Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) bigdady


bigdady
nagyúr

Csatorna listát nem lehet valahogy lementeni? Reset után ne kelljen újra beállítani a sorrendet?

(#1052) cellardoor12 válasza tothjani81 (#1050) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Speakers: Only spdif és nem pcm hanem auto.

(#1053) tothjani81 válasza cellardoor12 (#1052) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1054) tothjani81 válasza cellardoor12 (#1052) üzenetére


tothjani81
senior tag

Hát nem ez volt a baj. Belóttem a vasat hifire ugyan abban a memóriában ez húzta le a hátsót. Mist megcsináltam külön mozira külön hifire moat pöpec

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1055) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Tv vásárlása előtt állok és a "milyen tv-t vegyek" topicban ajánlottak egy Hisense 55U7QF típusú készüléket.
Akinek van ilyen, tudna róla némi beszámolóval szolgálni?
Egy nappaliban lenne használva, világosban és sötétben egyaránt, főleg hd tv adások mennének rajta és filmnézés. Se játék, se sport. Esetleg később netflix.
Előre is köszönöm.

Csend a lelke mindennek!

(#1056) tothjani81 válasza gabikiraly2 (#1055) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Minden tekintetben jó választás egy Hisense. Ár értékarányban verhetetlenek. A hagyományos led tv k is nagyon jók a konkurenciához képest. A Q széria meg zseniális. Az U7QF nagyon jó tv amennyiben nem fontos a HDR és számít az ár. Ha kell a HDR akkor U8QF. Itt kapsz rengeteg plussz fényerőt és 100/120 hz többzónás panelt ami durván fokozza a nézési élményt. Volt Samu Qledem ez a u8qf leveri képminőségben. Röviden nagyon jó a 7es de ha a keretbe belefér a 8 as jobb választás

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1057) balaaa88 válasza gabikiraly2 (#1055) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szia!

Tegnap hoztam el egy 65u7qf-et, tehát sok tapasztalatom még nincs az eszközről.
Eddig teljesen a várakozásoknak megfelelően teljesít. Nálam is nappaliban van elhelyezve.
Pro:
- jó fényerő (még sötétítés nélkül is ok, de nyilván tükröződés az van ilyenkor. Sötétítve az igazi).
- jó képminőség
- szép színek
- szépek a feketék
- ár/érték arány

Con:
- VA panel miatt oldalról nézve fakulnak a színek, romlik a kép, de szerintem teljesen vállalható. Felhősödés is előjön ilyenkor.
- távirányító lehetne szélesebb is, nekem túl keskeny. Easter egg: Ellenben tud bluetooth-on keresztül is csatlakozni a tv-hez, bár ennek értelmét még nem látom.
- egyes filmeknél, animációs filmeknél gyors mozgások esetében a mozgó objektum "pixelesedik", romlik körülötte a képminőség. Nem vészes, de az okára még nem jöttem rá, lehet, hogy bizonyos beállításokkal lehet rajta segíteni.

Ha nagyobb fényerő, jobb hdr, 120 Hz, jobb képminőség kell, akkor u8qf.
De eddig nem bántam meg. Nem vagyok egy nagy tv-s. Előtte egy 5 éves 32"-os Samsungom volt.

[ Szerkesztve ]

(#1058) malex3


malex3
kezdő

Sziasztok!

Ha HBO Go-t szeretnék nézni hisense tv-n ti milyen megoldást javasoltok? Azon kívül, hogy mobilról tükrözve legyen bármilyen megoldás érdekel.

Köszi :R

(#1059) KD6-3.7 válasza malex3 (#1058) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én azt javaslom vegyél egy külső eszközt, Androidos TV okosítót. Hisense-re még nincs HBO GO és nem is tudjuk mikor lesz pontosan. Nálam a Xiaomi Mi Box 4S teljes mértékben bevált.

(#1060) malex3 válasza KD6-3.7 (#1059) üzenetére


malex3
kezdő

Köszi

(#1061) HF77 válasza KD6-3.7 (#1046) üzenetére


HF77
senior tag

7100f dinamikus módban:
háttérfény 88, fényerősség 47, kontraszt 75, élesség 15, adaptív kontraszt alacsony, színhőmérséklet warm2, többi kikapcsolva!
próbáltam a mozi nappali módot is, de kénytelen voltam váltani, mert ahogy írtam, ott sok esetben piroskás az emberkék feje és nem tudtam úgy beállítani hogy megszűnjön!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1062) Fatalityy


Fatalityy
tag

Udv mindenkinek!Alany 65a7500f. Parszor mar csinalta,taviranyitora nem reagal(jok az elemek) csak aramtalanitas utan mukodik ujra.Vakinek hasonlo problemaja van volt?Vmi megoldas ra?

(#1063) DonJoee válasza Fatalityy (#1062) üzenetére


DonJoee
tag

Nekem tegnap volt egy ilyen. Konnektorból kihúz-bedug segített rajta.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1064) Fatalityy


Fatalityy
tag

De ez normalis?Hogy csak igy lehet?

(#1065) DonJoee válasza Fatalityy (#1064) üzenetére


DonJoee
tag

Nem tudom, én K0530-as firmware-rel vettem, utána frissítettem K0901-re, egyikkel sem csinálta. Aztán feldobtam a falra karácsonykor és frissített a K1112-re. Eddig jó volt. Három napja végigfilmeztem vele az éjszakát (azóta is nyögöm :D) de semmi baj nem volt vele. Tegnap a fiam egész napos nintendózása után kapcsolnám ki a tévét, de semmi, nem reagált.
Na, mondom, kísért a Sony TV. Az kb. kétnaponta csinálta ezt meg. Annak is az volt a gyógyír rá, hogy Win98 módszerrel éltem: újraindít és megy tovább...
Remélem, észreveszik és javítják a bugot. Erre nyújt némi reményt, hogy az egy hónapos ittléte alatt már a második fw frissítés jön rá, tehát nem egy elhanyagolt modell. Egyelőre.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1066) mihione válasza tothjani81 (#1054) üzenetére


mihione
őstag

Sziasztok!
TCL 65c715 és Hisense 65q7uqf kozott vacilalok,melyiket lenne erdemesebb megvenni.Aki latta mar esetleg mindket keszuleket eloben vagy ilyenje van tudna irni par sort rola,mi az amivel elegedett es mi az amivel nem.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#1067) HEAHEA válasza Fatalityy (#1062) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! Nekem korábban volt az U8B-n ugyanez. Az áramtalanítás segített hsonlóképpen.

(#1068) HF77 válasza Fatalityy (#1062) üzenetére


HF77
senior tag

7100 szintén zenész...eleinte nem, utóbbi 1-2 hétben pár alkalommal csinálta már(áramtalanítás után jött csak helyre)

biztos hogy szoftveres gond, remélem hamarosan orvosolják!!! :))

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1069) malex3


malex3
kezdő

Egyre jobban szúrja a szemem ez a 58a7100f a maga 135e forintos árával. Csak alap dolgokra kellene. Megbízható típus?

(#1070) Cry0 válasza Fatalityy (#1062) üzenetére


Cry0
őstag

A7100F, K1112 szoftverrel. 2 napja csinálja ezt. vagyis bármit tudok csinálni csak kikapcsolni nem illetve a wifit is eldobja. áramtalanitás után oké. Előző szoftverekkel egy ilyen gond se volt.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#1071) HF77 válasza malex3 (#1069) üzenetére


HF77
senior tag

arra hibátlan!!! ár-érték arányban nem igen van konkurencia!
én néha játszom is rajta(xbox), nagyon szép képe van!!
én 110-ért vettem..sokszor sok helyen van akció, azt érdemes kivárni, akkor aztán igazán tuti vétel! :K

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1072) DonJoee


DonJoee
tag

Egyébként azt szoktam mondani, hogy minek USB-ről frissítgetni a firmware-t, amikor online is meg lehet ezt tenni?
Na, most pont az a helyzet van, hogy legszívesebben visszaállítanám K0901-re, mondjuk USB-ről... :DDD
Az a kérdés csupán, hogy a TV engedi-e a downgrade-et vagy mindig csak frissebb fw kerülhet rá?

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1073) norb27 válasza malex3 (#1069) üzenetére


norb27
tag

Szerintem várj a vétellel egy akciót, 110ezerért vettem. Teljesen rendben van, mondom úgy hogy Samsung és Lg tvk vannak\voltak a háztartáson belül. Picit állítgatni kell a képbeállításokon, de megéri.

(#1074) malex3 válasza norb27 (#1073) üzenetére


malex3
kezdő

Nekem is van egy ue55tu8002, de valahogy meg kell oldanom, hogy ő szeret netflixet nézni én meg xbox-on játszani. Olyan tv kell ami jó ár érték arányú.

(#1075) Gabis válasza malex3 (#1069) üzenetére


Gabis
őstag

Igaz picit kisebb, és egy picivel többe kerül, de inkább az A7500F.

(#1076) malex3 válasza Gabis (#1075) üzenetére


malex3
kezdő

Mivel nem vagyok egy nagy szakártő, mivel jobb ez mint a 7100? Ahogy nézem az U7B is még belefér a költségbe. Annak szebb a képe?

[ Szerkesztve ]

(#1077) KD6-3.7 válasza HF77 (#1061) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Erre mondjak igen, ízlések és pofonok.
Ha ezt tényleg A7100F-en, állítod igy be, kiégnek a világos reszek nagyon durván! Sokszor nincs ég csak fehérség. :Y Tesztelgetem még, de nekem ez már túl sok!

(#1078) dj79 válasza dj79 (#1021) üzenetére


dj79
senior tag

Update: a csereutalvány bármilyen készülékre levásárolható, Euronics üzletekben, a készülék eredeti vételárának megfelelően.
5 év kiegészítő union/euronics garancia+biztosítás: nem átvihető. A megoldás az, hogy a csere tényét igazoló dokumentumot, az eredeti számlát és kötvényt e-mailben át kell küldeni a biztosítónak, megadni a számlaszámot és visszautalják az összeget.

Ezennel a hisense márkának egyelőre búcsút mondok, maradok valami kommersz koreai foschnál :)

(#1079) tibike8 válasza dj79 (#1078) üzenetére


tibike8
őstag

És másik ugyanolyanra nem ajánlották a cserét?
Számomra a csereutalvány = egy másik ugyanolyan készülékre cserélés. Ha meg a vételárban lehet bármit választani akkor az már másik történet.

[ Szerkesztve ]

(#1080) dj79 válasza tibike8 (#1079) üzenetére


dj79
senior tag

Összegcsere-utalvány :DDD
Euronicsban múlt héten már elmeséltem a sztorit, szóval várnak.

Nem is akartam volna ugyanolyanra a cserét az utánajárás alatt tapasztaltak miatt. Én is egy kereskedelmi cégnél dolgozom, ezért az átlagnál türelmetlenebb vagyok ilyen téren, nem tagadom :).
Viszont mivel folyamatosan mentem a dolog után, relatíve gyorsan átpörgött a folyamat, nem hagytam senkit ülni a projekten :D

[ Szerkesztve ]

(#1081) bizmark6 válasza DonJoee (#1065) üzenetére


bizmark6
tag

Emlékeim szerint,mikor megvettem a tv-t (hisense 43A7500F)október végén,akkor K0701 firmware volt rajta,bekapcsolás után frissítette a K0901-re,aztán karácsony előtt a K1112-re.Tehát szerintem (mivel 2020-as modellek) a K:az évszámot,a számsor pedig a dátumot jelölheti.? és így talán kéthavonta jön rá frissítés.

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#1082) tothjani81 válasza mihione (#1066) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Tcl 65 C715 volt nekem. Szabadultam tőlle rendesen. Főbb problémák
Sávosodás ami kegyetlen zavaró
Rettenet lassú rendszer
Hifi csatlakozásnál nincs opció a csak hdmi vagy optikai hangra szól a tv is ami nem lenne baj de ha leveszed nullára a hangot megjelenik a hangszóró áthúzva ikon és otg is marad amíg legalább 1 re nem veszed de így kihallatszik a tv hangja mozinál ami rettenetes
lassú bekapcsolás
Ezek sajnos mindenkinél vannak nekem a hdr sem tetszett rajta de az a q7 nél is lessz mert nincs elég fényereje a panelnak és nincs zónákra osztva

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1083) mihione válasza tothjani81 (#1082) üzenetére


mihione
őstag

Koszi,a csak optikai hangkiement lehetosegenek hianya eleg gaz mert nekem is ugy menne,a q7 ugy tudom fald-os,tehat zonakra van osztva es kulon tudja a fenyerot szabalyozni rajtuk.A hdren kivul van mas ami nem tetszik benne?Tclhez viszonyitva melyiknek van jobb kepe szerinted?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#1084) togaba válasza malex3 (#1058) üzenetére


togaba
tag

Szia!
Az X96 Max Plus is jó!

(#1085) Veron válasza mihione (#1083) üzenetére


Veron
őstag

A U7QF is FALDos, talán 72 zónás.
Én csak teszteken láttam a TCLt, annak a színei talán szebbek voltak. Fényerőben, HDRben, op.rendszerben viszont a Hisense-nél az előny.
Amit nem kedvelek utóbbiban az a tükröződő képernyő és a smooth motion alatti mozgáshibák (lagol). De simán lehet, hogy ez a TCLnél is ilyen.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1086) szeva000 válasza mihione (#1083) üzenetére


szeva000
addikt

Na, én elmentem tegnap, sikerült egyet megnéznem és HDR tartalommal megetetni....Aki azt mondja, hogy nem látni a 700cd/m2 fényerőt, az hazudik :D
A mostani panasonicom nyomába nem ér ebben a tekintetben. Mindegy, én megrendeltem, nem gondolkodtam sokat :DSok időm nem volt másra, már 8-ra haza kellett érni :D
Majd a sajátomon kísérletezek a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

(#1087) tothjani81 válasza mihione (#1083) üzenetére


tothjani81
senior tag

Van a tcl en optika de nem tudod teljesen külön használni valamiért. Képét a 7 esnek nem láttam így azt nem tudom de papíron azért többet igér.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1088) tothjani81 válasza Veron (#1085) üzenetére


tothjani81
senior tag

A Tcl nél ugyan ez vagy samsungnál vagy Lg nél. Minden képjavító valamilyen formában szétcssszi a képet vagy így vagy úgy. Nekem a sima 7100 asnak is jobban tetszik a mozgásmegjelenítése mint a tcl nek. Nekem tcl en Family Guy picit darabos volt most ezek eltüntek cserébe a 7100 ason kicsit fakóbbak a szinek. Valamit valamiért.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1089) tothjani81 válasza szeva000 (#1086) üzenetére


tothjani81
senior tag

Melyiken tesztelted a Hdr t?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1090) malex3


malex3
kezdő

Na jó, utolsó nagy szenvedés.
58A7100F vagy H55U7B? Alapból én az utóbbit preferálom, de egyszerűen nem tudok dönteni.
TV műsor nem nagyon lenne nézve rajta, netflix, hálózaton megosztott tartalom de leginkább xbox.
Valaki tud valami okosat mondani?
Az a 3" nem számít, csak azért az 58-as mert épp csak drágább mint az 55-ös.

:F :Y

(#1091) szeva000 válasza tothjani81 (#1089) üzenetére


szeva000
addikt

Az U7QF-en. A pana TX-50EX700 nyomába sincs HDR tartalomnál. Ezzel tudtam összevetni.

(#1092) Veron válasza malex3 (#1090) üzenetére


Veron
őstag

szerintem utóbbi egy jobb TV, annak ellenére, hogy régebbi modell.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1093) HF77 válasza malex3 (#1090) üzenetére


HF77
senior tag

ez hátha segít!
[link]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1094) HF77


HF77
senior tag

displayspecifications.com oldalon azt írja hogy a 7100 van 3.5 audio kimenet!!!
pedig ha jól tudom (mivel már nagyítóval is kerestem rajta de nem találtam) nincs!!! :F

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1095) bajaki válasza HF77 (#1094) üzenetére


bajaki
őstag

Ha jól láttam több régióba szánt változat is van (amerikai talán a másik :F ), azon van 3.5 mm jack ha jól tudom.

Vásárlás előtt engem is megzavart, mert arra számítottam, hogy lesz rajta, de nem volt, így hangfalat is cserélnem kellett, mert a régin nem volt optikai csatlakozó. :(

[ Szerkesztve ]

(#1096) dj79 válasza HF77 (#1094) üzenetére


dj79
senior tag

Emlékeim szerint nincs rajta, bár nem sokáig használtam ugye :D

(#1097) muriel2


muriel2
csendes tag

Sziasztok.

Tv csere előtt állok és sokáig Q80 volt a kiszemelt példány, de azert azt a 450-500-at sajnáltam rá.Többnyire mese fut rajta gyereknek, meg én Netflixezek, Hbo-zok rajta, + sport streamelés, meg normál tv.Szóval ezért még sajnáltam volna rá ezt a pénzt.Aztán Rtingsen láttam H9G-tesztet.Európai tesója többé-kevésbé vagy majdnem teljesen(kinek-hogy) a 8QF.

Az árán meg behaltam, hogy ennyiért is ki lehet hozni ilyen paramétereket.Olvastam itt véleményeket, sokat nem lehet mellényúlni vele.

Pólusban ma meg is néztem MM-ben.

Eladó viszonylag tárgyilagos volt.Ő még nem venne,.de ilyen árban nem tudna mondani hasonló paraméterűt.

És hát mátol kerekítve ott 310 az ára, 10-ig. Szóval behúztam egyet.Srac javasolta-mivel elvinni nem tudtam 65 méretben-hogy rendeljem weben, mert egyreszt olcsóbb a szállitás, másrészt ott van 14 napon, ha bizonytalan lennék a termékben.

Szóval ennyi.

M.

(#1098) mihione válasza tothjani81 (#1088) üzenetére


mihione
őstag

Tclnel leginkabb a kinai logikaval keszult androidtol felek,lasd pl a nem letilthato tv hangszoro kimenetet,meg esetleges akadasok,instabilitasok.Tcl topikban azt irtak 1-esre allitva nem hallatszodik ki a tv hangja,ezt passzolom.2 kisgyerek miatt (sajnos) nem tudom uvoltetni az erositot igy tartok tole hogy kihallanam,2 tesztvideot lattam ahol egymas mellett volt a 65c715 es 65q7qf,az elsoben szinekben valoban erosebb volt a tcl,viszont reszletekben a hisense nyert.A masodikban a reszleteket elemeztek inkabb ott szinten a hisense nyert.Mindketto orosz video,ugyhogy a kepen latottakhoz fuzott megjegyzesekbol semmit nem ertettem sajna.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#1099) HF77 válasza dj79 (#1080) üzenetére


HF77
senior tag

ha nem tudták se javítani sem cserélni én tuti visszakértem volna a kest, ne legyek az euronicshoz kötve....aztán bárhol bármikor tudnék nézni egy másik tévét :K

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1100) dj79 válasza HF77 (#1099) üzenetére


dj79
senior tag

Ha nem felel meg a juronix kínálata, akkor mást veszek az utalvány árából, a konyha felújítása miatt úgyis kellene egy új beépíthető elektromos sütő :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.