Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) kiske13 válasza bajtokarpi (#2600) üzenetére


kiske13
tag

A 7500 helyett inkább a u7qf.
Amikor elmentem a boltba 7100 volt a cél, végül u7qf lett.
A távkapcs egy kicsit nőies, de bitang "ereje" van.
Az LG-t nem ismerem.
Amúgy nálam is az lg és a hisense játszott, csak a hisense többet ad ugyanazért a pénzért.
Lehetséges, hogy az LG stabilabb.
A vidaa op rendszer, gyors de vacak.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2602) Vhiktor válasza Recon666 (#2592) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hdr 10+ csak annyirol szól hogy jelenetenkent(egy jelenet lehet akár 10 perces is) vagy framenkent tartalmazza, a maximális fenyerot amit az adott frame vagy kepkocka tartalmaz. És ez alapján használja a tv a saját tone mapjet.

A sima hdr 10 meg a komplett filmre tartalmazza ezt. Pl ha csak 1 másodpercig volt valaminek a fenyereje 4000 nit akkor ez alapján lesz a tone map az egész film alatt.

Tehát ha fogják tudni a megjelenitok a valódi hdr szabványt akkor nem lesz szükség ilyenekre.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2603) szkutyi válasza kiske13 (#2599) üzenetére


szkutyi
őstag

És mekkora a neted?

(#2604) kiske13 válasza szkutyi (#2603) üzenetére


kiske13
tag

Digi 100

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2605) bajtokarpi válasza kiske13 (#2601) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm vàlaszodat. Az, hogy vacak miben nyìlvànul meg? Azèrt kèrdezem, mert mondhatni kizàrolag napi tvzèsre lenne. Esetleg Netflix, meg screen mirroring. A mostani Samsung tv-n vìzszintes fekete csìkok jelentek meg, azt cserèlnènk.

battletag: bossi#2666

(#2606) szkutyi válasza kiske13 (#2604) üzenetére


szkutyi
őstag

Akkor ne csodalkozz hogy szar a youtube 4k hdr.....beépített youtube magas bitrataval dolgozik, így arra már nem elég ..nekem a wifin jött kb 300, meg az is bootolt néha..kábelen jon 500...úgy nem szaggat.

(#2607) Hieronymus válasza szkutyi (#2606) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem gondolom, hogy a 4K felbontásban több példányban tárolnák felvételeket.
A változó felbontás és sávszélesség látszódna a lejátszáskor.
Az Amazon Video indulásnál HD felbontással kezd el streamelmi. Utána kúszik fel a 4K-ra.
A VEVO is minimum fel bontással kezd, még az SD-t sem éri el.

Sajnos a tévé nem az aktuális stream adatokat mutatja, hanem az első képkockát. A hang információt meg sem osztja velünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2608) szkutyi válasza Hieronymus (#2607) üzenetére


szkutyi
őstag

Pedig de..köze van hozzá...vanced youtube 4k hdr meg 500assal is meg még akad..nem tud vele mit kezdeni, akkora a bitráta!!!!

(#2609) kiske13 válasza bajtokarpi (#2605) üzenetére


kiske13
tag

Napi tv. Hát, ha nem hd az adó, akkor kiábrándulás lessz!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2610) Hieronymus válasza szkutyi (#2608) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Vanced nem a tévén megy vagy hogyan?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2611) szkutyi válasza Hieronymus (#2610) üzenetére


szkutyi
őstag

Média lejátszón van vanced..

(#2612) Gabis válasza szkutyi (#2611) üzenetére


Gabis
őstag

Esetleg tudsz adni egy linket melyik szaggatt nálad?

(#2613) NB2


NB2
aktív tag

Digi 100-as netem van nekem is, a modemtől a tv kb 3 méterre van és nagyon ritkán döccen meg a yt, de az is inkább szerintem a yt hibája, mint a tv/neté.

(#2614) Hieronymus válasza szkutyi (#2611) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

De az beavatkozik az eredeti tartalomba. HDR nincs a YT-on. A napokban néztem olyan HDMI splittert, ami mellékállásban képes HDR.nek hazudni a rajta átmenő adatforgalmat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2615) Gabis válasza Hieronymus (#2614) üzenetére


Gabis
őstag

Honnan veszed, hogy nincs HDR a Youtube-on?

(#2616) Márton válasza szkutyi (#2606) üzenetére


Márton
nagyúr

youtube videók bitrátája 300mpbs fölötti? He? Ez nekem új. Nagyon.. :U
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2617) szkutyi válasza Márton (#2616) üzenetére


szkutyi
őstag

Én ilyet nem alitottam.csak azt hogy 300jott át wifin, és néha azon megakadt...kábelen 500al hibátlan .
Már miért ne lenne 4k hdr youtubon?:D

(#2618) kiske13


kiske13
tag

Hála a jó égnek, hogy a yt nem egy etalon.
A legtöbb tartalom siralmas minőségű.
Tény, hogy mint monitor jó a tv! A konkurencia drágábban adja ezt a szintet.
Aki bevállalja a hisenset, bevállalja a negatívumokat is.
A vidaa nagyon korlátozott.
Kíváncsi lennék, hogy bír majd 15 évet mint a camcung?!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2619) Márton válasza szkutyi (#2617) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor félreértettem.
Ezekszerint nem stabil 300-as az a wifi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2620) szkutyi válasza Márton (#2619) üzenetére


szkutyi
őstag

De stabil! 5ghz-en 300kb és néha akad!. Vp9 codekkel tömörít a youtube, de akkoris mocskos kevés a valós 4k hdrhez a 100...
100mbit az 12500 MB/s...tömörítetlen fullhdnak is kevés!
De mind1. Nem még győzni akarlak! A tv jó! Tapasztalatból mondom! Kevés a 100...

(#2621) Alex333


Alex333
friss újonc

Üdv!
Szeretném megkérdezni,hogy aki használ Hisense U8G-t
annak milyen tapasztalatai vannak? illetve kijavították esetleg a ghosting bugot? (Láttam elég durva videókat arról hogy ghostingol)

(#2622) szkutyi válasza Alex333 (#2621) üzenetére


szkutyi
őstag

Azaz akarod mondani u8qf???

(#2623) Gabis válasza szkutyi (#2620) üzenetére


Gabis
őstag

H264-et is használhatsz. :K

(#2624) Alex333 válasza szkutyi (#2622) üzenetére


Alex333
friss újonc

U8GQ

(#2625) Saccco válasza Alex333 (#2624) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem hiszem, hogy sok tulajdonos van erre, eléggé új.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2626) sz_abika


sz_abika
addikt

Hát én továbbra sem vagyok elégedett ezzel az U7QF modellel. Olyan mint egy festmény: jó nézni, de semmit sem tud. Egy 6 éves középosztálybeli Samsungot váltottam le de nem vagyok elégedett. Én erősen gondolkodok a visszavitelén.

A média lejátszó egy katasztrófa, általában összeomlik ha NAS/PCről próbálok streamelni.
Timeshift/PVR: egyrészt 10ből vagy 2-3x nem ismeri fel a külső eszközt (gyors indítást ha kikapcsolom egy korábbi tippre innen, akkor stabilabb, viszont manapság kinek van ideje kivárni azt a 40mpes boot sequencet amit ez a tévé tud?!) másrészt szaggatva vesz fel, nézhetetlen. USB 3.0 HDD, USB 3.1 Pendrive, mindegy neki.
Sokszor nem responsive a tévé a távírányítóra (nem, nem elem) - tegnap a kikapcsoló gomb nyomkodásra nem reagált..hát jó akkor végignézzük már az epizódot. 5perc múlva a tévé magától kikapcsolt, de úgy hogy vissza se lehetett nyomni.

Értem én hogy olcsó húsnak, híg a leve (ja, nincs spotify se), de basszus, egy 2020-as modell esetén, ne kelljen már egy Mi TV boxban gondolkodni meg egy UPCs settopboxban, hogy legyen timeshift. Gyakorlatilag tényleg csak képmegjelenítésre való...

PSN: xszabikax

(#2627) szkutyi válasza sz_abika (#2626) üzenetére


szkutyi
őstag

Szerintem egy usb2.0 portra hiába dugsz akár usb5.0 eszközt, az nem elssz jobb!
Egy külső média lejátszó megoldja a problémád!
Hálózatról már többen írták, hogy már fullhd szaggat!

(#2628) Márton válasza sz_abika (#2626) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi az infót, akkor sajna olcsó húsnak híg..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2629) szkutyi válasza Márton (#2628) üzenetére


szkutyi
őstag

Sajnos tény, hogy sok külső eszköz zaját nem tudja szűrni a tv ..de! Coaxra egy foldhurok levalaszto, usb helyett egy zidoo z9x, és a tv patika! Black level 64-et ki tudta belőle hozni, ami REFERENCIA!!

(#2630) Márton


Márton
nagyúr

Igen, engem is a black level, ami megfogott a MM-ban! Tisztára Oled-nek tűnt.
Vkinek esetleg U7QF KEM megyében lenne egy pillantásra? :U
Boltban nem szeretek tesztelni..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2631) sz_abika válasza szkutyi (#2627) üzenetére


sz_abika
addikt

Banyek, tényleg 2.0s portjai vannak, lol. Hát akkor más a lányzó fekvése, bár érdekes, hogy ugyanezt a Samu megoldotta HDD-re gond nélkül...

PSN: xszabikax

(#2632) szkutyi válasza sz_abika (#2631) üzenetére


szkutyi
őstag

Samsungot felejtsd el...messziről...undormany amit csinál és hozzá sem ért a szerviz sem!

(#2633) s_e_n_k_i


s_e_n_k_i
tag

Múlt pénteken vettem egy 50A7100F tv-t. Alapvetően a gyerek nézne rajta gyerekműsorokat, szóval nagy elvárások nem voltak. A képminőség (ha nem figyelek oda) elfogadható, nem is nagyon érdekel, a smart funkciók sem hoznak lázba. Szóval alap tévézés lenne a cél, így nyugodtan vettem meg az egyik legolcsóbb TV-t, amit viszonylag ismetebb nevű gyártó csinál.

Viszont va negy kisebb (nagyobb??) baja a tv-nek. Ott, ahol most ez a TV van, egy régi (7-8 éves) LG rendben működött, soha semmi gond nem volt semmilyen csatornával. Viszont ezzel a TV-vel nagyon sok csatorna nézhetetlen (szétesik a kép), egy csomó csatorna be se jön. Vodafone kábeltv, smartcard-al.
Mivel a TV kiírja, így látszik, hogy mindenhol a jelerősség 97%, de a jelminőséggel nagy a szórás. Egy halom csatornánál 100%, van pár, ahol 70% körüli (ott még nézhető), de nagyon soknál 25-40% között ugrál (itt esik szét a kép), míg ami be sem jön, ott csak 0%. Mint írtam, a régi TV-vel soha semmi ilyen gond nem volt, valószínűleg a kábelezés rendben van. Találkozott már valaki ilyesmivel?

Másik dolog (ez nem showstopper, de 2021-ben eléggé zavaró) az az, hogy a műsorújságban (filmek címe, tartalma, stb) a magyar magánhagnzókat nem tudja megjeleníteni, mindenfajta hülye karaktereket ír helyette. Ez másnál is így van?

A képminőség sem pazar. Túl sötét minden. Ha meg emelek a fényerőn (alapban 50-es értéken van), akkor bár 53-54-esen kicsit jobb a helyzet, viszont akkor a fekete már csak sötét szürke.

(#2634) pimpa35


pimpa35
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy 65 u8qf tv-m van.Nem tudom, hogy a többi Hisense-ben ugyanilyen médialejátszó van-e,de most hdd-ről néztem meg A hang nélkül 2 (A.Quiet.Place.Part.II.2020.2160p.UHD.BluRay.REMUX.Dolby.Vision.SL.DTS-HD.MA.7.1.HEVC-HUN-UFO971) és tökéletesen lejátszotta.
Viszont a hozzászólások között találtam,hogy LG oled65cx hdd-ről nem viszi.

(#2635) Ferenczi Áko válasza pimpa35 (#2634) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az Avatart ki ne hagyjad.. Döbbenetes képi világot fog elhozni Neked..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2636) Márton válasza Ferenczi Áko (#2635) üzenetére


Márton
nagyúr

A színekre, kontrasztra célzol? U7QF nagyon lemarad?
Nekem a 3D volt döbbenetes, persze projin :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2637) Ferenczi Áko válasza Márton (#2636) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem tudom, hogy az U7QF milyen minőségű, de nekünk egész más érzésünk volt mint az életben bármikor mikor filmet néztünk..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2638) hunaqua válasza s_e_n_k_i (#2633) üzenetére


hunaqua
addikt

Pont hasonlót írtam pár napja egy Philips tévéről. Egy Sony ugyan arról tökéletes,az új Philips pedig időnként hasonló hibát produkál mint a Te cuccod,szétesik a kép. Azért is kérdeztem,hogy érdemes lenne cserélni Hisense tévére,de nem jött válasz ezért maradt. Ez szerintem ilyen tuner.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#2639) Márton válasza hunaqua (#2638) üzenetére


Márton
nagyúr

"de! Coaxra egy foldhurok levalaszto... ...és a tv patika!"

Nem ez a megoldás?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2640) yo.da


yo.da
csendes tag

Sziasztok!
Leírnám pár hónapos tapasztalataimat a 65U8QF-ről. Megjelenésétől kezdve folyamatosan követtem hogy fejlődik a tv szoftveresen, vártam a kezdeti hibák esetleges javítását és egy akciós árat. Kifejezetten nagy fény erejű tv-t kerestem hdr tartalmakhoz. Okos funkciók nem érdekelnek, csak a Netflix meg a Hbo Go annak hiány nem zavart van boxom. Érdekelt a Vidaa, ami fontos volt a gyors rendszer sebesség . 55” oled volt versenyben vele, Sony 65XH a hdmi 2,1 csatlakozó és a jobb mozgásmegjelenítés miatt de kisebb a fényerő és 90000ft-al drágább volt. 280000ft-ért sikerült megvenni. Az 55” oled 350000 lett volna, a Sony 370000ft. Nekem a kisebb méret és a szerintem nem sokkal jobb oled drágábban nem érte meg. Sokat gondolkoztam a Sony-n konzol miatt, sokkal drágább lett volna. Már úgy voltam vele csak 65” lehet az 55” kicsi, majd otthon kiderül együtt tudok e élni a hibáival, ha nem akkor visszaküldőm.
60% 4K Netflix, 20% 4K Hdr filmezés Himedia Q10-ről, 10% Hbo,10% tv adás és pár napja Playstation 5. Digi 1000 net, Asus AC65P router. 5ghz wifin csatlakozik a nethez. Tv belső lejátszóját nem használom egyszer kipróbáltam hogy működik, a Himedia jobb képet ad. Youtube hibátlan, akadás mentes bármilyen tartalomnál.
Valóban nem tökéletes a mozgásmegjelenítés nincs nagy probléma, nem is minden helyzetben jelentkezik. Jó-nagyon jó minőségű tartalomnál 1-2 alkalommal hibázik egy film alatt. Netflix dolby vision tartalmaknál több hiba előfordul, de ez net terheléssel is változik. Nekem a leginkább észrevehető hiba a dolby vision tartalmaknál sötét bőrön halványan jelentkező lilás-vöröses árnyalat. Minimum full hd felbontás kell a normális képminőséghez. A neten népszerű beállítások szerintem rosszak, sötét részletszegény lesz le butítja a tvt. Tv hd adói elfogadható minőségűek. Az első két hétben háromszor lefagyott, annyira gyorsan nyomkodtam a távot. A táv minőségi de nem a leg ergonomikusabb.
Nekem ennyi negatívum van de ezekkel a ritkán előforduló hibákkal együtt tudok élni. Viszont nagyon sok a pozitívum. Nagyon gyors a tv menüje a netflix nagyon gyors és stabil. 4K hdr és dolby vision tartalmak hatalmas fényerővel részletgazdagon jelennek meg gyönyörűek a színek nekem a mai napig lenyűgöző. Kiváló a kontraszt a fekete megjelenítés, ettől az oled tud jobbat. Nem csak nappal világos nappaliban, de este is nagyon kiváló képet ad. VA panelhoz képest egész jók a betekintési szögek. A hangja nagyon korrekt torzítás mentes nagy hangerőn is, dolbyt bekapcsolva valóban térhatású lesz. Oneaudio A61 bluetooth fejes gyorsan csatlakozik a tvhez nincs szaggatás, késés, hibátlan. Playstation 5 Rachet & Clank Rift Apart na itt mutatta meg a tv mit tud, döbbenetesen jó volt, kedvet kaptam megnézni a régebbi játékok hogy néznek ki a tv-n. Itt szó szerint semmilyen hibába nem futottam bele. Nekem a 4K60Ffs tökéletes lesz evvel a képminőséggel, hdr tudással.
A fórumot olvasgatva látom, hogy más fajta felhasználással vannak nyűgjei a tvnek ezek engem nem érintenek, nekem mint megjelenítő volt fontos. Szerintem ez a minőség és képminőség a konkurenciánál sokkal drágább. Összeségében nagyon elégedett vagyok, újra megvenném.

(#2641) Márton válasza yo.da (#2640) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi a részletes beszámolót! :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2642) szkutyi válasza yo.da (#2640) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszonjuk a részletgazdag leírást!:)
Milyen a Q10 pro?tud skalazni?hdr 10+?

(#2643) yo.da válasza Márton (#2641) üzenetére


yo.da
csendes tag

Szivesen :R

(#2644) yo.da válasza szkutyi (#2642) üzenetére


yo.da
csendes tag

Szivesen :R Én szeretem kb 3-4 éve használom, torrentre is, de se zidoo-val se dune lejátszóval nem tudtam összehasonlitani melyiknek lehet a legjobb képminősége. Nem tud Hdr10+-t.

[ Szerkesztve ]

(#2645) szkutyi válasza yo.da (#2644) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszönöm.nekem q5 pro volt..aztán megvettem a hisenset...azt lehidaltam amikor megláttam milyen formátumban küldi ki néha a filmeket...úgyhogy el is adtam

(#2646) Öregfater


Öregfater
újonc

Sziasztok nemrég vettem egy 55 colosat ha filmet nézek rajta sötétebb részeknél állitgatja a fényerőt. Adaptivot kikapcsoltam rajta és igy is látható. Kicsit zavaró másnál is van ilyen jelenség vagy csak beállitási hiba. Egyébként nagyon szép képe van ezért nem küldeném szervizbe.

(#2647) szkutyi válasza Öregfater (#2646) üzenetére


szkutyi
őstag

55" os mit????u8qf?vagy u7qf??,villog,?vagy hogy érted hogy állíthatja a fényerőt??minnnezed a filmet,?usb??milyen film?,hdr,?sdr,?

(#2648) szkutyi válasza kiske13 (#2604) üzenetére


szkutyi
őstag

No.youtubon meg tudod nézni mennyi az adott pillanatban a bitráta.
Hát elmondom neked egy 4k hdr videonál, épp hogy elég nekem az 500as net!!! Átlag 60 000!!!!!!

(#2649) kiske13 válasza szkutyi (#2648) üzenetére


kiske13
tag

A sors fintora. Tegnap kapok sms-t a digitől, hogy megváltoztatják az előfizetésemet. Áttettek 500-as fiberlinkre. (A tv most is wifin van)
54000-62000

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2650) szkutyi válasza kiske13 (#2649) üzenetére


szkutyi
őstag

Akkor király minden!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.