Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36801) Pocok256 válasza SkyS1gn (#36800) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem is volt g751 em :B
Nem volt azzal baj célközönséget kell csak vele megtalálni mindenkinek másra van szüksége. Amúgy igen a kis vékony msi nagyon jó cucc.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36802) SkyS1gn válasza Pocok256 (#36801) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én is imádtam amúgy :)

Nagyon nehéz nem gamer csicsás de mégis erős gépet találni.

+SSD meg egy kis Conductonautot majd meglátogat ez az MSI is ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36803) echterion válasza Muerte (#36798) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak nekem visszás picit, hogy egy be sem mutatott gépet díjaznak valamivel? Ez számomra le is írja a díj színvonalát, csak a marketing számít, aki többet fizet, az kapja meg a díjat. Bullshit-díj.

**********

(#36804) Muerte válasza echterion (#36803) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Furcsállom én is,mire fel kap díjat amikor még teszt sem volt.A 4 ventis megoldás már 10 évvel ezelőtt is volt a nagy böhöm Clevoban,vagy nem tudom mire cuppanhattak rá így előre :DDD

(#36805) Raymond válasza Pocok256 (#36799) üzenetére


Raymond
félisten

A haz ugyanugy nez ki mint a GT75 amit lattam eloben. Eszmeletlen mekkora. Ez jut rola eszembe:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36806) matyee válasza Muerte (#36804) üzenetére


matyee
őstag

Azért az hozzá kell tenni, hogy a clevo mellett az MSI barebone-k elég jók szoktak lenni, F5 / F7 nem véletlen kedvelt annyira. Én megelőlegezem nekik a bizalmat, nem véletlenül tanyáztam le az F5-nél....

[ Szerkesztve ]

(#36807) Muerte válasza matyee (#36806) üzenetére


Muerte
Topikgazda

99% biztos már előre hogy ütős gép lesz,de díjat a tesztek után illene adni akkor is.

(#36808) Raymond válasza Muerte (#36807) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek a dijak ilyenek, sima PR. Ugyanaz min amikor mar mondjuk az E3 elott ott a jatek trailer es tele van "Best of Show" es hasonlo plecsnikkel a videoban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36809) Balázzs válasza Pocok256 (#36796) üzenetére


Balázzs
senior tag

vótmá :D

találtam képet a hűtésről, de most nem találom :W Ilyen ez, amikor egy hét szabi után gép közelébe kerülök.

Ahogy Raymond is írta, jó gép lesz úgy néz ki, de ezek a díjak a reklám részét képezik.

[ Szerkesztve ]

(#36810) matyee válasza Muerte (#36807) üzenetére


matyee
őstag

Hat persze, az teljesen hulyeseg, de jonak tunik, remelem lesz barebone belole

(#36811) x_o_n válasza echterion (#36803) üzenetére


x_o_n
veterán

Akik díjazták már szarrá tesztelték,nem olvastad? természetes hogy nem várják meg míg kapható és utána díjazzák.

(#36812) PR0JECTNR56 válasza Pocok256 (#36796) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szimpatikus gép, végre egy cég, aki a Clevo-n kívül változatlanul képes komolyan venni a hűtés kérdését a termékpaletta csúcsán és nem csak a benne lévő hardverek neveivel dobálóznak.

(#36813) RM007 válasza PR0JECTNR56 (#36812) üzenetére


RM007
addikt

És lesz ennek is megfizethetetlen ára, vagyis csak szűk rétegnek szól.

Bocs, elnyomtam, nem neked szántam úgy direktbe. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#36814) matyee válasza RM007 (#36813) üzenetére


matyee
őstag

Szerintem ez drága muri lesz, alapból a titan széria is a drága gépek közé tartozott. Persze csak tipp

(#36815) Darth_Revan válasza matyee (#36814) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ugyanolyan teljesitmeny mellett az MSI szerintem alsó hangon 3-400k-val lesz drágább mint egy p775tm.

Más:
Teszt az új Chimera laptoprol 9980HK-val: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36816) matyee válasza Darth_Revan (#36815) üzenetére


matyee
őstag

$3699

(#36817) kirjak válasza Muerte (#36798) üzenetére


kirjak
aktív tag

Ez biztosan nagyon olcsó lesz és hűvös is egyszerre. Húzott i9-et lehűteni tartósan :F

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#36818) Darth_Revan válasza matyee (#36816) üzenetére


Darth_Revan
veterán

1.37 millió Forint.

Nice, jobban megéri mint a Clevo :))

(#36819) Balázzs válasza Darth_Revan (#36815) üzenetére


Balázzs
senior tag

requires two power bricks

mint az AW-nél :W

(#36820) RM007 válasza Darth_Revan (#36815) üzenetére


RM007
addikt

Ha a TDP csak 45W attól ez a csúcs proci mennyire lehet csúcs a gyakorlatban?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#36821) k-adi válasza Balázzs (#36819) üzenetére


k-adi
nagyúr

requires two power bricks

jesus

mikor szoknak már le erről.... :U

(#36822) kdavid23 válasza Darth_Revan (#36815) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Azt írja, hogy nem lesz 4k kijelző opció, de azért ők is tudják, hogy simán megoldható... Nekem tetszik, i9 9980 = 8700k kb... Persze ez nem 45w-on értendő, hanem kb 70w-on de az is elég jó... Nagyon drága..

[ Szerkesztve ]

Dr. Dávid

(#36823) KFORboy válasza k-adi (#36821) üzenetére


KFORboy
senior tag

Egyszer majdcsak elfogynak raktárról azok a "buck-konverterek"... :))

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#36824) echterion válasza k-adi (#36821) üzenetére


echterion
nagyúr

Még csak mostanában szoktak rá, szóval nem most lesz az még sajnos. :(

Más téma: van valakinek ötlete, hogy a 8700M GT SLI kártyámnak mivel csökkenthetném a feszültségét? AB sajna nem működik.

[ Szerkesztve ]

**********

(#36825) RM007


RM007
addikt

Kicsit unatkozom.

Egy 100W -os forrasztópákával próbálkoztam kiolvasztani, végül feladtam és kifeszegettem a belét. Aztán gondoltam rátolom a hőcsőre, de máshová került mert nem volt elég hely pedig jó lett volna ha megfelezem. folyt.köv.
KillHates reszkess! :DDD
Ha megjönnek a hőcsövek megpróbálok kettőt összeforrasztani, aztán ha sikerült, meglátjuk.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#36826) Darth_Revan válasza kdavid23 (#36822) üzenetére


Darth_Revan
veterán

8700k? Siman hozza a 9900k teljesítményt.

(#36827) Muerte válasza RM007 (#36825) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"Ha megjönnek a hőcsövek megpróbálok kettőt összeforrasztani"

Ezt remélem nem komolyan gondoltad.Meg se próbáld házilag azt a mutatványt,mert egy az hogy 100% biztosan nem fog sikerülni,kettő: egy kisebbfajta bombát fogsz gyártani tudtodon kívül.Szerencsés esetben csak fel fog fújódni a hőcső mint egy lufi,de ha ki is pukkan,az már veszélyes is.
Azt sem tudod látatlanból hogy a kérdéses cső mivel lesz töltve,már eleve ott a baj,még ha valaki szakember összeforrasztaná a kettőt,akkor sem biztos hogy előrébb lennél vele,csak akkor ha mindegyik csőben azonos típusu hőközlő anyag van. [link]

(#36828) kdavid23 válasza Darth_Revan (#36826) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Igazad lehet. Jó a chimera. Durva a 200w-os tdp keret egy forrasztott 45w-os noti cpu-nak. Turbó módban rá is tolja... Bár ha 9900k teljesítményt tol, akkor már megintcsak a clevo-k a nyerők, mert azok nem 98-100C között futnak. A 200w-os rtx2080 jól hangzik, mint az AW...

[ Szerkesztve ]

Dr. Dávid

(#36829) blue_23


blue_23
senior tag

Első jó gamer laptop rtx 2070-nel, amely 730 pénzért elérhető [link]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#36830) RM007 válasza Muerte (#36827) üzenetére


RM007
addikt

:R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#36831) x_o_n válasza blue_23 (#36829) üzenetére


x_o_n
veterán

Azért az nem semmi hogy az ég adta világon semmi nem változott a hütésen és kasznin a v3 ge73-hoz képest,bár nem is panaszkodom miatta,remek ez a hűtés,csak furcsa hogy maradt minden max hangzatosabb nevek szerepelnek a matricán

(#36832) KillHates válasza RM007 (#36825) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én azért jobban vigyáznék az ujjamra... Főleg, hogyha azzal keresem a kenyerem! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36833) RM007 válasza blue_23 (#36829) üzenetére


RM007
addikt

Tudom csak részletkérdés, de az a sok por mindenütt. Hogy nem lehet csinálni egy videót tisztább környezetben?

(#36832) KillHates: Lehet nem tűnt fel mennyire figyeltelek. Szörnyű hogy nem bírok magammal. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#36834) x_o_n válasza RM007 (#36833) üzenetére


x_o_n
veterán

Nézd 144P ugy nem látszik annyira :DDD
amugy igen..tök gáz

(#36835) KFORboy válasza RM007 (#36825) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ez a forrasztás nem jó ötlet...
Pákával tuti nem tudod rendesen végig folyatni a cint teljes felületen, emiatt lég hézagok lesznek...
Illetve ha rámész gázégővel, a benne lévő hőközlő anyag felfújja lufira, akár ki is durranhat de addig úgy se mész el mert megijedsz, hogy a laposból virsli lett :"D

HA mindenképp akarod a mókát, feltétlen szerezz be Aliról Mechanic féle ólmos finom forrasztóónt.
185-190°C -on már olvad, 200°C-on már szépen fut... és iszonyú gyorsan dolgozz !
NC559-es paszta sem ártana és ugyebár mindez gázégő fölött, nem pákázós balf@xkodás...
Nedves törlőrongy, hideg vizes kád dettó kötelező a munkaterület mellé forrasztás után azonnali merítésnek !

De nekem is csak 1 az 5-höz sikerrátám volt ezzel !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#36836) matyee


matyee
őstag

Dilemmában vagyok, mert az F5-ömben van egy silicon lotter 8600k ami ahogy láthattátok akár 5ghz-en is megy a gépben, jellemzően 4,5-4,7en használom, első esetben 65 fok max, 4,7-en 70 felett kicsivel. Most tudnék bele tenni egy 8700k-t, de eléggé lutri milyen chip, meg kicsit tartok a gép megbolygatásától is... az általános dolgok mellett csak játszom rajta, nincs videóvágás, 3d modellezést stb. Van értelme? Inkább próbálom magam lebeszélni...

[ Szerkesztve ]

(#36837) Mandarindara válasza Darth_Revan (#36751) üzenetére


Mandarindara
csendes tag

Valakinek sikerült már megnéznie ezeket az új tuf fx505-öket? Kinéztem magamnak egy ryzen 7 + 1650-es változatot, elég jó árban vannak és az előző széria se néz ki rosszul, vajon tényleg jobb a hűtése?
Illetve kérdés, mivel hdd-vel árulják, terveztem mellé egy ssd-t, ebből honnan és milyen fajtát szabad? Mennyire gáz a beszerelés, és okoz garanciavesztést?
Előre is köszi🙂

(#36838) Phoeniҳ válasza Mandarindara (#36837) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Ezt a kérdést én is feltettem nekik a bővítéssel kapcsolatban. Ezt a választ kaptam:
"A betanított technikus kolléga minden gond, garanciavesztés nélkül tudja bővíteni a memóriát 32GB-ig, és plusz PCIe SSD is beépíthető a merevlemez mellé."

1650 verzióban biztos vagy? 1660Ti változat is szerintem nagyon jó árban én azzal szemezek és azért az jóval időtállóbb. 1050 Ti-nál nem sokkal erősebb a 1650 és az FHD-ra még okés, de meddig?

(#36839) Mandarindara válasza Phoeniҳ (#36838) üzenetére


Mandarindara
csendes tag

Gondolkoztam rajta, de úgy gondolom nekem elég lesz a kisebbik és nem éri meg nekem az a 40k különbség, nem terveztem mai AAA címekkel játszani, ha meg mégis akkor megelégszem az alacsonyabb részletességgel.
Épp most válaszolt a Mediamarkt, azt írták hogy csak szervízben való bővítéssel marad meg a gari, illetve mégsem rgb a billentyűzet(???). Ez mégis hogy lehet? 😂
Szervízben berakják nekem akkor is az ssd-t, ha én viszem?

(#36840) Phoeniҳ válasza Mandarindara (#36839) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Ha jól tudom a hivatalos Asus szerviz az a FixDirect. A válasz egyébként igen természetesen beszerelik az ssd\ramot amit viszel, de nem ingyen illetve ha az okozza később a hibát akkor bukó a gari.....mondjuk ssd illetve ram aligha nyirja ki a gépet, de ettől függetlenül 5-10k a beszerelési munkadíj illetve ha el vannak havazva akkor pár nap is lehet.

Én olyan leírást is találtam ahol Gtx 1660 ti max-q volt írva :Y mondtam is, hogy azt köszi nem ezért rákérdezem. "A gyári adatlap nem jelzi a Max-Q típust, így feltételezhetően sima"

Kicsit zsákbamacska feelingje van nekem az egésznek. Nagy álmom lenne egy olyan megbízható notebook vásárlása ami nem 1 000 000 Ft viszont van benne egy erős proci egy mai közepes (1660 ti) gpu és tunderbolt amire majd külső vga-t lehet csattintani idővel.

Viszont ezen az asuson se thunderbolt, de még Type-c sincs illetve a ryzen 3750H már most is látszik max egy i5 szinten van.

Biztos én akarok sokat és tudat alatt lebeszélni magam arról, hogy akarjak egy ilyet, de elég kompromisszumos.

(#36841) Mandarindara válasza Phoeniҳ (#36840) üzenetére


Mandarindara
csendes tag

Magyarul ha én a városban egy szervízbe beviszem, ami garanciális szervizeket is végez az asusnak papíron, akkor is bukhat a gari mert nem a rendes szervízbe vittem?
Amúgy imádom az asus ügyfélszolgálatát:
"A AL107, AL108-ban valószínűleg, hogy elérhető de az se kizárt, hogy a 126T-ben is elérhető, sajnos lista nincs róla, hogy melyik modellben érhető el biztosra."
Izgalmas🙂
Már teljesen elbizonytalanodtam, hogy kell-e ez nekem egyáltalán, vagy várjam meg az új nitro-predator párost.

(#36842) blue_23 válasza Mandarindara (#36841) üzenetére


blue_23
senior tag

Notebook topikban 300 pénzért Dell G5 ajánlott játékra, 1050 TI kombóval, korábbi TUF szériát nagyon lehúzták értékelésben. Ha megnézed mennyi ajándékot kapsz a noti mellé, a TUF gép tényleges ára 300 alatt van, erősebb/drágább grafikus kártyával mint a DELL, tehát valószínűleg valahol spóroltak a hardveren, ami lehet pont a hűtés vagy anyaghasználat. Helyedben megvárnék 1-2 részletesebb tesztet mielőtt ilyenre költesz.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#36843) Mandarindara válasza blue_23 (#36842) üzenetére


Mandarindara
csendes tag

Persze láttam, de szerintem a G5 valami ritka csúnya teremtés, az új széria már szép, csak az meg pont a hűtésben valami borzalom.
A régi predator pedig meg mindig tetszik, hátha megjelenik már lassan, áprilisra volt ígérve de még mindig sehol semmi. Nitro 5 pedig csak a digiprimenál elérhető, de alapba se tűnik túl megbízható boltnak, hát még hogy a 800 eurós gépet 350 ezerért árulják, közben pedig még az acer se árulja.

[ Szerkesztve ]

(#36844) Phoeniҳ válasza Mandarindara (#36841) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Sajnos azt nem tudom biztosra, hogy melyik szerviz még hivatalos Asus partner szerviz, de vigyázni kell, mert az, hogy a munkára garanciát vállal valaki és, hogy márka partner szerviz az nem ugyanaz. Jobb lenne az Asus ügyfélszolgálatán rákérdezni, hogy bővítenéd az XY Asus géped és adott városban keresel olyan szervizt ahol a garid is megmarad. (illetve lehet-e otthon ennél a szériánál bár asusnál szerintem ilyen nincs)

[ Szerkesztve ]

(#36845) MaxxDamage válasza Phoeniҳ (#36844) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"(illetve lehet-e otthon ennél a szériánál bár Asusnál szerintem ilyen nincs)" --->> Hogyne lenne, én szériámnál is (700k+ gép) 1x szétkapta KillHates, 1x én itthon és ezután 2x volt szervizbe küldve (FixDirect) és minden ment gond nélkül (gariztatás / alaplap csere, stb..mind2x)
Sőt! még az Asusal is beszéltem garifutár igénylés előtt és ők mondták, ha van benne nem gyári spec. szerinti alkatrész (+RAM / SSD / egyéb..), akkor azt vegyem ki itthon és úgy küldjem fel, mert arra nem vállalnak garanciát (hogy nem keveredik el pl.) mert az nem a gyári spec. része (mint +alkatrész)

Szóval az Asus még korrekt is volt (FixDirect is!), mert mondta "ha komolyabban meg kell bontani a gépet, előtte fogjam meg kézzel a radiátort" , így ESD szempontból nem okozhatok kárt. /mondom OK + jah../ :D

Amúgy a szétszedés / összerakás legyen korrekt (otthon) és ne legyen semmi sérülés, rongálás, törés, stb.. aztán gari szempontból nem lehet gond a későbbi garis ügyintézés során.

Gondoltam megosztom, mert így van és saját tapasztalat. :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#36846) Mandarindara válasza Phoeniҳ (#36844) üzenetére


Mandarindara
csendes tag

Rendben köszi, de el is ment ettől a géptől a kedvem, túl sok a homályos dolog vele kapcsolatban, nem ér majdnem 300 ezer forintot kockáztatni érte.
Várok tovább türelmesen a tökéletesre🙂

(#36847) Phoeniҳ válasza Mandarindara (#36846) üzenetére


Phoeniҳ
tag

60 napos visszafizetési garanciával árulják bizonyos boltban szerintem sokat nem veszíthetsz.
Ha tetszik a gép akkor egy próbát megérhet. Egyébként youtubeon már a Ryzen 7 3750h gtx 1660ti variánsról van néhány teszt érdemes keresgélni, mert ahogy elérhetővé válik úgy kerülnek fel a videók.

(#36848) gyépés válasza Mandarindara (#36846) üzenetére


gyépés
aktív tag

Én Jarrod videóját néztem erről az új ASUS TUF-ról. Igaz, még csak a játékok voltak, csak möst jön a teljes review majd. Viszont beszédes, hogy ezt a VGA-t ezzel a procival, mintha nem tudná teljesen kihajtani a gép. Majd látszik a teljes review-ból, hogy trottyol-e, de szerintem nem, egyszerűen csak ennyit tud. Tényleg olyan i5 szint, benne hagy szerintem a VGA-ban vagy 10-15 százalékot. Ha kijön a review-ban, hogy nem gáz az anyaghasználat,meg a hűtés, a komponensek minősége, meg elég a visszafogottabb csatlakozükészlet lehet best buy. De azért szerintem ez az AMD procis felállás nem váltja meg a világot, ár értékben nem lesz rossz, de nem véletlenül olcsó.
Igazából nem is a proci+VGA páros az érdekes, ott pont erre számítottam. De az ilyen olcsó gépekben olyan csúnyán szoktak spórolni mindenhol, ahol lehet, inkább az intene óvatosságra, hogy várjak.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#36849) blue_23 válasza Mandarindara (#36843) üzenetére


blue_23
senior tag

Ezért várom rendületlenül a Strix 3, nagyon jó a dizájn. Ha hozzák a jó teljesítményt/anyaghasználat/hőmérsékletet, nálam best buy.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#36850) Darth_Revan válasza gyépés (#36848) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nagyon nehéz kitalálni hogy miért vsn különbség...a 8750h bőven ad annyi extra fps-t, hisz ez a Ryzen CPU 7700hq szint a 8750h meg > 7700hq.

Az FPS különbség simán a proci miatt van elsősorban. :U

A gép minősége már ránézésre 500k-s gl503vs szint.
Ja és MIL-STD-810G katonai minősítést amit elsősorban drága üzleti gépek szoktak max kapni.
Ehhez a minősítéshrz többek között ezek kellenek:..

- 28 es 62 Celsius fok között megbirkóznak a szélsőséges időjárási viszonyoknál is.
- Akár 1,2 méterről is betonra ejthetjük, fa padló esetén pedig akár 2 méteres zuhanást is kibírnak.
- a ház hatékonyan védi a kijelzőt es más egyéb alkatrészeket.
-Csepp vagy folyadékálló billentyűzet

Szóval ezek alapján nem az oco kínai műanyag kategóriájú gép .

De ami igazán érdekelne engen hogy a 120 hz FreeSync nélküli kijelzőn hogy néznek ki a játékok, van egy mikroakadas 60-120 FPS között (60 FPS alatt 100% hogy akad) :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.