Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zdanee válasza TommyX_ (#100) üzenetére


zdanee
őstag

Nekem van, hogy kibír egy teljes munkanapot (8 órát). A Metrós appokat kapcsold ki, hogy a háttérbe ne frissítsen a facebook meg a mail, élő csempéket tiltsad le, az is számít. A WiFi is, nyilván. Nem mindegy, hogy melyik BIOS van fent. Az A03-as tud pár extrát, de az érintéseket nem kezeli tökéletesen vele a kijelző. Az A09 ebben jobb, viszont a GPU picit lassabb alatta.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#102) TommyX_ válasza zdanee (#101) üzenetére


TommyX_
őstag

Kösz a tippeket! Nekem amúgy az A08-as Bios van fent, most néztem meg.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#103) nexus6 válasza TommyX_ (#98) üzenetére


nexus6
aktív tag

honnan érdemes sima tokot rendelni? esetleg magyarországon belül?
nekem egy olcsóbb dv8p-t hozott az angyalka...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#104) TommyX_ válasza nexus6 (#103) üzenetére


TommyX_
őstag

Én ebayről rendeltem, amikor én keresgéltem Magyarországi ajánlatokat, akkor csak a gyári tokot találtam a kínálatba.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#105) Baroc


Baroc
tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktív a topic, eléggé halottnak tűnik sajnos, pedig a gép megérdemli a törődést :)

Olvasva a korábbi (főleg külföldi) hozzászólásokat, kivártam a Dell Active Stylus vásárlással. Most viszont az alábbi topik alapján úgy tűnik, hogy végre sikerült egy jól működő tollat összerakni Delléknél. Az egyetlen gond, hogy elég kevés helyen kapható, és elég drága a szállítás kicsiny országunkba. Nevezetesen ezt az egy oldalt találtam, ahonnan hajlandóak szállítani.

A kérdés az, hogy van-e olyan, akit még érdekel a stylus, össze tudok-e állni valakivel a szállítási költség csökkentésére?

Üdv

(#106) zdanee válasza Baroc (#105) üzenetére


zdanee
őstag

Engem érdekelne!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#107) Baroc válasza zdanee (#106) üzenetére


Baroc
tag

Akkor már ketten vagyunk, az nagyon jó :) Várjunk még egy kicsit, hátha valaki jelentkezik.

Ja és én Bp-re tervezem rendelni, remélem az neked is jó...

[ Szerkesztve ]

(#108) nexus6 válasza Baroc (#107) üzenetére


nexus6
aktív tag

én még megnézem este otthon, hogy az én dvp8-amhoz jó-e... nekem a dv8p 3845 van.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#109) spy14


spy14
tag

Nem is tudtam, hogy van új fajta toll. Nekem A02 van. Nem tökéletes, de egy jobb darabot sikerült kifognom.

Ahogy nézem a fórum alapján ebből is ki lehet fogni rosszat. Viszont többen is írják, hogy a dell kicserélte nekik újra a régit. Szerintetek ez kis hazánkban is működhet?

(#110) nexus6 válasza Baroc (#107) üzenetére


nexus6
aktív tag

hát a 3845-ös fajtát nem írják hogy komp. most sehogy sem lesz jó...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#111) zdanee válasza nexus6 (#110) üzenetére


zdanee
őstag

A 3000-es szériába tartozó DV8P-ben nincs aktív digitizer réteg, szóval az semmilyen stylussal nem működik együtt. :(

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#112) nexus6 válasza zdanee (#111) üzenetére


nexus6
aktív tag

köszi... a tesómtól kaptam egy griffin tollat, azt tudom használni. pötyögni jó az is... :)
ma vettem bele egy 32 gigás kártyát, most majd lehet telepakolnom. És visszaállítottam a lapozófájlt is.
A dell progikat érdemes letiltani? Esetleg a win8-ból még milyen szolgáltatást érdemes?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#113) zdanee válasza nexus6 (#112) üzenetére


zdanee
őstag

Lapozó fájlra szükséged lesz.
- A hyberfil.sys-t viszont nyugodtan letilthatod (cmd-ből: powercfg -h off), a tablet ugyanis nem tud hibernálni, helyette egy un. Connected Standby üzemmódja van. Ez amúgy minden Win8-as tabletre igaz.
- A legtöbb Dell cuccra nem nagyon lesz szükséged, bár nem tudom, a 3000-esre miket raktak fel. A Dell Backup-ban van egy olyan opció, hogy a recovery partíciót kimásolja egy SD-kártyára és utána letörölheted azt a partíciót. Ez kb 4GB plusz tárhely, de csak haladó felhasználóknak! Ha WiMBoot-os a rendszered, akkor ezt értelemszerűen nem tudod megcsinálni.
- Én leszedtem a Kindle-t is, van jobb e-book olvasó is.
- Gondolom az 1GB RAM-al nem a desktopot használod jórészt, a Chrome-ot el tudom képzelni ennyi RAM-al...
- Alapvetően azokat a programokat szedném v tiltanám le, amik gyanúsak, hogy a háttérben is futnak és eszik a RAM-ot.
- Dropboxból illetve más cloud-tárhelyből tuti csak a Metrós klienst hagynám fent, az ugyanis nem szinkronizál.
- Facebook-ot vagy böngészőből, vagy úgy, hogy az értesítéseket és az élő csempéket letiltod, különben futna.
- Skype-ból szintén a Metrós verziót használnám a fenti okokból, az asztali verzió egy Core i7-et is megakaszt, ha olyanja van.
- Metrós VLC.
- Igazából a legtöbb asztali alkalmazásnak megpróbálnék Metrós alternatívát keresni, azok többnyire egyszerűbb kis programok, kevésbé zabálják az erőforrásokat (cserébe butábbak is).
- Ez most szentségtörésnek hangzik, de én bizony a metrós IE-t javaslom böngészni, ugyanezért.
- Játszani gondolom olyan nagyon nem fogsz rajta, de ha mégis, számolj be róla, hogy mik futottak azon a hardveren! :)
- Search indexert esetleg letilthatod, de mivel amúgy sincs túl sok háttértár a gépben, valószínűleg gyorsan lefut és utána nem okoz már problémát, szóval Win szolgáltatásokból olyan nagyon semmit nem kell letiltani.
- Ha bátor vagy és spórolós, akkor nem teszel fel vírusirtót (az elég sokat lassítana), hanem a Windows beépítettjét használod. És ésszel internetezel, csak akkor, felelősséget nem vállalok! :D
- Az még benne van a pakliban, hogy Metrós programot csak a C-re tudsz feltenni, szóval nagyobb Desktop programokat, ha teheted, az SD-kártyára tedd (játékokat pl). Arra viszont figyelj, hogy néha az SD-kártyát "elfelejti", azaz ki kell venni és visszatenni, hogy lássa (pl ha valami nagyon lassú kínai kártyád van, de volt már ilyen Sandisk Ultrával is nekem), szóval mondjuk az Office-ot, vagy AbevJavát nem érdemes ide rakni.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#114) TommyX_


TommyX_
őstag

Nálam olyan probléma jött elő, ha kikapcsolom a wifit, vagy repülős módba rakom este (ami ugye megint csak lenyomja a wifit), akkor ha például reggel akarom használni a wifit, akkor nem lehet visszakapcsolni, csak egy újraindítás után, ezt lehet tudni mi okozza. :F

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#115) Baroc válasza TommyX_ (#114) üzenetére


Baroc
tag

Sajnos azt nem tudom mi okozza, de nálam is előjön. Olyankor is, ha nem kapcsolom ki a wifit, csak nálam van a táskában napközben.

@(#109) spy14 Nem hiszem hogy működik, ez csak a civilizált országokban menő. 1 próbát azért megér :)

Ezek szerint akkor csak zdanee kolléga vevő az ötletre?

[ Szerkesztve ]

(#116) nexus6 válasza zdanee (#113) üzenetére


nexus6
aktív tag

köszi... sokat kipróbáltam, gyorsabb is lett. :)
ha lementem a recoveryt, akkor a pendrive-ról másolhatom ugye? mert a driverekről is akartam másolatot csinálni és formázza minden mentésnél a pendrive-ot. Gondoltam feltolom az itthoni asztalira, aztán ha kell akkor csak felmásolom a kártyára.
a dropboxot használtam eddig, de leszedem azt is. a cerberus ftp-vel könnyebben elérek az asztaliról mindent.
akarok majd azért egy-két gammát is kipróbálni. majd beszámolok.
thx még1X a helpért :R

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#117) zdanee válasza TommyX_ (#114) üzenetére


zdanee
őstag

Ilyen nekem A08 és a hekkelt A03 BIOS-al volt. A09-el még nem.

@nexus6: Örülök, h sikerült gyorsítani rajta! Közben én is tanultam valamit: a Windows frissítéseket 30 napig őrzi, viszont emiatt a tárhelyből egyszerre akár 1-2 giga is lehet a feleslegesen ott tartott telepítő. Ezeket az alábbi paranccsal lehet leirtani: Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
Ezt egy rendszergazda cmd-ben, aztán bedugni a töltőbe és főzni egy teát (kb 1-1.5 óra, amíg lefut). :D

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#118) spy14 válasza zdanee (#117) üzenetére


spy14
tag

Nálam kb. 3 perc alatt végzett. :) Mondjuk az enyém wimboot-os lehet az miatt.

(#119) nexus6


nexus6
aktív tag

fóliát milyen érdemes feltenni? nekem néha koszolódik a képernyő és a buszon (vagy közvetlen neon alatt) jobb lenne a filmnézés is. Matt érdekelne...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#120) spy14 válasza nexus6 (#119) üzenetére


spy14
tag

Az enyémen ilyen van:

http://www.ebay.com/itm/371021715818

Egész jó, egy kis helyen maradt alatta levegő meg valami szösz, de ha be van kapcsolva a kijelző nem látszik. Csak ezért meg nem akarom a másikat felrakni.

(#121) TommyX_


TommyX_
őstag

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy amikor steamről töltök le valamit és megnyomom a lezáró gombot, akkor is folytassa a letöltést?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#122) zdanee válasza TommyX_ (#121) üzenetére


zdanee
őstag

Hááát... nem nagyon. Ez nekem is bosszantó szokott lenni, de ügye a Windows tableteknek nincs 'sleep' vagy 'hybernate' üzemmódja, hanem egy un. Connected Standby van helyette, azaz 10-20 percenként a 'kikapcsolt' tablet felébred, megnézi, tud-e WiFi-re csatlakozni és ha igen, akkor a Metrós appok szinkronizálhatnak egyet, és vissza szundiba. Szóval nincs olyan mód, hogy a lezáró gomb csak a kijelzőt kapcsolja ki. Én bizony végigszenvedtem a több gigás játékok letöltését is, addig netezgettem, olvasgattam...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#123) TommyX_ válasza zdanee (#122) üzenetére


TommyX_
őstag

Ez nem jó hír. :O
Akkor marad az alacsony fényerős megoldás.
Neked mennyi volt az a letöltési sebesség, amit eddig elértél wifin?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#124) zdanee válasza TommyX_ (#123) üzenetére


zdanee
őstag

Nem nagyon néztem, de elég gyors szokott lenni. Az Oblivion kb két Futurama epizód alatt jött le :))

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#125) spy14 válasza TommyX_ (#123) üzenetére


spy14
tag

Régebben volt róla szó, kb 8 MB/s körül van a max amit tud wifin.

Hátha érdekel valakit, én ezt szoktam használni, hanem akarom, hogy kikapcsoljon a kijelző. Mouse Jiggler

(#126) fabiandaniel válasza spy14 (#125) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Igen, windows 8.1 alatt a 8 MB/s a max de próbaként felraktam a Windows 10 Technical Preview -t és ott simán hozza a 11-12 MB/s -ot.

Fabi

(#127) spy14 válasza fabiandaniel (#126) üzenetére


spy14
tag

Az már egész jó, gondolom újabb driver van benne. Az akksi nem merül jobban win 10-el? Én szerintem megvárom míg belerakják az új böngészőt csak akkor rakom fel.

(#128) fabiandaniel válasza spy14 (#127) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Alvó módban kb. úgy merül mintha be lenne folyamatosan kapcsolva a kijelző, vagyis reggel feltöltöttem és alvó módba tettem este amikor bekapcsoltam már csak 10% -on volt. Majd a véglegesbe biztosan javítják de a jelenlegi előzetes verziónál mindig le kell kapcsolni teljesen a gépet.

Fabi

(#129) TommyX_


TommyX_
őstag

Ha valaki esetleg nem tudna még róla, február 5.-én kijött az A10-es bios.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#130) nexus6 válasza spy14 (#120) üzenetére


nexus6
aktív tag

köszi, rendeltem én is most van szállításon (mennyi idő alatt jön meg?)

más: a 3000-es szériára meg jött az A02 bios

off: másik fórumban kérdeztem,de nem kaptam választ. Hátha itt : egy garanciás merevlemez esetében a hibás szektorok miatt cserélhető a hdd?

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#131) spy14 válasza nexus6 (#130) üzenetére


spy14
tag

Nekem egész gyorsan megjött kínához képest(1-2hét), asszem svájci vagy valami ilyesmi postával küldték.

(#128) fabiandaniel
Felraktam én is a win10-et és nálam nem merül, működik a connected standby is rendesen.

(#132) fabiandaniel válasza spy14 (#131) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

A hiba nálam is megoldódott a legutóbbi frissítés óta.

Fabi

(#133) nexus6 válasza spy14 (#131) üzenetére


nexus6
aktív tag

na nekem 2 hét múlva írták, hogy elfogyott. most rendeltem németországból. egyébként érdekes, hogy mennyire elszálltak az árak pl. fóliában (2-3-szorosra)
eddig nekem bejött a win és a dvp8. néha minimális kis belassulás, de teljesen használható.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#134) spy14


spy14
tag

Valaki tudna küldeni egy screenshotot a device managerről, ahogy ki vannak bontva a dolgok?

Visszaraktam a 8.1-et, de nem működik minden hiába raktam fel a dell drivereket. Nem működik pl. az elforgatás és nem emlékszek pontosan mit kell felrakni hozzá, valami simple sensor akármi rémlik, de volt más is mellette.

(#135) TommyX_ válasza spy14 (#134) üzenetére


TommyX_
őstag

Sensors résznél ez a kettő van:
Hid sensor collection és a simple device orientation sensor.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#136) spy14 válasza TommyX_ (#135) üzenetére


spy14
tag

ezeket hozzáadtam de még mindig nem jó, a fényerő csúszkánál sem jelenik meg a kis cucc amivel lockolni lehet hogy forgassa-e :(

(#137) TommyX_ válasza spy14 (#136) üzenetére


TommyX_
őstag

Gondolom ez van beállítva nálad is?
Control panel->tablet pc settings->Go to orientation:
1 - Primary landscape
2 - Secondary portrait
3 - Secondary landscape
4 - Primary portrait

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#138) spy14 válasza TommyX_ (#137) üzenetére


spy14
tag

próbáltam, de nem jó így sem

viszont csináltam egyedi win 8.1 telepítőt amibe beleraktam a drivereket és újratelepítettem, így most már jó

Ha valakit érdekel, hogy hogyan csináltam:
Ezen leírás alapján raktam bele a drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#139) spy14


spy14
tag

Ha esetleg valaki nem ismerné, szerintem elég hasznos:

Keyboard Opener
Keyboard Opener is made for Windows tablet users without a physical keyboard attached, the application will automatically open the touch keyboard on the Windows desktop when you enter a text field so you don't have to manually open the keyboard before you can type.

(#140) premete válasza spy14 (#139) üzenetére


premete
veterán

Ez hasznos, csodálkozom, hogyhogy nem jutott a Microsoft eszébe, hogy a szövegdobozokba a zemberek írni szoktak. :)
Más: a windows 10 10041 ugyanolyan xar, mint az előző volt, nem megy vele a mobilnet; a dw5570 rendben telepítve, vodafone beállítások beírve, csak net nincs.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#141) premete válasza premete (#140) üzenetére


premete
veterán

Kipróbáltam úgy is, hogy a legfrissebb, márciusi drivereket beleapplikáltam a telepítőbe, detto ugyanaz a windows 10: felismeri a kártyát, a windows nem a dw 5570-es drivereket használja, hanem valami generic wwan drivert, amivel net nincs, a saját driverét nem engedi feltenni, mert szerinte a legfrissebb fenn van. :) Úgyhogy ment vissza 8.1-es (legalább már ebbe is kiecseréltem a drvereket a legújabbakra).
Egyébként is szerintem xarabb a windows 10, mint a 8.1-es tableten, az az idióta áttetsző startmenü például botrányos, a nem működő kereső, store, ha nem us a beállítás, stb....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#142) gege997


gege997
csendes tag

Ha valakit érdekel, van ebayen egy csomó refirbished 32GB-s 33k-ért szállítással és vámmal, 1 év garival.

http://www.ebay.com/itm/Dell-Venue-8-Pro-3000-Series-32GB-Windows-8-1-Atom-Quad-Core-1280X800-Warranty-/171835717590?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item280234f7d6&autorefresh=true

(#143) TommyX_


TommyX_
őstag

2 hét után visszakaptam a tabletet a szervizből, alaplapot cseréltek.
(C szervizzel elégedett vagyok.)

Alaplap csere után a processzor Intel Atom processzor Z3740D lett, alaplap csere előtt ez volt a típusa:
Intel Atom Z3745D.

Szóval a kérdés az, kinek milyen típusú processzorral szerelt tabja van?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#144) zdanee válasza TommyX_ (#143) üzenetére


zdanee
őstag

Nekem Z3740D. Mondjuk nagy különbség nincs: [link]

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#145) fabiandaniel válasza TommyX_ (#143) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nekem is Z3740D van benne.

Fabi

(#146) TommyX_ válasza zdanee (#144) üzenetére


TommyX_
őstag

Az alaplap csere után, szerintem már nem melegszik annyira a tablet, + a wifi kikapcsolása is működik végre rendesen, nem úgy mint régen, ha kikapcsoltam a wifit, akkor csak újraindítás után lehetett visszakapcsolni.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#147) lcdtv


lcdtv
aktív tag

lenne egy DELL venue 8 Pro 64GB, 3g modemes eladó.érd priviben vagy itt LINK

(#148) nexus6


nexus6
aktív tag

win 10-et rakta már fel valaki? nekem is megjött a jelzés hogy telepíthető, még nem volt időm a foglalkozásra...

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#149) TommyX_ válasza nexus6 (#148) üzenetére


TommyX_
őstag

Én igen.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#150) nexus6 válasza TommyX_ (#149) üzenetére


nexus6
aktív tag

és minden oké vele? nekem 32 gigás van, és nincs elég hely (letöltés után kb 5 giga szabad hely van, meg van még a gyári partíció). lehet sd kártyára is?
mostanában nekem sokszor csinálja a gép, hogy sleep után nem akar feléledni. csak kikapcsolás-újraindítás után.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#151) TommyX_ válasza nexus6 (#150) üzenetére


TommyX_
őstag

Eddig nem vettem észre hibát még, bár mostanában csak netezek a tabon.
Nekem 64gb-s verzióm van és nincs benne sd kártya.
A lemezkezelőnél nálad mennyi a helyreállítási partició mérete?
Amit írtál az még nem fordult elő win 8.1-nél sem nálam, nem valami program okozza?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#152) fabiandaniel válasza nexus6 (#148) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Én is felraktam és valahogy sokkal jobban kezelhető a gép azóta, eddig sokszor voltak problémák az érintő érzékenységével de win 10 -el mintha megoldódott volna. Viszont én win81 -ről frissítettem hogy pendrive -ról raktam fel és az összes meglévő partíciót töröltem vagyis a rendszer visszaállítás partíciót is és így bőven elférek a 32 Gb -on is.

Fabi

(#153) Oceanus


Oceanus
tag

Sziasztok!

remelem meg nem halt ki a forum...Gondolkodom egy ilyen tablet beszerzesen de mivel refurb darab lenne igy nincs rajta windows. Tudna nekem valaki abban segiteni, hogy mennyire maceras a windows feltennie rre a keszulekre? :))

Elore is koszonom! :R

Ember tervez, Isten perverz!

(#154) TommyX_ válasza Oceanus (#153) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha jól rémlik, akkor én is refurb tabletet vettem és azon van Windows.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#155) Oceanus válasza TommyX_ (#154) üzenetére


Oceanus
tag

Az rendben de innen lehet Win nelkul is rendelni bar nem az a fo bajom hanem hogy ha megrendelem Winnel akkor se kapok hozza semmit se amivel ha behal ujra tudnam rakni. Tehat nem lesz recovery particio a gepen...

Ember tervez, Isten perverz!

(#156) zdanee válasza Oceanus (#155) üzenetére


zdanee
őstag

Remek alkalom, hogy egyből w10et tegyél fel. Egy régi 4gbs pendriveon otthagyod a telepítőt drivetekkel és van recovery deviceod, ráadásul helyet sem foglal.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#157) Oceanus válasza zdanee (#156) üzenetére


Oceanus
tag

Rendben de mennyire bonyolult feltenni ra egy w10-et? Tabletra meg soha nem aplikaltam fel oprendszert foleg hogy teljesen le lesz dozerolva az egesz. Egy leirast tudnal adni fajlokkal esetleg?

Ember tervez, Isten perverz!

(#158) Oceanus válasza Oceanus (#157) üzenetére


Oceanus
tag

Meg itt tobben panaszkodnak a w10re a tableten...MOst akkor jo vagy sem rajta? :))

Ember tervez, Isten perverz!

(#159) TommyX_ válasza Oceanus (#158) üzenetére


TommyX_
őstag

Használható szerintem, bár mondjunk tegnap rtl most nézés közben telepítette fel a hang driver és a videokárta driver frissítést a Windows.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#160) Oceanus válasza TommyX_ (#159) üzenetére


Oceanus
tag

AZ JOL HANGZIK :))

Akkor valaki tudna segiteni a telepites mikentjeben pontosan? Mert azt valahol olvastam (lehet hogy itt) hogy csak toltes kozben lehet telepiteni usbrol de csak egy csati van minderre...

Ember tervez, Isten perverz!

(#161) TommyX_ válasza Oceanus (#160) üzenetére


TommyX_
őstag

Szerintem ilyesmi kell ehhez.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#162) Oceanus válasza TommyX_ (#161) üzenetére


Oceanus
tag

Megneztem a leirasat de azt irja hogy ez az eszkozt nem tolti csak a hub-ot latja el arammal... Esetleg valami mas otlet hogy tudjam kozbe tolteni vagy trukk arra hogy ne kelljen mikozben rakom fel ra?

Ember tervez, Isten perverz!

(#163) Oceanus válasza Oceanus (#162) üzenetére


Oceanus
tag

Na talaltam egy kabelmegoldast bar kisse "kokany" de ugy tunik mukodik. Vegulis 3 darabbal megoldhato a dolog :DDD

Masnak okulasra :)

[link]

Mar csak annyi kerdesem lenne hogy akkor a win10et ugy kell ratelepiteni mint egy sima gepre? Azaz leszedek egyet vhonannan (gondolom x86os verziot) aztan bootable usd a microsoft progival radug lefutatta utana pedig a dell driverek? Dell oldalan fent vannak a driverei?

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz!

(#164) TommyX_ válasza Oceanus (#162) üzenetére


TommyX_
őstag

Itt a leírás a telepítéshez.
Driverek fent vannak a Dell oldalán.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#165) nexus6


nexus6
aktív tag

nektek mennyi RAM-ot foglal a system? Nálam állandó 300 mega, néha sajnos kicsit belassul a gép win10 mellett. persze most gondolkodok, hogy a kasperskymet is frissítenem kell, mert csak a 2016-os támogatja a win 10-et.
plusz 1 év garanciát itthon lehet venni hozzá? most jár le szombaton az 1 éves garanciám.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#166) fabiandaniel válasza TommyX_ (#161) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

sajnos egy ideje már a töltés nem működik, egy bios update után tűnt el ez "funkció"

Fabi

(#167) spy14


spy14
tag

Aki windows 10-et használ ajánlanám ezt a toolt:
http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_update_minitool.html

Nekem alapból nem rakta fel az opcionális frissítéseket a windows, és a nagy része pedig driver volt.

[ Szerkesztve ]

(#168) geolang


geolang
tag

Jó írás, köszi.

(#169) Burwor válasza geolang (#168) üzenetére


Burwor
tag

Nem tudjátok hol lehetne kijelzőt cseréltetni benne? Megrepedt az enyém és elég összevissza érzékeli a tapizást.

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.