Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) fsb1000 válasza Twileght (#12895) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Idézet:
A player selector még a kisebbik kond, azt majd pár héten (napon?) belül átírják, hogy működjön.
Na de a többi
...

Baszdmeg.

(és nem kérek elnézést, mert Ti szarjátok el a játékomat és a kedvemet)

Mostmár legalább tudom, hogy szombat hajnalban miért nem találkoztam csitterekkel.
2 napig csak RACE-t játszottam rankedben.

Pénteken még minden tele volt csitterrel, de olyan szinten, hogy az már türhetetlen volt.
Nem csak a kis fütyipótlójukat nyomták be, de már a pályára is akadályokat szórtak és lehetetlenné tették a játékot. (mindjárt mutatom a videót)
10 Racé-ból 10 alkalommal az utolsó helyeken végeztem.

Szombaton 10 játékból 8x én győztem, a maradék kettő is vagy motoros vagy helis volt, amiket nem nagyon tudok vezetni.
Közben semmi sem történt, nem én tanultam meg vezetni....
csak kijött a patch és nincs hozzá "Na de a többi..."

Nem az zavar, hogy vesztek race-ban, mert szívesen játszok az utolsó helyen is és sosem lépek ki, mert ubnfair lenne az élenjárokkal szemben, a legutolsó pillanatig próbálok versenyezni.
Ami nagyon zavar az az egyenlötlen küzdelem és látványosan meghekkelt játék.

Utálom a fajtáját. Csitter gecik. (nem kérek elnézést)
És a dolog ott kezdődik, hogy már free modban megy spawnolás.
Nem fogod megálni a többit sem, ha élesben játszol, mert azt hiszed nem veszik észre és könnyű a gyözelem. tewrmészetessé válik, ami nem az.
Szimpla gernyóság, kishitűség, sorvadt pöcsüség.

Csakis magatokat csapjátok be. Éretlenek...

[ Szerkesztve ]

(#12902) Mariann294 válasza fsb1000 (#12901) üzenetére


Mariann294
őstag

Lényegében igazad van,bár nekem rosszul esett.A traineremet csakis a saját szórakoztatásomra használtam KITT személyében.Nem spawnoltam különféle tárgyakat stb.Ha mondtátok volna hogy elég KITT-ből akkor abbahagytam volna,de senkit sem zavart(legalábbis nem jelezte).

Ha nem veletek vagyok,és más modban vagyok,sosem használnám.Mert utálom a csitereket.És nagyon nem is megyek DM-re,vagy Race-be mert a gépem miatt egyszerűen ugyanolyan járgányok elhuznak mellettem 200-al.Látom h megáll a kép,aztán hoff,aki mögöttem volt az most 20 m-el előrébb van.(Rohadt gépigény :W )
Enélkül a trainer nélkül nekem most rohadt unalmas az egész.Visszarakom az 1.0.2-es peccset és magamban fogok jáccani... :(((

Amúgy ez a hátterem:

És igen a háttérben is villog a kis érzékelője. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12903) fsb1000 válasza fsb1000 (#12901) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csitterek élete (Dokumentumfilm....): [link]

Ezeket pénteken vettem fel. Szombaton semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

Az első jelenetben látható csitter azzal kezdte, hogy a rajtnál elöbb indult el.
Anyira meghökkentem hogy fel sem vettem.
Én voltam a start pozición, mert a szobát én hoztam létre
Amikor 2-ről 1-re váltott a számláló akkor indult. A többiekkel meg csak álltunk bambán a stratnál.
Kb a hid 1/4 ért amikor mi indultunk és akkor kezdte tele szorni a pályát mindenféle szarral.
Nem jármúvel!!!!!!!!!!!!!! (azt már megszoktam)

A következőkben olyan "versenyzőket" vettem fel, akiknél ,valahogy jobban müködik a "pályarásegítő".
Ha bárkivel karambolozik a másik lepattan róla,, de a csitter megy tovább egyenesen, kanyarban neki nincs kisodródás, ha mégis akkor azonnal visszaáll egyenesbe-
A normál playerek vagy megpördülnek ütközéskor, vagy fennakadnak a kanyarokban.

És nem lehet védekezni, hogy ez a laggolás miatt van, mert legalább 3-4 versenyen követtem a főkolomposokat és felvettem (amig tudtam követni öket) a ténykedésüket.
A legélesebb kanyarba is forgázzal megy be és nem érdekli hogy ütközik, vagy falnak megy mert azonnal visszarántódik a helyes írányba.
Többiek meg tolatgatnak, vagy nyomják az "F"-et.
És ez még csak a race.
A DM és TDM pályákról ne is beszéljünk.... egyszerűen nevetséges ami néha ott megy.

[ Szerkesztve ]

(#12904) Twileght válasza fsb1000 (#12901) üzenetére


Twileght
csendes tag

A "Na de a többi.." alatt én speciel azt érttettem, hogy vagy 15-20% az FPS visszaesés. Na meg persze egyéb grafikai/irányítási problémákat. Egyáltalán nem a spawnerekre és társaira céloztam.

Sorry ha félreértetted/értettétek.. - utólag nézve tényleg félreérthető volt.

[ Szerkesztve ]

(#12905) rup1u5 válasza fsb1000 (#12901) üzenetére


rup1u5
nagyúr

RESPECT :R

Igazad van.
Maximálisan egyetértek!
Jó lenne ha tennének valamit a csíterek ellen.
Lehetne olyan opció szoba létrehozásánál, hogy ha érzékeli, hogy valaki csítet használ akkor egyből autómatikusan kivágódik a szobából. Aki csítelni akarna az kikapcsolhatná de nálam mindíg be lenne kapcsolva az tuti!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12906) fsb1000 válasza Mariann294 (#12902) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mariann: sajnálom, hogy megbántódtál.

Nekem elegem lett a csitterekből.
Még pár napig vagy hétig játszok, de amint megíródnak az új patchez is azok a jó kis "dolgok" és ismét ellepik a csitterek a multis helyeket, inkább nem.

Mindenki ossza be magának amit írtam.
Nem fogok senkitől sem elnézést kérni. Aki olvasta eldöntheti, hogy neki szólt vagy sem.

Számomra nincs más megoldás, csak az hogy nem játszom multiban.
Olyan étterembe se járok, ahol dohányoznak. Jó pár barátom megsértődött ezért.
Ez van.

Én csak a szép dolgokra emléxem. Nagyon sok időt töltöttem veletek, és fantasztikus élmény volt. Főleg veled. Vagy inkább igy: Nélküled nem lett volna olyan jó.
Egy virtuális világba tudtuk beleélni magunkat, és a filmekkel is jót szórakoztunk.
De nálam a varázs megszakadt.

És elsősorban nem a PH!-s GTA4 csapat miatt, hanem Ranked multizáskor ért benyomások akasztottak ki.
Free-s játékban nincs tét, de persze ott is zavartak az egymásra halmozott járművek.

Megmagyarázhatatlan: de nekem az tetszett mikor helivel elvittél a város másik felére, hogy olyan autót szerezzünk, amire épp szükség volt.

(#12907) Hunnia


Hunnia
tag

Hogy lehet a windows live regben átirni az országot, hogy tudjak multizni?
Vagy létre kell hoznom egy új felhasználot?

(#12908) fsb1000 válasza Twileght (#12904) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, akkor nem neked szólt.

Mindegy.. meg lehet szokni, hogy egyesek 2x sebességgel "korcsolyáznak", pisztolyból rakétát lönek ki, vagy közeli fejestől meg sem szédülnek DM-ben.
Mindez lehet funny 1x vagy 8x.

De aztán elmegy rankadbe és ott is nyomja. Elöször csak finoman, amikor meg szólnak neki, akkor le nooboz, meg elkezd direkt szivatni.
Tipikus a szembe autózó csitter race pályán.

De ez a "hidépítő" csitter is... mi más ha nem ártó szándék.
Hiszen senki sem ért célba, mert a checkpointokat is betemette.

És amikor 10 menetből 9-ben ilyenekkel találkozok, akkor persze hogy általánosítok, és elküldöm öket a búsba, mert a drága szabadídőmet cseszték el.
...vagyis én.

Nincs megoldás.
Bizonyos vagyok benne hogy a játékosok többsége valamit használ.
Mikor saját szerverem volt COD-hoz teltházas volt mindaddig, amig a PB-t be nem szigorítottam. Alig maradtunk... és 3-4-en mit játszunk?
A fiam minden haverja azzal kezdi, hogy a játék telepítése után keresi a csiteket.
Még azt sem tudja mennyire nehéz a játék!!!!!!!!
Helyből kell nekik.

Maradnak a csitterek.... ez van.
Vagy együtt élni velük, vagy abbahagyni.

(#12909) bendzso válasza fsb1000 (#12906) üzenetére


bendzso
senior tag

De azért esténként eljössz Free-be ugye? Én is elkezdtem csítelkedni, de csak free mode-ban, és ha lesznek újabb csíterptogramok, akkor azokat már csak kipróbálni sem fogom, mert túl nagy a kísértés... Még a PS-t is elhagyom, kivéve, ha lesz forgatás :) Amit várok Direktor Úr, és többiek! :K

Hunnia: sajnos új felhasználót kell csinálnod. Úgy csináld, hogy .com végződésüről regizel.

[ Szerkesztve ]

(#12910) rup1u5 válasza fsb1000 (#12908) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Na most ezzel nagyon lelomboztál. :O
Szeretném ha még tudnánk együtt ökörködni multiban. Kiesett nekem néhány hét a részleges konfigcsere miatt és mire visszatérek már eltűnnek a régi arcok. :((
Én semmiféle kiegészítő progit nem használok. :N Se spawner, se PS, se trainer. Nem is érzem szükségét.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12911) Vahur válasza rup1u5 (#12910) üzenetére


Vahur
tag

Végigolvasva a kommenteket az új patch kapcsán, sok igazság fogalmazódott meg.
Én szeretném ha továbbra is multiznánk együtt free módban, mert nekem ez az egyetlen szórakozásom amióta kijött a játék.

Egyszóval én most indítok egy FREE MODE szervert a szokásos beállításokkal ha még más meg nem tette, és remélem minél többen összejövünk ma este.
Mint régen.

[ Szerkesztve ]

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#12912) Źşë' válasza fsb1000 (#12908) üzenetére


Źşë'
addikt

"az emberek vérében van a gyilkolás" részlet a terminátorból, uugy a vérükben van az ártó szándék is, sajnos! ritka az olyan ember amelyik nem baszik ki a másikkal, élő példa pl a politika: 1másra mutogat a sok láma ahelyett hogy megoldaná a gondokat - nem akarok politizálni mert messze áll tőlem ill. bizonyos jövőbeli dolgok azért igen, meddig lesz M.O.?!

aki megkapja az élettől azt a bizonyos "pofont" talán helyrerázódik, talán nem. Sajnos mi emberek ilyenek vagyunk, amúgy én is elutasítom a no fair playt. Sok csitertől hányingert kapok szintén, és javarészt tizenévesekből áll össze az egész banda. Mint ahogy mondtad a fiad példáján a többi emberke is hasonló mód kezdi el használni, nem értékelve a játék élményét, saját erőből szerzett helyezését. Csak az a baj hogy az életben hasonló gondolkodásmódot követnek és ennek is meg van a maga hátulütője (pl könnyű pénzszerzés-->...)

Hasonlóképp kellene járni az összesnek, azaz ez lenne az általam említett nagy pofon :D

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#12913) AthlonXP válasza fsb1000 (#12908) üzenetére


AthlonXP
őstag

Úristen!! :Y Olvasgattam itt az utóbbi pár HSZ-edet és egyszerűen alig tudom elhinni, amiket ott olvasok. Most komolyan ez megy a GTA szervereken? Ilyen dúrva csítelések?.. :W Hát vazze, tiszta ideg lettem, ahogy itt olvasgatok, pedig nem is multizom ( Sajna virágbolti kiadásom van, annak meg elég gyenge ilyen szempontból a terméktámogatottsága. Meg akartam venni a multi miatt a játékot, de most már nem biztos, h meg fogom, így nincs értelme. :( ), de asszem ezek után már nem is fogok. :(
Nem gondoltam volna, h ilyen dúrvák mennek, azt hittem ilye PS, meg hasonlók, de nem ilyenek. :(
Anno mikor még én is COD 2 multiztam, voltak ott is csíterek rendesen. Sokan használták az isten módot, amivel ugye nem lehetett őket lelőni, miközben ők mindenkit kilőttek. Meg ilyen végtelen lőszer, meg mittom én. Teljesen elvették az ember kedvét a játéktól, így nem lehet játszani, nem értem mi értelme van ennek. :(
Mer nem a csíttel van baj, hanem azzal, h a multiban is használják, azt pedig nem kéne. :(

(#12914) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Bocsánat, sajna kifutottam a szerk. időből. Közben megnéztem a csítes videódat amit linkeltél. Az a izé ott a hídon az mi volt? :Y Meg az az autós baromság is!? Ez már tényleg nevetséges, egyszerűen nem hiszem el, h ilyen szemétládák vannak a fent. :W :W

Źşë': Megnéztem a videót, nagyon kemény. :) Mondjuk a gép kivágása, már egy kicsit erős volt, de végül is megérdemelte a srác. Aki egy ilyen rendezvényen csal az meg is érdemli a bűntetést. Mintha egy sport eseményen doppingolna, kb. olyan szitu. :W

[ Szerkesztve ]

(#12915) Mariann294 válasza fsb1000 (#12906) üzenetére


Mariann294
őstag

Teljesen igazad van.De azért mert sok a csiter ne magadat szivasd!!!Legalább hozzánk gyere jáccani!!!!!!!! :O

(#12916) rup1u5 válasza Vahur (#12911) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Még 2 napig nem fogok tudni hozzátok csatlakozni, mert még mindíg az S3 van a gépemben. GTX260 hétfőn érkezik.

Csít témával kapcsolatban számomra érthetetlen, hogy miért kell a fejlesztőknek beleprogramozni egy játékba a csítelést? Ez sosem fog a fejembe menni. Ez minden játékban benne van. Legalább biztosítanának a fejlesztők lehetőséget arra, hogy létrehozhass magadnak multiban egy tökéletesen csítelésmentes környezetet. Vagy valamilyen szűrést.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12917) Twileght válasza fsb1000 (#12908) üzenetére


Twileght
csendes tag

Egyébként maga a multi rendszerrel van a gond, ez tény.

A megoldás (szerintem) már csak idő kérdése, IV-MP.com :)

(#12918) fsb1000 válasza Mariann294 (#12915) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem akartam elrontani a kedveteket, és ha nekem is jobb lesz biztos megyek majd free-be játszani PH! csapattal.

Vahur filmje is nagyon jó, és a Tied is igéretes volt. Sok ilyet szeretnék még látni, vagy akár szereplőként résztvenni benne.

Nekem is van vagy 20GB-nyi clippem az elmúlt hónapról, amiből 2-3 filmecske összejön még. Amolyan sztori nélküliek.... törés-zuzás filing.
Nomeg gyorséttermes balhézást se csináltam meg még.
(emlékszel? mikor a tetkód néztük...)

Aludjunk párat erre a pecs3-ra.

Mindenkinek jó játékot!!!Mert bármilyen problémás ez a GTA4, igazán nagy játék.

(#12919) fsb1000 válasza Twileght (#12917) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én már sokat gondlkodtam ezen.
Biztos, hogy nem tudom a tutit, de az én elképzelésem szerint a gyártók támogatják a csitelést.
Ezt feltételezést lehetne indokolni szakmai oldalról (szoftverfejlesztés, titkosítás, stb), de szinte mindenki számára érthetőbb a kézenfekvő kereskedelmi indok:

Az ilyen játékok törzsközönsége a 12-20 éves korosztály. Kb. 70%-ban
Alatta nincs érdeklődés felette pedig van más ami jobban kitölti az ember életét (szex, munka, tanulás, filmek, stb)
Tehát a törzsközönség igényeit kell kielégíteni, az pedig több forrásból is megerősítést nyert, hogy ez a korosztály szinte a játék részének tartja a csitelést és morálisan is elfogadhatónak tartja bármilyen szituációban és bármilyen mértékben.

Én ezt elfogadom, csak nem biztos hogy részt akarok benne venni.
Nem véletlenül ragadtam le hosszú évekig stratégiai játékoknál.
Ott csak az AI hülyeségeit kell elfogadni, illetve multiban sincs (érdemi)lehetőség csitelni.
Pl. CIV sorozat.

De nemrég beszereztem egy sakkprogramot is...

(#12920) Źşë' válasza rup1u5 (#12916) üzenetére


Źşë'
addikt

"Csít témával kapcsolatban számomra érthetetlen, hogy miért kell a fejlesztőknek beleprogramozni egy játékba a csítelést?"

a válasz nagyon egyszerű: így sokkal könnyebb játékokat tesztelni, debuggolni azaz hibákat kijavítani.

illetve akaratlanul is lehetnek benne olyan dolgok melyeket kihasználnak az emberek, pl előre beállított dolgok, sebzés, élet, amiket könnyű átírni egy szimpla módosítással

visszatérve a gyerekre aki csitelt, megérdemelte, de az is kapjon vmi büntetést aki nem versenyen azaz az élet bármely területén csal, átverve- megkárosítva másokat. Nem feltétlen warezra gondoltam, bár azt is meglehetne nagyon 1xűen oldani, pl árcsökkentés...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#12921) bendzso


bendzso
senior tag

Na, én meg is szívtam a cíterezésemet. Ahelyett, hogy most multiznék a PH!-teammel, újratelepítem a játékot...

(#12922) rup1u5 válasza Źşë' (#12920) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tesztelési fázisban egyértelmű a haszna de mi a francért kell meghagyni a végleges változatban?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12923) bendzso


bendzso
senior tag

Senki sincs fent multizni? :(

(#12924) Źşë' válasza rup1u5 (#12922) üzenetére


Źşë'
addikt

hát mert nem lehet belőle azt kivenni, benne van a motorban, magaban a jatekban, enelkul szvsz nem lennenek uj patchek

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#12925) Mariann294 válasza bendzso (#12923) üzenetére


Mariann294
őstag

Én is ujraraktam párszor.Szerintem egy ideig nem fogok multizni.. :(((

(#12926) fsb1000 válasza Źşë' (#12924) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne hülyéskedj már....

(#12927) Hunnia válasza fsb1000 (#12926) üzenetére


Hunnia
tag

láttalak valami atóversenyzős pályán, csak kidobott valamiért engem

(#12928) MS74hu


MS74hu
tag

Jo vot az esti multi meg race! Nekem nem vot gond az uj patch-el.Patcheltem oszt már nyomtam is.Nem kellet ujra rakni. Kicsit jobb lett a grafika.meg 1elöre ugynézki hogy nem dobb ki ha 1szerre többen vagyunk a race-modban ,mert régen kidobott.A robbanásokat is jol birom. Ha igy javitják akkor ez nagy game lesz,de fölleg a multis része. :R

Lenovo Y700

(#12929) Vahur


Vahur
tag

Jóféle kis patch lett ez a harmadik, buktam csípőből 10 fps-t én is, ugyanazokkal a beállításokkal ami eddig jó volt, bűvészkedtem ugyan de csak úgy sikerült visszanyernem a bukott fpseket hogy kikapcsoltam teljesen az árnyékokat. Most aztán elég furán néz ki a játék de legalább megint megvan a 25 fps minimum. Van aki meg azt mondja hogy plusz 20-30 fps-t nyert, hát kicsit vegyes érzésekkel gondolok ismét a Rokksztár optimalizációs üzemegységére.

[ Szerkesztve ]

Szóval mások is vannak itt az Endor bolygóról? GTA nick: Vahurstar

(#12930) romero28 válasza fsb1000 (#12919) üzenetére


romero28
senior tag

teljesen egyetértek . a tizenéves korosztály azzal kezdi a játékokat , hogy letölti a csítet hozzá.(akinek nem inge...)én lassan a 4.X-et taposom , de nagy hardgémer vagyok és rengeteg tizenéves ismerősöm , haverom van . 80%-uk csal a játékokban!!! voltam nem egy cs1.6 klánban meg source klánban , de ott is a fiatalabbak nagy része csalt . ezért sem maradtam meg egyik klánban sem . a fejlesztők pedig valóban "gazdasági okokból " építik bele a játékokba a csalás lehetőségét , vagyis így sokkal jobban eladható a játék . a GTA4-emet 3-4 szomszéd gyerkőc (13-17 évesek) leste meg nálam , mindegyikük első kérdése az volt , hogy milyen csalások vannak hozzá!!!!!!!!! - no comment

(#12934) Mariann294 válasza MS74hu (#12928) üzenetére


Mariann294
őstag

Gyerekek,egy párszor ujrainditottam a gémet (vagy lehet hogy csupán a gépem melegedett be)de este nagyon gyors volt a game és széép! :Y Újak a tükrözödések.Szebbek!

Nem semmi volt tegnap a verseny.Voltunk vagy 20-an és nem dobott ki!!! :Y

Amúgy láttátok hogy első helyről indultam és hogy elhuztak mellettem?Na ezér nem jáccok több módot,ez a rohadt lagg.Bár szte ha kevesebben vagyunk,akkor talán nem előznek igy be.Most is azért szaladtam oda,mert single-ben unatkoztam csit nélkül,és mondom akkor versenyzek egyet veletek. ;)

Flomaster NO KOMMENT!Bazz olvasni tudni kéne! :(((

[ Szerkesztve ]

(#12947) MS74hu válasza Mariann294 (#12934) üzenetére


MS74hu
tag

Ya.jo volt végre ilyen sokan gurulni. :K Mert elvileg az uj patch nem engedi a Mod-okat használni és a cheat és a mod nem ugyanaz.Vagy igen?(ako beégtem :B ) Mert én ugy láttam hogy az nem lagg volt hanem csalás. mert láttam hogy hogyan ugrik meg az auto.Mintha alá durrantottak volna vagy ilyesmi.Aztán ugy meglodult mint a pinty :F

Lenovo Y700

(#12950) 7


7
addikt

Warezzel kapcsolatos offokat töröltem, maradjunk a játék témájánál

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.