Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Dyno válasza macy (#11576) üzenetére


Dyno
veterán

Bővebben mit jelent az a hamachi-xlive reg?Egyáltalán menne ez hamachin?

(#11602) Lauda válasza Geryson (#11600) üzenetére


Lauda
félisten

Ja így már mindjárt más, előbb akkor félreértettem. Tehát ha úgy érzem valamit rögzíteni szeretnék ami megtörtént, akkor nyomjam le az f2-t és az előző 30-60 sec-et menti le. Thx, ez már okés. :K

Próbálgattam többféle felvevőprogit (camstudio, screenrecorder, game cam), hát elég kaki az összes. A frapsban meg az zavar, hogy leveszi az fps-t és marha nagy méretben rögzíti a cuccot. Nincs még valami jóféle progi, hogy én tudjam szabályozni mikor mennyit vegyen fel? :D

(#11603) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Az lenne a kérdésem hogy-hogy lehet a hamachin keresztül GTAIV-ni, mer Dyno kollégával akarnék jáccani és nem mükődik. Tudna valaki segíteni? Nagyon megköszönnénk!!!!!!! :)

(#11605) Vahur válasza Farkas23 (#11604) üzenetére


Vahur
tag

Nem kell Hamachival bonyolítani az életed csak azért hogy játszhass Dyno barátoddal. Ugyanazt az eredményt el lehet érni a játék multiplayer funkciójából is.
Sok embernek sikerült már itt a fórumon, de komolyan.

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#11606) Farkas23 válasza Vahur (#11605) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Ok, de nekünk nem eredeti a játék. Akkor is megy interneten?
Mer én ugy tudom h nem, és ezért akarunk lan-on jáccani.

(#11607) fsb1000 válasza Farkas23 (#11606) üzenetére


fsb1000
nagyúr

LAN-on megy a dolog rendesen, de valószinüleg azért nem tudnak segíteni ebben a homacsi izében, mert aki multizik, annak mind legális a játéka.

Ma ismét felhúztam magam a csittereken.
Elöször RANKED módban találkoztam egy inmortállal. (ilyen még nem volt...)
Kis anyazás után kilépett.

A másik:
A fiam haverja átjött, hogy elkérje a lemezt a telepítéshez.
A dolog rendben is lett volna, de megkértem, hogy a kulcsunkat ne használja LIVE-on.
Erre azt mondja: nem is akarta, mert Ő úgy is felrak minden játékára minden csitet és nincs rá szüksége...
Ehhh....

Tényleg ez a mentalítás kiskoruaknál????
És nem érti, hogy ezzel mások örömét és játékát rontja el.
Engem nem zavar, ha autoversenyben uccsó vagyok, de az igen, hogyha látom valaki 2x sebességel húz el mellettem a reptéri pályán ua. azzal az autóval, aztán a következő körben 1 (értsd egy) lövéssel kilő olyan messziről, hogy nem is látom még pedig 1920x1200 felbontással játszom egy 24" moncsin.
Rőhej...

Mi ebben a poén?

(#11608) Farkas23 válasza fsb1000 (#11607) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Ahha. És tudnál segiteni hohy-hogy oldjuk meg hogy működjön lanon hamachival?
Az amugy meg röhejes...

(#11609) fsb1000 válasza Farkas23 (#11608) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem, mert sosem használtam ezt a hamachit. Nem ismerem.

LAN-on is játszottam jópárszor.
Első belépő csinál szobát, a többi automatikusan csatlakozik hozzá.
Ha nem csatiznak, akkor valami háló hiba van.
Játék elött mindig ellenöriztem hogy a gépek látják-e egymást.
3-ból 2 gép wifis volt, de ment rendesen.

(#11610) t-shirt válasza fsb1000 (#11607) üzenetére


t-shirt
veterán

Én biztos nem mertem volna odaadni a gyári telepítőmet egy ilyen jó szándékú fiatalembernek :D

(#11611) t-shirt válasza t-shirt (#11597) üzenetére


t-shirt
veterán

#11597 Senki nem tudja mi a tényállás joy ügyileg?

(#11612) Mariann294 válasza fsb1000 (#11607) üzenetére


Mariann294
őstag

Csak kérdezni szeretném hogy te miért nem jáccol a stroyval? :U

(#11613) fsb1000 válasza Mariann294 (#11612) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom... nem érdekel.
Elvileg csak körös stratégiai játékot játszom, ha játszom... (CIV, COL)

Ez alól kivétel a COD sorozat (1,2,5), de azokban is csak az első pár pályát vittem végig és 99%-ban multiztam.

Ezeken kivül az utóbbi 6-8 évben csak a GT4 volt az a játék ami lekötött.
De ez is csak multiban.
Látam ahogy a fiam végig vitte a story-t, meg mesélgette, és megértem hogy örül neki, meg érdekes számára. De nekem nem az... Bocs mindenkitől aki szereti a játékot.

Nekem élvezetesebb multiban egy TDM vagy Race, vagy akár a rendörös játék is.
Nem kevésbé a free amikor csak ökörködünk vagy valami extrát kitalálunk.
Sokkal jobb emberekkel játszani, kooperálni, vagy akár ellenük küzdeni mint a gép ellen.

Olyan ez mint régen lemenni a térre és bandázni esténként.
Semmi komoly, de tudom hogy holnap is várnak a srácok és valami majdcsak lesz.
Nincs cél, nincs katarzis, nincs kötötség... ha megunom többet nem megyek, vagy másik térre megyek.

(#11614) fsb1000 válasza Mariann294 (#11612) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De hamár igy "személyeskedünk", akkor én is megkérdezném, hogy egy fiatal hölgy miért játszik ilyen játékkal?

Nem csak a helizés, de a gyilkolós része is elég jól megy neked.....
Két himzés között végzel a rossz fiúkkal? (vagy a rendörökkel?)

(#11615) Mariann294 válasza fsb1000 (#11613) üzenetére


Mariann294
őstag

Érdekes. :) Én oda vagyok az ilyen sok izgalommal teli dolgokért.Főleg a játékokért amikor teljesen beleélhetem magam és jó pár órára megfeledkezhetek erről a világról.Én ezért jáccom.Első rész óta FAN vagyok.Régi szép idők. :)

Emlékszem mindenkinek volt számitógépe csak nekem nem.Uncsitesómhoz járkáltam GTA 1,2-zni. :P :)

És hogy milyen volt a legelső gépem?486-os. :) Hogy szerettem. :B
Ja nem is ez volt a kérdés de fentebb válaszoltam rá. :)
Jó a multi sok a FUN megy az ökörködés ezerrel szeretem.Ezért jáccok a Project Torque-vel is (ingyenes autós MMO) az is nagyon FUN-os. :)

Két himzés között végzel a rossz fiúkkal? (vagy a rendörökkel?)

LOL! :DD Nem szoktam himezni. :DD

Amúgy a MAFIA játék volt a kedvencem.Hogy miért?Mert a story-ja fantasztikus!Teljesen beleéltem magam,még egy két könny csepp is elhullt. :))
Mostmár a GTA IV a nagy kedvenc.Majd meglátjuk milyen lesz a MAFIA II. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#11616) amdkiller válasza t-shirt (#11611) üzenetére


amdkiller
aktív tag

A joyos kérdés engem is érdekelne, nekem se megy, de a kormányom sem...

(#11617) Mariann294


Mariann294
őstag

Felmentem youtube-ra beirtam hogy: GTA IV Parody.
Hátha találok valami olyasmit amit előzőleg linkeltem.Na hát ezt nem kellett volna.2 perc alatt 260 lett a vérnyomásom.6 éves csecsemők jáccák azt hogy ő Niko és lő össze-vissza. :W
Bazz és tele van ilyen videóval.Nem találtam egy normálisat se.Borzalmas. :(
A másik csoport az aki maga elé helyezi a kamerát. :U Te atyaursiten..milyen "emberek" vannak...rémes....nem beszélve azokról a vidikről amiken semmit se látni mert olyan kockás! :W

[ Szerkesztve ]

(#11618) G@bi90MR válasza Mariann294 (#11617) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Pl ez nagyon jó és magyar!
Van még egy ami már jó régi, de a gta paródiák között klasszikus.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#11619) Mariann294 válasza G@bi90MR (#11618) üzenetére


Mariann294
őstag

Whehheheee ;] Ez télleg jó! De ez az igazi. ;)

(#11620) Geryson


Geryson
addikt

Megírtam a cikkemet, este egy kis multi? :)

fsb1000 Én azóta nem adok oda SEMMIT a fiamnak, hogy egyszer feltelepítettem egy NOD32-öt és ő minden haverjának továbbadta. Már próbálta elkérni egy pár játékomat, persze a GTA4-et is, de semmit, semmit nem adok neki. Amúgy tényleg úgy van, hogy a játék feltelepítése után azonnal keresi is hozzá a cheateket és már használja is. Meséltem, hogy 2-3 hete már közel 800 cheatbejegyzése volt a GTA4-ben. :O

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11621) Vahur válasza Geryson (#11620) üzenetére


Vahur
tag

Én nem írtam meg a cikkemet, de este egy kis multi!

GTA parodyból ezt szerintem azért érdemes megnézni, jellemző Amerikára.
Mad Tv GTA 4/IV Gameshow parody (Grand Theft Auto 4 Parody)

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#11622) szabod válasza Vahur (#11621) üzenetére


szabod
senior tag

Ez marha nagy :DDD
Nekem még ez a kedvencem: Grand theft auto társasjáték :DDD :DDD

(#11623) csimav


csimav
senior tag

csáó:D nemakar menni a multi.. mi hogykell? pls help. :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#11624) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. olvasta megy két helyen, hogy a játék a feltelepített patch-ekkel már elég fogyasztható lett a gyengébb gépek számára....ebből mennyi igaz?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#11625) Vahur válasza szabod (#11622) üzenetére


Vahur
tag

Mekkora LOL már :)

ESTE MULTI! Gyertek minél többen!

Zolee007, CHDAVE, jómagam leszünk illetve eddig is toltuk, Geryson is jön, éppen galambászik.
Dobjátok félre kicsit a hímzőkészletet és az editort!

[ Szerkesztve ]

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#11626) Mariann294 válasza Vahur (#11625) üzenetére


Mariann294
őstag

Dobjátok félre kicsit a hímzőkészletet és az editort!

Magyarázza már meg valaki mi az a hímzés? (a játékban természetesen) :DDD

csimav nemtudom láttad-e de a PÜ-m megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#11627) Vahur válasza csimav (#11623) üzenetére


Vahur
tag

10244 hsz
és www.gta4iv.com, ez talán segíteni fog.

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#11628) DAVE_CH1


DAVE_CH1
tag

Na srácok, mikor lesz az az esti multi?? Pontosan? :)

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#11629) Vahur válasza DAVE_CH1 (#11628) üzenetére


Vahur
tag

Indítom a szobát, kb 10 perc és küldöm a meghívókat!

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#11630) Geryson


Geryson
addikt

Na, 60 galamnál járok, hát ez bazi unalmas és még van előttem 3x ennyi. Mondjuk full "csalok", mert a térképről keresek amit tudok. :)

Nem tudok sajnos jönni multizni, mert reggel átgondoltam és elég korán kel kelnem. Sztem holnap viszont tudok jönni. Jó szórakozást! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11631) DAVE_CH1


DAVE_CH1
tag

hál istennek kifagytam :D másképp nem hagytam volna abba a multit. jó game volt!
holnap? jó8

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#11632) Vahur


Vahur
tag

Dávid, Zolee007 bocs de feladta este a gépem, pontosabban az idegrendszerem a harcot a GTA tréfás belassulásai és fagyásai ellen. Azt hiszem reggel újrahúzom tokkal-vonóval, ha kell óperenciásrendszerrel együtt, mert így nem lehet játszani hogy nem tudok kommunikálni, nem megy a chat amikor kéne, csak a hülye beragadt 8-asok. :W Kár, pedig pont felfogtam végre hogy mi a Hangman's Noose lényege. Megpróbálok editorozni, hátha az hajlandó normálisan működni. Remélem nektek jobban sikerül(t) az este.

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#11633) Mariann294 válasza Vahur (#11632) üzenetére


Mariann294
őstag

Mostanában néha nekem is belassul.Amikor először jáccok vele akkor jó vagy negyed óráig utánna bizonyos ideőközönként belassul..újraszámolja az fpseket.Értsd ugy hogy mondjuk van 30 fps-em és abból lesz 1....2....10...és növekszik..de ez csak 2-3 mp-ig tart.Bár eég idegitő egyik nap elég sűrűn csinálta.

Kifagyni nekem csak éjfél után szokott. :) Biztos sokat futott már. ;)

Régebben voltak nekem is ezek a beragadt gombok.Virusra gyanakodtam de akk ezek szerint nem az. :) Mostanában ez sem fordult még elő. :)

(#11634) csimav válasza Mariann294 (#11626) üzenetére


csimav
senior tag

megkaptam,de amikor megcsináltam a live accot,akkor game-n belül nem tudtam belépni... hibát irt.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#11635) t-shirt válasza amdkiller (#11616) üzenetére


t-shirt
veterán

Sikerült beüzemelnem a joy-t, de elég érdekes a dolog.

Ha telepítem a játékot, és nem rakok fel javítást akkor nem megy, ha felrakom az 1.0.1.0-t akkor megy a joy, ha felrakom az 1.0.2.0-t is akkor ismét nem működik.

(#11636) Mariann294 válasza csimav (#11634) üzenetére


Mariann294
őstag

Milyen hibát?Nem lehet hogy legelőször még régebben véletlenül OFFLINE accot csináltál?

(#11637) Zozzy válasza t-shirt (#11635) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Persze, mert az 1.0.2-es patch után alapból a támogatás le van tiltva.
Bekapcsolni a -usedirectinput paranccsal kell, amit vagy a commandline.txt állományban kell megadni a játék főkönyvtárában, vagy pedig a parancsikonban az indítás helye után.
Konfigurálni sajnos nem lehet (én legalábbis nem jöttem rá, hogy hogyan kell) a játékban, csak a játékvezérlő saját driver-ében.
Ugyanez van kormánnyal is. Miután a logitech profiler-ben beállítottam a gázpedált w-nek, a féket s-nek, a kormányt pedig a-nak és d-nek, már működött, de így semmi értelme, mert ugyanúgy megy az irányítás, mintha billentyűkkel csinálnám, azaz a potméterek állását egyáltalán nem veszi figyelembe. Így meg még rosszabb is, mint billentyűzettel.

(#11638) Mariann294


Mariann294
őstag

Nem tudja valaki hogy a stroy-s videókat hogy lehet kiexportálni? :F

(#11639) t-shirt válasza Zozzy (#11637) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszönöm az infot.
"az 1.0.2-es patch után alapból a támogatás le van tiltva"
Nem igazán értem hogy ezt miért van így, jó tudom reklám az xbox-nak / ms-nek, meg csak egy gyenge konzol átirat stb, de könyörgöm azért egy rendes joy támogatás még beleférhetett volna. Az eddigi verzióknál ezzel nem volt gond.

Szerencsére a két analóg kart hibátlanul analógként kezeli, és bár nem lehet megváltoztatni a gomb kiosztást, de viszonylag jól van kiosztva a classic módban. Engem most a story végigjátszása érdekel főleg így lehet hogy az 1.0.2-t fel sem teszem mert örülök hogy minden működik.

(#11640) Zozzy válasza t-shirt (#11639) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nem teljesen így van, annyi viszont igaz, hogy a szúz játék csak az x360-as kontrollert támogatta.
Az 1.0.1-es patch után már több tipust is, ellenben pl csatlakoztatott kormány esetén -mint ahogy én is jártam- irányíthatatlan lett Nico, így minden játékvezérlőt le kellett húzni/tiltani, ami nem gamepad volt.
Jött az 1.0.2-es patch, amiben ezt a hibát kijavították. Már nem kavar be nekem sem a momo és a gamepad együttes használata, viszont -gondolom a további inkompatibilitások elkerülése végett- külön be kell kapcsolni a direct input eszközök érzékelését a játékban.

Idézet a patch hivatalos oldaláról:
"Direct input device support is now disabled by default and can only be enabled with the commandline: "-usedirectinput" "

(#11641) fsb1000 válasza Mariann294 (#11638) üzenetére


fsb1000
nagyúr

fraps vagy más "képmentő" progival.
De asszem van hossz limit.

(#11642) t-shirt válasza Zozzy (#11640) üzenetére


t-shirt
veterán

Értem, köszönöm.

(#11643) Geryson


Geryson
addikt

Megvan Bohan és az első sziget összes galambja, eküszöm így kis "csalással" (azaz az egyik GTA4 oldalon a galambok pontos képének nézegetésével) még élvezem is! :)

Már csak 2 nap és jön az éjjeli multi! :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11644) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

A hétvégén én is megvettem ezt a csodás játékot,mert tényleg az! Rég játszottam ilyen játékkal,ami ennyire leköt.Mindene ottvan a toppon! Na viszont az én gondom az lenne,hogy nem tudok menteni, és nem működik az autosave sem.Az a szitu, hogy mikor elkezdek játszani, megkérdi, hogy be akarok-e lépni a Windows Live-ba, mert csak úgy tudok menteni, és úgy működik az autosave. Bejelentkezek, de hopp, kiírja hogy az én Windows Live régióm ( Magyarország) lehet, hogy nem támogatott. Ezt tudnám úgy orvosolni, hogy újraraknám a játékot, és a Windows Live régiónál pl Angliát adnám meg?

Üdv:Marci

Ui.:Tudja valaki, mi a címe annak a zenének, amelyik a játék legelső intrója alatt szól?

(#11645) t-shirt válasza Zozzy (#11637) üzenetére


t-shirt
veterán

Felraktam az 1.0.2-t, de egyenlőre nem sikerült életre keltenem a joy-t, biztos én vagyok a béna...

1, commandline.txt nincs a játékom főkönyvtárában, létre hozam egyet és bele raktam "-usedirectinput" de nem történt semmi.

2, A "Grand Theft Auto IV" nevű ikon céljába utána írtam, de ez sem segített.
(Azt írtad hogy írjam az indítás helye után, de oda nem lehet beírni, az ilyen beírások általában a célba szoktak menni.)

Keresgéltem a neten, mindenhol azt írták hogy "egyszerűen csak írd be a parancssorba", de ennél konkrétabbat nem találtam. Hogy ezt hol is kell megtennem arra nem volt utalás, nyilván kézenfekvő, de én sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#11646) t-shirt válasza t-shirt (#11645) üzenetére


t-shirt
veterán

Közben megoldva.

(#11647) Zozzy válasza t-shirt (#11646) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Ha sikerült, akkor örülök! Megosztod velünk, mi volt a gond? Hátha mások is tanulnak belőle! :)

(#11648) euchi válasza Zozzy (#11647) üzenetére


euchi
aktív tag

Lehet, hogy letöltötte ezt. :)
Ezzel simán működnek a directinputos gamepadok is a GTAban. :K

(#11649) Mariann294 válasza fsb1000 (#11641) üzenetére


Mariann294
őstag

Idáig én is eljutottam csak nekem szaggat. :U :W

(#11650) rup1u5


rup1u5
nagyúr

jelentem újra visszatértem a multiplayerbe! :C

Mariann294
megkerestelek most a free mode-os játékban de mire odaértem kifagytam. (első fagyásom volt)
láttam, hogy váltakozik a karaktered megjelenése. csak nem cheat?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.