Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) kemotox válasza Moleman (#24300) üzenetére


kemotox
addikt

Haha ez alattam megreccsenne szerintem :D

(#24302) Eastman válasza Moleman (#24297) üzenetére


Eastman
őstag

OK, majd ha a Bongijoviban gitározok mindenképpen veszek egy ilyen állványt. Vagy az alma bandban.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24303) Eastman válasza kemotox (#24301) üzenetére


Eastman
őstag

Miért? Duckó vagy Nyuszó?

Moleman:

Hintaágy kell a teraszra mint Mississippiben...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24304) #20655360 válasza Moleman (#24300) üzenetére


#20655360
törölt tag

A forgószék gáz. Csórj a nagyitól egy hokedlit. :K

Nekem ilyen kell:
[link]

:)

(#24305) Eastman válasza #20655360 (#24304) üzenetére


Eastman
őstag

...csak balosban, igaz? ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24306) #20655360 válasza Eastman (#24305) üzenetére


#20655360
törölt tag

Á, így nagyobb poén lenne. :)

Am:

Ismerős másnak is? :D

[ Szerkesztve ]

(#24307) nagyArc válasza Eastman (#24287) üzenetére


nagyArc
tag

Tényleg, a straplock kérdésről dumáljunk már; ki milyet használ
Félcolos gumi tömítőgyűrű a szerelvényboltból. Teljesen tuti.

(#24308) cucka válasza impalaman (#24263) üzenetére


cucka
addikt

Ez a top nagyon ocsmány, nem értem, mitől jött divatba. Az ilyen rothadt, göcsörtös fák nem gitárra valók, hanem max. a kályhába.
(Sőt, általában véve miért nem menő annyira a szines hangszer? Megnézed a jobb Ibanez basszusgitárokat, 90% vagy úgy néz ki, mint egy bútorlap, vagy úgy, mint egy bútorlap amit kint hagytak a szabad ég alatt és elkezdett szétrothadni. Fendernél ugyanez, csak ott meg minden sunburst. Espnél mindenből egy szint gyártanak, már annak is örülni kell, ha az nem pont fekete. Velem van a baj? :) )

[ Szerkesztve ]

(#24309) impalaman válasza cucka (#24308) üzenetére


impalaman
aktív tag

Nekem bejön, de hát ahány ember, annyi féle ízlés. Nem is lenne jó, ha mindenkinek ugyanaz tetszene. :)

Itt amúgy még rosszabbak a lehetőségek, mert balkezes gitáron játszok, kettő van itthon, mindkettő fekete, vagy alapból csak olyan volt balkezesben, vagy épp' olyan volt elérhető, sose tetszettek a fekete gitárok, de há' ez van. A két kedvencem a Fender féle Fiesta Red meg a Daphne Blue. Viszont egy Candy Apple Red Jazzmaster-t se vetnék meg, kizárólag matching headstock-kal, ahogy a képen is van. :)

(#24310) cucka válasza impalaman (#24309) üzenetére


cucka
addikt

Jazz bass-eket néztem, csak kiváncsiságból.
A sima mexikóiból vehetsz kéket meg pirosat, meg van az aktiv verzióból seafoam green (az mondjuk pont király), meg az Adam Clayton signature (ez is király csak nagyon drága). A maradék 50 modell fehér, fekete vagy sunburst.

Gitárból biztos jobb a választék, de azok meg pont nem érdekelnek :)

[ Szerkesztve ]

(#24311) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ilyen coverekhez melyik gitár lenne ideálisabb?
Cort Z64 vagy Cort KX-5?

(#24312) impalaman válasza cucka (#24310) üzenetére


impalaman
aktív tag

Balkezes Jazz Bass még kutyább dolog, van fekete meg sunburst, ennyi. Na meg ott a Squier Vintage Modified JB, abból van natúr is. :D

(#24313) Moleman válasza Humbucker (#24311) üzenetére


Moleman
addikt

A hangja biztos, hogy a Z64-nek jobb (nem véletlenül kerül újonnan duplájába), viszont pl ez a szám D standardben van, ahhoz a Z64-re a rövidebb menzúra miatt még vastagabb húrok kellenek (szerintem egy 12-es készlet már jó lenne).

(#24308) cucka
Én szeretem a bútorlap-jellegű basszusgitárokat, annak idején natúr dió színűt szerettem volna, végül metálpiros lett, de nem bántam meg. Igaz, én csak nagyon ritkán veszem a kezembe, minden nap lehet, hogy unalmas lenne egy konyhapulton játszani. :D Feketét én biztos nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#24314) Eastman válasza impalaman (#24312) üzenetére


Eastman
őstag

www.leftybass.com

Szerk:
lefty guitar

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24315) Eastman


Eastman
őstag

"Right Next Door to Hell

Eredetileg Timo Caltia (igazi neve Timo Kaltio)
írta a dalt, aki finn gitáros, dalszerző és gitár-
technikus volt, egyszer még a Hanoi Rocks
együttessel is dolgozott. Egyszer Izzy Stradlin
ment hozzá látogatóba, Caltia pedig eljátszotta
a riffet. Megpróbált írni egy szöveget, amibe
bele akarta illeszteni a "living next door to hell"
szavakat, mivel akkoriban egy bosszantó
szomszéd állandóan zaklatta. Később Stradlin
engedélyt kért, hogy felhasználhassa a riffet
egy új dalában. Végül a jogdíjak
hozzásegítették Caltia-t, hogy új házat vegyen
magának Londonban."

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24316) impalaman válasza Eastman (#24314) üzenetére


impalaman
aktív tag

A legtöbb lelőhelyen jártam már, lassan egy éve balkezes Fender Jag-Stang vadászat folyik. Warmoth-éknál is rákérdeztem, hogy ugyan nem tudnának-e balkezes Jag-Stang testet csinálni, ha már jobbkezes elérhető náluk, mert a többit megoldanám, Jaguar nyak jó bele, de ott is nemleges választ kaptam, mondjuk olcsó se lett volna, de há' mondom már rákérdezek. :D
A vége szerintem Mustang lesz, abból legalább néha feltűnik itt-ott balkezes. :)

(#24317) csadi0011


csadi0011
őstag

Albert Collins Live At Montreux 1979
https://www.youtube.com/watch?v=v1c1SaG_gKA

(#24318) kemotox válasza csadi0011 (#24317) üzenetére


kemotox
addikt

Oké, új álomgitár: Rózsaszín tele ;]

(#24319) #20655360 válasza Moleman (#24313) üzenetére


#20655360
törölt tag

Jah. Vagy 10-52-es és akk még szólózni is lehet faszán. :)
Jó ideig voltam 1 egésszel lehangolva, bejött ez az összeállítás. Mötley számokat tanulgattam, aztán úgy maradt. :)

szerk: ha meg basszgitár... Nekem soha nem is volt, (igaz, a kezdő fogásokat jobbos basson tanultam) de ha kéne, vinnék egy 5 húros Jazz basst. Mindegy hogy Fender-e, csak ugyanaz legyen a forma és 3 color sunburst. :)

[ Szerkesztve ]

(#24320) Kobe


Kobe
veterán

nah, kezdösszeállni a tanuló setup.
Guitar rig beüzemelve, illetve rendeltem egy Invotone HD2000-es fejest, nagyon sokan dícsérik, géphez, szobametálhoz jó lesz

A kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg értelme külső hangkártyába, vagy akár valami fejhallgató erősítőbe beruházni, dobhat-e az valamit egy ilyen setupnál a hangminőségen?
Mivel amúgy is akartam egy Rocksmitht beszerezni, valószínű a kábeles változat less majd, kérdés h pl latencynél mennyit jelenthet az USB-s interfész a jack ellenében (jackel mgé nem siekrült tökéletesen beüzemelnem, illetve olvastam hogy bizonyos külső hangkarik pl kényesek az usb-s megoldásra)

(#24321) #20655360 válasza Kobe (#24320) üzenetére


#20655360
törölt tag

A külső hangkari szükségessége a te esetedben attól függ hogy mennyi most a latency. Ha 5 ms vagy az alatti, én nem költenék rá. Húzzad lefele a buffert, ameddig csak lehet. :)

A HD2000 ha jól emlékszek, nem vmi hú de nagy ellenállású, nem fog kelleni az erősítés.

(#24322) Moleman válasza Kobe (#24320) üzenetére


Moleman
addikt

Ha digitálisan képzeled el a jövődet, mindenképp érdemes egy külső hangkártyába beruháznod, az egyben fejhallgató erősítő is. Alaplapi hangkártyával nem igazán lehet tökéletes latency-t elérni, a jobb dedikált kártyák natív asio driverrel már jók, de azért is pénzt kell adni, akkor már kézenfekvőbb a külső. Az USB lelkülete valóban kifürkészhetetlen, az én UR22-m nem szereti az USB3 portot, recseg, a többin tökéletesen működik. Pár óra fórumozás után kiderült, hogy a Microsoft USB3 drivere a ludas, a cég be is ismerte a hibát, de nem szándékozzák kijavítani.

Néha egészen komoly darabokat lehet találni olcsón, nemrég E-MU 0202 volt 10 ezerért és 0404 20 ezerért GS-en. Utóbbi volt a legnagyobb álmom 10 éve. :D

(#24321) ayy_lmao
A valós latency az igazán jó indikátor, a guitar rig ki is jelzi. Nekem a régi PC Audigy-vel 16.1 ms volt, most a laptop UR22-vel 13.8 ms. A laptop integrált hangkártyája 30-40 ms-t tudott asio4all-lal, az már bántotta a fülem.

[ Szerkesztve ]

(#24323) jettison válasza nagyArc (#24307) üzenetére


jettison
tag

Én is a zuhanyfej mellé adott szűkítő gumigyűrűket használom mindkét oldalt. Múltkor amikor le akartam szedni a pántot, fogóval is megizzadtam... atombiztos és elég diszkréten néz ki. Mondjuk aki sűrűn szedegeti annak nem túl praktikus...

(#24324) #20655360 válasza Moleman (#24322) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem meg 4ms. Valami rohadtul nem kóser. ha ennyit tud egy interfész, hagyom a bánatba inkább. 14ms-t már észreveszek. (nem kell a duma, észreveszem és kész... ha más nem, nem az én bajom. :) )

(#24325) Moleman válasza #20655360 (#24324) üzenetére


Moleman
addikt

Az overall 4 ms?? Az hogy lehet? Azt hittem csak a processing 4 ms, amit beállítasz az asio kezelőfelületen, azt reálisnak gondolnám egy jobb hangkártyától.

A Steinberg még menne lentebb, de nem erőltetem, mert akkor bonyolultabb feladatoknál néha megreccsen, ennyi nekem tökéletes. Így elbír szinte korlátlan számú VST-vel, komplett zenéket is realtime tudok effektezni sávonként DAW-ban.

(#24323) jettison
Olvastam valahol, hogy a pánt anyaga, színe, puszta létezése bántja a gitár lakkozását, de én nem tapasztaltam, pedig nem szedegetem le soha. Még a színezett bőrpántnál sem, bár igaz, hogy világosabb színű a pánt, mint a gitár. A fehér gitár-fekete bőrpánt páros már lehet tényleg látványos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#24326) #20655360 válasza Moleman (#24325) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ja, úgy más akkor. Igen, ha már több sáv is van mellette, szénné effektezve, úgy nyilván jobban kell a dolgoznia a cpu-nak. Nekem is hajlamos volt reccsenni, ha túlzásba vittem a dolgokat. (vsti sávokkal dolgozok) Viszont ha csak gyakorolsz, vigyed lefele. Nem jó a túl nagy latency, szétvágja a timing-odat.

Próbáld már ki mennyit visz magában. Lehetőleg standalone indítsd a progit. Ill. 48khz-n is próbálhatod.
Nagyon megköszönném! :C Én is a Steinberg interfészekkel szemezek. Ur12 a kinézett am.

(#24327) jettison válasza Moleman (#24325) üzenetére


jettison
tag

Nem tudom pontosan mire gondolsz, de elképzelhető, hogy bizonyos módon kezelt bőr ki tud kezdeni bizonyos lakkot... Vagy ami reálisabb veszélynek tűnik, az az, hogy a pánt forgása a rögzítés körül megdörzsöli a lakkozást.

Nekem a rögzítőgomb kialakítása miatt egyik oldalon sem tud érdemben hozzáérni a gitárhoz. Közeli vizsgálódás után sem találtam semmiféle nyomot, igaz csak alig egy éve van fent folyamatosan a pánt. Amikor pedig tokba teszem, úgy rendezem el a pántot, hogy ne érjen hozzá semmilyen kemény rész a gitárhoz.

(#24328) Kobe válasza #20655360 (#24326) üzenetére


Kobe
veterán

Guitar riggel is ismerkedek meg csak. Esetleg van valami epkezlab leiras, hogy lehet minel normalisabban beallitani ? Step by step, mint valami hulyenek :D
Egyelore gyakorlasra, nem rogzitesre

(#24329) Nunder válasza Eastman (#24287) üzenetére


Nunder
őstag

Én speciel ezt a Planet Waves straplock-os hevedert használom. Mondjuk nem pörgetem a hátamon a gitárt míg cimbalmozok lábbal, de teszi a dolgát és kényelmes is.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#24330) Moleman válasza #20655360 (#24326) üzenetére


Moleman
addikt

Már így se zavar egyáltalán a latency, de majd kipróbálom este, hogy mennyi a minimum. És még azt hittem, hogy én vagyok túl érzékeny a latency-re. :DDD

Nem tudom mennyiért mennek használtan az UR12-k, de a Muzikernél csak 4 ezerrel olcsóbb, mint a régi UR22, ami sokkal többet tud, megéri a felárat. Később akár midizhetsz is vele, nekem nagyon bevált a midiboard a gitáros cuccokhoz.
Egyetlen hiányossága van, hogy nincs benne loopback, vagy ahogy a Creative hívta, "What U Hear". Ez nekem nagyon hiányzik néha, az UR22 Mk2 már tudná, de csak emiatt nem cserélem le. Vagy akkor már UR44-re cserélném, ez meg megmaradna kis hordozható cuccnak. :)

(#24331) Gyick válasza Kobe (#24328) üzenetére


Gyick
őstag

asio4all-al használod ?Nekem most egy guitarface II-vel van összekötve laptoppal+asio4ll.Ez mondjuk ilyen átmeneti megoldás a közeljövőben veszek multieffektet.12ms latencyt van de nem észrevehető abszolút,Néha kicsit recseg azt lehet a thresholdgate-el vmelyest csökkenteni.Én amiért nem szeretem ezt a szoftveres megoldást annak az az oka hogy nincs lábkapcsoló ami majdnem mindig kell,akár csak egy clean/dist csatornák közti váltás akár csak egy boost vagy egy wah a másik hogy kisajátítja a hangeszközt tehát nem tudok futatni mondjuk egy guitar pro-t közben vagy egy youtube-ot ami a tanuláshoz nekem kell.Szöval én nem nagyon költenék erre a vonalra.De az tény hangminőségben nagyon jót el lehet érni vele.Szerintem a guitar riget meg az amplitube-ot (nekem mind2 van)is jobb daw-on belül használni.Én a reapert szeretem.Így tudok alá tenni backingtrackot.A beállításokban van egy olyan plugins-->vst és ott be kell tallozni a guitar rig vst mappáját.Ez általában a C:\Program Files\Native Instruments\VSTPlugins 64 bit.
Most nekem igy néz ki:[kép]

[ Szerkesztve ]

(#24332) Moleman válasza Gyick (#24331) üzenetére


Moleman
addikt

Pont amiatt kell rá költeni, hogy ne olyan legyen, mint most. :) Amikor az alaplapi hulladékon kellett játszanom, én is utáltam.
Csak az asio4all tilt le minden más hangot, ezért írom mindig, hogy olyan cucc kell, aminek van natív asio drivere, az mindegy, hogy belső vagy külső. Ha midis interfészt veszel, tudsz rá lábkapcsolót is kötni. Egy jobb kezdő erősítő árából minden hozzávalót be lehet szerezni.

A szokásos ellentéteket elkerülendő, természetesen nem azt mondom, hogy feltétlen ilyeneket kell venni erősítő helyett, hanem hogy ha már gépen játszol, ne csak arra legyen jó, hogy felidegesítsen. :) Az asio4all leginkább csak arra jó, mert 20 évvel ezelőtti állapotokat hoz vissza. (A 13 éves Audigy kártyámnak már volt natív asio drivere.)

[ Szerkesztve ]

(#24333) brickm válasza Eastman (#24287) üzenetére


brickm
őstag

Nekem Warwick van, nem tudom lehet-e még kapni ittohn, elég régi darab. A linkeltnek pont az ellentettje, nem a heveder felőli rész veszi körbe a testre szerelt pogácsát, hanem a pogácsába megy bele a hevederre szerelt zárrész.
Most schallert néztem, lehet fogok venni, mert egy nem elég, ehhez meg nem találtam megfelelő bogyókat a többi gitárra. Egyébként hibátlan, tehát nem azért nézek mást, mert ez nem jó, ha lenne bogyó ez maradna.

[ Szerkesztve ]

(#24334) Moleman válasza Moleman (#24332) üzenetére


Moleman
addikt

Most látom, hogy milyen interface-t használsz, ehhez elvileg van saját driver. Akkor sem lesz egy villám, de mindenképp jobb lesz, mint asio4all-lal, legalább hallgathatod közben a youtube-ot.
Persze fennáll a veszélye, hogy win7-tel már nem lesz kompatibilis a régi driver. :(

(#24335) brickm válasza Moleman (#24292) üzenetére


brickm
őstag

A tömítőgumizáshoz olyan heveder kell ami nem hajlamos megtekeregni.

(#24336) Gyick válasza Moleman (#24334) üzenetére


Gyick
őstag

Úgy van egy minimális latency ami engem már zavar,asio4all-al meg semmi.

Nekem is az a véleményem hogy otthonra felesleges erősítőt/kombót venni.Már csak azért is mert egy pc-s hangcuccnak sokszor szebb hangja van mint egy egytányéros kombónak.(Lehet ezért meg fognak kövezni).Szerintem egyszerübb venni egy multieffektet mint külsőhagkártyát meg lábkapcsolot meg a halálfa..át.ugyanúgy rálehet usb-n kötni gépre.Torzithatsz akár azzal vagy akár bypassben hogy csak keresztül megy rajt a jel és ugyanúgy lehet a guitar riggel vagy amplitube-al szoftveresen(bár valószinüleg tök felesleges ilyennel pöcsölni mert rengeteg beállitási lehetőség van hardveresen is).Még egy régi zoom g2-höz is volt anno asio driver.Most meg ez már alap.

[ Szerkesztve ]

(#24337) #20655360 válasza Moleman (#24330) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na jó, midi pedálok, loopback... ezekhez én nem értek.

Előbb vagy utóbb kelleni fog egy pedál amivel tudom manipulálni a guitar riget realtime, de akk meg midi in-es interfész kéne, nem? Vagy csak egyszerűen egy olcsó külső usb-s kütyü, pár ropiért?

A Steinberg UR szériából meg tényleg ott virít már az MK2, az meg drága... ill nem, de 30-ból kéne megúszni, vagy alatta, mert csak. :)

(#24338) Moleman válasza Gyick (#24336) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, valószínűleg az ideális középút egy komolyabb multieffekt, ami egyben USB asio interface és midi vezérlő is. De már így is túlsok cuccom van, még egy módszerbe nem kezdek bele. :DDD

(#24337) ayy_lmao
Igen, nekem kritérium volt a midi, akkor még csak a billentyű miatt, de végül a pedálokkal lett óriási haszna. Hálistennek most már aránylag olcsón hozzá lehet jutni, 5-10 éve még csak a 60+ ezres interfacekben volt midi. Lehet, hogy meg lehet oldani valami olcsó midi cuccal is, de biztosabb, ha egy eszközön belül van minden, én így jobban bízom benne.
Sima régi UR22 szokott lenni 30 ezerért használtan, ha az iPades baromságra meg a loopbackre nincs szükséged, akkor felesleges a Mk2.

(#24339) brickm


brickm
őstag

budapesti vintage 52-ről eddigi tapasztalatok?

(#24340) Moleman válasza brickm (#24339) üzenetére


Moleman
addikt

Vásárlásról nekem abszolút pozitív tapasztalataim vannak (onnan van a superstrat és a KX5), a javításról Eastman kolléga tudna mesélni. :(

(#24341) Plazmacucci válasza brickm (#24339) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mint szerviz szerintem jó. Kedvesek és sok a diák munkás :D
Más. Gyerekek én 20ms delayt használok hogy vastagabb legyen a sound valakinek meg annyi a lagja. Lol.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24342) #20655360 válasza Moleman (#24340) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ha egyszer felkerülök Pestre, tuti meglátogatom őket. Állítólag mindig megfordul náluk pár nem hétköznapi balos cucc.

(#24343) Eastman válasza Plazmacucci (#24341) üzenetére


Eastman
őstag

"Kedvesek és sok a diákmunkás."

Na, ez utóbbira baxtam rá.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24344) Eastman válasza brickm (#24333) üzenetére


Eastman
őstag

Nézem a képet; a gomb külső méretére nem illik rá a Schaller ellendarabja? Más a horony
átmérője? A formája nagyon hasonló.

[ Módosította: radi8tor ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24345) nap válasza brickm (#24339) üzenetére


nap
addikt

Eddig mindig zárva volt, mikor be akartam menni...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#24346) kemotox válasza nap (#24345) üzenetére


kemotox
addikt

Nyitva volt az, csak behúzták a függönyöket, mert közeledett a nap... ;]

(#24347) Kobe


Kobe
veterán

Ha mar szerviz, akkpr guitar clinic ? Ahogy nezem egesz komoly darabokat szervizelnek es relative jol megkozelitheto helyen vannak

(#24348) brickm válasza Eastman (#24344) üzenetére


brickm
őstag

Nem tudom, lehetséges. Még nem volt schaller a közelemben, vagy nem tudok róla. de ha megérkezik rápróbálom, aztán vagy-vagy.

Csak azért kérdeztem amúgy a vintage-et, mert most nekem is van velük egy kis afférom, aztán kíváncsi voltam ez náluk az alap, vagy csak engem kezelnek kivételesen.

[ Szerkesztve ]

(#24349) Eastman válasza brickm (#24348) üzenetére


Eastman
őstag

(no comment)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24350) #20655360


#20655360
törölt tag

[link]

Sopron... :N Az ország másik végében lakok...

Am mintha szarrá lennének kopva a bundok. Vagy rosszul látom? Ezért gáz egy régi hangszer sokszor. :(

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.