Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) mrx1212 válasza dannyl (#27539) üzenetére


mrx1212
tag

Köszi a véleményt és Killer01 neked is!

Én is a Nokian WR D4 felé hajlottam de most már tuti ez lesz!

Már csak egy megbízható bolt kellene ahonnan beszerzem esetleg nem tudtok valamit?

Fontos lenne hogy friss Dot számos legyen 2018 évi gyártású legyen mind a négy és persze azonos hetű is,ezt egyébként ha beírom megjegyzésbe figyelembe szokták venni a boltok?

(#27552) Vgabor92 válasza mrx1212 (#27551) üzenetére


Vgabor92
tag

Szia!

[link]

őket csak ajánlani tudom!

(#27553) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Hyundai Tucson-ra Milyen téli gumit ajánlanátok?Síelni nem járunk,főképp csak belföldön közlekedünk.
Méret.245/45/19
Érdemes most megvenni,vagy kb ezek az árak lesznek a tél beálltával is?

(#27554) peppe79 válasza mrx1212 (#27551) üzenetére


peppe79
senior tag

Megfelelő tárolási körülmények mellett elvileg nincs jelentősége, hogy idei, tavalyi, vagy tavaly előtti gyártásúak az abroncsok...legalábbis a Michelin és az ADAC tesztjei alapján az első 3 évben nem volt kimutatható kémiai változás.

Egy másik teszt pedig arra mutatott rá, hogy egy gumiabroncs évi 19 ezer kilométer futása, "normál" időjárási viszonyok mellett; 17 év öregedési folyamattal egyenértékű, megfelelő tárolás (fénytől és nedvességtől védve, állandó szobahőmérsékleten) mellett.

(#27555) mrx1212 válasza Vgabor92 (#27552) üzenetére


mrx1212
tag

Köszönöm ! :DD :C

Ez jónak tűnik,ami best hogy nem kell a gyártási évet kérdezgetni és könyörögni miatta hisz látható a gumik mellet hogy milyen gyártási évben és héten készült!

Én szeretem azért ezt ha friss gyártású a gumi, hisz ha már kifizetek érte nem keveset akkor már hagy döntsem el én hogy milyen gumit kérek!

(#27557) Qru válasza tomama (#27553) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó drága méret! Belépőszinten Hankook W320 vagy esetleg Barum Polaris 5. De inkább a Hankook a Barum nagyon új, még nem nagyon van róla tapasztalat...

#nincsbennetarcsi

(#27558) HussarF válasza peppe79 (#27554) üzenetére


HussarF
addikt

Akkor ez igazából egy bő egy éves használt abroncsnak felel meg ;]

Sztem is túl van spilázva ez a DOT kérdés. Amikor a kocsin van az abroncs, akkor nem ideális tárolási körülmények között van, hanem szélsőséges terhelést kap. Ahogy, ezek szerint, valakik számszerűsíthették, az abroncsnak átlagban bőven több, mint 10 évnyi öregedésnek felel meg egy szezon a kocsin. Ilyen erővel akkor egy szezon után el lehetne dobni... nonszensz.

(#27559) bul07 válasza HussarF (#27558) üzenetére


bul07
nagyúr

Tárolással van a gond, nem az anyagával
2-3évnyi rossz tárolás ami gond lehet, és nem arra értem hogy napra teszik hanem deformálódik ami szemre nem mindig látható

Ha számít hogy mondjuk a téli gumikat ki hogy tárolja kb7-8 hónapig akkor hogyne számítana több év tárolás

Na meg ugye ki hogy használja ott is számít
Ha megnézem hogy én havonta menyit megyek kb 6-800Km nekem egy szett nyári gumi 45e Km futással 7.5évig kibírná, akkor hogyne számítana még mondjuk +3év

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27560) Reggie0 válasza tomama (#27553) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem W320 van 255/35/19-re. Szerintem nagyon jo, sok siterepre is jarok vele szerte az alpokban.

(#27561) HussarF válasza bul07 (#27559) üzenetére


HussarF
addikt

Nem azt mondtam, hogy irreleváns a DOT, de messze nincs akkora jelentősége. Egyetértek azzal, ami a cikkben le van írva.
Ez a deformáció sztem ugyanakkora baromság, mint rápörögni arra, hogy 3 hónapos a gumi 2 hónapos helyett. Az abroncs arra van kitalálva, hogy deformálódjon. Milyen iszonyú terhelést kap ahhoz képest, amikor a kocsin van, mint ha mondjuk oldalt fektetve rápakolnak 10 másik gumit?
Mutasson már valaki bizonyítékot arra, hogy egy így tárolt gumi eldeformálódott és miután feltették, megnyomták 2 feletti barral, kimutatható volt a teljesítmény csökkenés. Kizártnak tartom, hogy van ilyen.
Amúgy meg ha autón van a gumi, akkor sztem 5 szezonnál többnél felrakni már nem érdemes, nekem furcsa az, hogy te 7. szezonra is felraknád. Az 5 szezonnal meg pont belül vagy az ajánlott időtartamban még ha 3 éves DOT-tal is vetted

(#27562) Reggie0 válasza HussarF (#27561) üzenetére


Reggie0
félisten

Arrol nem is beszelve, hogy a mm-es nagysagrendu elteresek a felniben siman megszokott jelenseg Mo-n, meg a szervizek sem szolnak, hogy talan meg kene csinalni, mert ez az atlagos. Ha ott nem zavarja senkit, akkor majd vegen pont a rugalmas gumiban levo hibat fogjak eszrevenni, felteve, hogy van egyaltalan.

(#27563) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Erről vélemény?

(#27564) alázógyík válasza máyköl (#27563) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez nem lenne jobb?

(#27565) sharp4


sharp4
őstag

Erre vki?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#27566) rbalint88 válasza sharp4 (#27565) üzenetére


rbalint88
addikt

gyári méretet kell venni, pont. erre kb bármi jó. olyat nézz, ami tesztekben jó volt szárazon és vízen.

(#27567) sharp4 válasza rbalint88 (#27566) üzenetére


sharp4
őstag

Milyen márkát típust ajánlanátok? Gyári méretet veszek mindig. Ezen már túl vagyunk!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#27568) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Téli gumit keresek köv. paraméterekkel:
245/45 R18 XL
Sokat megyek (napi 150km) az út 90 százalékában 90-120 km/h között.

Mit ajánlotok? Conti TS 850 P XL láttam és tetszene is, Yokohama-t (V905) ajánlják még nekem.

:R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#27569) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Angol autoExpress 2018-as téli gumi teszt: [link]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27570) alázógyík válasza FireFox1996 (#27569) üzenetére


alázógyík
őstag

Michelin CC+ nem gyengén beárazta a téligumikat. :Y

(#27571) stickermajom válasza alázógyík (#27570) üzenetére


stickermajom
addikt

:K

TS860 alatti árban lehet egy szett CC+ kéne nekem inkább a magyar télre.

[ Szerkesztve ]

(#27572) Qru válasza Cold5 (#27568) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Michelin Alpin 5-t vennék mert jó téli gumi és a kopásállósága is jobb mint a Contié.

#nincsbennetarcsi

(#27573) FireFox1996 válasza alázógyík (#27570) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

hogy lehet 100% fölé értékelni??? :Y

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27574) alázógyík válasza FireFox1996 (#27573) üzenetére


alázógyík
őstag

Az adott tesztfajtában első helyen végzett téligumihoz mért eredménye.

(#27575) FireFox1996 válasza Qru (#27572) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Miért nem Alpin 6-ot, ha az már egy újabb fejlesztésű?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27576) Qru válasza FireFox1996 (#27575) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert abban a méretben nincs Alpin 6 meg azért sem, mert nem láttunk még róla tesztet. Biztos nem lett szar de látatlanban akkor sem vállalnám be...

#nincsbennetarcsi

(#27577) Reggie0 válasza FireFox1996 (#27573) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszeru: Mivel ez egy teligumi teszt, igy a legjobb teligumi kapja a 100%-ot es ha ezt egy nem teligumi tulteljesiti, akkor az 100%-nal tobbet kap.

(#27578) HussarF


HussarF
addikt

Michelin CC elég jól szerepelt. Bennem csak az a gondolat vetődött fel, hogy ugye ezekre a tesztekre mindig új gumikat visznek. Újonnan nagyon jól szerepel. De egy szezonális gumihoz képest, ami egyfajta terhelésre van tervezve és csak azt kell kiállnia, nem öregszik jobban egy 4évszakos, ami kap mindent?
Megnéznék mondjuk egy olxan teszet, ahol mondjuk 25k km futás után, 3. éven vannak tesztelve a szezonális gumik, meg a 4 évszakosak. Ez ugye 3 nyarat vagy telet jelentene a nyári/téli gumiknak, míg a 4évszakosnak 3 nyarat + 3 telet. De a futás ugyanaz lenne. Vajon ugyanolyan jó lenne a 4 évszakos? Vagy gyorsabban veszíti el a tulajdonságait?

(#27579) qnadam válasza HussarF (#27561) üzenetére


qnadam
veterán

amikor vettem négy új goodyear nyárit, akkor az egyikről kiderült pár km alatt, hogy üt, és nem lehet kicentrírozni a kereket vele. gariban cserélték, szencsére ott vettem, ahol szerelték. nem mondom, hogy a tárolás miatt volt deformált, de nem is zárnám ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27580) Qru válasza HussarF (#27578) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez engem is érdekelne. 3 éves a CC-m, felajánlom egy teszt erejéig. :D

#nincsbennetarcsi

(#27581) athomi válasza HussarF (#27578) üzenetére


athomi
veterán

Egy ilyen teszt annyira nehezen kivitelezhető, hogy valószínűsítem továbbra sem is lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#27582) Reggie0 válasza HussarF (#27578) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt leszamitva, hogy vizben kanyarodasra 57%-ot kapott, ami azert kilogoan szar.

(#27583) Nikaré


Nikaré
őstag

Igaz már téli szezon jön, de szeretném kérni, hogy akinek van tapasztalata
nyári e típussal Hankook K125 Ventus Prime 3 azt szívesen veszem.

(#27584) HussarF válasza athomi (#27581) üzenetére


HussarF
addikt

Sztem házon belül egy-egy gyártó simán meg tudná csinálni, csak akkor mindig megy az, hogy biztos manipulálták. Felteszik a céges kocsikra mondjuk a Michelin Primacy-t, a másikra a Pilot Sport-ot, a harmadikra a CC-t, aztán 25k-30k múlva leszedik és összehasonlítják. Nyilván olyan kocsikra kéne tenni, amik kevesebbet futnak, hogy ebbe a 25-30k-be beleférjen kb. 3 szezon.

(#27585) athomi válasza HussarF (#27584) üzenetére


athomi
veterán

30.000 km után a különböző gumik különböző profilmélységgel rendelkeznének, továbbá hogy sikerül elérned hogy a gumik hasonló mennyiségű UV fürdőben vegyenek részt? Így akarod összehasonlítani őket?

(#27586) HussarF válasza athomi (#27585) üzenetére


HussarF
addikt

Profilmélység nem számít amíg megvan egy bizonyos szint.
Miért kéne azonos mennyiségű UV-ban fürödniük? Pont az a lényeg, hogy a 4 évszakos többet kap, mert egész évben fent van. De meg lehet azt is csinálni, hogy több autót szerelnek fel, hogy ezzel reprezentatívabb a minta.
Nem teszt körülmények között sincs két ugyanolyan előéletű abroncs. Ennek az lenne a lényege, hogy az ésszerűség keretein belül legyenek hasonlóak. Pl. ugyanolyan idősek legyenek, ugyanolyan futásteljesítménnyel, amit hasonló idő alatt futnak be. Meg mind utcán állós legyen pl.

(#27587) grizlisandor válasza Nikaré (#27583) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nekem az van az autón, nagyon összehasonlítási alapom nincs, én elégedett vagyok vele. Szerelőim panaszkodtak, hogy zajos a futóműve az autónak. Átnézték minden szép és jó, ránéztek a gumira és közölték, hogy megvan miért. :B

(#27588) Nikaré válasza grizlisandor (#27587) üzenetére


Nikaré
őstag

69dB hangos?
Ezt nem gondoltam volna, hiszen általában ez a zaj az átlag, ha jól látom más gyártók paraméterei között.

(#27589) Reggie0 válasza Nikaré (#27588) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy bent mit hallani az erosen autotol fugg.

[ Szerkesztve ]

(#27590) Qru válasza Nikaré (#27588) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kívülről mérik a hangosságát a guminak, az hogy belül mennyire hangos fül és autó függő erősen (pl mennyire jól hangszigetelt az adott autó).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27591) bul07


bul07
nagyúr

Most hogy olajcsere volt és alá kellet menni a kocsinak észrevettem hogy a első kerekek belső oldaláról elmaradtak a centir súlyok, ragaszó anyag olyan mint a kétoldalú ragasztószalag az ott maradt a felnin de a súlyok elvesztek

Éreztem én hogy 120 felett ráz kicsit, de olyan ritkán mennyiek ennyivel vagy többel hogy gumishoz nem mentem, most már legalább tudom az okát
Már nem is viszem el hanem majd a téli szett felrakásánál a nyáriakat is megforgatják

Viszont megfordult a fejemben egy összeesküvés elmélet

Nem lehet hogy direkt gyártják ilyen selejtre ezeket a súlyokat hogy minél többször keljen gumishoz járni?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27592) Qru válasza bul07 (#27591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A ragasztó a gyenge de ugye kap hideget-meleget (szó szerint), vizet...

#nincsbennetarcsi

(#27593) FireFox1996 válasza bul07 (#27591) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A télin felnimre nem ragasztva van felrakva, hanem olyan patentos megoldás, hogy rá lehet pattintani a szélére. Most próbáltam leszedni a 4 kerékről, mert festeni akarom a felniket, és fogóval is nehezen jöttek le.
(A nyárin már ragasztásos megoldás van)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27594) stickermajom válasza bul07 (#27591) üzenetére


stickermajom
addikt

"Már nem is viszem el hanem majd a téli szett felrakásánál a nyáriakat is megforgatják"

Centrírt felrakás előtt szokták ajánlani a gumisok, nem leszedéskor. Ha amúgy is viszed majd tavasszal hozzájuk én akkor csináltatnám frissen.

(#27595) bul07 válasza stickermajom (#27594) üzenetére


bul07
nagyúr

Tavasszal nem vinném csak feldobnám mert külön felnin van
Aló helyében csak nem kér több súlyt tavasszal :)

(#27592) Qru

Ez oké
De minkét első kerékről belülről
Ősszintén a hátsó kerekeket nem is néztem lehet onnan is

Sok éve használnak ragasztós súlyokat, nem hinném hogy nem lenne meg már régóta ami bírja az ilyen igénybevételt
Én arra gondoltam vagy valami selejtes olcsó súly volt, vagy direkt gyengébb

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27596) sharp4


sharp4
őstag

185/60 R14 méretben Hankook Winter Icept RS4 W452, vagy Barum Polaris 5 a jobb választás?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#27597) HussarF válasza FireFox1996 (#27593) üzenetére


HussarF
addikt

Lemezre van felpattintós, könnyűfém felnire ragasztanak.

(#27598) stickermajom válasza bul07 (#27595) üzenetére


stickermajom
addikt

Az úgy más. :K

Biztos amúgy, hogy leestek és nem a maradék ragasztót látod, amit nem szedtek le rendesen egy előző centrírnél?

(#27599) FireFox1996 válasza HussarF (#27597) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem tudtam, de jogos, mert könnyűfém felnire nehéz felpattintani.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27600) Bozso68 válasza Nikaré (#27583) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem a Qashqai-n elöl, a Peugeot 307 kombin mind a 4 keréken az van. Meg vagyok elégedve vele, szárazon, nedvesen, kanyarban is jól tapad, sportosan vezetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.