Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) pachito


pachito
őstag

Úristen

(#49252) KaraDani válasza h3lios (#49244) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem értek egyet, most összerírtam a fegyvereket, Cursed blade, light's justice, cogmaster's wrench ami rossz vagy gyenge, minden más legalább ok valueban. Ha csak egy normális két manás fegyvert kapsz, már value a lap mert a body 5 mana ami egy 6-5 ért és jó, főleg hogy egy lapban van két dolog.

[ Szerkesztve ]

(#49253) DopeBob


DopeBob
addikt

Engem megvettek, meg is vettem az 50-es pack csomagot :D

elég jó normálisnak tűnő lap van most.

MZ/X

(#49254) h3lios


h3lios
addikt

Gyerekek ! Van új Rager, már rossz kieg nem lehet. ;] :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#49255) salaam válasza KaraDani (#49252) üzenetére


salaam
senior tag

Doomhammer amúgy OP, szóval kéretik átmozgatni :D

(#49256) KaraDani válasza salaam (#49255) üzenetére


KaraDani
addikt

Controlwarrior szemszögből néztem. Ott nem szeretnék kétszer püfölni mindent, de tény, hogy a standard 2 manásoknál jobb ott is a több value miatt. Szóval egy nagyon jó elfért volna inkább.

[ Szerkesztve ]

(#49257) pachito


pachito
őstag

Jó, hát összeszedtem mennyi dustra lesz szükségem így, hogy minden card revealed már...

legendary:11.2k dust (1 golden)

epic: 4.8k dust

összesen: 16k dust

Hát, ez nem vészes mennyiség, ~45 pakk és 15k dust mellett.

(#49258) h3lios


h3lios
addikt

Csak én nem látok jelentős Buffot a Rogue -ot és a Paladin Early game-et illetően ? Nehogy eltűnjön ez a két kaszt... Amúgy a Druid továbbra is brutál erős marad, Priest felértékelődhet nagyon, mert annyi gyógyulása lesz, hogy sosem döglik meg. Warlock is erős lehet, valamint lehet lesznek újra Pirate paklik. Szerintem ez a kieg LOE magasságokban van ami a Value-t illeti.

Emperor Legend sem semmi...

Brann-al milyen Value már..

B-tag: H3lios#2825

(#49259) Chuzzlee803 válasza h3lios (#49258) üzenetére


Chuzzlee803
aktív tag

Érzitek ezt a szagot? *sniff-sniff* Handlock! Te vagy az???

(#49260) saen


saen
veterán

Nekem első reakcióm, hogy mindenki fog Black Knighttal játszani :)

(#49261) KaraDani válasza saen (#49260) üzenetére


KaraDani
addikt

Nekem meg az, hogy miért nem goldenben craftoltam nemrég amikor craftoltam? :D

(#49262) h3lios válasza KaraDani (#49261) üzenetére


h3lios
addikt

Réges régen, kb. 1 éve amikor alig voltak lapjaim lecraftoltam, mert jónak tartotam, végre játékban is használhatom.. :D

Egyébként szerintem elmondhatjuk, hogy elég taunt jött ahhoz, hogy az aggro ne egyen meg mindenkit élve. Heal-ből is jött pár lehetőség, de én inkább a tauntot érzem most fontosabb tényezőnek.
Rengeteg Combo - Control deck kijött és kiderült, hogy az új Pagle miatt kellett megváltoztatni a Disgusie-t. Milyen lett volna örökös Stealth-el Mill Rogue-ban ? :DDD

Szerk.: Fegyós Warrior Legendre visszatérve, inkább játszok helyette 1 Fix Gorehowl-t, de majd meglátjuk mennyire lesz működőképes. :)

(#49263) DaveNo1
Most azt mondod, hogy a Murloc Paladin nem lesz jó ? ;]
Egyébként ha a Murk Eye valid lenne Standard-en még jó is lenne...

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#49263) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Paladin jó vacak lapokat kapott, mehet a kispadra Uther ;]

You are not prepared.

(#49264) h3lios


h3lios
addikt

Na várjál, most gondoltam bele. Druid Legend-nél ha kirakod utána a Druid of the Claw-ot, akkor egy 4/6 Charge-os macit kapsz taunttal ?

B-tag: H3lios#2825

(#49265) pachito válasza h3lios (#49264) üzenetére


pachito
őstag

Igen, és Brode azt is mondta h vadiúj lény lesz új arttal, nem a kettő valamelyike.

(#49266) h3lios válasza pachito (#49265) üzenetére


h3lios
addikt

Efelett elsiklottam, jó tudni. :DD

Egyébként próbálkozok összerakni 1 C'thun Druid paklit. Nem lesz egyszerű, mert 4-5-6 Droppból annyi nagyon jó van, hogy nehéz megtartani az igazán fontosakat. Szerintem pl. a 4/10-es be sem fog férni, mert nincs rajta taunt.

(#49267) KaraDani

Az a része megvolt. :)
Szerintem lesz majd 1 Control Druid és 1 C'Thun verzió, mert mindkettőhöz vannak jó lapok. Egyszerűen tényleg rengeteg OP lapott kapott a druid. Lore-t szerintem ez után nem fognak játszani, mert az azure Drake mérföldekkel jobb nála. Annak ellenére sem, hogy szinergia a Legendary-val.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#49267) KaraDani válasza h3lios (#49264) üzenetére


KaraDani
addikt

Igen, amikor meg kirakod a wart kapsz egy 10-10 tauntot :K Az a legend szerintem marha jó, magában is oké a statja.

[ Szerkesztve ]

(#49268) saen


saen
veterán

Ez mekkora :DD

(#49269) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Most látom hogy a Blade of C'thun meg rogue lap...rip. :O

saen: Chris Metzen leszólt a fiúknak. Köztudott, hogy szerelmes Thrallba. ;]

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#49270) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

:( Szerintem a Shaman-t most ugyanannyira túlbuffolták, mint anno a Paladin-t.

Csalódott vagyok összességében.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#49271) h3lios válasza NyxNyxNyx (#49270) üzenetére


h3lios
addikt

Pedig ezúttal a Priest is kapott jó lapokat, persze csak ha C'Thun-al akar játszani. Ettől függetlenül a Heal-es lap sem rossz, mert targetelhetsz is vele. Auchenai + Brann + ez - > 10 DMG .

B-tag: H3lios#2825

(#49272) NyxNyxNyx válasza h3lios (#49271) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hát de nem tudom mennyire akarok kotonnal játszani. Lehet muszáj lesz. De ezek a deckek szarrászedik a sima priestet. Kint van 1 minionja priestnek és akkor már sokat mondtam, ellenfél cthun 36 damázs gg wp.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#49273) KaraDani válasza NyxNyxNyx (#49272) üzenetére


KaraDani
addikt

Ezek a Cthun téma nekem az elejétől fogva nem tetszik. Remélem lesz jó aggro ami nem engedi elburjánzani ezeket a 10 manás vicceket. Ellenben a kieg nem old godos része szimpi :D

(#49274) h3lios válasza NyxNyxNyx (#49272) üzenetére


h3lios
addikt

Egyébként ez tényleg problémás lehet. Druid Pl. Turn 8-ra olyan lazán elramp-el C'Thun-ra, hogy öröm lesz nézni. Ha pedig szerencsés Curve-je van akár 15 körüli is lehet az öreg, ami azért elég masszív, pláne ha nincs silence, vagy BGH.

Ja, amúgy most jut eszembe, nekem elkerülte elsőre a figyelmem, de van még 1 király C'Thun os lap:

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#49275) Tyler Durden válasza DaveNo1 (#49263) üzenetére

Ezt úgy mondod minth a rugó kapott volna vmit (: Élve temetik mindkettőt ;]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#49276) saen válasza Tyler Durden (#49275) üzenetére


saen
veterán

A rugó az kész röhej, semmit nem kapott a nerfen kívül...

(#49277) 0karmacoma0 válasza Tyler Durden (#49275) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Mondjuk sztem a Malygos Rouge nem lesz rossz fury nélkül se kotonék ellen.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#49278) DaveNo1 válasza Tyler Durden (#49275) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ránézésre Shaman után a rogue kapta a második legtöbb jó lapot, viszont csak akkor lesznek használva ha lesz valamilyen midrange/tempó rogue. Ha nem akkor kuka a class mert az olaj/flurry kiesik.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#49279) vhooper


vhooper
tag

Az összes kártyát bejelentették akkor?
Így szarban lesz az egyik kedvenc kasztom,rogue :(((

(#49280) hyperspace


hyperspace
őstag

C'thun papot fogom kipróbálni először. ez a lap tetszik.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#49281) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Néztétek az új Nat paglet? Szarabb mint a Boogeymonster. 2 mana 2/4, 50% hogy ellenfeled húz egy lapot a köre elején. +1 élet a vanilla 2/3okhoz képest és túl nagy hátrány, millbe viszont kevés. 400 dustfisher... Argent Watchman is jobb pedig az rare...

(#49274) h3lios

Ez pont nem olyan jó, rosszak a statjai, és nem a taunt fog sokat jelenteni neki, mert úgyis lesöpri a lényeket a Battlecry.

[ Szerkesztve ]

(#49282) NyxNyxNyx válasza whitezo88 (#49281) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nem tudom, szerintem nem feltétlen annyira mocskosul ótvarosan szar. Bár én sem látom hogy játszaná vki. Boogey viszont rosszabb.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#49283) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Mondjuk a Shaman elég kretén 9-ből 8 lap erősnek tűnik, ennyire még a paladint se tolták túl.

You are not prepared.

(#49284) h3lios válasza whitezo88 (#49281) üzenetére


h3lios
addikt

A pagle nem annyira szar, mint a régi. Forsennek tetszik (ez semmit nem jelent), de pl. 1 CW mirror végén be lehet vele szopatni a másikat, főleg ha a majomból kapod.

B-tag: H3lios#2825

(#49285) whitezo88 válasza h3lios (#49284) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Csak akkor, alapból sose játszaná az ember. Még millbe se konzisztens, és az eleve szar deck és veszít Standardban, Wild meg tele lesz broken deckekkel.

Forsen szerint az új Shieldmaiden meg gyenge...

btw

Standard paladin eléggé meg lett rektálva, semmi cthun szinergia, csak pár Divine Shield hokizás. Talán ami jó lesz az agró ezekkel meg Blood Knighttal.

[ Szerkesztve ]

(#49286) DaveNo1 válasza whitezo88 (#49285) üzenetére


DaveNo1
veterán

Secret is mert elveszti a full early gamet + avanget. RIP Paladin standardban.

You are not prepared.

(#49287) tomazin válasza Chuzzlee803 (#49222) üzenetére


tomazin
veterán

Ugyanezt mondtam paromnak, h 4ora alatt annyi mindenrol lemaradtam, h nem ertem mit irtok(egy kis ittassag is segit benne)

(#49288) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Admirable aki azért ért a kártyajátékokhoz és a HShez éppen elemez [link] ő is el van ájulva így alaposan vizsgálgatva a lapokat, shaman mennyit jót kap. Alig marad hely neutralnak, annyi jó lapja jött. 4 mana 7/7-t is brutálnak minősítette, t3-4ben szinte lehetetlen 1:1ben lekezelni. Hasonlítsuk a 2/6-hoz BRMből aki 1-4 damaget kap. Mérhetetlenül erősebb. Earth Elemental is sír a sarokban. +1 mana, +1 overload, +1 élet és taunt csak.

Hogy néz ki egy új shaman?
1x evolve
2x rockbiter
2x trogg
2x totemgolem
1-2x tuskarr totemic
2x hex
2x spirits
2x storm
2x master of evo
1-2x flamewreathed faceless
1-2x thing from below
1x Hallazeal
1x Doomhammer
2x Azure drake
2x Fire ele
1x Alakir

+valami spell lövés, earthshock, de nagyon necces lesz optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#49289) pachito


pachito
őstag

Na, mivel fórumra is leírtam ide is pöttyintem, hogy szerintem milyen lett a legendary felhozatal (csak angol, most nem fordítgatom sorry):

Good:

- C'Thun (the exp is all about him, how can he not be good)
- N'Zoth (great text)
- Hallazeal (seems easy to combo with aoe spells or just spells in general)

Above average:

- Yogg'Saron (a better Deathwing that doesnt dump your hand and possibly win you the game from a losing spot, if you are already winning you simply dont play it)
- Malkorok (fine stats, relatively high % to get a weapon of great value)
- Fandral (only this high because of Innervate combos)

OK:

- Anomalus (what are you gonna do, BGH this? Entomb it? Sure, thanks for the free board clear and 5/6 mana tempo loss)
- Ragnaros V2 (heals are good but the OG is superior and a neutral)
- Cho'Gall (a fine card but with this happening I can almost guarantee that Warlocks are not getting spells that are anything near good, not even close to that until it rotates out)
- Mukla V2 (I might be wrong about this one and maybe it should be one tier higher, we'll see)
- Xaril (good legendary overall, but the class is getting spanked)
- Twin Emperor (they require C'Thun in order to work, not too many options with that in mind)

Meh:

- Zerus (RNG)
- Huhuran (the new deathrattle cards are not that great for this, Creeper and Scientist are gone, the dream is Highmane but that wont happen that often)
- Volazj (with the best deathrattle minions gone I dont see this as good)
- Hogger V2 (most of the time I imagine it'll trigger at least once so it cant be bad - eating a removal and summoning a 2/2 is still value...might belong a tier higher)
- Soggoth (too costly and doesnt feel like a legendary at all)
- Y'Shaarj (I dont want a vanilla 3/5 body dragged on board that is Elise, thank you very much)

Bad:

- Deathwing V2 (by turn 10 you'd already played your best dragon cards and they dont trigger their battlecries either, plus you're asking for that Pyro Eq combo)
- Boogeymonster (please let me open any other legendary)
- Nat V2 (I'd pick the Argent Watchman over this any day, the only use is getting him from Elise and trolling your opponent in fatigue)

[ Szerkesztve ]

(#49290) micafighter válasza pachito (#49289) üzenetére


micafighter
nagyúr

Új hogger az 1-1be koton ellen lett kitalálva, rengeteg hp-t ad a missile-k tankolására, ha koton elterjedt lesz akkor szvsz az uj hogger is.

(#49291) micafighter válasza whitezo88 (#49285) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kripp meg mondta hogy ö az eredeti shieldmaidenre is azt hitte gyenge lesz aztán tudjuk hogy mégis jó lett gyakorlatban, ugyhogy azt mondta szerinte az új is jó lesz.

(#49292) pachito válasza micafighter (#49290) üzenetére


pachito
őstag

Szerintem is kicsit alulra soroltam de majd kiderül

(#49293) whitezo88 válasza micafighter (#49291) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Shield Slammel kombózva meg bármit le tud szedni. Kérdés Cthun warrior lesz-e elég jó.

(#49294) F-ECT$ válasza pachito (#49289) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez 6 legend, amiből 1 ingyen lesz, azaz 5x1600 = 8000 dust. Epic-ből mennyi kell majd kb?

Dive ever, work never.

(#49295) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Ahogy néztem 10 legendryra tartok igényt.
Az alábbi lista nem az erősséget szemlélteti

Amiket mindenképpen szeretnék:
Nzoth (Dafak i do against this!?)
Yogg saron (Dafak is happening!?)
Hallazeal (nem hiszem hogy meg kell magyaráznom)
twin emperor (You shall not pass)
fandral (még szerencse hogy nerfelték a druidot)

Amiket csak simán szeretnék:
Rag v2 (jó lap, csak palával kapcsolatban vannak kétségeim)
Malkorok (nem játszok warriorral + kéne Grom meg brawl is szóval drága dustban)
Herald Volazj (nem tetszik, de priest lap)
Xaril (rip rogue)
Hunter legendary (először túlértékeltem kicsit talán, de nem tudom, lehet must have)

Epicből amit mindenképpen szeretnék:
Call of the Wild x 2 (fuck hunter)
Embrace the shadow x 2 (priest..)
Forbidden shaping x 2 (priest..)
Eternal sentinel x 2 (shaman DansGame)
Renounce Darkness x 2 (fun)

Az a bajom, hogy először craftolni nem érdemes. De úgy játszanék a kieg elején. :(

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#49296) whitezo88 válasza NyxNyxNyx (#49295) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Renounce darkness amúgy arénában egész erős lehet. Ott úgyis legtöbb lap common, tehát minőségi javulás várható, akár több epicet, legendet kaphatsz amik eleve olcsóbbak.

Más: vanilla commonok területén is frissítettek, van 7 mana 6/8 taunt (rip Fearsome Doomguard), 8 mana 6/10, 10 mana 10/10, és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#49297) Prof


Prof
addikt

Kovezzetek meg de en nem latom, hogy lehetne ezeket a magas mana koltsegu lapokat hasznalni. ha nem vagy priest/warri.

Standardben egyszeruen az aggro szetszed, se healbot, se annoy/deathlord/belcher, semmi olcso board clear zoo ellen.

Poenkodhatsz Cthun-al de Face shaman akkor is bedaral 10-bol 9-szer.

Kb 2 aggro kartyat a Golem+gnome-ot nerfeltek. Abusive Sergeant ami alapja a zoo/aggronak tovabbra is virit szepen.

[ Szerkesztve ]

(#49298) pachito válasza F-ECT$ (#49294) üzenetére


pachito
őstag

Az értelmesebb epicekre kb 5-6k kell majd.

(#49299) saen válasza Prof (#49297) üzenetére


saen
veterán

Az új Annoyotron az van olyan jó, mint a belcher, vagyis közel olyan jó. Emellett jópár nagy taunt is van, lesz lehetőség aggro ellen techelni.

(#49300) pachito


pachito
őstag

Bocs a dupláért, közben számolgattam és rengeteg dust jön a nerfelt cuccokból is...nálam 6k lett a vége (golden Master of Disguise, golden BGH meg 2 sima is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.