Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37405) MR007RM


MR007RM
addikt

Csak leírom én hogy vagyok most ezzel a tuning dologgal.

Ha a GPU alap órajelen van és csak a CPU-t erősítem a bios-ban fellelt max TDP bejelölés szerint (turbo boost 67W) akkor még ok. És az XTU-ban sem jelölgetek följebb semminél maradva, az a biztos. Viszont ha meghúzom a vga-t az AB-ben (magórajel) akkor játék alatt a kilépés fenyeget. Legyen az egy hirtelen áramszünet vagy sárga halál(ez utóbbit kifejezetten nekem írták, kéket nem szoktam látni mostanság). Úgy egyébként minden rendben. Szóval a pluszok csak a hardvergyilkos teszt progiknál működnek, hű de mekkora a péniszem címen, a valóságban game alatt kiakad a dolog egy adott ponton, nem bírja valami miatt.
Mondjuk ebből azt veszem le, amennyiben nem 115W hanem többet bíró vga-t kezelne a gép akkor nem feszülne túl a húr a cpu miatt, mert így túlfuttatja, bizonyos úgy megírt játékoknál. (Eddig csak 1 játéknál találkoztam olyannal ahol a cpu feladatkörét 4 mag fölé határozták volna nála, de ott sem érte el sosem a 100% kihasználtságot, csak visszafogott....Muerte-val ezt már megbeszéltük, és a vga húzás ott nem is volt végzetes, nem volt kihasználva)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.