Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) airmax_2.0 válasza Ferenczi Áko (#2199) üzenetére


airmax_2.0
tag

Annyit még szivesen kiadok, ha tudom, hogy nem szaggat, nincs időnkét elbaltázott képváltás, vagy szines bekockásodás, mint az a régi tv-m esetében használt chromcast-nál előfordult.. (mondjuk ezt a wifi számlájára írom...)

[ Szerkesztve ]

(#2202) rainman72 válasza airmax_2.0 (#2201) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez a egyik legolcsobb megoldás [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2203) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
ha esetleg valaki megunta az 50a7100f tévéjét, átvenném!

(#2204) Gino20 válasza airmax_2.0 (#2195) üzenetére


Gino20
őstag

Plusz az LG LCD IPS panelos, az meg nyomokban sem tud olyan kontrasztot és fekete színt, mint a VA panelos és főleg, mint az U8QF (de jobb a betekintési szöge) szóval ahogy írták android box/stick lehet a jó megoldás.
Box terén általánosságban talán az X96 Max Plus vagy esetleg a Vontar X3 szokott ajánlott lenni. Ezek Amlogic SOC-al mennek, így ha egyszer úgy döntenél, akkor a CoreELEC oprendszer telepítéssel (amin a KODI player fog indulni) kapsz egy tökéletes médialejátszót is, de DV-t (dolby Vision-t) nem fog tudni

(#2205) SunMount3r válasza Gino20 (#2204) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezekkel az CE-re jó Box-okkal épp az a gond, hogy elég gagyi rajtuk az Android, de ha még viszonylag jó Droid is van rajtuk, akkor sem biztos, hogy az adott Streamer applikáció fog rajta futni, vagy ha fut, akkor mennyire jól, az ilyen Widevine Level engedélyek miatt. Pl. a Xiaomi cuccokra nem lehet CE-t rakni, de sokkal több "hivatalos" engedélye van, így azokkal nagyobb az esély. airmax_2.0: No de, hogy ne legyen szócséplés, az Amlogic és a Xiaomi Box-os Topic-okban kellene ezeket pontosan megkérdezni, akár, hogy próbálják ki neked ezeken a Box-okon az adott app-ot. Az biztos, hogy egy CoreElec-re is jó Box-al járnál a legjobban, ha megy az Android-ján az az app is.

(#2206) NB2


NB2
aktív tag

Vagy vegyen CC-t. Én game passt lövök át a laptopról és nézem a meccseket.

(#2207) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok!

Ilyenje van valakinek? Foci megy rajta akadás mentesen? Media Player milyen rajta?

(#2208) falco5


falco5
tag

Sziasztok!
65u8qf-hez kérnék segítséget.
Netflixes filmeknél, sorozatoknál a mozgás megjelenítése fura. Nem tudom pontosan megfogalmazni..
Pl. A színészek mozgása és mögöttük a háttér nem homogén, egységes.
Arra gondolok, hogy ugye napjainkban zöld hátteres termekben forgatnak és digitálisan teszik a hátteret a színészek mögé. És nekem az az érzésem, hogy ezt látom a képernyőn.
Ha valaki ráismer a problémára, amit próbáltam leirni és tud rá valami beállítási javaslatot, ne tartsa magába.
De lehet csak netflix-en jelentkezni ez?

Köszönöm

(#2209) SunMount3r válasza falco5 (#2208) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nincs túltolva a kontraszt? A másik a mindenféle kép és hibajavítók, valamint a mozgás elsimítók kikacsolása lenne.

(#2210) falco5 válasza SunMount3r (#2209) üzenetére


falco5
tag

A kontraszt 50-en van, ahhoz nem nyúltam.
Majd lekapcsolok mindent és megnézem.
Az egyik barátom mondta, hogy náluk is volt ilyen játék kép üzemmód segitett rajta.
En is kipróbáltam, de nem lett jobb.
Azért még próbálkozom.
Köszi a tippet!

(#2211) airmax_2.0 válasza Gino20 (#2204) üzenetére


airmax_2.0
tag

Köszönöm srácok... :R :R
(SunMount3r-nek is..)
Körülnézek... itt már majd megpróbálok biztosra menni, hogy amit veszek az tudja azt a formátumot.
Megjegyzem a MM-ban a Hisense promóciós emberét megkértem, hogy próbáljon elindítani egy videót erről a címről, de olyan lassú volt a boltban a wifi (minden azon lógott azt mondta...), hogy nem sikerült a próba még csak a honlapra sem jutottunk el..
Igazából még az sem biztos, hogy a videó formátummal lenne baj, mert az első képkocka megjelenik és ha a csúszkasávon tolom a kurzort a képkockák megjelennek... Lehet, hogy valahol ott a baj, hogy az azonnali indítást nem engedi a VIDAA.. :F

utóirat: Tényleg nagyon pöpec a kép (a HD adókon..) egyenlőre nem tudok betelni vele... Igazad volt a IPS kontra VA panel ügyben is... :C

[ Szerkesztve ]

(#2212) Hieronymus válasza falco5 (#2208) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Netflix és társai dinamikus sávszélességgel dolgoznak, ez okozhat időleges problémát.

Én kikapcsoltam az összeset javítást a jobb minőségű forrásoknál. Az tévéadóknál van csak némi javítás bekapcsolva

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2213) falco5 válasza Hieronymus (#2212) üzenetére


falco5
tag

Köszönöm a választ.

Kikapcsoltam vagy lejjebb vettem a javító dolgokat. És azzal sikerült ezt a fura mozgást megszűntetni.

Viszont, ha tv adásra kapcsolok, akkor meg kellenének a kép javító dolgok.

Van olyan lehetőség, hogy külön legyen elmentve tv adásra egy képbeállítás, netflixre egy másik beállítás, stb...?

Vagy minden alkalommal nekem kell állitgatnom?

(#2214) Hieronymus válasza falco5 (#2213) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha jól gondolom, bemenetenként lehet állítgatni.
A tévé adások estében nem lehet SD és HD optimalizált beállítások között automatikusan szörfözni, mert azonos a forrás.
(A videobállítások első kérdése hogy általános érvényű a beállítás vagy nem.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2215) Gino20 válasza falco5 (#2213) üzenetére


Gino20
őstag

Lehet tévedek, de szerintem forrásonként állítható, vagyis TV: SD, HD vagy Netflix/Prime/.... HD - UHD ugyan annak fog számítani, de ha pl saját film vagy Netflix/Prime/... HDR a forrás, akkor az már talán külön állítható, sőt Hisense Dolby Vision támogatás miatt a DV forrás is elvileg külön állítható.
Amúgy mi a gond? Kikapcsolt hókusz-pókusz esetén TV forrásnál romlást tapasztalsz?

(#2216) falco5 válasza Gino20 (#2215) üzenetére


falco5
tag

Lényegében a netflixes tartalomhoz jobbnak látom, ha ki vannak kapcsolva, vagy minimálisra van csökkentve a kép javító "hókusz-pókusz" :)
De ahogy kilépek Netflixből és tv adás jön be, ott viszont rosszabb lesz a kép, így vissza kell állítanom a képjavító segítséget.
De még nem volt túl sok időm elmerülni a beállításokban, ráadásul újracsomagolt tv-ről van szó, amin van panel hiba, így elállok a vásárlástól.

(#2217) N_A_S


N_A_S
veterán

Üdv! Tegnap megváltam a TCL 55P715-ösömtől, és remélhetőleg csatlakozom hozzátok egy 55U8QF-fel. Szoftverfrissítés itt hogy megy? :U

https://tinyurl.com/phnas

(#2218) SpongyaBob válasza N_A_S (#2217) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Üdv!

Wifi->frissítés->kész :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2219) N_A_S válasza SpongyaBob (#2218) üzenetére


N_A_S
veterán

:D köszi... arra gondoltam hogy itt nincsenek alternatív források, mint a TCL-nél az XDA!?

https://tinyurl.com/phnas

(#2220) SpongyaBob válasza N_A_S (#2219) üzenetére


SpongyaBob
veterán

:DDD

Én nem tudok ilyesmiről, de hátha van okosabb aki jártasabb ebben.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2221) Recon666 válasza N_A_S (#2219) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Itt nincs ra szukseg udv egy volt C715 tulaj :D

(#2222) sz_abika


sz_abika
addikt

Tegnap úgy kifagyott a 65U7QF-em, hogy áramtalanítani kellett, hogy legyen kép újra. Már ott gyanús volt hogy a NASról, a 28gigás MP4 fájlt audioként nyitotta meg, de betöltésnél karikázott egy percet, majd kép off, ledek alul off és semmire se reagált percekig...

Szépújvilág, már a TV is kifagy és itt még csak a hátuljára se b*szhatok egy embereset, hogy megjavuljon a kép :D

Amúgy viccet félre téve a médialejátszás nem erőssége...kényes az USB kütyükre is (hol felismeri, hol nem) és most még kifagyasztani is ki tudom.

PSN: xszabikax

(#2223) rainman72 válasza sz_abika (#2222) üzenetére


rainman72
nagyúr

Külső ezköz??
Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2224) gulupeti válasza sz_abika (#2222) üzenetére


gulupeti
senior tag

USB-ről történő lejátszás esetén nem, viszont a 65U8QF nálam Netflix alatt volt, hogy 1-2x lecsokizott... :U Befagyott a kép, nem reagált semmire, magától nyomott egy restartot, de igazából ennyi.
Eddig nem vertem nagy dobra, de tagadhatatlan, hogy így volt. :DDD

(#2225) N_A_S


N_A_S
veterán

Használt piacon nézelődőm és az 55U8QF -et sajnos elvitték az orrom elől. 55U7QF milyen lenne helyette?

https://tinyurl.com/phnas

(#2226) Ferenczi Áko válasza N_A_S (#2225) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szerintem várj és legyél türelmes.. :) Az 55U8QF-ben tuti, hogy nem csalódsz.. A másikról nem tudok nyilatkozni..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2227) rainman72 válasza N_A_S (#2225) üzenetére


rainman72
nagyúr

Megveheted boltban is :P :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2228) kiske13 válasza N_A_S (#2225) üzenetére


kiske13
tag

U7qf-nek elég szűk a szöge és nekem hdd és youtube lejátszáskor, mozgásdinamikai problémák jelentkeznek.
Kb ugyanúgy muzsikál mint az olcsóbb u7100.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2229) N_A_S válasza rainman72 (#2227) üzenetére


N_A_S
veterán

Tudom, 210-ért, de ez 160 lett volna, még 2év garival. Mindegy annyira nem sürgős, csak kezdtem bele élni magam, annyi jót hallottam itt-ott róla.

https://tinyurl.com/phnas

(#2230) krisz12356


krisz12356
tag

Sziasztok!

Egy ideje szemezgetek az 55U8QF-EL, Mediaban 210, viszont csak Budaörsön van raktáron, és rendelni nem lehet...

Ár-érték arányban ennél jobbat nem kapok ha jól sejtem , de akinek van ilyen tv-je tudna róla írni pár sort?

Főleg filmnézésre lesz használva, főként a "feketéi" érdekelnek , ezért IPS fel sem merült. :(

Előre is köszönöm!

(#2231) Ferenczi Áko válasza krisz12356 (#2230) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Írd be a keresőbe, hogy U8QF, nagyon sokat beszéltünk már róla. A felhasználók zöme teljes megelégedettséggel használja!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2232) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok,

Elöljáróban a felhasználási terület: Xbox Series X amiről fut a Netflix/Youtube/Plex hétvégente 1-2 óra játék kikapcsolódási célzattal (nem multi, nem hardcode gaming).
A tv-n futó rendszer ebből fakadóan teljesen lényegtelen, Xbox-ról használok mindent.

A probléma: kézenfekvő lenne egy U8QF amit itt a fórumon is nagyon dicsérnek viszont a nappali adottságai miatt az 50" a maximum ami kulturáltan elférne. Emiatt az U8QF kapásból kiesik.

Hisense-ből létezik olyan típus ami a felhasználási területemre ugyanúgy tökéletes lenne viszont létezik belőle 50"-os változat?
Vagy engedjem el a Hisense vonalat és nézelődjek más márka felé? (ha igen, akkor van esetleg tippetek, hogy merre felé?)

Köszönöm! :)

(#2233) kiske13


kiske13
tag

Na most kérdezek egy akkora marhaságot mint én.
Hol lehet beállítani, hogy a tv egy hdmi-n csatlakozott eszköz bekapcsolásakor, automatikusan arra a hdmi- re váltson és kikapcskor vissza a tv-re.
Tudja ezt a hisense?
A hdmi beállításoknál mindent bekapcsoltam.

A Samsungom igy megy gyárilag.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2234) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Sziasztok. :)
Némi izzadtság árán, de sikerült megoldani az nflfullhd.com videólejátszást...
Gyanús volt, hogy látszódtak a képkockák, de mégsem megy...
Úgy néz ki a genya reklámok a fő bűnösök.. A csúszkát kicsit beljebb löködve egyszer csak jött egy üzenek hogy a rendszer kifutott a memóriából... Kiderült az oldal csak tovább lök egy orosz oldalra, ahol maga a video is van de reklámoz kicsit közben.. Becsuktam a reklámokat és láss csodát onnan ahol tárolják elindult a lejátszás...
Már amikor laptopon néztem, akkor is volt olyan, hogy nem akart elindulni, és ott is kicsit beljebb kellett pöckölni a csúszkát...
Közben az is eszembe jutott, hogy (Kolumbusz tojása) végülis a laptopról hdmi kábellel ugyanúgy nézhettem volna... (Ettől még a médiaboxos segítséget nagyon köszönöm, és valószinűleg azért be fogok szerezni egyet...ha nem is ezzel a sürgető szándékkal...)

Az 1080p felbontású video nagyon jól néz ki az u8qf-en...
:C

[ Szerkesztve ]

(#2235) airmax_2.0 válasza Sindare (#2232) üzenetére


airmax_2.0
tag

Ahol az 50" jó ott az 55" is még jó szerintem...
Nekem is az asszony erősködött, hogy nagy a 65" elég lesz az 55 is..
Nem hallgattam rá, és nem bántam meg.. :)
U8QF tulajként azt mondom a feketék, illetve a hd tartalmak konvertálása miatt megéri...
Közvetlen ott lohol az oled mögött szerintem...
Én örülök, hogy ezt választottam, holott eredetileg az lg 65nano913na-t néztem ki... :)

[ Szerkesztve ]

(#2236) Ferenczi Áko válasza airmax_2.0 (#2234) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nézd meg az Avatart.. Igaz, hogy csak full hd release, de olyan döbbenetesen szép, hogy azóta sem üti meg semmi azt a szintet..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2237) airmax_2.0 válasza Ferenczi Áko (#2236) üzenetére


airmax_2.0
tag

Igen már be van tervezve... :)
Eszembe jutott mégvalami...
Van pendrive on egy régi kedvenc filmem de csak sima sd felbontású.. Korábban a dvd lejátszóra dugtam rá úgy néztük..
Most is megnéztem így, de nagyon gyenge volt...
Aztán inkább rádigtam a tv usb portjára.. Nem mondom, hogy hd lett, de az előbbihez képest egész tűrhetőre konvertálta... :DD

(#2238) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Bocs és még egy kérdés U8QF vagy esetleg U7QF tulajdonosokhoz:
A műszaki leírásban szerepel, hogy USB-keresztül felvételt készíthetünk a műsorról pendrive-ra...
Na ilyet csinált már valaki? Mert én nem találom a módját hogyan kell.
Van ugyan egy kézikönyv és két vastag könyvet adtak is a tv-hez, de abban sokféle nyelven ugyanaz az üzembe helyezési útmutató van amit le is lehet tölteni a hisense oldaláról...
Előre is köszönöm... :)

[ Szerkesztve ]

(#2239) SpongyaBob válasza airmax_2.0 (#2238) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én csináltam már külső vinyóra, létrehoz egy mappát és ide pakolja a felvett anyagokat. Fejből sajnos nem tudom a menetét, de működik. Csak TV-n lehet lejátszani. Számítógépre csatlakoztatva üres a mappa nem látja a PC.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2240) kodoboy


kodoboy
tag

Néztem az U8qf-et az MM-ben. Ment rajta éppen egy tv adás, M5 azt hiszem. Beszélgetős műsor a stúdióban, csak a kezek mozogtak. A kezeken néha látni lehetett, hogy nem olyan sima a mozgás! Ez tényleg ilyen? Véleményetek?

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#2241) NB2 válasza SpongyaBob (#2239) üzenetére


NB2
aktív tag

Előtte le is formázza a winyót?

(#2242) airmax_2.0 válasza kodoboy (#2240) üzenetére


airmax_2.0
tag

Szerintem előtte valamilyen 4k-s demó mehetett azon a tv-n és olyankor célszerű a mozgásjavító lehetőségeket kikapcsolni.. (ha itt visszaolvasol látsz rá bejegyzéseket...)
A sima tv adás esetében pedig többféle mozgásjavítási lehetőség van... Én egy korábbi youtube video alapján a clear-re re állítottam ami be is jött ....
Ilyenkor még beilleszt képkockákat... Mondjuk azt már nem tudom, hogy az azt hiszem négyféle lehetőség esetében ez melyiknél pontosan mennyi képkockát jelent, de az biztos hogy nekem ezzel sima volt minden mozgás, még a sport is...

(#2243) SpongyaBob válasza NB2 (#2241) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem :) Lehet rajta bármi más.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2244) Hieronymus válasza NB2 (#2241) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Megtalálható a felvétel.
Sajnos DRM védett. Viszont a titkosítás puffere egy perc hosszú fájl, ami közvetlenül megjeleníthető és másolható. Legalább arra jó, hogy mintát lehessen készíteni az adásból. Csak tévé adás rögzíthető, más forrás nem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2245) kiske13 válasza kodoboy (#2240) üzenetére


kiske13
tag

Nem tv nézésre van ez.
Ami gyengébb mint hd, nem élvezhető.
Igaz nekem u7q van.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2246) Zoli50


Zoli50
kezdő

A 65U8QF tulajokat kérdezném, hogy ki hogy van megelégedve az oprendszerrel?
Dilemmában vagyok a vásárlással kapcsolatban hogy az vagy TCL 65C728.
Segítsetek.......... :W

(#2247) Recon666 válasza Zoli50 (#2246) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Gyors, teljesen jo , csak kevés az app.

(#2248) tothjani81 válasza Zoli50 (#2246) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Nekem q8f van. Gyors teszi a dolgát de igen nincs sok app de nekem nem hiányzik. Volt 2 db TCL em na azok lassúak mint állat. Képminőségben meg klasszisokkal jobb q8f. Ha nem hiányzik az HBO go akkor ne gondolkozz vedd a Hisensét

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#2249) Saccco válasza tothjani81 (#2248) üzenetére


Saccco
nagyúr

Melyik TCL volt nálad?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2250) Zoli50 válasza tothjani81 (#2248) üzenetére


Zoli50
kezdő

De a 65C728-at próbáltad? Abban már 3 GB Ram van... Az nem lehet lassú.........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.