Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) brickm


brickm
őstag

durva, hogy ebből meg lehet élni
[link]

Fényévekkel elmarad ettől a produkciótól, amiben egyébként brutál szép a basszusgitáros dallamjátéka végig az egész szám alatt..nem túl tolakodó, szépen kiemelt, nagyon jó hang.

[ Szerkesztve ]

(#23602) #20655360 válasza brickm (#23601) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ez vmi feldolgozás? Mert rohadtul hasonlít egy számra, csak nem jut eszembe. Am nekem bejön vmennyire, csak a csaj nem vmi színpadképes (nem a súlya miatt :D) és a hangja se az igazi számomra.
Az első klipre értem.

(#23603) Eastman válasza Kobe (#23596) üzenetére


Eastman
őstag

Nézd Libra: [link]

...nyakprofilt majd érzed...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23604) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

10-es húrszettet szeretnék elektromos gitárhoz, van valami ajánlott? Vagy csak random leveszek a polcról egy kevésbé marketing bullshit szagú cuccot?

<< Heimdal >>

(#23605) impalaman válasza Retekegér (#23604) üzenetére


impalaman
aktív tag

Én évek óta Dean Markley #2504 LTHB 10-52-es húrokat használok, próbáltam még régen többfélét, ez vált be. :)

Pontosan ilyen.

(#23606) #20655360 válasza Retekegér (#23604) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ernie Ball vagy Daddario.
Előbbi frissen jobban szól, utóbbi talán tartósabb vmivel.

Általam nem ajánlott: GHS, 3 készlet, mind3-nál 1 héten belül szakadt a 10-es, vicc.
Daddario-val ilyen gond nincs.

Mind3 márkánál, az alap, nickel plated szériáról van szó.

Ajánlott lehet még a Fender, de soha nem próbáltam. Daddario gyártmány, csak olcsóbb.

(#23607) Plazmacucci válasza Retekegér (#23604) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elixir :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23608) Moleman válasza #20655360 (#23606) üzenetére


Moleman
addikt

Én évekig csak Fendert használtam, én is úgy tudom, hogy a Daddario gyártotta. Mióta ritkaságszámba megy, Daddariora váltottam, teljesen elégedett vagyok vele (főleg, mikor még basszusgitárra is lehetett olcsón kapni). Általában félévente-évente cserélek húrt, bár a ritkán használt gitároknál lehet sokkal több is.
A GHS nálam is tiltólistás, mióta az akusztikra egyszer raktam, és nagyon fos hangja volt. A Telén mondjuk GHS 10-48 Gilmour szett volt, mikor vettem, kicsit keményebb, mint amihez szoktam, de azzal nincs baj.
Elixiren még csak hangszerboltban játszottam, őrült drága, nem tudom, tud-e annyival többet. Annyi pénzből 15-ször újrahúrozok kínai húrokkal. :D

[ Szerkesztve ]

(#23609) #20655360 válasza Moleman (#23608) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az Elixiren van vmi bevonat ami szépen letud válni egy idő múlva. Ezért nem próbáltam soha.
[link]
Lazább fingerstyle-ra biztos jó.

[ Szerkesztve ]

(#23610) Gyick válasza Retekegér (#23604) üzenetére


Gyick
őstag

Ernie Ball Rps megerósített húr,nekem az a kedvenc

(#23611) bigrob válasza Retekegér (#23604) üzenetére


bigrob
őstag

Én ilyet vettem most próbára és teljesen kultúrált légmentesen zárt csomagolásban. 400 kemény forint free shippinggel. Addario exl 157-et vettem a baritonra, sohat többet! Sima papír csomagolás, alsó két húron rozsdafoltok voltak felhúrozáskor...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23612) Eastman válasza Retekegér (#23604) üzenetére


Eastman
őstag

Ernie Ball

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23613) #20655360 válasza bigrob (#23611) üzenetére


#20655360
törölt tag

Jó am ez az ali. A húrokat inkább kihagynám, de ez durva:
[link]
600 db pengető, 28$-ért. :DDD Szoba/próbaterem dekorálásra is ideális.
Különösen bejön, h a jelzések ellenére csak úgy beleb*szták az összeset, össze-vissza a dobozba. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23614) bigrob válasza #20655360 (#23613) üzenetére


bigrob
őstag

Kipróbálásra rendeltem egyet, de szerintem teljesen vállalható.
ILYEN pengetőket rendeltem mert ez hajazott leginkább a Jazz III-ra :DDD
Ezekkel is el lehet bohóckodni, bár azért nem egy Jazz III :D

Nekem az Ernie ball húrok sem jöttek be, valami slinkyt vettem de az én kezeim alatt extrém rozsdásodott.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23615) Eastman válasza #20655360 (#23613) üzenetére


Eastman
őstag

Who the fuck is Alice? :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23616) #20655360 válasza bigrob (#23614) üzenetére


#20655360
törölt tag

Stubby Jazz. Van több ilyenem Dunlop változatban.

-csúszósabb pengető garantáltan nem létezik
-pattogzik róla a műanyag!!! slideolásnál (muhahahaha, asszem 300Ft 1 db, elmennek a picsába)
1 keményebb slide és vége a pengetőnek, nem vicc!

A Jazz III-at meg szeressük, de kezdek visszatérni a gyökerekhez. (delrin/tortex, normál méret)

Az Ernie tényleg szeret rozsdásodni, de a Daddario is. Meg sztem az összes bevonat nélküli húr. :)

Eastman: XD

[ Szerkesztve ]

(#23617) bigrob válasza #20655360 (#23616) üzenetére


bigrob
őstag

Valami 14-68-hoz közeli baritone húrt mit ajanlanátok? :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23618) Moleman válasza bigrob (#23617) üzenetére


Moleman
addikt

Jézusmária. :D
Hasonló méretből csak egyet találtam összesen.
(Nekem 12-56 vagy 13-56 van a drop H gitáromon, már abból se volt túl nagy választék.)

[ Szerkesztve ]

(#23619) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi srácok a tanácsokat, lehet Ernie Ball lesz, akusztikuson eddig bevált. :R

<< Heimdal >>

(#23620) #20655360 válasza bigrob (#23617) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hatvannyóóóóc?
Nem irigylem a metal basszerokat ezekben az időkben. A végén majd kénytelenek lesznek szólózni, h valahogy kihallatszódjon a játékuk a mixből. Vagy lemennek sub-bassba a kick alá? :)
Feles hangolással használom a gitárom és nekem már ez is brutal metal. :DD

Am linkeljen már vki vmi jóféle, 8 húros gitáros metal cuccost.

(#23621) bigrob válasza #20655360 (#23620) üzenetére


bigrob
őstag

Amon amart-hoz és five finger deathpunch-hoz kell :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23622) #20655360


#20655360
törölt tag

Am tisztára kivagyok.
Most tekertem vagy 1 órát és még mindig nem melegedett be a kezem eléggé.
Nagy szívás, mert simán elmegy a kedvem a végére. :N Állandóan ez van.
Nem kívánom senkinek. Amikor kézbe veszem a gitárt, egy hangot se tok lefogni rendesen az első percekben.

Valaki hasonló problémával? Hogyan lehetne hatékonyabban bemelegíteni?
Feltom gyorsítani ha pl. hammerezek max sebességgel, de az meg rohadtul fáj egy idő múlva.
Szar a kezem vérellátása, de nagyon, hideg állandóan.

Tegnap asszem 2 óra volt mire úgy éreztem, h ez igen, mégiscsak tok gitározni vagy vmi.

(#23623) Gyick


Gyick
őstag

Az ilyen explorer/warrior formájú gitároknak milyen elönyei/hátrányai vannak?Azonkívűl hogy gondolom nem egy LP hang jön ki belöle :) A testen átmenö húroknak van vmi gyakorlati haszna(pl hosszabb sustain) vagy csak simán jó néz ki? Most ő a kiszemeltem[link]

[ Szerkesztve ]

(#23624) csadi0011


csadi0011
őstag

Kopott már el így pengetőtök? Érdekes.

(#23625) #20655360 válasza csadi0011 (#23624) üzenetére


#20655360
törölt tag

Valóban az. Csiszolni kéne azon a pengetőtechnikán sztem. :)
Vagy esetleg így slideolsz vele?

[ Szerkesztve ]

(#23626) Bobrooney válasza #20655360 (#23622) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Powerball kézerősítőnek, nekem az ízületeimnek is segít.

(#23627) #20655360 válasza Bobrooney (#23626) üzenetére


#20655360
törölt tag

szerk: Köszi, lehetséges hogy segítene. Az tuti, h elég gyenge a kezem. Nem véletlenül vagyok feles hangolásban. Ja meg pl. szinte soha nem barrézok. A blues nagypapás/lapátnyeles fogást alkalmazom, mert különben bedurran a csuklóm. (hosszú, vékony ujjak, "zongorista" kéz, nem éppen gitárhoz való)

[ Szerkesztve ]

(#23628) #20655360 válasza csadi0011 (#23624) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ja am azt kihagytam, h próbálj vastagabb pengetőt is. Min. 1.3mm.
Vastagabbnál nem fordulhat elő az, hogy a pengető irányít téged, kénytelen leszel helyes technikával pengetni. Ez volt az egyik legjobb tanács amit anno kaptam.

(#23629) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Gitárosok, ha érdekel valakit, a Hangmester fórumon van eladó multiFX+táp 24 ezerért. G1Xon, az exp. pedálos változat. :)
(Ez kb. az új ára, ahhoz viszont nem jár tápegység.)

A #566135 hozzászólásban van infó - nem én hirdetem, csak láttam... :D

(#23630) kemotox


kemotox
addikt

[link]
Ilyent lehet itthon kapni valahol? Vagy csak a szar nevenincs Fenderek meg Gibsonok mennek? ;]

(#23631) Moleman válasza kemotox (#23630) üzenetére


Moleman
addikt

(#23632) Plazmacucci válasza Moleman (#23631) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ú gec ilyet akartam! Fehér emg 81 bele azt kész a színpadi motyó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23633) #20655360 válasza kemotox (#23630) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bírom ezt a csókát. Ráadásul brutal player.

Moleman: Lehet röhöghni, de nekem kéne. Leveszed a koptatót, aztán kész a 80s shredder balta. :K

[ Szerkesztve ]

(#23634) kemotox válasza #20655360 (#23633) üzenetére


kemotox
addikt

Jaja nézegettem én is ezt a Squiert, régen még valahol nyereményjáték is volt, valami csaj nyerte pfffööjj pedig ez nem lányoknak való cumó :D
Ha már shredder cucc, én most egy gagyi strat copyból akarok egy metálgecit csinálni, épp azon filózom, hogy citromsárga vagy neonzöld legyen. Kap egy valami baszójelű pukit a hídhoz azt annyi. Mindegy hogy szól, csak sikítson, mint egy szűzkurva ;] Még a fejét is tervezem átfaragni. Elbaszott egy projektgitár lesz ez, másra úgy se jó. Legalább amíg szenvedek vele nem unatkozom :D

(#23635) #20655360 válasza kemotox (#23634) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ilyen terveim nekem is vannak. Kb. pont ugyanaz amit leírtál. :DDDD

strat test
jobbos, nagyfejes nyak (tehát nálam balosként felfele fog állni. kua vagány az úgy)
ferrari sárga vagy fiesta red szín
Super 2 és/vagy Humbucker from Hell hangszedők (állítólag az emg 81/60-hoz közel állnak)

Ez mondjuk nálam nem poén project lenne. :DD

sikítson, mint egy szűzkurva - ezt a szöveget meg lopom lol.

Ja és kell egy balos Gibson Flying V, csak úgy. Mocskos nácik nem gyártanak már, pedig venném megfele.

Am jó építgetést, ha még nem találtad vna meg:
[link]

(#23636) kemotox válasza #20655360 (#23635) üzenetére


kemotox
addikt

Fordított nyakon én is filóztam, de ez egy elkúrt csínai valami noname szar, tehát:
1. már azt a minimális ráfordított időt és pénzt sem éri meg, nem hogy egy új nyakat
2. Azt is el tudom képzeni, hogy nem szabvány a cucc (=el van kurelva), és nem menne bele más nyak, vagy hézagos lenne :D

Amúgy az én álom stratom törtfehér lenne, kolbis koptatóval. Hídnál egy krómfedeles humbi, nagyobbjelű fajtából, egy kis rokkos témához. Másik két cuccli marad vintage jelű single, hogy krémesblúzos cucc is meglegyen.

Eleinte ilyet akartam csinálni, de ez viszont totál pénzkidobás lenne. Viszont ilyen undorító szarrágainelt elbaszott házimetálhoz még jó lesz ez a kis jószág.
Első gitárom volt még, óva intettek tőle, hogy nehogy megveszem, de más gitárra meg várni kellett volna, ja és ez meg még fekete is volt ráadásul... :D

Szerk.: Ja és a fej megfaragás azért jó, mert nem rossz. Valami hegyeskés cuccli lesz. Mint Kramereknek pl, vagy Ibanezeknek, valami hasonló. A lényeg, hogy jó szúrós legyen a vége, azt ha minden kötél szakad, lehet bökni vele és akkor legalább egy Slayer klipbe el lehet menni belezni :D

[ Szerkesztve ]

(#23637) Moleman válasza #20655360 (#23635) üzenetére


Moleman
addikt

Aaaaah, ezzel elleszek pár napig. :D

(#23638) kemotox válasza Moleman (#23637) üzenetére


kemotox
addikt

Hú baszki nem is néztem meg a kolléga linkjét, pedig nagykirály :D Régen volt egy-két ilyen tool, de nem voltak nagy számok. Volt egy SG-LP építő cucc, na az király volt, de stratós nem volt csak gagyi. De jó, hogy be lett ez linkelve. Na meg is mutatom mindjárt az álomcuccokat :D

(Még régen az említett SG építős cuccban csináltam egy gyászfekete SG-t, arany hardverrel. Napokig sírtam, olyan szép volt)

(#23639) bigrob


bigrob
őstag

Ne.. Már megint kezdődik, bár a headstock is lehetne sötétített (nem jut eszembe magyarul) :D Mondjuk ezt egy jó kis V testtel ííííííííííííííííííííííííííííííííí.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23640) #20655360


#20655360
törölt tag

A fene, mit indítottam el... :DDD

kemotox: kolbis koptató
Soha az életbe nem hallottam ezt így, mégis kapásból vágtam. Hát, én szétröhögöm magam. :DD

Itt az enyém is:

(#23641) kemotox válasza #20655360 (#23640) üzenetére


kemotox
addikt

En vilageletemben igy ismertem, asszem hangmester forumon lattam meg. Finom is, szep is :D.
A gityo szep lett, nagyon is. Sajna nekem muszaj koptatoval gondolkodnom :(

[ Szerkesztve ]

(#23642) #20655360 válasza kemotox (#23641) üzenetére


#20655360
törölt tag

Koptatóval is megmarad 80s feeling ha nincs kivágva a mid/neck+mid helye. :K Még talán szexibb is.

[ Szerkesztve ]

(#23643) #20655360


#20655360
törölt tag

Egy érdekesség:
Csöves preamp+audio interfész, nyerő kombó, okés áron.
[link]

(#23644) nap válasza Gyick (#23623) üzenetére


nap
addikt

Explorerem volt.
Kib.ott kényelmes volt rajta játszani. (Ettől már csak a warlock volt kényelmesebb.)
Az enyémen át lett helyezve hevedertartó gomb, mert gyárilag fejnehéz. A hátránya, ami miatt végülis eladtam, hogy túl hosszú. Kis helyen egyszerre kell figyelni a fejére és a szárnyára. Ha színpadra kellene mennem, biztos vennék újra egyet.
A testen átmenő húrozás jobban megrezegteti a fát, jobb lesz a hangkitartás, és állatul néz ki, bár inkább vallási kérdés, mert kevesen vannak, akik tényleg hallják a különbséget.
Ugyanitt explorer keménytok eladó.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23645) bigrob válasza nap (#23644) üzenetére


bigrob
őstag

Haverom explorerével szórakoztam, de nekem nagyon kényelmetlen. Mondjuk en a bal combomon tartom a gitárt. #fatpeopleproblems :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23646) Plazmacucci válasza bigrob (#23645) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha jobbkezes vagy és így tartod akkor néha ki kéne szállni a fotelből ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23647) #20655360 válasza bigrob (#23645) üzenetére


#20655360
törölt tag

Rendben van az úgy. Könnyebb magasabb fekvésben játszani. :K
Én a tökömnél tartom mostanában.

(#23648) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Egyébként olyan nincs hogy egy gitárral nem lehet kényelmesen játszani :DDD [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23649) Eastman válasza Plazmacucci (#23648) üzenetére


Eastman
őstag

Olvastam, hogy rossz a nyaka. ...mármint Mustaine-nek. Zsibbad a keze, sokszor kínlódik a színpadon.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23650) MATEO6600 válasza Eastman (#23649) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ez '11 szeptemberéig volt így, akkor meg is műttette a nyakát. (csak úgy mint Tom Araya is)
Én már lassan 2 éve használom a flying V-met és annyit mondok, hogy meg lehet szokni!
Igaz eddig még csak ülve játszottam, mert szobagitáros vagyok, de simán ráültetem a jobb combomra a 2 villa között, és kész.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.