Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) #20655360 válasza Moleman (#23900) üzenetére


#20655360
törölt tag

Persze hogy nem ideális gyakorláshoz a monitor, viszont szeretnék már rögzíteni és esetleg később megjelentetni ezt-azt. (van anyag bőven, csak gear és hangtechnikai hozzáértés nincs. Csak a szokásos... :DD Viszont alap a monitor, ha fejlődni akarok)

Túlbonyolítottam a dolgot, elismerem. Nem vagyok biztos benne hogy 2 interfész kéne, de mindegy.
Elektronikus stílusról van szó (ha egyedül van az ember, mi más ugye...), megfér a full modellezett gityó hangzás végül is.

(#23902) Moleman válasza #20655360 (#23901) üzenetére


Moleman
addikt

Amúgy rögzítéshez nem vagyok biztos, hogy nem a full modellezett gitárhang a legjobb. :) Az a legzajmentesebb, én is inkább úgy csinálnék zenét, nem a bemikrofonozott Marshallal, pedig van kondimikrofonom.

Lehet, hogy egy interfész is elég lenne, de ahhoz jópár be- és kijárat kell, úgy meg már drága (pl Steinberg UR44, 80+ ezer ft).

(#23903) kemotox


kemotox
addikt

Jaaj képzeljétek el. Van a kutyánk. Valami tacskó meg tökömtudja minek a keveréke. Hisztis kis pöcs :D Elmentek muteromék itthonról és úgy nyüszít, mintha valami komoly baja lenne. Mindig ezt csinálja.
Na már most, egy ideje rájöttem, hogy bizonyos hangokat ha játszok a gitáron, elkezdi utánozni ilyenkor, és vonyít :D Ha nem rinyál és nyugodt, akkor nem csinálja, szóval ez ilyen keserves, bluesos dolog :DD
Nyomtam valami random akkordmenetet, és olyanokat énekelt rá, sírt a lelkem. A pokol tüzén fogok meghalni amiért nem vettem fel. Hallanotok kellett volna fantasztikus volt :D Rob Halford megirigyelné a hangját.
Na majd legközelebb.

(#23904) Kobe


Kobe
veterán

Eletemben nem hittem, hogy egyszer viszontlatom valahol.... [link]

Nosztalgiabol meg vissza is vasarolnam ha nem lenne oleg kenyelmetlen nyaka :)

(#23905) Plazmacucci válasza Kobe (#23904) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ibanez kényelmetlen? :Y

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23906) BluEyes válasza kemotox (#23903) üzenetére


BluEyes
őstag

Fölösleges, tudjuk milyen. Visít mer kellemetlen neki az a hang. Ne kínozzad!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23907) Eastman válasza kemotox (#23903) üzenetére


Eastman
őstag

Vokalistád már meg is van. :D

-=Libria=- Toldott nyakú, ne vedd meg! :N :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23908) Moleman


Moleman
addikt

Naa, megtaláltam az octafuzz helyét, eddig mindig rosszul próbálkoztam vele. A wah elé kellett tenni, és meglepő módon csak a tiszta csatorna szereti, de az nagyon. Plug&play Black Keys és Hendrix. :D
(Pedig anno a vásárlási impulzushoz leginkább csak a hegyikecske dizány járult hozzá. :D )

(#23909) Eastman válasza Kobe (#23904) üzenetére


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23910) Kobe válasza Plazmacucci (#23905) üzenetére


Kobe
veterán

ez anno 10 évvel ezelőtt egy korrekt kis gitár volt. A tremolója iszonyat, egy rémálom beállítani, cserébe viszont gyakran megszakad a menet a fogantyúján, és beragad a kar egy pozícióban. A pengét a msotani tulajnak sem sikerült rendesen belőni, ahogy a képeken látom

Viszont a képeket nézve eléggé le lett rúgva az utóbbi időben, meg a leírást olvasva a potikról

A nyaka viszont kényelmetlen. Ennek egy elég erős, érezhetően masszívabb letöréssel rendelkező, inkább D shape nyaka van

[ Szerkesztve ]

(#23911) Plazmacucci válasza Kobe (#23910) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor elbaszott egy modell lehet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23912) #20655360 válasza Kobe (#23910) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én D nyakú gitáron tanultam az első években. Utáltam.

Felül D, alul C az viszont érdekes lehet. Kipróbálnék egy olyat. Ill soft V-t.
Bár az átlag C-vel sincs semmi gond, szeretem.

(#23913) Eastman


Eastman
őstag

Bob Dylan kapja az idei irodalmi Nobelt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23914) FockeWulf


FockeWulf
tag

Sziasztok!
Tud valaki olyan weboldalt ami részletesen foglalkozik a pentaton és blues skálákkal? Akár elméleti, akár a gyakorlati részével...kezdve az alapoktól? ;)

(#23915) #20655360 válasza FockeWulf (#23914) üzenetére


#20655360
törölt tag

[link]

Az egész oldal egy aranybánya. Sok a fölös BS duma (hú, be ne pereljen a szerző ;]), de jobbat nem igazán fogsz találni.

(#23916) FockeWulf válasza #20655360 (#23915) üzenetére


FockeWulf
tag

Köszönöm szépen, most be is ugrott, hogy nézegettem már ezt az oldalt. Az a "bajom" vele hogy ez a tükörkép-módszer valami rémálom, tök összekeveri az ember agyát...meg ahogy villognak azok a kis pöttyek a fogólap-ábrákon....valami gyötrelem az egész úgy ahogy van :O . De ha nincs ló, jó a szamár is-elven, akkor innen fogom tanulmányozni a skálákat :)
Amúgy nem semmi ez a szerző ipse.....vannak olyan megnyilvánulásai ezen az oldalán, hogy az ember nem tudja sírjon, vagy röhögjön inkább egy jót.... :W

(#23917) #20655360 válasza FockeWulf (#23916) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ne csináld, mert beperel! Komoly! XD

A Tükörkép Módszer © (vhol olvastam h le van védve, bár lehet nem jól emlékszek :Y ) mondjuk egy nagy rakás szar, de szokható. (engem is az őrületbe kergetett)
Ha alul lenne az E6, semmi probléma nem lenne.

Tényleg nem akarom am fikázni vagy ilyesmi, mert nagyon hasznos oldal.

(#23918) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok. Mai nap új szintre léptem és végre lecseréltem a strat copym.

Epiphone Les Paul Custom 2008 lett az utódja. A kis strat valószínűleg eladásra megy.

Nemsokára töltök fel képeket is ☺️

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23919) Eastman válasza haxiboy (#23918) üzenetére


Eastman
őstag

Grat! :)

Használd egészséggel!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23920) brickm válasza cucka (#23888) üzenetére


brickm
őstag

Közel sem minden anyag kerül 16bit\44kHz-es konzerválásra. Pláne nem 2016-ban., Csak a direkt CD-re szánt anyagok.
A HD, FullHD, 4k 8k klippekre szánt és a DVD anyagok (lásd a flac kiadványokat is) mind veszteségmentes kivitelben kerülnek ki a stúdióból.

(#23921) FockeWulf válasza #20655360 (#23917) üzenetére


FockeWulf
tag

Beperel? Miért perelne be bárkit is? :) Mert nem tetszik a módszere? :D

(#23922) nagyArc válasza haxiboy (#23918) üzenetére


nagyArc
tag

:C

(#23923) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ki milyen fejest hajt digi cuccokhoz? Szeretném egységesíteni a hangképet felvételhez. Van valakinek valami jól bvált fejese? Nekem Beyer dinamics DTX501P van, de elég vödör hangú, teljesen más mint ahogy az Onkyo-m szól, nem tudok a kettővel együtt dolgozni, akkora a különbség.
Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23924) Moleman válasza Plazmacucci (#23923) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem Shure SRH440 van, szeretem a hangját, nem nagyon nyúl bele a hangképbe (enyhe V), viszont hosszú távon nem kényelmes, a membrán rácsa nyomja a fülem. Szívem szerint SRH840-et használnék, de az már túl drága.

(#23925) Plazmacucci válasza Moleman (#23924) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi a tippeket. Ezt meg lehet hajtani valami komolyabb cucc nélkül? POD füles kimenete? PC?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23926) haxiboy válasza nagyArc (#23922) üzenetére


haxiboy
veterán

Ő az új családtag. Barátnőm a szerkényben alszik néhány napig szerintem :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23927) Moleman válasza Plazmacucci (#23925) üzenetére


Moleman
addikt

Szívesen. :) A laptop kimenete szépen kihajtja, egyszer régen egy irodai asztali gépen is próbáltam, az is bírta. Persze úgy nyilván nem szólt olyan szépen, mint a Steinberggel.

(#23926) haxiboy
Gyönyörűséges, sok közös kilométert kívánok vele!

(#23928) haxiboy válasza Moleman (#23927) üzenetére


haxiboy
veterán

Kicsit még furcsa hogy nagyobb a bundok között a hely. Az egyetlen hátránya a súlya, kicsit nehezebb mint a Stratom, de majd megszokom :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23929) #20655360 válasza haxiboy (#23926) üzenetére


#20655360
törölt tag

Black beauty. :K

Szép balta! Egészséggel használd!

FockeWulf:[link]
Vigyázzál! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23930) Tommyka21 válasza haxiboy (#23926) üzenetére


Tommyka21
tag

Nagyon szép :D!
Sok szép szólót kívánok rajta :D!

(#23931) Plazmacucci válasza #20655360 (#23929) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Black beauty 3 pickupos nem? Én ezt custom blacknek nézem. Ilyenem van fehérbe. Ha szerencséje van mind a két pickup mikrofoniás :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23932) #20655360 válasza Plazmacucci (#23931) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem mindegyik fekete LP Black beauty. :B

(#23933) haxiboy válasza Plazmacucci (#23931) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen ez egy sima custom.

Már csak az elődjének kell jó helyet találnom :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23934) FockeWulf válasza #20655360 (#23929) üzenetére


FockeWulf
tag

Ez engem egyre jobban szórakoztat...De tényleg :D Polgári perek...nyomozások..beazonosítás...rendőri előállítás....Anyuuu bántottak :D

Haxiboy: mennyit kóstált ez a szép gitár?

(#23935) haxiboy válasza FockeWulf (#23934) üzenetére


haxiboy
veterán

125k volt kemény tokkal együtt, srác előtte vitte hangszerészhez vissza tetetni az eredeti pupokat, be is van állítva. Brutál egy jószág ☺️

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23936) Eastman válasza haxiboy (#23926) üzenetére


Eastman
őstag

Gyönyörű. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23937) Kobe


Kobe
veterán

én is egyre többet szemezgettem.....csak most már annyi féle van terítéken, nem bírok választani :D

Ti melyiket vállalnátok be?
[z44]

[z custom]

[cr250]

(#23938) Gyick válasza Kobe (#23937) üzenetére


Gyick
őstag

Z custom

(#23939) Moleman válasza Kobe (#23937) üzenetére


Moleman
addikt

A Z Custom ennyiért elégjónak tűnik, bár még sose próbáltam.

(#23940) Tommyka21 válasza Kobe (#23937) üzenetére


Tommyka21
tag

Z Custom :R !
Már csak a Seymour Duncan-ek miatt is :D!!

(#23941) haxiboy válasza Eastman (#23936) üzenetére


haxiboy
veterán

Ráadásul sokkal tisztábban és szebben szól, be is van állítva nem zörög csörög. Hatalmas előrelépés, nem ismertem rá. Rocksmith is jobban megy. Bár lehet csak a placebo :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23942) #20655360 válasza Kobe (#23937) üzenetére


#20655360
törölt tag

Elkezdtem írni egy hosszú ökörséget....ááá...

Custom, oszt kész... :DD

(#23943) Zoli133 válasza Plazmacucci (#23925) üzenetére


Zoli133
őstag

+1 a 440-re, nekem is volt, de egy ideje már 940-et nyúzok. :)

haxiboy: Grat, szép hangszer. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23944) Eastman válasza haxiboy (#23941) üzenetére


Eastman
őstag

Nice, nice. Nagyon egyben van! Remélem, hogy nem akarsz jövőre egy pár aktív íemdzsít belerakni! :D

Jók ezek az LP-k így egyben. Izzy jut róluk eszembe.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23945) #20655360 válasza haxiboy (#23941) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem gondolkozol rajta véletlenül, h teszel bele aktív íemdzsít am? :)
Tök király lenne!

Eastman: ;]

[ Szerkesztve ]

(#23947) haxiboy válasza #20655360 (#23945) üzenetére


haxiboy
veterán

Annyira nem vagyok még otthon a pickulokban.
Csak PC-n használom jelenleg. Rocksmith, Yousician, Guitar rig.

Miben jobbak ezek az aktív pickupok? Illetve mitől különleges az EMG?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23948) Eastman válasza #20655360 (#23945) üzenetére


Eastman
őstag

Na, most kibontakozhatsz. ;] Jól beleültetted a bogarat a kolléga fülébe.

Pattogtatok egy kukoricát...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23949) brickm válasza haxiboy (#23947) üzenetére


brickm
őstag

Az aktív hangszedők egy passzív hangszedőből és egy hozzá épített kisjelű erősítőből áll.
Ennek köszönhetően ugye a hangszedő jele a lehető legrövidebb úton a lehető legkevesebb felvett zajjal fog bejutni az erősítő bemenetére, ahol elég magas impedanciával találkozik ahhoz, hogy ne legyen magas vesztése.
Csökken a szórt soros ellenállás és a parazita kapacitás.Ennek köszönhetően szinte teljesen zajtalan.

Az EMG az egyik legismertebb és leg elterjedtebb gyártó, aki aktív elektronikát is gyárt, illetve r\érték arányban a legjobbak.
Vannak tőle jelentősen olcsóbb és jelentősen jobb szedők is, csak ...nem feltétlen ér annyit a jósága a jobbnak, amennyivel többe kerül.
Jellemző ezekre a szedőkre, hogy elég transzparens a hangjuk, gyakorlatilag, ha egy lapátra teszed fel is eléggé olyan hangja lesz, mintha beleb szod egy félmilliós szolid badi LP-be.

A PC-s metálkodáshoz szerintem elég felesleges aktív elektronika szólógitárba... ugyanis a lehető legkevesebb kábelt tudod használni, durván alacsony zajképző VST-ket tudsz használni és elég kevés (színpadhoz képest) a külső elektromos zavaró tényező meg a visszacsatolás.
Kis túlzás, de még egy mikrofóniás hangszedővel is lehet jó metált csinálni otthon PC-n.
Amit mondjuk színpadon agyonver a gerjedés.

[ Szerkesztve ]

(#23950) brickm válasza brickm (#23949) üzenetére


brickm
őstag

Bocs, a telefon átírt pár szór, értsétek félre ti is ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.