Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Eastman


Eastman
őstag

Andris

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23502) #20655360 válasza Eastman (#23501) üzenetére


#20655360
törölt tag

De királyul tolja. :K

Bárcsak én is ilyen fiatalon kezdhettem vna el. A szüleim beakartak íratni gitározni már kicsi koromban, csak éppen azt nem mondták el, h mit is lehet vele kezdeni. :DD Értsd: Azt se tudtam h pl. rockzene létezik. :D Mekkora nagy poén már. OMG.

(#23503) Eastman


Eastman
őstag

で弾いてみた !!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23504) #20655360


#20655360
törölt tag

[link]

:Y Kurvára irigylem azt akinek van türelme az ilyesmihez.

Am a csaj vagy a gitár? (én a Vigier-t választom. :DD )

(#23505) Eastman válasza #20655360 (#23504) üzenetére


Eastman
őstag

Autista. ;]

Cincere zene, kellene oda egy kicsivel több bass ! Jobb lenne mellette ébredni. Mármint a jobb melle mellett.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23506) Ragnar_ válasza #20655360 (#23497) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23507) bigrob válasza Eastman (#23505) üzenetére


bigrob
őstag

:C :)) :C

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23508) #20655360 válasza Ragnar_ (#23506) üzenetére


#20655360
törölt tag

Van még ott ahonnan ez jött. Elég mélyen járok már, de ne gyertek utánam gyerekek. A maradandó mentális károsodás garantált. :DDD

Eastman: Ú, jóféle.

szerk: [link]
Ez nem hízik el, bazmeg. :))

[ Szerkesztve ]

(#23509) Ragnar_ válasza Eastman (#23505) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ennyi hangot én kb. egy hónap alatt sem szólaltatok meg (mármint a Malmsteenes arpeggios videot elnézegetve) ... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23510) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Ahány féle ember annyi féle ízlés, de azért tényleg vannak elborult szélsőségek.

Hamár dobos hölgyek.. [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23511) Eastman válasza #20655360 (#23508) üzenetére


Eastman
őstag

Ő sem fog már elhízni. (Kb. egy hónapja linkeltem, de még ugyan olyan jól keni.)

Képzeld, első nap a suliban két kissrác beszélget:
- Ste anyukád mit dolgozik?
- Blues gitáros. Eddie Van Halenről hallottál már? Na olyan!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23512) #20655360


#20655360
törölt tag

Beszarok!
[link]

Kell!

(#23513) consono válasza #20655360 (#23512) üzenetére


consono
nagyúr

O.o

Mondjuk a lakás sem semmi helyen van...

"In God we trust. All others must bring data"

(#23514) Ragnar_ válasza Eastman (#23511) üzenetére


Ragnar_
addikt

Csalóka a video a Les Paul kövérít :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23515) Ragnar_


Ragnar_
addikt

[How to: Metal scream] Egy hiteles éneksáv rövid története.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23516) #20655360


#20655360
törölt tag

Tud vki vmi pengetőt ami tök olyan mint a Delrin 2mm, de nem csúszós? Tehát van vmi barázda vagy ilyesmi.
Évek óta Jazz III-at használtam nagy megelégedéssel, de ez rohadt jó, szinte magától siklik. Igazából azért is frankó mert ez már tényleg totál merev, a Jazz eléggé hajlékony. Akkordozni meg egy élmény vele. (ugye azt a Jazz-el egyáltalán nem lehet. :DD )

(#23517) kemotox válasza #20655360 (#23516) üzenetére


kemotox
addikt

Szigszalag a pengetős részére, hogy az ne sérüljön, oszt uzsgyi a másik felének smirglivel. Vagy sniccerrel belevághatsz szép párhuzamos vonalakat. Vagy sok apró lyukat is fúrhatsz bele. Van lehetőség bőven :D

Szerk.: Baszki gondoltam kiguglizom mi is ez a pengető, azt tessék képek között egyből egy ilyen:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23518) Eastman válasza #20655360 (#23516) üzenetére


Eastman
őstag

Meggyújtasz egy gyertyát vagy teamécsest, fogóval egy apró szöget a lángba tartasz, míg vörös lesz a hegye. Aztán 5-6 helyen minimálisan hozzáérinted a pengető lapos, ujjak között lévő részéhez. Nem kell beletolni, elég, ha csak hozzáér. Kör alakban, vagy cikk-cakkban, ahogy szeretnéd.

Nyilván ez _csak_ a vastagabbakkal működik. A 2 millisre pont jó. Először próbáld egy olcsó, régi, kopott pengetővel. Érdes lesz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23519) csadi0011


csadi0011
őstag

Fuzzcrafter - Fuzzcrafter (2016) (New Full Album)
https://www.youtube.com/watch?v=dVxruvtqsWE

Ajánlom figyelmetekbe ezt az albumot, szerintem kellemesen végig lehet hallgatni.
Leírásban van infó az albumról, érdekes az is.

[ Szerkesztve ]

(#23520) kemotox válasza csadi0011 (#23519) üzenetére


kemotox
addikt

Jajj de jó undorító szőrös varacskosdisznó hangzás, csípem az ilyet. Köszi, hogy megmutattad.
Frank Zappa - Apostrophe' száma jutott eszembe hirtelen, mondjuk az egy kicsit más jellegű, de azért még is.

(#23521) Eastman válasza csadi0011 (#23519) üzenetére


Eastman
őstag

Jóféle!

Jók a track-címek is. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23522) brickm


brickm
őstag

NA feltettem az asszony 100ezres samsung laposára a podfarm2-t, asio4-all kis digitech. Semmi gyári driver vagy akármi. 2perc se volt beállítani a cuccot, nulla latency stb, ahogy kell.
Na mondom betöltök valami fasza 70's rock vagy jcm800 presetet azt mehet a kelemen kabátban...
hát...
azt leszámítva hogy a laptop tápja olyan zajt visz a rendszerbe, amit a gyári gate ki se bír vágni,csak ha hasznos jelet is pusztítja, elég gyengék ezek a presetek.
A vintage kimenetű hangszedőim is túlvezérlik max hangerőn. Ha meg elkezdem limitálni csökken a dinamika is. Végülis vagy 3\4-ed órát elbohóckodtam vele, értelmes soundot nem sikerült vele csinálni, míg a kis multival amit használtan 25-30 körül meg lehet vásárolni ez a folyamat kb 5percbe telik aztán mehet a reszelés.

[ Szerkesztve ]

(#23523) #20655360


#20655360
törölt tag

Köszönöm a pengetős tippeket srácok! :D

[ Szerkesztve ]

(#23524) #20655360 válasza #20655360 (#23523) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bevágdostam sűrűn késsel, mivel csiszolópapírt nem találtam. (érdekes h tele volt vele a ház, felújítás miatt, de amikor kell akk meg sehol semmi. :) ) Egész jó, nem csúszik és ez a lényeg.
Mondjuk ha 15-öt kéne megcsinálni, az már keményebb lenne ezzel a módszerrel. :D

(#23525) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

Valamiert hosszabb ido utan nekem is megfordult a fejemben hogy lehet ujra gitart kene ragadni.

Elsosorban valami Cort akkusztikusra - elektroakkusztikusra gondoltam, nem nagyon akarok sokat bealdozni ra foleg hogy egyszer az ujjaim torve voltak azota, es hat kitudja a darabossagot mennyire lehet kimozgatni beloluk :)

Anno meg nagyon kezdetleges volt a szamitogepes progik piaca,m ind erosites, mind oktatas teren (anno a csalamade, meg gitariskola konyvek voltak az etalonok amikor eloszor probaltam)

Elsosorban az erdekelne, hogy ez valtozott e valamit, van e mar valami normal, tenyleg hatekony akar angolnyelvu oktato program, illetve szgepen normalisan hasznalhato progi (akar be is ruhaznek ra ha normalis, nem terveztem 200at elszorni egy roland vagy peavey erositore)

Illetve mennyire erheti meg egy elektroakusztikus, vagy inkabb egy melegebb hangzasu elektromos ? (Felteve ha laptoppal jol mukodtetheto).

Inkabb lightosabb vonalon mozogva, nem metal, tehat tabortuzes akkordozas, dire straits eric johnson es a tobbi...anno nagyon szemeztem egy cort hiram bullock signaturel, azt mar ne km gyartjak ha jol latom. Anno egy ibanez rg320at nyuztam, roland cube 30x el, valami hasonlot keresnek (a cubeot kivaltva mondjuk vmi progival)

(#23526) Alexios válasza Kobe (#23525) üzenetére


Alexios
veterán

Elsosorban az erdekelne, hogy ez valtozott e valamit, van e mar valami normal, tenyleg hatekony akar angolnyelvu oktato program

Rocksmith, Yousician ami oktató program(Yousician talán inkább oktató mint szórakoztató), illetve bár nem program, de justinguitar.com oldal is elég jó, ha azon indul el az ember.

(#23527) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Szeretnék venni vmi olcsóbb gitárt gyakorolni.Külföldre költözés miatt most elég korlátoltak a lehetőségeim(mármint nincs sok időm meg helyem ahol lehetne normélis hangerővel játszani).Az otthoni gitárjaimat nem hoznám ki inkább csak ide vennék vmi olcsóbb gitárt meg vmi elemes erősítőt.Van-e esetleg most vmi best-buy típus/márka max 300 eur-ig(kb 100k-ig). SStrat esetleg SG forma ami érdekelne.Amit eddig nézegettem Ibanez GSA60,Ephiphone Sg Special,Jackson Dinky JS22 :Érdekelne ki mit venne ennyi pénzért.
Elóre is köszönöm a válaszokat.

(#23528) #20655360 válasza Gyick (#23527) üzenetére


#20655360
törölt tag

Epi G400-ast akárhol kapsz sztem. Jóféle belépő SG-nek mondják már sok éve. Személyes tapasztalat zéró, de csekkold le.
SStrat témában nem tok segíteni. Ott azért van választék keményen. Én csak a balosokat ismerem.

(#23529) UnConnecteD válasza Gyick (#23527) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

a heten talaltam ezt az arcot. valoszinu, hogy a kozeljovoben meg fogom latogatni. elegge jo cuccai vannak, egeszen jo aron

(#23530) Moleman válasza UnConnecteD (#23529) üzenetére


Moleman
addikt

Superstratokat összehasonlítani én is szívesen elmennék hozzá, de annyira nem olcsó, itthon pl a KH 202 nagyjából 10 ezerrel olcsóbb. :)

(#23531) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ezt mindenkinek hallani kell, gitárosoknak kötelező :)
A hideg kiráz annyira jó, alapmű :)

(#23532) #20655360 válasza Humbucker (#23531) üzenetére


#20655360
törölt tag

K, Hendrix feldolgozás, ugorjunk. ;]

(#23533) UnConnecteD válasza Moleman (#23530) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

+ repulojegy, a csavo meg kb. 2 ora kocsival

(#23534) csadi0011 válasza Humbucker (#23531) üzenetére


csadi0011
őstag

Nálam még mindig Popa Chubby vezet Hey Joe feldolgozásban.
https://youtu.be/WW9G_9nZlSM

(#23535) Moleman válasza csadi0011 (#23534) üzenetére


Moleman
addikt

Aztabüdös... Jabba nagyon tud. :C

(#23536) Gyick


Gyick
őstag

Cort Aero 11-el valakinek esetleg tapasztalata?A Cort mennyire ajánlott márka?[link] a gyártása jónak tünik.Mondjuk az ott dolgozokat nem irigylem [link] :D

Másik.Van vajon olyan hangszerbolt Mo-n akik szállítanak Ausztriába?

[ Szerkesztve ]

(#23537) bigrob válasza Gyick (#23536) üzenetére


bigrob
őstag

Ennyiért még nem kapsz bele jó tremolót. Inkább használtan néznék LTD-t vagy Ibanezt. (Lehetőleg fix húrlábasat)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23538) nagyArc válasza csadi0011 (#23534) üzenetére


nagyArc
tag

Ha már Hey Joe, akkor hadd legyen itt egy Syrius feldolgozás is, Tátrai Tibusszal:
https://www.youtube.com/watch?v=ZcffJD1p4fU

(#23539) csadi0011 válasza nagyArc (#23538) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem ismertem, de élveztem. Köszönet! :R

(#23540) Kobe


Kobe
veterán

Nah, kicsit felfrissitettem a tudasom a temaban.
Szerintetek ujratanulashoz egy cort kx5, guitar rig, rocksmith 2014 en kivul lenne jobb valasztas ? Realtone kabel hasznalhato pl guitar righez?
Illetve kezdetnek egy rocksmith, guitar rig mennyire bugyuta hangzasu?
Ha ujra belejonnek lehet egy roland cube 15 be meg bele mernek fektetni, de addig feleslegesnek ereznem :)

(#23541) #20655360 válasza Kobe (#23540) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bemész egy nagyobb hangszerboltba és végigpróbálsz egy rakat gitárt. Vihetsz hozzáértő ismerőst is, ha tudsz. Ha vidéki vagy (és nincs kocsid), akk kelletetlen a szitu, de nincs mese. :)
Am ez a Cort solid cuccnak néz ki.

A Guitar Rig erősen ajánlott. Megmondom őszintén én nem áldoznék tranyós kombóra mellette. Egyszerűen ár/érték arányban pocsék választás már manapság. Kivétel persze ha kell a nagyobb hangerő, hordozhatóság. :K A Cube sorozat ajánlott sok éve már. Hallottam is, vállalható. (persze egy tranyós vacak már rég nem rúg labdába a modellezős szoftverek mellett)

A Rocksmith pedig egy játék, ellehet vele marháskodni, de tanulásra alkalmatlan. A hozzá kapott kábelt, tudod majd használni pl. a Guitar Righez is. (ha jól emlékszek. :P gúgel a barátod)

[ Szerkesztve ]

(#23542) Kobe válasza #20655360 (#23541) üzenetére


Kobe
veterán

volt már cube 30x-em anno, de költözéskor elpasszoltam. Nem kell bemutatni, imádtam :) Jelenleg kisebb lakásban nem is szándékoznék kihangosítva ökörködni, inkább egy normális fejhallgatóval tanulni tvről / laptopról.
Dell L502X-em van, a rocksmitht nyílván az oktató / fun része miatt használnám, viszont jó lenne ha guitar rignél nem lenne latency. Nem tudom ehhez mi a jobb megoldás, pl egy külső hangkártya normális bemenetekkel, vagy simán vállalható a realtone kábel is már ilyenre, illetve mivel működik együtt. Nyílván ha csak Rocksmithel, akkor inkább sima kábel és egy olcsóbb külső hangkártya megoldás....

[ Szerkesztve ]

(#23543) #09073920


#09073920
törölt tag

Üdv
Sterling jp60 as gitárom tremolókarját sikeresen elhagytam, ezért most probálnék utánna járni, hogy hol tudnék beszerezni egy másikat a pótlására. Sajnos a musicman kar nem lesz jó bele. Azt már probáltuk.

Stageshop nak már írtam ez ügybe.
Rajtuk kívül az országba hol lenne érdemes még ezt megérdeklődni?

(#23544) nagyArc válasza Kobe (#23542) üzenetére


nagyArc
tag

Szerintem otthoni fejhallgatós zúzásra jobban járnál egy Zoom G1on-nal. Nagyon jó hangja van, pedállal is tudod váltogatni az effekteket, elemmel is megy, 100 effekt programozható tetszőleges összeállításban, bőven elveszel a lehetőségek között. Lehet jam-elni is (mp3 bemenet), van benne dobgép egy rakás ritmussal, árban meg olcsóbb, mint egy külső hangkártya.

[ Szerkesztve ]

(#23545) Plazmacucci válasza nagyArc (#23544) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Itt senki sem vesz multit, inkább szopik szoftverekkel, kábelekkel meg rokszmisszel :DDD Vagy lakásba csöves kombo és kisvasút.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23546) #20655360


#20655360
törölt tag

A szoftvert nem rúgja fel az ember. A francnak kell mindenféle akna a szobába. :DDD

(#23547) Plazmacucci válasza #20655360 (#23546) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen neked működik, a három négy másik meg a hardvert rúgja fel, amikor rájön hogy neki sosem fog úgy működni ahogy a jutubon látta, vagy mások mondták :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23548) #20655360


#20655360
törölt tag

Ja am használ itt vki egyedi húrkészletet? Mármint, h össze van válogatva különálló húrokból.

Én most úgy állok, h Gibson menzúra, 10-46, féllel lehangolva. Nos az alsó 4 túl laza (a G a legzavaróbb, mivel hajlamos vok így túlnyújtani), a felső 2 meg még mindig picikét feszesebb mint szeretném.

9-11-18-28-38-48-as körüli készletre gondoltam. Vélemény?
Egy 9-es húrt ripityára zúzok (egy másfeles nyújtás és annyi) az itt a probléma. Mondjuk a kisebb feszesség segítene.

(#23549) Kobe válasza Plazmacucci (#23545) üzenetére


Kobe
veterán

Nyilvan nekem, aki azota 10 ev kihagyassal es 3 torott ujjperccel lettem gazdagabb, megeri 0-rol beleugrani egy 300 ezres csoves komboba meg multiba, de akkor legyen mar melle egy ibanez signature legalabb felmisiert, foleg ugy hogy egy 40nmes 1 szobas lakasban szeretnek elpotyogni rajta.... ;]
Aztan ha nem jon ossze, mert mondjuk a darabossagot nem sikerul kimozgatni az ujjaimbol, akkor adhatom el az egeszet felaron :))

(#23550) kemotox válasza Kobe (#23549) üzenetére


kemotox
addikt

Meg lett pedig mondva, hogy Guitar Rig és társai rosszak, mert sok mindent lehet állítgatni rajtuk. Jobb ha elfogadod, ilyen érvelést nem lehet megcáfolni ;] ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.