Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem első körben felni, utána gumi kérdésben.
Van egy Seat Altea 2004 1.6MPI autóm, acélfelnin, téli gumival vettem.(sajnos a nyári szettet nem adta a tulaj)
Jelenleg 205/55R16 BARUM POLARIS3 van rajta, elvagyok vele, talán a hangja furcsa nagyobb temponál.
Ismerősöket kérdeztem, hogy mit ajánlanak, hogy vegyek csak nyári gumit vagy alufelnit is.
Megkaptam, hogy ezekre a "jó" békés megyei utakra felesleges az alufelni, mert ha történik valami, nehéz/macerás csináltatni, bezzeg az acélfenit meg akár egy samuval is kiigazítják. ;]
Szépnek szépek a seat felnik, de ha tényleg könnyen sérül, akkor elengedem.
Ha ennyire nem kell túlaggódni, akkor mire kell figyelni alufelni vásárlásakor, milyet nézzek az autómra?
Gumi meg az idei ADAC teszt felső 5 közül választok egyet és jó lesz?

(#24852) lazac_


lazac_
tag

Üdv.

2006-os Honda City-re (puttonyos Jazz) szeretnék új nyári gumit és alufelnit. Jelenleg gyári 14"-os lemezeim vannak, a gyárija 15"-os alu 6Jx15 ET51 volt állítólag, azonban 6JJx15 ET45 méretű gyári 6Gen Honda Civic VTI felnit, próbálnék fel. Kérdezném, hogy 6mm nyomtávszélesítés belefér oldalanként, illetve feltehetően fog-e kelleni új csavar?
10-12e km/év, óvatos, főként városi menet, külön téli szett mellett milyen halk/puha futású gumit ajánlanátok?
Illetve gumiból 175/65R14 ->185/55R15 gyári méretre váltsak, vagy 190/50R15 is mehet, ha netán olcsóbb?

(#24853) Qru válasza grizlisandor (#24851) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gyári alufelnik elég masszívak (cserébe sajnos elég nehezek) csak az ilyen olcsó alufelnik amik sérülékenyek. Én a helyedben egy használt de jó állapotú gyárira lőnék.

Gumiból meg igen a felsőházból (top5) bőven jó ha választasz bár azért differenciálnék, hogy sport vagy túra gumit akarsz-e.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24854) tboldi


tboldi
nagyúr

Rendesek ezek a németek. :K

(#24852) lazac_: Jazz-re elég gyakran szoktak VTI-felniket tenni, szerintem a City-nél sem lenne gond. Gumiból én maradnék a 185-ösnél. :)

[ Szerkesztve ]

(#24855) Qru válasza lazac_ (#24852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradj a gyári méretnél. :K

#nincsbennetarcsi

(#24856) Tibko8


Tibko8
senior tag

Ez az oldal megbízható?

(#24784) Kornel
Inkább veszek 2 garnitúrát. Én még nem bízok ezekben a 4 évszakos gumikban. Egyébként ezt a váltóméret különbséget kicsit eltudod mondani hogy ha nagyobbat veszek mitől rosszabb? :R

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24857) elithun válasza Tibko8 (#24856) üzenetére


elithun
őstag

Megbízható.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#24858) Qru válasza Tibko8 (#24856) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek:

- Mivel a futómű a gyári méretű abroncsra lett tervezve, az ettől való eltérés esetén az abroncs félrekophat, s ezzel együtt a futómű is meghibásodhat, az autó pedig elveszítheti a stabilitását.

- A hajtáslánc, a váltófokozatok kiosztása is gyári abroncs méretnek megfelelően lett kialakítva. Ha a gyáritól eltérő méretet használunk, csalni fog a kilométeróra, és megnövekszik az autó fogyasztása.

- A gumiabroncsgyártók garanciát az autók gyári méretére és kizárólag a pontos váltóméretére vállalnak. Ha ezt nem tartjuk be, búcsút inthetünk az ingyenes hibaelhárításnak.

#nincsbennetarcsi

(#24859) -FreaK- válasza Qru (#24855) üzenetére


-FreaK-
veterán

Milyen problémát okoz, ha a 185/55 helyett 195/50 van fent? Csak mert gumiban jóval drágább az előbbi méret, kb. +25%.

Szerk. hupsz, csak egyet kellene vissza olvassak? :D

[ Szerkesztve ]

(#24860) Tibko8 válasza Qru (#24858) üzenetére


Tibko8
senior tag

Okés köszi a felvilágosítást :)

Meg is rendeltem 155/70 13 lett. Most is ugyan ez a méret van fent. Meg 2 000 olcsóbb is lett. :)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24861) focvis válasza Mágus2 (#24850) üzenetére


focvis
veterán

Ha nincs már fagyveszély felétek, akkor itt az ideje; én kicsit cidriztem az elmúlt egy hétben a nyárik miatt.

A műanyag küszöbtoldat ilyen volt mindig, a másikon is; így gyári.

(#24862) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hogy van most a P Zeroval?! Van ugye a regi minta, amit mar vagy 10 eve lehet venni, ezt latom a gumis aruhazakban is. Es jott az uj P Zero, ami teljesen mas mintazatot kapott, de nem talalni egyik aruhazban sem. Miert? Csak az autogyartok kapjak?

Don't Tread On Me

(#24863) Qru válasza MPowerPH (#24862) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cseheknél már elérhető, itthon még én sem láttam.

mod:

Amúgy megbízható bolt, innen rendeltem a CC-ket, mert azok is később kerültek bevezetésre itthon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24864) focvis válasza MPowerPH (#24862) üzenetére


focvis
veterán

Pirelli PZ4-ként rákeresve dobott ki pár találatot az árukereső, gondolom, később több lesz. [link]
Szerk: gugli még több találatot ad ("Pirelli PZ4 site:.hu").

@ (#24854) tboldi: nem hiába... cool. :)

@(#24851) grizlisandor: +1 a használt, szép állapotú gyárira. 16" vagy 17" bőven jó Mo-n.

[ Szerkesztve ]

(#24865) molnarpeter válasza grizlisandor (#24851) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Habár a rendszeres útvonalakon a jobb állapotban évő n járok, azért Nógrádban is van rossz út bőven. Simán 15" acél bontott felni, meg egy szett gyári dísztárcsa szvsz :) Egyszer elkaptam én is egy csúnya kátyút, gumi kuka volt, de a felni pár kalapáccsal mért ütést követően megmenekült (és itt egyben be kell valljam, a nepper 1,5 centivel kisebb sugarú gumival adta az autót anno, emiatt is csípődhetett ki az abroncs). Ha alu mellett döntesz, akkor is valami kisebbet keresnék.

[ Szerkesztve ]

(#24866) MPowerPH válasza focvis (#24864) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez lesz az! Itt meg Pirelli P Zero SC vagy LS -nek irjak. Gyoker angoloknal alig van.... A mereteimben meg nincs azonos. :(((
Gondolom az nem jo, ha hatulra RSC megy, de elore csak "seal inside", ami ugye egy sima XL, belul egy tomito reteggel? Bar en nem latom, hogy milyen negativuma lenne a dolognak, de talan majd felvilagositotok.

245/35 & 275/30 R20 -bol egyebkent is alig van valasztasi lehetoseg. Talan Evo 2 -bol, vagy SC6 -bol tudnek ra teljesen megegyezo szettet rakni, Pirellibol van meg ez a felig felemas, es ennyi.
Evo 2 -rol azt olvastam, hogy bizony nehez autokon nagyon gyorsan elkopik. Van, akinek 13k km alatt elerte a kopasjelzot... Tehat hiaba olcso, ha evente kell belole 3 garnitura hatra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24867) focvis válasza MPowerPH (#24866) üzenetére


focvis
veterán

Itt sincs? Nem tudom követni, hogy milyen autód van épp, a gumi-méretét végképp nem.
Közben szerkesztetted, ebből van a kívánt méretben: [link]

A második kérdés - részemről - nagyjából passz; talán a nem egyforma rugózás lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#24868) MPowerPH válasza focvis (#24867) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van, csak nem aruljak a netes shoppok. Ellenben talaltam Asymmetric 3 ROF -t, elore hatra. Talan ez lenne a legjobb egy nehez sedanra, es akkor igy megmaradna az a biztonsag, hogy nem kell automentot hivnom, ha defektet kapok.

Egyebkent most akarok rendelni egy 20" -os felnigarniturat, arra keresek rendes gumit. Jobbnak latom igy, mint 3 napig lerakni az autot egy muhelyben, hogy a gyari, teljesen atlagos 19" -os felniket kigorgozzek, homokszorjak, es powder coat -oljak. Pluszban hatul 4,5mm -esek a gumik, tehat nyar elejen mar csereerettek lesznek. Elol meg okesak, olyan 6mm korul vannak, de csak egy Goodyear Excellence BMW szereleses garnitura, ami a remap utan keves lett, mert meg 3. -ban is siman keresztbe all az auto, ha lepadlozom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24869) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nem tudok dönteni, hogy milyen gumit vegyek a Jazz-re.. most két külön szettem van, de mivel évi kb. 2-3e Km körül megyek (saccoltam), ezért négy évszakosra váltanék.
Az egyik szett az 15-ös felni (és 195/50-es gumi), a másik pedig 14-es felni (és 175/65-ös gumi), viszont az a baj, hogy a 15-ös felni tetszik, a másik nem, így inkább azt tartanám meg.

Össze írtam, hogy milyen gumi árak vannak a gyári 185/55, valamint a 195/50-es méretben, így akkor maradna a nekem tetsző 15-ös felni. Ugye a 195/50-es gumi méret annyira nem ajánlott, de viszont olcsóbb.
Az árakat úgy néztem, hogy ahol volt árukeresős oldala, ott a legolcsóbb, de megbízható plecsnis boltot választottam, mindezeket persze szállítási költség nélkül.

185/55 R15
Michelin CrossClimate+ XL 185/55 R15: 27 826 Ft/db összesen: 111 304 Ft
GOODYEAR Vector 4Season Gen-2 82 H: 25 690 Ft/db összesen: 102 760 Ft
Vredestein Quatrac 5 H 185/55R15 H: 23 420 Ft/db összesen: 93 420 Ft
Kleber QUADRAXER 2 185/55R15 82 H: 21 667 Ft/db összesen: 86 668 Ft
NEXEN 185/55 R15 82H N-Blue4S WH17: -

195/50 R15
Michelin CrossClimate+ XL 195/50 R15: -
GOODYEAR Vector 4Season Gen-2 82 H: 19 690 Ft/db összesen: 78 760 Ft
Vredestein Quatrac 5 H 195/50 R15: 17 530 Ft/db összesen: 70 120 Ft
Kleber QUADRAXER 2 195/50 R15 82 H: 16 200 Ft/db összesen: 64 800 Ft
NEXEN 195/50 R15 82H N-Blue4S WH17: 15 312 Ft/db összesen: 61 248 Ft

Elég jelentős különbségek vannak azért árban. Nyilván a legjobb a 185/55-ös CC+ lenne, de ilyen kis futás mellett nem tudom mennyire éri meg költeni rá.

Lenne egy harmadik lehetőség is esetleg, eladom mindkét felni szettet (érnek egyáltalán valamit? nem túl újak), veszek egy nekem tetsző 14-es felni készletet, arra meg ezt a gumit:

175/65 R14
Michelin CrossClimate+ XL 175/65 R14: 17 650 Ft/db összesen: 70 600 Ft

Ti melyik lehetőséget választanátok? :)

[ Szerkesztve ]

(#24870) tboldi válasza -FreaK- (#24869) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én most 185-ös CC+-okat rendeltem szintén Jazz-re. Holnap érkeznek, ha minden jól megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#24871) focvis válasza MPowerPH (#24868) üzenetére


focvis
veterán

meg 3. -ban is siman keresztbe all az auto, ha lepadlozom

Akkor jól sikerült a csipsz. :D

Nem ismerem az aktuális Goodyearokat; régen kedveltem őket, de egy F1 GSD3 kapcsán elment tőlük a kedvem. Vélhetően csak a forgásirányos nyári mintákkal nem vagyok kibékülve.

(#24872) rbalint88 válasza focvis (#24871) üzenetére


rbalint88
addikt

azért volt honnan :) az 535d eleve erős,272 ló és 560Nm, azt lazán lehet 350 ló és 700Nm közelébe írni...

(#24873) Qru válasza -FreaK- (#24869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

185/55R15
Kleber QUADRAXER 2 185/55R15 82 H: 21 667 Ft/db összesen: 86 668 Ft

vagy

175/65 R14
Michelin CrossClimate+ XL 175/65 R14: 17 650 Ft/db összesen: 70 600 Ft

Nekem a Jazz-en 175/65R14 van és bőven elég, komfortosabb is mint a 15"-os felnivel.

#nincsbennetarcsi

(#24874) tboldi


tboldi
nagyúr

Van bármi hátránya a mozgó gumiszerelőknek (azon kívül, hogy talán drágább)? Gondolok itt arra, hogy az imbolygó autóban esetleg nem lesz pontos a centrír, vagy valami ilyesmi.

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy jobb lenne összepárosítani a felniket és a gumikat még a péntek folyamán, aztán szombaton felszerelném őket az autóra saját kezűleg a tanfolyamon. Most lesz az utolsó gyakorlatunk, úgyhogy ha igénybe akarom venni a csápost, akkor most kell.
Csak legyen olyan gumis, aki tud vállalni rövid időn belül. Gép lenne a tanműhelyben, de sajnos a tartozékok (szelepek, súlyok) hiányoznak, csak egy-két kiszuperált lemezfelni és gumi van, amin lehet gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

(#24875) Qru válasza tboldi (#24874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Imbolygás? Nyugi nem menet közben centríroz. ;]

Amúgy nincs gond velük, már több ismerős próbálta teljesen ok.

#nincsbennetarcsi

(#24876) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

Hello!

Melyiket a jobb szerintetek?

Firestone Roadhawk XL

Hankook VENTUS PRIME 3 K125

köszönöm! :R

(#24877) tboldi válasza Qru (#24875) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Az imént hozta a futár a CC+-okat, mindegyik 4917-es DOT. :))

(#24878) Qru válasza tboldi (#24877) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyors vt. Szuper. :C Hol gyártották őket?

mod:

szabonorbkk: Milyen méretben?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24879) tboldi válasza Qru (#24878) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt nem is néztem még. :B

(#24880) nandow


nandow
aktív tag

Jövő héten fel lehet már rakni a nyári gumikat? Vagy esetleg erdemes még várni, lehet jön még hó? :D
Előrejelzés szerint már talán nem lesz olyan durva idő...

(#24881) Qru válasza nandow (#24880) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ír havat és ugyan jövő héten még lehet hajnalban fagy de napközben már nem (30 napos előrejelezés). Szóval simán.

#nincsbennetarcsi

(#24882) molnarpeter válasza nandow (#24880) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elvileg lesz csapadék, ha nem hidegebb helyen jársz, akkor szerintem fel lehet tenni :) Flottásokon is most kezdik a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#24883) tboldi válasza Qru (#24878) üzenetére


tboldi
nagyúr

Made in Germany.
Közben szereztem gumist is, mozgót, holnap du. jön. :D

Képek

[ Szerkesztve ]

(#24884) Qru válasza tboldi (#24883) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ez nem változott, az enyém is német gyártású.

#nincsbennetarcsi

(#24885) nandow válasza Qru (#24881) üzenetére


nandow
aktív tag

És molnarpeter

Köszi!
Bp-n vagyok, ráadásul hétköznap áll az autó. Jövő hétvégén megyünk haza vidékre (Szeged környéke).

Tud valaki olyan gumist, aki a frissen felújított felniket nem sérti meg? Ár másodlagos, ha tényleg úgy vigyáz a felnikre mint a hímestojásokra.

(#24886) blakey válasza nandow (#24885) üzenetére


blakey
titán

gumipark, Lurdy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24887) molnarpeter válasza nandow (#24885) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Római gumi, III. ker. :)

(#24888) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Egy kis tapasztalat Apollo 4 évszakosról. Asszony verdáján ('02 VW Beetle 1.9TDI) 1 éve használjuk. Minden körülmények közt elégedettek vagyunk vele, hétköznapi közlekedésre bőven megfelelő. Hét elején kapott egy defektet egy kátyúnak köszönhetően, a gumi sajnos nem javítható, mert az oldalfala sérült. Vettünk is újat, a gumis javaslata alapján csak 1-et, mert még viszonylag újak a gumik. Majd mire új gumi felszerelésre került eszembe jutott, hogy van ezekre valami garancia. Apollo gumikra 2 év gari van mely a gyártó oldalán regisztráció ellenében igénybevehető. Adnak is egy újat és a szerelést is állják. Nálunk majd a pótkerékre fog kerülni, mert azon még a gyári '01-es conti gumi van.

(#24889) molnarpeter válasza Brumi˘ (#24888) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hibás abroncs megvan még, el tudtátok vele indítani a garanciális ügyet?

(#24890) Brumi˘ válasza molnarpeter (#24889) üzenetére


Brumi˘
addikt

Megvan, holnapra meg is érkezik majd a gumishoz az új és a sérült ellenében meg is kapjuk.

(#24891) tomcsi23 válasza Brumi˘ (#24890) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor a két új mehet fel a tengelyre, a használtabb meg a pótnak.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#24892) grizlisandor válasza Qru (#24853) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen gyári felnin gondolkoztam. Abroncs blog Nyáru gumi cikk(katt) alapján én sport gumit mondanák, mert a tervezett ~15k évi futás mellé, hadd kopjon, minthogy elöregedjen nem?

(#24864) focvis; (#24865) molnarpeter: Elfelejtettem írni az indító kommentemben, hogy gyárit meg R16 gondolkozok, az a gyári ajánlás(?), meg a téli szettem is akkora.

Amik szimpatikusak Altea(katt)Tolendo(katt)AlteaXL(katt) gyári felnik.

Nézegettem és van pár méretben alufelni, nekem mekkora kell? Googlival ezt az 5x112 osztókört találtam.

(#24893) MPowerPH válasza rbalint88 (#24872) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez mar a 313Le@630NM verzson. Most 384 lo, meg 730NM, ami korlatozva van 780-rol, hogy kimelje a valtot . :D

Mod: Ez F10, es abban is a 2. gen, elso 2 evben 299 lovas volt a 35D.

Lehet megis SC6 lesz, coupen anno imadtam, csak gyorsan elfogyott. Nem biztos, hogy akarom az RFT -t, talan az auto mozgasa, komfortja is javulna.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24894) rbalint88 válasza MPowerPH (#24893) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez mar F10 vagy az E60 vegebe is kerult ez a motor?

(#24895) szabonorbkk válasza Qru (#24878) üzenetére


szabonorbkk
csendes tag

215/45 R17 a gumi mérete

(#24896) Brumi˘ válasza tomcsi23 (#24891) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ez a terv. :K

(#24897) Qru válasza szabonorbkk (#24895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Hankook szárazon jobb a Firestone vizen, azt vedd amelyik neked fontosabb szempont.

Van itt egy friss teszt igaz kisebb méret mint ami neked kell de irányadónak jó: [link]

mod:

grizlisandor: Az nem nagy táv, arra mehet egy lágyabb sportos gumi is. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24898) Zolás


Zolás
addikt

Sziasztok. Gumit keresek 205/60/16 méretben, vagy váltóméretben, alufelnire. Egy Peugeot 407 autóra megy, fateromnak lesz, és eléggé megy is vele, 140-160 észre sem veszi. Olyat keresek, ami bírja ezt a tempót, és nem kopik el egy év alatt, kb 15k km-re számolok évente. Ha esetleg peremvédős lenne, az lenne a legjobb.
205/55/16 mennyire lehetne jó? Olcsóbb lenne sokkal.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#24899) forceberg válasza Zolás (#24898) üzenetére


forceberg
veterán

3%-on túli az eltérés, szóval nem igazán váltómérete...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#24900) trialboj


trialboj
őstag

Nem használ(t) valaki véletlenül ilyen abroncsot? Barum Brillantis 2

Érdekelne hogy a névben az utolsó szám mit jelent? Találtam egy 88T verziót x ért és egy 92T jóval drágábban... illetve láttam 91H-t is... ez mire vonatkozik? Ha 4000 ft al drágább a 90+os akkor nem érdemes azt választani?

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.