Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#92051) Csupati válasza KillHates (#92041) üzenetére


Csupati
senior tag

Csak egy kicsit gondolkodtam igy az MXM riser kapcsán , és tudjuk hogy sajna a képet nem vezeti vissza:
-A TB3 kétirányú adatforgalmat tesz lehetővé
-A TB3 használható video output-nak is
-Akkor lehetne használni video inputnak is? :F
Ha igen akkor RM007 nek nem kéne az USB-s monitort is cipelnie, csak mondjuk egy hdmi/DP -----> TB kábelt.

(#92052) RM007 válasza KillHates (#92047) üzenetére


RM007
addikt

Ez a gondolat tegnap pattant ki a fejemből. Tessék mikor nálad voltam rákérdezhettem volna, vagy ami még okosabb lett volna előtte privátban. Nem merted? :D Nem baj leszek tesztelő.
Amúgy simán el lehet b@szni az alapanyagokat. Nekem még mindig van itthon pár régi ütött kopott csövecske amivel kockázat nélkül lehet kóstolgatni, és ha nem sikerül senki sem tudja meg. :D Más a felelősség is. Neked a szakma a fejedet veszi mikor nekem segítesz ilyen formában. :R Ez is lezárul egyszer, ez eddig még nem volt. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92053) RM007 válasza Csupati (#92051) üzenetére


RM007
addikt

USB monitor csak a Clevo-hoz kell. Az MSI-m ad képet a proci miatt, ott nincs igp tíltás. SG-ben amin az mxm kártyák mennek viszi oda a képet.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92054) vakablak93 válasza Frozen (#92048) üzenetére


vakablak93
őstag

Úgy látom te szándékosan nem értesz engem. :)

Én nem vagyok fanja semminek, a clevo bővíthetősége mázli volt hogy nekem anyagilag megérte, de ott is húztam határt hogy ne az legyen amit mondasz.
A legbelépőbb gépekbe meg felőlem lehet 4090 is 1000 euróért, nem fogom őket megvenni ebben biztos lehetsz...... :))
Nálam a minimum egy olyan minőségű gép mint egy L5 Pro.

És akkor harmadjára is, engem nem érdekelnek a benchmarkok, az téged érdekel egyértelműen. Amivel harmadjára is: semmi gond.

A fenti framework gépet érdekességként linkeltem be. Már az első hszedre írtam hogy meg kell várni milyen lesz, és ha sz@r lesz akkor biza engem se fog érdekelni.

Az meg pont kivétel hogy ekkorát ugrik az RTX 40 a 30-as sorozat után, legtöbbször max 15-20%-ot nyertünk, nekem az is kevés a váltásra, szóval ne szédíts a 30-50%-al mert ez egyszerűen nem igaz. :N
Utojára a Maxwell -> Pascal ugrás volt ekkora mint most a 30-40-es sorozatok között.

De sem a GTX10XX - RTX 20XX - RTX20XX Super sem pedig az RTX30XX nem hozott nagy ugrásokat. Az RTX 30-as sorozat pedig kifejezetten kibrándító volt, a Titan kártyákról nem is beszélve, az már inkább a vicc kategóriába ment át....

Röviden, még mindig nem tudom mi lesz a clevom utódja, de az tuti hogy ha valamit megveszek az nálam utána 5-6 évig marad (ha csak nem megye tönkre).

És nem hiszem el hogy neked8 ki mit vesz, külömben nem próbálnál minden áron téríteni :D

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92055) KillHates válasza Csupati (#92051) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha tudja az optimus-t a gép, akkor visszavezeti.
Egyébként elgondolkodtató, hogy a TB-DP porton visszaküldeni a jelet :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92056) KillHates válasza RM007 (#92052) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Neked a szakma a fejedet veszi mikor nekem segítesz ilyen formában"
Sz@rok a szakmára, a barátság fontosabb :K csak akkor borulok ki, ha akkor vonnak felelősségre, amikor csak segíteni akartam és nem jött be a számítás. Meg egyébként is ekéznek néha, mert maradi vén trotty vagyok :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92057) Csupati válasza KillHates (#92056) üzenetére


Csupati
senior tag

Nekem csak jó emlékeim vannak az Általad végzett munkáról és beszélhetéseinkről!
Amúgy meg ahogy egy okos ember mondta : "A jól müködő ideiglenes megoldások véglegesnek tekinthetők" !
Plusz azért az Én gányolásomon nehéz túl tenni valljuk be, lásd a hütő kábelezést , kötő dobozzal és wago-val szerelve :R

(#92058) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

350-400e környékén szeretnék gamer laptopot keresni. Wow classic és Cod WZ2 pörögne rajta főleg. Emellett irodai munkára is szeretném használni, emiatt jobban ajánlott esetleg az intel vagy ugyanolyan jó az AMD is? 17 collos méretben szeretném. A nagy kérdés milyen GPU legyen benne. 3060-os elég drágák már, igaz közben láttam 4050-es gépeket is 390 körül. Asus Tuf, Rog strix, lenovo legion, gigabyte g5 mf, ezeket nézegettem. Újat szeretnék, bár garanciás jó állapotú használt is szóba jöhet.

Pls help me. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#92059) undercover válasza rodman73 (#92058) üzenetére


undercover
senior tag

Szerbusz!

Mivel én 1 hete kerestem nekem elég friss az élmény :)
Először is hol láttál te újonnan 4050-et 390 körül? Én csak 500 körül láttam. Annyiért valami tuti el van írva.

Ha 17 colos kell újonnan akkor az emagon van fent Lenovo Legion 5, 450 ért. AMD Ryzen 5 5600H, 16GB, GeForce RTX 3060 6GB.

Meg itt a hardveraprón találhatsz nagyon jókat én Bluesummers kollégát tudom ajánlani.

De elég karcsú 17 colos géphez a 350 és 400 ezer között. Mert a Wow Classichoz elég lenne gondolom a RTX3050 de a WZ2-höz minimum 3060 kéne.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#92060) rodman73 válasza undercover (#92059) üzenetére


rodman73
aktív tag

Köszi az infókat! ;) Wow a fő csapás, cod ha nagyon nem fut szépen rajta max nyomom ps5-ön. :D

[link] itt a 4050-es masina ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#92061) Smithy87 válasza undercover (#92059) üzenetére


Smithy87
senior tag

"a RTX3050 de a WZ2-höz minimum 3060 kéne."

Azzal a szarral 90-100 FPSsel toltam 3050TI-n ez kompetitive lowon megy mint az állat. :C

(#92062) undercover válasza Smithy87 (#92061) üzenetére


undercover
senior tag

De sima 3050-re gondoltam nem a 3050TI-ra.

rodman73: Gigabyte gép akkor jó ha csak a teljesítmény érdekel.
Mert erős alkatrészek vannak benne, de a laptop minősége közepes. Egyszerű műanyagborítás, egyszerűhűtés, szóval gondolom ha úgy van nem is igazán csendes. Az akkumlátor időben se hiszem, hogy bajnok. Valamit biztosan gyorsabban is fog igy amortizálódni ha hurcolod.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#92063) S:type


S:type
lelkes újonc

Sziasztok!

Egy másik topikban is megkérdeztem de kíváncsi lennék a itteniek véleményére is.
Többször láttam, hogy valaki programozásra keres notebookot. És ezzel kapcsolatban felmerült bennem néhány kérdés, ami talán nekik is segíthetne.
Ha minden jól megy szeptemberben kezdem a programtervező informatikus BSc képzést és szeretnék venni egy notebookot mert a mostani az már gyengusz, régi és rettentő hangos.
Konkrét modellek helyett viszont azt kérdezném, hogy mire van ez esetben szükség.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ASAP
2. A gépre szánt összeg forintban?
500-800
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
programozás , tanulás, általános hallgatói feladatok ellátása
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-16"
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyelőre nem tudom megítélni
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linux preferencia Windows VM-el vagy fordítva
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége
Tárhely típusa: SSD, RAM: DDR5 16Gb minimum
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb
Webkamera, mikrofon
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
Új.

Mivel most fogok kezdeni és egyáltalán nem játszom semmivel, nem is igazán érdekel ezért szerintem a GPU minimum másodlagos de inkább felesleges. Javítsatok ki ha tévedek.
CPU: mennyire fontos a cache méret? Nyílvnán minél több annál jobb de megéri a felárat?
RAM: szerintem a VM-ek miatt alapból fontos a minimum 16Gb és DDR5 amennyiben lehetséges. TUdom, hogy bővíthető de kb 4-5 évre venném a gépet.
Háttértár: SSD, szerintem ezen nincs is mit beszélni :D
Akksi: nem tudom egyelőre megítélni, hogy mennyire fogom hordozni biztos kell majd használni az áramforrástól távolabb is.

Nagyon sokan gamer gépeket vesznek ilyen célokra is de érdemes-e.
Az üzleti szériában azért ilyen áron lehet kapni már nem műanyag gépet is, ami persze nem biztos, hogy jobb vagy tartósabb de azért kétségtelen megvannak az előnyei.
Legrosszabb esetben veszek egy M1-es Mac-et :D

Köszi a segítséget azok nevében is, akik hasonló célokra keresnek vasat.

(#92064) echterion válasza S:type (#92063) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát...ööö...ez gaming lapos fórum, szóval nem nagyon értem, hogy miért itt kérdezősködsz, mikor a gpu neked másodlagos. Erre van a milyen notit vegyek topik szintén itt, a fórumban, amit valszeg te is ismersz, ha a kérdéssorát megtaláltad.
A gaming gépeket nem munkára találták ki, van ennek saját szegmense, nem véletlenül.

**********

(#92065) Ubul86 válasza echterion (#92064) üzenetére


Ubul86
őstag

"A gaming gépeket nem munkára találták ki, van ennek saját szegmense, nem véletlenül."

kivéve az erősebb gpu, ha olyan a programozási nyelv, és feladat.

de egy üzleti notebook simán jobb ezekre a dolgokra, ami fentebb lett írva, tény

(#92066) KillHates válasza echterion (#92064) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha tudnád, hogy hány fejlesztő, kutatómérnők barátom használ gaming gépet kizárólag munkára? Persze ezt tették az után, hogy megfutották a kört egy fosch hordozható workstation-el; ami melegszik, trottyol, semmi sem szabható személyre rajtuk (nem az RGB csicsára gondolok) , buta az energiagazdálkodásuk.
Addig volt -munka szinten- hegemóniájuk a workstation-öknek amíg a tervezőprogramok hardver specifikáltak voltak, azaz kellett a Quadro vagy a FireGL. De mostanság már bármilyen nVidia CUDA-i hadba foghatók ha számolásigényes munka adódik. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92067) formula01


formula01
aktív tag

Mondjuk szerintem egy egyetemi szinten programozgatásra/tanulásra egy 500-800-es üzleti gépet venni felesleges. Ilyen feladatra szerintem 300-350e körül tökéletesen megfelel egy 14-es Zenbook full fém házzal, gyönyörű 90 Hz-s OLED kijelzővel, kb ~1.5 kilóval, jó akkuidővel. M1-es Macet egyetem mellé azért hanyagolnám, mert ilyen szakon nem tudom, hogy minden szoftver, amire az évek során szükség lesz kompatibilis lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#92068) KillHates válasza formula01 (#92067) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hibátlan érvelés :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92069) FőDudu válasza formula01 (#92067) üzenetére


FőDudu
addikt

A vilagon mindenutt hasznalnak Macet az egyetemeken.

Attol tartani, hogy nem lesz meg ra valami - manapsag mar pont forditva van.

A vilag masik felen inkabb a Mac amit a diakok preferalnak... szoval van arra is minden. Mert elterjedt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#92070) consono válasza FőDudu (#92069) üzenetére


consono
nagyúr

Jól mondod, a világ másik felén. Itthon meg/még nem. A Mac-es fórumban elég gyakran előjött (amíg még látogattam), hogy hogyan lehet ilyen, olyan Windowsos appokat futtatni, mert nincs MacOS-re. Elég, ha csak egy ilyen van, ami kell a félévedhez...
Az meg, hogy van minden messze nincs így, nekem pl. a PowerBI jött volna jól két éve, de az még Wine-al sem ment sehogy sem. Az Excel meg butább Macen és tudnám még sorolni sokáig...

"In God we trust. All others must bring data"

(#92071) KillHates válasza FőDudu (#92069) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jah... hogy csak egy kis gyagyi programocskát említsek: Solidworks...
Meg FPU-ban azért még nem túl acélosak az almás vasak.
Meg aztán ott a fránya nVidia CUDA-hegemóniája is :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92072) echterion válasza KillHates (#92066) üzenetére


echterion
nagyúr

De ő programozásra keres, nem kell neki a gpu. ;)
Amúgy simán elfogadom az érvelésed, nekem nincs túl sok grafikus munkát végző ismerősöm. :R

**********

(#92073) Ubul86 válasza echterion (#92072) üzenetére


Ubul86
őstag

játékprogramozás? :D

(#92074) KillHates válasza echterion (#92072) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor valóban nem szükséges neki erős GPU :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92075) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok! A Legion 5 Proba szeretnék majd SSD-t venni. Mi az ajánlott? Samsung 970 EVO Plus? Vagy van valami jobb ár/érték arányban?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#92076) nggabi válasza undercover (#92075) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha csak 2.-nak veszed lényegében mindegy, akár a2000 vagy nv1 is elég csak nvme legyen. C oldalnak 3500/3000 jó lenne. többiek ez pl [link] milyen? 26 ezerért 1TB D: oldalnak sztem biztos jó. jééé nv1 már 20 ezerért is van. mik vannak :)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#92077) FőDudu válasza KillHates (#92074) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindketten tudjuk, hogy MAC-nel idealisabb gep nincsen a programozasra.
Ha nem nagyon specifikus a cel, akkor nem kell ra celhardver (CUDA mag)

Nem lesz olcso - mert megkerik a ram arat - de lattam olyan videot ahol az M1 MAX verzios MacBook Pro gyorsabb volt az aktualis HP Zbook verzional Solidworks-ben.
Pedig az emulatorban futott.

Az urge ugyan kiemelte, hogy nem tokeletes, neha belassul (es nagyon komplex dolgokra keves lesz), de az ido nagy reszeben faxa. Tanulonak eleg.

Mondjuk amin nyomta az 64GB rammal szerelt laptop volt.
Szoval nem az 500-800e Ft kategoria.

De ertem mire celzol.

FőDudu

(#92078) FőDudu válasza nggabi (#92076) üzenetére


FőDudu
addikt

124 Euroert adta a Cyberport a 2 terast a hetvegen.

FőDudu

(#92079) nggabi válasza FőDudu (#92078) üzenetére


nggabi
nagyúr

az nem 20e :U

"szenyor dzsíííí"

(#92080) undercover válasza nggabi (#92076) üzenetére


undercover
senior tag

Majd megnézzem milyen gyors alapból az SSD Legion 5-nek.

Játékoknak olyan kéne ami 3500/3000?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#92081) Ubul86 válasza nggabi (#92079) üzenetére


Ubul86
őstag

viszont 2 terra :D

(#92082) Speedy007 válasza nggabi (#92076) üzenetére


Speedy007
őstag

a2000-t nem javaslok elég hamar döglenek meg nekem kettő is volt vatta újonnan egy hónap alatt ment le a kondíciója 5%-t ugyanazzal az írt mennyiséggel a 970 EVO Plus-om meg fél év alatt ment le 1%-t a másik meg köszöni szépen jól van háttértárként 100%-os. Annyi előnye van hogy nem fűt mivel lassab mint a 970 evo. de egy normális gap paddal azt is lehet orvosolni szerintem. Bár nekem azzal sincsen bajom.

[ Szerkesztve ]

(#92083) nggabi válasza Speedy007 (#92082) üzenetére


nggabi
nagyúr

már nem kapható csak nv1, szóval tárgytalan.

undercover: általánosságban annyira nem észrevehető de jó lenne valami gyorsabb ha már veszel, viszont PCIe 4.0 nem kell, úgyse kezeli. tudja.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#92084) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,

Alairasomban levo Acer Nitro 5ot kezdtem el huto modingolni, mert jatek kozben siman 100 fokon megy a CPU minden gond nelkul.
VGA nagyjabol okes 70-75 fok.

Mindenesetre lebontottam multhetvegen.
Hutorol lekaptam a gyari elszaradt ocsmanysagot.
3 honapos gep, de szo szerint tort le rola a paszta meg ez a rozsaszinu trutymo amit mindenre felkentek thermal pad helyett.
Mint kiderult a thermal putty vagy nevezzek barminek azert volt jo otlet, mert mindenfele meretu thermal pad kell.
A Vramokra kb 1mm vagy alatta vastagsag kell, a tobbi cuccra 1.5mm de van aminek a 2mm is boven jo lenne, gondolom Acer is ment az egyszu uton, inkabb korbe fikazta az egeszet aztan megy ahogy megy.

Kerdesem ide copy-zyom a masik topikbol kepekkel:

Valakinek otlete, hogy bizonyos rez feluleten miert nem terul el a folyekony fem? :F
Kapott tiszitast az egesz huto isopropyl alcohollal.
CPU oldalon picit "barazdas" a huto felulete, tokeletesen elterult a folyekony fem, VGA oldalon meg sima a felulet es nem terul el... :U
Neha sikerult olyanra mintha "okes" lenne, majd oke kimaradt egy kis sarok, picit ujra belenyulok es egyre rosszabb es rosszabb...olyan mintha olajos vagy zsiros lenne a felulet (keptelenseg mert 25x tisztittottam)

Polirozzak rajta picit?
Tippre van valami felulet felvive a rezre es az szivat. :U


Mint lathato megprobaltam elkenni a folyekony femet a huton, de nem terult el hiaba kinlodtam vele, igy fogtam es letoroltem inkabb.
Ezert szinezodott el a GPU oldalon a hutofelulet

Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

...

(#92085) MaxxDamage válasza Devid_81 (#92084) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Csak annyit mondanék, hogy amit csinálsz most hagyd, mert több kárt okozol mint hasznot :)
Fordul KH mesterhez, ő a nagy fémes paszta kenés szaki! :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#92086) Devid_81 válasza MaxxDamage (#92085) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azert jottem kerdezni, mit tudnek tenni a felulettel ;)
A CPU oldalon teljesen jo a helyzet, annyira, hogy -25 fokot hozott. :K
Ott marad is a folyekony fem. :K

GPU-nal nem ragaszkodom a folyekony femhez, lehet maradok az MX4-nel mert a GPU korul korbe kellene kenjek minden SMD-t


[ Szerkesztve ]

...

(#92087) Csupati válasza Devid_81 (#92086) üzenetére


Csupati
senior tag

Killhates kollégát Én is ajánlom hogy keresd meg, ha a vga tűrhető hőmérsékletű akkor oda csak mx4 vagy hasonló jobb minőségű pasztát rakj , meg a rózsaszín kence helyett K5-prot szoktak használni de az is ilyen kenhető gappad. Nem rosszak ezek a kenhető gappadak ilyen szempontból, nem kell 10 különböző vastagságút venni, cserébe rémálom letakarítani.

(#92088) MaxxDamage válasza Devid_81 (#92086) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Padek nem megfelelő összenyomódása is okozhat (egyik oldalon) nem megfelelő hőmérsékletet is.
Én is volt, hogy úgy éreztem lecserélem az összes padet a heatsinken és nyögés lett a vége! :D

Megvettem a legdrágább TG padeket és próbálkoztam, de sokszori kísérlet(ek) után sem jártam sikerrel, így KH megoldotta nekem és új heatsinket is vettem közbe meg UK-ból kértem csere heatsinket is most meg már vizes heatsinkkel tolom, de a pasztám maradt ugyanaz. (bár ez asztali procis gép és MXM kártyás GPU) /hosszú/ :DDD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#92089) Devid_81 válasza Csupati (#92087) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mivel Angilaban elek a kollega max csak otetet tud adni nekem. :)
De nem is gond, megoldom en is, mar lebontva, ossze is lett rakva ideiglenesen (mukodik is :)) )
Viszont tenyleg rengeteg fajta meret kell.
Vramok kore talan 0.5mm lenne jo, de van olyan hely pl VRM ahol tobb kell mint a mar meglevo 1.5mm
Most vagy egymas tetejere rakom a thermal padet es adtam a sz@rnak egy pofont, vagy en is neki megyek megyek ilyen thermal gyurma izevel :D
Sztem amugy utobbi lesz hamarosan mert meg mindig nem vagyok benne biztos, hogy van mindenfele vastagsagu Thermal Pad-om. :(

[ Szerkesztve ]

...

(#92090) echterion válasza Devid_81 (#92089) üzenetére


echterion
nagyúr

A gpu-ra ne kenj folyékony fémet pont azért, amit írtál, plusz a 70-75 oké ennél a gépnél, elég egy jobb minőségű paszta.
Ha padok nem megfelelő méretűek, akkor biza felfekszik és nem lesz jó a hőátadás. A saját életed könnyíted meg, ha veszel hozzá K5 Pro-t és mindenhova azt kened a különféle méretű padokkal való kísérletezgetés helyett.

**********

(#92091) Devid_81 válasza echterion (#92090) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mar rendeltem is egy 10g-os verziot ebbol a K5-Probol :R
Valamelyik este szetkapom ujra a gepet, es megkenem ezzel a cuccal, megnezem a CPU resz kibir-e meg egy bontast osszerakast olyekony fem ujrakenes nelkul aztan annyi.

GPU kap MX4-et (van egy regi 8 eves meg van 2022-es verzio) es problem solved :B
Vmi olyan cucc kell ami nem szarad ki 1 ev alatt, az MX4 nalam mar par ev alatt bizonyitott.

...

(#92092) echterion válasza Devid_81 (#92091) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem így már rendben lesz majd a gép.
Én a frissebb pasztát kenném rá, a régit inkább kukáznám már. De ez csak az én becsípődésem, hogy azért 8 év alatt még bontatlanul se biztos, hogy megmaradt az állaga, de megnézed, úgyis látod, hogy mennyire száradt már ki.

**********

(#92093) RM007 válasza Devid_81 (#92091) üzenetére


RM007
addikt

Esetleg próbálkozhatsz jobb pasztával is akár mindkét helyre cpu és gpu meg akár VRM, mert ez [link] a paszta elég sűrű és állítólag az egyik legjobb ami kapható pasztában. Az élettartam paszta szempontjából kérdéses még folyamatban van nálam meddig hatékony, jelenleg ez szerintem sokkal jobb mint az mx4, nem csak papíron.
Az egyik laptopomnak hangja sincs mióta felraktam a kencét mindenhova. :K

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92094) Devid_81 válasza echterion (#92092) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A regit mar nem hasznalom, az mar nekem is tul oreg, a 2022-est kenem mostanaban mindenre is :)
Eddig nem volt azzal sem baj. :N

(#92093) RM007 Ez tutira nagyon jo cucc, de ahogy nezem alig beszerezheto (foleg gyorsan) Angliaban, es eleg meredek ara van postazas miatt. :O
Ratolom az MX4-et, ha olyan lesz mint volt gyarilag nekem az mar jo. :K
A nagy baj nalam a CPU oldalon volt, szinte azonnal 100 fokon csucsult a CPU olyan jatekok alatt amik terheltek 40-50% korul a procit.

...

(#92096) undercover


undercover
senior tag

Amugy még nem volt olyan gépem amiben van ilyen Mux kapcsoló. Mikor érdemes használni?

Meg arra gondoltam, hogy veszek egy Samsung 970 EVO Plus 1TB-os SSD-t. Az még nem melegszik annyira mint a legújabb széria nem?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#92097) Csupati válasza undercover (#92096) üzenetére


Csupati
senior tag

A mux arra való ha netezel például, akkor ne a dedikált kártya kapja a terhelést feleslegesen hanem az igp adja a képet a kijelzőre, de amint elindítasz egy játékot pl akkor a műs átkapcsol és a dedikált kártya adja a képet.

(#92098) RM007 válasza undercover (#92096) üzenetére


RM007
addikt

Lehet én is veszek SSD-t a jövő hónapban egy 2TB félét úgy 40 körül, de jól utánagondolva most csak egy sima sata féle lesz mert minek nvme játéknál semmi különbség amíg van elég ram a gépemben észre nem veszem.....akár a hdd is működne simán mindennel is a legtöbb esetben tisztelet a kivétel pl ide-oda másolgatás. Nálam 2db m.2 sata és 2db(max 3.gen) nvme van belül mind betöltve fejenként 1GB méretben. Ezeket fogom idővel kibővíteni mindegy milyen sorrendben. Talán 8GB belül elég lesz. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92099) RM007 válasza Csupati (#92097) üzenetére


RM007
addikt

Az a vicc hogy amíg ez nem volt addig mindig az igp dolgozott. Az MSI laptopom okos módon tudja mikor kell használni a dedikáltat.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92100) echterion válasza RM007 (#92099) üzenetére


echterion
nagyúr

Az MSI-dben nem kapcsolható és úgy hívják, Optimus. Ha kapcsolható (egy restart kíséretében), akkor az a mux switch. És az utóbbi az "okosabb", mert ki tudod vele kerüni az igp-t, ami hozhat némi gyorsulást. Bár én nem szoktam neki túl nagy jelentőséget tulajdonítani, mert ahova optimus-szal kevés a dvga, oda általában mux-szal is kevés lesz.

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.