Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Vahur válasza fsb1000 (#12747) üzenetére


Vahur
tag

Alapvetően ezzel a jelenséggel én is sokat szívtam, a következő dolgokat kell figyelembe venni és betartani a jó eredmény érdekében:

Két "szabvány" felbontás van ami biztosan jó eredményt hoz:
1280 x 720 (16x9 HD) és 640 x 480 (4:3 SD) ha ezeket használod akkor fog megjelenni a HD illetve a HQ gomb a lejátszó alján mint opció. Bármi más képaránynál el fogja torzítani a képet hogy kitöltse a lejátszófelületet és nem kapod meg a HD ill HQ opciókat, valamint ha tartod is a képarányt de kisebb a felbontás mint 640 x 480 akkor szintén felskálázza a képet. A rossz minőségű videókat is meg lehet nézni jó felbontásban ha a link végét kiegészíted ezzel: &fmt=18
példavideo: GTA WEB renderelt 480x 272:
rossz minőség
eredeti minőség &fmt=18 segítségével.
Érdemes még elolvasni a Youtube ismertetőjét a témakörben, nekem sokat segített.

Van még egy jelenség amin sokat csodálkoztam, nevezetesen az hogy ha be is tartom a szabályokat nem mindig az a minőség amit látni szeretnék, holott látok más videókat amik "alapjáraton" fantasztikus minőségben jönnek le. Ennek az a titka hogy két verziót tárol a YT a videódból, az eredetit és a kisebbre konvertáltat.
Alapból a rosszabbat streameli amíg el nem érsz egy bizonyos számú nézettséget és akkor majd kikerül a videó eredeti verziója egy dedikált szerverre, a nagyérdemű örömére.

[ Szerkesztve ]

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#12752) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Bizonyára már lefutott téma, de a játék patchek nélkül a benchmarkban 51 fps-t csinált, a két patch feltelepítése után 45-öt.

A kérdésem az lenne, miért b@romarcúak a Rockstarosok?
:W

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#12753) Twileght válasza Vahur (#12746) üzenetére


Twileght
csendes tag

Szerintem s0beit volt.

(#12754) killermark


killermark
csendes tag

Sziasztok A GTA IV-ben multi részig eljuttok ,de ott hogy lehet jatszanni valakivel.Köszi :C

(#12755) MS74hu válasza Twileght (#12753) üzenetére


MS74hu
tag

Elnézést hogy nem birtam vissza menni multizni mert fagyogattam meg 1szer még a regisztráciom se volt meg :Y Ja.meg szokás szerint leugrálgatott a tálcára. :W :R

Lenovo Y700

(#12756) MS74hu


MS74hu
tag

Már megint félre irtam :Y

Lenovo Y700

(#12757) killermark


killermark
csendes tag

Hello.
Frends.be valaki feltud venni a gta4 ben.Nicknevem:darkkillermark

(#12758) At4


At4
tag

srácok x360 on multiban már lehet választani szervert, vagy még mindig bedob ahova sikerül?

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#12759) Twileght válasza At4 (#12758) üzenetére


Twileght
csendes tag

Még mindig bedob ahova sikerül, ez a szerverválasztósdi csak PC-s kiváltság. [szerencsére :)) ]

[ Szerkesztve ]

(#12760) szabod válasza At4 (#12758) üzenetére


szabod
senior tag

A PC-s verzión van csak szerverválasztás, és van video szerkesztőnk is. Viszont xboxon nincsenek állandó fagyások és nem optimalizálatlan a játék. Valamint nektek van már egy DLC-tek is, amit remélek, hogy mihamarabbb jön PC-re is.

[ Szerkesztve ]

(#12761) street.art válasza Vahur (#12596) üzenetére


street.art
csendes tag

Mind1 h multi vagy single, az a lényeg h seggel állj a hintához, mert ha orral akkor majdnem biztos h kirepülsz :)

(#12762) At4 válasza szabod (#12760) üzenetére


At4
tag

"Viszont xboxon nincsenek állandó fagyások és nem optimalizálatlan a játék."

igen, kb emiatt tartok ott mostmár hogyha odakerülne a sor se PCt újítanék hanem veszek 1 x360 elitet meg vmi TV t hozzá (150k ból bőven megvan ha jól számolom, pc ben hasonló színvonal mennyinél kezdődik? 200nál? ja bocs...), és itt nem kell driverekkel bűvészkedni meg hetente újrarakni stb, csak berakom a DVD t és játszok, és ez igaz a többi játékra is.
(mondom ezt úgy h egérrel és billentyűzettel a kezemben nőttem fel:D, kontroller mennyire lehet szokatlan?)

amit hiányolok x360on az a játékok módosíthatósága (modell stb cserék), ráadásul saját zenét sem lehet belerakni :F (ez csak a GTAk miatt lenne hátrány...)

na mind1, van időm még ezen filózni :) és kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#12763) Twileght válasza At4 (#12762) üzenetére


Twileght
csendes tag

Azért a fagyásokat nem nagyon kell alapul venni, mert pl. nekem eddig összesen [3 hónap alatt] 4× fagyott a játék - mind a négyszer a multiban.

(#12764) Hunnia válasza MS74hu (#12755) üzenetére


Hunnia
tag

ezt a leugrálgatott tálcára, hogy érted? Mert bizonyos időközönként nekem lecsukja a játékot minden előzmény nélkül egy pillanat alatt, aztán indithatom újra.

(#12765) fsb1000 válasza Vahur (#12751) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm!

Ugye ez akkor azt jelenti, ha felteszek a leírásnak megfelelő felbontást és minőséget, de csak páran nézik meg, akkor semmilyen linkről nem elérhető a jóminőségű?

vagy..... az "=18" végű linkről akkor is megnézhető jóminőségben és azt kell megadjam ha direkt linkelem?
És aki bőngészik és "véletlenül" nézi meg, az a rosszabbat látja?

(#12766) fsb1000 válasza Twileght (#12763) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyetértek..

Egy jól bekonfigolt, nem széttuningolt PC-n nem jellemzőek a fagyási problémák.
A legtöbb alkalmazás és játék jól müxik a nagyon heterogén hardver platformon is.

Mondjuk GTA4-vel elég nehéz eddig az állapotig eljutni, de utána viszonylag stabil.

Az én tapasztalatom szerint a PC-k instabilását 99%-ban a netről letöltött ilyen-olyan "cuki" alkalmazások, a bekapott férgek és a hardver szakszerütlen beállítása okozza. A maradék 1%-on osztozik az OP rendszer és a konkrét alkalmazás/játék amivel épp szívunk....

(#12767) Vahur válasza fsb1000 (#12765) üzenetére


Vahur
tag

Ha az sima YT videolinket belinkeled akkor az átlagfelhasználó az alap minőségű filmet fogja látni, hacsak nem kattint a HQ vagy a HD opcióra, feltéve ha az adott, és aki csak véletlenül téved oda szintén. Ha biztosra akarsz menni hogy olyan minőségben nézzék ahogy te szeretnéd akkor az a teendő hogy direkt linkeléskor kiegészíted az eredeti linket a következő módon:
HQ: &fmt=18
HD: &fmt=22
Tehát íme a három lehetséges linkelési verzió egy 720p videóval:
Mezei
HQ &fmt=18
HD &fmt=22

Szerencsés esetekben mint pl Mariann KR videója, alapból szép felbontásban játssza le a YT, szerintem eltalált valami egzotikus felbontást amit nem skáláz fel vagy le a lejátszó, viszont érdekes hogy HQ gomb nincs hozzá. Talán pont a javasolt 640 x 480, viszont ez már nekem is magas, mert én is tettem fel direkt 640x 480 cuccot és az nem lett szép de volt hozzá HQ gomb.

Lényeg a lényeg hogy megfelelő linkeléssel megoldható a dolog, Mariann meg talán meg is osztja velünk a titkot hogy milyen felbontást használt milyen codec-kel.

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#12768) fsb1000 válasza Vahur (#12767) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi, igy már világos!

(#12769) M1k133


M1k133
tag

Helló Mindenkinek...

Lehet hogy már volt róla szó , de szeretném megkérdezni hogy Ram vásárlás előtt állok és annyi gondom van a GTA -val hogy ahogy játszok néha fut minden rendesen , de egyszer csak gondol egyet és elkezd szaggatni és közben nagyon tölt a Winchester , a régi tapasztalatimból okulve ez Ram hiánya szokott lenni , de most nem tudom hogy a sebessége is befolyásolja -e hogy lassan veszi ki belőle a dolgokat és gyorsítótárhoz nyúl?
Tudom hogy egy nagyon optimalizálatlan játékról beszélünk , de azért van hogy 10-20 percet is megy akadás nélkül , aztán meg 1-2 percet végigszaggat...
A konfigom az adatlapomnál van. most akarok 2x2 Gb-t venni vagy inkább gyorsabbat vegyek 2x1 gb-ben.
Tudom hogy az ajánlott is 2gb , de szerintem nagyobb beállításoknál szerintem több is kell neki...
Remélem érthetően leírtam...
Előre is köszönöm!!

--== M1k133® ==--

(#12770) rup1u5 válasza M1k133 (#12769) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A ramok mennyisége sokkal többet számít mint a sebességük!
Én mindenképpen 2*2gigát ajánlanék de mivel látom, hogy ddr3-ról van nálad szó így ez nem lenne olcsó mulatság. :( Kezdésnek olvasd el az első hsz.-t és próbáld ki az abban említett contig.exe használatát. Lehet, hogy az önmagában megoldja a problémádat.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12771) bognar110


bognar110
őstag

Ma kellene egy multi party :DD :)) :DDD

(#12772) MS74hu válasza Hunnia (#12764) üzenetére


MS74hu
tag

Mikor elinditom kijön a kép aztán hirtelen leugrik a tálcára.És akkor elkezdem kattintgatni mig rendesen vissza nem jön a kép "be nem akad" és elindul rendesen.Szerencsére játék közben nincs ilyen probléma hogy leugrik.Csak néha fagy :DDD

Lenovo Y700

(#12773) Hunnia válasza MS74hu (#12772) üzenetére


Hunnia
tag

Nálam nem fagy, csak egyszerűen eltünik a játék és bejön a windows képernyő és semmi más hiba. Újra kell inditani a játékot.
Ezt nem tudjátok mi lehet?

(#12774) Mariann294 válasza Hunnia (#12773) üzenetére


Mariann294
őstag

Ez sajnos mindenkinek igy van. :(((

(#12775) Zozzy válasza Mariann294 (#12774) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nem mindenkinek, nekem pl egyáltalán nem szaggat be, nem lép ki. Addig csinálta csak, míg az E8200-am volt alatta húzva, na meg a memória is. Amint alapon kezdtem használni, semmi gondja nem volt a játéknak. Azóta egy két cucc kicserélődött a gépemben, amit szintén alapon használva egyáltalán nem rakoncátlankodik a játék. Azt vettem észre egyébként, hogy a memória húzására sokkal érzékenyebben reagál, mint a processzoréra.

(#12776) Mariann294


Mariann294
őstag

Nekem csak néha kilép,de semmim sincs hózva. :((

(#12777) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Hali , kb 30%-nál járok , és azoknál a küldetéseknél , ahol számÍtógépet kell használni nem tudok belépni a számÍtógépbe, valaki seggÍtsen. THX.

(#12778) bendzso válasza GrG1210 (#12777) üzenetére


bendzso
senior tag

Eredeti a játékod?

(#12779) GrG1210


GrG1210
aktív tag

nem

(#12780) Hunnia válasza Mariann294 (#12774) üzenetére


Hunnia
tag

Akkor nemis tudok játszani vele? Mindig kilép, általában mikor már éppen befejeznék valamit sikeresen. :((

(#12781) Mariann294 válasza Hunnia (#12780) üzenetére


Mariann294
őstag

Nekem ritkán csinálja.Xp-n nagyon sokat szarakodott alig tudtam jáccani.Gondolt egyet beszaggatott 1-2 fps-re pár perc után.Meg ki is lépett.Vistán minden rendben mostmár ritkán cinálja ezt(kopp-kopp :D ).Vistád van?Vagy próbáld meg mindenből a legfrissebbet fölrakni.[link]
GrG1210: Te pedig ne várj csodákat! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12782) AthlonXP válasza Mariann294 (#12781) üzenetére


AthlonXP
őstag

Neked Vistán jobban megy mint XP-n? :Y Nem semmi, nekem pl pont fordítva ( Vistán el sem indúlt, állandóan hibaüzenet fogadott :) ). Sok korábbi írásból kiindúlva én azt szűrtem le, h a Vistán megy a legkevésbé ez a játék. Most Win 7-en tolom, eleinte akadt rajta nagyon, de felraktam az első pecset és most már megy szépen. Egyáltalán nem fagy, sosem lép ki magától és úgy álltalában semmi bajom vele :R ( bár XP-n sem volt sose gondom vele, ja és én csak a singlét játszom, illetve néha indítok ilyen LAN-t ahol egyedűl vagyok, h ökröködhessek egy kicsit a rendőrök nélkül ;], lehet ezért nem jöttek elő ezek a fentebb említett hibák eddig ).

GrG1210Namost, ha a játékod nem eredeti, akkor bizony ez van. Nem tudod majd használni a gépeket. Bár asszem, ha csak az első javítást teszed fel, akkor még továbbra is működnek. Sajna most vagy újrateszed a játékot, vagy megint felrakod az első javítást, hátha az felülírva a dolgokat, újra működőképessé teszi a gépeket a játékban. :U

[ Szerkesztve ]

(#12783) Mariann294 válasza AthlonXP (#12782) üzenetére


Mariann294
őstag

Hát ez van. :D Miért jáccol csak sinlge-t?Nem eredetid van? :(
Tyúúúha!Ezt nézzétek mit találtam!!!!!!!!!Link:[link]
Vagyis:
3. Grand Theft Auto IV - Lost and Damned Unlock Mod
The Lost and Damned Unlocked IS the first heavily modified mod for the PC version of Grand Theft Auto PC. The Lost and Damned unlocked...
Size: 17.4 MB
Downloads: 3,946
Date: 2/17/2009
Rating:

[ Szerkesztve ]

(#12784) rup1u5 válasza Hunnia (#12780) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Neked elsősorban a gépeden kéne stabilra belőni a tuningot, mert ahogy a giga és a wolf topikban olvastam azzal van gondod. Le merem fogadni, hogy az instabil tuning miatt van ez nálad. Próbáld ki úgy hogy mindent alapra teszel. A te konfigod alapon is szépen vinné a GTA4-et.
Nálam semmi gond nem volt a játékkal egy szépen stabilra lőtt tuningal. Nem voltak ilyen fagyások. Most volt procicserém. A 8400-at belőttem 4Ghz-re, jövőhéten érkezik a GTX260 és visszatérek a multiba. Kíváncsi vagyok hogy fog futni az új vasakkal.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12785) bendzso


bendzso
senior tag

Nekem egyik oprendszeren sem megy rendesen. :O
Most XP-n tolom, de ezen néha beszaggat, illetve rengetegszer van olyan, hogy, amikor kilépek a multiból, akkor lefagy a játék. 40 fps-em van, a benchmark szerint.
Vistán nem szaggat, hanem cserébe nagyon hosszú ideig tölti be a játékot, meg mindenhol, ahol töltenie kell, ott várnok egy csomó időt, és kb 2-3 óra játék után kiírja, hogy megtelt a videómemória. Ezen szintúgy kb 40 fps-em van.
Win7-en is ugyanazok a jelenségek vannak, csak ott 60 fps-em van. Pedig a 7-es a legjobban használható oprendszer. Szerintem. ;)

(#12786) rup1u5 válasza Mariann294 (#12783) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mi a franc? :F
Kijött PC-re is?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12787) Twileght válasza GrG1210 (#12777) üzenetére


Twileght
csendes tag

Ha telepítve van a második pech akkor előszeretettel fordulhat elő ez a hiba :)

(#12788) Mariann294 válasza rup1u5 (#12786) üzenetére


Mariann294
őstag

Áh.Ki kell cserélni a fájlokat és megkapod ezt a módot.De nekem nem megy... :(

(#12789) Twileght válasza Mariann294 (#12783) üzenetére


Twileght
csendes tag

FaKe :D

De az is lehet, hogy nem, de míg nincs hivatalos bejelentés addig szkeptikus vagyok

(#12790) Twileght válasza Mariann294 (#12788) üzenetére


Twileght
csendes tag

Én úgy tudom csak a motrokat lehet feloldani. (Valódi új küldetéseket nem)

(#12791) Mariann294 válasza Twileght (#12790) üzenetére


Mariann294
őstag

Nem....követnek meg meg minden :) Niko-ból Johny lesz,új fegyverek,stb.. :D

(#12792) Mariann294


Mariann294
őstag

(#12793) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

én annyit mondok hogy vista 64bit-en tolom és semmi fagyás,hibaüzi nem volt.Nem értem ezeket a hibákat de egyetértek fsb kolléga kommentjével,ahol a bszedett férgeket stb .. ecseteli . :K

(#12794) bendzso válasza Mariann294 (#12783) üzenetére


bendzso
senior tag

Azt írja, hogy átformálja Niko-t, meg egy pár dolgot még, gondolom a fegyverek, mocik. Ugyanez letölthető innen, ingyenesen. :D
Amúgy érdemes még szétnézni, mert rengeteg érdekes dolog van. Pl handling-ek :D (ez a fájl tárolja a kocsik menetdinamikai képességeit, és ha abba belepiszkálnak, akkor pl gyorsabb lesz a kocsi, jobb kanyarodási képesség, nagyobb végsebesség stb... De ezt gondolom sokan ismerik már).

(#12795) AthlonXP válasza Mariann294 (#12783) üzenetére


AthlonXP
őstag

Sajna nem, de meg akarom venni, mert nagyon tetszik, csak anno nem mertem, mert sok rosszat olvastam róla. Pl., hogy 4870-es ATI-n nem is indul, mert nem támogatja, meg hasonlók.. :U Így leszedtem, h kipróbálhassam. :B

(#12796) Twileght válasza bendzso (#12794) üzenetére


Twileght
csendes tag

Ez elég érdekesnek számít?

Planes in GTA IV

(#12797) rup1u5 válasza WhiteWalker (#12793) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szintén Vista 64biten tolom és nem volt vele fagyás gondom. :N

AthlonXP: "4870-es ATI-n nem is indul, mert nem támogatja, meg hasonlók.. " :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12798) AthlonXP válasza rup1u5 (#12797) üzenetére


AthlonXP
őstag

Most mi van, nem kell kiröhögni, komolyan ezeket olvastam, amikor megjelent.. Tiszta ideg voltam miatta. Veszélyes dolgok keringtek itt a neten decemberben a GTA-ról.. Az egyik teszt címe pl ez volt: "PC-n kínszenvedés a GTA4". :W és hát amikor elolvastam, nem sok jóra számítottam már, ezért is nem mertem megvenni. De azóta már persze változott a helyzet, szerencsére. :K

(#12799) rup1u5 válasza AthlonXP (#12798) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem rajtad röhögtem.
Tisztában vagyok vele. Amióta konzolra kijött figyelemmel kisérem a játék sorsát de az ilyen híreken már akkor is csak mosolyogtam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12800) Twileght válasza AthlonXP (#12798) üzenetére


Twileght
csendes tag

Nyomorult bulvár :((

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.