Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) angelside77 válasza eeXaa (#24887) üzenetére


angelside77
tag

Sziasztok!

Gitárvásárlást tervezek a közeljövőben. Már voltam a Coda-ban kipróbáltam párat, már körvonalazódik, hogy mi lesz a gitár.

Régebben volt gitárom (Cort Z42), azt egy Line 6 Spider IV 15W kombóval használtam (azóta eladtam őket), de néha számítógépre is rákötöttem, Amplitube-al. Van egy (régi) soundblater Audigy hangkártyám, plusz asio4all diver azzal használtam.

Ha jól értelmezem ezt a hozzászólást, akkor viszont nem nagyon van szükségem otthon gyakorláshoz kis kombóra (Roland Cube 10gX), hanem jobban járok 38k körül egy multieffektel, fülessel? És ha kell néha a számítógép hangszóróin keresztül lehet hallani?

Lakásban, szomszédok mellett gyakorolnék, hangoskodni nem szeretnék.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#24902) Plazmacucci válasza angelside77 (#24901) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Teljesen jó az elképzelés.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24903) angelside77 válasza Plazmacucci (#24902) üzenetére


angelside77
tag

Köszönöm!

Akkor most multieffektet kéne csak keresnem. :)

pl: BOSS GT-001?

Pro - Kontra?

Annyira nem vagyok jártas a multieffekt témában, "annak idején" azt olvastam róla, vagy csak ez maradt meg bennem, hogy "műanyag" hangjuk van (jelentsen is ez bármit). Szóval anno a kombó mellett döntöttem, de valahogy a line 6 spider IV 15 torzítottja nem győzött meg.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#24904) kemotox válasza angelside77 (#24903) üzenetére


kemotox
addikt

Várd meg a Keleti ember hozzászólását is, ő elég jártas Roland Cube kombó témában - ebben az árban talán azzal járnál a legjobban.

Mostani multiknak elég jó hangjuk van, csak hát áruk is :D De lehet 38 körül már van fasza, nemtom, én nem értek a lovakhoz. A Cube kombó is modellezős, ki lehet facsarni néhány féle hangot azért belőle.

(#24905) angelside77 válasza kemotox (#24904) üzenetére


angelside77
tag

Igen, már olvaslak egy ideje titeket, emiatt esett a választás a Roland Cube-ra. Használtan nincs a közelemben, látatlanban meg nem szeretnék venni, bár spórolnék rajt sokat.

Ahogy nézegetem az általam írt effekt már nem a "kezdő" kategória lenne.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#24906) Plazmacucci válasza angelside77 (#24905) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem Me-25 effektem volt Boss-ból, a hi gain torzítók nem igazán jók, az effektek jó minőségűek. Boss-t akkor ajánlanék ha inkább az effektek érdekelnek meg a crunch hangok mintsem a metálkodás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24907) Moleman válasza angelside77 (#24901) üzenetére


Moleman
addikt

Ha úgyis számítógépközelben játszanál, az Audigy mai szemmel sem rossz megoldás, és ingyen van. Az olcsóbb multiknál valószínűleg jobban szól az Amplitube. (Vagy lehet kapsz ennyiért olyan multit is, ami USB interface-ként is funkcionál.)
Amúgy ilyen kerettel tényleg egy Roland vagy Boss kombó a legjobb megoldás (ha nem most építettem volna pedálsort, már vettem volna egy Katanát).

[ Szerkesztve ]

(#24908) angelside77 válasza Moleman (#24907) üzenetére


angelside77
tag

Azért jó így ötletelgetni, köszönöm mindenkinek!

Szerintem az lesz a legjobb, ha megveszem a gitárt, megnézem mit tud a számítógéppel. Egyáltalán elindul-e minden program úgy, ahogy szeretném. Aztán, ha további igény merülne fel, akkor megveszem azt, amire jobban szükség merül fel; Kombó vagy multieffekt.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#24909) Kobe


Kobe
veterán

Roland duo capture - guitar rig 5 nel kb. 13 ms overall latencyt tud :)
Az amplitube valamiert nem szereti az asio driveret, de nem erzem nagy vesztesegnek, bias fx megy vele

(#24910) #20655360 válasza angelside77 (#24908) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bölcs elgondolás. :K

(#24911) Moleman válasza Kobe (#24909) üzenetére


Moleman
addikt

Teljesen jó, gratula!

Az Amplival is érdemes kísérletezni, nem mindig plug&play, de már nem emlékszem, mit kellett csinálni vele.

(#24912) #20655360


#20655360
törölt tag

Am ha már modellezés, ki ne hagyjátok ezt a jószágot: [link]

Ill: [link]
Hiába régi, ez is adja keményen.

High gainnél mondjuk szerintem a GR5 verhetetlen. Egyszerűen brutál patcheket tudtam kikeverni vele.
Minden másnál elégedett voltam a többi progival is.

(#24913) Moleman válasza #20655360 (#24912) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, a GR5 még a single coilból is kihozta a metált, mikor még csak stratom volt, volt valami nagyon jó dupla fejes setup. Legutóbb viszont az Amplitube 4 Van Halen presetjétől tettem le a hajam, az nagyon hozta a hangot.

(#24914) Kobe válasza Moleman (#24911) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem a nativ asio driverrel akadhat ossze amit meg a sima hangkartyahoz raktam fel. Megprobalom majd hogy a sima asiot leszedem es csak a duo capture vezerloje maradjon

Viszont rocksmith erdekes ebbol a szempontbol, mert nem nagyon lehet benne be es kimenetet konfiguralni, probaltam pl real tone kabellel es azt duo capture fejhallgato kimenetere kivezetni, de nem mukodott...yousiciannel pl ugyanez beallithato

(#24915) eeXaa válasza angelside77 (#24901) üzenetére


eeXaa
addikt

...félre ne érts azért vannak kis kombók amik piszok jól szólnak, pl a kis 20w peavey vypr vip -m, de sajnos nem tudom használni a szomszédaim miatt... viszont ha jól emlékszem ez a kategória használtan sem 10-15e forint... no meg azért hogy az esetek 99 százalékában 1-2 állásban tartani a hangerő potit, annak nem sok értelmét látom...
Az sem elég elhanyagolható hogy ezen erősítők elég limitáltak effektekben, memóriában,stb..
Arra hogy legfőképpen otthon gyakorolj, tanulj, kisérletezz, sztem nincs jobb eszköz egy multi effektnél.
Boss-t abszolute nem ajánlok.. legutóbb me 80 am volt, ami kipróbáláskor még ok is volt, csak amikor hasonlítottam a pod xt-m hangjával, majdnem sírtam.... túl is adtam rajta pár hét után.. sajnálom, amúgy hogy a boss, roland így lemaradt a versenyben, mivel a 90 es években nem volt jobb cucc nálluk, vagyis sajnos sokan, köztük én is beleesnek abba hibába hogy lojalitásból veszik a termékeiket....
...lassan egy éve már hogy egy zoom g5-t használok, teljes elégedettséggel.. van, jelenleg is több zoom, cuccom, mindegyik életre szóló darab.. nincs nálluk jobb ár, érték arányú gyártó...
Ha multi effektről van szó, nemsok mindenre cserélném a g5-t a jelenlegi piaci kinálatból...

[ Szerkesztve ]

(#24916) Kobe válasza eeXaa (#24915) üzenetére


Kobe
veterán

A gyakorlashoz, tanulashoz nelkulozhetetlen interaktivitast nem is emlitve. Hacsak nem verprofin szuletett az ember, akkor jodarabig sokkal fontosabb lesz neki, hogy valamilyen oktatoprogi a bemeno jelet tudja merni, figyelni a tanulas vegett, mint kulon kombon metalkodni.

Ha szetnez az ember, talal jo megoldast, nekem pl az interface + normalis fules volt egyutt 12K....ehhez kepest egy 30-35 ezres cube nem biztos, hogy megeri, ha cserebe "nem figyeli semmi" a jatekomat

(#24917) Alexios válasza Kobe (#24916) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet én vagyok naiv, de nem elég ha te figyeled a játékodat? :D

(#24918) kemotox válasza Alexios (#24917) üzenetére


kemotox
addikt

Haggyad már, az ma már nem divat. Meg leülni gyakorolni sem. Csak venni kell a cuccokat mint az állat, attól majd jobb lesz. Az a sok száz gitáristen is hogyan tudott magától megtanulni játszani, kész csoda... Jeleket kell inkább mérni. Ekkora bullshitet baszdmeg.

(#24919) eeXaa válasza Kobe (#24916) üzenetére


eeXaa
addikt

Az interfész is kiváló megoldás, használtam, én is plug in-eket, de én egyenlőre még mindig jobban preferálom a hagyományos manuál cuccokat... persze aki már eleve a számítógép mellett nőtt fel, sokkal kézenfekvőbb és olcsóbb a hangkártyás dolog.... én asszem 4-5 éve próbáltam utoljára az akkori pod X3 live-al de nekem ha jól emlékszem az az 5ms latency is kényelmetlen volt... a plug inek hangja amúgy gyönyörű, kétségtelen... aki mindebben tendesen otthon van, nincs is jobb választás számára...
...talán én is legközelebb már egy interfészbe fektetek.. hosszú távon mindenképpen megéri..

24917: elég, csak éppen 2016 ban már komolyabb eszközök is vannak a tanulási folyamatod segítésére mint egy szimpla gitárkombó.
Amúgymeg egy kezdő- haladónak sem árt ha az azonnali hozzáférése van egy dobgéphez, looper-hez, basszus szimulátorhoz, stb.stb..

[ Szerkesztve ]

(#24920) Alexios válasza eeXaa (#24919) üzenetére


Alexios
veterán

De mondj már példát mi az ami komolyabb, és figyeli a játékod. Mert a rocksmith egy tök jó játék, de pl. pont nem figyeli a ritmusodat annyira, egy sima metronóm sokkal jobb erre, és a sima gyakorlásnál aztán tuti nem hasznosabb, max "motiválóbb".
Yousician szintén, jó nagyon sok mindenre akár, de semmi olyan nincs benne amit ne tudnál nélküle megtenni, még csak azt se gondolnám, hogy kevésbé hatékonyabban.
Félre ne érts, én nem a multieffekt, vagy interfész ellen vagyok, de ezek nem figyelik semmivel jobban a játékod mint egy mezei kombó.

[ Szerkesztve ]

(#24921) eeXaa válasza Alexios (#24920) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem ismerem ezeket a progikat, de én nem is erről beszélek...
szerk: az előző hsz em végére még írtam vmit.

[ Szerkesztve ]

(#24922) Kobe válasza kemotox (#24918) üzenetére


Kobe
veterán

Gondolom az a sok gitaristen is ugy csinalta, hogy napi 8-10 ora raklap pakolas mellett meg ratolt 8-10 ora gyakorlast vezetes kozbe pl :)

Vannak am emberek akinel mondjuk munka mint olyan letezik, neadjisten nem is egy helyen, nem is fix oraban...nekem pl tok poen lenne ha a het 3-4 napjan ha gyakorolni szeretnek akkor 3-4 orszagba, vsgy tobb helyszinre cipelek egy teljes allasban mellettem levo tanart
ladat - kombot
Multieffektet
Oktatokonyvet

nyilvan jobb es autentikusabb megoldas, mint egy interface es yousician kombo pl es en (meg sok mas ember) vagyok a luzer hogy ujszeruen probalom megkozeliteni :)

Ettol fuggetlenul ertem en a szsrkasztikus, megszallott odamondast, csak nem igazan szeretem :) (lasd pl hifi szakmai forumok.... )

(#24923) kemotox válasza Kobe (#24922) üzenetére


kemotox
addikt

Bullshit tovabbra is. Ez a xxi. Szazadi ember legjobb kifogasa. Nincs ra ido.
Tenyleg azt akarod mondani, hogy akik tudnak gitarozni azok nem dolgoznak? Ezt gondold at meg egyszer.

A gyakorlast semmi nem helyettesitheti. Merhetsz te akarmilyen jeleket, izommemoria abbol nem lesz. Ezt nem lehet sehogysem frlgyorsitani. Majd nehany ev es kidobott penzek utan megerted.

(#24924) #20655360 válasza Kobe (#24916) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bocs, de mi a búbánat figyeli a játékodat? :F

Olyan meg hogy valaki vérprofinak születik, nos olyan nincs. Vannak akik tehetségesebbek az átlagnál, de így is, úgy is bele kell tenni nekik is sok ezer órát.

(#24925) kemotox válasza #20655360 (#24924) üzenetére


kemotox
addikt

Olyan nincs, csak ingyenélő gecik. Lol. Szarás közben észre se vettem ezt a mocskos aljas flegma szar dumát. Ilyen gyökérséget is rég láttam.

(#24926) Kobe válasza kemotox (#24923) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem en nem is ezt mondtam :) de lehet en nem beszelni madzsar....

Mintha en olyasmit emlitettem volna, hogy aki most veszi az elso gitarjat annak annak kb kurva felesleges 3--50-60wos kombo plane lakasba, mert egyreszt nem hasznalja ki, masreszt amig nem is tud jatszani addig zavarja a szomszedokat is :)

A progi nem az idot helyettesiti, hanem a modszert....lehet en vagyok tul ujhullamos, de nekem a csalamade mar 10 eve is oskovuletnek szamitott, a daci fele gitarsulis videok meg elnagyoltnak, legalabbis a 10. percben arpeggiokat szolokat mutatni kicsit hirtelen....

Szerencse, h most mar elerhetok olyan progik, jatekok, amivrl ugyanezt (pl a 3-400oldalnyi szaraz, scannelt konyvet) egy tematikusabb, interaktivabb keretbe lehet foglalni, es valamekkora megbizhatosaggal de pl teljesitmenyt, pontossagot is tud merni

[ Szerkesztve ]

(#24927) kemotox válasza Kobe (#24926) üzenetére


kemotox
addikt

"Vannak am emberek akinel mondjuk munka mint olyan letezik" Hát akkor ezt minek szántad, magyarázd el kérlek.

Nem, te kijelentetted, hogy a tanuláshoz "nélkülözhetetlen", hogy jeleket nézz (???) meg ilyenek.

Ki beszélt csalamádéról? Tele van az internet ingyenes cuccokkal, jobbnál jobb videókkal. Én pl mindig meg is említem a két kedvencemet, Justin Sandercoe-t és Marty Schwartz-t. Előbbinek az oldalán rohadt jó tematikus leckesorozat van, és nem kottaolvasás meg ilyenek. De biztos van még egy csomó jó anyag amikről nem tudok.

Rocksmith mire jó? Mutatja mit fogj le, és ha jó bezöldül valami cucc? Váóv. Vannak tabok a neten, meg van füled amivel hallod, hogy jól csinálod-e. Sőt, állítom, hogy ez a módszer pontosabb is.

(#24928) Zoli133 válasza Kobe (#24926) üzenetére


Zoli133
őstag

Am volt ott aki leírta, hogy yousician/rocksmithen tanult és az lett az eredménye hogy anélkül nem tudott gitározni, ez szerintem jól szemlélteti a módszer hibáját, másrészt ha egy nem pontos programra hagyatkozol (ha pontos akkor se jó) ritmusban akkor szerintem nem fejlődik a ritmusérzék megfelelően.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24929) Kobe válasza kemotox (#24927) üzenetére


Kobe
veterán

Felhivasnak, hogy minden ember mas mas helyen, mas mas ido- es fizikai korulmenyek kozott probal ennek a hobbinak hodolni, es szerencsere a jelenlegi technikai feltetelek lehetove teszik hogy minden helyzetre megfelelo felallast talaljon az ember. kinek mi.

Megjegyzem, csak en erzem visszasnak, hogy te egy felig, vagy tartalmilag felreertelmezett hozzaszolasnal az elso valaszban lementel fullalparba, majd 3-4 hozzaszolasban kezdtel el alparigecizni meg ingyenelozni, es utana _csak_ egy tartalmi felrefogalmazassal van problemad ? :) Nem tudom reszedrol milyen a normalis hozzaallas, de az biztos, hogy fenyevekre van ettol...

[ Szerkesztve ]

(#24930) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Személyeskedés nélkül le sem tudom írni mi megy itt :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24931) kemotox válasza Kobe (#24929) üzenetére


kemotox
addikt

Nekem címezve leírtad, hogy "vannak emberek, akik dolgoznak" Hogy lehet ezt még értelmezni?
Ne magyarázkodj már. Vagy fogalmazz értelmesen.

(#24932) Kobe válasza kemotox (#24931) üzenetére


Kobe
veterán

Gondolom a "bullshitet baszdmeg" az nalad az alap, elfogadott szokincs resze ;) tovabbra sem ertem, hogy ha Te megutsz egy stilust, akkor utana mert lepodsz meg, ha a cimzett ugyanolyan stilusban valaszol....foleg hogy ezt egy olyan hszre valaszolva teszed, ami nem is neked szolt....

(#24933) kemotox válasza Kobe (#24932) üzenetére


kemotox
addikt

Ja hogy te már ezen lovagolsz, és nem is a valódi vitához már nem is tudsz érveket fűzni. Oké, akkor itt vége is. Puszi.
Ja és én sem neked írtam az első kommentet :)

[ Szerkesztve ]

(#24934) #20655360 válasza Zoli133 (#24928) üzenetére


#20655360
törölt tag

Szerintem rengeteg olyan gitáros van, aki több albumnyi Metallica holmit lejátszik neked tökéletesen, viszont egy egyszerű blues impró is megfogja. Ez a probléma ezekkel a progikkal, videókkal stb. Szólózz 5 perc alatt meg tököm. :U A Rocksmith meg egy játék, nem több.
Az elmélettel szinte senki nem foglalkozik. Mintha csak arra pályáznának hogy gyors sikerélményt adjanak (aminek hatására ugye még több vidit nézel, még több zseton esik nekik, közbe meg egy boci-boci tarkát se tudsz magadtól megfejteni) és le van tudva a dolog. Megy néhány Metallica riff, aztán öröm, bódottá van.

(#24935) eeXaa


eeXaa
addikt

Mielőtt elmenne filozófiai magaslatokba a dolog, én továbbra is kitartok szerény véleményem szerint, vagyishogy egy kezdő, haladónak, csak önszivatás, egy kis gagyi kombó, hacsaknem már rögtön van esélye egy dobossal jam-elni, zenekart alapítani...
..sokkal interaktívabb, érdekesebb, erdményrevezetőbb egy multifx, progik, amik TÖBBRÉTEGŰ tanulást tesznek lehetővé... az meghogy blúzra dzsemellni, csak annak a kérdése hogy érdekel e a stílus, meg hogy gyakoroltál e rá rendesen... nem kell ezt túlmisztifikálni...

[ Szerkesztve ]

(#24936) jettison válasza #20655360 (#24934) üzenetére


jettison
tag

Nekem is ez a véleményem... Ennek ellenére azért lehet hasznos is, ha a helyén kezeli az ember. De szerintem, ha kicsit is hagyományosabb módon kezd el valaki tanulni, akkor nagyon hamar érdektelenné válik az a fajta "interaktivitás", amit ez a fajta módszer ad.

Ami pedig a kombó/multi/pc kérdést illeti, mindenkinek másra van szüksége, mert mások a céljai vele...

(#24937) #20655360


#20655360
törölt tag

A mai nap tanulsága: Járt utat, járatlanért...
Ha valami jól bevált, ne változtassatok rajta. Komolyan. :K

1 hónapig játszottam a delrinnel, rájöttem hogy marhára nem lesz jó az én stílusomhoz hosszútávon. Totálisan hazavágta a pengetésemet. Arra az egyre büszke voltam és nagyon sok időt fektettem bele.
Stem több mint 1 hétbe telt kb. mire visszaszoktam nagy nehezen a jóöreg jazz 3-ra. Még mindig nem érzem hogy 100%-os lenne.
Soha többé nem veszek másfajta pengetőt a kezembe.

(#24938) GoTReX


GoTReX
őstag

Kellemes kis Lotr.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24939) Moleman válasza #20655360 (#24937) üzenetére


Moleman
addikt

Néha azért megéri. Én az ellenpélda vagyok, 14 évig Fender mediummal játszottam, szerettem. Tavasszal vettem az Andertonsban egy 1.5-ös akril Gravity pengetőt, a merevsége új távlatokat nyitott meg. Aztán rendeltem egy marék Dunlopot, kipróbáltam mindenfélét, aztán az 1 mm-es Tortex nyert, pedig korábban nem szerettem a Tortex hangját, egyszer próbáltam 8-10 éve. A Gravity-t is szeretem még mindig, de pár hónap alatt lekopott róla a durva felületkezelés, sajnos sima lett.
Akusztikhoz most már 1 mm-es nejlont használok, szegény Fendert már soha nem használom. :D

(#24940) #20655360 válasza Moleman (#24939) üzenetére


#20655360
törölt tag

A tortexnek olyan a hangja kicsit, mintha körömmel pengetnél. Nekem bejön. Hangra persze. Van nekem jazz méretben, de meh...

(#24941) #20655360


#20655360
törölt tag

Hát nem megint szarrá rozsdásodott a húrom pár nap alatt... :U :O Még az ujjamat is megfogta vagy nem tom.

(#24942) FockeWulf


FockeWulf
tag

Szerintem is tök hülyeség mindenféle cuccot összevásárolni orrba szájba...attól nem tanul meg senki gitározni, sőt...könnyen rossz irányba mehet el az egész... Ez a "figyeli a program a játékom" tök hülyeség... Ha már te magad nem tudod eléggé figyelni, ott már bajok vannak. Fogni kell egy gitárt és GYAKOROLNI. Ennyi a "titka" a dolognak.

(#24943) Zoli133


Zoli133
őstag

Tegnap kezdett elegem lenni a d'addario húrokból, a kezdetek óta kb vakon ernie húrokat használtam, pár hónapja gonodltam váltok, kipróbálok mást is. Vettem egy készlet d'addario, amit húrszakadás miatt barátomnak adtam később, de vettem utána mégegyet. :D
Felraktam beállítottam a nyakat/tremolot, hangra nincs is vele bajom (bevallom nem igazán érzek különbséget így hónapok távlatában), de a hangolást kegyetlenül nem tartja így ~2hónap elteltével se, ernie ball húrokkal hónapokig elvoltam úgy hogy a satukat a fejnél nem kellet kiengedni a fine tuner-el után tudtam állítani. Itt ez kb heti program. Tudom most ingadozik a hőmérséklet de tavaly ilyenkor ernie nem produkálta ezt.
Egyik lehetőség, hogy elszúrtam a gitár beállítását, másik hogy tényleg a húrok. Következő készletem megint ernie lesz majd kdierül akkor hogy én szúrtam e el valamit, de egyelőre azért csalódás.

szerk: Nemtudom hogy sikerült ilyne hosszan írni egy ennyire jelentéktelen problémáról

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24944) Plazmacucci válasza FockeWulf (#24942) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ne koptasd a billentyűt úgy sem hiszi el :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24945) Moleman válasza Zoli133 (#24943) üzenetére


Moleman
addikt

A mostani hőmérsékletváltozásnál én is kimaxoltam a fine tunereket, legközelebb már ki kell oldanom a satut, de kb áprilisban hangoltam be utoljára kulcsokkal, mikor felraktam a 9-es daddariot. Igaz, hogy a tremoló blokkolva van, nem nagyon nyúzom, de ezzel a gitárral játszottam a legtöbbet, kb 1000 km-t utazott is.

(#24946) FockeWulf válasza Plazmacucci (#24944) üzenetére


FockeWulf
tag

Hátha legalább elgondolkodik rajta :)

(#24947) #20655360 válasza Zoli133 (#24943) üzenetére


#20655360
törölt tag

A Daddario nálam se áll be soha. 1 kemény nyújtás és már el is mászott. A hangjáért tartottam, ill. sokáig tart az e1.

(#24948) Kobe


Kobe
veterán

[link]

Erdekes elkepzeles, egyszer hasznalatisnak jo lehet....amig nem kell semmit allitgatni rajta :D

(#24949) #20655360


#20655360
törölt tag

[link]

SG, LP... Firebird!, Explorer!!!!!!!!!! VVVVVVVVVVV!!!!!!!!!!!!! :Y Leszarnám a lakkot is, de rohadt drágák, szal nope.

(#24950) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok! :)

Érdekel valakit az alábbi két pedál közül valamelyik, esetleg mindkettő? Túl sok a cucc, meg kell a pénz. :DDD

1. MXR M87 Bass compressor
2. TC Electronic Polytune (nem PT2, és nem mini, hanem normál pedálméretű)

Dánkesőn! :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.