Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Hieronymus válasza SunMount3r (#2098) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem egy 55U8QF készülékem van. Annak a hangzása már hozza az olcsóbb soundbar képességeket. Sőt többet is.

DE!
A mély hangok hiányoznak.
A sok csatornás hangzás mindenképpen rossz.
Két stratégia létezik. Az egyik megoldás, ha figyelmen kívül hagyják a hátsó csatornákat. A centerrel azért így is kell valamit kezdeni. a másik az, hogy normalizálva a hangerősséget, két csatornára keverik. Kellemetlen hangzást lesz a végeredmény.

Sajnos kivesztek az 5.1-es belépő szintű házimozi rendszerek. Amikkel azért élvezhető hangzást lehetett létrehozni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2102) Ferenczi Áko válasza Hieronymus (#2101) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Hát nem tudom.. Mi néztük otthon zenét YouTube-ot a tv-n, nagyon szépen szólt.. A mélyek is. Egy tv-hez képest szerintem átlagon felüli..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2103) Hieronymus válasza Ferenczi Áko (#2102) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy átlagos tévéhez képest igen, valóban szépen szól.
De nekem nem ez a viszonyítási alapom.

Sokáig számítógéppel néztem tévé adásokat. Nagy előny volt, hogy némi ügyeskedés árán, német és angol nyelvű csatornákat lehetett nézni reklámok nélkül. A hangzással sem volt gond, DD5.1 hangzás elérhető volt.
Évekig elvoltam így, aztán becsukták a kiskaput. Értelmetlenné vált számtógépet használni tévézéshez.
Ekkor vettem egy rendes FullHD tévét. Minden szuper volt. Kiváló SD felskálázás nagy sávszélességű adók esetében. Műsor rögzítés, ... Egyetlen borzalom a hangzása volt.
Felraktam a falra, de ott sem lett jobb. A megszokott hangzás nyomokban sem jelentkezett.
Irány az Amazon. Akciós volt egy Samsung 5.1 házimozi másnapi kiszállítással. Megvettem.
Jó vétel volt, bár van egy típushibája. A hűtőventilátor csatlakozója nem tökéletes. Amikor kiderült, közvetlenül beforrasztottam a kábelt. Később a hangsugárzóit cseréltem minőségire, de ez csak hab lett a tortán.

A mostani tévé csere után elámultam a készülék hangzásán, tényleg jó. Ám a házimozi sokkal jobb.
A Samsung helyébe egy Denon AVR-X1600H DAB 7.2 AV-Receiver fog kerülni. Amikor képesek lesznek leszállítani a megrendelésem. Augusztus végére ígérik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2104) Ferenczi Áko válasza Hieronymus (#2103) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Persze, filmezni én is házimozin szoktam, nem mai darab, de egy panel lakásban bőven elég, ráadásul tudja kezelni a DTS hangot is.. De pl ha csak nézek egy tv műsort, vagy ps4-hez nincs kedvem fejhallgatózni, kiválóan megfelel a beépített hangszóró :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2105) Recon666 válasza Ferenczi Áko (#2104) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

En a 65 u8qf melle egy olcso samsung soundbart használok, tökéletes mindenre főleg 40k ért, mondom ezt ugy hogy van egy Audio Technica A990z fejes meg egy Microlab Solo 6c itthon.

[ Szerkesztve ]

(#2106) Saccco válasza Recon666 (#2105) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért olyan jó hozzá, mert az U8QF lába is ilyen:

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2107) SunMount3r válasza Hieronymus (#2101) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Természetesen nem várok mozi hangzást a hangszóróktól, de lehetne legalább olyan, hogy ne feltétlenül kelljen Soundbar-ra, vagy hangfalakra sem költeni. A sokpontegyes házimozizás más kategória, ha ebbe belekezdünk, mindenki tudna jobbat (és drágábbat) mondani. A média lejátszóhoz alapból gondoltam, hogy arra közvetlen kötök egy jobb PC-s hangfalat (egy 12K-s Genius erre elég is lesz), Soundbar ezért csak a TV adások hangzásáért felelne, de csak ha nagyon kellene. Samsung H6400-as van itthon, annak a hangja erre megfelel, ehhez képest szeretném, ha nem lenne sokkal gagyibb a Hisense. Vagy veszek egy olyan Edifier hangfalpárt, aminek több bemenete van (esetleg SPDIF is), akkor mehet a lejátszó és a TV is egyből arra, csak már az is elég drága a mi home budget-önkhöz.

(#2108) kwzatz


kwzatz
őstag

Üdv!
Kérdezősködtem már a "Milyen TV-t vegyek?" topicban is, és minél többet olvasgatok róla, egyre inkább a Hisense mellett teszem le a voksom.
50-es a maximum (nagyobb sajnos nem fér be), az a kérdésem lenne, hogy jól gondolom, hogy megérheti az 50A7500F a 10.000 Ft felárat az 50A7100F-hez képest? (125k vs 115k Euronics) Nekem úgy tűnik a korábbi árazások alapján, hogy az A7100F most kicsit túl van árazva, az A7500F meg jó áron van az eddigiekhez képest. Olvasgattam a topicban a tapasztalatokról, de örömmel olvasnék véleményt olyantól, akinek már pár hónapja van ilyen tévéje. Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2109) Saccco válasza kwzatz (#2108) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen, nagyobb a színtere.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2110) NB2 válasza NB2 (#2075) üzenetére


NB2
aktív tag

Ennyire nehezet kérdeztem? :)

(#2111) aronpapa válasza NB2 (#2110) üzenetére


aronpapa
tag

1. Passz.
2. Nekem a 65U8QF simán viszi a 4 TB vinyót.

(#2112) kiske13


kiske13
tag

Tegnap délután elszórakoztam egy haver 65u7100f hisensével.
Lenyugodtam.
Ugyanolyan a youtube és hdd lejátszás mint az én 55u7qf tévémen. Akadozik, mozgásdinamikai hibák.
Szerintem a belső lejátszóval és/vagy a kodekekkel lehet gond.
A megérett 15 éves Samsungom jobban kezelte ezeket a tartalmakat.
Kinéztem már egy mecool lejátszót, remélem megoldja a problémámat.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2113) SunMount3r válasza kiske13 (#2112) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen Mecool lejátszót, mert amúgy nem nagyon hiszem, hogy sok problémát megoldana. Itt ajánlanak jobb vételeket is (de azokhoz is CE kell).

(#2114) Gabis válasza kiske13 (#2112) üzenetére


Gabis
őstag

Nekem egy X96 air van rákötve A7500F-re, de ha érzékeny vagy a mozgásmegjelenítésre, akkor szerintem más gyártó termékeit is nézd meg ha tudod.

(#2115) kiske13 válasza SunMount3r (#2113) üzenetére


kiske13
tag

Mecool km6 deluxe

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2116) SunMount3r válasza kiske13 (#2115) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja értem, szépen néz ki a dobozka ez igaz, de Amlogic és olcsó kínai vonalon nagyon ritka az olyan Box, ami alapból, a gyári Android-jával jó lejátszónak nevezhető. Inkább kérdezz rá a linkelt Topic-ban a CoreElec-es megoldásra, annál viszont nincs jobb, ha az olcsó és az Amlogic a vonal. (Bár Amlogic X4 vonalon nem hiszem, hogy jó már a CE, inkább X3).

[ Szerkesztve ]

(#2117) RÁK_ válasza kiske13 (#2112) üzenetére


RÁK_
tag

Nekem 65U8QF-em volt. Belső lejátszóval is ugyanolyan mozgásmegjelenítési problémáim voltak, mint a rákötött X96 Max Plus médialejátszóval, amit CE rendszerrel használok. Ha érzékeny vagy a mozgásra tényleg jobb, ha más gyártót nézel. Én visszaküldtem és vettem egy Sony XH95-öst. Sajnos jóval drágább, de ennél elégedett vagyok a mozgásmegjelenítéssel. Amúgy az U8QF képe nagyon jó, kár hogy a mozgásmegjelenítésen nem dolgoznak. Biztos, hogy szoftveres probléma. Egyébként sokakat nem zavar/nem is veszik észre (barátnőm nem látta :) ), én érzékeny vagyok rá.

(#2118) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Sziasztok!
Van egy 55U8QF tv-m ami wifire van csatlakozva és egy pc-m ami kábellel netre. Mi a legjobb megoldás, h tudjak pc-ről filmet nézni tv-n HDMI kábel nélkül? Online médiamegosztást próbáltam a win-ben de egy sima full hd film is akadt a tv-n.
Köszi előre is.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#2119) Saccco válasza Bennyboy (#2118) üzenetére


Saccco
nagyúr

Dlna?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2120) Bennyboy válasza Saccco (#2119) üzenetére


Bennyboy
őstag

Eszerint megcsináltam de ugyan úgy akad:
[link]
Te ezzel használod?

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#2121) SunMount3r válasza Bennyboy (#2120) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DLNA a legősibb megoldás. Ennél jobb lenne a SAMBA (SMB), ha tudja a TV (Windows-on a file megosztás néven ismert). Vagy a Plex, ha lehet telepíteni a TV-dre, erről az itteni összefoglalóban olvashatsz és kérdezhetsz, ha valami nem megy.

(#2122) Saccco válasza Bennyboy (#2120) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. Nincs (még) ilyen TV-m.
Asztali gép van a mostani TV-mre kötve. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2123) Hieronymus válasza Bennyboy (#2118) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Fájlkezelőben a tartalomra nevére bal egérgombbal kattintva meg kell jelennie az (B)"Átvitel eszközre"(/B)
menüpontnak. Arra kattintva megjelennek a rendelkezésre álló eszközök.
Köztük kell legyen a tévé, ha be van kapcsolva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2124) Bennyboy válasza Hieronymus (#2123) üzenetére


Bennyboy
őstag

Ez sztem ugyan az mint a dlna és már próbáltam.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#2125) Hieronymus válasza Bennyboy (#2124) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A WIFI lesz a szűk keresztmetszet. Próbáld meg kábellel.

Én notival meg tudom rogyasztani a lejátszást WIFI-n NAS-ról, a tévére küldve a filmet, még úgy is akadozik a lejátszás, hogy a tévé már gigabites vezetéken van. A noti egymagában leüli a wifi hálózatot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2126) SunMount3r válasza Bennyboy (#2124) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha tud a TV 5GHz-es Wi-Fi-t, akkor inkább azon próbálokozz, sokkal több az esélye. Amúgy SMB-n, vagy Plex-el is sokkal több az esély, ez a DLNA tényleg egy kökorszaki dolog, de ahogy gondolod...

(#2127) gulupeti válasza SunMount3r (#2126) üzenetére


gulupeti
senior tag

Mi a gond a DLNA-val? :) Előző LG47LB671V tévémen tökéletesen működött Serviioval. Nem is vettem volna külső médialejátszót, ha az U8QF tudja ugyanezt.
Plexet hogyan oldod meg? Átmegy rajta a több csatornás hang, meg minden is változatlan képminőséggel?

[ Szerkesztve ]

(#2128) rainman72


rainman72
nagyúr

[65A7500f] jó áron.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2129) SunMount3r válasza gulupeti (#2127) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én sem használok Plex-et, csak SMB-t (nomeg NFS-t, de azt a TV-k biztos nem tudják), de ha jól tudom, akkor igen, ármegy rajta minden. Ha úgy van beállítva, a gépen a Plex csak server/stream-er, a lejátszást/dekódolást a TV végzi. Az SMB-n szintúgy. Csodálkoznék ha a 200K-s TV 2021-ben ne tudná legalább a SMB-t, de elképzelhető. (A TV saját lejátszóját nem használom, mióta van rendes médialejátszóm). A Windows-os SMB megosztás bekapcoslásához itt egy segédlet (ebből nektek csak a Windows-os részek kellenek).

(#2130) gulupeti válasza SunMount3r (#2129) üzenetére


gulupeti
senior tag

SMB-t használom az X96 Max Plus médialejátszómhoz, most, hogy nézem a linket, ezt használom :D , de a tv ezzel nem tud mit kezdeni magában, legalábbis úgy tudom. :U

(#2131) SunMount3r válasza gulupeti (#2130) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha benne van, akkor ezer féle (gyártó függő) fantázianéven lehet benne az az opció. Már ha van benne.

(#2132) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Hisense 55U7QF és 55U8QF között vacillálok, jelenleg 40 ezer forinttal drágább az U8QF (illetve lehet hogy U7QF-ből 50 incheset vennék, az még 15 ezerrel olcsóbb, méretben az is jó lenne), megéri ennyivel többet fizetni érte? Tudom hogy nagyobb a fényerő, több local dimming zone van benne, de papíron és review-k alapján az U7QF is bőven elég lenne. Egymás mellett sajnos nem láttam még a 2 TV-t, így nehéz döntenem.

(#2133) Recon666 válasza Fehercsoki (#2132) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vedd az U8QF et es kesobb sem banod majd, hogy nem vetted meg a jobbat. Amíg még kapható. :)

1000+ nit fényerő, 120hz, 180 fald led zona, brutal kontraszt es fekete megjelenítés , ahogy a színeknél is.

[ Szerkesztve ]

(#2134) SpongyaBob válasza Recon666 (#2133) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Egyetértek. Egy kis kiegészítés, hogy csak a 65U8QF-ben van 180 zóna, az 55-ösben hivatalos magyar oldal szerint 156, egyébként meg 132 :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2135) kiske13 válasza Fehercsoki (#2132) üzenetére


kiske13
tag

Vedd a 8qf-et, ha mindenképp Hisense tévét akarsz.
Én a 7qf-et választottam, most kicsit bánom.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2136) Fehercsoki válasza kiske13 (#2135) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Köszi, meggyőztetek, akkor inkább kifizetem a magasabb árat az U8QF-ért. Nem akarok mindenképp Hisense tévét, de most ezek tűntek a legjobbnak. Esetleg van ezeknél jobb tv hasonló árkategóriában? (210k az 55U8QF jelenleg)

(#2137) kiske13 válasza Fehercsoki (#2136) üzenetére


kiske13
tag

Nekem az mkv és youtube lejátszással vannak gondjaim.
Remélem, hogy egy media player megoldja.
A remény hal meg....

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2138) Ferenczi Áko válasza Fehercsoki (#2136) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Olvasd el a tapasztalataimat a U8QF-ről, csak ajánlani tudom. A hasonló kategóriájú "márkás tv-k" zsebbe nyúlósak lesznek. Én a Z
65u8qf-et 280ezer ft-ért vettem. Egy ilyen minőségű, méretű Samsung vagy LG tv 500ezer ft körül lett volna.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2139) Recon666 válasza kiske13 (#2137) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Semmi ilyesmit nem tapasztaltam u8qf nél. :)

(#2140) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok!
Múlt héten vásároltam egy sony xh90et viszont kiderült hogy panel hibás és már cserélik is, de gondolkodom h elallok a vasarlastol mert annyira nem nyűgözött le a Sony színei. Előtte egy Samsung d8000sem volt es annak valahogy jobbak voltak a színei, meg persze a tv adasoknal jobb volt a minőség.
Az lenne a kérdésem hogy egy U8qf-hez képest az xh90 kepminosegben hol helyezkedik el szerintetek? Melyik ajanlottabb? a nyers adatokban látom h a hisense jobb, de a való életben is jobb a sonynal?

(#2141) csucsu54 válasza Ferenczi Áko (#2138) üzenetére


csucsu54
tag

Hát tényleg nagyon jó áron vetted,én tavaly Októberben 305-ért vásároltam,nagyon elégedett vagyok,nem bántam meg!

(#2142) Hieronymus válasza Recon666 (#2139) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez ügyben egy kicsit megvilágosodtam tegnap este.
Beraktam a lejátszóba egy BR lemezt. Az éhezők viadala (The Hunger Games) elkezdett szaggatni.
A tévé lejátszója nem játszik ez ügyben, nem lehet bűnbaknak kikiáltani.

Elkezdtem a képminőség javító okosságokat kikapcsolni. Jelentősen javult a képminőség. Mondhatni tökéletes lett. A magas sávszélességű, nagyon jó minőségű video adatfolyamokon inkább csak ront a látvány javítás.

Az átlagos HD adás minőségű felvételek hibátlanok a képjavításokkal. Szerencsére bemenetenként lehet állítgatni a képet. Így nem kell folyamatosan a menüt piszkálgatni.

A távirányítón nem találtam olyan gombot, ami a lejátszó tálcanyitását kezdeményezné. Nagy kár, mert a lejátszó eredeti távját már elvitte a megfolyt elem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2143) Ferenczi Áko válasza Hieronymus (#2142) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Hát igen, én is kikapcsoltam minden ilyen beállítást a tv-n.. Sőt.. Ha ps4-el játszom, van rajta játék mód. Viszont ha bekapcsolom, akkor sem olyan szép a képe, mint ha kikapcsolok rajta minden képjavítást.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2144) SunMount3r válasza Ferenczi Áko (#2143) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet az csak a késleltetést csökkenti. Amúgy igen, minden frinc-franc képjavítót alapból kikapcsolni, ez az lap, bármilyen TV-nél, még az SD videóknál is! Nincs olyan képjavító ami "abból" várat csinál, inkább csak még gagyibbat...

(#2145) gulupeti


gulupeti
senior tag

Azért a local dimminget csak nem kapcsoljátok ki...? :U
Melyik képjavítókra gondoltok, ami ennyire elrontaná a képet? Én pont az ellenkezőjét vettem észre ezeknek, ha kikapcsolsz mindent, csak lebutítod a megjelenített kép minőségét. Bár tudom, hogy valaki ágál pl. az adaptív kontraszt ellen, de szerintem annak bekapcsolásával sincs különösebb gond, alacsony és közepes beállításon teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#2146) SpongyaBob válasza gulupeti (#2145) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én mindent kikapcsolok kivéve a smooth motion-t amit egyénire állítok. Így a 120Hz panel miatt nagyon szép folyamatosak lesznek a mozgások, U7QF-en ajánlottabb ezt kikapcsolni.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2147) falco5


falco5
tag

Sziasztok! Tegnap rendeltem edigitaltól egy 65u8qf-et, újszerű termék megnevezéssel.
Ez náluk ezt jelenti: Felbontott, használatba helyezett készülék, eredeti csomagolásba és eredeti állapotába visszaállított.

Szerintetek mire kell majd figyelnem?
Pixel hiba? Foltok a panelon.
Mivel tudom tesztelni? Vagy csak kapcsoljam be és menjen folyamatosan?
Mit javasoltok?
Köszi

(#2148) rainman72 válasza falco5 (#2147) üzenetére


rainman72
nagyúr

Téves :R :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2149) rainman72 válasza falco5 (#2147) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az eMagon most van pixel hibás tv ott jelzik legalább,meg más hibát is,ennyivel jobb.
Van 14 npod rá hogy keresgélj,nézegesd ha van időd rá
Valszeg nem lesz semmi baja,mindeféle tvt vissza küldenek,100ezrest,1millást,oledet,nincs erre mit adni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2150) falco5 válasza rainman72 (#2148) üzenetére


falco5
tag

Pedig elvileg már egy cég az emag es az edigital.
Hát kíváncsi leszek.
Gondolom, hogy nem csak egyszerűen arról van szó, hogy nem tetszett az előző vevőnek az állvány lába...
De legalább otthon tudom kipróbálni, max ha minden más jó rajta, rendelek egy újat.
:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.