Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) #20655360


#20655360
törölt tag

Hú gyerekek, kua nehéz ám sweep pickingelni híd szedővel.
Na, most vagy a technikám gáz, vagy egész egyszerűen bizonyos sebességnél nem tud egyszerűen megszólalni. Lightos lefogás szükségeltetik hozzá, ha már tényleg nagyon tekeri az ember.

Elleszek most ezzel a problémával egy ideig szerintem. :DD

(#24802) GoTReX


GoTReX
őstag

Na asszem találtam egy elfogadható leírást, ábrával. Gondolom ha elkezdem gyűrni a fent leírt Dúr skálát ,akkor az kezdetnek megfelel.:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24803) Alexios válasza GoTReX (#24802) üzenetére


Alexios
veterán

Én nem látok semmi leírást csak az ujjrendet :D
Ráadásul ha a dur skálán az egyes ujjal is játszod amit ő zárójelbe tett akkor eleve egy f# Lokriszi skálát kapsz
Persze én nem tudom mi a célod vele, ha a kéz szinkronon akarsz javítani akkor végülis jó ez

(#24804) GoTReX


GoTReX
őstag

Jobban megtaláljak a húrokat stb... Vagy csináljam az összes hangot,tehát kromatikus skálát? Négy ujjal minden húron, majd egy bundal lejjebb és előről?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24805) Alexios válasza GoTReX (#24804) üzenetére


Alexios
veterán

Hát, én addig csináltam a kromatikusat amíg nem ment rendesen, aztán tovább léptem, ezt neked kell tudni. Mondjuk én úgy csináltam hogy négy ujj minden húron e6rol indulva, majd mikor végig értem egy bunddal lejjebb e1en és onnan vissza e6ra, és akkor nincs közte megállás, e6on megint eggyel lejjebb, stb

Ha csak ennyi a célod amúgy jó az az oldal végülis, ehhez nem kell az elmélet :)

[ Szerkesztve ]

(#24806) Moleman válasza GoTReX (#24804) üzenetére


Moleman
addikt

Most még minden hasznos, bármivel fejlődsz. Húrmegtalálás szempontjából nyilván hasznos a 4 ujjas félhangos mászkálás is, de zeneileg nulla élményt ad. Ellenben az akkordozás is segít megtalálni a húrok/bundok helyét, és szerintem szórakoztatóbb. Ha már vakon tudsz akkordozni, gyors váltásokkal, akár barrés akkordokkal is, akkor magabiztosan ülhetsz bármelyik tábortűz mellé. A pegető kéz fejlesztésére ott vannak az akkordbontások, fingerpicking (én mondjuk sokáig csak ujjal tudtam normálisan bontást játszani, hosszú körömmel).
Plusz azzal a tudással már könnyebb lesz skálázni is később. Én ezt az utat jártam be, kicsit bűntudatom van, hogy nem skáláztam, mikor 10+ éve minden profi azt javasolta, de akkor még nem élveztem, úgy pedig nem láttam értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#24807) #20655360 válasza GoTReX (#24804) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nesze, itt van Pebber bácsi: [link]
Jóféle bemelegítő, nem-zenei skálák.

Moleman: Én is így voltam vele. Akkordokkal marháskodtam, alap pentatonos szólózással meg ilyesmi. Kb. a 3. évben kezdtem skálázni, addig csak szenvedtem. Megváltoztatta az életem. lol

[ Szerkesztve ]

(#24808) Kobe


Kobe
veterán

Dimarzio paf mennyire passzolhat cort z custombe vajon ?

(#24809) brickm válasza Kobe (#24808) üzenetére


brickm
őstag

Miért pont dimarziora gondoltál?
És konkrétan melyikre gondoltál mert van náluk vagy 3 féle széria.

Nincs semmi bajom a dimarzió szedőkkel, de a pafját, ha már PAFnak hívja, csinálhatná is olyanra, nem teljesen másmilyenre.
Gondolok itt a huzalválasztásra, meg a hátlemezre... pl.
Amúgy vintage output, nagy dinamika jellemzi őket. (is)
Tömör vastag gitárokba érdemes ilyen hangszedőket tenni véleményem szerint, de van akinek bejön ibanezben is persze.

szerk.:
jh és aránylag sok közép magasa van, kevesebb meleg mélye, ezért is érdemes tömör vastagtestű hangszerve tenni, vékonyka kőris testben pl cincog eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#24810) #20655360 válasza Kobe (#24808) üzenetére


#20655360
törölt tag

Használd ezt: [link]

:DD
Ellehet vele bohóckodni.

Beírtam most, hogy fényes hangszedőt keresek, mahagony gitárba, híd pozició, metal style, high gain. Kidobta hogy D-activator nyak. :D

[ Szerkesztve ]

(#24811) prime77


prime77
aktív tag

Gyerekek!
Van aki valami ilyesmiben utazik? :)

https://youtu.be/teOXm5fdYSA?t=6m26s

Nekem nagyon tetszik ez a Gipsy Kings stílus.
Egy másik technikát már úgy ahogy elsajátítottam ,mármint a jobb kezes pengetésre gondolok.
Most ezt szeretném.
Nem lesz egyszerű szerintem.
Szóval van itt valaki aki az ilyen stílust játssza?

[ Szerkesztve ]

(#24812) Kobe válasza brickm (#24809) üzenetére


Kobe
veterán

dimarzio dp260, 261 szettet találtam GS-en, és elgondolkoztam hogy ez a fajta LP jellegűbe mennyire lehet passzentos

(#24813) #20655360 válasza prime77 (#24811) üzenetére


#20655360
törölt tag

Grat, sikerült kiválasztanod a legnehezebben elsajátítható pengetési stílust. :DD
Bele se kezdtem soha, fuck it.

(#24814) kemotox válasza #20655360 (#24813) üzenetére


kemotox
addikt

En se pedig akarnek. Csak mindig tovig ragom a kormeim es ezert erzekenyek az ujjaim vegei :D
Ma is epphogycsak bevertem az ujjbegyem de majdbefostam

[ Szerkesztve ]

(#24815) brickm válasza Kobe (#24812) üzenetére


brickm
őstag

fényes hangja lesz benne. középmagas kiemelés fog játszani elég rendesen. De ezek alapvetően ilyen hangszedők, a két tekercs sorba 7,5kOhm alatt van, eléggé kitolták a rezonancia frekvenciát. A webolodal ábráján a mély tartomány erősségét a középmagashoz képest eléggé felfelé becsülték. Bár amit a legjobban hiányolok az a frekvenciamenete a hangszedőnek, nem tudom miért nem bírják kitenni a mérést, mert ugye mérés az van. Ezzel a gyerekrajzzal kell kiszúrni az ember szemit... 3 b zi csík... sebaj.
Szóval a középmagashoz képest szinte elhanyagolható a mélye. Olyan pattanó középértéke van az E húrnak is, mintsem olyan mélyen búgó éneklős hangja.
Persze akinek ez tetszik az egy finom overdrive-al remekül el tud vele szórakozni, de alapvetően ezzel nem kell drop C-re menni és Roadot reszelni... :D

(#24816) GoTReX


GoTReX
őstag

Köszönöm a segítségeket! Ilyenkor mikor munkából este 10-kor érek haza,és előtte edzés is volt ,nem vagyok a legfrissebb,de letoltam 4ujjal két kör kromatikus skálát,meg gyakoroltam az E,Em Am akkordokat váltással. Előbbinél a csuklóizület ,utóbbinál az ujjbegyeim sajogtak. Mára 1 óra gyakszi jutott,de azért érezhető hogy egyre inkább jobban mozog az ember keze.:)

Aki még emlékszik a régi Diablo1 nyomasztó zenéjére.:)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24817) #20655360 válasza #20655360 (#24801) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hagyjuk, a pengető volt a szar... Jazz-el semmi problem.

Érdekes am, most hogy csak híd szedőm van, tekergetem felfele a midet... érdekes, nagyon érdekes... :DD
Viszont olyan jó hangot sikerült kikevernem, ami a 81-gyel soha nem sikerült.

(#24818) prime77 válasza #20655360 (#24813) üzenetére


prime77
aktív tag

Mutatja az elején hogyan kell.
Én ezt a pengetést egy másik verzióban már tudom.
Majd megkeresem azt a videót is.
Az szerintem nem volt olyan nehéz.
Mondjuk nem akkora magabiztossággal megy mint itt ennek a mesternek a vidiben. ne
Igaz összesen kb 10 órát gyakoroltam. :D
Szerintem meg lehet tanulni ha gyakorlod.
Napi 2-3 órát tolod és pár hónap után úgy hiszem jól fog menni!!!!!!!!!!

(#24819) GoTReX


GoTReX
őstag

Érdekes technika , a többi videója is nagyon jó.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24820) #20655360 válasza prime77 (#24818) üzenetére


#20655360
törölt tag

Jó lesz az 10 évnek is. :DD
A rasguedo technikáról van am szó, ugye?

(#24821) prime77 válasza #20655360 (#24820) üzenetére


prime77
aktív tag

10 év?
Hát az elég gáz lenne.
10 év alatt megtanulsz úgy mint egy flamenco mester.
Di Meolának például 10 év kellett ahhoz a szinthez ahol van- anno mesélte.
De ő napi 8 órát nyomta.
De itt csak egy pengetési technikáról van szó.
Szerintem ez a golpe,nem a rasgueado.

[ Szerkesztve ]

(#24822) #20655360 válasza prime77 (#24821) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na, ok, személyfüggő, de azt is feltételeztem, hogy nem csak lelketlen pengetési gyakorlatokat tolsz, hanem az idő alatt elsajátítod a stílust is. :D

Jó tudni, hogy Di Meola szintjéhez vagy 40-80 év kéne nekem. :DD
Napi 1-2 órát játszok, azt is sokszor csak kényszerből, mert rohadt unalmas már nekem egyedül zenélni, ez van. :(

(#24823) GoTReX


GoTReX
őstag

Mell megvolt, üres terem, késő este :) Édes a hazaérkezés,indul a hétvége. ;)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24824) kemotox válasza GoTReX (#24823) üzenetére


kemotox
addikt

Egy jó csecs mindig jól esik

(#24825) GoTReX válasza kemotox (#24824) üzenetére


GoTReX
őstag

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24826) GoTReX


GoTReX
őstag

Ohhh bocsánat, fórumot tévesztettem.:) :B :B

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24827) Kobe


Kobe
veterán

Van ez a kis muanyag "jatek" ami olyan mint a rugos kezerosito, csak 4 db gomb van rajta a negy ujjnak, es azt lehet nyomogatni rajta ut kozben is, vagy melohelyen pl
Ilyen ujj fuggetlenito gyakorlasra lehet hasznalni
Nem tudjatok annak mi a hivatalos neve, hogy lehet rakeresni, hol kaphato ?

(#24828) atomeec válasza Kobe (#24827) üzenetére


atomeec
senior tag

Gripmaster?

Bolt

:)

[ Szerkesztve ]

(#24829) Kobe válasza atomeec (#24828) üzenetére


Kobe
veterán

Ez az koszi :)

(#24830) Alexios


Alexios
veterán

Ha valaki szeretne Rocksmith Realtone kábelt, akkor a konzolvilágnál most biztosan van pár db - igaz, az eladót nekem kellett meggyőzni hogy márpedig a weboldalukon az van, hogy van készleten..:DDD

(#24831) haxiboy válasza Alexios (#24830) üzenetére


haxiboy
veterán

Szóval akkor most tényleg van ?:D :D :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24832) Alexios válasza haxiboy (#24831) üzenetére


Alexios
veterán

Tényleg, kb fél órája vettem egyet, csak az eladók sem tudnak róla :DDD

(#24833) #20655360


#20655360
törölt tag

Amióta fent van a Roto készlet, alig kellett hangolnom. nem tudom mi a fene van. :Y
Nem akarok marhaságokat írni, de a Daddario egyelőre elmehet a fenébe, soha nem volt hajlandó beállni. Ezt meg még meg se kínoztam felrakásnál, csak párat nyújtottam a húrokon és már jó is volt.

(#24834) kemotox


kemotox
addikt

[link] 3:50-től O_o
Elszakad egy húr, persze az egész gitár full elhangolódik ettől. De nem esik kétségbe, előveszi a slide-ot. Persze előtte gyorsan jelez Hansnak, hogy szar van a palacsintában. Ja és nem fujjogást vagy ilyesmit kap, hanem elismerő tapsvihart. A hideg kiráz bazzzzmeg szeretnék egyszer én is ekkora zenész lenni :D

(#24835) brickm


brickm
őstag

Más:
Kellemes csalódással ért véget a Vintage shopos kalandom, ami elég sz rul indult elsőre. A panaszkezelésük hibátlan, azt kijelenthetem.

az a sustain, bazzeg

[ Szerkesztve ]

(#24836) Kobe válasza Alexios (#24830) üzenetére


Kobe
veterán

9k a kabelert magaert sztem sok....nem sokkal dragabban mar megkapod legalba a jatekkal egyutt, kulfoldi rendelessel, ingyen szallitassal

(#24837) kemotox válasza brickm (#24835) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem lennénk páran akiket érdekelne a sztori, ha gondolod leírhatod. Persze nevek meg ilyesmi nélkül.

(#24838) Alexios válasza Kobe (#24836) üzenetére


Alexios
veterán

G2a-rol 3k volt hozzá a játék, és nem kellett rá várni :)

(#24839) brickm válasza kemotox (#24837) üzenetére


brickm
őstag

Ment pm :)

(#24840) #20655360 válasza kemotox (#24834) üzenetére


#20655360
törölt tag

Tessék 10 órát gyakorolni naponta és összejöhet néhány éven belül. ;] Feltételeztem, hogy van már jó pár év mögötted, ezért nem 10-15 évet írtam.

Nagyon brutál a csóka am. Zeneileg, technikailag meg mindenhogyan, top-top zenész. Pont ezért nem lett soha világhírű mainstream vonalon. :(((
Akárcsak Vai, Satriani és tsaik.
Mondjuk Vai azért megfordult 1-2 híres bandában, de kétlem hogy az átlag rockzene hallgató ismeri a nevét.

Ha pl. azt mondod vkinek,h James Hetfield, elég ha csak egy kicsit van benne a dolgokban, ismerni fogja.

(#24841) csadi0011 válasza kemotox (#24834) üzenetére


csadi0011
őstag

Szegény izgalmában ott kereste az aljzatot, ahol az előző gitáron volt, de nem talált lyukra. Utána miért slide-dal nyomta tovább? Félt egy újabb szakadástól?
Egyszer az életben egy ilyet is meg kéne hallgatni élőben.

(#24842) kemotox válasza csadi0011 (#24841) üzenetére


kemotox
addikt

Nem csak feltekerte a kábelt? Azért slideolt, mert a floating tremolo miatt teljesen elhangolódott a cucc, és a fretek miatt ugye csak fix helyeken lehet lefogni, fix húrhosszok érhetőek el, slide-ot viszont oda rakja ahova akarja, és így tudott normálisan játszani. Nagy koponya, hogy ezt így hirtelen nagyon lányos zavarok közepette is végig tudta gondolni. Vagy lehet már nem az első esete volt :D

(#24843) csadi0011 válasza kemotox (#24842) üzenetére


csadi0011
őstag

Hmm szerintem nem. Vagy rosszul látom? :F
Azt értem, hogy miért slide-olt. Azt kérdem, hogy gitárcsere után miért slide-olt tovább.

(#24844) kemotox válasza csadi0011 (#24843) üzenetére


kemotox
addikt

Jaaa azt nemtom. Biztos konzisztens akart maradni :D

Szerk.: Tényleg rossz helyre akarja dugni :D De aranyos

[ Szerkesztve ]

(#24845) Moleman válasza csadi0011 (#24843) üzenetére


Moleman
addikt

Már előtte is volt slide, lehet, hogy itt is olyan a zene.

(#24846) kemotox


kemotox
addikt

Apropó a Jaguaros gitáros meg a szám az ki volt mi volt? :)

(#24847) csadi0011 válasza Moleman (#24845) üzenetére


csadi0011
őstag

Ja, igen, ez is szóba jöhet. :)

(#24848) #20655360 válasza Moleman (#24845) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én se értettem hogy mi van a slide-dal, már az elején is használta. :)

(#24849) Kobe


Kobe
veterán

A het poenja: gondoltam het kozben mar a roland interfacel csapatom
Hetfon feladtak postan elsobbsegivel, 6 nap alatt nem tudtak ullorol budapestre eljuttatni....
Feladtam csutortokon egy csomagot, nornal kezbesitessel, pentek reggel megkapta a fogad az orszag masik vegeben....rohadt posta

Mindegy is....amit aksrtam kerdezni, hogy a duo capture mk2 ben van beepitett fejhallgato erosito is, vagy csak sima kimenet ?

(#24850) kemotox válasza Kobe (#24849) üzenetére


kemotox
addikt

Én megnézném a helyi postán. Nemrég eladtam egy bilelntyűzetet, ment az elsőbbségi posta a vevőnek. Napok múlva írt, hogy még mindig sehol. Megnéztük a nyomkövetős akármit és ott írta, hogy nem vette át és a postán van a cucc. Nem dobták be neki az értesítő cetlit... Posta forever! :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.