Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) brickm válasza Humbucker (#30050) üzenetére


brickm
őstag

És az elektromos gitárt erősítő nélkül fogod pengetni, hogy ez zavar? Cserélj húrt ha nem szűnik meg a hidad két oldalsó tőkecsavarján tekerj egy fordulatot kifelé. Ha ez sem segit meg kell nézni a nutban nincs e alámaródás. Azaz húrvályú. A kulcsok legvégső esetben zörögnek általában.

(#30052) brickm válasza funk648 (#30045) üzenetére


brickm
őstag

Tipikal olcsó hídbaba. Csiszold meg jolesz egy darabig. Érdemes egy bontott fender vagy jobb squier példányra cserélni később(8_10ezer korul vannak általában) , de annyira nem vészes még. Csak ez is krómozott hoki.

(#30053) funk648 válasza brickm (#30052) üzenetére


funk648
aktív tag

Nézegettem most egy pár webshop kínálatát, de sajnos önmagában egy ilyen hídbabát nem árulnak.
Ez az egyik amit találtam, de ennek az árából kiindulva nem lehet valami jó a minősége.
Ez meg vintage típusú, nem tudom, hogy az én gitáromra jó lenne -e. (Squier Bullet)

Persze, egyenlőre maradok a csiszolásnál, és köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#30054) bigrob válasza funk648 (#30053) üzenetére


bigrob
őstag

Aliexpress, dhgate, ebay.

[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30055) nagyArc


nagyArc
tag

Használja valaki a Reaperben a ReaNinjam plugint? Pár napja fedeztem fel, élő online jam-eket lehet nyomni vele. Teljesen rákattantam, azóta esténként nagy közös zenélések vannak, hat-nyolc emberrel.
Ez a leírása, ez meg a szerver.

(#30056) Whit3Rav3n válasza Humbucker (#30050) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ez erösen attól függ hogy hol zörög. Egyébként ha erösitön keresztül nem zavar akkor mindegy, én mindig úgy állítom a húrmagasságot hogy kicsit zörög de erösitön keresztül nem hallani. Ha a húr üresen zörög akkor a nut túl alacsony, ilyenkor csak a nut cseréje a megoldás mert már túl alacsonyra lett reszelve, ha az 1-12 bund között zörög akkor a nyakon érdemes állítani, ha a 12-24-ik bund között zörög akkor meg a hidnál érdemes magasabbra állítani a húrmagasságot.

A hangolókulcsoknak nincs befolyása a húrzörgésre hiszen a húr csak a hid es a nut között rezeg.

[ Szerkesztve ]

(#30057) Humbucker válasza Whit3Rav3n (#30056) üzenetére


Humbucker
senior tag

A nyeregre gondolsz nút alatt?

(#30058) FockeWulf válasza Humbucker (#30057) üzenetére


FockeWulf
tag

A felső nyereg (vagy "szemöldökcsont") nútjairól van szó. Azok a kis vájatok rajta, melyben a húrok helyezkednek el.

(#30059) kemotox válasza FockeWulf (#30058) üzenetére


kemotox
addikt

A felsőnyerget hívják nutnak, amit szenzációsan nútnak fordítottak

(#30060) funk648 válasza brickm (#30052) üzenetére


funk648
aktív tag

Megcsiszoltam úgy, hogy a bevágások eltűnjenek onnan, remélem így kibírja egy darabig.

(#30061) FockeWulf válasza kemotox (#30059) üzenetére


FockeWulf
tag

Hát igen... Viszont a bemarás, bevágás nevezhető nútnak.

(#30062) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nem túl gyakran írok mostanában erre, de ez a nutozás, nútozás valami félelmetesen ronda és úgy legyengített idegileg, hogy muszáj megszólalnom.

Emberek: felső nyereg, szemöldök, húrvezető. Magyar szavak. A nút nem kúl, jó lenne avojdolni, mert vannak saját vőrdjeink, amiket használhattok inszted. Komolyan.

(#30063) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30064) bigrob válasza Plazmacucci (#30063) üzenetére


bigrob
őstag

Nut, nut, nut, nut, nut, nut.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30065) kemotox válasza Szten Márs (#30062) üzenetére


kemotox
addikt

Bezzeg a szandozasnal sehol nem voltál.

(#30066) brickm válasza funk648 (#30053) üzenetére


brickm
őstag

[link]
De ennyiert kb kapsz bontott squert jo az.

(#30067) brickm válasza Szten Márs (#30062) üzenetére


brickm
őstag

Valószínűleg senki nem fogja szemöldökcsontnak hivni továbbra sem, mivel 3.5x hosszabb szó mint a nut. Ha a menőzés lenne a preferencia a híd is bridge lenne, de nyilván mindenki a rövidebbet használja, pláne ha teljesen alap, bármelyik gitáros által könnyen értelmezhető szavak ezek is.

[ Szerkesztve ]

(#30068) FockeWulf válasza Szten Márs (#30062) üzenetére


FockeWulf
tag

Horonynak is lehet nevezni a felső szemöldökön lévő vájatokat :P
Egyébként igazad van...nut, szánd(okán), pickapp, B-húr.... vannak "szakszavak" :D

Pedig attól senki sem lesz menőbb ha feleslegesen idegen szavakat használ....

"horony, nút (főnév)
Fájl:Horony.jpg
Hosszúkás barázda; falba, padlóba, mennyezetbe vagy egy gépbe, szerkezetbe vájt csatornaszerű, kis keresztmetszetű mélyedés egymásba illő részek összeillesztésére, díszítésül, vagy cső, huzal elhelyezésére; felületen lévő hosszú mélyedés."

[ Szerkesztve ]

(#30069) Alexios válasza FockeWulf (#30068) üzenetére


Alexios
veterán

Miért, attól hogy valaki szemöldöknek(lol) hívja, menőbb lesz? :D Miért ez a feltételezés, hogy menőzés miatt hívják úgy ahogy?

A B(H) hang meg eleve érdekes, én mindig H-nak hívom mert azt szoktam meg, de ezt meg sokaknak egyszerűbb B-nek hívni, tekintve, hogy ha kicsit tovább nézünk az ország határnál lényegében sehol nem találkozunk vele. Márpedig manapság a youtube, stb korában azért ez nem annyira elképzelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#30070) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nem kell szemöldökcsontnak hívni, elég a szemöldök. Amúgy nem túl meggyőző érvelés, ha figyelembe vesszük, hogy pl akusztikus gitároknál sem hívjuk a fedlapot top-nak, vagy a hátlapot back-nek. De fotós körökben sem rémlik pl, hogy az objektívet lens-nek hívnák.

@30065: Nem igazán követem a topicot az utóbbi... nos, sok-sok évben, arról lemaradtam.

(#30071) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Itt azért óvatos vigyázni. A nut nem jelent egy teljesen más gitáralkatrészt, viszont a magyar (osztrák/német/skandináv) terminológiában a B az egy tökmás hang, mint a H - konkrétan a fél hanggal leszállított verziója, azaz a világ legtöbb részén a Bb.
Épp ezért, ha nem tartjuk tisztán a szóhasználatunkat, itt kavarodás lehet. A nutnál nem. Annál csak kifolyik az agyam a fülemen :D

(#30072) kemotox válasza Szten Márs (#30071) üzenetére


kemotox
addikt

Akkor így jártál, magyaruk is sokat használják a nut szót, és nem csak gitáros témánál

(#30073) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Nut : Viszonylag kis mélységű hosszú anyaghiány kb. ennnyit jelent. Nem egy alkatrészt, hanem egy alakzatféleséget jelent, kb. mint a furat ...

Ez pl. egy T nútolt asztal. (T alakú nútok) :

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30074) MATEO6600 válasza Szten Márs (#30071) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nekem a szemöldöknél folyik ki.
Akkor kinek feleljünk meg? Neked vagy nekem?

(#30075) Ragnar_


Ragnar_
addikt

(A nutot horonynak is szokták még nevezni.. ja látom közben már más is beírta kb. ugyanezt. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30076) kemotox válasza MATEO6600 (#30074) üzenetére


kemotox
addikt

Amugy ja, ezerszer inkabb egy nut, neadjisten egy szand (de csak is a legeslegvegso esetben!), mint egy szemoldok.. jo hogy a hid nem segg :D

(#30077) kemotox


kemotox
addikt

Vagy legyen inkabb bajusz! A fej also reszen van. Mint a bajusz. Tok logikus.
Kene egy jo kis csontbajusz a gitaromra

(#30078) FockeWulf válasza Ragnar_ (#30073) üzenetére


FockeWulf
tag

Nút. Hosszú ú :D Egyébként a felső nyereg (szemöldökcsont) vájataira értettem a nÚtot, amiben a húrok futnak. A nut, mint a szemöldök csontot helyettesítő szó szerintem is tök hülyén hangzik...még így olvasva is :D

(#30079) Alexios válasza FockeWulf (#30078) üzenetére


Alexios
veterán

és ha csont nut-ot akarok, akkor írjuk hogy csont szemöldökcsont kéne? Ez aztán sokkal jobban hangzik :D

(#30080) FockeWulf válasza Alexios (#30079) üzenetére


FockeWulf
tag

Úgy írod/mondod ahogy akarod. De én is SztenMárs véleményén vagyok. Ha angolul írsz vagy beszélsz, akkor írj és beszélj angolul... Ha magyarul akkor meg magyarul...de ne keverd a kettőt. Egyik nyelvnek sem tesz jót... :)
Béke...

(#30081) Plazmacucci válasza FockeWulf (#30080) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Písz

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30082) FockeWulf válasza Plazmacucci (#30081) üzenetére


FockeWulf
tag

Písz és evribugyi bjutifül ;)

(#30083) Ragnar_ válasza FockeWulf (#30078) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah én úgy gondoltam, hogy nut=nút. A nyaknál (nyereg) is vannak nútok amik a húrokat megvezetik a hangoló kulcsok felé, meg a húrlábnál a babákon is vannak nútok, amik szintén a húrokat vezetik meg. Nem ? (Angolul a nut viszont diót, csavaranyát jelent.. angolul valószínűleg groove vagy valami ilyesmi lehet a horony/nút.. :) )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30084) FockeWulf válasza Ragnar_ (#30083) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, jól mondod. Az alsó nyergen a bábokon is vannak nútok meg a felsőn is. Egyébként ha jól tudom mogyorót is jelenthet a "nut" mint főnév angolul.

[ Szerkesztve ]

(#30085) funk648 válasza brickm (#30066) üzenetére


funk648
aktív tag

Köszi az ajánlást, ezt az oldalt eddig nem ismertem. Úgy döntöttem, hogy jobban járok, ha veszek most egy ilyen szett új babát, és akkor ha a csiszolás nem válik be, akkor még mindig le tudom a meglévőket cserélni.
Ezt néztem ki, ahogy korábban írtam nekem egy Squier Bullet-em van. Jó lesz hozzá, igaz? Így kb. 8k-ből kijövök.
Vagy még arra gondoltam, hogy megveszem ezt a hangszerdiszkontból (ide be tudok menni személyesen is, és akkor nincs szállítási költség, ezt így 5,5k lenne. Ebben a meglévő hídhoz szerelném le erről a babákat. Szerinted a második verzió is működne?

(#30086) bigrob válasza bigrob (#30029) üzenetére


bigrob
őstag

Na ma volt egy kis időm, el is ugrottam 2 közeli boltba, 150 ft-ért vettem 2db kapcsolót, 4m mikrofon kábelt 1000 ft-ért. Főnökömnek mondtam a projectet és kaptam egy tökéletes dobozkát. Hazajöttem fél óra alatt összedobtam, müxik ahogy kell! :DD
Bal oldali kapcsoló clean és overdive csatorna váltó, jobb oldali csak a clean channelen működik, crunch torzítást ad rá.

Kereső szavak: Peavey valveking típusú lábkapcsoló, footswtich. 6505+ 112 kombó lábkapcsoló

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30087) Humbucker


Humbucker
senior tag

Azt hiszem a gitárom megérett a húrkészlet cserére.
Akkor cserélt rajta húrkészletet az előző tulaj amikor vette, 13 éve :DD :DD
Esélyes hogy ezért zörög ? :D

[ Szerkesztve ]

(#30088) Szten Márs válasza MATEO6600 (#30074) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezt a döntést rábízom az emberekre. Ha neked magyar szavaktól folyik ki az agyad a füleden és inkább _random_ angol szavakat keveresz egy magyar mondatba, akkor oké. Értelemszerűen a saját normáidnak felelj meg. A többieknek is felnőtt szüleik vannak, ők is eldöntik ügyesen. ;)

(#30089) Szten Márs válasza Humbucker (#30087) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Zörögnie talán nem kéne emiatt, de azért félnék, hogy azok a húrok lassan öntudatra kelnek és rádtámadnak :D Szóval mindentől függetlenül cseréld le őket.

(#30090) Whit3Rav3n válasza FockeWulf (#30078) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

De nekem nincs magyar bilentyüzetem ezert szeretem sporolni az ekezeteket a gyorsabb iras miatt.

@Humbucker Nalam regi hurok szoltak mar furcsan bar asszem zörögni nem zörögtek jobban, cserelni attol függetlenül erdemes szerintem, bar mar latom hogy en ritkasag vagyok azzal hogy keglesöbb 2-3 honap utan cserelem a hurokat.

[ Szerkesztve ]

(#30091) Humbucker válasza Szten Márs (#30089) üzenetére


Humbucker
senior tag

Értem akkor lehet hogy szemöldök csere?

(#30092) Whit3Rav3n válasza Humbucker (#30091) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Probald ki,h a üresen zörög a hur viszont ha lefogod az elsö bundon akkor nem zörög a szemöldököt kell cserelni es leginkabb megfelelö melysegre reszelni. (Mar ha nem floyd-os gitarod van)

(#30093) Eastman válasza bigrob (#30086) üzenetére


Eastman
őstag

Ennyi. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30094) Kobe


Kobe
veterán

Tudtok helyet pesten ahol lehet EMG hez a gyorscsatlakozos kabeleket venni? Vagy rz valami standard foldelt csstlakozo tipus es olcsobb villanyosnal occsoert keszittetni?

Emg. Com on van kulon poti - kabel pakk, de 15K eleg sok 3 db madzagert...

(#30095) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nyereményjáték Positive Grid BIAS FX és Focusrite Scarlett cuccokért, ha esetleg valakit érdekel: katt :)

(#30096) Kobe válasza Kobe (#30094) üzenetére


Kobe
veterán

Targytalan. 700 forintert vettem 7-8 kabelre valo anyagot, csatlakozoval minden szarral :D hangszerboltban meg darabja 2-3K ugyanannak...ez a pofatlan lehuzas kategoria vazz

[ Szerkesztve ]

(#30097) nap válasza Kobe (#30096) üzenetére


nap
addikt

Nem feltétlenül.
Amit a hangszerboltban veszel, az készen van, le van tesztelve. Ha alkatrészként veszed, akkor te adod hozzá az élő munkát, meg a tesztelést. Ha ennek az értékét hozzáadod az alkatrészek beszerzési költségéhez, akkor kb ugyanott vagy. Vagy találtál egy piaci rést, amire érdemes vállakozást alapítani. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30098) Kobe válasza nap (#30097) üzenetére


Kobe
veterán

Nyilvan a potmeter, valtokapcsolo, stb mas tema (egy olyan szett az iemdzsinel 15 rugo), de itt egy darab kabelrol beszelunk : 1 db 16ftos muanyag veg, csatlakozo, 3 db kozepes vastagsagu rezkabel, es hozza 3db, kb 4ftos fem kabelveg amit ra kell szoritani es utana bedugni a muanyagba, ennyi. Nem tudom ezen mit kell vagy lehet tesztelni pluszba :D

Elegge magasan kepzett, megis lassan dolgozo embernek kell lenni ahhoz hogy a kabelenkent kb 120ftos anyagkoltseget munkadijjal 2500+ trefara tornazzuk fel :D

Azt nem is mondom, hogy amugy en fel meteres kabelhosszal szamoltam a legyartasnal, EMG ennek kb a fele vagyis az anyagkoltseg meg lejjebb van.
Ha megcsinalom, forraszt onnal es egy amstor forrasztopisztollyal is max 6K a teljes anyagkoltseg 6db ra, boltban ez 18ezer lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#30099) 98bja


98bja
senior tag

Ernie Ball Regular Slinky húrokról mi a véleményetek? Eddig D' Addariot használtam, de kipróbálnék valami mást!

(#30100) brickm válasza 98bja (#30099) üzenetére


brickm
őstag

.
*csába-
Szóval a pontos tipust nem próbáltam még,de Adario-t használtam sok-sok évig, vagy 10. Mikor elkészült az LP-m akkor vettem először Ernie power slinky-t, azóta nekem csak az kell. Nálam nem rozsdásodik, nem szakad, nem zörög, nincs sz rabb hangja mint mikor feltettem, szóval.Erni+++

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.