Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) rup1u5 válasza fsb1000 (#22991) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:)
Állat!!!

Imádom a fegyvereket benne! Brutálisak és baromi jó a hangja mindnek!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23002) Zoli-206 válasza rup1u5 (#23001) üzenetére


Zoli-206
senior tag

hol lehet megtalálni a tankot? (térképen..) :Y

(#23003) fsb1000 válasza HSM (#23000) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ne viccezzél mán... a hétköznapi esetéknél is leginkább diszkrét pontokat kötünk össze.
Gondolj csak a napi valutaárfolyamokra. Ott sincs átmenet.

A legtöbbb méréstechnikai feladatban természetes jelforrást (vagy annak tramszformáltját) mérjük, de az eredményeket diszkrét értékek formájában táruljuk, amiket késöbb kell/lehet emberi fogyasztásra alkalmassá tenni. Pl "folyamatos" grafikonokkal.
A csincsillák éves szaporulata sem folyamatos jelforrás, azt mégis lehet vonalkákkal öszekötve ábrázolni. na....

Amúgy a PÜ rendszert jól megfektetted, azzal a pár tizezer adattal..... én csak az első 2000-et mentettem ki, de az is félórát tartott mert az ie8 állandóan belefagyott....
emailed nincs? csatolmányként csak egyszerübb lett volna
ehh....

/////

Az eredmény [41 sec] (nem rossz, de a dadogós jelleg rá van sütve):

[ Szerkesztve ]

(#23004) fsb1000 válasza rup1u5 (#23001) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jó képek...
Az a távcsöves fegyver.... majd mikor jöttök helivel, jól megszórlak vele..

Az a jó a GTA4-ben, hogy nem veszi magát túl komolyan.
Mégis ad egy egy jellemző képet vagy érzetet, amiről könnyű elhini hogy ez a valóság.
És ott vagyunk benne.
Ez a játékok lényege.

(#23005) Mariann294 válasza rup1u5 (#22990) üzenetére


Mariann294
őstag

Ugye milyen állat? :) Ezek szerint akkor sikerült letöltened!
Amúgy én is előbb kitolom a Gay Tony-t aztán majd jöhet a mocis.
Hol tartasz egyébként?

Amúgy a változás kedvéért itt már sirályokat kell lövöldözni.lol.Nehezebb észrevenni őket mivel nem kurrognak,nem adnak ki semmilyen hangot.Galambokat szivesen lövöldöztem,nem komálom őket.Nade sirályokat...váá kitalálhattak volna valami mást. :D

[ Szerkesztve ]

(#23006) szabod válasza Mariann294 (#23005) üzenetére


szabod
senior tag

A sirályokból is 200 van?

(#23007) Robi86 válasza Mariann294 (#23005) üzenetére


Robi86
senior tag

Kurrognak? :DDD

kb.jövőhéten ér ide az enyém. Én már csak ilyen maradi vagyok, hogy ha fizetek valamiért, azt meg is tudjam fogni. (Rossz az, aki rosszra gondol ;] ) Ezzel is megnézem a multit, bár attól, hogy a gépet frissítettem, a netem nem lett gyorsabb, de azért reménykedem... :)

(#23008) Mariann294 válasza szabod (#23006) üzenetére


Mariann294
őstag

Nemtudom nem néztem,de valószinűleg igen...
Robi86 : Igen,na. :D

(#23009) Pala válasza szabod (#23006) üzenetére


Pala
veterán

Csak 50db van belőlük.

(#23010) szabod válasza Pala (#23009) üzenetére


szabod
senior tag

Értem köszi. azzal lehet gyorsan végezni, főleg ha van térképed.
A mocisban is van vmilyen rejtett csomag? Mittudomén gimuabroncsok vagy benzines kannák? :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23011) Pala válasza szabod (#23010) üzenetére


Pala
veterán

Na ezt már sajna nem tudom, én a Meleg Tónit viszem egyelőre. :D

(#23012) sunny84 válasza fsb1000 (#23004) üzenetére


sunny84
senior tag

Hamarosan meglesz nekem is a Episodes from Liberty City ,, és beszállok a multi hentelésbe.... kaptok az arcba majd ;] :DD

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#23013) fsb1000 válasza sunny84 (#23012) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Félek, hogy aki DVD-re vár (itthoni beszerzés) az még egy darabig nem ejtőernyőzhet!

(#23014) bognar110 válasza fsb1000 (#23013) üzenetére


bognar110
őstag

Itt vársoba még csutton van a polc :D

(#23015) HSM válasza fsb1000 (#23003) üzenetére


HSM
félisten

Jó, de IE8.... A firefoxnak kutya baja nincs tőle... E-mail nem ugrott be... :B
Kíváncsi leszek, elvileg van valami pre10.5 cata kinn, amivel a furmark már nem dadog.... Hmm, hmm....
Mondjuk az a fura, hogy ha folyamatosan 40ms lenne a frametime, nem 1-1 csúcsérték a 20ms-ek között, még az is 25FPS, nem lenne szabad ettől dadognia.... :F 40ms felett meg csak elvétve látni...
Mert egyébként szerintem természetes jelenség, hogy nagyobb terhelésre esik picit az FPS, ez NV-n is van.... Csak benne kell maradjon azért egy bizonyos tartományban...

[ Szerkesztve ]

(#23016) fsb1000 válasza HSM (#23015) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen.. a min-max tartomány lényeges. Ha túl nagy akkor darabosnak érződik a játékmenet, ha pedig vannak magas csúcsok, akkor akad is.

Remélem a 10.5 cata segít... de itt pár hsz-vel lejjebb már írták hogy GTA4-ben nem. Lehet csak nála makacskodik az 5870-en...

bognar110: Mármint úgy érted bemész a boltba és megvehető a PC-s DLC?

[ Szerkesztve ]

(#23017) bognar110 válasza fsb1000 (#23016) üzenetére


bognar110
őstag

Multkor bent voltam kérdeztem azt monta péntek a megjelensé akkor jön meg.
Az hogy csutton van a polc az csak ilyen definício mert itt senkise vesz gta 4 eket amikor vettem a gta 4 et még 2 stoc volt XD :))

[ Szerkesztve ]

(#23018) sunny84 válasza fsb1000 (#23013) üzenetére


sunny84
senior tag

miért ? :F bemész és megveszed széria ;) hamarosan + veszem .. megéri :R
csak remélem multira elég a gépem :O

[link]

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#23019) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Akkor csak nekem nem volt szerencsém...

Mint korábban írtam már.... sem a CD galaxisban sem az 576-ban nem volt péntéken. Személyesen és telefonon érdeklődtem. (Megnéztem a Médiamarktban is....)
Előrendelési listára már nem fértem fel, csak annyit igértek, ha valaki visszamondja, akkor kapok belőle.

(#23020) Daffni2 válasza fsb1000 (#23019) üzenetére


Daffni2
addikt

Pedig már megérkezett. :C

Én kedden veszem át.
A mostani állás szerint megvehető az üzletben.Gyorsan rendeld meg nehogy esetleg lecsússz róla.Internetes rendelés engedményes ára:

7 190 Ft

"Aki ad,az nyer"

(#23021) sniper elite


sniper elite
senior tag

Megjött a game, nyomhatom éjjelig ;] [link] [link]

(#23022) rup1u5 válasza Mariann294 (#23005) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Még eléggé az elején vagyok. Talán 4-5 küldetést csináltam meg. Neked az már megvolt amikor a helikoptert kell ellopni a jachtról? Baromi nehéz a végén a csónakokat leszedni.
Az a benyomásom, mintha átgyúrták volna a játék motorját. Jobban fut, nem ingadozik az fps. Mondjuk volt olyan, hogy valamiért a GPU terhelés beállt fixen 40-50% közé és ezért folyamatosan 16-23fps-em volt percekig, aztán egy idő után rendbejött és újra 98-99%-on járt a GPU. Elképzelhető, hogy ez inkább az instabil GPU tuningnak tudható be. Vissza is vettem inkább alapra a GTS-t mert a játék is fagyott vele.
Mintha a fizikai motort is finomították volna. Több az apró részecske, sok robbanás és nagy füst kevésbé terheli a GPU-t és a kinainegyed-es, lövöldözős küldetésnél felfedeztem, hogy került a játékba néhány rombolható fedezék is.

Ja!
És hát szomorúan kellett tegnap este konstatálnom, hogy nagyban megy már TBOGT multiban is a csítelés, spawnolás, trainerezés. :( :O
Én meg nagy naívan azt hittem, hogy új játék és pár hétig biztos tiszta lesz a multi. :(
Sajnos a spawner-eknek "hála" volt szerencsém látni azt a barominagy konténerszállító helikoptert amivel majd biztos kell csapatni single-ben is. Így a meglepetésnek is lőttek. :O
Free-ben sem díjazom a trainer-ezést, spawnolást többek között ezért is. :(((

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23023) ricsy888


ricsy888
senior tag

Szuper lett a Gay Tony-s rész, a másikat még nem próbáltam.
Egy problémám van, hogy ha lövöldözök (1-2 perc után) akár küldetésben akár csak úgy az utcán teljesen fekete lesz a kép és csak a térkép látszódik a bal alsó sarokban, a játék szépen fut tovább.
Találkozott már valaki ilyennel? driver a legújabb

(#23024) rup1u5 válasza ricsy888 (#23023) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Lehet, hogy a 7800GT már nem támogatott. Próbáld meg régebbi driver-el.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23025) fsb1000 válasza Daffni2 (#23020) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.. Köszi!

Akkor ismét felhívom boltot, hátha péntek óta váltotzott a helyzet....

////

Szerk:

Igazad volt!
Már meg is rendeltem, de van készleten bőven.

[ Szerkesztve ]

(#23026) szabod válasza rup1u5 (#23022) üzenetére


szabod
senior tag

Én úgy olvastam, hogy a Skylift (konténerszállító heli) 2 küldetésben fog feltűnni, de ott sem mi fogjuk vezetni. Meg ha multiban lehet is akkor sem működik a mágnes rajta. De ne legyen igazam.

Más: a golfozást és a ketrecharcot próbáltátok-e már? :)

(#23027) Shad0w


Shad0w
senior tag

A meleg tony-ban van egy ember figura a maisonette9-ben, de nem találom sehol az embert. Merre kell azt keresni vagy mikor?

(#23028) Zoli-206


Zoli-206
senior tag

Hogy álltok stutterileg? milyen beállításokon toljátok? :U

(#23029) Mariann294 válasza rup1u5 (#23022) üzenetére


Mariann294
őstag

Én már végigtoltam a sztorit. :) Most tartok 65%-nál.
Elég rövidnek tünt 10 óra alatt játszottam végig.
Az a helis küldi szerintem a legkönnyebbek közé tartozik. :) A vége fele vannak a nehéz küldik,amikor sokan jönnek ellened....

Shadow: Erre én is kiváncsi lennék.Jelzi hogy ott van de sehol sem találom...se kint,se bent.Fent még nem néztem,de csak nem ott van... :D
szabod: :K Most archiventeket próbálok szerezni.A 2 közül a golfos már megvan, a ketrecharcos az viszont nehéz.Sok a menet,és amikor késsel meg baseball ütővel jönnek,akkor az elég nehéz.Nem mindig sikerül elvennem tőlük a kis fegyvert és aztán persze kapok ezerrel...

Azt tudtátok hogy a klubban lehetsz biztonsági emberke? :D

[ Szerkesztve ]

(#23030) Daffni2 válasza Mariann294 (#23029) üzenetére


Daffni2
addikt

Én már végigtoltam a sztorit

Stréber :DD

"Aki ad,az nyer"

(#23031) Mariann294 válasza Daffni2 (#23030) üzenetére


Mariann294
őstag

Emiatt miért lennék stréber?

Más: A képek lemaradtak...
1.
2.

(#23032) SpeedR


SpeedR
őstag

Az új GTA miatt lecseréltem a HD4850-et egy GTX260+ -ra, és hát ég és föld a különbség a kettő között. Teljesen kisimult a játék, megszűntek a rángatások.(stuttering)
Ettől függetlenül remélem, hogy ati-ék találnak megoldást a problémára, és mielőbb visszatérhetek hozzájuk.

(#23033) ricsy888 válasza rup1u5 (#23024) üzenetére


ricsy888
senior tag

Végül rájöttem, hogy mi okozta a jelenséget. A magas gpu órajel. Most visszavettem gyári értékre és tökéletesen megy.

(#23034) szabod


szabod
senior tag

A Gay Tonyban ugye %-ra értékeli a küldetést szempontok alapján. Újra lehet azokat csinálni amik nem sikerültek olyan jól? Vagy újra kell kezdeni a játékot hozzá.

(#23035) rup1u5 válasza szabod (#23034) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az első küldetésnél írta, hogy a játék befejeztével újra lehet játszani bármelyik küldetést és lehet javítani az eredményeidetn.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23036) Zoli-206


Zoli-206
senior tag

Elküdltem a Rockstar-nak is a stuttering issue-t :D Írtam, hogy az új patch telepítése után jelentkezik a legtöbb usernél. :U Hátha válaszolnak

(#23037) fsb1000 válasza ricsy888 (#23033) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Met most CPU limited van.... GPU limit alatt erősebb a jelenség.

(#23038) Daffni2 válasza SpeedR (#23032) üzenetére


Daffni2
addikt

Váááá,ne hasonlítsd már össze a két kártyát, mert nagyon nem egy kategória.
A 260+ jó 25-30% gyorsabb erősebb,mint a 4850.

Tehát nem az ATI volt a problémád, hanem a gyenge kártya.
Nálam már a 4870-es is megfelelő volt, a jelenlegivel pedig tökéletesen megy a játék.

"Aki ad,az nyer"

(#23039) szabod válasza rup1u5 (#23035) üzenetére


szabod
senior tag

Akkor jó :)

(#23040) SpeedR válasza Daffni2 (#23038) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem-nem. Megfelelő beállítások mellett nem volt gond az FPS-sel még a GTA IV-ben sem. (más játékokat pedig többnyire high beállításokkal vitt simán)
Egyértelműen a GTA stuttering miatt cseréltem le Nv-re. Egyébként nagyon szerettem és elégedett voltem a 4850-essel. Sajnos GTA-ra nem való. Ennyi. (Egyébként szívem szerint 4890-re váltottam volna)

[ Szerkesztve ]

(#23041) dz1 válasza rup1u5 (#23022) üzenetére


dz1
tag

Még eléggé az elején vagyok. Talán 4-5 küldetést csináltam meg. Neked az már megvolt amikor a helikoptert kell ellopni a jachtról? Baromi nehéz a végén a csónakokat leszedni.

Hát nekem sem sikerül ezt a küldit még végig vinni, a végén a 3csónakot idáig még nem sikerült kilőnöm.

Te mit használsz a heli irányításához? Bill. vagy X360kont.? A helikopter célzókeresztjét lehet valahogy külön irányítani? :F

(#23042) rup1u5 válasza dz1 (#23041) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezzel van gondom nekem is. Egyelőre még az irányítást tanulom. Tulajdonképpen ugyan az mint a sima GTA4-ben de itt már ugye két fegyvere van a helinek. Gépágyú és a rakéták. Nekem eddig úgy volt beállítva, hogy W-S-A-D bal kéz, num8-2-4-6 a jobb és a jobboldali CTRL gomb volt a gépágyú. Így egészen jól ment a manőverezés, mert mindegyik gombot elértem egyszerre is akár. De most ez az 1 plusz fegyver bekavar. Bróbálgatom, hogy melyik gombra kéne rakni de egyelőre nem találtam kényelmes helyet neki. Jelenleg úgy van, hogy a numerikus 0 a gépágyú és a + a rakéta. Így közel van egymáshoz és könnyen elérem de állandóan belekavarodok, és rosszat nyomok vagy szétrakétázom magam. Szóval azthiszem visszarakom a gépágyút a CTRL-ra és talán valamelyik nyilra meg a rakétát.
A csónakos rész nekem azért nagyon nehéz mert közben lőnek RPG-vel és gépfegyverekkel is, tehát nem tudsz megállni célozni. Ezért elsőre csak egy csónakot tudtam leszedni és aztán mentem úszni. Másodszorra kipróbálom, hogy V-vel belső nézetre váltok, mert akkor van célkereszt. Úgy azért lényegesen egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23043) sunny84


sunny84
senior tag

rup1u5 ..
szerinted multira elég a gépem? :F .. vagy inkább fejlesszem ,,, konfigom a profilomba van leírva ...
fontos lenne mert ha elmegy vele ( ugye multiba izmosabb gép kell :U ) akkor veszem meg.csak arra a határozatra jutottam .....

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#23044) rup1u5 válasza sunny84 (#23043) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem kell izmosabb gép. A legutóbbi patch-ig nálam gyorsabb volt multiban mint single-ben.
Van 3giga ramod, 3.5Ghz-en két mag + egy 9600GT.
Bátran multizhatsz csak találd meg az optimális grafikai beállításaidat.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23045) sunny84 válasza rup1u5 (#23044) üzenetére


sunny84
senior tag

Köszi :R ez tényleg fontos volt megtudnom .. akkor bátran megveszem valamelyik nap ;)

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#23046) fsb1000 válasza SpeedR (#23040) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerencséd volt... eddig a 4890-es akadt legjobban GTA4-ben.
Gyak minden 1 GPU-s VGA-t használtam GTA4-alatt. 9600GT szinttől felfele.
Inkább egy 4870x2... az komoly darab.

(#23047) rup1u5 válasza SpeedR (#23040) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Valóban nagy mázlid volt, hogy nem találtál 4890-et. Én GTX 260-ról váltottam 2gigás, Vapor-X 4890-re GTA4 miatt. Olyan botrányosan szarúl teljesített, hogy egy héten belűl eladtam és vettem inkább egy 1gigás GTS 250-et. Legyen elég annyi, hogy a GTS 250 sokkal jobban viszi a GTA-t mint a 4890 vitte nálam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23048) SpeedR válasza fsb1000 (#23046) üzenetére


SpeedR
őstag

Tudom, hogy mennyire akadt nálad, mert éppen beleolvastam abba a topikba amikor erről volt szó. Ezután kezdtem el guglizni a témára, és sajnos be kellett látnom, hogy nem egyedi problémáról van szó, hanem sok ATI-s panszkodik e jelenségre. Láttam a youtubos videódat is. Gyakorlatilag neked köszönhetem, hogy nem futottam lukra. :D :R :R
Így lett végül a 260+ , és egyelőre nagyon elégett vagyok vele.

(#23047) rup1u5
Nem a találással volt a gond. A te kártyáddal is szemeztem ám nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

(#23049) rup1u5 válasza SpeedR (#23048) üzenetére


rup1u5
nagyúr

;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23050) sunny84


sunny84
senior tag

:DDD :DDD :DD egy kis humor is belefér ebbe a komoly témába.. :K

[dupla hambi]

[csípős hambi]

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.