Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) ripla válasza bepken (#9598) üzenetére


ripla
őstag

Szerencsére ez PS5-ön van meg, a Decken inkább csak az indie cuccokat meg a kis költségvetésű játékokat tolom. Belegondolva, olyan játékaim vannak a Decken, amik az asztali PC-re soha nem voltak még felinstallálva. :D

[ Szerkesztve ]

(#9602) Skynet258 válasza ripla (#9601) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam is ez van, egy Dredge-et vagy egy Dave the Diver-t sosem tettem volna fel PC-re, aztán milyen jó kis játékok. Mondjuk én gondolkozom, hogy a PS5-öt eladom, annyi konzol van itthon hogy totál felesleges, nincs is ennyi időm játszani. Ha szigorú akarok lenni akkor a Deck is kicsit felesleges, de home office-ban előkapni és kicsit tolni valamit üresjáratban... áhh biztos, hogy marad. :D

https://geekpulse.hu

(#9603) consono válasza 30z.Samu (#9588) üzenetére


consono
nagyúr

Szuper! :) És itt a hétvége is, jó játékot!

"In God we trust. All others must bring data"

(#9604) 30z.Samu válasza frankdelgado (#9597) üzenetére


30z.Samu
félisten

De, már fél óra használat után gondolkodtam rajta...

Viccelek. :DDD

(#9599) tl-x: Tegnap ugyan nem tudtam sokat nyomkodni, de az idő alatt nem éreztem, hogy bántaná a szemem. Ma szerintem kicsit több időm lesz, tegnap kb csak annyit tudtam vele foglalkozni hogy letöltögettem a játékokat, amiket ki akarok rajta próbálni.

(#9603) consono: Igen, vasárnap lesz is időm valószínűleg nyüstölni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9605) ripla válasza Skynet258 (#9602) üzenetére


ripla
őstag

A PS5-el én is így vagyok, van hogy hónapokig be sem kapcsolom.

(#9606) jcrk válasza 30z.Samu (#9604) üzenetére


jcrk
tag

Elég gyorsan előjön ha nem bírja. Nekem 20 perc után már érezhető volt, utána már rövidebb idő alatt is előjött. Ha ennyi idő alatt nem tűnt fel akkor nem hiszem, hogy gond lenne

(#9607) Lmh válasza 30z.Samu (#9604) üzenetére


Lmh
őstag

Grat!
Na de már nálad is kezdődik a jelenség, "nem volt időm, csak letöltögettem a játékokat, de majd játszom ám".
;] sokan vagyunk így ezzel. :P

i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9608) 30z.Samu válasza Lmh (#9607) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az a baj, hogy panel nettel mire letöltök egy Doom-ot, egy God of War-t vagy egy GTAV-öt, addigra lemegy a nap. :D De sokkal gyorsabban tölt le mindent, mint az LCD.

Más: Resident Evil 4 magyar szinkron április közepén érkezik! :C

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9609) frankdelgado válasza 30z.Samu (#9608) üzenetére


frankdelgado
őstag

Én meg falusi parasztnettel xoptam, 100 megás..szerinted? :)

(#9610) nincsnév007 válasza frankdelgado (#9609) üzenetére


nincsnév007
őstag

A 100 mega már falusi netnek számít? :(

(#9611) yodee_ válasza nincsnév007 (#9610) üzenetére


yodee_
őstag

Épp akartam reagálni Én is... Az én agyamban a "falusi net" fogalma a Telekom 5-10 mbps DSL

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9612) 30z.Samu válasza frankdelgado (#9609) üzenetére


30z.Samu
félisten

Itt is 150-es van, otthon 500-as volt. :D

Sic Parvis Magna

(#9613) chris0000


chris0000
őstag

én is néztem, h este nekem is wifin ilyen 10-20 megával jön csak, hiába van gigabit netem.
nekem se tudja a wifi 6E szabványt a routerem, h gyorsabb legyen, gondoltam majd állítgatok vmit a rendszeren, de most megnéztem direkt délelőtt, és simán jön 50-60 megával.. le is szedtem pár játékot a deckre. létezik, h estére így leterhelődik, és nincs sávszél?

[ Szerkesztve ]

(#9614) chris0000 válasza chris0000 (#9613) üzenetére


chris0000
őstag

...az itt a gond.. megnéztem most az aztali gépemen, ahol ki tudja maxolni kábelen, és egyből 130 megával kezdte el a letöltést és fixen tartja..

[ Szerkesztve ]

(#9615) Skillet


Skillet
addikt

Sziasztok. Eladtam a Switch-et, nem igazán volt az én világom.
Vennék másik handheld konzolt, de bizonytalan vagyok.
Ally és Deck Oled van terítéken... De egyelőre nem tudok dönteni. Hátha köztetek van olyan, akinek mindkét géppel van tapasztalata.
99%-ban virágbolti játékokkal lenne használva.
Köszönöm :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#9616) Shade45 válasza Skillet (#9615) üzenetére


Shade45
senior tag

"99%-ban virágbolti játékokkal lenne használva."

Ally.

(#9617) Semin válasza Skillet (#9615) üzenetére


Semin
senior tag

Szerintem írj privit eldiablo fórumtársnak. Neki mindkét géppel van elég sok tapasztalata. A te preferenciáid alapján belövi neked melyik a jobb választás.

(#9618) Lmh


Lmh
őstag

Mi az a virágbolti? :B :U

i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9619) jcrk válasza Skillet (#9615) üzenetére


jcrk
tag

Ha vrágbolt és nem kell a steamdeck "konzol feelingje" akkor Windows. Természetesen deckken is lehet csak kicsit körülményesebb. Windowsos handheldből én a legion GO-t szerettem egyedül

(#9620) jcrk válasza Lmh (#9618) üzenetére


jcrk
tag

Warez

(#9621) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Na, kicsit tesztelgettem a gépet, letöltöttem pár játékot, de még ezzel nem tudtam mindent kipróbálni, amit akartam. Ahogy elnéztem, Windows driver-el nem sikerült még haladnia a Valve-nak. Ami azért is fura, mert novemberben írták hogy jön a többi. Lehet nem is akarnak vele már foglalkozni…? Na mindegy, ahogy az első észrevételemnél írtam, a gép lényegesen könnyebb, mint az LCD, meg is lepődtem. Úgy emlékeztem, hogy az LCD nehezebb volt, továbbá végre olyan sebességgel tölt a gép, ami az LCD-nél is jó lett volna és nem visít a ventilátor, miközben letölt valamit a gép. Apropó ventilátor, a gép lényegesen halkabban üzemel és az üzemidő is jobbnak tűnik az LCD-hez képest, ami hatalmas piros pont. A gombok úgy emlékszem hogy nem voltak ennyire "hangosak" az előző gépemnél. Nem rossz minőségű, de a Dual Sense után meglehetősen hangosnak tűnik. A kijelző brutálisan szép! Sejtettem hogy lesz különbség az LCD után, de minden várakozásomat felülmúlt. Játékok teljesítményénél lényeges különbséget nem vettem észre, elvileg 10%-kal erősebb az OLED. Mégis a kijelző végett sokkal fluidabbnak érződik az a játék is, ami 30fps-re van lock-olva. Ahol meg tudsz 60+fps-sel játszani, az mesébe illő. Sose GTAV-öztem 70 és 90 fps között, de qrva jó élmény még úgy is hogy nem igazán engedi valamiért a grafikát állítani. Vagyis engedi és elvileg alkalmazza is, de mire visszatérsz a játékba visszatér az alap beállításokhoz, ami szerinte jó. Egyedül a felbontást engedte változtatni, mindegy, Deck-en így is jól néz ki. Próbáltam még a Doom-ot, a Resident Evil 2-t és a 4-et. Doom-ot szerintem végig fogom játszani, mert akkora élmény 70+ fps-sel tolni azt is, hogy kedvet kaptam hozzá Deck-en. :D Feltettem még a Chiaki-t, sikerült hozzá olyan vezérlőkiosztást találni, ahol működik a Trackpad is ill. bekapcsoltam a haptikus rezgést. Durva, hogy milyen tűéles a Deck-en a gép, mintha natívan játszanám. :Y

Hirtelenjében ennyi tapasztalatot szereztem, próbáltam volna mondjuk a Fortnite-ot Windows alatt, de nincs még mindenhez driver. Örülök hogy végül az OLED mellett tettem le a voksom, így kellett volna először kiadni a gépet.

Sic Parvis Magna

(#9622) ripla válasza 30z.Samu (#9621) üzenetére


ripla
őstag

A hardveren kívül mindent cseréltek benne, és az optimalizáció miatt még jobb lett a teljesítmény. Kijelző, nagyobb aksi, irányítókarok, minden. A ventilátor is egy másik márka, halkabb verzió, de még a hátlapi csavarok is Torx csavarok az eddigi Philips helyett, fémtokban hogy ne sérüljön a műanyag fedél.
Amúgy grat, ezt már ne add el. :D

[ Szerkesztve ]

(#9623) 30z.Samu válasza ripla (#9622) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bizonyos értelemben a hardvert is, mert kisebb a csíkszélessége. :B
Köszi, ez egy darabig már marad. :D

Sic Parvis Magna

(#9624) nincsnév007 válasza 30z.Samu (#9621) üzenetére


nincsnév007
őstag

" LCD-nél is jó lett volna és nem visít a ventilátor, miközben letölt valamit a gép" Ezt hogy érted? én ha nagy játékot töltök le akkor éjszakára oda rakom az éjjeli szekrényemre és mondhatni a fülem mellett van de szerintem még a ventilátor be se kapcsol. :D

[ Szerkesztve ]

(#9625) 30z.Samu válasza nincsnév007 (#9624) üzenetére


30z.Samu
félisten

Miközben töltött le az LCD, a gép melegedett és pörgött a venti.

Sic Parvis Magna

(#9626) nincsnév007 válasza 30z.Samu (#9625) üzenetére


nincsnév007
őstag

játék módban? érdekes, én egy kb hete töltöttem le a fh5-t 150 gb, reggelre töltötte le de nem hallottam a venti hangját még mondtam is magamban basszus nem megy a ventriláror, :DDD és itt volt mellettem az éjjeli szekrényen a gép. asztali módban néha fel pörög pár másodpercre.

(#9627) 30z.Samu válasza nincsnév007 (#9626) üzenetére


30z.Samu
félisten

Játék módban, aha.

Sic Parvis Magna

(#9628) Skillet válasza Shade45 (#9616) üzenetére


Skillet
addikt

Én is erre jutottam magamban, de azért gondoltam rákérdezek.

#9617Semin
Rendben, írok neki.
Köszi

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#9629) Skillet válasza 30z.Samu (#9621) üzenetére


Skillet
addikt

Chiakit mi miatt raktad rá, PS4?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#9630) cami][us válasza nincsnév007 (#9624) üzenetére


cami][us
senior tag

Egyszer újra kellett húzni a rendszert és amíg egész nap töltött, ment a Stanley Parable, a keddi achievement-ért. :DDD

(#9631) tl-x válasza 30z.Samu (#9621) üzenetére


tl-x
őstag

Szuper! Gratula a géphez! :C Mi a neve annak a kiosztásnak chiaki alatt?

(#9632) 30z.Samu válasza Skillet (#9629) üzenetére


30z.Samu
félisten

PS5.

(#9631) tl-x: PS Remote a kiosztás neve, a tapipad gombot biztos érzékeli, de hogy a “simizést” is, azt még nem tudom.

Sic Parvis Magna

(#9633) Skillet válasza 30z.Samu (#9632) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem PS4 van, de sosem sikerült rendesen beállítani a chiaki-t. Nagyon szaggat, nem tudom, hol lehet a gond. Lehet a hálózattal van baj?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#9634) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom egy decken, de mivel nem tudom előre mennyit használnám, így kezdésnek lehet itt az hardverapron vennék egy LCD-t. Aki OLEDre váltott, megérte az upgrade?
Főleg a halkabb hűtés és jobb akku tetszene abban, de igazából ahova vinném ott úgyis nálam van a powerbank, szóval lehet nem éri meg kizárólag a kijelző miatt majdnem dupla annyiért az OLED újonnan.
Elég nagy backlogom van régebbi cuccokkal, úgyhogy nem is biztos hogy játszanék friss AAA játékokkal.
Tudom ez jóval nagyobb, de kicsit a PSP vibe hiányzik régről, azt nagyon szerettem :)
Egyszer régebben megpróbáltam egy inteles tablettel (amit beraktam egy kontrollerbe) felidézni, de az nem jött be, nagyon hiányzott egy touchpad (a virtuális meg sok helyet elvett), így pl az ally kiesik.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#9635) 30z.Samu válasza Bdanyy (#9634) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én csak személyes tapasztalatom alapján tudok nyilatkozni. Ha nem adtam volna el kb fél éve az LCD-t, akkor nem biztos hogy megvettem volna most az OLED-et. De most hogy van lehetőségem birtokolni egyet, én azt mondom hogy ha nincs még Deck-ed, akkor mindenképp az OLED-be érdemes fektetni, mert nem csak a kijelzőt cserélték le hanem a motorháztető alatt is újratervezték a gépet. Sokkal kiforrottabb, csendesebb és jobban is bírja egy töltéssel. Viszont az OLED-nél többeknél felmerült hogy bántja a szemét és ezért kényszerültek eladni és venni egy másik LCD-t.

Sic Parvis Magna

(#9636) ripla válasza Bdanyy (#9634) üzenetére


ripla
őstag

Az OLED megjelenéskor kevesebbe került, mint amennyi az LCD volt a megjelenése napján, nem sokkal, de olyan 10-15 ezer forintról beszélünk. Jelenlegi árfolyamon az 512 gigás olyan 225 ezer huf körül van, az LCD-ből a 256 gigásért olyan 240 valamennyit fizettem. Szóval már ezért IS megérte, többet kapsz kevesebbért.

Nekem volt LCD is, azt karácsonyra elajándékoztam és lett helyette az OLED. Nekem minden szempontból megérte váltani, már csak a fél generációs ugrás miatt is, gyakorlatilag mindent jobbá tettek a motorháztető alatt, nevezhetjük Deck 1,5-nek is. :)
A gép meg fullosan visszaadja a kézikonzol hangulatot, és mivel Steam rendszer van rajta, bekapcsolod, beállítod az alap funkciókat (nyelv, wifi csatlakozás, ilyesmi), utána bejön a Steam rendszere és tökugyanazt fogod látni, mint asztali gép előtt, ami azonnal használható és tökéletesen működik, nem akad, nem lagol, teszi a dolgát. Egyiken abbahagyod, folytatod a másikon, hiba nélkül megy (feltéve ha aktív a játékban a felhő mentés).
Ha az a vágyad hogy így játszhass gyakorlatilag majdnem az összes Steames játékoddal, akkor hajrá.
Aztán ha már mélyebben beleásod magad, akkor rájössz, hogy ennél sokkal többre is használható, monitorra köthető, emulátorokat futtathatsz róla (Nintendo vagy épp PlayStation), asztali módban böngészni is lehet rajta vagy csak simán netezni, stb. Egy hordozható PC a kezedben. Ha meg nem is használod túl gyakran, az sem probléma, bármikor bekapcsolhatod. Nekem is volt hogy hetekig nem használtam, aztán meg minden másnap. Nincs ezzel semmi baj, elvan a tokjában. :)

[ Szerkesztve ]

(#9637) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#9635) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Tényleg a 30 fps fluidabb? Nem nagyon birom a 30-at már 40-el toltam anno mindent a sima lcd decken :)

(#9638) ripla válasza Bazsi1987 (#9637) üzenetére


ripla
őstag

A kérdés nem nekem szólt, és a választ sem tudom, viszont az OLED már tud 90 fps-t is, szóval én ott már szinte mindent 60 fps-re teszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#9639) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#9637) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én annak érzem, de lehet placebo.

Sic Parvis Magna

(#9640) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#9639) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

30 FPS-en kisebb lett az input lag, videó.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9641) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#9640) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tényleg, korábban is mutattad ezt a videót. Valahogy kiesett. :B

Sic Parvis Magna

(#9642) Bdanyy válasza 30z.Samu (#9635) üzenetére


Bdanyy
addikt

és #9636 ripla

Köszi a részletes válaszokat! Igen, nagyon gondolkozom rajta, hogy lehet jobb lenne az az OLED :D
A beállításokkal szívesen elszórakozom, meg kiváncsi vagyok mi hogy megy, de azért az a konzolos feeling tetszene, amikor csak épp játszanék (windowson is biztos lehetne valami hasonlót csinálni, pl big picture modeba felvenni a 3rd party cuccokat, de itt jobban rá vagy kényszerítve).
Windows az anticheates multi miatt "kell" csak néhány játékhoz, nem? Nem tervezek rárakni, de LCDhez volt csak driver normálisan még amikor utánaolvastam.
Ha nem steamtől hanem pl innen aprórol veszek, hogy lehet a garit intézni?

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#9643) zombei válasza Bdanyy (#9642) üzenetére


zombei
aktív tag

Elvileg tudni kell mikor, meg milyen steam accról volt rendelve, mást nem kérdeznek.

Igen, OLED-nél nincs mindenhez win driver, meg ahogy halad szerintem nem is lesz már.

(#9644) 30z.Samu válasza zombei (#9643) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bennem is ez merült fel, november óta eltelt több mint negyed év és nincs előrelépés. Szóval lehet, hogy nem foglalkoznak vele.

Sic Parvis Magna

(#9645) tsiga18


tsiga18
tag

Feleségemtől kaptam évfordulónkra egy 64GB-os decket, most állítgatom be :))
Ally is van mellette, kiváncsi vagyok melyik fog jobban tetszeni

(#9646) 30z.Samu válasza tsiga18 (#9645) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez igen! Hatalmas gratula! És a Deck-hez is! :C

Sic Parvis Magna

(#9647) frankdelgado válasza tsiga18 (#9645) üzenetére


frankdelgado
őstag

Na majd egy összehasonlítást dobhatnál, ilyen "egyszeri felhasználó szemszögéből" megközelítéssel!!

(#9648) tsiga18 válasza frankdelgado (#9647) üzenetére


tsiga18
tag

Eddig tetszik, hogy bekapcsoltam, 5 percet frissített, bejelentkeztem és már ott volt előttem a steam könyvtáram. Meggyőzött, hogy ez tényleg "célhardver" játékra.

Rendeltem egy 512GB Samsung Evo microSD-t, szerdán lesz nálam, egyelőre arra telepítek majd. Pár hétig nyomkodom így, aztán egy SSD cserét is megejtek benne, 512GB lenne a cél abból is

(#9649) chris0000 válasza tsiga18 (#9648) üzenetére


chris0000
őstag

hi. ez az SD kártya mennyi?

(#9650) tsiga18 válasza chris0000 (#9649) üzenetére


tsiga18
tag

Gyorsan kellett, így 18500 az Aqua-ból
Sebességben néztem, hogy alig marad el az Evo plus a Pro plus kártyáktól, de árban van nagyobb különbség

(#9651) cami][us válasza tsiga18 (#9650) üzenetére


cami][us
senior tag

Nekem mindkettő van. Kb félévente újra kell gyalulni az fájlrendszert írási hibák miatt, de néha elég az fsck is. A sebesség irreleváns.

(#9652) nincsnév007 válasza cami][us (#9651) üzenetére


nincsnév007
őstag

az sd kártyát?

(#9653) JSaN válasza cami][us (#9651) üzenetére


JSaN
addikt

Az SD kartyat? Nekem 1,5 eve be van tolva egy Samsung evo plus 512gb kartya. Tele jatekokkal, de sose volt problema vele. :F

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#9654) Semin válasza cami][us (#9651) üzenetére


Semin
senior tag

Nem futtatsz véletlenül OP rendszer (WIN) ezekről a kártyákról? Mással még nem találkoztam ami hazavágna fél év alatt egy SD-t.

(#9655) cami][us válasza JSaN (#9653) üzenetére


cami][us
senior tag

Talán kifogtam egy szarabb kártyát. Az inode allokációs hibák párosával jönnek, mint a rendőrök. :DDD A 256-ossal nem volt gond, de az gyorsan a telefonba került.

(#9656) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

kicsit off, de talán többen érintettek vagytok itt is, ezért itt kérdezem :)

emlékeim szerint anno az Epic Store-ban ingyen be lehetett húzni a Death Stranding-et, amit én akkor meg is tettem. aztán emlékszem valami balhéra, hogy az Epic véletlenül a Director's Cut verziót rakta ki ingyen, nem a Standard verziót - azóta egyébként csak a Director's Cut verzió érhető el náluk....aztán feltételezem, hogy ebből adódhat az, hogy most le akartam tölteni, de nincs a könyvtárban :(

ezzel egyedül vagyok vagy más is tapasztalta?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9657) bepken válasza bepken (#9656) üzenetére


bepken
veterán

tárgytalan, bocsi.... én voltam a béna :DDD megvan a játék

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9658) ripla válasza bepken (#9656) üzenetére


ripla
őstag

Ha rányomok az ikonjára, felajánlja a telepítési lehetőséget. Nekem is az ingyenes ajándékból lett meg. Az más kérdés, hogy PS5-ön már végigvittem.

(#9659) chris0000


chris0000
őstag

hi. a Shadowrun Returns is teljesen jól megy decken, minden kézre áll, legalábbis nekem..
a jobb oldali touch pad az egér. próbáljátok ki.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.