Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) mdarmos válasza airmax_2.0 (#2000) üzenetére


mdarmos
újonc

a kínálat tuti marad, viszont az ár már valószínűleg nem lesz ugyanaz. Ahogy közeledünk az EB döntőhöz és az olimpia kezdetéhez, ismét elkezdenek emelkedni a tv árak... :W

(#2002) airmax_2.0 válasza mdarmos (#2001) üzenetére


airmax_2.0
tag

Igen figyelem már egy ideje...
Az van amit itt többen is jeleztek, hogy fölemelik az árat pár napra aztán újra akcióznak....
És rotálják a cégek, hogy épp ki a legolcsóbb...
Amit még figyelek egy kicsit drágább lg 65nano913na az már csak az alzánál van...
Sajna ez van.. meg kell várnom a jövő hónapot.. 🤔

(#2003) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szeretnék véleményt kérni a Hisense 55A7500F Tv-ről.
PlayStationnel szeretnék vele játszani, illetve Plex-en keresztül sorozatozni, filmezni.
Plex működik ezen a típuson? Szívesen veszek minden véleményt.

Köszönöm :R

(#2004) vinszentvega válasza bigdady (#1978) üzenetére


vinszentvega
csendes tag

Ezt ki lehet valahogy kapcsolni a factory menüben? Engem érdekelne

(#2005) bigdady válasza vinszentvega (#2004) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én nem találtam ilyet csak át tudtam tenni HDR nappalra az világosabb de kb élvezhetetlen úgy is. Nem is használom a 4K részt így..

[ Szerkesztve ]

(#2006) kiske13


kiske13
tag

Vettem én is egy u7qf-et.
Ami nem HD, elég csúnyán megy. Tele van a kép "digitális porral".

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2007) Recon666 válasza kiske13 (#2006) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hat ezeket nem sd adásokra találták ki. Mérettől függően Full hd felbontás alatt ekkora felbontasú (4k) paneltől (panelektől) nem szabad csodát várni.

[ Szerkesztve ]

(#2008) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok! Megjott a 7500F . Semmit nincs még beállítva, mivel holnap jön a kábelbarát. Viszont tükrözni akartam a telefont a tvre. Látja is, de nem akar csatlakozni hozzá. A képen látható üzenetet kapom. Bemenetet kivalasztottam a tükrözés. A telefon samsung 20 fe. Usa modell ha ez számít valamit, és a gyári smart view-val próbáltam.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2009) kiske13 válasza Recon666 (#2007) üzenetére


kiske13
tag

Probalkoztam mkv-val is. Ott a mozgások dinamikája már már zavaró.
Itt lehet a kódolással is gond.
Majd letesztelem, Blue Ray-al is, mikor lessz időm.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2010) Gabis válasza Peti78 (#2008) üzenetére


Gabis
őstag

Távirányítón Input gomb, majd Képernyő megosztás. Ezután telefonon is engedélyeztem a Képernyőátküldést, rövid gondolkodás után kapcsolódtak is. Oneplus 7T Pro.

(#2011) Peti78 válasza Gabis (#2010) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, ezeket megcsináltam. Ennek ellenére mindig ezt azt üzenetet kapom.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2012) Gabis válasza Peti78 (#2011) üzenetére


Gabis
őstag

Most jobban megnéztem a képernyőfotót, és jól látom, hogy nincs bekapcsolva a Wifi?

(#2013) Peti78 válasza Gabis (#2010) üzenetére


Peti78
őstag

[link] Erre a tvre minden nehézség nélkül tudtam tükrözni.
Nincs, mert még nincs internet a lakásban. Hétfőn kötik

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2014) Gabis válasza Peti78 (#2013) üzenetére


Gabis
őstag

Akkor hétfőn próbáldj újra, ha egy hálózaton leszel a TV-vel.

(#2015) Peti78 válasza Gabis (#2014) üzenetére


Peti78
őstag

Ugy6lesz, de amúgy nem is értem, miért kell ehhez hálózat...

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2016) Gabis válasza Peti78 (#2015) üzenetére


Gabis
őstag

Valamilyen kommunikációs közeg kell, különben hogyan kommunikálnak egymással? Az előző tévéden lehet volt Wi-fi direct, vagy Miracast és azon keresztül hoztad létre a kapcsolatot... ha nem jól tudom, akkor úgyis kijavítanak majd. Várd meg esetleg más véleményét is, vagy keress olyan fórumot ami foglalkozik ezzel a témával. Itt Ph-n mindent megtalálsz :K

(#2017) Peti78 válasza Gabis (#2016) üzenetére


Peti78
őstag

Már megvárom a holnapot, addig nem akarom telekiabálni a fórumot. Igen, az exemé a sony amit linkeltem, és azon már minden be van állítva. Ezen meg ugye semmi. Nem vagyok már tisztában a mai technológiával, ha vennem kell valamit, bajban vagyok. :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2018) kiske13


kiske13
tag

U7QF még mindig.
A yutubon 4k-ként szereplő videók fele is szaggat.
Kezd elhagyni az erő.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2019) Recon666 válasza kiske13 (#2018) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Milyen a net sebesség?

(#2020) SpongyaBob válasza kiske13 (#2018) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem wifin windows feladatkezelő szerint átmegy ~200mbit TV-re mikor 4K filmet nézek plex szerverről.
(867Mb/s sebességű AC routerem van)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2021) Danken88


Danken88
csendes tag

Sziasztok,

55u7qf TV tökéletesen viszi a netflix és yt 4k tartalmakat, azonban NAS-rol (wifi) viszont még az 1080p is akadozik néha, 4k-rol nem is beszélve. Legfrissebb szoftver verzió van fenn. Valaki talált megoldást a problémára? Nem szeretnék kabelezni, meg nem hiszem hogy azzal lenne a probléma, hisz netflixet szintén wifirol szedi, de ha az megoldást hozott valakinek, akkor megfontolom.

Minden ötletet, segítséget köszönök :R

(#2022) kiske13 válasza Recon666 (#2019) üzenetére


kiske13
tag

A net elvileg jó. Optikaim van.
Ma vettem réz kábelkát, hátha ez a gond a tv soron.
Panel, 15 éves kábel.
Habár a tv 95-100% jelet mutat.
Holnap jövök, mit sikerült elérnem.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2023) Gabis válasza Danken88 (#2021) üzenetére


Gabis
őstag

Más eszközön, wifi-n keresztül is szaggat a 1080p ?

(#2024) Danken88 válasza Gabis (#2023) üzenetére


Danken88
csendes tag

LG TVn nem, bár kicsit közelebb van a wifi routerhez. De netflix és yt 4k tartalmat roccenes nélkül lejátszik, ugyanazon wifin lógva, csak ami LAN-on menne azt nem. LG-nel NAS-rol játszva is minden tökéletes.

(#2025) Gabis válasza Danken88 (#2024) üzenetére


Gabis
őstag

Ha van rá lehetőség, egy próba erejéig kipróbálnám kábelen, bár lehet csak 100-as a lan portja. A wifi 5GHz-es?

(#2026) attilla84 válasza kiske13 (#2018) üzenetére


attilla84
tag

Sajnos ezek miatt küldtem vissza én hétfőn egy 55U8QF-et, :( péntekre vissza is utalták a pénzt. Sajnáltam visszaküldeni, szép, nekem tetsző dizájn, számomra meglepő jó hang, kiváló fekete, felhősödés nélkül, de az akadások youtub 4k-ás videóknál, a TV-adás HD-ja is elég homályos és gyengécske volt, az SD adások nézhetetlen. Az akadások a TV-adásoknál is jelentkeztek, focinál (M4HD).

Én TV-adást, Youtube 4k-ás videót és USB-ről filmet is úgy tudtam nézni, hogy a Mootion be kellett legyen kapcsolva a 3-4 lehetőség valamelyikére vagy az "egyénire", mert anélkül hihetetlen, hogy remegett és akadott. Ez 80-90%-ba stabilizálta, de úgy is volt elég sok akadás mint te is írtad...Próbáld meg ezt, hátha segít ez nálad.

Az este hoztam vissza a EB-döntőre a régi 10 éves Samsungot (UE40D6500), hát hihetetlen, mennyivel szebb volt az M4HD. Az SD adások meg, szebbek ezen mint a U8QF-en a HD.

Nem tudom, milyent tudjak venni, hogy elfogadható legyen rajta a TV-adás ezen belül az SD-is legalább valamennyire. 90%-ban tv adásokra használom, gondolkodok, hogy ne vegyek 4k panelt hanem csak FHD-t. De viszont néha-néha egy 4k-s film, youtube videót is jó lenne nézni UHD-ban.

(#2027) Recon666 válasza attilla84 (#2026) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Valami ott nagyon nem volt kerek mert nallam nyoma sincs akadásnak 1000mbit net melett, se youtubon se merevlemezről, kulomben nezz meg barmeilyk mostani 4k tv-t mozgasjavitas nelkul mind akadni fog, ezert kuldtem vissza a tcl 715 mert abban pl ilyen se volt.

(#2028) kiske13 válasza Recon666 (#2019) üzenetére


kiske13
tag

90mbps

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2029) csucsu54 válasza attilla84 (#2026) üzenetére


csucsu54
tag

Lehet,hogy egy készülék csere megoldotta volna ezeket az anomáliákat!?Mint már írtam nálam ilyen gondok nincsenek,USB-ről is minden OK,az összes mozgásjavító kikapcsolva,gyönyörű a kép!

(#2030) sz_abika


sz_abika
addikt

Valaki itt korábban linkelt antenna <-> HDMI átalakítókat, de megbuktam a search funkcióval...aki magára ismer, linkelje már , köszi :)

PSN: xszabikax

(#2031) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Az 4k melle eleg karcsú, elore betolti normalisan yt-n?
Nem amiatt van akadasod mert a net nem tudja betolteni idoben, csak bufferel? Egy kulso eszkozrol en megneznem pendrive vahy hdd rol.

(#2032) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Sziasztok!
HISENSE 55U8QF 55" tc-t ajánlottak nekem.
Kb ezek az elvárásaim:
Hatalmas igényeim nincsennek, Netflix, néha 4k-s filmek pc-ről.
Esetleg később ps5-el összekötném.
Amit mindenképpen szeretnék az az, h kábel nélkül tudjam csatlakoztatni a pc-mhez mert néha azon nézek dolgokat. Méretben legalább 105cm-es legyen de lehet nagyobb is.
Szemből nézem az ágyból és konzollal szeretném majd a falra rakni.
Jó választás lehet?

ELADÓ 4080, D3, ROS CE, GAMER GÉP, HAWORTH SZÉK, MATRAC STB.

(#2033) Recon666 válasza Bennyboy (#2032) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szia! Ps5 nel felejtos lesz a hdmi 2.1 mert csak 2.0 ig tamogat, amugy azt leszámítva nagyon jo cucc nekem 65 colban van nagyon szertem, hatalmas kontraszt, fekete majd oled tv szint, fényerő is bőven jó hdr hez 1000nit, de a panel 25% nal mértek 1500nitet is.
120hz panel, Qled. Gigabit lan, wifi 5ghz, jbl hangszorok.

(#2034) asdf74 válasza kiske13 (#2022) üzenetére


asdf74
tag

Szia!
50U7QF tulaj vagyok.
4K tartalmaim nincsenek, csak 720p és 1080p 5-15Gb-os Mkv file-ok.
Mint a vajat úgy visz mindent külső Hdd-ről. Semmi utánhúzás, akadás.

(#2035) Piftuka válasza kiske13 (#2022) üzenetére


Piftuka
veterán

Megnézted minden lehetséges forrással?

Mondjuk DVD és BD lemezen tárolt filmekkel is?

"Aquila non captat muscas."

(#2036) Piftuka válasza attilla84 (#2026) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért ugye elolvastad, amit a SONY topic-ban írtam válaszul Neked a vonatkozó problémád kapcsán?

"Aquila non captat muscas."

(#2037) kiske13 válasza Piftuka (#2035) üzenetére


kiske13
tag

Dvd, BD amit próbáltam, ment tökéletesen.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2038) Bennyboy válasza Recon666 (#2033) üzenetére


Bennyboy
őstag

Főleg pc-n játszom, ha lesz ps5 mellé azzal meg kibírom sztem a 4k 60hz-et.

ELADÓ 4080, D3, ROS CE, GAMER GÉP, HAWORTH SZÉK, MATRAC STB.

(#2039) attilla84 válasza Piftuka (#2036) üzenetére


attilla84
tag

Szia! Olvastam igen, köszönöm a hosszú, alapos és kielégítő választ!
Még egy kitérőt teszek, és ha nem lesz elfogadható a TV-adás, akkor az ajánlott Sony-t (WF665) veszem meg.

A U8QF-et visszaküldtem. Most próbálok egyet ezzel (43PUS8505), ez IPS. Venném az 50"-ost, az VA-panel, de abban reménykedem, hogy a kisebb méret miatt, hátha jobb lesz azon az SD-HD-adás, mint a nagyobb 50-es panelen. Aztán remélem ha ezek igen, az IPS-is beválik. Itt még előny nekem a jack, a forgatható középtalp és az ambi is megtetszett.

Amúgy van valami olyan dolog, hogy a kisebb felbontású tartalmakra IPS/VA-panel ajánlottab, vagy ez teljesen mindegy ebből a szempontból?

Azért próbálok még egy 4k-s panelű TV-t, mert igaz, hogy 90%-ba TV-adásra kell, de néha azért megnéznék ilyen tartalmakat is. Ha ez sem válik be, de amúgy rendben van vele minden, nem hibás, akkor átveszik tőlem. És ha ez sajnos be kell következzen, akkor veszem meg a FHD Sonyt és kész, sajnos ez van :(. Inkább legyen FHD és számomra szép, mint 4k TV és hányszor ránézek mindig ezeken akadjon meg a szemem és bosszantson.

(#2040) Csigavair


Csigavair
tag

Sziasztok! Egy 65-ös 7500f-en gondolkozom. Mennyire oldották meg a streaming problémát? Plexet használok és nem ártana ha menne normálisan legalább a fullhd stream. Illetve külső meghajtóról bírja a 4k tartalmat vagy még az is akad? Ezeket olvastam problémaként. Tulajdonképp ezen múlik megveszem e vagy sem, úgyhogy jól jönne egy kis segítség.

Előre is köszi :)

(#2041) Recon666 válasza Csigavair (#2040) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Kulso meghajrorol semmi gond nincs, tukorsiman fut minden.

(#2042) Ferenczi Áko válasza Recon666 (#2041) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

+1
Most néztem meg a Terminator 2 Remastered kiadást, 50 gb, HDR10+ l, DTS hang, tűéles kép, néha elfelejtettem becsukni a számat olyan minőségű volt.. Durva, hogy mit ki tudnak hozni egy 30 éves filmből.. Anno olvastam, hogy mikor megcsinálták ezt a felújított változatot, annál a jelenetél, ahol a Swarci a Harley-vel leugrat a csatornába, digitálisan ki kellett cserélni a kaszkadőr fejét a Swarciéra, mert ilyen részletességnél már nagyon szembetűnő lett volna, hogy nem a színész, hanem a kaszkadőr ül a motoron..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2043) Hieronymus válasza attilla84 (#2039) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Amúgy van valami olyan dolog, hogy a kisebb felbontású tartalmakra IPS/VA-panel ajánlottab, vagy ez teljesen mindegy ebből a szempontból?"

Igen, teljesen mindegy.
Az SD tartalmak felskálázásának minőségét, leginkább az SD adás minősége határozza meg.
Nem a sugárzás sávszélessége, bár az is nagyon számít, hanem az eredeti anyag minősége. Ami segít, az a mesterséges intelligencia, ami képes a különálló képek részinformációiból, teljesebb képet számolni. De ettől még legalább 10 év távolságban vagyunk a sugárzott tartalmak esetében.
A HD -> 4K egészen jó, de a 0.5K -> 4K alacsony sávszélesség mellett. nem hoz jó eredményt. Pont.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2044) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Nem vagyok túl jártas a témában de feltudok majd csatlakozni a wifi hálózatra a tv-vel és onnan tudok majd dolgokat nézni a pc-ről? Nem szeretném hdmi-vel összekötni és jó lenne megoldani kábel mentesen mert gépről is néznék majd tartalmakat.

ELADÓ 4080, D3, ROS CE, GAMER GÉP, HAWORTH SZÉK, MATRAC STB.

(#2045) kiske13


kiske13
tag

55U7QF
- DVD, BD (SAMSUNG lejatszó és XBOX One) megy rendesen. Tényleg szép kép.
- Külső HDD (próbáltam több típust, mkv tartalmak) beolvasott gyorsan mindent, de a tarlalmak nagy része nem megy tökéletesen. Ultra Smooth Motion segít valamit, de nem lessz tökéletes. Akadások, fura mozgások. Egy idő után már akaratlanul is ezeket néztem.
- TV, HD élvezhető, SD nem annyira. Egy kicsit segített a belső kábel csere! TV nézés közben nem észleltem fura mozgásokat, mint az mkv-k esetén.
- Youtube, ugyanaz mint az mkv, van film ami élvezhetőbb és van ami kevésbé.

Menü, nem igazán kiforrott.
Okos tartalmak, youtube és netflixen kívűl, nekem semmi érdekes.

Remélem kijönnek valami soft frissítéssel ami megold problémákat.
A jelenlegi ismereteimmel talán még spórolnák egy kicsit egy másik márkára.
Amolyan kompromisszum tv, nagy legyen, uled de olcsó is....

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2046) Hieronymus válasza Bennyboy (#2044) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...tudok majd csatlakozni a wifi hálózatra a tv-vel és onnan tudok majd dolgokat nézni a pc-ről?"

Két lehetőséged is van.
DLNA elérést biztosítasz a tévé számára a számítógépen.
Lejátszás más eszközön a Windows intézőben a menü gomb használatával.
Érdemes egy hálózatba rakni az eszközöket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2047) Bennyboy válasza Hieronymus (#2046) üzenetére


Bennyboy
őstag

Köszi, majd írok, h sikerült ha megjön a tv.

ELADÓ 4080, D3, ROS CE, GAMER GÉP, HAWORTH SZÉK, MATRAC STB.

(#2048) kiske13 válasza Hieronymus (#2046) üzenetére


kiske13
tag

A DLNAs megoldás mennyire biztonságos?

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2049) balaaa88 válasza kiske13 (#2048) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Nincs nagyobb kockázata annál, hogy pl. minden nap használod az internetet.
Vagy konkrétabban mire gondolsz?
Alapesetben csak azok az eszközök tudnak csatlakozni a TV-hez, amelyek a TV-vel azonos hálózathoz kapcsolódnak (legyen az vezeték nélküli- vagy vezetékes hálózat).

(#2050) kiske13 válasza balaaa88 (#2049) üzenetére


kiske13
tag

Köszi. Mindent elmondtál.
Nem hiányzik ez a nagy transparency.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.