Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) stevve válasza WonderCSabo (#14849) üzenetére


stevve
nagyúr

"Szomorúan tapasztaltam, hogy a béta MPC-HC-ban nem működik a külső audió fájl lejátszás, illetve bugos a magas bitrátájú videók lejátszása. Stabilra váltottam, az jó."

Már megint egy regressziós hiba? Valóban szomorú, akkor le se szedem. :(

(#14852) madgie válasza stevve (#14851) üzenetére


madgie
titán

Hopsz, akkor nálam is azért fagy a magas bitrátajú anyag alatt :(

(#14853) F34R


F34R
nagyúr

Erre senki nem tud válaszolni ? :U

720p-s videókhoz kellene csak.

(#14854) WonderCSabo válasza madgie (#14852) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már ha MPC-HC béta verziót használsz. Stabilnál nem tapasztaltam ilyet. De ha gondolod, küldj samplet, és megnézem.

F34R: Tudtommal az AMD Linuxon az XvBA-t tudja használni, de nem nagyon van player, ami támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#14855) F34R válasza WonderCSabo (#14854) üzenetére


F34R
nagyúr

ha már MPHC az miért van ha beletekerek egy filmbe pár másodpercig látom a képet állva , a hang alatta megy majd hirtelen megugrik (gyorsítva fut a videó)
720p avc1 ~ 3Mbps
[MPHC-beta-fastseek]?

(#14856) WonderCSabo

pfff az már régen volt fent(stabil) de ott úgy rémlik nem volt meg az ugrás csak maga egy kis késés.

[ Szerkesztve ]

(#14856) WonderCSabo válasza F34R (#14855) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért? Mert bugos. Stabilban is csinálja?

(#14857) F34R válasza WonderCSabo (#14856) üzenetére


F34R
nagyúr

nah kiderült a fast seek lesz a ludas , shift+navigációs gombok és ctrl+navigációs gombok sem akadnak szuper :)

jah néztem egy blogoutot linux elég gány ilyen szempontból 1080p-s videókat nem is játszik normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#14858) stevve válasza F34R (#14857) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem a linux a gány, hanem az, hogy az AMD-t nem érdekli igazán a linux vonal. nV kártyásoknak nincs bajuk a linuxos driverekkel. Ez már egy ideje sajnos stagnál.

(#14859) madgie válasza WonderCSabo (#14854) üzenetére


madgie
titán

Beta van most a gépen. Még az első hackelt firmware-rel felturbózott GH1-gyel tudok videót mutatni, az fent van Dropboxon: egy kettő

Van ennél durvább bitrátájú videóm is, meg persze hosszabb is, de vidéki csodanettel még ezt a kettőt is vagy egy óráig töltötte fel.

(#14860) WonderCSabo válasza madgie (#14859) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi a sampleket, jók ezek. MPC-HC stabil DXVAval el se indítja a videót, szoftveres rendereléssel megy, bár a hosszabb egyszer megakadt. WMP DXVAval is simán lejátssza. Nem győzöm elégszer hangsúlyozni: nagyon jók a MS kodekjei!

(#14861) stevve válasza WonderCSabo (#14860) üzenetére


stevve
nagyúr

Nálam is. A WMP12 az MTS terén verhetetlen jelenleg, mert az MPC-HC kettéfagy tőle. :C

mod: viszont a videó nem igazán szabvány L4, mert nincs CABAC és 1 ref frames van csak. :) Hiába a magas bitráta, ha egy codec le tudja játszani, akkor nem okoz gondot a dekódolása.

[ Szerkesztve ]

(#14862) WonderCSabo válasza stevve (#14861) üzenetére


WonderCSabo
félisten

nem hiszem, hogy az mts-el van itt a gond.

Szerk.: Igen, MKV konténerben is fagy a videó stream, a dekóderrel van a gond.

[ Szerkesztve ]

(#14863) stevve válasza WonderCSabo (#14862) üzenetére


stevve
nagyúr

Én is kétlem. Az MPC ilyen. ArcSoft vajon hogy viszi?

Arcsoft dekóder simán viszi. TMT3-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#14864) WonderCSabo válasza stevve (#14863) üzenetére


WonderCSabo
félisten

DXVAval, simán az is.

Szerk.: Jaa, hogy költői kérdés volt. :)

Szerk2.: Egyébként csak a TMT2 dekódereit lehet más alkalmazásban használni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#14865) F34R válasza madgie (#14859) üzenetére


F34R
nagyúr

potplayer akadás nélkül ,viszi mpchc "műkés leáll" :DDD

(#14866) stevve válasza WonderCSabo (#14864) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem volt költői, csak közben meg is néztem és nem jeleztem a szerkesztésnél. :B

Azért írtam a TMT3-mat, nehogy azt hihesse valaki, hogy MPC-ben.

(#14867) spiritex válasza madgie (#14859) üzenetére


spiritex
veterán

Én is kísérletezgettem. :B Érdekes eredmények születtek, bár nem igazán értem mi és miért történik.
Mindkét sample-re ugyanaz vonatkozik:
- ha csak a H264/AVC (FFmpeg) belső filtert tiltom le akkor lefagy az MPC-HC.
- ha csak a H264/AVC (DXVA) belső filtert tiltom le, akkor akadozva játssza le dxva támogatás nélkül MPC Video Decoder segítségével. Ezt mondjuk értem. :)
- ha viszont mindkettőt letiltom, akkor akadásmentesen, dxva támogatással és MS DTV-DVD Video Decoder segítségével, hibátlanul játssza le.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14868) stevve válasza spiritex (#14867) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, a teljes tiltással az első elérhető regisztrált codec kerül a képbe, amit a WMP12 is használ. Ez pedig már régen is jobb volt MTS-re, mint az MPC sajátja.

(#14869) spiritex


spiritex
veterán

A neten eltérő verziók szerepelnek stabil verzióként. Igazából melyik az MPC-HC legutóbbi stabil verziója?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14870) WonderCSabo válasza stevve (#14866) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmi gond. :)

(#14868) stevve: Az MTS csak egy konténerformátum, amiheza kodeknek semmi köze nincs. :) Mire gondoltál?

spiritex: [link]

(#14871) spiritex válasza WonderCSabo (#14870) üzenetére


spiritex
veterán

Na pont ez az! Mert itt meg már sokkal újabb van. És ez nem béta. A béták itt vannak.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14872) WonderCSabo válasza spiritex (#14871) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sourceforge-on egy újabb build van a honlapon felajánlottnál, ami 1 hónappal újabb csak...

(#14873) madgie


madgie
titán

No, jól kielemeztétek a hackelt gépem videóképességét :)

A ref frames: 1 miért baj? Vagyis másképp fogalmazok: egyáltalán mi az/mire jó? :))

(#14874) stevve válasza WonderCSabo (#14870) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, tudom, pongyola volt, de általában az ilyen MTS tévés felvételekkel van gond. Persze, mögötte AVC van, de mindig MTS-ben találok olyat, amit az MPC nem eszik meg. :)
Arra gyanakszok, hogy sok tuner szoftver nem tud jól lezárni, ha hirtelen megszakítom a felvételt. Pedig ez kardinális. MPEG-eknél nincs gond szinte sosem, csak a digitálisaknál.

madgie:
A ref frames arra jó, hogy amikor meg kell becsülni a következő képkockát dekódoláskor, akkor az egyes makroblockokhoz, emikre fel lehet osztani egy ilyen képet, alapul tud venni a becsléshez már klész, dekódolt kockákat, kereteket. Ezek a hivatkozási keretek. Általában nem érdemes túl sokat megadni, mert egy kereten belül a makrooblokkok egymástól függetlenül is igényelhetnek más-más keretet és mondjuk 16 referencia esetén már elég jól megnőhet a dekódolási idő - főleg gyengébb gépeken. Ezért is vannak a különböző Level értékekhez megszabva, hogy még mennyi ref frames fér bele.

az 1 azért furcsa, mert főleg 1080p-nél legalább hármat szoktunk használni. De másnál sem elterjedt az 1, mert az édeskevés plusz információt ad a becsléshez. :)

[ Szerkesztve ]

(#14875) WonderCSabo válasza stevve (#14874) üzenetére


WonderCSabo
félisten

I see.

MPEG-eknél nincs gond szinte sosem, csak a digitálisaknál.

Ezt megint nem értem. Késő van.

madgie: Itt szépen le van írva, illusztrációval.

(#14876) madgie válasza WonderCSabo (#14875) üzenetére


madgie
titán

Akkor most lehet hülyét kérdezek: ez ugyanaz, mint a GoP szám, nem? Mert az biza nem ennyi, én állítom be a hackelt firmware-nél, persze nem lehet akármilyen érték, nem is emlékszem, itt micsoda, de messze nem "1".

Szerk: itt lehet olvasni bővebben a firmware hackről, ha érdekel valakit :)

[ Szerkesztve ]

(#14877) stevve válasza WonderCSabo (#14875) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha tévéről veszel fel hardveresen, analóg adásként MPEG jön, míg MTS-be ágyazott AVC a digitálisnál. Ha a kettőt összehasonlítom, analóggal sosem volt baj, digitálissal MPC-ben viszont rengeteg. Nem akartam azt mondani, hogy a H.264-gyel van a baj, mert ez sem igaz teljesen. Úgy igaz, hogy a digitális, MTS-ként érkező tévés felvételekkel sok a baj - csak nekem is késő volt és ezt így nem sikerült megfogalmazni. :)

(#14878) stevve válasza madgie (#14876) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem. a GOP az egy csoportosítás, ami megmutatja azt a mintát, amit a teljes folyamon fog használni a kódoló, a ref frames érték más. Minden elkészült P keret egy pufferbe kerül, amit Decoded Picture Buffernek hívnak. Ennek a mérete lesz a ref frames, vagyis az, hogy hány keretet tud befogadni. de még ez is sántít kicsit, mert valójában két lista, puffer van. az egyik a már elkészült, a másik pedig jövőbeni keretek számára és mindkettőben kereshet a motion estimation algoritmus. És még egy csavar, hogy B keretek is hivatkozhatnak B keretekre adott esetben.

Mindenesetre a GOP != ref frames. Az előbbi egy minta, utóbbi pedig egy puffer mérete.

(#14879) madgie válasza stevve (#14878) üzenetére


madgie
titán

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy értem, de azért köszi, azt már fogom, hogy nem ugyanaz a kettő :DDD

(#14880) stevve válasza madgie (#14879) üzenetére


stevve
nagyúr

Kisregényt lehetne írni róla, de sajnos nehéz konyhanyelven leírni. :B Annak idején a Logouton megpróbáltam, bár az sem lett túl könnyen emészthető.

(#14881) spiritex válasza stevve (#14868) üzenetére


spiritex
veterán

Szerinted ezt egy VC-1-es filmmel miért nem sikerült megcsinálnom? Egyébként csak kísérletezés, tapasztalat gyűjtés céljából próbáltam ki.
Tehát ugyanúgy letiltottam mindkettőt, csak most a VC-1 dxva-t és a VC-1 ffmpeg-et, de utána az első elérhető dekóderrel, a WMVideo Decoder-rel kezdte játszani a filmet, de valamiért nem dxva támogatással. Mi lehet az oka? Amikor mindkettő engedélyezve van, akkor dxva-val és MPC Decoder-rel játssza.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14882) spiritex


spiritex
veterán

Van még egy problémám. Feltettem ide az xp-s munkahelyi gépemre a legfrisebb 32 bites mpc-hc-t, és amikor indítottam volna olyan kék halállal kifagyott, hogy olyat még nem láttam. Hát ilyet video-lejátszó progi még nem okozott a közel 15 éves pc-használatom alatt...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14883) Fandango


Fandango
veterán

Egy gyors kerdes az olvasottak alapjan erdemes az MPC-HC source es transform filterek kozul barmelyiket is hasznalni?

Leszedtem madgie sample filmjeit es ahogy irtatok mpc-hc dxva transform filterrel lefagy, ffmpeg filterrel megy de akkor nincs dxva, ha pedig egyik sincs akkor siman viszi a Microsoft DTV-DVD Video decoder dxva mellett.

(#14884) stevve válasza spiritex (#14881) üzenetére


stevve
nagyúr

Gondolom ez még a régi VC-1 film. Be tudod másolni, amit a MediaInfo mond róla? Meg esetleg a fájlt is.

Elvileg az MS támogatja, de egyelőre passzolok. Nagyon kevés ilyennel van dolgom. Az viszont könnyen elképzelhető, hogy a DXVA-ban ezekre szigorúbb korlátok vannak és a sample valahol kilóg.

Fandango:
Persze. Ha valamiért nem tud egy codec lejátszani valamit, akkor rákeres a regisztráltak között egy olyanra, ami viheti. Én ezeket mindig alapon hagyom mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#14885) Fandango válasza stevve (#14884) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor nem jelolok be semmit, aztan ha vmi nem megy akkor jelolgetek. :))

(#14886) spiritex válasza stevve (#14884) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, köszi, estére bemásolom, mert most nem vagyok otthon. A 8 gigás file-ból is próbálok majd vágni pár másodpercnyi mintát.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14887) OddMan


OddMan
őstag

A Haali Media Splitter-en kívül van más olyan szoftver, ami képes kezelni az m2ts konténert? :U
Esetleg használjam az MPC-HC "MPEG PS/TS/PVA" beépített filterét? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#14888) stevve válasza OddMan (#14887) üzenetére


stevve
nagyúr

Kicsit visszafelé említették a LAV Filtert (splittert). azzal esetleg meg lehet próbálni. Ezek az m2ts konténeres tartalmak HD audióval elég gányosak a codec oldalról. Valahogy nem jön össze a dekódolásuk sokszor. (demux hiba lehet talán)

(#14889) WonderCSabo válasza stevve (#14880) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A logoutos cikkeid baromi jók lettek. Nagyon sok hasznos tudást szereztem onnan. :K (kár, hogy nem írsz mostanában a témában)

OddMan: A belső splitter többet tud MTS esetén, azt használd.

(#14890) OddMan válasza WonderCSabo (#14889) üzenetére


OddMan
őstag

Köszi, majd kipróbálom.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#14891) stevve válasza WonderCSabo (#14889) üzenetére


stevve
nagyúr

Kellene... csak a meló. :U :O

(#14892) WonderCSabo válasza stevve (#14891) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link] Én "csak" egyetemezem, már "csak" a matek szigó van hátra a vizsgaidőszakból. 4 matek vizsgám volt most + szigó. :P

(#14893) stevve válasza WonderCSabo (#14892) üzenetére


stevve
nagyúr

:D Jó kis kemény egyetemi évek. Az szép, ennyi matek nyár elején. Nem fog megártani? :F :DDD

(#14894) spiritex válasza stevve (#14884) üzenetére


spiritex
veterán

General
Unique ID: 199357284573747166594661871092684465992
(0x95FAD0FF8A3C6F9AA6A197625B56A748)
Complete name:
J:\Filmek\!HD\Planet.Earth.2006.HDDVD.Remux.1080p.VC-1.Rus.Eng\Planet.Earth.01.From.Pole.to.Pole.2006.HDDVD.Remux.1080p.mkv
Format: Matroska
File size: 7.38 GiB
Duration: 51mn 10s
Overall bit rate: 20.6 Mbps
Encoded date: UTC 2008-02-23 12:33:26
Writing application:
mkvmerge v2.1.0 ('Another Place To Fall') built on Aug 19 2007 13:40:07
Writing library: libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID: 1
Format: VC-1
Format profile: AP@L3
Codec ID: WVC1
Codec ID/Hint: Microsoft
Duration: 51mn 10s
Bit rate: 19.3 Mbps
Width: 1 920 pixels
Height: 1 080 pixels
Display aspect ratio: 16:9
Frame rate: 23.976 fps
Original frame rate: 29.970 fps
Chroma subsampling: 4:2:0
Bit depth: 8 bits
Scan type: Progressive
Scan order: Top Field First
Compression mode: Lossy
Bits/(Pixel*Frame): 0.389
Stream size: 6.91 GiB (94%)
Language: English

A hangsávok gondolom nem érdekesek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14895) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#14849) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szomorúan tapasztaltam, hogy a béta MPC-HC-ban nem működik a külső audió fájl lejátszás, illetve bugos a magas bitrátájú videók lejátszása. Stabilra váltottam, az jó.

Na, mégis visszaváltoltottam a Bétára, a stabilban meg a V-Sync volt elég vacak.

(#14896) stevve válasza spiritex (#14894) üzenetére


stevve
nagyúr

Lehet, hogy a remux miatt van, magas lehet a hang bitrátája, ha valóban remux. Vagy talán az mkv miatt a Win codec nem jól kezeli - sokáig nem is ismerte, csak az ffmpeg Vc-1 dekóderrel lehetett értelmesen VC-1-et lejátszani.

Amúgy maga a videó rendben van, bár ezek az általános adatai, a kódolásról nem nyilatkozik.

(#14897) kkalman88


kkalman88
csendes tag

Sziasztok!Egy olyanban tudnátok segíteni,mert sztem lehetséges,hogy 1.2ghzes(l1 32k,l2 1m)mobile celeron msi wind notebookon full hd filmek lejátszása szaggatásmentesen.(intel gma 128mb+128mb ram,2gb ram) lehetséges-e,ill. létezik-e olyan nagyon gyors kis gépigényű kodek,amivel lejátszani lehetne 1080ban?

KK

(#14898) kkalman88 válasza kkalman88 (#14897) üzenetére


kkalman88
csendes tag

Mert pl. 720p-t elvisz szaggatásmentesen

KK

(#14899) WonderCSabo válasza kkalman88 (#14897) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát, ez nem hiszem, hogy menni fog. Mindenesetre első hszben szereplő MPC-HC + Overlay mixer + CoreAVC kodekek asszem a legkisebb erőforrásigényű kombó.

(#14900) F34R


F34R
nagyúr

azt a piros ízét ami kiírja az infókat mpchc-ban azt hogy lehet elővarázsolni , erre lennék kíváncsi ref.frames.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.