Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) Kobe


Kobe
veterán

nah, szegényebb lettem a z custommel....nem volt rossz bolt, mert érkezett helyette egy dimarzio evo beszámításba + megmaradt az EMG Hetfield set is....még agyalok, hogy azt külön hirdessem-e, de az evo ha találok egy paf prot, tuti, jön az RG-be :)

(#30102) funk648 válasza funk648 (#30085) üzenetére


funk648
aktív tag

Szerintetek hogy járok jobban? Aztán leadom a rendelést, főleg mivel már nincs itthon több tartalék húr. :D

(#30103) brickm válasza Kobe (#30101) üzenetére


brickm
őstag

Milyen RG? Ibanez? Abba PAF?

(#30104) bigrob válasza funk648 (#30102) üzenetére


bigrob
őstag

Ha nem sürgős akkor külföld. Ötöd annyiba kijössz.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30105) funk648 válasza bigrob (#30104) üzenetére


funk648
aktív tag

Ez az, hogy szeretném még a jövő hét elején elintézni, nem akarok heteket várni. :)

(#30106) brickm válasza funk648 (#30085) üzenetére


brickm
őstag

Az 5ezer forintos full szett szerintem semmivel nem jobb, mint amid most van. Inkább akkor jobb babák drágábban.

(#30107) funk648 válasza brickm (#30106) üzenetére


funk648
aktív tag

Okés, akkor a drágábbat veszem majd.
Egyébként itthon mennyire nehéz majd beállítani a gitáron az oktávot? Azt tudom, hogy az első két csavarral a húrmagasság állítható a babákon, a hátsóval pedig az oktáv. Nézegettem leírásokat, de nem igazán értem, hogy mit és hogy kellene.

(#30108) cucka válasza funk648 (#30107) üzenetére


cucka
addikt

Van egy csavar, a hid végében tudod csavargatni egy csavarhúzóval. Ez a rugós csavar ami a babához csatlakozik. Az egyik irányba előre megy a másik irányba hátra. Lazitsd le egy kicsit a húrt mielőtt csinálod.

De ha ilyet kérdezel, lehet inkább vidd el egy hangszerészhez, és semmiképp ne köszörülgesd otthon a gitárodat..

[ Szerkesztve ]

(#30109) sanzik válasza Kobe (#30101) üzenetére


sanzik
senior tag

Szerintem a JH settet mielőtt meghirdeted, dobd fel itt, hátha érdekel valakit.
Például engem. ;)

(#30110) funk648 válasza cucka (#30108) üzenetére


funk648
aktív tag

Azt tudom, hogy melyik csavar mire való, meg azt is gondoltam, ha azt a csavart beljebb csavarom, akkor visszább kell engednem a húrokat. Csak azt nem tudom, hogy a megfelelő oktávot mi alapján állítom be.

(#30111) Moleman válasza funk648 (#30110) üzenetére


Moleman
addikt

Üres húrnál és a 12. bundnál lefogva is pontosnak kell lenni a hangnak, ehhez lődd be a babát hangológéppel.

[ Szerkesztve ]

(#30112) brickm válasza funk648 (#30110) üzenetére


brickm
őstag

Beállítod a gitáron az alaphangokat, majd húronként megfogod az alaphang egy oktávval fentebb lévő hangját és megnézed mennyivel tér el, ehhez képest a hátsó csavarral útánállítasz megfelelő irányba. Majd ismét az alaphangot pontosítod.
Mint mikor űrben keringő eszközhöz próbálsz a lehető legközelebb kerülni és lassítasz, majd felé haladsz, majd lassítasz...míg oda nem érsz. Gyerekjáték

(#30113) funk648 válasza Moleman (#30111) üzenetére


funk648
aktív tag

Ez így elég érthető, köszi. Közbe azért még elolvastam pár leírást is, így remélem menni fog.

(#30114) Humbucker


Humbucker
senior tag

Az egyik húr nem csak üresen zörög :(
Vinni kell hangszerboltba?

(#30115) Kobe válasza brickm (#30103) üzenetére


Kobe
veterán

RG570FM. Nézegettem vakteszteket, nekem legjobban az Evolution bridge és a Paf Pro vagy Air norton nyaki adta....

ha a het set érdekelhet, dobj egy privátot :)

(#30116) funk648 válasza Moleman (#30111) üzenetére


funk648
aktív tag

Tehát ha megpengetem üresen a D húrt, ott is D-nek kell lennie, meg ha megpengetem a 12. bundnál a D húrt ott is D-t kell mutatni a hangológépnek?

(#30117) Kobe válasza funk648 (#30116) üzenetére


Kobe
veterán

egy oktáv eltérés lesz a két hang között

(#30118) funk648 válasza Kobe (#30117) üzenetére


funk648
aktív tag

Igen, ahogy olvastam 12 bund egy oktáv, igaz?

"Vagyis a 12 bundnál (a húr felénél) lefogott hang pontosan az üresen pengetett húr egy oktávval magasabb hangja kell, hogy legyen." így értettem

[ Szerkesztve ]

(#30119) Kobe válasza funk648 (#30118) üzenetére


Kobe
veterán

igen. az alaphang ettől ugyanaz, az oktáv (hangszín) lesz más

(#30120) brickm válasza Kobe (#30115) üzenetére


brickm
őstag

A PAF hangszedők (ami ilyen 7-8 kOhm körüli DC res-el rendelkeznek) leginkább testes tömör fákba valók, mivel aránylag kicsi az RMS outputjuk, és elég sok a magasuk. Ha beleteszed egy vékony keméy fába, lesz sok magasad meg egy aránylag hamar elhaló hangod.

Oda iylen 400-450mVos, 12-14kOhm-os szedőt tennék inkább, mint a tone zone szériák és társai.
De persze te tudod. Én a PAF-okat dög nagy LP-kbe éreztem igazán jónak csak.

[ Szerkesztve ]

(#30121) Kobe válasza brickm (#30120) üzenetére


Kobe
veterán

az air norton mint alternatíva még ott van mindig :)

(#30122) 98bja válasza brickm (#30100) üzenetére


98bja
senior tag

Köszi! Meg van rendelve (egy Seymour Duncan SH-4 társaságában :D), meggyőztél.

[ Szerkesztve ]

(#30123) bigrob válasza 98bja (#30122) üzenetére


bigrob
őstag

Nagyon jó választás! :C

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30124) FockeWulf válasza Humbucker (#30114) üzenetére


FockeWulf
tag

Vidd el mindenképp hangszerészhez... A nyakon és az alsó nyergen valószínű hogy állítani kell...

(#30125) BluEyes


BluEyes
őstag

Topic-szinten el kéne már engedni ezt az "oktáv-" meg "12.bund" fogalmakat, mert ez teljesen félre viszi a kezdők gondolkodását, meg amúgy is hülyeség a 2. oktáv feltalálása óta.
Van a bundozott gitárnyak, a bundok fixen ott vannak a helyükön. És van a gitárhúr, aminek az effektív hossza változtatható a baba előre-hátra állításával. A cél, hogy a húr hosszát hozzá állítsuk a bundozáshoz.

Extrém példa:
Egy jól beállított 24 bundos gitáron az egyik húrt "rontsuk el", a babát toljuk el 4 mm-rel valamelyik irányba, és vizsgáljuk meg az 5 -12 - 24 bundokat.
Középiskolás trigonometria alapján rögtön látszik, hogy ha a teljes húron a hiba 4 mm, akkor a 12. bundnál (ami a húr közepe) 2 mm az elérés, a 24. bundnál (a húr 3/4-e) a hiba 3 mm, míg az 5. bundnál (a húr 1/4-e) mindössze 1 mm-rel van elcsúszva a húr a bundozáshoz képest.
Namost ha arányaiban vizsgáljuk a fenti állapotot, akkor az derül ki, hogy az 5. bundnál a 4. és 5. bund távolsága 3 cm, ennyi kell egy fél hanghoz, és mindössze 1 mm az eltérés, addig a 23-24 bund alig 1 cm-re vannak egymástól, ám itt már 3 mm a hiba. Ez egy nagyjából 10x szorzó, ami azt jelenti, hogy a hiba 10x jobban hallható a 24. bundnál, mint az 5.-nél
Belátható, hogy a lehető legmagasabb hangnál, a 22. vagy 24. bundnál kell ellenőrizni és beállítani pontosra a húr hosszát (a zoktávot :)) ). Ha ott nincs hallható hamisság, akkor lejjebb aztán tuti kristálytiszta lesz a gitár.
A 12. bund alkalmatlan erre, ott ha hallásüszöb alatt is van a hiba, attól még följebb hamis lehet a gitár.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30126) consono válasza BluEyes (#30125) üzenetére


consono
nagyúr

Igaz, egy kitétellel: pontos a bundozás és jó helyen van a nyak. De ez csak szőrszálhasogatás :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#30127) Kobe válasza BluEyes (#30125) üzenetére


Kobe
veterán

Azert nem art, ha vki hangszert vesz a kezebe, akkor tudja mirol van szo. Az oktav meg nem egy bonyolult fogalom.
Azert is, mert amit irsz a babakrol, hurhosszrol, bundokrol, kapasbol nem ugy van a microtunalis gitaroknal

(#30128) BluEyes válasza Kobe (#30127) üzenetére


BluEyes
őstag

Azert is, mert amit irsz a babakrol, hurhosszrol, bundokrol, kapasbol nem ugy van a microtunalis gitaroknal

Csak hogy mondjál valamit? Hát jó...
Ha fix a bundolás, akkor kapásból úgy van ahogy írtam, mindegy, hogy mikro-izélgetős vagy sem.
Ha mozdíthatók a bundok, akkor ja, elég az összes érintőcskét arrébb kalapálni, húronként csak 20-at feltételezve ez egy 6 húroson 120 darab bundocska arrébb kalapálása... akinek ilyenje van, jobb ha rögtön hozzá is kezd! :W Itt a topicban csak úgy hemzsegnek ezek a mikro-baszogtatós gitárok, főleg kezdőknél.

(#30126) consono
Jogos lenne, de ugyebár ott nem is a baba pozíciója a problémák oka.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30129) FockeWulf válasza BluEyes (#30125) üzenetére


FockeWulf
tag

Eleve rossz a logikád.Ha a zengő húrhosszat 4mm-el hosszabbítod/rövidíted az mindegyik bundnál 4mm-el fog hosszabb vagy rövidebb lenn a fix ponthoz, ez esetben a bundozáshoz képest.

(#30130) BluEyes válasza FockeWulf (#30129) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát pont nem. :N

kis matek:
A 628 mm nyak menzura fele 314 mm, itt van a 12. bund. A 624 mm-re rövidített húr közepe 312 mm, tehát ott már csak 2 mm az eltérés.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30131) hNp88 válasza BluEyes (#30128) üzenetére


hNp88
aktív tag

"mikro-baszogtatós"

:DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#30132) Kobe válasza BluEyes (#30128) üzenetére


Kobe
veterán

En azert irtam, hogy inkabb erdemes az altalanosan, minden tipusra mukodo zene elmelet, mint egy adott megvalositasi fajta gyakorlati mukodese felol :)

(#30133) FockeWulf válasza BluEyes (#30130) üzenetére


FockeWulf
tag

Az addig oké....csak rossz méreteket felezel.
Tehát, az egyszerűség kedvéért.... Van egy pontosan 100 mm hosszú mérőszalagod (legyen ez a menzúra), meg van még egy pontosan 100 mm hosszú mérőszalagod (legyen ez a húr). A kettő mérőszalagot helyezzük pontosan egymás tetejére. Most az egyik a másik végeivel pontosan egy vonalban van, a a középpontjuk pontosan az 50-esnél találkoznak. Most fogd meg az egyik mérőszalagod és told el 4 mm-t valamelyik irányba, akár jobbra akár balra (de akár úgy is lehet, hogy fogj egy másik mérőszalagot ami 104 mm hosszú és helyezd rá a 100 mm hosszú mérőszalagodra). Találós kérdés: Mennyivel tolódott el a nem mozdított mérőszalag 50-essel jelölt közepéhez képest a 4 mm-el eltolt (akár jobbra, akár balra) mérőszalagod közepe? 4 mm vagy 2 mm? :)

(#30134) bigrob válasza FockeWulf (#30133) üzenetére


bigrob
őstag

Menjetek már szobára...
Nekem meg ettől ég ki a maradék szürkeállományom fele nem attól hogy csúnya gonosz módon nut-nak hívunk egy alkatrészt vagy ha valaki angol oldalról tanul és B-nek mondja a H-t...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30135) BluEyes válasza FockeWulf (#30133) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez így nem jó. Ennél a modellezésnél maradva, nem tolod el a 2. szalagot, mert az egyik végük (a nutnál) rögzítve van, a nulladik centi mindig a nutnál marad. Tehát semmi tologatás nincs, hanem levágsz belőle 4 centit. Na ekkor hol van a középpontjuk egymáshoz képest?

Tényleg túl kéne ezen lépni.

(#30134) bigrob
Majd az is sorra kerül ;]

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30136) FockeWulf válasza BluEyes (#30135) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, azért írtam, hogy akár egy másik 104 mm es mérőszalagot is helyezhetsz a régi 100mm-esre. Egyébként ez esetben ugyanaz ha eltolod 4mm-el, vagy meghosszabbított. Ez esetben tök mind1 :) A lényeg hogy a régi mérőszalagod minden pontjához egyformán tolódik el a másik, akár eltolt akár hosszabbított :)
De ezen a ponton már én feladom, tényleg értelmetlen vitázni ezen :)

(#30137) BluEyes válasza FockeWulf (#30136) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez meghaladja a képességeidet. Járjál iskolába.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30138) BluEyes válasza FockeWulf (#30136) üzenetére


BluEyes
őstag

ugyanaz ha eltolod 4mm-el, vagy meghosszabbított.

Ezt ismered itt alul? Ezt hogyan tolod el akárhova? Ez a 0. bund, innen indul a húr zengő szakasza. Mit akarsz eltolni, honnan hova? Tényleg kíváncsi vagyok.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30139) arnyekxxx válasza FockeWulf (#30136) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha jól megnézel egy gitárt lehet, hogy észre fogod venni, a bundok nem olyan egyenletesen helyezkednek el a nyakon mint a cm beosztás a mérőszalagon ezért nem ugyanolyan mértékben jelentkezik a húrláb elmozdítása minden lefogott hangnál.

(#30140) kemotox válasza FockeWulf (#30136) üzenetére


kemotox
addikt

Melyik univerzumban jelenti ugyanazt az eltolás meg a meghosszabbítás?

(#30141) FockeWulf válasza kemotox (#30140) üzenetére


FockeWulf
tag

Igaz....hülyeségeket írtam. Akkor állítgassa aki akarja az intonációt a 24 bundba, mert ott 10x a szorzó :D
Végül is nekem 8 :)
Lépjünk túl rajta, engedjük el :)

[ Szerkesztve ]

(#30142) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egy SG gitárból kilehet műteni a hátoldali hevedertartót könnyen?

(#30143) kemotox válasza Humbucker (#30142) üzenetére


kemotox
addikt

Ha a szarvra akarod varázsolni akkor nem, ha csak mondjuk salleresre vagy hasonlóra akarod cserélni akkor ja, egy mezei csavarhúzó kell hozzá, meg 12 mp :D

(#30144) Humbucker válasza kemotox (#30143) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem a szarvra kell, csak leakarja szedni, mert zavarja ott hátul

(#30145) brickm válasza Humbucker (#30142) üzenetére


brickm
őstag

Most nem tudom én értem-e félre, de az a kéréd,s hogy ki lehet-e tekerni egy csavart a gitárból?

(#30146) Humbucker válasza brickm (#30145) üzenetére


Humbucker
senior tag

Egy haverom akarja kioperálni sértetlenül, de lényegében igen. Én nem tudom, hogy milyen csavar rögzíti, de engem inkább az zavarna hogy a heveder rögzítő helyén lévő üres lyuk jobban zavarna.

(#30147) brickm válasza Humbucker (#30146) üzenetére


brickm
őstag

Hát ez elég öööö...

(#30148) bigrob válasza brickm (#30147) üzenetére


bigrob
őstag

Reménytelen...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30149) Humbucker válasza bigrob (#30148) üzenetére


Humbucker
senior tag

köszi szépen

(#30150) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Klasszikus/dobgitárt szeretnék venni.
Mielőtt bármi butaságot csinálnék és elmennék pl. most
az Aldiba megvenni azt ami van, milyen gitárt ajánlanátok egy felnőttnek?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.