Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) Źşë'


Źşë'
addikt

van aki win7 64 bit alól filmezik?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14552) WonderCSabo válasza Źşë' (#14551) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem a topik nagy része. Én is.

(#14553) Heffi válasza WonderCSabo (#14547) üzenetére


Heffi
őstag

Bizonyára igazad van, én csak csináltam egy gyors tesztet a laptopomon, és a wines lejátszó leállt, amikor elindítottam az mpc-t, hogy elvesztette az audio eszközt, vagy valami ilyesmi hibaablakot adott fel. Miután beállítottam, hogy a hangszórókat használja az alapértelmezett digital kimenet helyett, röktön mindkét progi működött párhuzamosan.

Így válaszomat személyes tapasztalatra alapoztam, ami igaz is, persze lehet, hogy csak az én egyedi beállításaim mellett.

(#14554) WonderCSabo válasza Heffi (#14553) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az azért van, mert az adott lejátszó exkluzívan használja a hangkártyát - de ez kivétel.

(#14555) Heffi válasza WonderCSabo (#14554) üzenetére


Heffi
őstag

Ok, elfogadom a válaszod :)

Más:

Dell U2311H monitort használok. Ha az MPC-HC megnyitása előtt átállítom a frissítést 72 Hz-re, sima egyenletes képet kapok (alternativ szinkronizációtól függetlenül). Viszont ha 60 Hz-s megjelenítés mellet indítom a lejátszót, és az teszi át 72 Hz-re a frissítést (beállítottam, hogy teljes képernyő esetén 24P-s filmeknél váltsa át a monitor frissítését 72 Hz-re), akkor nem egyenletes a kép, a piros és zöld gráf inkább hasonlít egy EKG-ra, mint az egyenesre.

Mi lehet az ok?

(#14556) WonderCSabo válasza Heffi (#14555) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen renderert használsz? Én az automata váltást használom, és semmi gondom nincs vele, egyenesek a gráfok.

(#14557) Heffi válasza WonderCSabo (#14556) üzenetére


Heffi
őstag

Aj, aj! Mi is az a renderer? :B

(#14558) WonderCSabo válasza Heffi (#14557) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kimenet -> DirectShow Videó alatt.

[ Szerkesztve ]

(#14559) Heffi válasza WonderCSabo (#14558) üzenetére


Heffi
őstag

"EVR gyedi beállítás"-nál van a pötty.

(#14560) WonderCSabo válasza Heffi (#14559) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, az elvileg jó. Mutass egy ilyen rossz gráfot.

Illetve a jobb gomb -> videó átalakító beállítások -> függőleges szinkronizáció összes menüpontjával próbálkozhatsz.

(#14561) Źşë' válasza WonderCSabo (#14552) üzenetére


Źşë'
addikt

akkor végképp nem értem mitől inaktív az EVR egyedi beállításom... még az után is hogy újraraktam a rendszert... igaz most megint több aktív választás lett.. :(((

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14562) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
Az MPCHC mitől adhat ilyen képet:

?

MPEG-TS fájl
MediaInfo:
Video
ID : 308 (0x134)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : 4:2:2@High
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, Matrix : Default
Codec ID : 2
Duration : 11mn 27s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 35.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 29.970 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:2
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.562
Stream size : 2.73 GiB (94%)

FFDShow simán viszi.
Először erre a hibára gyanakodtam: MPEG2 DXVA Decoder can decode video only with 4:2:0 chroma format - De ez javítva lett az MPCHC-ben.

[ Szerkesztve ]

(#14563) Źşë' válasza Heffi (#14559) üzenetére


Źşë'
addikt

teljesen eltűntek a kiugrások vagy azért még akadnak ritkábban? sikerült belőnöm az ac3 filtert, mesésen muzsikál a szó szoros értelmében, már csak a DXVA-t nem tudom elérni, 460gtx em van, és az opció továbbra is inaktív

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14564) 100 válasza WonderCSabo (#14560) üzenetére


100
csendes tag

Így néz ki, amikor 60 Hz-s kijelzővel indul a program, és az váltja át a kijelzőt 72 Hz-re, és így néz ki, amikor a lejátszó indítása előtt beállítom a 72Hz-t.

(#14565) Heffi válasza Źşë' (#14563) üzenetére


Heffi
őstag

A DX end user runtime 2010 június fel van telepítve? (ha letöltötted, először csak kicsomagol, ez nem elég, a kicsomagolási mappából telepíteni kell).

(#14566) WonderCSabo válasza Matthewus (#14562) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lehetséges, hogy mégsem lett tökéletesen javítva...

100: Hmm, itt is totál el van szaródva a vsync. Sztem első nekifutásnak rakd újra az MPC-HCt, és töröltesd vele a beállításokat.

(#14567) Źşë' válasza Heffi (#14565) üzenetére


Źşë'
addikt

felraktam de uúgy inaktív :( esetleg külső szűrőknél kell megadni valami videó dekódolót?

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14568) WonderCSabo válasza Źşë' (#14567) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. Ez a legújabb Béta MPC-HC? Megpróbálhatod felrani még a .NET-et.

(#14569) Heffi válasza Źşë' (#14567) üzenetére


Heffi
őstag

Sajnálom, nem tudom a megoldást. A múltkor én is így jártam, nem akart összejönni a dxva-s lejátszás, de amikor más apropóból újraraktam a gépet, rögtön elő tudtam varázsolni ezt a funkciót, és mindent úgyanúgy csináltam mint előtte, a régi rendszeren.

(#14570) Matthewus válasza WonderCSabo (#14566) üzenetére


Matthewus
őstag

Lehet. De most nézem, hogy nem tudom használni az MPCHC belső MPEG2 DXVA dekóderét. Ha kiszedem a pipát a sima dekóder előtt elvileg a DXVA dekódert kellene használnia, de helyette valamelyik Microsoft dekódert használja, ha pedig letiltom a Microsoft-ost, akkor se használja a DXVA dekódert.

(#14571) Źşë' válasza WonderCSabo (#14568) üzenetére


Źşë'
addikt

nem beta, ez az 1.5.1.2903as verzió, próbáltam a betát is, de annál is inaktív
neten keresgéltem megoldást a dologra, és írták h olykor ez a beállítási lehetőség inaktív valamiért, és ennek nem tudják a pontos okát - lehet majd egy új verzió megoldja a problémáját ennek is

(#14569) Heffi nem lényeg, így is meg vagyok elégedve azzal amit látok, ill. amit hallok, köszönöm h próbáltatok segíteni és h segítettetek, pl ac3, képszinkron - nem lagol a kép :R

(#14570) Matthewus szívás ez a win7, legalábbis nekem, olyan anomáliák vannak mint az állat, nekem meg volt egy nagyon gyenge hangom, amit a jó bánat tud mi kódolt ki - és egy rendszer újrarakás megoldott... mikroszoftnak nagyon el kellett kenni ezt a kódekes dolgot, túl lett minden bonyolítva

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14572) WonderCSabo válasza Matthewus (#14570) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem használja a DXVAsat, ha kipipálom az ffmpeg dekódert.

(#14573) Matthewus válasza WonderCSabo (#14572) üzenetére


Matthewus
őstag

Rájöttem, a kártyám nem jó az MPCHC belső DXVA dekóderéhez. Viszont a nem DXVA dekódernek jónak kellene lennie, FFDshow és VLC simán viszi.

(#14574) PuMbA válasza Źşë' (#14571) üzenetére


PuMbA
titán

N-es Windows 7 verziókban nincs EVR. Neked milyen verziód van pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#14575) Źşë' válasza PuMbA (#14574) üzenetére


Źşë'
addikt

olyan :s köszi, így már akkor érthető - és nem is lesz rá lehetőség? gondolom :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14576) WonderCSabo válasza Źşë' (#14575) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előbb írtam, hogy rakd fel a .NET keretrendszert - elvileg abban van EVR.

(#14577) Źşë' válasza WonderCSabo (#14576) üzenetére


Źşë'
addikt

4es extended van fenn

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14578) WonderCSabo válasza Źşë' (#14577) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor sajnos úgy tűnik ezzel a verzióval nem fog menni az EVR, és ezáltal DXVA sem.

(#14579) Valdez


Valdez
őstag

CoreAVC-vel sem megy ilyenkor?

(#14580) Źşë' válasza WonderCSabo (#14578) üzenetére


Źşë'
addikt

amúgy a MPC-HC képes lejátszani más formátumokat is mint avi, mp4, mkv? csak mert wmv vel próbálom és meg sem nyikkan - van erre lehetőség?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14581) PuMbA válasza Źşë' (#14580) üzenetére


PuMbA
titán

Mindent tud. A beállításoknál a belső szűrőknél minden be van pipálva?

Ha a virágboltból megveszed a CoreAVC 2.5.5-öt, telepítésnél felteszed a Haali Splittert (ezzel lesz Haali kimeneted, amit be kell állítanod) és a külső szűrőknél hozzáadod a CoreAVC kodeket, majd megmondod az MPC-HC-nak, hogy ezt használja akkor lesz HW gyorsításod.

[ Szerkesztve ]

(#14582) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

sziasztok!

lenne egy kérdésem. Adott egy Asrock Z68 Extreme 4 lap és egy i5-2500k, és azt szeretném, hogy az integrált gpu nyomassa a dxva-t mpc-hc -val. Ati 4850-nel megy tökéletesen, de ha integrálttal akarom megnyitni, akkor kifagy a lejátszó. Mit kell beállítanom, hogy jó legyen?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14583) WonderCSabo válasza jaffa 2843 (#14582) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Legfrissebb driver, dx, és próbáld ki a legújabb béta MPC-HCt.

PuMbA: Tegyük hozzá - azért ez közel nem egyenlő a DXVAval, de jobb mint CPUval dekódoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#14584) Valdez válasza WonderCSabo (#14583) üzenetére


Valdez
őstag

Úgy tudom a 2.5 már dxva-t használ ati-ra is meg nvidiára is (gondolom ez utóbbinál megmaradt a cuda support is).

(#14585) WonderCSabo válasza Valdez (#14584) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Komolyan? Ez nekem totál új. Ez jó hír. Köszi a felvilágosítást.

(#14586) Valdez válasza WonderCSabo (#14585) üzenetére


Valdez
őstag

Jaja, csak tegnap amikor írtam nem volt elérhető a honlapjuk ezért nem tudtam megnézni, most elérhető:
Supports Windows 7
32/64 bit Support
DXVA 1/2 Compatible
NVIDIA CUDA GPU support
ATI GPU support (DXVA)
Multicore ready (16 CPU Cores)
8100x8100 Resolution Support
Full Interlaced support
Uses Directshow for MKV
Haali Media Splitter Included

(#14587) WonderCSabo válasza Valdez (#14586) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor Nvidia DXVA nincs? :S

(#14588) Valdez válasza WonderCSabo (#14587) üzenetére


Valdez
őstag

De van szerintem:

[link]

(#14589) gban


gban
Közösségépítő

Adott egy mkv, 8 gigás a film, DXVA csak akkor indul el ha kikapcsolom az összes ellenőrzést (XP, MPCHC), viszont ekkor kockásodik - mosódik teljesen a film a mozgó részeknél, mintha gyenge lenne a digitális adás a tévén.
Vagyis gondolom rossz a kódolás.
Ezt ki lehet javítani újrakonvertálással a rossz fájlból?
Ha igen, mivel és mit állítsak be?
Pl. FormatFactory, mkv, AVC(H264) megoldja?

Postázást nem vállalok.

(#14590) WonderCSabo válasza gban (#14589) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Általában az alapbeállítások DXVA kompatibilisek szoktak lenni.

(#14591) gban válasza WonderCSabo (#14590) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezt most nem értem, vagyis nem tudom mire szántad válasznak. :B
Alapbeállításon nincs DXVA mert gondolom nem jól tömörítették.
Csak akkor van DXVA ha kikapcsolom az ellenőrzést, de akkor hibás lesz a kép.
Vagy alapbeállításon próbáljam meg újra átfuttatni egy konvertálón és akkor jó lesz?

Postázást nem vállalok.

(#14592) WonderCSabo válasza gban (#14591) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A konvertálóprogram alapbeállításival konvertálva H.264-be egy DXVA kompatibilis videót szokott eredményezni. Így már érthető?

(#14593) gban válasza WonderCSabo (#14592) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, köszönöm, megpróbálom.

Postázást nem vállalok.

(#14594) gban válasza WonderCSabo (#14592) üzenetére


gban
Közösségépítő

Átfuttattam alap beállításon, és teljes tesztet választva is megy a DXVA, vagyis helyrehozta az újratömörítés / újrakódolás.
Köszönöm.

Postázást nem vállalok.

(#14595) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Anyám új Fujitsu Lifebook A530-as notebookját most telepítettem (Win7; de van egy XP is, de azt majd pár nap múlva fogom beállítani, azon most még csak a szűz telepítés van), és beállítanám ami kell HD lejátszáshoz.
HM55 Chipset, Intel HD Graphics.
Elsősorban MPC-HC-t használnék, de lehet VLC-t is felrakok, ha ott tudjátok hogy esetleg mit kellene be/át-állítani, az is jól jönne. Meg persze a WMP is fent van alapból, akkor már azt is beállítanám.
Van-e valami olyan beállítás, ami Intel HD Graphics esetén szükséges / ajánlott ?
Később majd rá lenne kötve HDMI-n egy Samsung 32B650-re is.

VGA driverből nem a több mint 1,5 éves Fujitsu oldaláról származót raktam fel, hanem az Intel oldaláról a legfrissebbet.
Win7-en az SP1 is fent van, amihez írtak valami, hogy a HDMI kezelésen javítottak. Ez pontosan mi is ?

(#14596) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Rászántam magam végre az MPC-HC és a DXVA használatára, de valamiért egyik mkv sem indul el... Pedig a Frames értékek megfelelőek, 1080p-nél 4-es pl.
Mindent a cikkben leírtak szerint állítottam be. Letöltöttem a legfrisebb MPC-HC-t, felraktam az AC3 Filtert, frissítettem a DirectX-et, az NVidia GeForce 9400 GT vga-kártyám driverét, mivel 32 bites XP-m van, a leírásnak megfelelően VMR 9 Renderless-t állítottam be (próbáltam a mixing móddal is játszani), letelepítettem a DirectVobSub-ot, az external filterek közül hozzáadtam az AC3-at, amit engedélyeztem, hozzáadtam az FFDShow-t, amit pedig letiltottam, és az mkv-k indításakor csak fekete képernyő fogad.
Érdekes, de alul kiírja, hogy playing DXVA, és az MPC Video Decodernél is kiírja, hogy használja a DXVA-t, de nem indul el a film. Ott van minden info, hangsáv, felirat, felbontás, hossz, de nem játszik semmit, csak áll. Bele is tudok tekerni a semmibe, konkrét időpontra tudom tekerni a filmet, de mindvégig csak fekete a képernyő és nem mennek a másodpercek, nem indul el a lejátszás... Már próbáltam a legújabb beta verziót is, avval is ugyanez van. A Zoom Player gond nélkül játssza az összes mkv-t, igaz DXVA használata nélkül, néha 95-99%-os CPU használat mellett... ezért is szerettem volna kihasználni a vga-kártyám dekódoló képességét...
Mi a gond srácok??? Segítsetek!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14597) PuMbA válasza spiritex (#14596) üzenetére


PuMbA
titán

Az XP a baj, vagyis inkább a WMR9 Renderless kimenet: régi, elavult. PowerDVD-vel vagy TotalMedia Theatre-rel sincs DXVA?

[ Szerkesztve ]

(#14598) spiritex válasza PuMbA (#14597) üzenetére


spiritex
veterán

Azokkal még nem próbáltam, de én a cikkre támaszkodva feltételeztem, hogy nem lesz gond az XP-vel, és az alapján is állítottam be mindent. Ott nem térnek ki a szerzők, hogy baj lenne az XP és VMR 9 Rendereless párossal. De ha így van akkor sajnálom, mert nincs kedvem áttérni a 7-re.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14599) WonderCSabo válasza PuMbA (#14597) üzenetére


WonderCSabo
félisten

VMR9. :)

spiritex: Pedig nem ártana - médialejátszás terén (is) nagyon sokat fejlődött az XP-hez képest.

(#14600) Valdez válasza spiritex (#14596) üzenetére


Valdez
őstag

Coreavc-t próbáld ki te is, hátha azzal jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.