Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Ferenczi Áko válasza csab001 (#2798) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

X96 max plus coreelec-el. Kínai cucc, olvass róla a neten, ár-érték arányban nagyon pöpec masina..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2802) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

szülőknek kellene egy nagy méretű tv, kb csak híradó és meccsek nézésére. Kinéztem a 70A7100F modellt, amit tudom hogy kb a belépő szint, de a célnak megfelelhet? Vagy vannak ismert hibái ami miatt nem ajánlott? Set top box menne rajta, szóval a menüje sem érdekes.

A másik kiszemelt a Philips 65PUS7805, de a méret miatt hajlok a Hisense felé.

[ Szerkesztve ]

(#2803) Márton válasza csab001 (#2798) üzenetére


Márton
nagyúr

Nézz át ide: [link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2804) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Hisense 65U8GQ 164cm 4K UHD Smart ULED TV
Hisense 65U8QF UHD Vidaa SMART QULED Televízió

Megtudja nekem mondani valaki, hogy mi a lenyegi kulonbseg a 2 TV kozott, es foleg azt, hogy erdemes-e tobbet adni a 65U8GQ-ert?
(Nyilvan megvarnam, mig be nem akciozzak az is.)
Koszonom.

(#2805) Recon666 válasza Zizi123 (#2804) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

(#2806) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Urak, javíttatta már valaki a Hisense TV-jét? Érdeklődnék a szerviz háttér után, hogy számítsak.

Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2807) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#2802) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Erre senki?

Tapasztalat a 70A7100F szériával? (rákerestem itt is, nem olvastam rosszakat róla)

(#2808) szkutyi válasza fauv (#2806) üzenetére


szkutyi
őstag

Én vásárlás előtt felhívtam őket..szellemkep Bt..futár viszi a tvdet, alitolag kapsz egy online követhető azonosítót.nem tudom mennyire hozzáértők....samsunghoz képest remélem jobbak....

(#2809) Zoli1222 válasza Recon666 (#2805) üzenetére


Zoli1222
őstag

A különböző yt videókban áradoznak a az u8gq-ról. Személyes tapasztalat az a fekete inkább szürke dolog?
Csak mert én is vagy a 65u8gq-t választom vagy az lg 65nano923-ját.

(#2810) Recon666 válasza Zoli1222 (#2809) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Személyes ips tapasztalat, a technologiából fakadóan, maga a technologia be van határolva minden ips panelel rendelkező tv ilyen probaljak így ugy foltozgatni fald leddel, de harmat gyenge a kontraszt 1000-1500 korul, mig pl a va paneles u8qf valós 7-8000.

[ Szerkesztve ]

(#2811) Vhiktor válasza Zoli1222 (#2809) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ips panel a tv-zés ellen elkövetett bűntett :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2812) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Köszönöm Urak! :R
Úgy fest, h lg 65nano863pa lesz a választott. Mondjuk azt nem tudom, h az milyen panellal van szerelve! :F

(#2813) Recon666 válasza Zoli1222 (#2812) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ips panelos az is. LG nel nagyon keves va panelos tv van.

[ Szerkesztve ]

(#2814) Zoli1222 válasza Recon666 (#2813) üzenetére


Zoli1222
őstag

Remek. Tudom, h hisense topikde akkor melyik az a tv, ami 300-350k va paneles és tudja 4k a 120Hz-et és 65"? :B
Illetve, mint mezei felhasználó mennyire veszem észre a 2 panel közti különbséget?

(#2815) Zoleee83 válasza Zoli1222 (#2814) üzenetére


Zoleee83
addikt

TCL 65C728 belefér ebbe a kategóriába, és az is egy remek készülék.
Kerülném az LG IPS panel lottót.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#2816) Gino20 válasza Zoli1222 (#2814) üzenetére


Gino20
őstag

Ez esetben nagyjából csak az említett TCL C728 maradt. Kategóriájában (ár/érték/tudás) alapján nagyon jó deal lehet. Persze bizonyos tekintetben elmarad pl az U8QF-től (ha jól tudom nem FALD-os plusz fényerőben és kontrasztban is gyengébb, de sok egyéb tekintetben meg jobb opció) és topikjában jellemzően dicsérik. Panel lottó itt is lehet, ahogy akár egy FALD-os készülék esetén is (online rendeld).
A hangsúly szerintem nem a mezei felhasználón van hanem a technológiai különbségben, vagyis ha inkább szemből nézed és nincs egy óriási fényforrás a TV-vel szemben (a VA felületén ha nem tévedek jobban tükröződik akár egy ablak is - esetemben biztos), akkor a VA a nyerő. VA-hoz képest, ahogy írták az IPS feketéje maximum szürke és ez szerintem rendkívül kiábrándító.

Amúgy a Hisense elmehet a picsába az IPS-re való váltásával :((( Ha jól tudom alkalmaz már androidot és ha tovább vitte volna az U8QF specifikációit (VA - FALD) az új fícsörök támogatásával plusz droiddal (a vidaa gyengeségeit és talán ezzel a DLNA betegséget is kiküszöbölve, mert a "vas" hardveresen biztosan képes rá) hasonló árképzés alapján best/buy TV lehetne.... :(((

(#2817) Márton válasza Zoleee83 (#2815) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez ugyanolyan mélyfekete, kontrasztos és telt színes mint az u8qf sorozat?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2818) Vhiktor válasza Gino20 (#2816) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kb. 1-2 hét múlva kerül fel a youtube csatornámra teszt róla: [link]
De azt már most elárulhatom, hogy nem véletlenül kapott EISA díjat Best Buy kategóriában, de nyílván nem szabad tőle elvárni hatalmas fényerőt HDR esetében.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2819) fauv


fauv
őstag

Én is pont ez a 2 TV között gondolkozom. A 728 -at jobbnak találom a specifikációk alapján, de ha tényleg csak 300 nit-es a fényerő , akkor számomra biztos, hogy kizáró tényező. Nem hiszem el, hogy ezzel ölik meg a TV-t.
Arra szeretnék még rákérdezni, hogy mit jelent az, hogy 40-120 Hz, szemben az u8qf 100-120 Hz-vel ?

[link]

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2820) Vhiktor válasza fauv (#2819) üzenetére


Vhiktor
veterán

A fényerő pedig valamivel 300 nit fölött mozog, de cserében beton stabilan tartja akár teljes képernyőn is a végtelenségig.
Nincs blooming.

Egyébként kamu az a specifikáció amit ott írnak, amit linkeltél, mert nem local dimminges a tv.... hanem Micro dimming-es, direkt led háttér világítással.

Szerintem a 40-120Hz alatt a VRR gondolnak.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2821) HF77 válasza Zoli-bácsi (#2807) üzenetére


HF77
senior tag

simán bevállalható!!! (főleg arra amit írtál) :K

nekem is az van, ár-érték arányban szinte verhetetlen!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2822) Recon666 válasza Zoli1222 (#2814) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

U8qf ha nem szempont a hdmi 2.1 :)

[ Szerkesztve ]

(#2823) Zoli1222 válasza Recon666 (#2822) üzenetére


Zoli1222
őstag

Szeretnék a későbbiekben egy xbox one x-et. De az se biztos. Kezdem megkérdőjelezni a szükségességét a 120Hz-nek.

(#2824) Zoli-bácsi válasza HF77 (#2821) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi mindenkinek a választ. :R

De közben már nem akciós a kiszemelt modell, viszont a Philips ugyanannyi volt a 70-es méretben, így az lett végül.

(#2825) Recon666 válasza Zoli1222 (#2823) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Kepminoseg az nagyon tuti u8qf eseteben.

(#2826) kiske13 válasza Zoli-bácsi (#2807) üzenetére


kiske13
tag

A szomszédnak 65a7100 van.
Én is azért mentem a boltba majd egy 55u7qf-el mentem haza.
Mindkettőre érvényes, hd jel kell minimum neki.
Az alatt nézhető, de nem élvezhető.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2827) madle


madle
őstag

Sziasztok,

lehet nagyon béna kérdés, de van egy Hisense 58A7100F Tv-m és fogalmam sincs, hova lehet ebbe csatlakoztatni az erősítő jack csatlakozóját? Nem látok rajta semmi ahhoz hasonló csatlakozót, vagy ennyire vak vagyok? :DDD

(#2828) Hieronymus válasza madle (#2827) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Általános megoldás a HDMI ARC Audio Adapter használata.

Sokszor jobb is hangminősége, mint amit a tévék nyújtanak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2829) HF77 válasza madle (#2827) üzenetére


HF77
senior tag

ne keresd, nincs rajta jack! :N pl fejhallgatót sem tudsz jackel rádugni! sajna ez lemaradt róla!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2830) Hieronymus válasza madle (#2827) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Megoldás 2.0

Vásárolsz egy bluetooth 5.0 receivert vagy transmittert.
Ezzel át soundbar-ként át tudod tolni a hangot az analóg bemenetbe.
További előnye, hogy több telefont, PC-t, ... is csatlakoztathatsz az erősítődhöz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2831) madle válasza Hieronymus (#2828) üzenetére


madle
őstag

Koszonom mindenkinek! Azert kell talalnom megoldast, mert egyelore adott egy Stereo erosito ket monitor hangfalparral. Az erositon RCA van, onnan jonnek akkor a TV-hez HDMI ARC csatival?
ha tul sok adapter kell akkor hagyom, nem orok eleture akartam egyebkent, csak most adott volt egy darabig ez a hangcucc es nincs hozza egyelore mas forrasom

(#2832) Hieronymus válasza madle (#2831) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Például ez.

A linken lévő kép egyértelműen mutatja a felhasználási lehetőségeket,
Mindenképpen ARC támogatás szükséges, hogy a tévéből kijövő jel megszólaljon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2833) OnLy16


OnLy16
tag

Sziasztok,

Az 58A7100F -en érdemes még gondolkozni? (Épp akciós.)
Szülőknek venném, 99% TV nézésre.
Vagy jobban járok egy újabb sorozattal (A7500F U7B?) ?

150-170nél többet nem szeretnék rákölteni. 43" LG-t cserélnék, úgyhogy az 50-55" kategória is szóba jöhet.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#2834) HF77 válasza OnLy16 (#2833) üzenetére


HF77
senior tag

pont ugyan ez van nekem is....
szép képe van, net is fut stabilan, tudja amit kell.... :K szülők nem fognak benne csalódni.

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2835) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok.
U8qf tulajokat keresek, egy tipushiba miatt, ami minden készüléket érint ..

(#2836) Ferenczi Áko válasza szkutyi (#2835) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Jelen! :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2837) Hieronymus válasza Ferenczi Áko (#2836) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én is vagyok.
Mi a típus hiba?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2838) szkutyi válasza Hieronymus (#2837) üzenetére


szkutyi
őstag

a tv random időközönként, elkezd villogni. Ezt ugy kell érteni hogy pl egy nyugodt tenger felszine ahogy mozog a kamera, villog, nagyon zavaró, kb 2 perc alatt megfájdul az ember feje.emellett csinál ilyenkor olyat hogy jelenetváltáskor, vagy mozgáskor sötét részeken gyakorlatilag fekete pixelek lesznek. csatolok képet, és youtube videot a villogásról.
a hiba csak áramtalanitással szünik meg, percekre,órákra,napokra.
https://www.youtube.com/watch?v=TPnxD-L8XrI&ab_channel=DanMcGoldrick

tv bal felső felében látni jól a villogást.
én haverral(neki is ugyan ez a tv) minden ésszerű dolgot kipróbáltunk már!
a hisense más országokban nem tud vele mit kezdeni, inkább visszatérít..
valószinü egy olcsó alkatrész okozhatja!
én már jelentettem, teszik a hülyét hogy nem találkoztak még ilyennel, holott már egy éve aktív probléma világszinten!

(#2839) szkutyi


szkutyi
őstag

(#2840) Hieronymus válasza szkutyi (#2839) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Inkább egy olyan videó linket rakj be, amin látod a hibát.
Ne a hibáról videót vagy képet, mert azzal nem lehet mit kezdeni.
A hibát kiváltó videót meg lehet nézni a saját tévén és más gyártmányú tévén is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2841) szkutyi válasza Hieronymus (#2840) üzenetére


szkutyi
őstag

Itt nincs olyan hogy hibát kiváltó...nálam van youtube, tarr tv,netflix és zidoo z9x média lejátszó, hdrtöl kezdve dolby vision.
Amint írtam tok random jön elő, meg úgy is ha csak a táp kábel van bedugva a tvbe!

(#2842) szkutyi válasza Hieronymus (#2840) üzenetére


szkutyi
őstag

Egyebkent ott a youtube link! Azon ott villog a tv!!!

(#2843) Zizi123 válasza szkutyi (#2838) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ez 1bol lathato (tehat napokon belul elojon) az uj TV-n , ha erinti a tipushiba, vagy kesobb alakul ki?

(#2844) szkutyi válasza Zizi123 (#2843) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem két készüléken kb 1-2 nap alatt előjött .

(#2845) Zizi123 válasza szkutyi (#2844) üzenetére


Zizi123
senior tag

Tehat ha par het alatt nem jon ilyen elo, akkor nem erint ez a hiba?

(#2846) Hieronymus válasza szkutyi (#2842) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

És mit kezdjek a videón látható villogó tévével?
1. Az nem a mi tévénk, csak a gyártó azonos.
2. Én eddig nem tapasztaltam ilyen problémát.
3. Csak az a minden készüléket érintő probléma, amit minden készüléken elő lehet idézni.

A villogást kiváltó YouTube link lehet alapján lehet ellenőrizni a tévéket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2847) szkutyi válasza Zizi123 (#2845) üzenetére


szkutyi
őstag

Szerintem nem..
Bár nem értem..nálam volt két ilyen tv mindkettő ugyan az volt..havernak is ugyan ez a tv van és ugyan ez a hiba.

(#2848) szkutyi válasza Hieronymus (#2846) üzenetére


szkutyi
őstag

Jézus telleg nem érted .ezt nem egy youtube videó hozza elő....random kezdi el ....volt amikor youtubon vettem először észre volt hogy média lejátszón, volt hogy tv adason..
Teszteltem wifivel, kábellel, net nélkül, coaxal, coax nélkül, csak táppal stb stb stb..2! U8qf volt már nálam, és havernak van a 3. Ami ugyan ilyen hibát produkal?..angol forumok is tele vannak....
Egyébként meg nem is értem az ellenségeskedésed..mintha idejottem volna és elkezdtem volna osztani a tv-det!

(#2849) Márton válasza szkutyi (#2848) üzenetére


Márton
nagyúr

És ez a hiba még nem jött elő itt a topikban?
Azért nem 1 hónapja jelent meg a készülék és nem 2 embernek lehet itt, nem?
Csaknem ennyire igénytelenek a topiklakók :)
(nem kételkedem, nincs is ilyen tv-m, csak furcsa, hogy eddig nem merült fel egy ilyen orbitális hiba)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2850) szkutyi válasza Márton (#2849) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem tudom, én már alapból figyeltem minden apró szarra, előtte egy szar samsungom volt, aztán kettő ilyen hisense.
De lehet sokaknak fel sem tűnik...mint pl a belső média player és a külső média player kozti kulombseg .pedig ég és föld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.