Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Wiz Khalifa válasza Puma K (#37000) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Vagy törölték. Néha kapott eltiltást sajnos (pontos okot nem tudok) ezért lehet megint begyűjtött valamit. :(

Smoke some weed nigga!

(#37002) Puma K válasza Wiz Khalifa (#37001) üzenetére


Puma K
veterán

Ha valakinek így néz ki a profilja, akkor sajátkezűleg törölte a saját profilját.

Ha moderátorotok intézkednek, akkor profilképtől-egyedi profilképtől kezdve a hozzászólások száma, hardveraprós üzletek-értékelések stb-stb mind láthatóak maradnak csak annyit látsz, hogy a felhasználó véglegesen kitiltva.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37003) melega


melega
őstag

Számomra ez volt a legnehezebb GTA játék a 4. rész. Az összes pénz kispórolva fegyverekre lőszerekre taxira.

A 15-20 perces küldetések 40. ére sikerültek a vége fele
52 óra volt a végigjátszása a sztorinak.

A helikopter vezetése katasztrófa volt.
A küldetések amúgy nagyon összetettek és ötletesek és a legnehezebb Gta játék szerintem.

Az V. Rész és a 3. amit most tolok jóval könnyebbek.
Utána Vice city
Utána San Andreas remasteredek.

(#37004) Wiz Khalifa válasza melega (#37003) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem nem vészes a helikopter vezetés, főleg ha egér mozgatással vezeted a helit.

Smoke some weed nigga!

(#37005) buckrogers


buckrogers
csendes tag

Hali,

A Liberty City Map Expansion-t próbálta valaki GTA V-ben?

(#37006) rup1u5


rup1u5
nagyúr

GTA IV - Pause Menu Theme [REMASTERED]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37008) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Aranyos ez a játék. 1080p-ben csúnya, recés, 4K-ban (dxvk+FSR) meg a 30fps-t súrolja egy i5-11400/Radeon RX570 kombóval, SSD-re telepítve.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37009) Puma K válasza Dilikutya (#37008) üzenetére


Puma K
veterán

Jobban fut a játék ha nagyobb a felbontás. Persze adott hardver teljesítménye is számít.

Anno 2012-ben erre jutottunk haver akkori zsír új gépével ami egy i5 3470 + GTX 670 2 GB volt és 2880x1620-ban futtatuk egy 1920x1080-as tévén.

A saját gépemen tavaly novemberben elkezdtem újra kijátszani.

Ebbe a gépbe: 9900K@5,1GHz, 2x 16 GB, 2 TB NVMe SSD írás:3000/olvasás:3400 MB/s bekerült egy RTX 3090. Ezen a gépen játszok vele 5120x2880-as felbontásban egy natív 2560x1440-es felbontásra képes monitoron.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37010) Dilikutya válasza Puma K (#37009) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hát nálam nem fut jobban. :) Konkrétan fele fps, bár az legalább nem ingadozik.
Fantasztikus ez a játék technikailag. :)
Anno pont az akadozás miatt maradt félbe, ugyan van erős hardver hozzá egy ideje, de csak most került sorra, elölröl is kezdtem,mert már nem emlékeztem a sztorira. Bár anno belement 96 óra, abban nem is sok sztori volt, csak közúti őrjöngés. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37011) rup1u5 válasza Dilikutya (#37010) üzenetére


rup1u5
nagyúr

6880*2880-on egy 3070-el nálam élvezhetően fut. Érdekes módon simábban mint natív 3440*1440-en.

#37009Puma K
CPU limittel hogy állsz azzal a kombóval, modernebb címekben?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37012) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Én sajnos nem tudom duplázni a felbontást mert erre a 21:9-es monitorra nem találtam olyan felbontást. :D

Smoke some weed nigga!

(#37013) rup1u5 válasza Wiz Khalifa (#37012) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ne viccelj már! Puma meg én is 21:9-en toljuk. Annyi hogy driverben beállítod milyen DSR ratio-kat akarsz és onnantól kezdve választhatóak azok a felbontások minden játékban.
AMD-nél VSR-nak hívják.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37014) Wiz Khalifa válasza rup1u5 (#37013) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem nincs olyan. 5700-as szériáig támogatott. Nekem 6700XT van. És nincs is ilyen opcióm. Super Resolution van csak de az meg arra jó hogy kisebb felbontást tuningol fel a tényleges monitorom felbontására hogy több FPS-t érjek el a játékokban. Ennyi.

Amúgy nekem 2560x1080 a felbontásom.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#37015) rup1u5 válasza Wiz Khalifa (#37014) üzenetére


rup1u5
nagyúr

4890 óta nem volt Radeonom úgyhogy nem vágom az AMD kártyáit de biztos vagyok benne hogy ha 5000-es sorozatnál támogatott volt ez a fícsör akkor a 6000-esnél is mennie kell a virtual super resolutionek.
Itt egy kép ami igazolja.
Ez az opció hiányzik neked?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37016) Wiz Khalifa válasza rup1u5 (#37015) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen. Nincs ott az opció. És 6700XT-m van. Szóval nem tudom. De nem is baj mert igazából nálam minden maxra tolva 2560x1080-as felbontásban 40-60fps között van mindig és olyan hirtelen fps változás nincs amit én szemml láthatóan észreveszek és zavarjon.

Csak mint érdekesség vetettem fel ezt. :)

Smoke some weed nigga!

(#37017) rup1u5 válasza Wiz Khalifa (#37016) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Legközelebb vegyél nvidiát ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37018) Wiz Khalifa válasza rup1u5 (#37017) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az volt előtte. Nekem nincs bajom egyik kártya márkával se de az AMD-t jobban szeretem mostanság.

Smoke some weed nigga!

(#37019) rup1u5 válasza Wiz Khalifa (#37018) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem se lenne. Következőre AMD-t szeretnék de ha ilyen macerák vannak akkor alaposan utána kell majd járnom vásárlás előtt.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37020) Wiz Khalifa válasza rup1u5 (#37019) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Biztos van más lehetőség vagy esetleg nekem más a softver mert hogy én Adrenalin Edition-t használok.

De amúgy megjegyzem ez az első helyzet amikor bármilyen "probléma" merült fel. Sose kellett keresnem ilyet. Nagyobb felbontásokat meg a játékban találok ha kell csak a 2560x1080-as felbontásra nem találok 2x nagyobbat. :)

Smoke some weed nigga!

(#37021) Puma K válasza Dilikutya (#37010) üzenetére


Puma K
veterán

A VGA kártyák 3db kikapcsolhatatlan-megkerülhetetlen órajelprofillal dolgoznak: 2D, 3D low és 3D high. Azaz dinamikusan tudják változtatni a GPU órajelét a kártyák attól függően, hogy milyen terhelést kapnak.

A GTA IV exe-jére vonatkozóan érdemes lenne beállítani egy olyan szabályt, hogy ha fut az adott program-játék akkor ne vegye vissza arra az időre a VGA az órajelét.

Ilyen van az nVidia-nál:

Energiagazdálkodási mód --> Maximális teljesítmény előnyben részesítése

Olyan mintha a GTA IV-ben adott helyzetekben jelentősen lecsökkenne a szükséges számítási teljesítmény adott FPS szám mellett és emiatt a kártya vissza veszi az órajelét. Majd mikor egy másik pillanatban ismét kellene a kraft, akkor beesik az FPS meg várni kell x milliszekundumot mire vissza dobja ismét az adott magasabb órajelle a GPU magát. De azt meg mint ember akadásnak érzékeljük ezt a csekély időt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37022) Puma K válasza rup1u5 (#37011) üzenetére


Puma K
veterán

A monitorom az 16:9-es. Nem szeretem az ultra széles monitorokat.

Nem tudom, mert nem foglalkoztam vele. Bármi amit elindítok az úgy fut ahogy nekem megfelelő. Már több hónapja-éve nem fut az MSI AB monitorozó része játékok közben. Egy ideje fel sem rakom.
Ha Steam-en elindítok egy játékot akkor ott látom az FPS-t minden címnél. Néha azt szoktam figyelni, de sok figyelmet nem fordítok erre. Inkább a géppel induló HWiNFO-t szoktam ellenőrizni a nap végén mielőtt kikapcsolnám a gépet. Minden értéket átfutok szemmel (még ha adott értékekre riasztás be is van állítva) aztán ha nem látok semmi kirívót akkor minden jó.

Fix órajelen és feszültségen ketyeg a 9900K 2019 szeptembere óta. Bármilyen terhelést kap azt azonnal ledarálja a mellé rakott NVMe SSD segítségével meg a memóriák társaságában. Ugyan raktam a gépbe 4000 MHz-ces memóriát a 3200MHz-ces helyett, de egyelőre még csak a csere volt meg és a 3,2 GHz-ces memóriák beállításaival használom :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37023) rup1u5 válasza Puma K (#37022) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tényleg! :DDD Nem tudom miért gondoltam, hogy 21:9-en tolod. Talán a 1440p zavart össze. Nekem bejött. Tök jó rajta filmezni alsó-felső fekete sáv nélkül.

Mondjuk én se éreztem hogy anno a 1680 v2 vissza fogta volna a 3070-et pedig az jóval gyengébb egy 9900k-nál. Minden futott szépen, GPU állandó 99%-n. Annyit hozott a 7700x, hogy jobbak lettek a minimumok és most már 100%-ra kiakad a GPU.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37024) Dilikutya válasza Puma K (#37021) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ilyesmin állítottam, de nem változik semmi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37025) rup1u5


rup1u5
nagyúr

The Life of Niko Bellic

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37026) rup1u5


rup1u5
nagyúr

100 FACTS about GTA IV | collected in the past 15 years PART #1

Még ennyi év után is vannak apróságok amik újak nekem.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37027) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok
Megjött a kedvem újra végigjátszani a GTA IV és a kiegészítőit is, van-e olyan HD mode vagy valami nagy grafikát feljavíto csomag ami jól működik és végig is lehet venni vele a játékot hiba nélkül Windows 11en , eredeti játékkal. ???!!
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37028) rup1u5 válasza nesh_019 (#37027) üzenetére


rup1u5
nagyúr

[link]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37029) nesh_019 válasza rup1u5 (#37028) üzenetére


nesh_019
senior tag

probáltam egy párat, egyik se ment steames verzióval.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37030) rup1u5 válasza nesh_019 (#37029) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Itt egy friss videója a srácnak DXVK-ről. Steames verzóval tolja.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37031) nesh_019 válasza rup1u5 (#37030) üzenetére


nesh_019
senior tag

Már sikerült köszönöm, de ennél szebb lett. :DD

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37032) rup1u5 válasza nesh_019 (#37031) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Milzen modot tettél fel? :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37033) nesh_019 válasza rup1u5 (#37032) üzenetére


nesh_019
senior tag

GTAIV Excellent ENB Graphics v.5 Completion Final :)

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37034) nesh_019 válasza nesh_019 (#37033) üzenetére


nesh_019
senior tag

valami ilyesmi.
[link]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37035) rup1u5 válasza nesh_019 (#37034) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Fú! Ez nekem nagyon nem jön be! :( Brightness meg saturation az egekbe van tolva és kész.
Most telepítem a game-et aztán megnézem a DXVK modot. Annak látom értelmét.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37036) nesh_019 válasza rup1u5 (#37035) üzenetére


nesh_019
senior tag

az melyik? hogy nézz ki? Müködik Steames EFLC verzióval?

Én sokat probáltam csak egy csomó nem ment az eredeti steames legujabb verzióval

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37037) rup1u5 válasza nesh_019 (#37036) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Korábban linkeltem róla videót.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37038) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ezen szakadok! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37039) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok,gondoltam hosszú évek után előveszem eme remeket erre jön ez a ...ság.
Hogy tudok ezen segíteni,mi az az unlock code?

Tiszta hülye aki nem normális

(#37040) gV


gV
őstag

ezeket a hülyéket még remélem megveszi a MS. aztán azok majd kukázzák ezt a béna RSL-t. csak kicsit kevesebb mint 2 órámba került míg eltudtam érni, hogy elinduljon a GTAIV, pedig csak annyi lett volna a dolgom, hogy egyből nem a RS oldalán keresem a megoldást. :(((

(#37041) Constantin49


Constantin49
friss újonc

Sziasztok.

Lenne kedve valakinek esetleg játszani velem? Elég unalmas, nem valami élvezetes meg nehéz is egyedül és nincs senki akivel tudnék játszani. Ezzel vagy akár főként ezekkel: Dying Light 1 és 2, GTA 5 (nem RPre), Red Dead Online, State of Decay 2. De bármi mást is meghallgatok ha úgy adódik. Az idősebb korú kategóriába tartozom így ha téged ez nem zavar az külön öröm.

Ha esetleg valaki lenne akkor felvehet barátnak a steamen és dumálhatunk, megbeszélhetjük, hogy mi legyen. A steamem: Név: Constantin799, link: https://steamcommunity.com/profiles/76561198201792625

Van youtube csatornám is, szintén ezen a néven keressetek rá ha érdekel.

Köszönöm.

(#37042) rup1u5


rup1u5
nagyúr

The Story of The Most Infamous GTA Online Player

Kedvenc campelős helyem volt ez nekem is onlineban. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37043) Tubi2


Tubi2
senior tag

Indítanám a játékot és ez fogad. Köszi Rockstar! :W

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#37044) Wiz Khalifa válasza Tubi2 (#37043) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Már egy ideje tudatták, sajnos várható volt hogy valamikor meglépik. Tört játékkal tudsz játszani gondolom tovább.

Amúgy csoda hogy eddig kihúzták. Az Apple pl 2019 óta (tehát 2018-as rendszerük az utolsó) nem támogat 32bit-et. Tehát ha a játékfejlesztő nem adott ki patch-t a játékhoz akkor nem futtatható. Bele tartozik sajnos ebbe a dologba a GTA III, VC, SA és még nagyon sok másik játék a Driver San Francisco-tól kezdve a Mafia 2-n át még rengeteg játék.

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.