Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) Tommyka21 válasza nikkel111 (#29399) üzenetére


Tommyka21
tag

Ott a pont :D !

(#29402) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29403) Kobe


Kobe
veterán

Heti statisztika GS-en: 1820/16/5

Amugy az a legviccesebb hogy kb sikerult a GS-en levo osszes (16 ;]) csodabogarat kifognom...

(#29404) nap válasza Kobe (#29403) üzenetére


nap
addikt

Mesélj! Hasas koca, fél disznó, kondigép, kazettás magnó, nem működő kazettával megvolt? :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29405) Tommyka21 válasza Kobe (#29403) üzenetére


Tommyka21
tag

Pedig szép az a Cort :D !
Már felismerem én is Gs-en!

(#29406) Kobe válasza nap (#29404) üzenetére


Kobe
veterán

Volt mar minden.... Alapvetoen azt nem ertem, ha az embernek nincs penze, akkor miert erdeklodik "komolyan", miert jon el nezegetni (2x is), stb.
Legtobbjuk alapvetoen ilyen "haverom lemondta a delutani progit, beugrok valahova elbacni az idot", vagy "kineznek mar az osszes hangszerboltbol mert minden nap a smoke on the watert tolom, ezert inkabb maganszemelyekhez jarok" feelinggel jon... Ez meg oke, par ilyenbe bele kell csuszni.... De 16ba??? :D

A rosszabbik es kedvencem amikor ugyanezt ugy jatszak el, hogy te menj oda... Mert ugye te is ingyen fo*od a benzint, te is csillagkapuval fel perc alstt jutsz el a belvarosbol rakosborzasztora...(nem, a budapest hatara tablatol ket meterrel beljebb levo epulet nem egyenlo a kozponti resszel...)

Vagy aki gyari hibasnak mondja, ahelyett hogy benyogne hogy nincs penz... Aztan amikor elmagyarazom, miert nem gyari hibas es miert is hulye az ember, akkor hirtelen menni kell mert a "kocsiban var a gyerek" (ember bkv val jott.... :D)

Viszont arra kivancsi lennek, hogy aki kedvencnek jelolte, az kicsoda es miert nem erdeklodott (legtobbszor kulsos, nem regisztralt tagok kopogtattak)

[ Szerkesztve ]

(#29407) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Tudnátok mutatni jóféle telecastert ami alá nem szabad menni minőségben?

[ Szerkesztve ]

(#29408) kemotox válasza fecaga21 (#29407) üzenetére


kemotox
addikt

És azt hogy döntöd el látatlanban, hogy mi van alatta minőségben, és fölötte?

(#29409) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok!

Milyen akusztikust gitárt érdemes venni kezdőnek gyakorláshoz? Használtban gondolkodok. Inkább a minőség fontos nem az, hogy új legyen. Nylon húrossal jobban szeretek játszani. Nem szeretném jövőre kicserélni mert nem elég jó.

(#29410) nap válasza fecaga21 (#29407) üzenetére


nap
addikt

[link] Az általam ismert legjobb ár/érték arányú tele. A tulaj viszont nemkedvesember.
A Squier Classic Vibe telecastereket dicsérik még, valamint az egykor olcsó pénzért kapható Johnson teléket.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29411) Panzermeyer válasza Kobe (#29406) üzenetére


Panzermeyer
tag

Ez a kedvencnek jelölte szerintem kamu. Nekem is kedvencnek jelölték 4-en a cuccaimat, mégsem jött érdeklődés 1 hónapja...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#29412) bigrob válasza Panzermeyer (#29411) üzenetére


bigrob
őstag

Senki sem kapott ilyen kihagyhatatlan csereajánlatokat, hogy 200 literes akvárium, simson új gumikkal vagy egy husqvarna benzines fűkasza?
Mindezt 1 embertől kaptam és minden ajánlata után leírtam, hogy kp érdekel..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#29413) nap válasza Panzermeyer (#29411) üzenetére


nap
addikt

Én is szoktam kedvencnek jelölni cuccokat, amit érdekesnek találok, de aktuálisan nem akarom/nem tudom megvenni.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29414) Moleman válasza nap (#29410) üzenetére


Moleman
addikt

+1, Classic Vibe vagy G&L.
Johnsont én nem vennék, próbáltam párat 10-12 éve, a Squier Affinity-k szintjén voltak, amit már akkor se vettem volna meg. Kivétel a dobró, láttam az elmúlt években Johnsont 50-ért, az nagyon jó ár érte, 100 fölött volt újonnan.

(#29409) Harcosposta
Ha szereted a klasszikus széles nyakat, akkor bármelyik jó lehet, ami tetszik, tömör fedlaposokat használtan már 50-től lehet kapni. Ha vékonyabb nyakút keresel, akkor a Cort CEC szériája szokott lenni GS-en rendszeresen, nekem azok tetszenek, bár még sose próbáltam.

(#29415) Alexios válasza fecaga21 (#29407) üzenetére


Alexios
veterán

Nem most vettél egyet? :D

(#29416) Eastman válasza Alexios (#29415) üzenetére


Eastman
őstag

...14 napig még visszaküldheti... ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29417) FockeWulf válasza #72797440 (#29409) üzenetére


FockeWulf
tag

Tömör cédrus fedlapos Hora SM-200, asszem 32-33 ezer ft körül van az ára újan, annyi pénzért megéri. 30-40 között megfelelő a Yamaha (C 40 pl.) szériái, vagy a Cort (AC 100).

(#29418) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Azt jól látom, hogy a Zoom G3 a "legalsó" zoom multieffekt looperrel és dobgéppel, amiben az USB-t hangkártyaként is lehet használni? (és ez meg már kifutott, viszont a(z utódja?) g3n meg nem működik audio interfaceként, ha jól értem, g1on is szimpatikus, de az meg végképp nem tud ilyet..)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29419) Alexios válasza updog (#29418) üzenetére


Alexios
veterán

g3n-em volt, az biztos nem megy interface-ként, ezt a g5n-be rakták csak

[ Szerkesztve ]

(#29420) #72797440 válasza FockeWulf (#29417) üzenetére


#72797440
törölt tag

Köszi. Egy ilyet akartak eladni egy húszasért de azt olvastam, hogy ezek nem valami jó gitárok:
[link]
Jól szól a Cort ha egy ilyen kis "pickupot" belegányol az ember:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29421) FockeWulf válasza #72797440 (#29420) üzenetére


FockeWulf
tag

Az első linken egy western SX van, tehát nem nylonos, hanem fémhúros gitár. Sosem volt a kezemben SX gitár, nem tudok véleményt mondani (meg amúgy sem vagyok egy nagy szakértő :D).
Viszont! Hangszedőket bele kókányolni egy gitárba szerintem hülyeség. Egy az, hogy ezektől az olcsó piezó hangszedőktől nem kell sokat várni, ha meg drágább hangszedőt veszel, akkor már többet ér egy jó mikrofon és úgy is simán kihangosíthatod. Sokkal szebben visszaadja a hangzását a gitárodnak,,, Persze mindennek csak akkor van értelme ha mondjuk fellépésed van...csak úgy szobába elektro akusztikust/elektro klasszikust venni tök felesleges. Szerintem.

(#29422) Moleman válasza FockeWulf (#29421) üzenetére


Moleman
addikt

Fellépéshez elengedhetetlen, de otthon se hátrány. Nekem a régi akusztikomban van egy előfokos Artec piezo, beszereléssel együtt volt kb 15 ezer ft 9 éve (a káva érintetlen maradt). Nagyon jó felvételeket lehet csinálni vele, keverve sokkal gazdagabb a hang, mint egy mikrofon magában. Az más kérdés, hogy ritkán van rá szükség, az új akusztikomba nem is rakattam, pedig pont lett volna akciós Bluestick valami 40-ért. Egy Presys Blendre is kíváncsi lennék, mit tud. Ja, meg a mikrofonmodellezős Yamaha SRT2 is jóféle.
Ha választani lehetne, én elektroakusztikust vennék, a lehetőség megléte miatt, plusz néha hiányzik a cutaway.

[ Szerkesztve ]

(#29423) kemotox válasza Moleman (#29422) üzenetére


kemotox
addikt

Kezdőnek tök mindegy a lehetőség megléte, úgy sem fog egyből felvételezni meg ilyesmi, cutaway meg van sima akkusztikból is.

(#29424) FockeWulf válasza Moleman (#29422) üzenetére


FockeWulf
tag

Persze, fellépéshez akusztikus egy JÓ elektronikával szép és jó. Csak otthoni használatra továbbra sem látom túl sok értelmét. Persze ez csak egy szubjektív nézőpont. Hangzásokkal kísérletezgetni inkább az elektromos...az akusztikusoknak pont a természetesség a lényege...no de ez megint csak szubjektív...

(#29425) Kobe válasza #72797440 (#29420) üzenetére


Kobe
veterán

Anno 10 éve volt egy SX akkusztikusom. Egész jó kis darab volt, gyöngy berakással a fogólapon, normális kivitel, nem pozdorja.....az se volt sokkal drágább.
Szerintem kb a Cort szintje lett most az ami az SX akkusztikus volt. Az elektromosai nem valami biztatóak.
ha biztonsgi játékos lennék, én lehet inkább egy Cortot választanék.
Viszont érdemes vékonyított, single cutawayes típust választani, tapasztalatom hogy a full dreadnought kva nagy....pedig én vagyok 120 kiló és majdnem 2 méter, még nekem is kényelmetlen a sonkáimat egy jó 20 széles sarkos fadarabon pihentetni....

FockeWulf. csekkold Hvetter csatornáját youtubeon. Nézd meg egy mikrofonnal, akkusztikussal, egy looperrel és egy Roland CUbeal mit hoz ki az utcán.....több nem kell szerintem még profiknak sem :)

[ Szerkesztve ]

(#29426) FockeWulf


FockeWulf
tag

Egy okos írás az elektro-akusztikus témába vágóan:
" Manapság sokan bele vannak zúgva az elektroakusztikus gitárokba.

De azt tudni kell, hogy ezekben az olcsóbb gitárokban nem a legjobb az elektronika – merthogy valahol spórolni kell, még Kínában is.
Így ezek a piezós hangszedők nagyon csúf hangot tudnak kiadni, aminek a valódi gitárhanghoz vajmi kevés köze van. (Persze ez ízlés kérdése.)

Viszont felmerül az is, hogy mire kell az az elektronika?
Kell-e egyáltalán?

Mert ha az ember fellép, akkor azért számít az, hogy hogyan szólal meg az a gitár.
Vagyis kell valamiféle erősítő berendezés is.
Ha nincs direkt akusztikus gitárra tervezett erősítő ("kombó", stb), akkor megint csak más hangot kapunk, mint amit szeretnénk. Ez meg senkinek nem lehet célja szerintem.
Tehát venni kéne egy kombót is, ami nem olcsó, de mint mondtam, a gitár elektronikája eleve gyengécske, vagyis megint a semmi kertjében eszegetjük a nem létező gyümölcsöket.
Egyenletekkel leírva:

olcsó elektroakusztikus gitár + olcsó erősítő = rossz gitárhang

olcsó elektroakusztikus gitár + drága erősítő = rossz gitárhang

drága elektroakusztikus gitár + olcsó erősítő = rossz gitárhang

jó elektroakusztikus gitár (általában drága) + megfelelő (drága)  erősítő = jó gitárhang
A fentiek persze csak általában igazak, és nagyban függenek az ember ízlésétől. Senkinek sem lehet előírni, hogy mi tessen neki, legfeljebb fel lehet hívni a figyelmét erre-arra.

Tehát vagy sokat költ az ember olyan cuccra, ami nem is biztos, hogy kell neki, vagy
feleslegesen vesz olyan gitárt, ami eleve rosszabb, mint egy azonos árú sima akusztikus hangszer.
Egy nem túl drága mikrofonnal jobban kijön az eredeti hang, mint ezekkel a piezókkal.

Ha nincs stúdiófelvételed vagy fellépésed, akkor minek az elektronika?
A hangológép csatlakoztatásához?
Akkor már jobban jár az ember, ha vesz egy csíptetős hangológépet, amit a fejre csíptethet,
és a test rezgései alapján jelez vissza.

Vagy otthoni erősítős zenéléshez?
Igazi elektromosgitár-hangot akusztikus gitárból nem nagyon lehet kicsiholni, illetve nem igazán érdemes, mert erre a célra már elég régen kitalálták az elektromos gitárokat, amelyeknél nincs meg az az öszvér-érzés, hogy bár akusztikus gitárt penget az ember, de mégis torzított
(vagy bármilyen, rá nem jellemző) hang szól, ami – legalábbis nekem – nagyon furcsa.

A lényeg: bizonyos árkategória alatt szerintem nem ajánlatos elektroakusztikus gitárt venni.

Érdemes inkább egy vele azonos áru, sima akusztikust beszerezni, és akkor az elektronika árát nem a gitár anyagán és összerakásán spórolják meg, hanem ezt a pénzt jobb anyagra ill. munkára költhetik.
Ergo: ugyanazért a pénzért egy jobb hangszerhez juthat az ember."

Libria, oksa rákeresek.

(#29427) bigrob válasza FockeWulf (#29426) üzenetére


bigrob
őstag

Mire kell?
ERRE

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#29428) Plazmacucci válasza bigrob (#29427) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29429) FockeWulf válasza bigrob (#29427) üzenetére


FockeWulf
tag

Pont erről beszelek, ha arra kell amit linkeltél, akkor vegyen inkább elektromos gitárt....

(#29430) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29431) #72797440


#72797440
törölt tag

Igazából elég halk a nylon húros. Szerintem részletgazdagabb otthon kihangosítva gyakorolni, de ez csak az én ízlésem. 30 ezer forintos Fender klasszikust szabad venni? Csak a név miatt bízom benne.

(#29432) #72797440


#72797440
törölt tag

Végül egy ilyet vettem:

(#29433) Eastman válasza #72797440 (#29432) üzenetére


Eastman
őstag

Használd egészséggel!

Várjuk a képeket, ha megjött...

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29434) Kobe válasza #72797440 (#29432) üzenetére


Kobe
veterán

egy iylesmi jobb vétel lett volna.....[link]

de most már mindegy :)

(#29435) Plazmacucci válasza Kobe (#29434) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De tuskó vagy :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29436) Eastman válasza Plazmacucci (#29435) üzenetére


Eastman
őstag

+1

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29437) FockeWulf válasza #72797440 (#29431) üzenetére


FockeWulf
tag

Otthon, szobában gyakorlás közben nem hallod az akusztikus klasszikus gitárod??? :DD :DDD

Amúgy grat a vételhez, jó gitározást és sok kitartást hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#29438) kemotox válasza FockeWulf (#29437) üzenetére


kemotox
addikt

Ezt én sem értem, pont, hogy otthon gyakorláshoz fos ez az erősítőzés, kb ugyanannyira hallod a gityót meg az erősített hangot is, csak egy izé lesz belőle. Vagy lehet fülessel akarja tolni, hogy ne zavarjon másokat ;] ;]

(#29439) Eastman


Eastman
őstag

Guitar Heroes

Disc 1
1. The Man's Too Strong - Dire Straits
2. Guitar Jamboree - Chris Spedding
3. Stone Free - Jimi Hendrix
4. The Rocket Man - Spotnicks
5. Oh Well - Guitar Army
6. Slabo Day - Peter Green
7. Early Learning - Upp-The Jeff Beck Band
8. West Coast Idea - Eric Clapton
9. Don't Let Me Be Misunderstood - Gary Moore
10. Twilight Cruiser - Kingdom Come
11. Going Down Slow - Johnny Winter
12. A Little Bit Of Love - Alvin Lee
13. There's A Man (There's A Lady) - Peter Frampton & The Heavy Metal Boys
14. Dr. Slingshot - Ted Nugent
15. Mama Kin - Aerosmith
16. Boom Boom-Out Goes The Light -
John Lee Hooker

Disc 2
1. I'm Your Witchdoctor - John Mayall
2. Red Hot Mama - Marc Bolan & T-Rex
3. Think It Over - Jimmy Page
4. Jin-Go-Lo-Ba (Jingo) - Santana
5. C. C. Rider - Travelling Blues
6. Train Man - Bob Seger & The Silver Bullet Band
7. Life In The Fast Lane - The New Eagles
8. Roosevelt And Ira Lee - Tony Joe White
9. Early Morning Rain - Gordon Lightfoot
10. Stagger Lee - Taj Mahal
11. Love Hurts - Nazareth
12. Windy And Warm - Doc Watson
13. Talk Don't Bother Me - George Harrison & Alvin Lee
14. Really Gonna Rock Tonight - Gary Moore
15. Who Do You Love - Ritchie Blackmore, Big Jim Sullivan, Albert Lee
16. Foxy Lady - Jimi Hendrix

Disc 3
1. Draggin' My Tail - Eric Clapton
2. Doctor, I'm Getting Better - Upp-The Jeff Beck Band
3. In The Skies - Peter Green
4. Spanish Castle Mix - Jimi Hendrix
5. It Don't Come Easy - Alvin Lee
6. You Alone - Guitar Army
7. Motorbikin' - Chris Spedding
8. Roadshow - John Mayall
9. Burn Up - Jimmy Page
10. La Puesta Del Sol - Santana
11. Grits And Cornbread - Peter Frampton
12. Nuclear Attack - Gary Moore
13. Telegram Sam - Marc Bolan & T-Rex
14. Fighter - Snake
15. Heart Full Of Soul - Jeff Beck
16. Kilten Castle - Jack Lancaster, Gary Moore, Rod Argent, Rick Van Der Linden, Phil Collins

VA2256H

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29440) Plazmacucci válasza Eastman (#29439) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez mát valami. Én egyszer kaptam egy 100 greatest guitar solo válogatást, és úgy kezdődött, hogy Smells like teen... Na ott basztam a kukába :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29441) FockeWulf válasza kemotox (#29438) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, semmi értelme otthon akusztikussal erősítőzni....ha meg fülesezel, akkor is ugyanott vagy ahonnan indultál...ez olyan mintha koncertre mennél, de nem szeretnéd natúrba hallgatni a bandát, hanem fülest dugsz az erősítőre és azon hallgatod :D nem sz@rtál a kútba, csak mellé...azt belelökted :D :DDD

(#29442) Eastman válasza Plazmacucci (#29440) üzenetére


Eastman
őstag

Twilight Cruiser - Kingdom Come

Ez szerintem egy aszott jó dal lett! Nem stílusom, de mint alkotás, szerintem perfekt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29443) kemotox válasza FockeWulf (#29441) üzenetére


kemotox
addikt

Az volt a poén, a fülesezésbe, hogy attól még ugyanolyan hangos marad a gitár :D

(#29444) Moleman válasza kemotox (#29443) üzenetére


Moleman
addikt

:DDD

(#29445) Eastman válasza Moleman (#29444) üzenetére


Eastman
őstag

Jujj!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29446) FockeWulf válasza kemotox (#29443) üzenetére


FockeWulf
tag

Jaja, vágom :) azért mondtam hogy a kút mellé csinál az ember, azt belelöki :D

(#29447) FockeWulf válasza Moleman (#29444) üzenetére


FockeWulf
tag

Olcsóbb a törölköző a hanglyukba... :D :DDD

(#29448) fecaga21 válasza Moleman (#29444) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Ez mi lenne kolléga?

(#29449) Eastman válasza fecaga21 (#29448) üzenetére


Eastman
őstag

Jó reggelt!

Az akusztikus gitár hanglyukát tudod lezárni vele. Alapvetően a színpadi hangosítás könnyíthető meg ezáltal, mert kisebb eséllyel gerjed össze a gitár a hangrendszer többi elemeivel.

Társbérletben otthoni gyakorlásra is jó lehet, mert lényegében kiheréli "elnémítja" az akusztikus gitárt.

Persze ez a gumi alkatrész bármikor egy mozdulattal kipattintható a hanglyukból, és újra teljes értékű hangszeren játszol. Röviden némító eszköz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29450) fecaga21 válasza Eastman (#29449) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Értem. Még mindig egyszerűbb mintha purhabbal nyomatnád tele a hanglyukat 😂

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.