megfelelő számomra. A Dolby Vision-al van bajom. Sajnos nálam amikor bekapcsol a Dolby Vision, nem tudok fényerőt, színeket...stb. állítani, csak Dolby Vision sötét/világos között lehet választani. Természetesen a világoson használom, de nem is a fényerővel van bajom, sőt még a kép is éles, hanem a színek nem tetszenek. Ezért ezeknél a tartalmaknál (mivel általában a Dolby Vision tartalmak 4K-sok is) szívesebben nézném azokat a TV-m Standard vagy HDR beállításaival, amik egyéb tartalom esetén tökéletesen megfelelnek nekem. Amióta megvan ez TV-m (55U7B,) a filmeket ha elérhető 2160 HDR-ben, próbálom "megszerezni", és külső merevlemezről, vagy a számítógépemről nézve számomra (előző, 106 cm-es full hd LG TV-mhez képest) gyönyörű a képe.

(#1014) pluhm válasza H.Ferenc (#1010) üzenetére


pluhm
aktív tag

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.15424c4dPArRsJ&orderId=88629285430114&productId=32811511912

(#1015) KD6-3.7 válasza Piftuka (#1011) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ez oké, én ezzel teljesen tisztában vagyok és voltam is mióta bejött ez a HDR feuture. A baj az, hogy az összes film ami jön Blu-Ray-en és UHD hozza magával a HDR-t amit nem lehet kikapcsolni. Én tök jól ellennék az FHD, 2k, 4k SDR anyaggal is, de muszáj a HDR-t nézni, mert automatikusan bekapcsol. Netflix szintén. Ha meg a kisebb csomagot veszem - szerintem - nem olyan szép a kép, oda az UHD felbontás.
Ezzel a HDR10, HDR10+ -al az a jó - A7100F - ,hogy kézzel tudok mindent állítani, tehát a dinamikus kontraszt be, szaturáció fel egy kis ez, egy kis az és már is sokkal jobb a kép. Dolby Vision meg csak marketing ebben az árszegmensben. Tudja, tudja, de hogy?!

(#1016) dj79 válasza dj79 (#921) üzenetére


dj79
senior tag

Update: ma beszéltem a hisense központtal. December 23-n a szellemkép bt jelezte nekik, hogy csere utalványos buli lesz a megfejtés. A héten zárva vannak, jövő héten fognak keresni ezügyben.

(#1017) Zeban58


Zeban58
tag

65A7500F-en nálam be lehet állítani részletesen Netflix alatt a Dolby Visiont, és hasonló módon Xbox Series X esetén is lehet variálni a HDR üzemmód beállításaival. Képjavító funkciókat mind kikapcsoltam, és DV esetén melegről standardra állítottam a fehéregyensúlyt, és így kiváló a képminőség.
Minőség: a felbontáson kívül sok minden függ a bitrátától is. A DVB-C-n jövő földi 1920x1080 pixeles adások szemre nem olyan jó minőségűek, mint egy DVB-S-en műholdon sugrázott 1280x720 adás, ami jó magas, jellemzően 13-15 Mbit/s-os bitrátájú. Netflix ugyebár maximum 15 Mbit/s-mal tolja a 4K kontentet (persze más kódolás mellett).
Hang: optikai kimeneten egy LG 5.1 hangrendszer van a tévére kötve. Eddig Dolby Digital módban használtam, de valahogy nem tudtam jól időzíteni a hangot a képhez, aztán átkapcsoltam Dolby Digital Plusra és minden magától a helyére került. (nem is tudtam, hogy a régi hangrendszerem tudja ezt a szabványt).

(#1018) tibike8 válasza dj79 (#1016) üzenetére


tibike8
őstag

Azaz ugyanarra a típusra cserélik mint az elromlott?

Fentebb én is írtam, hogy a sógoromék 7500-e szintén a szellemképhez került pár hónaposan Karácsony előtt valamikor és azt mondta a Hisense központ nekik, hogy ha nem tudják javítani a szervizben, nem cserélik, hanem utalványt adnak csak abban az összegben amennyi a tv volt. Csak azóta a Mediában nem annyiba kerül ugyanaz a tv. Ilyenkor mi lehet? Vagy hülyeséget mondtak csak a Hisenseben?

(#1019) dj79 válasza tibike8 (#1018) üzenetére


dj79
senior tag

A hölgy elmondása szerint az utalvány más típusú/gyártmányú készülék vásárlásához is felhasználható. Jövő héten kiderül, akkor majd beszélek a biztosítóval is, hogy mi a szitu.

(#1020) tibike8 válasza dj79 (#1019) üzenetére


tibike8
őstag

Igen, azt mondta, de ha pont azt szeretné amit már megvett pár hónapja (bizalmat szavaz még ugyanannak a típusnak), akkor meg csak ráfizetéssel veheti meg. Ez szerintem nem túl korrekt dolog.

(#1021) dj79 válasza tibike8 (#1020) üzenetére


dj79
senior tag

Nem túl korrekt, de ez a bevett gyakorlat a kereskedelemben. Én inkább a kieg biztosítás miatt fogok majd még asztalt csapkodni :D

(#1022) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Volt régebben gond, hogy hálózaton keresztül lejátszott tartalom esetében nincs felirat. Amenniyben a mellékelt felirat azonos elnevezésű, és ASS formátumú, úgy működik. :)
SRT tobábbra is eredménytelen

[ Szerkesztve ]

(#1023) Maki85


Maki85
újonc

Sziasztok!

Godolkodok egy 65A7500F tv vásárlásán, egyedül a HBO-GO hiánya ami elbizonytalanít. Olvastam hogy fejlesztés alatt áll, ezzel kapcsolatban tud valaki bármilyen fejleményről?
Köszi: Gábor

(#1024) malex3 válasza Maki85 (#1023) üzenetére


malex3
kezdő

Nem tudom én sem mi tévő legyek.
Lehet egy 58A7100F lesz a befutó amolyan próbaként.

(#1025) tothjani81 válasza Piftuka (#1011) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ezzel egyet értek. Persze nekem is tudja a 7100 a hdrt de azzal a fényerővel és szintérrel csak küzd szerencsétlen. Nem kínzom vele persze esti tv nézésre teljesen jó. En ezért adtam a Tcl x715 öt mert a hdr képessége gyatra volt. A U8qf teljesen más. A hdr hez kell az a fenyerő amit az tud mert csak így élvezhetők a hdr tartalmak.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1026) tibike8 válasza dj79 (#1021) üzenetére


tibike8
őstag

Most épp 55000-el több ugyanaz a tv, ha szeretné azt visszakapni...

(#1027) tibike8 válasza tibike8 (#1026) üzenetére


tibike8
őstag

Na de azért a biztonság kedvéért egyeztettem a fogyasztó védelemmel és mondták, hogy a bevett gyakorlat senkit nem érdekel (miszerint a vételárról utalványt adnak és majd abban az árban vegyünk valamit). A sorrend: javítás-csere-pénzvisszatérítés.

(#1028) minilego


minilego
senior tag

Sziasztok, szeretnenk venni egy Hisense-t. 50 vagy 55os lesz a meret. 3 tipus kozul szeretnenk valasztani, nem az ar a meghatarozo, ha tudtok segitsetek, melyiket valasszuk:

U7B
A7500F
U7QF

Filmnezesre, jatekra lenne leginkabb hasznalva. Elore is köszönöm a tippeket. :R

(#1029) KD6-3.7 válasza minilego (#1028) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát, ha nem számít az ár ebből a háromból az U7QF a legjobb minden téren.

(#1030) minilego válasza KD6-3.7 (#1029) üzenetére


minilego
senior tag

Jobban megeri, mint az uledes U7B?

(#1031) minilego válasza minilego (#1030) üzenetére


minilego
senior tag

Arban ez a 2 egyforma

(#1032) Maki85 válasza Maki85 (#1023) üzenetére


Maki85
újonc

Illetve mégegy kérdésem lenne a 65A7500F-fel kapcsolatban (nem volt még okostévém). A youtube meg netflix videókat ugyanúgy lehet telefonról-gépről küldeni a TV-re mint chromecastnál? Vagy csak az appban lehet a tv-n keresgélni?

(#1033) minilego


minilego
senior tag

Most latom hogy a U7QF is uledes

(#1034) Gino20 válasza minilego (#1033) üzenetére


Gino20
őstag

Gyakorlatilag ez a márkán belüli ,,marketing", de valójában az U7QF Quantum dot, vagyis QLED TV Direct LED-es FALD kijelzővel (LCD vonalon kb a legjobb) és van benne ~70 LD zóna, ami önmagában még nem minden, de ez nagyon kimagasló szám az 55"-hoz, míg az U7B EDGE LED-es 16 LD zónával és fényerőben is valamelyest elmarad, ami ugye meg kell a jó HDR-hez/DV-hez.
Az 50" nem egy elterjedt méret, éppen ezért más márkáknál és ahogy elnézem az U7QF esetén is drágább az 50"-os, mint az 55", de árukereső szerint az U7B, azért jóval olcsóbb, így már kérdéses, hogy megér-e + 50 ropit az U7QF (de Én azt választanám)
Ha játék is szempont, akkor megint csak az U7QF a jobb választás a jóval alacsonyabb input lag miatt.

(#1035) Gino20 válasza Veron (#1001) üzenetére


Gino20
őstag

Én Beelink-et használok, így X96-al nincs tapasztalatom, de sok elégedett tulaj van, persze itt is előfordulhatnak ,,bug"-ok, mint ahogy elnézem az összes többi box esetén is. Ezen kívül még a vontar x3-at szokták javasolni. Itt érdemes esetleg érdeklődni [link]

(#1036) csucsu54 válasza minilego (#1028) üzenetére


csucsu54
tag

Ha a keret engedi,akkor U8QF,nem bánod meg!

(#1037) minilego


minilego
senior tag

Köszönöm az informaciokat Gino20. U7QF és U7B ugyanazon az arban van nalunk, akar 50 akar 55est nézek. En 55ost vennek, de a feleségem szerint elég az 50es...sot O szerinte meg az is hatalmas. :DD

Csucsu54 nem akarok elmenni arban U8QF-ig, mert casuel csaladi hasznaltban lesz.

Ebbol akkor U7QF lesz. :K

(#1038) Hali1975 válasza Veron (#1001) üzenetére


Hali1975
tag

Hello,
en egy ilyet hasznalok tavasz ota, minden OK vele.
Kodi fut rajta sd-kartyarol 4k-ban.
Egy beelink lett erre cserelve. Elvileg gigas a lan es nekem a 4/64es verzio van-asszem cseh raktarbol egy het alatt itt volt.
5os wifin jatszom le a nas-on levo filmeket valtozo felbontasban.
Udv

(#1039) Veron válasza Hali1975 (#1038) üzenetére


Veron
őstag

:R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1040) Piftuka válasza pluhm (#1013) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem meglepő, hogy a színek nem tetszenek. A DV akár 12 bites is lehet.

Látnád, hogy néznek ki a kedvenc DV tesztvideóim a 8 bit-es monitoromon! Mintha valami CGA képtartalmat néznék... :P

"Aquila non captat muscas."

(#1041) Piftuka válasza tibike8 (#1018) üzenetére


Piftuka
veterán

Hülyeséget mondtak. A fogyasztóvédelmi jog nem ismeri az "utalvány", "ajándékkártya", "vásárlókártya", stb. és a "levásárlás" fogalmát.

Amennyiben a tartós fogyasztási cikket (a televízió ebbe a kategóriába tartozik) javítani nem lehet, a fogyasztó első sorban cserét kérhet. A cseretermék típusazonos kell legyen; ha pedig olyan nem áll rendelkezésre, akkor az eredetivel teljesen megegyező funkcionalitású, és tulajdonságú.

(Sajnos a gyakorlatban ez "ingoványos" talaj! Könnyen vezethet jogvitához, mert a forgalmazó és a fogyasztó véleménye eltér az azonos tulajdonságokról.)

Ha a csere bármilyen okból nem lehetséges, vagy a felek nem tudnak megegyezni, esetleg a csere hátrányosan érintené a fogyasztót, akkor pedig a fogyasztói jogok közül a pénzvisszafizetés (elállás a fogyasztói szerződéstől) lép életbe.

Amennyiben a termék hibája nem zavarja a rendeltetésszerű használatot, vagy a szerviz nem javíthatónak tartja, de a fogyasztó szeretné saját maga megjavíttatni, akkor a fogyasztói jogok közül élhet az árleszállítás is. (Sorrendben a csere után következik.)

Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a termék árának egy részét visszafizeti a forgalmazó, a fogyasztóval megegyezés szerint.

Nagyon ritkán érvényesített jog a gyakorlatban. Érthető okokból. (Ritka a megegyezés. A fogyasztó nyilván a lehető legnagyobb árengedményt szeretné, a forgalmazó a legkisebbet. Bár szvsz utóbbi egyértelműen jobban jár vele, mint a pénzvisszafizetéssel.)

És erre is igaz, hogy kényszeríteni a fogyasztót erre nem lehet. Szóval, ha akár a forgalmazó javasolta is ezt a megoldást, de nincsen megegyezés, akkor marad a pénzvisszafizetés.

A sógorod esetében is ezek a lehetőségek. Hozzátéve, hogy ha végül pénzvisszafizetés lesz, és máshol megkapja az A7500-at ugyanannyiért, akkor jól járt.

Ha viszont minden más helyen is drágább, akkor végül is mindegy. Ha pedig az utalvány összege, és mondjuk még +9.000 forint a legolcsóbb ára, és tényleg csak ezt a típust szeretné, akkor a gyakorlatban végül is mégis ezzel jár a legjobban.
És ugyanott van, mintha visszakapja az árát, majd még +9.000 forintot ráfizetve megveszi még egyszer ugyanott, a Media Markt-ban.

De a lényeg: a fenti a törvény szerinti eljárás; az "utalványozás" egy opció, amit nem köteles elfogadni.

"Aquila non captat muscas."

(#1042) tibike8 válasza Piftuka (#1041) üzenetére


tibike8
őstag

Köszi, kb én is ezt írtam, csak rövidebben. ;)
1027
Amúgy most 55000-el kerül többe a Mediában a 7500-ös.

[ Szerkesztve ]

(#1043) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Srácok! Lehet meg van a megoldás azoknak, akik kikapcsolnák a HDR-t. Android TV boxon van olyan opcio, hogy HDR to SDR. Hátha valakit érdekel. :))

[ Szerkesztve ]

(#1044) HF77 válasza KD6-3.7 (#1000) üzenetére


HF77
őstag

nálam a fényerő HDR nél is csak 50-en van...háttérfény maxon van az igen és az élességet is felnyomom!

nem HDR-nél esetleg más is tapasztalta, hogy mozi nappali módnál sok esetben az ember bőrének színe piroskás lesz...mintha túl tolnám a színt pedig csak 43-on van, és az összes többi is normál beállításon működik!! bárhogy variálok vele nem szűnik meg!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1045) tothjani81 válasza HF77 (#1044) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nekem mindkét Hisensén az összes gyári kép és hangmód kb használhatatlan. Mind a hangot mind a képet piszkálni kelett rendesen. De ugye nem vagyunk egyformák mindenkinek más a szép. De tény hogy alapból igen furák a beállítások

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1046) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Írnátok képbeállítást 7100-7500-hoz? Ti hogyan használjátok?

(#1047) togaba


togaba
tag

Ma firmware frissítés volt az U7QF-n. Appokat tettek fel a VIDAA-ra (HBO nincs továbbra sem).

(#1048) Veron válasza togaba (#1047) üzenetére


Veron
őstag

és a smooth motion sem lett jobb sajnos

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1049) NB2 válasza togaba (#1047) üzenetére


NB2
aktív tag

Amúgy ezek az appok közül használ valaki valamit is? :) Egyik érdektelenebb mint a másik.
Ami engem érdekelne, még véletlenül sincs.

(#1050) tothjani81


tothjani81
senior tag

Boldog Új Évet mindenkinek. Ha jól emlékszem valakinek volt gondja a 5.1 es hangzással. Nem találom a hszt ahol ezt kitárgyalták. Nekem az a gond jött elő hogy az 5.1 es hang nem 5.1 csak 3.1 ugyanis a hátsók nem szólnak csak baromi halkan. A tv ugye 65 U8QF az erősítő Pioneer SC-LX 71.eddig jó volt most nem.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.