Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77401) ricsik


ricsik
őstag

Ha az erősítőn 80Hz-en van a sub crossover-e, akkor a sub-on hova tekerjem a tekerőt?
Nincs rajta LFE állás, csak 140Hz-40Hz.

Olvastam vagy itt, vagy a másikban valamit erről, hogy talán jobb a sub-on is belőni valami 80Hz környékét, mert az egyik máshogy enged át, mint ahogy a másik vág?
Nem teljesen értem :)
Köszi

(#77402) krx21 válasza ricsik (#77401) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem a sub-ot ebben az esetben tekerd maxra, 140hz-re.
Így biztos belefér a LFE és a crossover is…
A SUB ilyenkor 140hz alatt továbbít hangot, de mivel te 80hz-nél vágsz és az LFE jel is kb. 120hz-től van, így az a lényeg, hogy beleférjen biztosan a 140Hz-be…

[ Szerkesztve ]

(#77403) bisiz válasza Zsömica (#77400) üzenetére


bisiz
tag

Nagyon elégedett vagyok. Szomszéd mondjuk nem értékelte tegnap a tesztet, de lassan úgyis tervezunk házba költözni :D

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#77404) bisiz válasza b. (#77399) üzenetére


bisiz
tag

Rendben! Egyelőre ma még sajnos nem jutottam el oda, hogy teszteljek.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#77405) Zsömica válasza bisiz (#77403) üzenetére


Zsömica
aktív tag

:D

(#77406) ricsik válasza krx21 (#77402) üzenetére


ricsik
őstag

Rendben, köszönöm.

(#77407) SPEA válasza VoidXs (#77338) üzenetére


SPEA
aktív tag

Szia!
A MultEQ-X gondolom az audyssey kevés mintavételi pontja miatt "futottak még" kategória a részletesség tekintetében. De hogy lehet, hogy a színpadkép viszonylatban relatíve jól szerepel? A Cavernnel megtámogatott MultEQ-X milyen viszonylatban van egy alap audyssey XT32-es, 3-4 ponton mért korrekcióval szemben? Mi van ha egy MultEQ-X -es Denon 4500h -t megtámogatok még egy minidDSP 2x4 HD -val?
Gondolkozom, hogy megveszem az EQ-X licencet. Amúgy ez most hogy működne? MultEQ-X bemérés a saját Denon mikrofonjával (akkor meg kéne venni a kalibrált Denon mikrofont(?)), a fájlt betöltöm Cavernbe, az helyrepofozza, vissza Denonra és örülés?
Van Umik mérés Cavernnel és az van feltöltve a MultEQ-X alkalmazásba?

[ Szerkesztve ]

(#77408) VoidXs válasza SPEA (#77407) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A színpadkép a késleltetés és a hangerő beállításának pontosságától függ, és mivel a MultEQ-X az egyetlen a listán, amivel lehet 0.01 ms és 0.01 dB pontossággal állítani, ezért kapta meg ezt az értékelést. A részletessége viszont siralmas, ahogy az összes többi Audyssey terméknek is. Azokat a hibákat meghagyták, és hiába állítod be, nem azt fogod kapni, ami a fájlban van spektrum. Továbbá eddig még csak egy ember tesztelte a MultEQ-X exportot, és az nem én vagyok, ezért nem tudom garantálni, hogy működni is fog, pláne nem azt, hogy jól.

Úgy működik, hogy a Cavern ad egy MQX fájlt, amit be kell töltened és mérés nélkül átküldeni az AVR-re.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#77409) jambiyya válasza VoidXs (#77394) üzenetére


jambiyya
őstag

Értem, logikus amit írsz. Amúgy korábban az volt a mondás (vagy csak félreértettem valamit), hogy azért vágjuk 120 fölött, hátha valami lelkes hangmérnök odakevert valami magasabb frekit.
Most megnéztem, nálam 180Hz-en van. Mehetne 250-re is (az a max.)?

(#77410) VoidXs válasza jambiyya (#77409) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem igazán tudnak oda keverni, mert sokszor maga a kódolás levágja. Persze van kivétel (pl. Dolby Amaze), de amúgy is ritka, zavarónak pedig nem zavaró.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#77411) treo80 válasza I'am Dony (#77358) üzenetére


treo80
csendes tag

keresednek megfeleloen egy kis szosszenet.
elso impresszio hogy meglehetosen nagy egy elsosorban nappali celra hasznalt szobaban :)
meg boven bejaratasi fazisban van de azert kiprobaltam nehany filmjelenetnel is mar. yt-rol ment egy orat ezen kivul egy 20-45hz sweep, amig kutyat setaltattunk :) nem lehet megmaradni bejaratas alatt. Ahogy kulfoldi forumokon is irtak a Predatorrol, a haz integritasat is lehet vele ellenorizni :D rezgett, tukor az eloszobaban, internet doboz a falon, bejarati ajto, stb... :D
Egyik elso zene amit hallgattam egy Hans Zimmer song volt: [link]
Ami rogton erezheto es szamomra eddig nem tapasztalt elmeny volt az egyreszt az ero az also regisztereknel, plusz hogy mennyire pontos (hozzateszem nincs is rendesen belove meg) de kva gyors. Igazi klub hangulatot teremtett szobaban. Tulajdonkeppen ezzel az egy track-el megvett a Predator kilora :D

Filmeken is tetszik, egeszen "mozis" hangzasa van. Pl. Prey azon jelenetenel mikor a medve szalad fel a dombra az indian lanyhoz, a lepteinek a sulya fenomenalisan jo… de a Maverick repulos reszei is baromira tetszttek jok voltak. Tovabbi reszletesebb tapasztalatokat is megosztok majd, egyelore meg folytatom a bejaratast addig nem akarok messzemeno kovetkezteteseket levonni. REL azt mondja hogy a bejaratassal kb 6dB-t erosodik a hang szoval az is valtozoban van meg.

Mellesleg visszakotottem a Yamaha RX-A1080-at es ugy erzem hogy sokkal jobb beallitasokat talaltam igy megsem adom el. Majd megy a Sony eladosorba 😊

(#77412) powerup2 válasza treo80 (#77411) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor megérte számodra hogy nem 1508 van hanem az új 1510 :) öröm olvasni amiket irsz. Ha teheted vegyél még egyet belőle :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77413) I'am Dony válasza treo80 (#77411) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi a leírást, örömmel olvastam és nagyon jól hangzik! Sok kellemes órát kívánok hozzá! Próbálok nem elcsábulni az Arendaltól, pedig pont ma kaptam egy marha jó ajánlatot a 1510 re és akkor leírod ezt... :D

(#77414) powerup2 válasza I'am Dony (#77413) üzenetére


powerup2
addikt

Hát nálam is hallottad milyenek :) igaz azóta be lettek járatva.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77415) I'am Dony válasza powerup2 (#77414) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen persze, onnan az emlék és nagyon jó volt hallani. Nagyon jó dobozok, erősek, gyorsak, mégis észrevétlenek és nem uralkodnak. Mindemellett nagyon jól integrálhatók.

(#77416) powerup2 válasza I'am Dony (#77415) üzenetére


powerup2
addikt

Bejáratva még jobbak lettek tényleg az megy hogy a nagy kedvenc fileimet újra kellett nézni többször.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77417) treo80 válasza I'am Dony (#77415) üzenetére


treo80
csendes tag

Lehet hogy esetleg be kene ugranod ujra powerup2-hoz egy kavera... :)

Nem hiszem hogy rossz lora tennel kulonben az Arendal-al. Azert a port-osoknak mas hangjuk van (nem rossz ertelemben). Egyik ebben jobb masik abban. Nem kialtanam ki en se ultimate gyoztesnek a Predatort, inkabb az igaz ra hogy amit tud, azt viszont nagyon. Ahogy tudjuk a port-osoknak megvan az elonyuk is de a hatranyuk is azert. En szerettem volna hogy zenere is penge legyen plusz eleg nagyot szoljon azert mozin is. Ugy erzem ezeket nekem boven hozza. Szerintem a HT1205 utobbira nem lett volna tuti mind2re. Zenere nyilvan igen.

(#77418) treo80 válasza treo80 (#77417) üzenetére


treo80
csendes tag

Kicsit ertelmetlenre sikerult a vege. Szoval a 1205-nel feltetelezem szignifikansan erosebb (nem hallottam), de a 1508-hoz kepest is erezheto a jelentos erofoleny. Ahogy JH mondta is az egyik videoban, a 1508-at elkezdik 650W kornyeken lassan visszafogni, mig a 1510-et elengedik kb 980W-ig. Elmeleti peak talan 1600W korul van. Igy azert mar nem kifejezettem 200W a teljesitmeny kulonbseg.

(#77419) powerup2


powerup2
addikt

Ha már Rel akkor egy kis John Hunter video [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77420) treo80 válasza powerup2 (#77419) üzenetére


treo80
csendes tag

koszi, ezt en is nem sokkal a posztolas utan fedeztem fel ma, de meloban vagyok, nem volt meg idom megnezni/hallgatni.
Cim alapjan John ulhetne akar tomjenfustben is :D

(#77421) powerup2 válasza treo80 (#77420) üzenetére


powerup2
addikt

Én is melózok itthonról csak nincs mit csinálni :D ritka pillanatok :P

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77422) treo80 válasza powerup2 (#77421) üzenetére


treo80
csendes tag

Nice :) Akkor enjoy, majd du en is behozom a lemaradast :)

Ismeri valamelyikotok esetleg a Focal Chora 600 sub-ot? [link]
Ha igen, szivesen veszek barmilyen velemenyt :) Egyik baratom szandekozik ilyet venni, de sosem hallottam rola igy sok tampontot nem tudtam neki adni.

(#77423) I'am Dony válasza treo80 (#77417) üzenetére


I'am Dony
őstag

Előbb-utóbb visszatérek, úgy is lesz még állítani való, ha meglesz a 3. Predátor.
Ott mi lesz ... :D .
Hát nálam is eldőlt a dolog, pontot tettem rá. Akár honnan nézem, az összes pro-kontrát mérlegelve nekem jobb választás az Arendal, így az maradt a befutó.
Visszatérve a kisebb REL-re, szerintem nagyon jól döntöttél. Azok gyerekjátékok a 1510 -hez képest. Az akciós árukon marha jó vételek voltak és jó kis szubok, de más világ.

(#77424) powerup2 válasza I'am Dony (#77423) üzenetére


powerup2
addikt

Hát lehet akkor már plusz kettő jön párosan szép az élet :D . Plusz lehet kiharcolok valami jobb akciót és akkor még jobb lesz a vétel.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77425) treo80 válasza I'am Dony (#77423) üzenetére


treo80
csendes tag

huhh jah na az brutal lesz...akkor meg lehet hogy en is beugrok egy listening sessionre :D :D :D
Jol tetted. Biztos f@sza lesz meg egyebkent gondolom otthon is siman van x napod amig ha nem jon be barmi, visszakuldheted. Itt francot nem kerdeznek csak kuldik a refund-ot. Ettol fuggetlenul nem csinalok belole nagy sportot habar 2 erositot mar visszakuldtem, igaz kulonbozo cegektol vettem :)

Mennyi helyet kell/tudsz hagyni a hatso slot-oknak lelegezni majd? Feltetelezem az nem problema nalad.

[ Szerkesztve ]

(#77426) I'am Dony válasza treo80 (#77422) üzenetére


I'am Dony
őstag

Focal Chora 600 :N :N :N
Nem hallotam, de elég az adatlapja.

(#77427) I'am Dony válasza powerup2 (#77424) üzenetére


I'am Dony
őstag

Amit írtam elég jó, nyugodtan hivatkozz rám.

(#77428) treo80 válasza I'am Dony (#77426) üzenetére


treo80
csendes tag

ez no-no-nak hangzik :)
pontosan mit mond neked az adatlap? :) nekem semmi igazan riasztot, de nem is vagyok olyan rutinos roka...bocs farkas mint te, valoszinuleg ;)

(#77429) I'am Dony válasza treo80 (#77425) üzenetére


I'am Dony
őstag

Lesz rá 60 napom, hogy teszteljem és ha mégsem akkor küldik érte a futárt. Pont ezért csak 1 db.-t rendelek először aztán, ha nagyjából OK. akkor jöhet a 2. is. Hátul elég volt a 1723 1V-nél is 8 cm., míg oldalt a hangusgárzónál elég a 10 cm. uh ezzel nem lesz gond.

(#77430) I'am Dony válasza treo80 (#77428) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen az.

Puissance de l’amplificateur: 600W Dynamic (300 W RMS)
Coupure à - 6 dB : 26 Hz
Réponse en fréquences (±3 dB) : 28 Hz à 270 Hz

Elég vérszegény zárt létére és a -3/28 Hz sem igazán acélos érték. Alap mozira persze jobb mint a semmi.

(#77431) powerup2 válasza I'am Dony (#77430) üzenetére


powerup2
addikt

Hát itt ami szegényes az a bizony a 300W RMS . Mondjuk szobába mérve jobb eredményt fog produkálni mint amit az adatlap mutat. De én nem venném meg. Focal nem tud valahogy jó subot csinálni csak a nagyon drága felső szériáknál vannak jók csak ott meg már azon az áron más márkába van sokkal jobb.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77432) treo80 válasza powerup2 (#77431) üzenetére


treo80
csendes tag

Koszi a valaszokat sracok. Igazabol zenere nezi. Mozira van neki egy regebbi B&W. Tarsashazban lakik Londonban igy a szomszedokat nem akarja gyilkolaszni nagyon :)
A frontjai B&W 603 S2-k de hianyzik az aljuk es azt tervezi megtamogatni valamivel. Tovabbitom neki az infot!

(#77433) powerup2 válasza treo80 (#77432) üzenetére


powerup2
addikt

Zenére kell akkor Rel irányába lökném ami zenére van kitalálva.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77434) daninet


daninet
veterán

Csak szerintem nagyon rossz sok sorozat 5.1 hang keverése? Persze nem várom, hogy egy sitcom szuper hanghatásokkal legyen telerakva, de némelyik olyan, hogy kb 40 perc idegesítően sok centerhangszóró és 1-2 jelenetnél max zene a frontokon és semmi más. Tuti nem a rendszeremmel van gond mert nézem pl az Expanse-t és az nagyon jól kevert főleg akcióknál.
Ted Lasso-t nézzük sztm az nagyon rossz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#77435) VoidXs válasza daninet (#77434) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez már leginkább a szolgáltatótól függ. A Netflix régen még a saját filmjei hangját is teljesen hazavágta kompresszorral, az Annihilation lemezes verzióján 12 dB (!) extra dinamika van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#77436) treo80 válasza powerup2 (#77433) üzenetére


treo80
csendes tag

Pontosan ezt tettem de az o fejevel nem tudok gondolkodni :)

(#77437) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Agyalok, hogy lehet kéne egy sub a meglévő rendszeremhez, remélem jó helyre írok, mert kicsit speciálisabb a helyzet.

Ugyanis egy sztereó rendszerhez lenne: Topping E70 + Eve SC208 stúdió monitorok. Ezekkel kb 38 Hz-nél vége a dalnak, és szeretném ha többet tudna, hogy kijöjjön minden filmek alatt. A terv az lenne, hogy a DAC-ra RCA-n kötném rá a subwoofert, a hangfalakkal párhuzamosan, amik XLR-en vannak. Feature-ök tekintetében szükség lenne ugye 40 Hz alatt LP filterre, fázis állíthatóságára meg ilyesmi, hogy össze tudjam hozni a sztereóval a mélyládát. PC-ről menne, tehát szoftveres DSP korrekció az természetesen lesz, most is van.

Árban a lehető legolcsóbbat szeretném, ezért valószínűleg a használt lenne a legjobb. De eközben azt is, hogy legalább 20 Hz-ig lemenjen, viszont nagy teljesítmény nem kell, így a DSP-s trükközős mélyládák miatt merem azt gondolni, hogy talán esetleg megúszható olcsón, mondjuk 200e körül. :DDD Pl olyasmivel, mint az SVS SB-1000 vagy PB-1000.

Hülye ötlet? :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77438) b. válasza daninet (#77434) üzenetére


b.
félisten

Vannak jól kevert hangok , pl a Prime -Gyűrűk ura sorozata elég jól szól, de ATV -s Alapítvány is bejön.
Pocsék hangok is vanna,k főleg Netflixen a magyar minőség tud extra szar lenni. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77439) lenox válasza lezso6 (#77437) üzenetére


lenox
veterán

En azt nem latom, hogy miert pont 40 Hz (80 pl. jobb lenne), illetve hogy miert jobb parhuzamosan kotni, ha van a subnak line outja is.

(#77440) lezso6 válasza lenox (#77439) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anno volt 2.1 rendszerem (Adam A7X + Sub8), ott rendesen a mélyládát használtam vágni, de egy olcsó mélyláda + komolyabb stúdió monitor szettel ez a setup nem feltétlenül fog jobban szólni, meg ugye akusztikailag is kérdéses, anno ezért váltottam 2.1-ről 2.0-ra. Persze próbát megér.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77441) Zsömica válasza lezso6 (#77440) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Mackie CR8S - XBT (?)

(#77442) proci985 válasza lezso6 (#77437) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Klipsch 112 van meg annyiert arra?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#77443) attila.86 válasza lezso6 (#77437) üzenetére


attila.86
tag

Ha nem ülsz/ültök végig film alatt sweet spot-ban, akkor inkább soundbart vennék ennyiért a cucc mellé (közé). SZVSZ nagyobb élményt adna filmnél ennyiért egy legalább Samu Q800 kategóriás bar, mint egy minőségi 2.1.

(#77444) Zsömica válasza attila.86 (#77443) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Soundbar..?? :Y Az csak játszónak való..!

(#77445) attila.86 válasza Zsömica (#77444) üzenetére


attila.86
tag

Persze, én is mondhatnám, hogy 2023-ban filmet nézni (hallgatni) 60 fok szélesen nem sweet spot-ban olyan, mint apukák a HS500-on 88-ban. Biztos több a teteje meg az alja, csak az élmény mégsem az igazi. De mint írtam, SZERINTEM.

(#77446) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok,

Egy technikai kérdésem lenne: vásároltam egy DHT-S517 soundbart, az ikeás malm komód mellett amin a TV is van, nemigazán van helyem, ezért a mélynyomót 90 fokkal elfordítva, a tv-mögé tettem. A túl nagy bass nem fontos, szóval nem annyira az a lényeg, hogy bass mennyiség szempontjából ez mennyire jó vagy nem, hanem inkább, hogy egyéb hátránya ennek az elhelyezésnek van-e? A bútor stabilan van, szóval nem rezeg, rázkódik stb. Szóval a bass mértékén felül (ami így is kielégítő), voltaképp bármi hátrány fakadhat ebből?

Egy ilyen képem van csak róla, a mély ezen nem látszik, de ott van a TV bal oldalánál, kifelé néz az elejével, a bal irányba, a reflex nyílás pedig befelé néz a TV mögötti térbe. (viszonylag szellős ott egyébként, a faltól kb van 40cm is a panelig)

(#77447) lezso6 válasza Zsömica (#77441) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ömm, az egy nagyon gagyi kis mélyláda, 42 Hz-nél van a -3 dB. :DDD Mostani 2.0-mnak ugyanez 35 Hz-nél van. Én meg 20 Hz-et szeretnék. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77448) Zsömica válasza attila.86 (#77445) üzenetére


Zsömica
aktív tag

No de ezt egy soundbarral sem fogod tudni megváltani..! :N

(#77449) lezso6 válasza attila.86 (#77443) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor mégegyszer. :D Jelenleg van egy viszonylag komoly (újonnan 600e / pár árkategóriás) sztereóm van, amit mindenre is használok, s filmek miatt ki akarom terjeszteni az alsó határt 20 Hz-ig olcsón. Egy soundbar nem értem hogy jön ide. Nem is nagyon fog mélyebbre menni, mint a mostani rendszerem, hangminőségre pedig inkább no comment. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77450) lezso6 válasza proci985 (#77442) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van még 230e körül. De annak is "csak" 24 Hz-nél van a -3 dB-je. :B Ilyen specet tud az Eve saját mélyládája, a TS112, ráadásul az passzív radiátoros. Viszont az 450e. :U :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.