Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) rup1u5 válasza PI3525 (#18989) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ne használj commandline.txt-t, mert amiatt ilyen szar nálad. 4. patch legyen fönt! :K Állítsd be a konfigodnak megfelelő grafikai dolgokat, úgy hogy ne lépd át a meglévő videómemóriát (9800 GX2 esetében 512Mb) és jónak kell lennie.

(#18994) gog: DX9 -es.

(#18998) Silenzio: 512-es 4850-el toltam sokáig és medium texturákkal egész jó volt de néha voltak eltünedező textúrák. Szerintem nálad a 2giga ram kevés és azért swap-ol. OP-rendszer?, felbontás?

(#18992) Źşë' : Sok lehetőség nincs, mivel a GX2 1gigás (2*512Mb-os) és ezzel ki is fújt a variációk sora. ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19002) Silenzio válasza rup1u5 (#19001) üzenetére


Silenzio
addikt

Windows 7, RC1. Felbontás: 1440x900. Belőttem a textúrákat high-ra commandline-ban, renderinget maxra, korlátozásokat feloldtam. Bődületes volt a látvány, mindent kirajzolt, nem volt az a zavaró effekt hogy ha megfordulsz előtted vált textúrákat. Fél perc alatt összeomlott out of video memory hibaüzenettel. Jee. Biztos nem a kevés memória az oka, mediumban nem swappel egyáltalán, csak cseszekedik a textúrákkal. Van hogy egész falak tűnnek el és nem találom az ajtót. Faxom, sok bajom van ezzel a játékkal. 4 giga ramra meg pláne nincs pénzem, most per pill...

512-es 4850-nel is mindent előttem pakolt ki, akkor még Win XP-n futtattam.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#19003) Robi86 válasza fsb1000 (#18972) üzenetére


Robi86
senior tag

Én erre a hozzászólásra céloztam. Ahogy most írtad, bármilyen születési dátummal lehet hülyének lenni. Viszont ugyanúgy lehet nem hülyének is lenni, hiába a nagy korkülönbség, nem attól függ...A lényeg, hogy szerintem sem +30 év, sem +60 év nem jogosít fel senkit arra, hogy lenézze a másikat...ha már ez egy fórum, és véleményt nyílváníthatok :)

nade ennyit erről, és bocsánat, hogy előhoztam megint, csak rég voltam gépközelben

szerk.: ja, a cheatelésről annyit, hogy évekig játszottam a CS 1.6-al (Counter Strike), de kb. 1 évvel ezelőtt ellepték a cheaterek szinte az összes szervert (még a Steameseket is). Előtte is előfordult néhány, de ez azért nekem már sok volt, abba is hagytam (leszoktam róla :)) ), szóval ismerem az érzést...ha egy játék játszhatatlan multiban, akkor marad a LAN, vagy vége, és ennyi volt...kellemetlen

[ Szerkesztve ]

(#19004) #67688960


#67688960
törölt tag

:B francba tényleg nem dx10-es! jól benéztem valamit na
;] vagy lehet hogy tudtam csak teszteltelek titeket?

(#19005) dannyl


dannyl
addikt

Olvastam már annyi HSZ-t itt, hogy kiguvvad a szemem, viszont egy problémára nem találtam választ. Windows 7 64bit és GTA 4 probléma. XP alatt mediumon játszottam a configommal, W7-tel játszhatatlan úgy is, hogy MINDEN minimumon van. Frissítettem mindent amit lehetett. Valaki tud rá valami okosat?

(#19006) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Háj mindenkinek!
Vki adjon már tippet nekem,hogy ha Win7 64 alatt szeretnék majd játszani 1680ban full graffal vagy a közelében min futna játszhatóan?1 PhenomII elég neki meg mondjuk 1 GTX275?

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#19007) PI3525 válasza rup1u5 (#19001) üzenetére


PI3525
tag

Köszi de mégis zavaró hogy van egy sőt több videó is amiben a 9800 gx2-n fullon megy a gta 4 nézd csak meg

http://www.youtube.com/user/doctorKilljoy#p/u/4/iZIadhCcBzo -- 1 szer

http://www.youtube.com/user/idanrof22#p/u/4/ARX8uauqNJQ -- 2 szer

csak ezért idegesít :K

ACER ASPIRE 5542G , XBOX 360 ELITE .....

(#19008) Robi86 válasza Memphis79 (#19006) üzenetére


Robi86
senior tag

nagyjából elég lesz...sok RAMmal :K (azért írtam, hogy "nagyjából", mert ennél a játéknál sosem lehet tudni...ez van :( )

[ Szerkesztve ]

(#19009) rup1u5 válasza PI3525 (#19007) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szerintem nálad is és Silenzio-nál is a commandline-os buhera miatt szarakszik.
Felejtsétek el azt a szart! El kell fogadni, hogy a konfigotok mire képes és az ahhoz passzoló beállításokon kell futtatni.

Silenzio: Az eltünedező textúrák jellemzőek voltak nálam 4850-el de összességében élvezhető volt a játék 1680*1050-ben 2maggal is, 4giga memóriával. (ugy látszik ez ati betegség ennél a játéknál. gtx260-al tökéletes) A titok nyitja, hogy a hozzá passzoló beállításokra kell belőni. Nem értem miért commandline-oztok. :F

(#19006) Memphis79: GTX 275 jó választás viszont prociból legalább egy X3-at tolj alá és huzd minimum 3.5Ghz-re.

Micsoda forgalom lett itt maeste! :Y
Nagyon rég nem volt itt ennyi hsz, ennyi új arctól! :C
Vágjátok rendbe a beállításaitokat és a gépeiteket és irány multizni cheat nélkül! :DDD

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19010) #67688960 válasza dannyl (#19005) üzenetére


#67688960
törölt tag

kapcsold ki az árnyékot, ati betegség, egyből jobb lesz
vistánál csak a 2008-as visual c++ érdemes fent hagyni és csak a 64bitest(ha olyan a rendszer, és 3,5-ös netframe-d van, ha 3.0-ás akkor a 2005-ös visualt), gondolom a win7 hasonló

[ Szerkesztve ]

(#19011) dannyl válasza #67688960 (#19010) üzenetére


dannyl
addikt

Eddig jó volt! Mediumon végig vittem! Most szarakodik... MINIMUMON (tehát monden "0" vagy "1") van és akad mint a hülye mind a notin, mind a PC-n, pedig kéne mennie lazán.
Most nézem: 32bites physX van fent. Ez jelenthet gondot?

[ Szerkesztve ]

(#19012) #67688960 válasza dannyl (#19011) üzenetére


#67688960
törölt tag

ezt passzolom

(#19013) dannyl


dannyl
addikt

Igazából feltenném a kérdést: Win7 64bit alatt megy-e valakinek a GTA 4 középszerű gépen?

(#19014) rup1u5 válasza dannyl (#19013) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igaz nem win7 de vista 64bit alatt nálam tökéletes.
GTA4 nem physx-es, ugyhogy tök mindegy melyik driver van fönt hozzá.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19015) Silenzio válasza dannyl (#19013) üzenetére


Silenzio
addikt

Mi a középszerű? Nekem szerintem közepes gépem van, megy a cucc a Win 7-tel, ahogy kell. Természetesen 64 bit.

rup1u5: Én nem vagyok új arc, ez már a jó sokadik hozzászólásom GTA IV témában, de legalább fél éve nem játszottam vele mert meguntam hogy szarul fut. Amúgy nincs igazatok, commandline-ban kikapcsoltam a korlátozásokat, így már nem villognak a textúrák és nem tűnnek el a tereptárgyak, akármit állítok be. Ennyit a hozzáértésetekről. :P (nem cseszegetésből mondom, dehát tényleg, a commandline-tól tűntek el a grafikahibák, és nem azok hozták elő őket - mivel eddig nem használtam)
Viszont sajnos sokkal lassabb lett, helyenként 17-18 fps-re is leesik, ami azért igen rossz 4 magon, még alap órajelen is. Holnap kikapcsolom a 4. magot, kipróbálom az alap 3 maggal és jókora tuninggal. Hátha jobb lesz. A 4., alapból kikapcsolt mag sajnos kevesebbet bír, és nem tudom melyik az, pedig be tudnék neki állítani eltérő szorzót is...

P.S. Most, hogy úgy működik az engine, ahogy kell, döbbenetes a grafika. Még medium textúrabeállításokkal is. Minden más maxon, a látótávolság 50-en, eléggé közel van ahhoz amire a játék auto-configolja magát - csak mediumon, mivel ő high-ra lövi be a textúrákat azt meg nem bírja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#19016) dannyl válasza rup1u5 (#19014) üzenetére


dannyl
addikt

Hát ezaz, hogy úgy látszik nem mind1, hogy win7 vagy vista... :(

(#19017) dannyl válasza Silenzio (#19015) üzenetére


dannyl
addikt

Na ezaz... A procid jobb, a videókari ugyanaz. De ennyire nem kéne rosszul menjen akkor sem, hiszen egyszer már jól ment...

(#19018) Źşë' válasza #67688960 (#18994) üzenetére


Źşë'
addikt

a dx10 csak parasztvakítás, amolyan megy vele és emiatt megtéveszthet sok embert, de sok köze nincs hozzá, a konzol port is ezt bizonyítja

(#18999) puttputt mondom próbáld ki az xfirét ha nem megy a fraps nálad ;) nem bánod meg sztem

(#19001) rup1u5 commandline-val nem csak levenni lehet a korlátozást hanem akár safemodban indítani a játékot, vagy akár ha nem indulna el megszabni az induló beállításokat pl refresh rate, resolution... szóval igen is jó dolog az
"Sok lehetőség nincs, mivel a GX2 1gigás (2*512Mb-os) és ezzel ki is fújt a variációk sora. ;)" ahány gyártó annyiféle vga, és mind ref vgakból csinálja a saját maga cuccát, így előre láthatólag nem lehet tudni, hogy mikor jön ki egy több memóriával felszerelt példány.. emlékszem h Gainward-nak volt egy ilyen húzása... több vram több lé

(#19003) Robi86 de aki még aközött sem tud különbséget tenni hogy freeben használ csitet v pedig éles játékban a másikkal való kib*szásra (mint jelen esetben a cs), érted mire célzok.. (konkrétan nem fsbre gondoltam hanem általánosítottam, h miért számít ott is a csit.. sry ha félreértelmezhető volt)

(#19007) PI3525 bizonyos időjárásban sztem neki is rosszul megy bizonyos részeken, v nálad ott is akad ahol neki nem? uolyan feltételek mellett?

(#19016) dannyl nem kötekedésből írom, de miért nem lehet megválaszolni több hszt 1db-al? (nem a hszek számától leszel valaki itt phn)

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#19019) Mariann294


Mariann294
őstag

Hát ilyet :D Lassan 1 éve tolom a játékot,de még mindig vannak olyan dolgok amikkel még sose találkoztam..
Itt van pl ez:

Ott állt a parkolóban,villogott a vészvillogója....lefulladt.Hivtam a 911-et ekkor a lámpa felgyúlatt de aztán meghalt a motor,nem lehetett beinditani :D
Meg...szórakoztam a rendőrökkel,lelöttem egyet,haldoklik,erre elkezdi: Come on!Mouth to mouth!!!
Beszarok! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19020) rup1u5 válasza Silenzio (#19015) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem eddig nem sikerült különbséget felfedeznem medium és high texturák között. Próbálj meg beletörődni a helyenkénti 17 fps-be. Nálam is leesik gyakran 16 fps-re, 3.6Ghz-es q9550-el, 4giga rammal és egy gtx 260-al. :( Ez van. Majd talán egy friss Win7-el jobb lesz, mert ez a Vistám már elég régi és rendesen belassult már.
Az új arcot meg úgy értettem, hogy hirtelen egy csomó ember kezdett el írni, olyanok akik nem írnak ide naponta. Általában egy maréknyi ember szokott itt kolbászolni.

(#19018) Źşë': "ahány gyártó annyiféle vga, és mind ref vgakból csinálja a saját maga cuccát, így előre láthatólag nem lehet tudni, hogy mikor jön ki egy több memóriával felszerelt példány.. "
Ennek így nincs értelme.
Ebből nekem az jön le, hogy nem igazán vagy tisztában a referencia fogalmával.. :U
"ahány gyártó annyiféle vga, és mind ref vga"
Nem. :N Ha egyszer referencia akkor tök mindegy melyik gyártotól veszed, mert mind ugyan az. Tehát nincs "ahány gyártó" mert a ref. lényege, hogy 1 gyártótól kapja minden márka a kártyákat amire szépen ráteszi a saját matricáját. Nv 2 gpu-s kártyáit általában az evga gyártja és tőle kapja a többi márka is.
Tehát ez a rész valahogy így szólna helyesen:
"többféle márka de 1 féle vga, mert mind ref vga"

"nem lehet tudni, hogy mikor jön ki egy több memóriával felszerelt példány.. "
9800 GX2-ből soha. Annak már régesrég beszüntették a gyártását. Ráadásúl ha jól tudom a GX2-n még olyan g92-es GPU-k vannak amik nem is lennének képesek 512Mb-nál több kezelésére. Nv csak a 9800+-os kártyáin tette képessé a g92-t 1gb ram kezelésére.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19021) puttputt válasza Źşë' (#19018) üzenetére


puttputt
őstag

Ma teszek egy próbát a Fraps-vel, kíváncsi vagyok, mennyi változást észlel(t)ek.

[link]
Nézzetek szét a maiak között, van 1-2 jó...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#19022) Manbal válasza Neoteric (#18997) üzenetére


Manbal
senior tag

Teljes mértékben DX 10es,ezt egy éve megjelenés előtt is hangoztatták. A konzolportnak nincs mindig köze a DX verzióhoz, lásd Resident Evil 5 szintén 10es.

Nálam Q9450@3.6GHz , 4GB 1066MHz Geil, és egy 3870 toxic társaságában, 47fps a benchmark szerint, 1280x1024-ben közel max beállításokon (csak a látótávot vettem le 50%ra).

Még1 észrevételem van, Vistát használtam sokáig, ehhez képest Win7el +10% gyorsulás tapasztalható és sokkal folyamatosabb a nagyobb csim-bum cirkusz jeleneteknél is, vagy pl. éjjel szakadó esőben a hídakon :)

(#19023) PI3525


PI3525
tag

De mégis :B van az a parancs : availablevidmem ennek milyen érték lenne az optimális, hogy a textúrák normálissan betöltsenek???

ACER ASPIRE 5542G , XBOX 360 ELITE .....

(#19024) puttputt


puttputt
őstag

fsb1000: És ez már GTA?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezt pedig ajánlom átolvasásra, a cheat ellen..., hátha:
[link]

Azért vicces, mert egykor ezeket már rég bedobtam ide, de akkor szót sem kaptak...
Azóta nem változott a rendszerem, ugyanazok a beállítások, csak annyi a diff., hogy esőben szebb képeket lehetett csinálni a képlopóval.
Viszont, legalább látszik, hogy ilyenre is képes a játék, illetve nincs itt különösebb gond...

Akkor, ma még nekifutok Fraps-vel is.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#19025) rup1u5 válasza Manbal (#19022) üzenetére


rup1u5
nagyúr

DX9 :K
Beépített bencmark meg szart sem ér.
Ha azt futtatom akkor 55-60 fps közötti eredményt kapok ami nagyon jól néz ki.
De a valóság az, hogy igazi játék közben bizony időnként látok 16-17fps-t is q9550"3.6ghz+4giga+gtx260-al.
Ugyhogy ennyit a beépített benchről.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19026) puttputt válasza rup1u5 (#19025) üzenetére


puttputt
őstag

A Fraps FSB-mérője mennyire megbízható?

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#19027) Mariann294 válasza puttputt (#19024) üzenetére


Mariann294
őstag

Na látod ezek már nagyon szépek! :R
A fraps maximálisan megbizható,mindig jót mutat,remek kis program én imádom. :)
És mi az hogy csak ugy átsiklasz a gratulációm felett?! :((( :DDD

(#19028) Źşë' válasza rup1u5 (#19020) üzenetére


Źşë'
addikt

GX2=2db 9800GTX és ebből biza van 1gigás, ha azt vesszük alapul akkor szerintem nem sok munkával kihozható egy 2 gigás is, ez épp olyan mint ha 8800gt-t megcsinálják 512rammal utána meg kijön egy 1gigás példány... ahogy Gainward is csinálta.. én ezen logika alapján gondoltam..

tisztában vagyok a fogalommal mint referencia=alap, én úgy gondoltam/tartottam logikusnak (nem tudtam) h mindegyik "márka" megkapja a ref vga nyák tervét, magyarán a licenc jogot megveszi, és azt módosítja saját szájíze szerint, vram, hűtő, matrica stb..

értem mit írtál, de én azokat a viszonteladókat is gyártónak tekintettem akik az említett "matricázást" márkaértétsíkést végezik.. akkor ezek szerint egy helyen megy végbe a venticsere - matricacsere (maga a gyártás)!? azaz nv megcsinálja a partnerei részére a megrendelt kártyákat és ők meg már csak eladják? nem voltam még gyárlátogatáson nvnél de szívesen elmennék :))

(#19024) puttputt na jók a képek, bár nekem a régiekkel sem volt gondom, mert átjött aminek át kellett, de így szimplán szépek! ;) :))

(#19026) puttputt fps mérőre gondolsz? :P

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#19029) rup1u5 válasza puttputt (#19026) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Fraps jó. :K Bármi ami a valós, játék közben produkált fps értékeket monitorozza jó. Én pl evga precision-t használom. Folyamatosan írja az fps-t abal felső sarokban.
A beépített bench-el az a baj, hogy az egy script-elt jelenet. Az nekem se megy soha 50fps alá.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19030) puttputt válasza Źşë' (#19028) üzenetére


puttputt
őstag

Hülye vagyok :D , az itteni előtt procis topikban társalogtam. Meglátszik. Oda írtam fps-t. Behalás! :DDD ;] A vicc, hogy ugye még van FPS is. Fantáziadús számítástechnika, mi...? :))

Mariann: Köci szépen!
:D

rup1u5: Egyre kíváncsibb vagyok. :)) Most lett időm csak tesztelni. Lássuk... :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#19031) fsb1000 válasza puttputt (#19024) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Alakul.... de kevesebb frajdot' olvassál.

(#19032) rup1u5 válasza Źşë' (#19028) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igen. Most jutott eszembe, hogy 8800 GT-ből is volt 1gigás. Valahol olvastam erről a g92-es memória dologról de már nem emlékszem hol. Utánnanézek.
"mindegyik "márka" megkapja a ref vga nyák tervét, magyarán a licenc jogot megveszi, és azt módosítja saját szájíze szerint,"
Gyakorlatilag az egyes márkák már kész kártyákat kapnak és vannak márkák akik saját, (nem ref) nyákokat készítenek és saját hűtésüket teszik rá, mint pl az MSI. Nv-nél ez rugalmasabb de ATI-nál még az órajeleken sem változtathatnak az egyes márkák és ott tényleg egy komplett kártyát kapnak amire csak a saját márkajelzésüket teszik. A gainward-ot pl azért rúgta ki a partnerei közül ATI mert "nem ref" HD4800-asokat kezdtek el forgalmazni.
Az 1gigás 9800 gtx-et ha jól tudom a gigabyte adta ki és mivel nem ref ezért van is vele gubanc, mert a hivatalos forceware driverek nem akarják/akarták rendesen felismerni ezért a gigabyte oldaláról kell letölteni hozzá külön mod-olt forceware-t. Ezt olvastam néhány 1gigás gigabyte 9800gtx tulajtól.
De a felsőkategóriás, dupla gpu-s nv kariknál nem ez a helyzet. Azokat valóban készen kapják nv-től az egyes frogalmazók és matricázzák. Nem gyártanak sajátot. gx2-nél technikai korlátai is vannak ha nem tévedek és valószínüleg nem is érte volna meg senkinek 2gigásat gyártani belőle, mert eleve nagyon kis haszonnal vagy éppen veszteséggel (lásd GTX 295 amit olcsóbban árultak mint amennyibe az előállítása került) árulták őket. A nagy pénz a 2gb ddr2-vel szerelt 9500GT szintűparasztvakítós karikból folyik be mindkét oldalon.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19033) puttputt válasza fsb1000 (#19031) üzenetére


puttputt
őstag

Sosem olvastam bele magam túlságosan, szerencsére. :D
Vagy több Jungot, mi? :))

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#19034) fsb1000 válasza puttputt (#19024) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ja... és köszi a modot!

De csit figyelő modot sem rakok fel. Elvből, de 2 további oka is van.
1. Magamtól is rájövök, ha valaki csitel. (lassan elérem az 1.000 óra jétékidőt)
2. És akkor mi van? Ha szolók, akkor engem anyaznák és kickelnek, mert a többség csitel, én vagyok a visszahuzóerő, aki kilóg sorból..

Egyébként fura, hogy 10-ből legalább 4 csitter megérti a magyar káromkádást.
Pedig csak a sperma szinonimáit, meg a felmenőik állatokkal való szexuális szokásait szoktam emlegetni.

Azt már angolul vázolom, hogy a pénisz méret fordított arányban áll a csithasználat mértékével. Ez a leghatásosabb... ilyenkor már 3-4-en kickelnek, vagy ők maguk kilépnek a játékból.

Szóval semmi értelmét nem látom ennek a csitfigyelő modnak.
Az is csak urban legenda maradt, hogy a LIVE-on vannak "rejetett" moderátori joggal felruházott játékosok.
Ugyanmár.... a biznisz része a csit.
A játékosok 80% az első kudarc után nem játszana csit nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#19035) puttputt válasza fsb1000 (#19034) üzenetére


puttputt
őstag

Nagyon szívesen! ;)

Még jobban utána járok, ha lesz időm..., mert még mindig fejlesztési stádiumban vannak...
Hátha van valami jobb, kellemesebb megoldás is.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#19036) Silenzio válasza Manbal (#19022) üzenetére


Silenzio
addikt

Köszönjük. És mennyi pénzt kaptál ezért a hsz-ért a Microsofttól/Rockstartól? Eleve nem lehet teljes mértékben dx10-es, mivel az nem kompatibilis a dx9-cel, nem arra épül - így a játék meg sem nyikkanhatna XP-n. De tökéletesen fut. A RE5-nek külön kódútja van a dx9-re és a dx10-re is, és a játék a kódútról minden esetben visszajelzést ad. Ilyen a GTA IV-ben nincs.

Valóban nem befolyásolja az API-t a konzolport mivolta: a Gears of War, a DMC4, a Lost Planet egyaránt támogatja a dx10-et, de ott is kapsz infót a kódútról és külön beállíthatod.

Másrészt, most nézegettem a Tom's Hardware fórumait, a Gamespot vonatkozó GTA IV fórumát, a feltett kérdésekre a válasz minden esetben: nem tudom/nem, a játék nem támogatja a dx10-et. Ha megdönthetetlen bizonyítékkal szolgálsz a dx10 kódútra, meghívlak piálni. :U

Nagyon csípem ezt a játékot amúgy. :) Ennyi figyelmességet és változatosságot még RPG-kben sem látni. :) Bőven kárpótol a technikai bakikért. Most vettem észre, ha pl. taxit akarsz rendelni Romantól, miután porig ég a cég, süket lesz a vonal. :)

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#19037) hesszan válasza Źşë' (#18987) üzenetére


hesszan
aktív tag

Szia!

köszi a választ, aztán megtaláltam én is. sok szivás után sok kinlódással már látom is hogy mi történik a képernyőn. Végülis az volt a nyerő ha azt irtam -windowed ?? és ettől fullscreen?? ami nálam 800*600, mert az én vasammal ennyit enged beállitani. Optionsban semmit nem enged állitani. (de ha simán win alatt asztal 800*600 azt meg kinyomja a tv)
ez az első játék mely szivat a tv miatt, a többi általában a gyenge vas miatt szivat.

Sungdurung

(#19038) dannyl válasza Źşë' (#19018) üzenetére


dannyl
addikt

Ha megnéznéd, hogy mikor regisztráltam, akkor nem beszélnél hülyeséget. Nyilván mire észrevettem, hogy másik válsazt is kaptam, már nem volt ott a szerkesztés lehetősége. Ráadásul épp egy olyan ember mondja nekem, aki 8x annyi hozzászólással rendelkezik kevesebb idő alatt, mint én. Ha kötekedésből írtad, ha nem akkor is annak vettem.

(#19039) Daffni2 válasza dannyl (#19038) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha kötekedésből írtad, ha nem akkor is annak vettem.

Miért jó az ha ilyen pitiáner dolgon megsértődsz? :R

Komolyabb problémánál már kést dobálsz? :DD

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#19040) dannyl válasza Daffni2 (#19039) üzenetére


dannyl
addikt

"Komolyabb problémánál már kést dobálsz? "

Alap :DDD ! Csak nem tudom miért kell belekötni az emberbe... El se lehet menni amellett, hogy jééé ez meg 2 hozzászólást írt egymás után... Szenzációs. Ahelyett, hogy a problémámra adott volna valami használható ötletet. Fölösleges súrlódásnak vettem, nem tudom... megspórolhatott volna pár billentyű leütést. Mind1, részemről nincs harag, csak nem szeretem, ha b@szogatnak... Ráadásul nem floodoltam tele egy fórumot se eddig.

(#19041) Mariann294 válasza puttputt (#19030) üzenetére


Mariann294
őstag

Szivi :)

(#19042) fsb1000 válasza dannyl (#19040) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nyomjatok egy deathmatchot a reptéren azt jóvan....

(#19043) Źşë' válasza dannyl (#19038) üzenetére


Źşë'
addikt

[OFF]akkor vedd annak ;) , engem nem érdekel, de 5 perc áll a módosításra ha jól tudom és-->

22:37:33 - 22:39:54

én erre vagyok picit allergiás, nem tudom miért nem lehet egyben megfogalmazni azt amit akarsz mondani... nem pedig teleszemetelni posztokkal a topikot... szted mind1 h most 19000 v 38000 hsz?! :U :F mire aki akar valamit keresni annak mennyi időbe telik átböngészni a duplája hszt?! ha már mindenki így fogná fel ahogyan most te...
[/OFF]

(#19037) hesszan igen látom, nem mai a géped sajnos, ennek a játéknak meg erőmű kell, de a tvn való képalkotásért leginkább az indítási paraméterek felelnek, ez attól is függ ue h win hogy kezeli a tvdet, dualview, clone single stb ami nekem dualviewen van, és így ha a tv az elsődleges akkor oda dobja ki az ablakokat, de gondolom te is így használod. Amúgy tvn mivel játszol kontrollerrel? én nem nagyon bírom megszokni jó mondjuk a kocsikázás 1xű de pl lövöldözés :s hát én pont ezért nem vennék konzolt..

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#19044) dannyl válasza Źşë' (#19043) üzenetére


dannyl
addikt

Mégegyszer mondom, hogy megértsd: nem volt ott a szerkesztés!!! És mégegyszer mondom később regisztráltál, és 8x annyi HSZ-ed van mint nekem. Nem is tudom melyik flood gyanúsabb... Nagyjából 0,2 HSZ per nap jut rám, míg rád kb 1,25 HSZ per nap. Nem akartam lemenni dedóba, de valahogy meg kell, hogy értessem. Amúgy mge vannak itt moderátorok is, hagyjál nekik is munkát :)) .

(#19045) hesszan válasza Źşë' (#19043) üzenetére


hesszan
aktív tag

nem mai ellenben pár éve csúcskategória volt. De megy rajta folyamatosan, akadás nélkül, swappolás nélkül. (trágya grafikával, amit automata állit be de megy)

Nem tvn való inditásról beszélek. az hogy a d-sub d-sub csatim van a tv háluja
azt jelenti hogy a géphez mint monitor van csatakoztatva, xp + ati cc monitorként ismeri fel. (igaz hogy unknow samsung display) Egyetlen megjelenítő a géphez, tehát elődleges monitor. másodlagos nincs, ezen xp alatt soha nem is volt másodlagos.
Kontroller? bill + egér. a gép 24/7megy 70%ban letölt kikapcsolt monitorral, 29%ban letölt+filmet nézünk rajta. 1%ben játszok. előbb lesz dupla akkora a tárhelyem mint hogy kontrollerre költsek.
gondolom hogy a konzolhoz is lehet bill+egért társítani.

Sungdurung

(#19046) hörbi válasza rup1u5 (#19001) üzenetére


hörbi
csendes tag

Hello!
Neked a következő a problémám:
gyönyörűen fut a játék, azonban az irányítással gondok adódnak, hioszen kséve reagál. Hasonló problámám van az NFS:Shifttel is.
2 GHz-es duo core proci dolgozik windows 7-el, lehet ez a probléma, és ha igen egy visszaupgrade, tehát downgrade vistára megoldaná a problémát?
Mi mást tudok tenni?
A válaszokat előre is köszönöm

füvet nyírok! bazeg ne röhögj, sötétben ez már extrém-sport!

(#19047) hörbi válasza hörbi (#19046) üzenetére


hörbi
csendes tag

az én problémám, nem 'neked', tehát a tied na

füvet nyírok! bazeg ne röhögj, sötétben ez már extrém-sport!

(#19048) Źşë' válasza dannyl (#19044) üzenetére


Źşë'
addikt

8x annyi talán mert aktívabb tagja vagyok az oldalnak mint te, de ebbe ne menjünk bele.. én már rég túltettem magam ezen, csak amolyan fontos dolognak tartom amit mindenkinek be kellene tartani.. :R :)) am nem a múlton van a lényeg hanem a jövőn... :D de ha valóban nem volt ott valami oknál fogva a szerkesztés gomb hát akkor is csak azért írtam mert úgy gondoltam h nem vágod a szabályzatot.. és nem kötekedésből... :P :))

(#19045) hesszan hát azért jópár éves, a ddr1 meg agp picit régi, de ahogy nézem megpróbáltad kihozni belőle a maximumot.. a d-subos rész felett elsiklottam, azt gondoltam h te is úgy használod mint moncsi+tv sry.. =) te az az 1% játék az nem valami sok, ebbe belefér kb évi 1 óra gta4 gameplay?:) :))
lehet konzolra is tenni úgy olvastam én is csak ez amolyan elérhetetlen dolog, nincs hivatalosan forgalomban bill+egér... meg akikkel én beszéltem eddig azok mind azt állították h könnyű fpst tolni konzolon :D ..biztos xd

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#19049) rup1u5 válasza hörbi (#19046) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Dzsízasz!
5 éve regisztráltál és ez a második hozzászólásod itt prohardveren! :Y
Ilyet se láttam még itt. :DDD Elismerésem! :DDD

Sajnos a problémádra nem tudok megoldást mert nem is igazán értem, hogy mit írtál és mi a gond nálad.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19050) Mariann294 válasza rup1u5 (#19049) üzenetére


Mariann294
őstag

És télleg!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.