Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Mariann294 válasza bendzso (#12794) üzenetére


Mariann294
őstag

Fileplanetről is ingyenes.Nehogy azt hidd h ilyenekért fizetgetek. :Y :D

(#12802) bendzso válasza Mariann294 (#12801) üzenetére


bendzso
senior tag

Huhh, ezt akkor benéztem. Csak mert rákattintotam a downloadra, és kiírta hogy regizzek, meg hogy basic memberdhip 3 della meg ilyen mindenféle rémisztő dolgok. :DDD

(#12803) rup1u5


rup1u5
nagyúr

GTA 4 kimaxolva egy 2gigás 4870-en. :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12804) Mariann294 válasza rup1u5 (#12803) üzenetére


Mariann294
őstag

Kellett neked mutogatni! :O

(#12805) AthlonXP válasza rup1u5 (#12803) üzenetére


AthlonXP
őstag

Jó kis kártya! :R 4870 RULEZ.. :C :))

(#12806) Thauglor


Thauglor
aktív tag

Üdv GTA fanok!
Meg van a game, 1,5 napja tolom ( kissebb szünetekkel :U ) tetszetőős meg minden de már elegem van a sok izéből... Viszaolvasgattam már eleget, Nekem szépen fut, amit csak tudtam maxra raktam (bár sokat nem számít, fullon vagy 1024*768 sokban nem különbözik, egyszoval csunyácska, tárgyak néha ugy ugrálnak elém (200-al lerövidítek egy kanyart, majd azon kapom magam hogy túloldali buszmegállóban kaparom magam föl tócsát hagyva... megjelent egy ronsc a kanyarba ... a földön néha megjelenik szürke lepedő vizszintesen méter magasan amitöl nemlátok stb)
Kérdésem: Melyik patch érdemes felrakásra ami már gyógyít is? mert midenhol mindenröl vegyesek az érzelmek... pl nekem röccenés mentesen megy XP-n 30 fps fölött... bár a bench egy Pentium 3 xeont ismer fel procimnak... :( )
majd lehet h multit is elkezdem mert amugy télleg tuti lett:)

(#12807) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hi! Ha le akarom szedni a átékot, hogy kell "deaktiválni"? Mert annó a Sacred 2-nél beszívtam, és nem tudtam újra felrakni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12808) rup1u5 válasza Thauglor (#12806) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mindenképpen rakd föl mind a két patchet, mert sokat javít! De ezek telepítését autómatikusan föl szokta ajánlani első indításkor a live. És tedd föl a legújabb Catalystet is!

jer1cho: Tudtommal GTA4-nél nem kell deaktiválni semmit.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12809) TazLeacher válasza rup1u5 (#12808) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

OK. Köszönöm. Csak azt hittem, hogy a netes reg miatt kell. De akkor király. Este új rendszer! :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12810) fsb1000 válasza TazLeacher (#12807) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem sem kell deaktiválni ua. DVD-ről 3 gépre installtam, és a sajátomra vagy 4x különböző OP rendszerekel és VGA-kkal.

Thauglor
4:3-os monitorod van?
Ha nem akkor az 1280x800 az egyik legjobb felbontás kis-közepes VGA-knál.
Szerintem amit leírtál, annál jobbnak kell lennie a konfigoddal, de valószinüleg multiban megmaradnak valamennyire ezek a jelenségek.
Pl: Nehézkesdebb irányítás, kanyarban kisodródás, mellélövés, stb
Elsősorban nagyobb CPU kénevagy fel kéne húzni 4GHz környékéig hogy 40fps felett legyél.

A textura hibák tényleg bosszantók ATI-nál, nem tudok rá jó gyógyírt.
Nálam mindig az segített hogy friss OP-rendszerre raktam a játékot, új ATI driver + 2 patch felmegy.
És nagyjából jó... de az a fura hogy video renderelésnél is előjön néha a textura hiba, mig ugyanaz a video NVIDIA-n teljesen OK:

(#12811) rup1u5 válasza fsb1000 (#12810) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Pontosan a 4850-en eltünedező texturák miatt is várom annyira, hogy beüzemelhessem a gtx260-at! :C

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12812) Thauglor válasza fsb1000 (#12810) üzenetére


Thauglor
aktív tag

Üdv!
Hát elsőre patch fennvan, texturabugok még mindig jelen vannak...
beállításom az szvsz jo,
4:3 1280x1024
texture: medium (ez az ami kiakaszt, nem engedi highre a kötsög)
reflection+water quality: very high shadow: high render highest,
viev distance 55, detail 100 vehicle dens: 75 shadow 16 (max
és nem szaggat... 30 fps megvan! (fraps nem pirosodott még soha akár mien hülyeséget robbantok v ütközök :D)
nem az a bajom hogy nem megy jól, hanem h ekkora igény esetén szvsz szebbnek kellene lennie... pl színek elég ocsmányak, (egy mafia - világhoz elmegy, ehez kicsit vérszegény)
meg ugy az egész na... többet várnék ekkora igénytől... lehet h beruházok egy 1 gigás kártyára, hátha azzal többet csinál... nemtudom.
Procim most 3,2-őn megy, sztem elég neki...

apropó multi: mingy viszaolvasok h annak mi kell, amx a netem a gyenge hozzá... milyen gyors netet szeret?

(az uj catalyst nem tartalmaz gta-t :O )

[ Szerkesztve ]

(#12813) bendzso válasza TazLeacher (#12807) üzenetére


bendzso
senior tag

Nem kell deaktiválni, mert én már csomószor újratelepítettem, de a Start meü->Programok->Rockstar Games->GTA IV->Revoke License-nél lehet deaktiválni. :K

(#12814) fsb1000 válasza Thauglor (#12812) üzenetére


fsb1000
nagyúr

texture: medium (ez az ami kiakaszt, nem engedi highre a kötsög)

Én ezért vettem gtx285/1G-t.
Persze 1. hsz-ben leírt módon az inditóparaméterekkel feloldhatod a tiltást, de nekem kezdetben mindig kifagyás volt a vége.

Viszont pár hete csináltunk egy próbát (már az új patch+ új driver) és 1 megakadáson kivül nem volt hiba. 1,4G vmem igényű beállítással is vigan ment az 1G-s kártya.

Tehát próbáld ki, hogy felhúzod a texturát és a viewdistancét, ekkor kb. 1G közelébe megy a vmem igény 1280x1024-ben is.
De ha szerencséd van akadás nélkül menni fog.
Persze az fps lecsökken, ezért kéne a nagyobb CPU.

(#12815) Thauglor válasza fsb1000 (#12814) üzenetére


Thauglor
aktív tag

vizsgálódtam, igen. Egy probát megér, bár igazábol akkor lenne értelme ha a textúra hiányos dolgot valahogy meg lehetne oldani... teszek egy próbát, h mit érek el:) procit esetleg feltolom ha nagyon muszály, bár a viewdistancét lehet h hagyom ahogy van...
na elkezdett szakadni a hó megint, ebböl szánkó lesz? :C

(#12816) bendzso válasza Thauglor (#12815) üzenetére


bendzso
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy a catalystban a texture értékét maximumra kell állítani, és akkor nem lesz probléma. Nvidiám van, szóval lehet hogy félreírtam valamit.

(#12817) Thauglor válasza bendzso (#12816) üzenetére


Thauglor
aktív tag

azt még mielött ide írtam volna már szétprobálgattam- ehm semmi haszna, élsimitás meg saját beállítások nem működnek ebbe a játékba XD
jelenleg 1060 mb memoriásra állítottam a beállítást azzal hogy kilőttem a védelmét de eredmény: Gyakrabb textúrahibák, FPS változatlan ámbár vmelyest szebblett( minden fullon van beállítva)

érti valaki ezt? mert én már nem... akármit beállíthatk, csak az fps változatlan, max bugos lesz... a-ha. kemény XD

(#12818) bendzso válasza Thauglor (#12817) üzenetére


bendzso
senior tag

Na, megtaláltam:[link]. Itt nézz körül.
"Ismert hibák javítása
2008-12-15
> Ha ATI videókártyád van ellenőrizd, hogy a Catalyst Control Center-ben található "MipMap Detail Level" csúszka minden esetben "Quality" értéken van-e. Mert ha nem így van, akkor ez textúrahibákat okozhat."

(#12819) fsb1000 válasza Thauglor (#12817) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A játék erősen CPU limites.

A részlet gazdagság igazából nagyobb felbontásnál jön meg. (pl. 1920x1200)
Egyszerüen csodálatos, legalábbis engem lenyügöz hogy milyen részletes a város.
(kivéve a fák)

A textura MID/HIGH váltással úgy tünik sokat nem nyersz, de ha az elöbb említett nagyfelbontásnál el kezdjük feltolni a viewdistancét és az árnyékrészletességet is (ez is fps zabáló!!!) akkor a beállító képernyőnél is lehet látni, hogy a háttérben fetünedeznek a részletek. Éjszaka megjelennek a távoli lámpák, árnyékok, stb.

A közeli képelemek látványa nem nagyon változik, vagy nem látványosan, de az összkép jelentősen javul. legalábbis nálam.

Aztán van mikor behomályosodik a háttér.... szerintem bug, mert elmegyek a beállításokba eggyel arréb piszkálom a viewdistancét, space.. és megint minden éles.

(#12820) Thauglor válasza fsb1000 (#12819) üzenetére


Thauglor
aktív tag

csináltam most egy erős tesztet, sikerült elérnem (valszeg cpu limittel ahogy írtad is)
az fsb-t 25 körülire levinni ( az összes cpu-t zabáló csuszka fullon )
amugy a tapasztalatom: ha zöldben van a vga ( azaz nem terhelem túl) nincs sok textúrahiba! leggalábbis 10 perc alatt nem jött ki semmi, azaz ezzel az új paccsel az ati bugját a beállítás okozza! legalábbis sztem ez a megoldás:) nem hiába, így kevesebb (hacsak egy párral is) az fps, de nincs bug! naon érdekes:)

Amugy minimapom fullon van, ahogy a feljebb linkelt oldalon is írják, szval nem az okozta a bugolást:)
remélem tanulságos pár atisnak amiket írok!

(#12821) Twileght


Twileght
csendes tag

Találkozott valaki ezzel a buggal még rajtam kívül?

(#12822) Twileght válasza rup1u5 (#12803) üzenetére


Twileght
csendes tag

Én egy "mezei" HD4830-on gamelek 1600×1200-as felbontásban ~35 FPS mellett ;]

(#12823) fsb1000 válasza Twileght (#12821) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezért ez durva....

(#12824) bendzso válasza Twileght (#12821) üzenetére


bendzso
senior tag

Én ilyet akkor láttam, amikor trainerrel nagyon magasra mentem fel, csak nem kék volt, hanem fekete.

(#12825) Twileght válasza bendzso (#12824) üzenetére


Twileght
csendes tag

Ehhez még trainer sem kellett

Egyébként rájöttem a dologra, ha az épületből (jó)párszor ki-be futkos az ember akkor előjöhet ez a bug. (érdekes, hogy csak addig marad ilyen, míg újra be/ki nem megyek az épületből)

(#12826) szabod


szabod
senior tag

Kössz a multizást, az utolsó kifagyásom után már nem volt kedvem visszamenni.

(#12827) Mariann294


Mariann294
őstag

11 kor néztem fel..kár hogy már nem voltatok ott amikor hazajöttem. :(

(#12828) Hunnia


Hunnia
tag

Fel kell rakni az 1.2-es patch előtt az 1.1-est? Mert én mindjárt az 1.2-est raktam fel.

(#12829) WhiteWalker válasza Mariann294 (#12827) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én akkor az igazak álmát aludtam :D

(#12830) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Hali , sok a problémám ezzel a gameval, bár lehet hogy azéért mert nem eredeti. Most olyan gondal küzdö , hogy eddig az 1.0.2.0 patch volt felrakva amivele ment is szépen a játék , viszon azoknál a küldetéseknél ahol computert kellet használni ,nem tudtam belépni a számÍtógépekbe. Akkor javasoltátok hogy rakjam fel az 1.0.1.0 patchat , amivel máár tényleg sikerül a "computeres" küldetéseket teljesÍteni ...........-viszont visszbb kellett vennem a grafbóól , mert szaggatott , és kb 30perc játék után kilép a játékból azzal az indokkal hogy elfogyott a VGA card nemory :W ??????? ez miért van :F ?????
-HIS HD 4850 1G-
esetleg nincs valami újjab patch?? amivel mindkét problémáám megoldódna

[ Szerkesztve ]

(#12831) Kommy válasza GrG1210 (#12830) üzenetére


Kommy
veterán

De van vedd meg a játékot és nem lesz gondod a patch-ekkel , mert tökéletesen fog menni. Mivel láttad , hogy tökéletesen megy az 1.2-es patchel akkor megéri megvenni.

(#12832) rup1u5 válasza Hunnia (#12828) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem megy a fejembe, hogy miért külön rakosgatják föl az emberek a patch-eket. :F
Telepítés után, első indításnál autómatikusan telepíti az első patch-et, majd kér egy újraindítást és utánna eljátsza mégegyszer ugyan ezt a második patch-el. Én mindíg így csináltam és sosem volt gondom vele.
Le merem fogadni, hogy sokaknak azért fagy meg lépeget ki a játék, mert így gányolgatnak össze-vissza patch telepítéssel, meg trainerekkel, spawnerekkel.

GrG1210: Pár ezer forintért találsz már eredeti példányt. :U

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12833) Twileght válasza GrG1210 (#12830) üzenetére


Twileght
csendes tag

Többen is panaszkodtak már rá, hogy a 2. petch hazavágja netcomputereket, még eredetiben is :(

(#12834) rup1u5 válasza Twileght (#12833) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Eredetinél nem vágja haza. :N

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12835) GrG1210


GrG1210
aktív tag

nekem végülis nemlenne bajom az 1-es patchal , ha nem lépne ki a játékból :((
jahh , és a bankrablóós küldetésbőől hogy kell kijönni jól??

[ Szerkesztve ]

(#12836) fsb1000 válasza rup1u5 (#12832) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tegnap éjfél után multiztam.

Megint kipróbáltam a "túlhajtott" beállításokat.
1920x1200, minden HIGH vagy veriHigh, a csúszkák 50%-on.
Igy jött ki 1200MB a GTA4 szerinti 987MB-os limit helyett,

Kb 2x30 percet tudtam vele játszani, mindkétszer VGA hiábával leállt a program.
Ezután visszaraktam autoconfigra és még vagy 3 órát nyomtam hibamentesen.

Megint arra felé billent a véleményem, hogy a javasolt graf beállítások felett nem lehet tartósan és hibamentesen játszani.

(#12837) Hunnia válasza rup1u5 (#12832) üzenetére


Hunnia
tag

ésakkor most mit lehet tenni? Telepitsem újra és 1.1-es, majd 1.2-es patch? Vagy rakjam fel most az 1.1-et, aztán az 1.2-öt?
Amúgy eredeti a játékom de feltelepitéskor semmiféla patch-et nem rakott fel magától.

(#12838) rup1u5 válasza Hunnia (#12837) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ne telepíts semmit csak indítsd el a játékot és a startmenünél lépj be a live-ba (home gomb) Ahogy be vagy jelentkezve a live rögtön érzékeli, hogy fönt van-e nálad a legfrisebb live és patch. Ha nincs fönt akkor kérdezni fogja, hogy akarod-e ezeket telepíteni. Nálam így szokott menni és már vagy 3szor játszottam el ezt. Mindíg hagyom, hogy magától csinálja amit akar és így sosem volt gondom vele. Ha nem akar telepíteni nálad semmit indítás után akkor az azért lehet mert már fönt van minden ami kell. Grafikai beállításoknál bővült a listád? Van water quality? Mert az csak a 2. patchel jön elő.

fsb1000: :K én is erre jutottam még a 4850-nel. Nem bűvészkedtem a grafikai beállításokkal hanem hagytam auto config-on és esetleg utánna még toltam kicsit a view distance-n. És így nem fagyott.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12839) Zozzy


Zozzy
aktív tag

Sziasztok!
Véleményeket kérnék, hogy melyik kártyával járnék jobban: egy 4870 2GB-os verzióval, vagy egy GTX 285-tel? a 4870 lényegesen olcsóbb is, de hosszabb távon nem lenne jobb a 285?

szerk: természetesen azért nem tettem offba, mert a kérdés kimondottan a GTA IV-re vonatkozik... :)

[ Szerkesztve ]

(#12840) Hunnia válasza rup1u5 (#12838) üzenetére


Hunnia
tag

persze ez mind oké, csak mondom az 1.1 kimaradt és egyből az 1.2 ment fel.
Van minden plussz quality is.
Ma megpróbálom win7-en, hogy ottis eldobja e a játékot.

(#12841) Zsubi


Zsubi
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy regeltem a Rockstar-on de nem enged be, pedig a már megkaptam a visszaigazoló e-mail-t a jelszóval :F :R

(#12842) rup1u5 válasza Zozzy (#12839) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ha jól látom HD-ban tolnád és mivel hosszútávra kéne ezért én a 2gigás 4870-et javasolnám! :K

Hunnia: inkább vista 64-et javasolnék és azt hogy a telepítés és az első futtatás idejére vedd vissza alapra a procid és a vga-d is. Ha fölraktad a GTA4-et akkor ne állj neki patchekkel pöcsölni csak indítsd el a játékot és hagyd hogy elintézze magának a telepítéseket.

Zsubi: Live accountod van? Linkelted a live accountodat a rockstar accodhoz?
Kövesd ezeket a lépéseket!

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12843) fsb1000 válasza Zozzy (#12839) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A GTA4 hardverigényeiről elég nehéz nyilatkozni.
Az biztos hogy CPU-ból sosem elég.

Ki kéne próbálni a 4870/2GB-ot.... addig csak az lehet biztos, hogy azonos beállításokkal a gtx285 több fps-t produkál.
Azt meg csak jósolni lehet, hogy kevesebb (textura)hibával is müxik az NVIDIA.

A VGA beruházás szerintem monitorfüggő is.
1440*900-ig szerintem kisebb VGA is megfelelhet, ha megvan a 40-50fps.

Szerintem a magas fps-nek már nem az a jelentősége, hogy szaggatás mentes legyen a látvány (ahhoz elég 25-30fps), hanem az irányíthatóság válik jobbá.

(#12844) Mariann294


Mariann294
őstag

Ma is csak később tudok menni multizni....fogorvos :(
Esetleg 6-ig ráérek aztán mennem kell. :((

(#12845) Zsubi válasza rup1u5 (#12842) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem csináltam én semmit :N
majd mindjárt megpróbálom azt amit linkeltél :R

(#12846) Zozzy válasza fsb1000 (#12843) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Tudom, Te 285-tel tolod. Azt is láttam a nemrég linkelt videoban, hogy 1920*1200-as felbontáson full graf mellett 1640 MB memóriát igényelne.
Ami érdekelne, hogy mennyire számottevő a megjelenésbeli különbség, ha csak 1 GB videoram van, és annak megfelelően van beállítva a grafika?
Az egyértelmű számomra is, hogy a monitor meghatározza, milyen kártyát vegyek. Az meg egy 24"-os, úgyhogy nincs mese, kell alá kakaó.
Kipróbálni nem áll módomban, igazából már vettem egy 285-öt, csak épp egy másodpercig sem működött, és most jutott el odáig a dolog, hogy visszakapom az árát. Csakhogy amikor vettem, még nem volt 2 GB-os, egychipes kártya...
Na meg ha azt nézem, hogy még kb fél évet elleszek ezzel a játékkal, aztán jönnek újabbak, akkor megintcsak a 285 felé billen a mérleg nyelve.

(#12847) Zsubi válasza rup1u5 (#12842) üzenetére


Zsubi
őstag

Live accountom van de azt hogy hogyan kell hozzá linkelni a rockstarhoz azt nem vágom :( :W

[ Szerkesztve ]

(#12848) Hunnia válasza rup1u5 (#12842) üzenetére


Hunnia
tag

és van arra mód, hogy újratelepités után ne vesszen el a mentés, hanem onnan folytathassam ahol abbahagytam?

(#12849) AthlonXP válasza fsb1000 (#12836) üzenetére


AthlonXP
őstag

Mondjuk ez egy érdekes dolog. Nekem ugye 512megás a kártyám és jelenleg a GTA szerint 980 megát eszik ebből a játék ( szal majdnem 100%os a túllépés ). 1280*1024, minden High és minden csúszka a maxon van, kiv. a látótávolság, mert az csak 48-49%-on. Én így játszom vele és még sosem vágott ki a játék azért, mert kevés lenne neki a videoram. Persze a menüben figyelmeztet rendesen nagy piros szöveggel, de nem igazán érdekel. Akadás mentesen fut ( igaz XP-alatt 1360*1024-ben is szépen ment, csak most Win 7-alatt vagyok és itt nem tudom ezt a felbontást beálítani, mert ezután rögtön az 1600*1200 jön... :U ).
Bár irtad, h hosszabb játékidő után lép ki azzal a hibával lehet, ezt nem tudom én nekem a leghosszabb játékidőm az 1 óra 50 perc körűl volt, amit így egy huzamban lenyomtam vele. Semmi hiba nem volt közben, csak azért léptem ki annyi idő után, mert már meguntam.. :B

ZozzySztm mindenképp a 4870-et vedd, meg, mert jól jön majd később az a sok ram és az ugye fejlettebb is ( pl DX 10.1, SM 4.1, stb ), ami nem hátrány a jövőre nézve. Arról nem is beszélve, h álltólag a DX 11 csak a DX 10.1-el lesz kompatibilis visszafelé, míg a DX 10-zel nem, így lehet ( bár ki tudja.. ), h a DX 11-es játékok is jobban mennek majd rajta a jövőben. :)
Persze nem lebeszélni akarlak róla, én csak leírtam a véleményem, amúgy a GTX285 is egy nagyon jó kártya ( és ezt nem csak azért írom, mert megrögzött nVidia fan vagyok :B ).

(#12850) rulla


rulla
tag

Sziasztok!

Szoftveres problémák miatt XP HUN 32-bitről Vista HUN x64-re váltok.
Szeretném átvinni a folyamatban lévő GTA4 mentéseimet. Lehet ebből probléma?
Mire ügyeljek?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.