Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) KD6-3.7 válasza zoleeno1 (#1500) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Igen. Nálam látja a laptopon a hálozaton megosztott cuccokat. :K

(#1502) zoleeno1 válasza KD6-3.7 (#1501) üzenetére


zoleeno1
addikt

Szuper, köszi!

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1503) belanszabolc


belanszabolc
csendes tag

Köszönöm a válaszotokat! :)

Vajon a 2 tv ugyan az csak elírás az a plusz H betű benne?

Egyik H50A7100F a másik 50A7100F

https://online.auchan.hu/shop/elektronika/tv-audio-szorakozas/televizio/48-59/hisense-h50a7100f-4k-uhd-vidaa-u-smart-hdr-led-tv.p430035/400967.v3967413

https://edigital.hu/led-televizio/hisense-50a7100f-50-uhd-vidaa-smart-led-televizio-p780561?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=price-comparison&utm_term=780561

Köszönöm!

(#1504) tom81042


tom81042
tag

Én most azzal szembesülök U8QF - nél, hogy Netflixen a Dolby Vision tartalmak, pl szexoktatás, Vaják CSAK 720p-ben hajlandó elindulni!! Más megy 4k-ban de a VISION logóval ellátott tartalomnál 720p a max. Miért?? A netem mondjuk 21 Mbit-es, de minden más 4k megy vele, amazon prime-on is.

(#1505) Yahhher válasza tom81042 (#1504) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Szerintem a 21Mbit az nagyon határeset. Ha emlékeim nem csalnak, annyit simán igényel a netflix 4k. Bár attól még 1080p lehetne...
Ha tévedek, akkor elnézést.

Üdv B.

(#1506) gulupeti válasza tom81042 (#1504) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szerintem ez Netflix nyűg inkább és a neted sebessége is közrejátszik ebben. Nekem kb. 35 mbites netem van, 4k tartalmat 4k-ban leginkább csak éjszaka látni, amikor kevesebb használják a Netflixet vagy kisebb a netem terhelése. Túlnyomórészt 1080p nálam is, nagy ritkán 2k, 4k viszont tényleg csak a már említett időszakban néha-néha. Netflix szerint a 4k-hoz papíron 25 mbit kellene, mondjuk ezt én sem értem, mivel 15 mbites bitrátától nem nagyon van nagyobb filmjük. Szóval ha az appjuk vagy a szerverük úgy ítéli meg, hogy márpedig neked lassú a neted, akkor nem fogja fentebb állítani, illetve a filmek induláskori bitrátája kisebb, mint amire pár perc múlva beáll.
Én azt is megfigyeltem az U8QF esetében, ha mondjuk 720p-ben indul a film, az infonál ezt az adatot látod végig, ha visszamégy, megállítod és újra elindítod, akkor már lehet mást, magasabbat fog mutatni, tehát ez az információ a film felbontásának változásakor nem frissül dinamikusan. Nem tudom érthetően írtam-e le? :)

(#1507) tom81042


tom81042
tag

De pont az a baj hogy Netflixen simán megy a rendes 4k, csak a Dolby Vision nem megy 4k-ba. Amazon prime-on is simán 4k-s az American gods pl. tehát mindenhol ahol standard a mód ott 4k-ban indul el minden tartalom (ami ugye 4k-ban van fenn) Amazon prime - on még a HDR tartalmak is. Csak a Dolby Vision a gond...

(#1508) gulupeti válasza tom81042 (#1507) üzenetére


gulupeti
senior tag

Elnézést, e felett elsiklottam.. :) Így viszont nagyon ötletem sincs, hogy mi lehet a gond. :U

(#1509) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!
Hisense 65 Q7F tv-vel szemezek egy ideje, syoftveresen befürödtem egy tcl qled tv-vel, arra lennék kíváncsi, hogy az fent nevezett tipus hogy áll szoftveresen. Gondolok itt a 4k tartalmak akadásmentes lejátszására pl. :R

(#1510) gulupeti válasza Recon666 (#1509) üzenetére


gulupeti
senior tag

Vinyóról tudomásom szerint mindent is lejátszik, viszont DLNA-n keresztül a nagyobb bitrátájú 4K filmek biztosan felejtősek, lehet még a kisebbek is. Nekem U8QF van, DLNA-n volt olyan 1080p film is, amivel nem boldogult. Netflix, YouTube 4k tökéletes. Bár nem írtad, hogy milyen módon szeretnél 4k-t lejátszani, milyen forrásból. 🙂
Szoftveres problémáról nem igazán olvastam itt a fórumon egyik modellel kapcsolatban sem.

(#1511) Recon666 válasza gulupeti (#1510) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Főleg netflix 4k tartalmak, youtube 4k tartalmak, kulső hdd tartalmak, valamint egy NAS szerver is uzemben van. :R

(#1512) szeva000 válasza Recon666 (#1511) üzenetére


szeva000
addikt

netflix 4k és youtube 4k tökéletes, többi halott ügy. NAS-ról nulla, esetleg HD elindul. Ha el is indult valami HDR tartalom, beáll az egész.
Külső HDD-t soha nem is próbáltam. Van egy média playerem x96max, az megoldja a problémát.
Én nagy jelentőséget ennek nem tulajdonítok, soha nem is használtam a tv-k gyári lejátszóját.
A kép, főleg kalibrálva, kárpótolni fog....

(#1513) Recon666 válasza szeva000 (#1512) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R

(#1514) szeva000 válasza Recon666 (#1513) üzenetére


szeva000
addikt

Mármint, ha 65 U7QF-et akartál írni, mert Q7F samsungból van ;]

(#1515) Recon666 válasza szeva000 (#1514) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Azaz :DDD :R

(#1516) tamasjager


tamasjager
csendes tag

Remélem tud nekem valaki infot adni az alábbiban.
Ma vettem egy 50A7100F-et Auchanban. Mivel nem találtam egyértelmű infokat, megkérdeztem a részleg "nagy tudású" eladóját, hogy van-e ebben a modellben game mód. Válasz, persze, hogy ne lenne. A valóság, oedig, hogy van (stabdard, mozi nappal, mozi éjjel, dinamikus, sport). Játék nincs...Korábbi hozzászólásban valaki írta, hogy neki van a 7100-án. Mi akkor az igazság. Ha egyik 7100-án van, másikon nincs, akkor ez mitől függ?

(#1517) tamasjager


tamasjager
csendes tag

előbbiek kapcsán még annyi, hogy volt aki már mért esetleg ilyen típuson input lag-et?

(#1518) pluhm válasza tamasjager (#1516) üzenetére


pluhm
aktív tag

Ne a Kép módok között keresd, hanem a kép üzemmód beállításainál. Nekem (55U7B) ott található ez a kapcsoló. Illetve még annyi, hogy csak akkor aktív a kapcsoló, ha éppen v.milyen konzol (pl. Ps4) csatlakoztatava és bekapcsolva van.

[ Szerkesztve ]

(#1519) KD6-3.7 válasza tamasjager (#1516) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nálam pl. nincs. Valaki azt irta és bizonyitotta is, hogy van. Én megmaradtam valami szeptemberi frissitésen, mig másnak jöttek újabbak. :))

(#1520) tamasjager


tamasjager
csendes tag

köszi, közben én is láttam videót, hogy ez a kép menün belül egy külön menüpont. Ilyen viszont nincs nálam.
Nálam frissítette a szoftvert , de nem tudom ez mennyire a legfrissebb (v0000.01.00a.K0921)
Én PC-vel szeretném a game módot használni. Elképzelhető, hogy ehhez kell valamilyen PC (videokártya) beállítást módosítani?

(#1521) Gabis válasza tamasjager (#1520) üzenetére


Gabis
őstag

Azt hiszem a K1112 a legfrissebb, de okozott egyeseknél problémát, ha jól emlékszem. Semmit nem kell pc-n állítani, hogy ez a menüpont megjelenjen.

(#1522) HF77 válasza tamasjager (#1520) üzenetére


HF77
senior tag

novemberben vettem már akkor volt rajta....azóta frissült is, de most meg nem mondom hol jár a dolog!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1523) tamasjager válasza HF77 (#1522) üzenetére


tamasjager
csendes tag

köszönöm
meg tennéd, hogy megnézed a szoftver verziót?

(#1524) tamasjager válasza tamasjager (#1523) üzenetére


tamasjager
csendes tag

Egyébként 7100-ra kijött a szoftver frissítésekkel a Vidaa 4?

(#1525) KD6-3.7 válasza tamasjager (#1524) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Dehogy jött. :N

(#1526) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Mult het vasarnap vettem egy H55U7B-t ismerosom ajanlasaval. Az ajanlas annyiban kimerult, hogy ez qled es akciosan most nagyon megeri az euronicsbol.

Viszont azt tapasztalom, hogy kulso hddrol sorozatot lejatszva szaggat a kep egesz sokszor. Az tunt megoldasnak, hogy nyomok egy pauset aztan playt akkor megjavul egy idore. A forrasfajl pc-n tokeletesen lejatszhato. Korbabi tvmen szinten nem volt ilyen gond.

Ps4 pro jatek kozben is tapasztalok ilyen laggolasokat, elozo tvn szinten nem volt.

Tv adason nem tapasztalok ilyet.

1. Ti tapasztaltok ilyet?
2. Hogy lehet ezt kikuszobolni?

Mellekes dolgok: a tv adók listajan ekezetes betuk helyett krixkrax van, pl azt sem tudtam, hogy ezen nincs se spotify se hbogo.

Ami pozitivum, hogy amikor nem szaggat akkor tenyleg gyönyörű, reszletgazdag a kep.

Elore is koszi!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#1527) pluhm válasza olloczky (#1526) üzenetére


pluhm
aktív tag

Kapcsold ki a képjavító fícsöröket. Utánna teljesen jó lesz. (smooth motion, noise reduction).

[ Szerkesztve ]

(#1528) Gabis válasza olloczky (#1526) üzenetére


Gabis
őstag

Esetleg próbáld meg azt is, hogy beállítod arra amikor kikapcsolod, akkor ne készenlétbe tegye, hanem teljesen kapcsolja ki a tv-t.

(#1529) belanszabolc


belanszabolc
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy 50A7100F tv-t. Itt előttem írták a laggokat........nálam is ez a probléma! Nézem a Tv adást (de más módban is) és mikor mozog a kép, akkor nem szépen folyamatosan mozog hanem kicsit akadozik, vibrál a kép és olyankor a képminőség nagyon leromlik. Lassú mozgásnál nem annyira szembetűnő. A képminőséggel egyébként teljesen elégedett vagyok, szép, részletgazdag.
Kikapcsoltam a zajcsökkentéseket, gondoltam hátha...de a probléma ugyan úgy fennáll. Ez az egy bajom van a Tv-vel......
Lehet ezzel valamit kezdeni? Túl nagyook az elvárásaim?

Köszönettel: Szabolcs

(#1530) MEGAL0D0N válasza belanszabolc (#1529) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Szia Szabolcs

Szomorúan olvasom amit írtál.Azért ez elég nagy probléma.Ezért nem javasoltam a látatlanban vásárlást.Mindenkinek más a látása...Egy cimbim 144Hz és 165Hz között képes különbséget tenni.
Próbáld ki ,hogy ha gépről nézel filmet akkor is fennáll e ez a probléma. Kábelek rendben vannak?Hdmi 2.0 4K high speed .Szoftver frissítést próbáltad?A hdmi beállítást kapcsold megújultra Ha szerinted minden okés és nem bírsz vele megbarátkozni akkor küld vissza.Lehet az a tv csak ennyit tud. Bár ezt kétlem.Én ezért javasoltam azt ,hogy vigyél demó cuccot és nézd meg élőbe.
Nagy segítség nem voltam de így látatlanban ennyi jutott eszembe. Remélem pozitívan alakul majd a dolog.

üdv
Mega

(#1531) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Hisense 58a7100f-et használ valaki arc-on erositővel? Cec működik rendben? Legfrissebb fw. Nálam nem mindig kapcsolja be az erősítőt a tv, egyszer megy egyszer nem. Vagy ennyit várjak a tévétől ennyiért? Előző tv simán vitte Fw hiba szerintem . Vissza lehet rakni előző fw-t? Vagy lehet valahol jelezni? :R :( :F

[ Szerkesztve ]

(#1532) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Mekkora különbség lehet a H65U8B és a 65U8QF között?
Jófogáson van egy eladó és gondolkodok rajt.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

(#1533) bigdady válasza bigdady (#1531) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most meg jó lett a hdmi cec kapcsolja az erositőt de azóta távirányító nem viszi az erősítő hangot mint pár napja.

Ez ennyire “kínai” tv vagy csak nálam jönnek elő ilyenek?

[ Szerkesztve ]

(#1534) HF77 válasza bigdady (#1533) üzenetére


HF77
senior tag

csak tipp....nem lehet hogy a kábel az ami bekavar(milyen minőségűt használsz?)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1535) bigdady válasza HF77 (#1534) üzenetére


bigdady
nagyúr

Két féle kácsa 1.4 meg egy másik 2.0 meg egy Xbox kábellel is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#1537) HEAHEA válasza Kbhont (#1532) üzenetére


HEAHEA
tag

Szervusz!
A két típus közötti összehasonlító [link] , a különbségeket megtalálod. Nekem az U8B van, írtam korábban róla itt a fórumon.
Találtam egy szegedi hirdetést, feltételezem erre gondoltál. Amennyiben igen, akkor pár észrevétel a szövegéhez:
-azt írják "elado ez a 2020 as Hisense". Amennyiben a gyártás idejére gondolnak akkor igaz lehet,az enyém 2020 januári gyártású, de a modell évjárat az 2019-es.
- a tévé hangzása számomra jó, de milyen Harman Kardon? :U Mutassák már meg hol van feltüntetve?!
-az Árukeresőn lévő árdiagramon a 2020. áprilisi 525e Ft-os árára hivatkoznak. Annyiért vették? Miért nem a 2019-es decemberi 543e Ft-os árat írták?

(#1538) Kbhont


Kbhont
senior tag

Aronpapa és Heahea!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Ami nekem feltünt, az a háttér világításban lévő különbség! Egy nappaliban használnám, ami közepesen megvílágított természetes fénnyel.
Gondolom ebből adódik a fényerő és a kontraszt különbsége is...
Kérdés, hogy ez a különbség meg ér -e 100ropit...

(#1539) HF77 válasza bigdady (#1535) üzenetére


HF77
senior tag

pont ma megyek egy hangprojektorért(igaz nem erősítő)....ugyan ilyen tévém van, szintén HDMI (ARC CEC miatt) amivel összekötöm...majd megírom hogy sikerül a dolog, a tévé hogy kezeli! :K

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1540) rainman72 válasza HEAHEA (#1537) üzenetére


rainman72
nagyúr

Imádom az ilyen hirdetéseket,csomó felkiáltójel de fingja nincs miről beszél :DDD
Már csak az hiányzik hogy "szeretett tvm",attól tudok még a falra mászni.
Meg nyomott áron,az a baj hogy egy palimadár ugyis lesz aki beveszi,hogy milyen jól járt!
Pedig ott van 240 ezren futott ki a tv,szóval még a 200e is majdnem sok lenne érte használtan.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1541) rainman72 válasza Kbhont (#1538) üzenetére


rainman72
nagyúr

Alapjában véve 2 különböző tv a kettő!
Az egyik edge led a másik FALD elég sok zónaszámmal már(180)
Az utóbbi Local dimming funkcioval felszerelt a minél jobb fekete szín megjelenítésért.
A fényerő is jóval magasabb ez a jó HDR megjelenítéshez kell.
Viszont az U8B is rendelkezik már annyival hogy neked elegendő legyen a mindenapi használatban.Hogy megér 100e ft a különbség ahhoz használni kéne huzamosabb ideig mind2-t,akkor lehet igazán megmondani.
Papiron ha azt nézük hogy a Samsung jóval drágább adja azt amit a Hisense 65U8QF tud akkor igen a válasz.
Itt persze az is lényeg hogy milyen tartalmakhoz kell a tv és mennyit akarsz rászánni.
Ha általánosságban tv hd adások,Netflix,YouTube akkor elég az U8B is,de ha csak főleg filmnézésre és főleg 4Ks HDR tartalmakhoz vagy játékra is akkor inkább az U8QF,ami alacsonyabb input laggal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1542) Kbhont válasza rainman72 (#1541) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Köszönöm neked is a segítséget!
Persze, napi használatban van, de sokszor nézek rajt BR természet filmeket, meg pl [ilyen és ehhez hasonló] számora kikapcsoló anyagokat!
A fenti nappaliban egy LG utolsó generációs plazma van, mondanom sem kell, hogy ezek a LED tv-k sehol nincsenek hozzá színben /feketében. Ezért próbálnám meg a H8-as sorozatot...

(#1543) bigdady válasza HF77 (#1539) üzenetére


bigdady
nagyúr

köszi

(#1544) rainman72 válasza Kbhont (#1542) üzenetére


rainman72
nagyúr

Én még ezt a Hisenset is számításba venném ennyiért!
Direct led,qled [link]
Csak új meg garis is.
Vagy ezt a Pana-t [link]
Képminőségben talán ez áll legközelebb a plazmákhoz.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1545) Saccco válasza rainman72 (#1540) üzenetére


Saccco
nagyúr

Van nála törött keretes 3D!!!!! szemüveg is!!!!! ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1546) rainman72 válasza Saccco (#1545) üzenetére


rainman72
nagyúr

Van ott minden mint a búcsúban :D :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1547) Gino20 válasza bigdady (#1533) üzenetére


Gino20
őstag

Sajnos megesik. A CEC nem feltétlen egy konstans jól működő dolog. Egy samu Q70R-t használok plusz AVR-t és néha nálam sem kapcsol az AVR. Ez sajnos a CEC ,,sajátosságai", de pl korábban a samu hangprojektor mindig kapcsolt.

(#1548) HF77 válasza bigdady (#1543) üzenetére


HF77
senior tag

na elhoztam....
netflix és a közszolgálati adásoknál nincs hang! hdmi vel van összekötve!
egyelőre tanácstalan vagyok!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1549) bigdady válasza Gino20 (#1547) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lg és Panasonic hiba nélkül kezeli... És ez is kezelte 3 hónapig... Ez így kritikán aluli. Lehet hosszú neki a 2m hdmi 3 hónap után? A hdmi cec alatt azt mondja nincs cec eszköz akkor is mikor szól... Hol lehet jelezni a Fw hibát?

Hf77: többi megy? Hangok alatt átállitottad a hangszórókat külsőre?

[ Szerkesztve ]

(#1550) Gino20 válasza bigdady (#1549) üzenetére


Gino20
őstag

Értelek, de ahogy írtam sajnos ez a CEC sajátosságai. Számomra is felháborító, de sajnos ez van (samu SB mindig működött a samu TV-vel, de a Denon AVR néha nem kapcsol). Hiába várjuk el, abszolút nem törvényszerű, hogy makulátlanul fog működni és még panaszt is nehéz tenni, mert különböző komponensekről van szó, akár különböző gyártóktól, így írhatsz akár a Hisense Magyaroroszágnak, de sajnos val leráznak azzal, hogy ,,a hiba az Ön egyéb készülékében van".
Amúgy történt FW frissítés és konkrétan azóta nem működik megfelelően?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.