Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez a trágyadomb szarabbul megy Nvidián mint előtte ATI-n, WTF? Pedig eddig mindenki azt mondta hogy Nvidiára van pénzelve, azon jobb. Kevés neki egy GTX 980? LOL! Azon már meg se lepődök hogy -norestrictions nélkül 800x600-nál feljebb nem is lehet tenni, már ATI-n megszoktam. De Nvidián állítólag hasítania kéne, közben még annyit se tud. Mi lehet a baj? Windows 10-en beépített lassítás van benne?

Esti környezetben nem tudom úgy levenni a beállításokat hogy ne szaggasson. Ha 2x aniso, ha 16x, tökmindegy. Ha very high shadow, ha very low, az se számít. Egyedül a 3 scrollbart (view / detail /vehicle) csökkentve, úgy 20-25%-ig számított valami minimálisat. Milyen konfig kellhet ahhoz hogy minden maxon fusson? Tianhe-2?

[ Szerkesztve ]

(#36002) Dr. Akula válasza kalozhun100 (#35998) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Neked is túl jó a géped hozzá. Asszem erre értette Nagy Feró hogy "eszem-faszom megáll".

(#36003) Pala válasza Dr. Akula (#36001) üzenetére


Pala
veterán

Nvidian belul is leginkabb a Fermit szereti, kulonosen a GTX480-570-580 szintu karikat, akar SLI-ben is. Sajat tapasztalat. Azokon hasit egy jo proci mellett. Nekem most GTX760-on normalisan megy, bar az otodik resz lenyegesen jobban fut meg igy is, ez a vicces.

(#36004) Dr. Akula válasza Pala (#36003) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezek szerint már az Nvidiában se lehet bízni ("nvidián jól megy..."). :)

(#36005) Pala válasza Dr. Akula (#36004) üzenetére


Pala
veterán

Itt a jatek a hunyo, nem az NV. :)

A legjobb konfig amit ossze tudsz allitani GTA IV ala: 5960K, min. 8GB ram es melle GTX580 SLI. :D A nyakamat ra, hogy ezen jobban futna, mintha Titan X-et pakolnal a proci melle (ami egyebkent jobban passzolna :D )

(#36006) Dr. Akula válasza Pala (#36005) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Annyira már nem érdekel, itt az 5-ös, csak szerettem volna látni a 4-et full pompájában, ha már egyszer úgy adódott hogy Nvidia kártyát vettem. Remélem megszűntették már a szaggató menüt, mire feltelepítem. :)

(#36007) acumen880711 válasza Pala (#36000) üzenetére


acumen880711
tag

Hát jól van akkor, ez mondjuk elég vicces dolog, főleg annak tükrében, hogy az ettől (akár jóval) komolyabb játékoknál még véletlenül sem jelentett gondot a 2 mag, mindig hozta az elvárt szintet.

Viszont - ha jól értelmezem - nem sok jelentősége van a grafikai beállítások változtatásainak (le/fel), mert az úgyis a videokarira van kihegyezve, vagy azért ott érdemes lehet próbálkozni?

Ja igen, még egy kérdés! Elérhető hozzá jó pár patch, javítás. Van értelme bármelyiket feltenni (sok rosszat olvastam róluk), vagy inkább hagyjam a francba, mert csak rontanék a helyzeten? (A legtöbb helyen azt olvastam, h x-y patch ezt-azt nagymértékben javít, a hsz-ek között meg panaszkodtak, hogy még jobban szaggat vagy épp utána már el sem indult a game...)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36008) Pala válasza acumen880711 (#36007) üzenetére


Pala
veterán

Ez is valtozo. Elegge kiszamithatatlan, hogy kinel hogyan viselkedik a jatek. En a legutolso patch-csel hasznaltam, mert valamelyest jobban fut igy, ill. valoban javit nehany bugot, szoval szerintem erdemes felrakni. Amugy leginkabb a shadow quality-t kell lejjebb venni, ha plusz fps-t akarsz nyerni. Az zabalja a gepet, foleg very high-on gyilkos, ill. a night shadow is nelkulozheto. A latotavolsagot sem feltetlenul erdemes kimaxolni. De meg igy is vannak a varosban "kevesbe optimalizalt" reszek, ahol mindenkepp beesik az fps, szinte beallitastol fuggetlenul.

Ezeket most csak emlekezetbol mondom, egy ideje mar nem jatszottam a jatekkal. De azt tudom, hogy az elmult evek soran nagyon sok gepen kiprobaltam, es amikor anno 4 magos CPU-ra valtottam, akkor "lodult" meg igazan.

[ Szerkesztve ]

(#36009) acumen880711 válasza Pala (#36008) üzenetére


acumen880711
tag

Akkor jól sejtettem :D Nyilván kikeresem, hogy ha kell, de ne adj isten nem tudod/nem emlékszel, hogy mi volt az utolsó patch verziószáma és honnan szedted le? Rengeteg helyen találkoztam patchel, nem tudom honnan merjem letölteni, ami tuti jó is lesz (nem szeretném elrontani ezt az eléggé instabil játékot 1 hibás, nem működő patchel). Illetőleg a legutolsó patch felrakása ezek szerint nem igényli, hogy a korábbi verziók felrakva legyenek, ugye?
Köszi, a beállításoknál akkor ezeket majd lejjebb veszem, az igaz, h sok helyen szokott csak úgy magától az fps hirtelen és drasztikusan esni kb. 50-60%-ot...

Köszi a segítséget még egyszer! :)

(#36010) csaba951 válasza acumen880711 (#36009) üzenetére


csaba951
veterán

Grand Theft Auto Episodes from Liberty City Update 1.1.2.0
Ez a legújabb. Nem kell hozzá mást is feltenned.

Steam-es változathoz semmit nem kell feltenned, mert rögtön ezt tölti le a szerverekről.

(#36011) acumen880711 válasza csaba951 (#36010) üzenetére


acumen880711
tag

Köszi szépen! ;)

(#36012) Kareszovics válasza csaba951 (#36010) üzenetére


Kareszovics
addikt

Tök véletlenül néztem a topikba, és köszi a linkelt patch-et, mert nekem Gamersgate-es változat van és az most nézem, hogy 1.1.0.0-ás verziót szedett le. Egy gyors kérdésem viszont felmerült: vajon belebazergál-e a mentésbe?

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#36013) csaba951 válasza Kareszovics (#36012) üzenetére


csaba951
veterán

Szerintem kicsi az esélye annak, hogy kinyírja a mentésed. Persze ha óvatos vagy, akkor a frissítés előtt csinálsz egy biztonsági mentést! ;)

(#36014) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok
Még új vagyok a gta területén
Gondoltam meglesem mifán terem a játék:)
Regisztráltam a rockstar oldalán beálltam bandába is.
Indítom a játékot és ahol a jelszót kéri és van egy online meg ofline play gomb ot kattanok és egyszer felvillan a töltike karika majd semmi.Ja meg böngésztem a szerződést hátha az fáj neki hogy nem lapoztam bele.
Kell még valamit tennem vagy ezek szerint valami nem kóser a gépemmel?
köszi az infót.

(#36015) csaba951 válasza Robokutya (#36014) üzenetére


csaba951
veterán

Games for Windows Marketplace ügyfélprogram
Ezt tedd fel hozzá, és próbáld meg újra!

(#36016) Robokutya válasza csaba951 (#36015) üzenetére


Robokutya
senior tag

anyám de gyűlölöm az ilyen keretprogramokat:) nem elég hogy steames a cucclim még ez is kell?:)Nem úgy volt hogy a windows belátta hogy nagy hiba volt ezt a programot kitalálniuk?:)
Mintha ilyet olvastam volna valahol
és akkor a rokstar jelszót adjam meg rajta?

[ Szerkesztve ]

(#36017) Robokutya


Robokutya
senior tag

kösz a segítséget megoldottam:)

(#36018) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho. Gondoltam előveszem újra az egyetlen GTA-t amit végig tudtam játszani (nem untam rá), viszont immáron szeretnék valami vehicle pakkot. Nem kell úrhajó, csak reális utcai autók valódi névvel. Számomra az sokat dobna a dolgokon. Nah igen ám, csak sajna ezekhez a modolási cuccokhoz nem nagyon értek. Le tudná nekem írni valaki hogy hogy kellene és egyáltalán mit? Nézegettem én ezt a Realistic Packot de nem nagyon boldogulok :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36019) ubi91


ubi91
tag

Üdv!

Most frissített a gépem windows 8.1-ről 10-re.

A beépített Intel HD4600-al 8.1 alatt simán ment, most 10-en valamiért nem látja a vramnak beállított 512 memóriát, csak valami 107mb-ot lát minden neten fellelhető okosságot végrehajtva, drivert mindent frissítve is.

Használja még valaki win 10 alatt? Nem tudom most mit kéne csinálni vele, nemsokára lesz videókártya is, de addig is...

(#36020) melega


melega
őstag

Soha nem okozott csalódást ez a játék. Mindig jobban szerettem annak idején, mint a sportjátékokat.
A GTA IV volt nekem a legkeményebb 42 óra végigjátszás, a GTA 5öt könnyebb volt végigjátszani 77%-osra.
Amiért szerettem, nemcsak eszetlen lövöldözés, hanem tömve van autorablásokkal, autos, motoros, metrós üldözésekkel, sok ügyességi feladattal. Végén nagyon izgalmas volt a limuzinos üldözés, azután beestem a helikopterről a vízbe, motorcsónakkal üldözni a helikoptert, végén helikopterrel amire felkapaszkodtam, még nem elég, azután a rendőrökkel tűzharc, és lelőni a főgonoszt.

[ Szerkesztve ]

(#36021) RpPRO


RpPRO
őstag

Win7, gta4 complete, új, gyors PC, új driverek.

Menüből játék indít, kb 10 mp múlva asztalra kidob, memóriában marad a LaunchGTAIV.exe és a GTAIV.exe, visszamenni már nem lehet.

Olvasom netet, q sok embernek ez a problémája, mindenkinél más a megoldás (ha van egyáltalán), a leggyakrabban elhangzó ötletek:
- xlive.dll
- adminként futtatni
- xp3 kompatibilitás exe-re
- töröld le a settings,cfg, savegame-et, stb.

Eddig 2x indult el a játék, kilépés után indítom és a fenti sztori.

Ötlet valakinél még? :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#36022) csaba951 válasza RpPRO (#36021) üzenetére


csaba951
veterán

Lásd:
#36015 csaba951
#32140 kovy29

(#36023) RpPRO válasza csaba951 (#36022) üzenetére


RpPRO
őstag

Köszi az ötleteket, esetemben a megoldás az volt, h hagyni kellett internet kapcsolatot... Éééérted, single playerhez... :D xlive.dll-t raktam fel, minden M$-os felesleges progit töröltem.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#36024) Tubi2 válasza RpPRO (#36023) üzenetére


Tubi2
senior tag

A Live nyilván netes dolog, meg a Social Club is. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#36025) RpPRO válasza Tubi2 (#36024) üzenetére


RpPRO
őstag

Ahogy írtam, a M$ szemetet uninstalláltam és az xlive.dll-t raktam a mappába. ;) Lényeg, h megy, minden fullon, 35-55 fps.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#36026) Wiz Khalifa válasza RpPRO (#36025) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amúgy annyira észre lehet venni hogy nincs jól optimalizálva ez a szar...

Nekem is minden maxon és a 3GB-os VGA-ból csak 1.2-1.5GB kb amit fogyaszt. De az FPS van ahol 35-re is lemegy nekem. És nekem se több 55-70FPS-nél sose...

Smoke some weed nigga!

(#36027) Tubi2 válasza Wiz Khalifa (#36026) üzenetére


Tubi2
senior tag

Nincsen, de ha szarozod, akkor ez nem a te topikod...

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#36028) RpPRO válasza Wiz Khalifa (#36026) üzenetére


RpPRO
őstag

Igen, portolt játék, régi sztori, sok probléma. Mégis, azt gondolom, h nem a játék maga a fő ludas, hanem a "körítés programok", pl ms live for games, live ID live-in assistant, stb.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#36029) Wiz Khalifa válasza Tubi2 (#36027) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szarozom mert felcsesz hogy ilyen. De attól még szeretem. Azért van három dobozos, aktiválatlan példányom meg egy Steam-es. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#36030) debrecenikri


debrecenikri
tag

Mit tudok csinálni, ha a steam-es verzió a rendes videókártyám helyett az alaplapi intel hd4600-on fut?

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#36031) Bjørgersson válasza debrecenikri (#36030) üzenetére


Bjørgersson
félisten

BIOS-ban tiltsd le az IGP-t, ha egyébként úgysem használod.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36032) debrecenikri válasza Bjørgersson (#36031) üzenetére


debrecenikri
tag

:) Ohohó! Sajnálom, ehhez én alulművelt vagyok! Egy egyszerűbb módot nem tudsz véletlenül?

[ Szerkesztve ]

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#36033) debrecenikri


debrecenikri
tag

Köszi az ötletet! Megoldottam!Most már tolhatom! :C

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#36034) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de nem nagyon találtam EFLC-hez fórumot....
Megvettük ismerőssel az EFLC-t (Ballad of Gay Tony + The Lost and Damned). Hiába van Social Clubos és Windows Lives felhasználónk, egyszerűen nem tudunk multiplayerezni. Csatlakoznánk egymáshoz, de azt írja, hogy Unable to connect to the game session.

Ilyenkor mit lehet tenni?
Láttam leírásban, hogy Angliát kell megjelölni. Átállítottuk, de mondjuk érdekes, hogy Live- Frienden belül Hungary, alatta England van :F

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#36035) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Steames EFLC-t szeretném tolni W10 alatt és az ilyenkor szokásos hibába ütköztem:
Grafikai beállítások minimumon és nem engedi állítani.
W8.1 alatt ezt megoldotta egy commandline.txt de most nem akar működni.
Próbáltam ezt is de szintén semmi.
Valakinek tapasztalat ez ügyben? :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36036) rup1u5 válasza rup1u5 (#36035) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Megoldottam! :C
Steamen belül kellett.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36037) rup1u5


rup1u5
nagyúr

De rég nem jártam erre. :DDD
Milyen érdekes, hogy az emlékezetemben sokkal szebb grafika él. Hiába, az élmény megszépítette. Látszik, hogy nem mai darab még így kimaxolva is.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36038) Wiz Khalifa válasza rup1u5 (#36037) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ide hogy lehet feljutni meg ez hol van? :DDD

Vagy csak simán repülőből rávetődtél a betűre? :)

Smoke some weed nigga!

(#36039) rup1u5 válasza Wiz Khalifa (#36038) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kopterral leszálltam a tetőre és a peremről szépen leestem oda.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36040) Wiz Khalifa válasza rup1u5 (#36039) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondoltam. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#36041) #81556480 válasza Wiz Khalifa (#36038) üzenetére


#81556480
törölt tag

ez a nyújorki metlife torony. :C

(#36042) ittakary válasza rup1u5 (#36037) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha van megfelelő VGA-d akkor nagyon megéri felrakni az iCenhancer modot, és amint látom nálad ez teljesül :K

(#36043) rup1u5 válasza ittakary (#36042) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem steam-es EFLC-m van. Ahhoz csak az EFLC kell? Leszedtem de az mindössze 4MB.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36044) ittakary válasza rup1u5 (#36043) üzenetére


ittakary
nagyúr

Annyi :)

Én is EFLC-vel nyomattam annak idején

(#36045) rup1u5 válasza ittakary (#36044) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Elég irreális legováros lett belőle.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36046) #81556480 válasza rup1u5 (#36045) üzenetére


#81556480
törölt tag

Legalább vannak színek ! Mert az eredeti nekem elég egyhangúan szürke. De egyébként ez így nem a legtutibb. Lehet még ezt fokozni/állítgatni

(#36047) rup1u5 válasza #81556480 (#36046) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Hogy lehet állítani?
Valami ilyesmire számítottam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36048) ittakary válasza rup1u5 (#36047) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én sem tudom hogy az istenbe lehet ilyenre megcsinálni... nagyon sokat próbálkoztam utánanézni, de soha senki nem írja le lépésről lépésre a módját :(

Írni kellene Zse-nek :)

(#36049) #81556480


#81556480
törölt tag

azért nincs lépésről lépésre beállítás, mert minden konfig más. ami az egyiken jól mutat a másikon nem. így voltam én is. próbáltam csomóféle beállítást ( azthiszem egy text fileba kell átírni az értékeket ) de sose volt szép.

alapon nekem így nézett ki az ami másnál gyönyörű volt: [link]

én most éppen xboxon szívok mert nem adja meg a bowlingos achievementet, se a rendőrautósat. :( :(

(#36050) Źşë' válasza ittakary (#36048) üzenetére


Źşë'
addikt

van ez a srác aki az iceEnchancert csinálta, belerakta magát az enb-t is (lényegében ez egy csomag ami több grafikai módosítást tartalmaz), az utolsó az a 3-as verzió, ill. van egy pecs is mellékelve az oldalon, én még különböző verziókkal próbáltam, nem tudom melyik kép melyik verziójával készült az iceEnchancernek, de azt tudom hogy a 3as verzió is gyönyörű

leszeditek, van benne egy readme, ami lényegében leírja h a megadott fileokat mely kijelölt helyekre kell bemásolni, és már megy is

még neten valahol találtam egy 4 gigás HD textúra csomagot, én még azt is felnyomtam rá, az utak, épületek is megszépültek, egyébként amit linkeltem oldal ott van még az oldal alján egyéb nyalánkság, út- és fa -textúra stb

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.