Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Lalikiraly: Macbook NEO 2
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gerner1
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
LOGOUT
Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink → itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bobrooney
senior tag
válasz
Ctrl+Alt~Del
#68796
üzenetére
Nekem is ő jutott eszembe róla
-
X2N
őstag
válasz
Redchucky
#68795
üzenetére
Epiphone SG Custom Ebony
EPIPHONE Ebony Custom
Kettőt találtam.Ba cy lus-Szerintem se szól jól így hogy egyik gitár(SG(kerámia)Drop D-másik(Ibanez(EMG81)drop C#-be van 2 oldalra szétrakva. Majd felveszem újra.
-
X2N
őstag
Epiből-ből is láttam aprón pár érdekeset, egyik se akar elmenni úgyhogy lehet alkudni bátran:
Epiphone Slash Les Paul Vermillion Burst
Epiphone LP Custom
Epiphone SG Prophecy Red Tiger
FB marketplacen van egy fekete/gold SG Prophecy is. 200-ért.
Epiphone SG Classic
Epiphone Firebird
Túlárazott Explorer is van:
Epiphone Explorer -
Ba cy lus
addikt
válasz
Redchucky
#68780
üzenetére
Azt nem tudom, én például LP Specialra és SG Specialra gondoltam - ezek jó gitárok még az ártól eltekintve is.
-
Redchucky
aktív tag
Bakancslistás:
[link]
Ilyen árban csak nem szar egy epi. -
X2N
őstag
3.9-4.3kg egy JB, ez se sokkal nehezebb, legalább nem fejnehéz.
Van a hasonlóan kinéző telecaster változata ennek, az is ilyen, lehet 3.2-de akár 5 kiló is. -
cucka
addikt
Nem tudom, milyen hangolás, igazából ha két gitár van, akkor a lényeg, hogy nincsenek behangolva. Azt nem tudom, hogy hogyan és milyen módon nem hangoltad be őket. Az eredeti szám szerintem kicsit le van hangolva, talán Eb vagy D, most nem járok utána.
Amúgy hogy őszinte legyek - engem speciel nem nagyon izgat fel ez a "milyen erősítő" meg "milyen mikrofon" meg "milyen beállítás" téma. Amíg a gitár hamis, és a gitározás kiesik a tempóból, addig soha nem fog jól szólni.
Amúgy ezekre a harley bentonokra mindenhol azt írják, hogy sárnehezek, ezek szerint te se fogtál ki egy szerencsés darabot.
-
X2N
őstag
Nehéz mint a KŐrisfa. Meg nagy is, koncertre fel nem venném a nyakamba. Szerintem 4-5kiló között mozog. Itt vettem a kerületbe használtan.
Van tipped milyen gitár milyen hangolásban milyen erősítővel? Annyit segítek hogy bal meg jobb oldalt nem ugyanazt a gitárt hallod, és a hangolás sem ugyanaz, ezért hallhatod hamisnak. -
X2N
őstag
Felvettem egy szám elejét, már az új basszusgitárral, szerintetek?
-
Horel77
tag
válasz
Ctrl+Alt~Del
#68768
üzenetére
A katódfűtés mindig egyformán világít, függetlenül a leadott teljesítménytől.
-
X2N
őstag
válasz
Hadeska22
#68765
üzenetére
A hangján hallasz valamit? Ha nem akkor nincs miatt aggódni, azért villan fel időnként úgy gondolom mert állítja a biast. Ami bekapcsolás után eltarthat egy ideg, felmelegednek az alkatrészek üzemi hőmérsékletre, a csövek ~200fokra, a bias áramkör közben folyamatosan korrigál. Nem kell rögtön hibára gyanakodni. Ha viszont égve marad az nem jó jel. Ha van kontakt tisztító spray-d akkor meg lehet próbálni kivenni és befújni az összes végfokcső érintkező lábát, plusz belenézni a csőfoglalatokba hogy minden rendben van-e. Manualban le van írva hogyan.
Mielőtt felkapcsolod a standy-t 1 percet kell várni mindig miután felkapcsoltad az erősítőt.When one of the front panel lights starts
flashing regularly, this is to indicate the amp
cannot work due to too many tube issues. In this
case we recommend replacing the faulty power
amp tubes immediately.The INFINIUM Valve Life Monitoring circuitry
continuously monitors the output valve biasing for
optimum performance and consistent tone, even as
the valves age. When an output valve does need to
be replaced, the valve’s matching LED on the back
panel will light permanently.
Az hogy sárgán világít az összes cső fűtése teljesen normális, a csövek fűtése a katódot fűti fel hogy vezesse az elektronokat. Miután felkapcsoltad a Standby kapcsolót a kék ragyogás is teljesen normális:
A jobb oldali viszont már baj:
Red platingnek nevezik, ettől tönkremegy a cső. -
Ctrl+Alt~Del
őstag
-
Hadeska22
aktív tag
Bocs, megint head + cab téma.
Szóval megnéztem a fej hátulját és ott van ilyen "Replace valve when lit" ahol a amúgy fel-felvillan szinte mindegyik. Van hogy egy random, van hogy kettő egyszerre, volt, hogy mindegyik. Csak felvillan, nem konstans világit. Ez olyan 10-15-20 másodpercenként történik.


Viszont igy néznek ki a csövek teljes sötétben és ez azzal párositva, hogy felvillannak azok a LED-ek kicsit megijesztettek. Új eszközről beszélünk amúgy, nem refurbished, sérült, hanem én bontottam ki először.Nem tudom, hogy mennyire normális
1. Hogy azok a kis "élettartam" vizsgáló LED-ek egyáltalán felvillanak. Mind játékkor, mind akkor ha csak be van dugva a gitár de a volume, meg minden 0-n van.
2. hogy a csövek épp, hogy pislákolnak? Mennyire kellene ezeknek világitania?Bocs ha noob kérdés volt, csak még 14 napos visszaküldési időben vagyok és jó lenne tudni, hogy az általam leirtak mennyire tartoznak normális tartományba.
Üdv
-
cucka
addikt
válasz
cappa72
#68761
üzenetére
Csak kis kontextus.
A Marshall fő termékei a bluetooth hangszórók és fejhallgatók, és a menő márkanév. Ezért vették meg őket a kínaiak. A gitárerősítő az kis túlzással egy kerekítési hiba a könyvelésben náluk - hagyományból gyártják őket, de nem ebből élnek.Amúgy nézd a pozitív oldalát, legalább nem a Behringer vette meg őket
-
Redchucky
aktív tag
-
válasz
Redchucky
#68760
üzenetére
Sajnos jogos. Már szintem mindent odaadtak Kínának. Várjuk a következőt.
(Már 20 éve is ez ment, először Kelet-Európa, majd Kína. Mindig a low-wage country felfogás ment, mer' óccóé' megvan, meg nagyobb a profit, csak hosszú távon visszanyal a fagyi. Az autóipar már érzi. Minden más is megérzi majd.) -
Goose-T
veterán
Nekem újdonság, pedig lassan másfél éve kapható: Explorer stílusú DIY kit a Thomanntól.
-
benvolio
őstag
Mindenki nyugodjon le, hangoljátok be a gitárotokat 432hz-re ès tessék a húrokat pengetni.
-
-
Redchucky
aktív tag
Őszintén szólva a mások b@szogatása, kioktatása, a mindenkinél mindent jobban tudás és az értelmetlen technikai szófosás már baromi unalmas. Kár, pedig van itt pár segítőkész, normális tag.
-
X2N
őstag
Napi gondolatébresztő: What the John Mayer Plugin Really Represents
Biztos hogy AI írta, de jók a meglátások. -
X2N
őstag
válasz
Smiley
#68743
üzenetére
Ne értsd félre, sok idő, türelem, elkötelezettség, kitartás, önuralom és fegyelem kell ahhoz, hogy valaki megtanuljon igazi hangszeren játszani. Ezek olyan személyiségjegyek, amelyekkel manapság nagyon kevés ember rendelkezik. A többség Inkább játszik videojátékokkal vagy valóságshow/tik-tok/facebook-on zombul egész nap. Elég szomorú.
-
X2N
őstag
válasz
Smiley
#68743
üzenetére
Gyorsan válaszoltál, nekem idén az lesz a terv hogy átrágom magam Petrucci Rock Discipline könyvén.
Természetesen a kottákat majd szépen lekottázom guitar pro-ban és majd arra gyakorolok, nem csak úgy hallásból metronómra. -
X2N
őstag
válasz
arnyekxxx
#68738
üzenetére
Hol EQ-zol mit?
Gitár után kijövő jelet ami bemegy az erősítőbe, az effekt hurokból kijövő jelet ami megy a végfokba, vagy már a hangszóróból mikrofonozott jelet?
Egy loopból felvett jelet lehet már spektrum analizátorral valamennyire hasonlítgatni, látni fogod a frekvencia görbét és nem fogja befolyásolni az erősítő hangját ha az effekt hurok a tonestack után van, ami a legtöbb erősítőre érványes, a régi SLO-ban nincs így ott ez sem megoldás.A hangszedő kimenő jelszintet pl tökéletesen be lehet állítani a hangszedő magasság meg csavarok állítással, úgy hogy 1dB eltérés se legyen hangerőbe a húrok közt, már úgy is hogy bedugod az audio interface-be a gitárt és egy nagy VU meter-rel egyesével végigmész a húrokon. Nyilván ez se lesz 100%-ban pontos, az emberi fül már 0.4dB eltérést is képes érzékelni, de a semmi beállításnál ez is sokkal jobb.
Ctrl+Alt~Del-Legtöbb embernél már okosabbakat mond.
Csak tudni kell kérdezni. -
X2N
őstag
válasz
Hadeska22
#68731
üzenetére
Segítene ha a "Nem szólnak jól, de nem is szólnak rosszul. "-t kifejtenéd a hangszórókkal kapcsolatban. Meg azt is megfogalmazhatnád hogy mi a cél, én is tudom hogy mik azok a zenék amiket szeretek, és 5150 erősítő kell hozzá hogy az adott hangzást megcsináld, 90-es évek DropD-s metál szandjai tipikusan ilyenek más is jó rá de nem véletlenül lett ipari standard a 5150. Nyilván amikor elkezdtél beinvesztálni ezekbe akkor már tudtad nagyjából mi az irány.
A hangszedők se szólnak ugyanúgy, mivel nem is ugyanazok. Ennyire zavaróan máshogy szólnak?
Nekem nem cél hogy ugyanúgy szóljanak a gitárok, double track-nél ez jól jöhet ha 2 különböző gitárral veszel fel. Általában a jelszintet érdemes belőni minden gitárhoz, multieffektnél ha több presetet/gitárt használsz.Az EQ-zást érdemes minél hamarabb elkezdeni megtanulni(meg úgy általában tisztában lenni vele melyik frekvencia milyen hangmagasság, hogy szólnak ezek), rengeteget számít.
Akik bent ülnek a stúdióban és jók azt is megmondják hallás után hogy te NEVE,SSL,API Channel Stip plugint használsz, ennyire eltér már ezeknek is a hangja... -
X2N
őstag
válasz
benedekco
#68730
üzenetére
Bírom amikor véleményt kérdeznek majd leírom a teljesen nyilvánvalót, mit kellett volna esetleg máshogy felvenni más szögbe, távolsággal, fénnyel, a 10éves webkamerával hogy jobb kép legyen a videón, meg mi a legolcsóbb milc amivel már lehet jó videót csinálni akár 4K felbontásba is, majd...
ctrl alt del-leírja hogy egy 500eFt-os Iphon-nal jobb kép lenne, én erre hogy nem.
Te pedig már Red kamerákat vízionálsz mert anélkül teljesen élvezhetetlen minden, úgy beállítva mintha én mondtam volna ilyet, miközben írtam előtte hogy FHD márt bőven jó ha jól van felvéve, konvertálva, stb.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Akkor leírom neked is:
Az aki telefonnal, 10 éves webkamerával se tud egy normális felvételt készíteni, mert nem hajlandó:
-beállítani a fényeket
-normális szögbe/távolságba tartani a gépet
-normálisan exponálni
-fehéregyensúly beállítaniAz mit akar???
Tényleg azt gondolod hogy egy MILC/RED kamera majd gondolkodik helyetted ezekről?
Vagy majd utólag Resolve-ba kijavítod?Egy ilyen komolyabb gép nem csak nehezebben kezelhető, de sokkal jobban elő is fogja hozni a hibákat is amit elkövettél felvétel közbe. Aztán majd azon fogok röhögni hogy neked van egy ilyen kamerád aztán még használni se tanultad meg normálisan.
Szerintem akik a Kopár sziget c. filmek készítettek 54-ben le se tojták hogy fekete fehérbe forgattak ha az volt megfizethető. Nem az a lényeg hogy színes vagy nem színes a felvétel...a film teljesen más műfaj.
78-ba már ilyen felvételek készültek ami a mai napig megállja a helyét, még 4K felbontáson is. Egy mai telefonnal fel tudnád így venni? Szerintem nem. Kellenének a fények, valahogy meg komponálni a frame-t, e nélkül nem ér semmit az egész, max egy videó lesz a sok közül a tik-tok-on, a sok AI f*s mellett, nagy eredmény.
Mi ez a hülye példa a Beatlessel? Mono-ba nem lehet zenét hallgatni? Szerinted én nem hallgattam sose bakelit lemezt? A hangszerek nagy része mono.
-
Hadeska22
aktív tag
A fő kérdés az, hogy ez megoldaná a problémám? Jelenleg a beállitás ami jó az AHB-3S-hez, az már nem jó a jeff loomis blackouts-hoz, sem az EMG 81/85-höz. Azaz jóformán mindegyik gitárhoz más beállitás kell. SD SH-6-t még ki sem próbáltam. Vagy ezt úgy lehetne, hogy a "fő gitárhoz" beállitom és a többit meg EQ-zom? kicsit olyan érzésem van, hogy most beleléptem egy rabbit hole-ba

Akinek több gitárja van különböző pickupokkal - Ti hogy oldottátok ezt meg? Gondolom nem tekergetitek minden játék előtt ahányszor gitárt váltotok
-
Jah ctrl alt del is vehetne egy red kamerát minimum mert teljesen élvezhetetlenek a felvételei. Na hagyjuk egymást.
Amúgy nem mindegy milyen filmet nézel. Pl a Kopár sziget is egy nézhetetlen fos mert fekete fehér, ráadásul mono a hang. (Ja nem)
Beatles albumok is monok. vicc az is ilyen alapon. -
BluEyes
őstag
Dikk... Jézuska rápottyantott az 5150-re valami szépet! Boldog Új Évet a topicnak!
(X2N ezt most bírjad mán ki fikázás nélkül)
-
Zoli133
addikt
Nah, szóval első hetek a framus-al.
Az evertune remek, féltem hogy a palm mute furább lesz mert azt írták de azzal nem volt problémám, ellenben intonáció állításhoz elő kellett vennem a használatit mert magamtól eltévedtem.Cserébe azért megy vissza a thomannak, mert a hangerő poti megadta magát ami egy ekkora értékű gitáron nagyon tud fájni, de hát nos, előfordulhat bármikor.
Remélem cserélik gyorsan és kapom is vissza. -
Ba cy lus
addikt
válasz
consono
#68720
üzenetére
Érdemes is, én a zárt 2x12-es ládám óta hallok valami olyasmi, arra emlékeztető hangzást, amit koncerten hallani lehet. A DSL5-nek kombóként használva erre eleve esélye sem volt egyetlen 10-es hangszóróval, nyitott ládával, akkor ez a DSL1 kombóra hatványozottan áll. Még azt is megkockáztatom, hogy egy SD1/TS + DSL1 fej + zárt 2x12/4x12 egy DSL40 kombónál (nem fejként használva) is jobban hozza.
-
X2N
őstag
válasz
Hadeska22
#68715
üzenetére
Loop-ba érdemes bedugni még egy Boss GE-7-es vagy ennek a másolatát Behringer EQ700-t, vagy valami olcsóbb multieffektet és akkor megvagy, lehet még hangszórót se kell cserélned V30-ra, csak EQ-zod a neked nem tetsző dolgokat. Olcsóbb mint a hangszóró.
Elgondolkodtam a Line6 DT erősítőn, német piacról beszerezhető 100eFt-körüli áron, a DT50-esnél gyári hibásak a hálózati trafók azt nem érdemes megvenni, időzített bomba, így a 25-ös fejet néztem:

Ez csak 13 kiló, a végfoka full cső, ami miatt érdekes igazából hogy MIDI-n keresztül lehet vezérelni a végfokot A/AB üzemosztály, Trióda/Pentóda, meg 4 féle negatív visszacsatolási mód között.
Az is tetszik hogy világítanak a feliratok az elején.
-
Moleman
addikt
válasz
consono
#68722
üzenetére
A DSL1-et nem ismerem, anno DSL40-et akartam venni, mikor kb minden "sound like" Andertons videóban az szerepelt, meg is néztem egyet, tényleg jól szólt, de úgy rémlik, hogy hajlamos túlmelegedni, szoktak bele ventillátort építeni.
Végül ahelyett vettem a Kox F50-et, mert feleannyiba került.A Laney hangja szerintem aránylag közel van a Marshallokhoz, de mégis kicsit más.
-
Moleman
addikt
válasz
consono
#68720
üzenetére
Ó, nincsen már Super Cub? Pedig nagyon tetszett az állítható-kapcsolható boosttal, pont az az egy, ami nekem hiányzott belőle.
Akkor marad a Harley Benton verzió, ez elméletileg ugyanaz a kapcsolás, és gyárilag Seventy 80-vel adják. -
Moleman
addikt
válasz
Hadeska22
#68718
üzenetére
Van egy nagy dög tranyós 2×12 Trace Elliot kombóm, angol V30-akkal, egyszer még klubkoncerteztem is vele, nagyon szeretem, a tisztája is szép, a kétféle torzított íze is nagyon jó, és kb teljesen zajmentes. Csak ne lenne 30 kiló, az elmúlt 6 évben bárhol laktam, mindig csak becipeltem a gardróbba, aztán sose vettem elő.

A képen lévő Kox kombó is nagyon jól szólt a V30-akra dugva (csináltam hozzá impedanciaillesztett kábelt), ő és a Marshall már nincsenek meg.Most csak a kis Laney kombó van elöl, ennek a gyári HH1265 hangszóróját cseréltem ki Seventy 80-re. Tényleg nagyon betalált ez a Laney, 2017 óta nem is vettem új erősítőt - igaz legtöbbször a gép előtt gitározok Amplitube-bal, azon belül is valami egyszerű JCM800 presettel.
-
Hadeska22
aktív tag
válasz
Moleman
#68716
üzenetére
Köszi! Ez az infinium verzió és igen és is olvastam, hogy azelőtt a QC nem volt valami jó és kétes eredetű komponenseket is használtak. Viszont azóta (infinium) óta jó cuccokat gyártanak (legalább tanultak a hibából).
Szerintem ez nagyon függ attól, hogy mit keresel. Van aki pl. a creambackre (65) esküszik, van aki V30-as, etc. Nálad most V30 és 70-80 párositás van?
Első körben a Harley bentonos G212-t szerettem volna V30-al, de mint kiderült (kommentek + Reddit) azok kinai V30-ak, nem UK. Az meg más megvilágitásba helyezi a dolgot. A UK V30 nagyon jól szól, a kinai pedig.. hát, nem
.#68717
Igen, csak 20kg
...Ott még nem tartok, de ami késik nem múlik! Egyelőre "sima" EMG 81/85 és 24V Mod EMG 81/85-tel szórakoztam mindkettő 1 step downon.
-
Moleman
addikt
válasz
Hadeska22
#68715
üzenetére
Gratula! Én is szemeztem régen ezzel a fejjel, 16 éve láttam egy videóban és becsípődött.

Végül nem mertem ilyet venni, mert azt olvastam, hogy a Bugerák szeretik idő előtt megenni a csöveket, az újabb, elvileg megbízhatóbb Infinium szériák pedig már jóval drágábbak voltak.A Seventy 80-t én kifejezetten szeretem, pont vettem is egyet pár éve, hiába volt itthon 2db V30, a kis Laney Cubbal nem szóltak jól. A drágább Greenback/Creamback/Alnico Blue mondjuk egyelőre még kimaradt az életemből, azokkal valószínű megváltozna a véleményem.
-
Hadeska22
aktív tag

Head: Bugera 6262 (6505+ klón)
Cab: Blackstar HTV 212 MK1 (2x Celestion 70/80)Jelenleg egy napja nyúzom őket és összességében nagyon elégedett vagyok. Eredetileg Peavey 6505+-t szerettem volna, de olyant már újonnan nem lehet kapni (nálunk). Használtan is horror áron mennek (eredeti ár - 15%). 6505 MK 2-t próbáltam ("új" hangszerbolti) és nagyon tetszett a hangja, viszont az jóval kivül esik a ráforditott budgeten (bugera 6262 x 2.8). Tökre véletlenül bukkantam rá a Bugera 6262-re (kösz Reddit!) ami mint kiderült hosszas olvasás (majd youtube videók nézése) után majdnem 1:1-ben egy 6505+, amivel kapcsolatban jó emlékeim vannak. Cab téren viszont kompromisszumot kötöttem és lett a Blackstar. Ezek a Celestion 70/80-ak funkcionálisak. Nem szólnak jól, de nem is szólnak rosszul. Működik
... Majd később egy moduláris házba lesz 2x Greenback 25.A fej tetszik, jól szól, viszont amit észrevettem 6505 MK2 tesztelésénél, hogy amig a Peavey ugyanarra a hangra képes csak más hangerőn (szóval ugyanaz a settings csak a hangerőt tekered), addig a Bugeran szinte minden hangszinthez más beállitás kell. A mostani (ami a képen is van) az a 6505+ hangját szimulálja az én általam preferált hangerőn (1,5-2 méterre tőlem).
Amihez hozzá kell még szoknom, hogy a noise-gate-et folyamatosan használni kell. De erre már anno felkészültem és a Senty teszi a dolgát. A későbbiekben majd lesz egy ilyen . Nem tervezek több pedált amúgy.
A fejet a jelenlegi körülmények között nem fogom tudni teljes mértékig kihasználni (otthon használom), de úgy gondolom, hogy jó társam lesz. Az is biztos, hogy "lunchbox" head ampem sem lesz, pedig az ENGL Fireball 25 és a PRS MT 15 is nagyon jól szóltak a méretükhoz képest, de hát az is jóval a bugera ára felett van. Amit talán sajnálok, hogy sem a Bugerából (6262 és 6260) sem a Peaveyből (6505+ 112) nem lehet újjonan tube "kombót" kapni. A használtak meg megint majdnem legutolsó ismert új ár - 10-20%" áron mennek. És azért egy 10+ éves eszközre szerintem az túl sok.
Majd valamikor beüzemelem a mikrofont is és felveszek valamit.

szerk. a kép erejéig mozgattam ide, másik helyen használom a szobában
-
Ba cy lus
addikt
De én például ilyenre gondoltam. Olvasva alatta a kommenteket, sikerült elérniük, hogy az Origin 20 legyen a "tesztjük" alapján a győztes a Studio Classic/"baby" JCM800 felett.
Ezt már kb. a hangszóró megválasztásával el lehet érni.
A valóság eközben az, hogy az Originhez képest még a Studio Vintage is hoz egy plusz feszességet (kb. ez volt a legfeltűnőbb, mikor először beüzemeltem), a Studio Classicra pedig ez még inkább igaz, szóval ez a kettő nem épp ugyanazokra a műfajokra lesz jó, nem igazán ellenfelei egymásnak. -
X2N
őstag
válasz
consono
#68705
üzenetére
Állvány jár hozzá vagy külön kell megvenni mint az Apple monitornál?

Ja látom az még külön egy 45eFt. -
X2N
őstag
válasz
Ba cy lus
#68708
üzenetére
Most hallgatom a videót, erre rögtön azzal kezd hogy nem ugyanúgy szól a Fractal SLO-ja mint az igazi vagy a Helix. Utánaolvasott és tényleg:

Jó hogy észrevette, ebből látszik hogy van tapasztalata meg hallása is hozzá.
Imádom. Még arra is figyeltek Fractal-nál hogy máshogy van számozva az előlap, ezért máshogy szabályoz az SLO.
Ezt a fajta pontosságot nem sikerül a legtöbb konkurensnek megugrania. Igazán ugyanúgy nehéz beállítani mindent még ugyanazt az erősítőt is, hacsak nem kezdesz el fehér zajjal tone matchelni. -
X2N
őstag
válasz
Ctrl+Alt~Del
#68704
üzenetére
Független tesztnek, pláne összehasonlításnak lenne értelme, felvételekkel, azonos beállításokkal, bemikronozva, satöbbi. De akkor nem állhatsz úgy hozzá hogy a Spark a jobb csak azért mert Spark fanboy vagy, akkor pártatlannak kell lenni, menni fog?

Az is fontos hogy ne 2 nap után hasonlítsd össze hanem amikor már úgy érzed hogy kitekerted belőle amit lehet, és ismered a hangját. Ez meg feltételez olyan dolgokat hogy tudod hogy az átlag hangszíneket hogy szoktak kikeverni a gitárosok, és annak hogy is kellene szólnia mondjuk egy igazi JCM800 ,Dual Recto, 5150, Vox AC30, Fender Blackface/Silverface erősítőnek.Leo Gibson-(Helix Stadium vs Fractal FM9) elég jól csinálja ezeket.
-
X2N
őstag
válasz
Ctrl+Alt~Del
#68704
üzenetére
Az termék promóció volt nem teszt, örülök hogy rájöttél, így fél év után, hogy az összes videó az amit Gergő csinál.
Tesztet tonymckenzie szokott csinálni, ő elmondja a problémáját is azzal amit MEGVETT. Meg szét is szokta szedni a dolgokat, így láthatod mit kapsz a pénzedért...consono-Amit az Andertons-ék csinálnak az is, ki gondolta volna. Sőt a CEO-az egyik fő befektető a Victory amps-nál ahogy Rob Chapman-gitárjait is előszeretettel tolták.
-
consono
nagyúr
válasz
Ctrl+Alt~Del
#68704
üzenetére
Akkor inkább ezt próbáld ki: [link]
Emellé már nem kell semmi
-
Ctrl+Alt~Del
őstag
válasz
Hadeska22
#68671
üzenetére
Mondjuk az a teszt, amit a srác csinált, inkább volt termék promóció, mint teszt...
Applikációval dolgozik a Mooer is, tavaly kapott AI támogatást is egyébként. Az árát és hordozhatóságát tekintve szerintem nem is rossz cucc, még akkor is, ha nem egy Spark. Még az is lehet, hogy kipróbálok egyet, aztán majd megmondom, hogy melyik a jobb.
-
Goose-T
veterán
Fck 5150, JCM800 ftw!
-
X2N
őstag
válasz
Ba cy lus
#68700
üzenetére
Lehet a szenzor méretet növelni csak amekkora telefonok vannak nem racionális az hogy majd te erre cserélhető objektívet is teszel, az már "rendszer", és nem 2 forint objektíveket fejleszeni meg legyártani, arról nem beszélve hogy a nagyobb szenzor videó alatt melegedni fog, ezt el is kellene vezetni hűtőbordával. Komolyabb videokamerákban ezért sincs érzékelő eltolásos szenzor stabilizátor, mert kell a hűtőbordának a hely.
Arról meg aztán ne is beszéljünk hogy egy Cinema-objektív teljesem máshogy mossa a képet, a lens flare is sokkal látványosabb mint a hagyományos objektívek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Tesztkört futott a OnePlus Nord CE6
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- BestBuy topik
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Metal topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Autós topik
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Robot fűnyírók
- További aktív témák...
- Új állapotban! Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 i5-1245/16gb ram/256 ssd FHD+ garancia
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Intel i5-10310U Refurbished - Garancia
- Realme GT 7 Pro 5G Mars Orange 12/256GB használt karcmentes 6 hónap garancia
- Ultimate előfizetés akár 3611 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





De a DSL1 kombó is majdnem ennyibe kerül.... Amúgy a Super Cub mintha lenne még, csak a sima nincs.
