Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Gabis válasza Ricsi.M (#1599) üzenetére


Gabis
őstag

És a Hisense support-ról még nem is esett szó. Eddig csak firmware kapcsán volt róla szó a fórumban, gariztatás esetén nem tudom mi a helyzet... Az U8QF magas fényerő, fald, kimagasló zónaszám, 120Hz ... adatait figyelembe véve ekkora méretben, árban jó ajánlat, de messze nem tökéletes. Mint ahogyan a többi gyártó sem magasabb áron, esetleg kevesebb kompromisszummal. Sajnos a mostani helyzetben csak a próbálgatás marad.

(#1602) Ricsi.M válasza Gabis (#1601) üzenetére


Ricsi.M
tag

Na igen... ez a másik dolog ami miatt nagyon félek a Hisense-től. Szerintem a Philips lesz a nyerő. Az már Direct LED-es, van Dolby Vision, android nagyot nyom a latba, de attól is félek, hogy az idővel belassul a 2GB RAM miatt, Ambilight talán kicsit elvonja a figyelmem, hogy nem tud annyit a panel, mint a Hisense. Bár ha azt nézem, hogy a mostani Toshiba IPS tv-met szeretném lecserélni, már a Philips is ég és föld lesz.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#1603) Gabis válasza Ricsi.M (#1602) üzenetére


Gabis
őstag

Nekem is DLED-es Hisense-m van van egy régi LG helyett és meg vagyok vele elégedve. Ha nincs mellette másik 5 készülék akkor nem lesz feltűnő az esetleges hiányosság, gyengeség. Én is sokáig kerestem mi legyen, de mivel szinte mindnél volt valami negatívum, ezért kicsivel 100 fölöt vettem egy A7500F-et és 13-ért egy box-ot. Amire nekem kell, tökéletes így.

(#1604) Recon666 válasza Gabis (#1601) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

65 u8qf tulaja vagyok ugy hogy a csaladban van egy Samsung q60 is, amit aláz eléggé minden téren, talán a nas-t irnám hátrányának, szintén van nas és sok bufferelés miatt használhatatlan. A smoth motion ban van neha fps drop ami zavar, de ezen kívül rosszat nem tudok rá mondani. A mostani 320e körüli vételár szerintem reális ha 280-300e korul van a q60.

Volt Samsung ue65 tu8002 es tcl 65 c715 ha valami hasznalhatalan es szamomra nagy csalodas volt az a c715 viseza is küldtem. A tu8002 meg hdr-t csak hírből ismeri olyan kevés a fényerő.

Ha az felsorolt hátrányok felett szemet tudunk hunyni az u8qf esetében lesz egy kiváló tv-nk.

(#1605) Ricsi.M válasza Recon666 (#1604) üzenetére


Ricsi.M
tag

Igazából nekem is azt kell eldönteni, hogy akarok e NAS-ról lejátszani filmeket továbbra is, amire a Philips képes, kicsit olcsóbban és kompromisszummal, vagy veszem drágábban a Hisense-t és kell hozzá valami médialejátszó, akár PS5...

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#1606) szeva000 válasza Ricsi.M (#1605) üzenetére


szeva000
addikt

szerintem, ha a képminőségre hajtasz, akkor el is dől gyorsan a dolog.

(#1607) bigdady válasza Ricsi.M (#1602) üzenetére


bigdady
nagyúr

Philipset vedd

(#1608) Recon666 válasza Ricsi.M (#1605) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha képminőseg kell akkor egyértelműen U8qf ha nas akkor philips.

(#1609) bigdady válasza bigdady (#1607) üzenetére


bigdady
nagyúr

Képminőségben bár nekem csak a7100 van elég gyenge sötét és fakóak a filmek. Pláne ha kikapcsolom a képjavitókat, holott összes többi tv-n jobb a kép kikapcsolva. Olcsó hús sajnos

[ Szerkesztve ]

(#1610) Recon666 válasza bigdady (#1609) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A 7100 belépő szint az u8qf meg a teteje majdcsak. Elég nagy külömbség van köztük minden téren.
Minden minden márkában kb, hidd el hasonlo aru Samsungoknak meg olyan képminősége sincs...

[ Szerkesztve ]

(#1611) bigdady válasza Recon666 (#1610) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ebben a kategóriában van Philips is a családban ahhoz képest is gyengébb sokkal a hisense sajnos.
Ezert írtam csak

[ Szerkesztve ]

(#1612) rainman72 válasza bigdady (#1611) üzenetére


rainman72
nagyúr

Màr a 100ezres 43s alap ips Philips is nagyon jó képpel bír.Nincs bevilàgítàs,se felhösödés,fekete is elfogadható,színek sdr-ben is nagyon jók.
Igaz most jelenleg dràgàbb. :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1613) Recon666 válasza bigdady (#1611) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ertem, de itt az u8qf rol van szo, az egy elég jó tv a saját árkategóriájában most is. Azért egy Samsung Q70T - Q80 szintet hoz, q70 nél nagyobb fényerővel.
Mindezt mondom ugy hogy ez előtt a tv előtt 2 db küldtem vissza.

[ Szerkesztve ]

(#1614) Ricsi.M válasza bigdady (#1609) üzenetére


Ricsi.M
tag

Családban öcsémnek is van egy A5100F, de ezek annyira belépőszintek, hogy felesleges hasonlítani az U8QF-hez szerintem... Az nekem sem tetszik, borzalmas szerintem a képe, attól függetlenül, hogy VA meg már az is DLED... de legalább olcsó volt. 70 körül... az U8QF pedig a Hisense csúcs LED tv-je... láttam már élőben, MM-ban, az nagyon meggyőző volt, csak egyedül a szoftver, ami miatt hiányérzetem lenne...
A Philips-et kellene élőben látnom valahol, hogy mit mutat, videókból nem lehet megállapítani ezeket sajnos... csak hát ugye nyakunkon ez a csodálatos ünnep, meg a járvány is, úgyhogy felejtős ez a történet, hogy bemegyek és megnézem... :)

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#1615) KD6-3.7 válasza bigdady (#1609) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Inkább természetes. Nekem pl ezért is tetszik jobban a Hisense. Van a családban Samsung, Thomson ebben a belépő szintben. (TU7000,8000 és valami 6400-as Thomson) mindegyiknek mesterkélt a képe és színvilága. Én is állitgattam be őket a lehető legjobbea mozi/film módban. Hisense a legkontrasztosabb.
Izlések és pofonok. Úgy tudnám jól bemutatni, mint AMOLED telónál mikor a Vivid (atom durván túlszaturált) vagy a Natural (természetes) képmód között váltunk.

[ Szerkesztve ]

(#1616) bigdady válasza KD6-3.7 (#1615) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az enyém katasztrófa fakó egy 1080p film esetén ha minden ki van kapcsolva. Digitális adások nem azok..

[ Szerkesztve ]

(#1617) Tibiti


Tibiti
újonc

.

[ Szerkesztve ]

(#1618) rainman72 válasza Tibiti (#1617) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ezt jól meg szerkesztetted,egy pontra futotta :P

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1619) Tibiti


Tibiti
újonc

Valóban így van, akárhonnan nézem is, ez egy pont. Ez is az bizonyítja mennyire újonc vagyok, kezdő a digitális világban. Semmi mást nem szerettem volna csak a benyomásaimat, észrevételeimet, tapasztalatomat elmondani új Hisense tévénkről (65A7500F). Elnézést tehát a pontért és a majdani terjengős stílusért, de igyekszem minden fontos részletről beszámolni. (Majd legfeljebb részenként teszem ki ide a topikra). Mint említettem nemigen vagyok otthon a digitális, azon belül a vizuális eszközök (TV-k, projektorok világában), Magam zenetanár vagyok, hanglemezek disztribútoraként is dolgozom, hozzám közel az analóg világ, a természetes hang áll közel, az élethű szónikus világ, az életszerű audio hang, a muzsika. A tévézés nem áll első helyen, inkább a filmművészet, a mozi. Persze a mai modern, intelligens tévék világában is rettentő fontos a jó hangminőség. A nagy képernyő révén pedig a filmszínház szinte beköltözik otthonunkba. Engedjétek meg tehát, hogy egyfajta outszájderként, már-mát egyszerű laikusként megosszam veletek véleményemet. Talán segít azoknak, akik a 7500-as széria valamelyik készülékének megvételén gondolkodnak.Igyekszem majd mindenre kitérni!

(#1620) rainman72 válasza Tibiti (#1619) üzenetére


rainman72
nagyúr

Rendben jöhet ide is meg màsold be a Milyen tvt vegyek topikba is,köszi :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1621) Tibiti


Tibiti
újonc

Szóval ez év márciusára valahogy úgy alakult, hogy égető kérdéssé vált új tévé beszerzése. A család ez idáig egy 2012-es (vagy 2011-es?) Samsung UE40ES6100W típusjelű készülék előtt üldögélt (legfőként a feleségem), ami anno egy behemót katódcsöves 81 centi képátlójú Thomsont váltott fel. Megjelenése a nappaliban a reveláció erejével hatott, a 101cm-es képernyő elvarázsolt nem beszélve az akkor igazi nóvumként megjelenő IPTV-ről. A gépért 215.000Ft-ot(!) perkáltunk ki a Telekomnak. Tényleg megigézett a Full HD no meg - igazi népámításként - a 3D az aktív szemüvegekkel. Teljesen odavoltunk! (A Set top box akkor persze csak SD programot adott).
Aztán az idők folyamán a Samu szép lassan kezdte bemondani az unalmast. Először a Skype tűnt el (A TV-hez járt kamera!), majd a YouTube, a TvGO a HBOGO. Majd a Netflix sem indult el, a TV az idők múlásával nem támogatta ezeket. Chromecasttal próbáltam visszahozni az életbe, ám alighogy megvettem kipurcant a HDMI panel is. Tükrözésre utolsó erőit mozgósítva még reagált, de nejem főként a Scart(!) és az analóg RCA(!) aljzatokon bejövő set top box műsorát nézte. Amit a mozi élmény biztosítása szempontjából meg tudtam tenni, az az, hogy ennek a beteg tévének a hangját feljavítottam. 3.5-ös fejhallgató jackján keresztül a gépet rákötöttem egy méretes Sony TAF-419r integrált erősítőre a hangot pedig JPW Gold Monitor párra és a hozzájuk tartozó passzív böhöm nagy JPW mélyládára dobtam ki. Így meglepően koherens, tiszta, erős és hatalmas basszus impulzusokra támaszkodó sztereó hangot hoztam létre.
A kép? Azzal szó szerint képtelen voltam mit kezdeni. A képminőség az valahol a tragédia és a katasztrófa között mozgott. Megszületett bennem a verdikt: kell egy új masina!

(#1622) Kayla2


Kayla2
tag

Sziasztok! Sokat vacilláltam anno, hogy milyen tv-t vegyek. Köszönöm a sok tippet! Végül összespóroltam egy Q80T 65" os Samsungra. Bár sokáig gondolkodtam Hisensen de győzött a nagy méret és esetenként a játék. :R

Régen: Kayla

(#1623) HF77 válasza bigdady (#1616) üzenetére


HF77
senior tag

nekem is 58-as 7100 van és szerintem ár érték arányban (110e) nagyon ok a készülék!
persze közép és felsőkategóriás tévékkel nem is hasonlítom össze, az más tészta!
mi nagyon meg vagyunk vele elégedve!! :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1624) rainman72


rainman72
nagyúr

Hisense news [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1625) pimpa1973


pimpa1973
friss újonc

Sziasztok eszt a tv készüléket nem ajánlom senkinek.össze vissza müküdik minden. Táv kapcsolo eggy borzalom. de szerintem nem a táv kapcs a hibás. Hanem a tv és a táv kapcs köztük lévö kapcsolat szerintem a hiba. Nem jól komunikálnak egymással ez hiba.A tv készülék öszze viszza müködik ép milyen kedve van át vált a hang magyarrol angolra.Álandoan álitgatni.Nagyon lassu eggy katasztrofa 40A5600F SMART TV 2020

(#1626) bigdady válasza pimpa1973 (#1625) üzenetére


bigdady
nagyúr

Olyan kínai. Nincsenek csodák :) Olcsó is legyen meg jó is? :D

[ Szerkesztve ]

(#1627) KD6-3.7 válasza pimpa1973 (#1625) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A hiba az ön készülékében van.
Nálam hibátlanul teszi a dolgát a 7100-as. Mindenki dicséri milyen szép képe van. :))

(#1628) Kayla2 válasza rainman72 (#1624) üzenetére


Kayla2
tag

Na erre lecserélném a Samsung Q80T-t :D Az ULED mit takar? Illetve szoftveresen ez már jobb lesz? Mert azzal vannak gondok.

Régen: Kayla

(#1629) Kayla2 válasza rainman72 (#1624) üzenetére


Kayla2
tag

Bocs a hülye kérdésért UHD illetően :D Hirtelen másra gondoltam. QLED-OLED járt a fejemben már azt hittem ez megint valami újdonság aztán leesett hogy csak a 4K. Minek ezt így kiemelni...

Régen: Kayla

(#1630) Gabis válasza Kayla2 (#1629) üzenetére


Gabis
őstag

Jó dologra gondoltál, csak ez már nem újdonság. Attól még jók a paraméterek :K

(#1631) MEGAL0D0N


MEGAL0D0N
csendes tag

Sziasztok,

Az A657500f-re nekem érkezett egy frissítés kb 2 napja.
Verzio: L0301

Nem tudom mit javítottak vagy mit rontottak mert nem nagyon nézegettem.
Valaki tapasztalt valami változást?

Üdv
Mega

(#1632) bigdady válasza MEGAL0D0N (#1631) üzenetére


bigdady
nagyúr

3 hete raktam fel. Hdmi cec továbbra sem jó..
Egyebkent semmi változás nálam

[ Szerkesztve ]

(#1633) kippedli


kippedli
tag

Sziasztok. 65” TV-t szeretnék venni, a kiszemeltem egy Q80T de nagyon szimpatikus az U8QF is. Egyszerűen nem tudok dönteni. Játékra kb semmit nem lenne használva, leginkább netflix, hbo go, youtube, sima hd adás. Tudom ,hogy elvileg hbo go nincs rajta de van egy 4k apple tv-m, azzal megoldom.

(#1634) Zeban58 válasza MEGAL0D0N (#1631) üzenetére


Zeban58
tag

Nekem nem dobja fel a tv a frissítést, van hozzá esetleg letöltési link? Mert akkor feldobnám USB-ről. (amúgy abban bízom, hogy a számomra legidegesítőbb netflix hibákat javítja az update)

(#1635) bigdady válasza Zeban58 (#1634) üzenetére


bigdady
nagyúr

Francia oldalon biztos fent van
https://hisense.fr/telechargement/?pid=5437
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1636) bigdady


bigdady
nagyúr

Nem tudjátok mi a hisense távirányítók kódja? :R

(#1637) Kbhont válasza pimpa1973 (#1625) üzenetére


Kbhont
senior tag

A csatorna váltás nálam is borzalom...Nyomod mint siket a csangőt, meg se mozdul, aztán hirtelen 50 tárhelyet ugrik...más gondom egyenlőre nincs vele.

(#1638) Zeban58 válasza bigdady (#1635) üzenetére


Zeban58
tag

Sajna nincs még fent, így marad a várakozás. Az viszont mindenképpen jó hír, hogy folyamatos a firmware fejlesztgetés.

(#1639) kizcar


kizcar
tag

csao

valaki képbeálításokat adni tudna.
már néztem videókat. a részletes beállításokért fizetni kell. nem vészes az ára.
de ha itt valaki adni tudna az tök jó lenne.
a7100f modelhez kell főleg, de megelégednék más típus beállításaival is.
a megvásárolható beállítások se pont az a7100f modelhoz vannak.

gyönyörű szép napot

(#1640) bigdady válasza kizcar (#1639) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hàt én nem találtam olyat ami normális lenne. Ha kikapcsolom a képjavitókat akkor meg gagyi a kép. Kb mindent bekapcsolva hagyva gyàrin jó a kép. Világos szobában nem is látni a HDR tartalmakat kb

[ Szerkesztve ]

(#1641) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, én 55U8QF vásárlását tervezem, azonban a feleségem ragaszkodik a HBO GO használatához. Apple telefonján keresztül össze tudja valahogy hozni a TVt és úgy nézni az HBO-t? Vagy vennem kell egy ChromeCastot? :F

(#1642) Sly189


Sly189
senior tag

Ami még érdekelne, HDMIn keresztül tudja fogadni a 24p-s jelet? Kadencia helyes lejátszásra képes ezen keresztül? :R

(#1643) Veron


Veron
őstag

Tudja valaki a következő jelenség okát?
A TV csak úgy magától (főleg éjszaka) bekapcsol: képet nem ad, de a power on LED villogni kezd és feszültséget kapnak a portok. Ezt onnan tudom, hogy paraszt ambilightot csináltam és egy USB-s LED-et ragasztottam a hátára. De ez emiatt kb. heti kétszer fényárban úsztatja a nappalit.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1644) bigdady válasza Veron (#1643) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam cec volt. Bekapcsolta a hdmin logó eszköz legalábbis ez volt a tippem de nekem is volt már ilyen

(#1645) fezsoo válasza Sly189 (#1641) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Szia. Az A70- es telómmal mi így nézzük a HboGo-t.
Kepernyő tükrözéssel.
Apple telefonnal nincs tapasztalatom.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1646) Sly189 válasza fezsoo (#1645) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszönöm :) a csak működik. Max az én droidos telefonommal ;]

(#1647) Veron válasza bigdady (#1644) üzenetére


Veron
őstag

Egy android box meg egy xbox lóg rajta. Köszi, megnézem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1648) bigdady válasza Veron (#1647) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mibox s csinálta nálam

[ Szerkesztve ]

(#1649) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, 55U8QF PvR funkcióról tudna valaki mondani valamit? Miként működik ennél a típusnál? DVB-C kábel tv n keresztül lenne az adás. :R

(#1650) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok, 55U8QF el kapcsolatban lenne kérdésem.
Üzletben megnéztem és 1080p Yt videót indítottam róla, mozi módban, és be be döccenést tapasztalatam.
Tud róla valaki mesélni hogy ez általános jelenség, nagyon szemezek tv-vel, apple tv 4k-ról streamelnék rajta filmet és minden szempontból tetszik a tv csak régebben néztem Q7 et is és annál is láttam ilyen jelenséget.

Egyedül az idő a barátom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.