Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) FockeWulf válasza GoTReX (#24743) üzenetére


FockeWulf
tag

Jól mondja Moleman...a fene megette az egészet ha már most utálod. Élvezni kell, ha lehet, ha nem akkor annak a bulinak f@szatörött... Élvezd ki a tanulás minden pillanatát, a gitározás arról (is) szól, hogy folyamatosan fejlődsz, mindig úgy érzed, hogy lényegében semmit sem tudsz, de nem adod fel...és haladsz előre... Meglátod mennyire tutikúl lesz a dolog ha már döcögés mentesen, folytásos pengetéssel eltolod a már említett nyócóramunkát :)

(#24752) Plazmacucci válasza kemotox (#24750) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyugdíjba kéne menni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24753) Ragnar_ válasza GoTReX (#24743) üzenetére


Ragnar_
addikt

Kell pedig az akkordozás is, én is viszonylag hamar átnyergeltem a kvint reszelésre, ha őszinte akarok lenni :D de kétségkívül hasznos, és szükséges valamilyen szinten az alapok elsajátítása.. Aztán utána minden a stílustól függ. Ha komoly szólókat szeretnél játszani az bizony gyakorlás nélkül nem fog menni.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#24754) brickm


brickm
őstag

na ilyet se látni mindennap. jól meg tükrözte a videót végig.

(#24755) #20655360


#20655360
törölt tag

Na, kb. belőttem a nyakat, viszont az E6 zizeg vmennyire, akármit csinálok. 46-os húrnál, feles hangolással úgy néz ki már csak a bund csiszoltatás segít. Ha standardre hangolom, csak nagyon picit zizeg, de az meg nem opció. :) Úgyhogy így marad.

Ja és egy kis papírt használtam a mérésre. A tolómérő szerint kb. 0,33mm.

[ Szerkesztve ]

(#24756) Moleman válasza #20655360 (#24755) üzenetére


Moleman
addikt

Még utolsó mentsvárnak ott a húrcsere. Hátha csak a húr hibás, nálam is hasonló zörgés volt, pont az E6 húrnál egy kínai húrkészlettel, húrcsere után eltűnt, soha nem tapasztaltam másikkal.

(#24757) #20655360 válasza Moleman (#24756) üzenetére


#20655360
törölt tag

Régi húrkészlet már. Nyakbeállításhoz ez is jó.
A húrcsere még hátra van. Majd még úgyis leellenőrzök mindent. Ill a hídmagasságot, intonációt már az újjal fogom beállítani. Hátha eltűnik a buzz.
A nyakat pihentetem most, hogy beálljon.

(#24758) GoTReX


GoTReX
őstag

Ahogy Jockey mondta a magyar "változatban" : Véged lesz mint a Twin Peaksnek gecó ;]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24759) haxiboy


haxiboy
veterán

Srácok nem buzdítok senkit ilyenre de "valaki" a virágboltban elérhetővé tette a RS összes eddig megjelent zenéjét.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24760) #20655360 válasza #20655360 (#24757) üzenetére


#20655360
törölt tag

Olyan okos gyerek vagyok. :U A pickup keretet rögzítő csavarok szarrá voltak fúrva, visszacsavarni már nem lehetett. (megakartam cserélni a 81-et a 60-nal) Zsírkutya... nyaki szedő nélkül maradtam....mindegy, úgyse használom.

(#24761) haxiboy válasza #20655360 (#24760) üzenetére


haxiboy
veterán

Erre olyan megoldást láttam, bár straplocknál, ragasztó és fogpiszkálót nyomott bele, konkrétan visszatöltötte a fát.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24762) kemotox válasza #20655360 (#24760) üzenetére


kemotox
addikt

Nalam sincs nyaki mert elvesztek a pukitarto csavarok :DD

(#24763) #20655360 válasza Moleman (#24756) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bejött a tipped. Nem mondom, hogy 0 buzz, nálam mindig van egy ici-pici a low action miatt, de eléggé minimális. Fasza lett. :K

kemotox: :)

Ja, de azért a 60-ast bevágtam a hídhoz. *naughty smiley*

[ Szerkesztve ]

(#24764) #20655360 válasza #20655360 (#24763) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na, szal emg60 a hídnál... Torzítva csak picikét kellett állítgatnom az eq-t és egy az egybe 81.
Cleanen viszont mintha csilingelősebb lenne, tetszik amit hallok, szal okés. :K

Összességében fölös volt szarozni vele, de meghagyom így. :DD

Jaaa és végre van kill switchem. Yeeeeah. :D

[ Szerkesztve ]

(#24765) nap válasza #20655360 (#24764) üzenetére


nap
addikt

Mire jó a kill switch, hogy ennyire örülsz neki?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#24766) AKs válasza nap (#24765) üzenetére


AKs
tag

Amíg nyomogatod kussol a gitár.

"There must be some kind of way out of here..."

(#24767) kemotox válasza #20655360 (#24764) üzenetére


kemotox
addikt

Igazából elég ha lehalkítod az éppen nem használt pukit, csak hogy ma is meglegyen a szőrszálhasogatás ;]

(#24768) #20655360 válasza kemotox (#24767) üzenetére


#20655360
törölt tag

1 vol van, ezt benézted. ;]

(#24769) eeXaa


eeXaa
addikt

..mondjuk elég perifériás effekt a KS.
ahhoz hogy a gitáron legyen...

(#24770) #20655360


#20655360
törölt tag

A Roto húrok meg egész okésak. Frissen, egyértelműen melegebb hangja van mint a daddarionak. Ennyit tudok mondani biztosan egyelőre. Nagy elvárásom nem volt, csak annyi hogy ne legyen olcsó hangja. Ezt teljesíti. Ha tartós lesz, erre váltok, hisz olcsóbb + tartalék e1 húr.

[ Szerkesztve ]

(#24771) GoTReX


GoTReX
őstag

Alap akkordok tanulása mellett normális, hogy olyan keménynek,akadósnak érzem a lepengetést elektromos gitáron a nejlonhuros akusztikus gitár utàn? ( Sima E,Em,A,Am) :B

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24772) Alexios válasza GoTReX (#24771) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet nem elég laza a pengető kezed, és ténylegesen jobban megakad a pengető a húrokban

(#24773) #20655360 válasza GoTReX (#24771) üzenetére


#20655360
törölt tag

Igen. Mivel fémhúrokról van szó, jóval nagyobb feszességgel.
Ajánlott vastagabb pengetőt használni am, (mondjuk így még nehezebb lesz eleinte. ;] ) az ilyen 0,5mm meg ilyeneket felejtsd el. 1.14-es tortex pl jó kiindulópont.

(#24774) GoTReX válasza #20655360 (#24773) üzenetére


GoTReX
őstag

Pedig èn tökre megszerettem a puha pink Alice pengetőm 😂

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24775) Alexios válasza #20655360 (#24773) üzenetére


Alexios
veterán

Mondjuk akkordozáshoz szerintem pont nem feltétlen szükséges 1+mm pengető, de gondolom ez is egyéni preferencia kérdése. Vastagabb pengetőnél még inkább rá lenne kényszerülve a lazább tartásra, különben csak még jobban megakadna, de ehhez nem feltétlenül szükséges szerintem

[ Szerkesztve ]

(#24776) #20655360 válasza GoTReX (#24774) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ha ilyen 0,5mm vagy ilyesmi, dobd ki a picsába. Ha azt akarod hogy a gitár játsszon rajtad, akk maradhat. ;]

adam014: Nem hiszem hogy kizárólag csak akkordozni fog a jövőben. Érdemes 1 fajta pengetőt használni és nem cserélgetni őket. Persze jó sokat ki kell próbálni előtte. :)

[ Szerkesztve ]

(#24777) GoTReX válasza #20655360 (#24776) üzenetére


GoTReX
őstag

Na bakker, pedig kényelmesnek éreztem eddig. Van itthon egy 1.14-es is .

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24778) #20655360 válasza GoTReX (#24777) üzenetére


#20655360
törölt tag

Általánosságban elmondható, hogy egy vastagabb pengető, jobban irányítható, precízebb, mint egy vékonyabb.
Persze sok minden függ a pengető anyagától, élkiképzésétől is. Ezért kell sokat kipróbálni.
Ha csak minimálisan, vagy semennyire se hajlik a pengető, az jó! A pengető mérete, alakja, hegye az meg egyéni ízlés kérdése.

(#24779) kemotox válasza GoTReX (#24777) üzenetére


kemotox
addikt

Azt használd ami kényelmes. Ez is tökre egyéni dolog. Vannak gitárosok akik elektromoshoz is tök vékony pengetőt használnak. Nyilván játékstílustól is függ. De igazából akkordozáshoz szerintem tök mindegy, minden jó. Itt a lehetőség kísérletezgetni :P
Én pl az arany középutat szeretem, 0.8,mm 1mm. Na jó, valójában csak ezek vannak, minden mást elhagytam :C Pedig volt 0.6 től kezdve 1.5 ös is. Rejtély, hogy hogy tudnak elveszni, mikor csak itthon használom őket, nem hurcolászom :D

(#24780) GoTReX válasza kemotox (#24779) üzenetére


GoTReX
őstag

Azért az is rejtély, hogy mi kerül 5ropiba egy Dunlop vagy 17ezerbe egy Ibanez pengetőn 😂

Amúgy nekem bejön ez a képes pengető gyűjtögetés😃 (halkan megjegyzem a sz*ré-h*gyè arkategoriàból eddig ;]

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24781) #20655360 válasza kemotox (#24779) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem úgy is tűnt el pengetőm, hogy konkrétan a szobában nem volt semmi! Csak a gitár+kábel+kombó.
Ja, meg én. :DD
Konkrétan elnyelte a föld. Ez az igazi rejtély, nem a fekete lyukak meg tököm.

A régi szobámban is egy rakat pengető eltűnt. Szobafestésnél (akkor ugye minden cucc szobából kifele) dörzsöltem is a tenyerem, h hányat fogok találni stb.
Na szted mennyit találtam? Zéró. :DD

(#24782) Alexios válasza GoTReX (#24780) üzenetére


Alexios
veterán

Nem tudom mi kerül annyiba, mivel egy átlag dunlop pengető párszáz ft, szóval azért ez nem lehet kifogás :D

[ Szerkesztve ]

(#24783) kemotox válasza #20655360 (#24781) üzenetére


kemotox
addikt

DETTÓ! Parkettázás volt. Minden ki lett pakolva baszod még a 3 réteg szőnyeg is. Sehol semmi. Hát a faszom letéptem majdnem. Hihetetlen.

(#24780) GoTReX: Azok nem valami sokszáz darabos kiszerelések?

[ Szerkesztve ]

(#24784) GoTReX válasza Alexios (#24782) üzenetére


GoTReX
őstag

Dehogy kifogás, csak megjegyeztem hogy vannak kirívó példák. Most nézek éppen egy Ibanezt nézek párszázé szintén. Amúgy eddig Alice (gondolom made in china ) , Stagg és Full Noname pengetőt próbáltam.

Ja amúgy vannak Packban is készlet pengetők,de azok inkább Noname kategória csájnából.

Más: Ezek jó árak? Azért kérdezem mert első húrcserém előtt állok, és ha ezek jó áron vannak ,akkor nem szívatom magam Pesti vagy külföldi oldalakon való barangolással ja és postával,hanem megveszem közelben.Ernie Ball 2223 húr gondolom jó lehet. :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24785) #20655360 válasza GoTReX (#24784) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ezek picit átlag alatti árak. Ernie vagy Daddario, nekem mindegy. Mind2 jó.
Gyakorláshoz meg pláne. :)

(#24786) GoTReX válasza #20655360 (#24785) üzenetére


GoTReX
őstag

Na akkor jó:) Valszeg beujítom az említett típust hétvégén. Tartok a felhurozástól ,de youtube video szerint nem egy nagy dolog. Korábban már beszéltünk a gitárok tárolásáról. Van aki fűtőtest mellett hagyja és semmi gond,van aki ablak előtt....Nálunk is a kazán ,ha nem vagyunk otthon takarékra kapcsol,este meg fel ha hazaértünk, gondolom ez teljesen mindegy,mert azért ennyire már nem kell túlbonyolítani...A kérdés az lenne hogy érdemes-e időközönként hangszerészhez vinni? Ez egy alsó-közép gitár.Ujonnan is 70-80k volt.:)

Ja amúgy köszönöm a türelmet a kezdő kérdéseimhez! :R

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24787) #20655360 válasza GoTReX (#24786) üzenetére


#20655360
törölt tag

1x mindenképp vidd el, hogy legyen valami referencia beállításod.
Nekem soha nem volt profi által beállított hangszerem, szívtam is miatta.

Ami a tárolást illeti, fűtőtest mellé semmiképp se raknám, az 100.
Azt hogy most télen össze-vissza változik nálam a hőmérséklet (kazánnal fűtök), az ellen meg nem tudok mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#24788) Kobe


Kobe
veterán

ha már pöngető, akkor a dunlop is érdekes, a standrad árazása 300 fttól 1300 ftig terjed, boltja válogatja alapon (multkor 12 dbot rendeltem ezenyóccáé, biztos reális érte az 1300/ db :) )

viszont a tajtinál árult fa pengetőket eccer kiprbóbálnám.....vagy megnézném Malmsteen kezében ;] szóló végére gyufaként is használható

(#24789) GoTReX válasza #20655360 (#24787) üzenetére


GoTReX
őstag

Fűtőtest mellé persze hogy nem teszem. Amúgy a kazános hőingadozás is max elállíthatja gondolom,de fizikailag nem ár neki talán.Most sima állványon tartom kendővel letakarva a por miatt. Gondolkozom ,hogy az elektromosat majd felakaszom a falra. Gondolom az is jó megoldás,mert sok helyen látom úgy,és boltban is úgy tárolják őket.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24790) #20655360 válasza Kobe (#24788) üzenetére


#20655360
törölt tag

Malmsteen 1.5mm-s tök normál pengetőket használ am.
Egyébként eléggé light picker, nem hinném hogy bármit is eltudna koptatni. :) 8-as húrkészlettel, feles hangolásnál meg pláne.

Van egy kua jó yt csatorna, ahol mindenkinek megmutatják a cuccait:
[link]

Én elvagyok a delrinnel (1.5mm) meg a Jazz3-mal. (nylon, piros, 1.35mm?) Nem tudom egyszerűen eldönteni hogy melyik a jobb. :)

+
Aki jobbkezes, van pénze és nem szerez be egy ilyet, az köcsög:
[link]

(#24791) brickm válasza #20655360 (#24790) üzenetére


brickm
őstag

...vagy nincs szüksége 7 húros gitárra... nem?:D
Amúgy szerintem ez a 7 meg 8 húros bohóckodás jobban illik egy szuperstrathoz, mit egy classic LP-hez. szerintem.

(#24792) GoTReX


GoTReX
őstag

Én yousicianen tanulok, és gondoltam a tanár előtt kicsit beleolvasok a zeneelméletbe mélyebben ,azon belül a Skálázásba. Édes istenem... Neten néha akkor a tudásanyag,hogy olyan kezdő mint én egyszerűen eltéved...Képletek, Giszisz, Fisz,Eisz...Pfff. Szerintem én már magát a Skálázás fogalmát sem értem ,annyira beteg néhány írásanyag... :F Kedvencem az hogy keressek fel zongoratanár aki szemlélteni a skálát ,hogy gitáron átlássam. Ja és lecke szerint itt még gitárt ne fogjak a kezembe.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24793) #20655360 válasza brickm (#24791) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ok, de nem mondd hogy nem kéne, ha már tömve lennél gitárokkal és kéne egy újabb, mert csak.

Annyira cool. :B

(#24794) #20655360


#20655360
törölt tag

Am a beállításom asszem kua jól sikerült. Az e1 húrnál a 12. bundnál megfogja az 1.5mm-s pengetőt, tehát még annál is alacsonyabb a magasság. looooool Nem hal el a hang meg semmi
E6-nál nem sikerült 2mm alá menni, de ez van... Nagyon-nagyon enyhe vetemedést fedeztem fel a fogólapon.
Bundcsiszolással sztem simán meglehetne oldani.

GoTReX: gitariskola.hu. Tedd magadévá ( :DD ) az egész oldalt. Marha jól fogsz vele járni.

(#24795) FockeWulf válasza GoTReX (#24792) üzenetére


FockeWulf
tag

Hülyeség zongorázni, ha gitározni szeretnél :) habár a zongora lineárisabb, plasztikusabb hangszer elsőre mint a gitár, ha hozzászokik az agyad a fogólap beosztásához már ugyanúgy átlátod. Amúgy mikor kezdted el a gitározást? :)

(#24796) GoTReX válasza #20655360 (#24794) üzenetére


GoTReX
őstag

Hallod ,ezek a zsibbasztások pont onnan voltak:D Vagy erre céloztál?:P

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24797) #20655360 válasza GoTReX (#24796) üzenetére


#20655360
törölt tag

Tudom hogy elsőre nehezen emészthető. Nekem is az volt, de haladj szépen sorban és egy idő múlva összeáll minden. Viszont ez csak zeneelmélet többnyire. (mondjuk talán vannak ott ilyen alap, gitár, pengetőtartós leírások is...)
A játéktechnika az más dolog. Erre nem tok neked most konkrét oldalt stb. mondani.

Egyébként meg menj tanárhoz, ha megteheted. :)

(#24798) GoTReX válasza #20655360 (#24797) üzenetére


GoTReX
őstag

Most ezt nézegetem ,meg előtte elolvastam a gyakori hibákat tartalmazó részeket. A skálázásoknál majd keresek valami kezdőknek valót ,hogy agyam rááljon. Amugy úgy néz ki lesz tanárom, bár nem egy nagy előadóművészre kell gondolni ,de egyik ismerős aki oktat felajánlotta ingyen (majd meghívsz egy sörre) alapon,ami kiegészítésnek és alapozásnak szerintem szuper lehet. Addig persze megy a Yousician is.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24799) Alexios válasza GoTReX (#24792) üzenetére


Alexios
veterán

Ha tervezel tanarhoz menni szerintem simán beszéld meg ott a tanárral, neten rengeteg helyen tulbonyolitjak. Ha a kromatikus skálát ismered(ami felhangonkent az összes hang, c-tol kezdve: c, cisz, d, disz, e, f, fisz, g, gisz, a, aisz, h, c) akkor már mindent elő tudsz állítani, kivalasztasz azon belül egy hangot majd elkezded számolni és megjegyezni sorban: 1 egész hang, 1 egész hang, 1 fel hang, 1 egész hang, 1 egész hang, 1 egész hang, egy fél, bumm máris megkaptad az általad kiválasztott hang durskalajat
Ha a fent leirt kromatikus skálát is megnezed kijon akkor C-re ezen szabály alapján a C dur skala:

C(alaphang, erre akarod nézni a skálát), D(1 egész, ugye c után cisz majd d jön, ami két felhang tehát egy egész), E(1 egesz), F(1fel), G(1egesz), A(1egesz), H(1egesz),C (1 fel)

Ha ez megvan akkor van hasonló szabály a mollskalakra is, onnan meg később jöhetnek a harmashangzatok, pentaton skalak, stb

Ha ez az egész megvan, onnantól már nem olyan nehéz belatni gitáron hogy játszd el, a hurok neve azt jelzi, hogy üresen megpengetve milyen hangot kapsz, e hurnal ugye e-t. A bundok fel hangokat jelölnek a gitáron, tehát 1. Bund f hang az e húron, második fisz és úgy tovább. Szerintem nem túl bonyolult elmélet ez, és könnyebb ez után elkezdeni eljatszani

[ Szerkesztve ]

(#24800) GoTReX válasza Alexios (#24799) üzenetére


GoTReX
őstag

Huhh,nem látom benne a matekot,de átolvasom párszor,meg megkérdezem az oktatót hogy ő ebben mennyire tud segíteni. Ha ez valóban ennyire alap,akkor biztos el tudja magyarázni csuklóból. :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.