Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37751) echterion válasza KillHates (#37747) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is jobban preferálnám a gépemen a hátsó csatit, sokszor útban van oldalt, illetve emiatt kicsit keresztbe kell vezetni a tápkábelt a lakásban. De abba is futottam már bele, amit te írsz, az AW 15 R3-as laposon hátsó csati van és volt, hogy megbillentve a gépet jutott eszembe, hogy be van dugva. De még így is sokkal jobb volt ott a csati, mint oldalt. Esetleg a fentebb említett 90 fokos csati lenne az optimum talán, de ez valamiért a gyártóknak nem túl fontos.

**********

(#37752) MaxxDamage válasza KillHates (#37747) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ott a pont! :D
Nekem is van hátsó és oldalsó csatlakozós notim és egyértelműen az oldalcsatis jobban bejön, mint a hátsó.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37753) Raymond válasza KillHates (#37750) üzenetére


Raymond
félisten

Innen indult a dolog, hogy az Aero 15X-en nalam nincs oldalt szellozes de egyenes a kabel, az GS65-nel pedig van es L alaku. Sok ertelme nincs.

Mas:
Ahogy neztem par uj Jarrod lapos videot a 2019-es modellekrol ugy nez ki divat lett a gyari UV. A Razer es a Gigabyte-nal ha jol emlekszek is igy van. De legalabb 3 uj laposnal lattam emlitve. Ezt nem igazan verik nagy dobra sehol a gyartok igy azert elegge csaloka ha megnezel egy tesztet alapbeallitasokkal es ugy gondolnad majd otthon egy kis UV-val jobbak lesznek a homersekletek kozben meg amiket lattal azok mar -100mV UV-val voltak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37754) Muerte válasza echterion (#37751) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A DC aljzatot a mágneses csatival lehetne legjobban megvédeni,asszem Macbook gépeknél használják,csak kérdés hogy ekkora teljesítményű gépeknél mennyire lenne biztonságos.

(#37755) MR007RM válasza Raymond (#37753) üzenetére


MR007RM
addikt

"Ahogy neztem par uj Jarrod lapos videot a 2019-es modellekrol ugy nez ki divat lett a gyari UV..........."

Na püfff, ha így van ez is egy újabb vacila lehet vásárlás előtt. Most akkor ki fogja elárulni hol vannak a buktatók miket eltitkolnak legyen bármi csak ne tudjunk róla eleget. A lényeg ne én legyek az első vásárló, megvárjuk míg valaki (szív vele?), rendesen leteszteli közülünk, mert már senkinek sem lehet lassacskán hinni. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#37756) KillHates válasza Muerte (#37754) üzenetére


KillHates
nagyúr

A sajnos zsákutca, meg szerintem a Magsafe szabadalmi díjából meg lehetne magyar államkincstárat :D .
Közben már el is engedte a Apple, mert nagyon sok gond volt a nagyobb 15-ös Macbook-oknál ha egy pici kosz alászorult már rettenetesen forrósodtak a kis érintkezők. És ott csak MAX 85W-ról beszélünk! Egy ilyen 300-500 W-os szörnyetegnél akkora csatlakozó kellene a space gomb a gépeden! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37757) Yeffy


Yeffy
veterán

Udv Mindenkinek!

Mivel majd 3 eve sok segitseget, es hasznos tippet kaptam itt, hogy milyen notit vegyek, igy ismet hozzatok fordulnek.
Ugyan nem gamer notit, de megbizhato, normalis hutesu lapost keresek noveremnek.

Nem lesz egyszeru, feladta nekem a lecket, vasarlasi helynek az iPon adott, onnan vesznek mar evek ota. Vallalkozasba lesz, magan hasznalatra is, kb 8-10 evig szeretne hasznalni.

Szoval a kriteriumok:

- arkategoria kb 400k HUF
- 15" FHD, normalisabb IPS panel
- normalis, nem papirvekony, throtthlingolo hutes, valamint jo anyaghasznalat, zsanerok
- filemzos, multimedias hasznalatra kell, jatszani nem fog, 2 evente neha rajon egy kis WoW-ozas, de ennyi, sz'al nem szukseges dVGA
- dokkolo jol jonne, de nem feltetel (jol tudom, hogy ez inkabb uzleti laposoknak opcio?)
- teljes billentyuzetet szeretne, numpad-dal, kapcsolhato hattervilagitassal
- touchpadnal lenne meg olyan kriterium, hogy az egergombok elkulonulo, rendesen benyomhatoak legyenek, ne ez az "egy darabban levo" tapipad

A tobbi meg csak a szokasos, valami i7 (jo lenne skippelni a lassitos Inteleket, de most kell neki, en javasolnek neki valami 3000-es Ryzeneset, de ha jol tudom, a mobil CPU-k egy eves csuszassal vannak generacioban az asztalihoz kepest, annyit meg nem fognak varni), 16 GB RAM (DDR4 illik most mar, nem? Ha igen, milyen frekivel?), 500/1 TB-os SSD (meg nem dontottuk el, h 2.5" vagy mSATA legyen, utobbi szeret aggasztoan melegedni az en Clevomban is, pedig annak azert van hutese), ertelmesebb webcam, no DVD, Win10.
Prociban nem tudom, van otletetek? Valami 4 vagy 6 magos i7? Le vagyok maradva, mik a trendek az utobbi 2 evben noti piacon.
Markaban gondolom Dell, HP, esetleg Lenovo vagy ASUS, utobbiban ketelkedem, hutest illetoen. Illetve a garancia szempontjabol is ezeket a markakat javasolnam nekik, Clevonak, bar remekul szemelyre szabhato a kinalatuk, nem akarnak sz.rakodni a kuldozgetessel kulfoldre, ha garancias gond van, amit meg is ertek, plusz ugyis kell rola szamla, elszamolni, stb, sz'al az otthoni garanciafeltetelek mellett keresek valami jot nekik.

Ki mit mond, bilibe log a kezem? :D

Koszonom a segitsegeket elore is! :K :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37758) Pocok256 válasza Yeffy (#37757) üzenetére


Pocok256
veterán

Elsőre dell latitude szaga van. Mindjárt utána is nézek mi a kínálat ilyen téren.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#37759) matyee


matyee
őstag

Attissal kicsit szereltünk a héten 8600k-t kicseréltük egy 8700k-ra F5-ben, eléggé rendben lett így 32 fokban tesztelve :D

Az általam napi használatú beállítások mellett (hülye MSI AB elmászik, de ezt stabilan tudja 0,9V-on is, de nem foglalkozom vele túlzottan).

Gpu-t elengedve 4,8GHz minden magon (nem állítgattam túl sokat kapott +100mV-os és kész - amúgy 50mV kvázi LLC setting)

[ Szerkesztve ]

(#37760) Yeffy válasza Pocok256 (#37758) üzenetére


Yeffy
veterán

Ejj, hello, Pocok, rad emlekszem! :D
Rendben, koszonom.

Tobbiektol esetleg mas javaslat? Mindent meghallgatok. :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37761) picoballa58


picoballa58
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ez a Lenovo laptop szerintetek mennyire éri meg az árát?
Játszani szeretnék rajta, olyan játékokkal mint pl a Fortnite, GTA V, NBA 2k19, Cities Skylines.
Erről a laptopról lenne szó:[link]

(#37762) KillHates válasza matyee (#37759) üzenetére


KillHates
nagyúr

4.8 GHz-en 6+6 maggal nem rossz a 79 fok! :C
Majd felpolírozzuk ezt is és nyerünk még párat ;] ;] ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37763) MR007RM válasza matyee (#37759) üzenetére


MR007RM
addikt

Ja, te nem minuszba feszelsz hanem pluszba. Nálam most 4,2 GHz van -0,070V -vel. Nem teszteltem nagyon, ezt bírja strapa alatt is. Azt vágom hogy akkor stabilabb az adott órajel ha van mit zabálni. 4,0 GHz mellett még bírja a -0,120V -at.....mindegy az alacsony hőfokaim bánhatják, sajnos nagyon nem virgonckodhatok felfele kacsintva. Megnézném rajtad kívül ki engedhet még meg ekkora luxust nem Clevo laptoppal ebben a nyári melegben. Talán Muerte. :R

Más: Csinálgatom a Vaio laposomat. Új rendszert tettem fel a laposra, csak Win update volt eddig az összes. Na most, találjátok ki mi az amivel bajom volt sokáig? :) Az aksival, mint MaxxDamage esetében. Nálam folyamatosan villogott a led(most is ugyan) és azt írta ki hogy 255% töltöttségen van(hát persze kis hazug:D ). Töltőt kihúzva kikapcsolt, és külön aksiról sem tudtam bekapcsolni. Ma reggel update keresés írja új Win a láthatáron a 1903-as. Jó akkor felk.rjuk lesz ami lesz és láss csodát megjavult. 1 db drivert sem tettem fel a laposra külön és minden rendben van/lett.

MaxxDamage: Ezért gondoltam hogy az nem hardver vagy bios kaki ami nálad keletkezett! :K

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#37764) orgazmus


orgazmus
csendes tag

Sziasztok!

17,3 colos acer alá akarok egy hűtő padot, én [erre] gondoltam, vélemény ? :)

(#37765) MR007RM válasza orgazmus (#37764) üzenetére


MR007RM
addikt

Ilyesféléket szoktak ajánlgatni ahol a ventiket tudod helyezni oda ahol a legjobban szolgál. Nekem is valami hasonló van, egyébként szerintem tökéletes amit kinéztél. Az is szempont hogy össze tudd csukni a támasztást, nálam ez nem megy mereven nyitva áll, így nehéz szállítani, hurcolászni, azzal szívtam.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#37766) MR007RM válasza MR007RM (#37763) üzenetére


MR007RM
addikt

Bocsesz, az aksival kapcsolatban hiányzott két csavar. :W

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#37767) MaxxDamage válasza MR007RM (#37763) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Nálam is megjavult, meg vissza is jött.
Lényeg: Kikapcsolás, majd adapter le/fel csatlakoztatás ami végül meg oldotta, de nem véglegesen, mert jelentkezett újra pár órával rá és a gép folyamatos üzem alatt volt (Online reggel 7-től este 23:50-ig, vagy reggelig) megosztom majd veled azt amit a szerviznek is küldtem ezzel kapcsolatban.

Más:
i7-7700HQ az mennyire szereti az OC-t? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37768) blue_23 válasza matyee (#37759) üzenetére


blue_23
senior tag

Milyen laptopod van?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#37769) matyee válasza blue_23 (#37768) üzenetére


matyee
őstag

Msi16l1x, eurocom tornado f5

(#37770) Gergello válasza orgazmus (#37764) üzenetére


Gergello
addikt

Légszállítás értékét nem látom feltüntetve.
Én most vettem Thermaltake Massive 20 RGB-t, olyasmi mint amit linkeltél, de csak középen van egy nagy venti. 4-5 fokot jelentett max. hőmérsékletben.

(#37771) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

A kettő közül melyiket ajánlanátok?

1. http://www.laptopszalon.hu/dell/dell-g5-5590-5590fi5wb1-laptop_42538-adatlap

Dell G5 5590

I5 8300H
8GB 2666MHz (DDR4)
GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
SSD 256 GB NVMe + 1TB HDD
Win 10

2. http://www.laptopszalon.hu/dell/dell-nb-vostro-7580-n3402vn7580emea01-1905-ubu-laptop_45073-adatlap

Dell NB Vostro 7580

I7 8750H
16GB 2666MHz (DDR4)
GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
SSD 256 GB NVMe + 1TB HDD

(#37772) echterion válasza MR007RM (#37763) üzenetére


echterion
nagyúr

Nana, az én procim is elkaristol fix 4 GHz-en ugyanazzal a -150 mV-tal, mint ami a tesztemben van, szóval nem csak a tied olyan faca ám. :)) Plusz lehet, hogy tudnék ennél még fentebb is menni, csak ahhoz most nincs kedvem, mert nem használnám ki még. Majd ha kell, vagy győz a kíváncsiságom. ;)

**********

(#37773) Medocsabi válasza Cortez863 (#37771) üzenetére


Medocsabi
addikt

Érdekes kérdés, mert a 2 gép nem egy liga.

(#37774) MR007RM válasza echterion (#37772) üzenetére


MR007RM
addikt

Igazán faca akkor lenne a helyzet ha + -ba tudnám tolni és még mindig jól teljesítene. Van aki felfele terjeszkedik és még mindig jó értékeket kap. Hozzám jöhetne 2 tucat hőcső meg ugyanennyi jégakku hozzá beköltözve a fagyasztóba, akkor sem érném el azt a szintet. :U :D

Más: Megtaláltam a régi még érintetlen bios-om fotóit ott érdekes mód a Config TDP Lock rublika ki volt kapcsolva és ok volt. Most mint ludas a cpu tuning ellenző opció, mi megdöglést eredményez az ez kikapcsolt állapotban. Jelenleg ha be van kapcsolva akkor minden ok a procinál az adott beállítások mellett miket elmozdítottam korábban és ad most többletteljesítményt tuning lehetőséget. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#37775) Dhampir válasza Cortez863 (#37771) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem is dilemmával járna. A Vostro erősebb processzorral és videokártyával, dupla memóriával, valamint helyszíni kiszállásos garanciával rendelkezik. Mindkettő dupla ventilátoros hűtést kapott hőcsövekkel. A G5 "belépő szintű" játékra tervezett, a Vostro "belépő szintű" üzleti kategóriának számító gép.

(#37776) echterion válasza Dhampir (#37775) üzenetére


echterion
nagyúr

Ahogy írod, nem egy kategória a kettő. Ha van pénz, a drágábbikat kell venni, ha nincs annyi, akkor az olcsóbbikat. Nem értem, mi itt a kérdés, a Vostro alog drágább, holott sokkal erősebb, jobb masina.

[ Szerkesztve ]

**********

(#37777) Cortez863 válasza echterion (#37776) üzenetére


Cortez863
csendes tag

És biztos, hogy a Vostro fogja bírni a játékos terhelést?
Jóval vékonyabbnak néz ki az egész laptop.

(#37778) Raymond válasza Cortez863 (#37777) üzenetére


Raymond
félisten

Jobban fogja birni a 1060-al mint a masik a 1050Ti-vel :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37779) echterion válasza Cortez863 (#37777) üzenetére


echterion
nagyúr

A procinak biztosan fog kelleni egy UV meg egy újrapasztázás. De a másikon is kellene ugyanez.

**********

(#37780) Cortez863 válasza echterion (#37779) üzenetére


Cortez863
csendes tag

Ne röhögjetek ki, de mit jelent az UV?
Proci újrapasztázását értem prémium hőközlővel. xD

(#37781) Raymond válasza Cortez863 (#37780) üzenetére


Raymond
félisten

Undervolt - alulfeszeles.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37782) Yeffy válasza Yeffy (#37760) üzenetére


Yeffy
veterán

? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37783) echterion válasza Yeffy (#37782) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem nincs ötletem, nem vagyok otthon az üzleti / fél-üzleti gépek világában. Hasznosabb tanácsokat kapnál szerintem a Milyen notebookot vegyek topikban.

**********

(#37784) KFORboy válasza Yeffy (#37782) üzenetére


KFORboy
senior tag

Mivel játszana úgy konkrétan ?
Mert efelett lehet átsiklottam (mind a 2x direkt elolvasva az eredeti nagy HSZ-t)
Mert hát ugye ez lenni gaming noti topik.

Az eddigi alapján Dell üzleti, ThinkPad-ből már csak max P széria használható, de az kokain árban van...
Ellenben az, hogy ez is legyen meg az is... azaz egy Üzleti Workstation erős graf potenciállal meg középmezőny árkategória...
Ez eléggé impossible challenge :U

Tehát felhasználási terület és a jövőbeni tervezett élete a laposnak az is fontos volna, pláne ez a 8-10 évre való pályafutás nagyon érdekes lesz... mert azt még ezekkel modern üzletikkel is már nehéz elképzelni... messze vagyunk már a TP T60/W500/T500 -tól ami olyan hülyeálló volt, hogy akarod se tudod elpusztítani.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#37785) Yeffy válasza echterion (#37783) üzenetére


Yeffy
veterán

Igen, tudom, ez inkabb gamer noti topik, csak mivel sok segitseget kaptam multkor, ezert batorkodtam ide irni. :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37786) Yeffy válasza KFORboy (#37784) üzenetére


Yeffy
veterán

Semmivel. Kb ket evente eloveszi egy kicsit a WoW-ot, es ennyi.
A grafika ezert nem kifejezetten fontos, sot. Egy alap integralt szerintem megteszi neki.
Altalanos, meg multimedias felhasznalasra lenne.

Igen, tudom, gondoltam, hogy ez kemeny dio, azert is irtam ide, hatha ti tudtok valami okosat mondani.

A 8-10 evre en is felhuztam a szemoldokomet kicsit, de hat na... most mit mondjak.

Igen, eleg kar, hogy a TP mar nem olyan, mint regen, de ez kb mindenre igaz, gondolom pl Latik is jobbak voltak regen, vagy ProBook-ok, EliteBook-ok, stb.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37787) Dhampir válasza Yeffy (#37786) üzenetére


Dhampir
félisten

pocok megpendítette a Latitude-okat...

Dell Latitude 5590-es U-procival, vagy erősebb H-procival 5591-esek vannak, esetleg kifutóban U-procis (még Skylake) E5570 az új, bolti forgalmazású gépeket tekintvén.

(#37788) Yeffy válasza Dhampir (#37787) üzenetére


Yeffy
veterán

Igen, vartam, h esetleg folytatja-e a gondolatmenetet, azt irta, mindjart ranez. :)

Ezek lehetnek szukseg eseten dokkolosak, ugye?
Hutesuk rendben van?

HP ProBook/EliteBook-rol velemenyek? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37789) Pocok256 válasza Yeffy (#37788) üzenetére


Pocok256
veterán

Este dobok pár linket tippet sry csak elvagyok havazva :R
(Most meg hátnap van épp :B )

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#37790) Yeffy válasza Pocok256 (#37789) üzenetére


Yeffy
veterán

Semmi gond, koszonom, hogy eszben tartod! :C :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37791) Dhampir válasza Yeffy (#37788) üzenetére


Dhampir
félisten

A régi E5570-hez még ilyen hagyományos kialakítású dokkolók vehetőek:

[link]
[link]

Az újabb 5590-hez pedig ez a modern:

[link]

A hűtés hagyományos egyventilátoros kialakítású.

A HP EliteBook a ProBook fölött áll minőségben.

Dell notebookokról még többet itt:
Dell notebook topic

HP notebookok:
HP notebook topic

[ Szerkesztve ]

(#37792) Yeffy válasza Dhampir (#37791) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi az infokat!

A dokkolokat ismerem, a regebbi egy korabbi munkahelyemen volt meg 15-ben, az ujabb meg a mostanin. Akkor jol gondoltam.

A hutessel kapcsolatban arra iranyul a kerdesem ezeknel a tipusoknal, hogy nem valami vekony, rosszul megtervezett, throtthlingolo hutesi rendszeruk van, ugye?

Meg annyit hadd kerdezzek, h a HP ket altipusa kozul valamelyik dokkolhato? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37793) Pocok256 válasza Yeffy (#37792) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem olyan rossz ezeknek a hűtésük, mivel nincs bennük gpu és ha lecseréled rajtuk az ablak gittet akkor egész jól mennek. Cserébe elpusztíthatatlanok munkahelyen nekem is egy ilyen 5590 ( na jo 5490 van), eszméletlen masszív és nagyon meg vagyok vele elégedve. Szóval nagyon én mást nem keresgélnék még probook ok között se nézelődnék.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#37794) Yeffy válasza Pocok256 (#37793) üzenetére


Yeffy
veterán

ablak gitt - lol :DDD :C

Akkor te is az 5590 vagy 91-et javaslod a kituzott celokra?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37795) Pocok256 válasza Yeffy (#37794) üzenetére


Pocok256
veterán

Én mindenképpen a 14 es lattik között nézelődnék aztán ahogy a keret engedi úgy vásárolnék a helyedben.

Azt még azért megjegyezném, hogy a kijelző itt csak átlagos. Saját gépként itt az msi gs65 stealth thin 8rf gépem na ott a ips panel teljesen más kategória mint ebbe a latiba. Persze nem is egy ligába játszanak, csak arra fel kell készülni, hogy nem egy eget verő minőséggel lesz dolgod :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#37796) Dhampir válasza Pocok256 (#37795) üzenetére


Dhampir
félisten

Az durva, hogy 300-500.000 Ft értékű Latikban egyszerű kis IPS panelek csücsülnek (persze még így is jobb egy átlagos TN kijelzőnél). :)

(#37794) Yeffy

A ..91-esekben H processzorok vannak, erősebbek, de valamivel nagyobb a fogyasztásuk is.

[ Szerkesztve ]

(#37797) Yeffy válasza Pocok256 (#37795) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem.
Meretben inkabb 15-os amit kaptam, mint igenyt, de ezt is eszben tartom.

a kijelző itt csak átlagos
Azzal nincs kulonosebben gond, noverem fo monitora egy TN paneles Acer tan, annal legyen nemileg jobb, az a cel. De IPS azert, ugye?

Ralestem a gepedre, nem gyenge laptop! Ha jatszanek, valami hasonlot vennek, vagy Alien-ben, vagy Clevo-ban. Max nagyobb akksival. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37798) Yeffy válasza Dhampir (#37796) üzenetére


Yeffy
veterán

Azt neztem en is, akkor elvileg csak abban kulonboznek, hogy U-s helyett H-s prockok vannak bennuk? Hutes, korites megegyezik, azonos kategorian belul, nem?

Ha igen, akkor szerintem hosszabbtavra neki H-s procis gep kell.
De sztem a 8 evet elfelejtheti, jo, ha 5 evig jo lesz ez a gep. Foleg, ahogy fejlodnek a hardverek.

Kar, h nincs Zen 2-s Lati, akkor nem lenne kerdes, mit ajanlok. :D
Az megy majd az asztaliba telen. Jo ez a Clevo, csak kar, hogy nem lehet ugy boviteni, meg csereberelni, mint egy asztalit. Mindegy, csak sikerul jo aron elpasszolni, tapasztaltabb lettem ebben is. :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37799) Pocok256 válasza Yeffy (#37797) üzenetére


Pocok256
veterán

Volt AW 13 r3 as gépem is, az kipurcant 1 év alatt nem bírta a kiképzést mondjuk az esett párszor betonra pattanva, meg rendszeresen napokig volt 100% os terhelésen járatva mind cpu mind gpu téren aztán lefőzte a kávét a proci gari idő lejárta után 2 hónappal :D

Btw 14 es teljesen jó hidd el nekem jobb mint a 15 ös főleg ha néha hurcolja is :) TN panelnál meg persze, hogy jobb :)

(#37798) Yeffy
Attól függ mi kell az U s proci tényleg eszméletlen energiakarékos munkába nálam simán megy 6-8 órát majdnem kibír 1 töltéssel 1 munkanapot. Na most a H -s proci ezt nem tudja, cserébe erős. Itt neked kell dönteni mi a az ami számodra fontos :) Viszont szerintem az a U s 4 magos 8 szálas cpu is elég lesz a következő 5 évre főleg ha csak netezni fog rajta :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#37800) Pocok256 válasza Dhampir (#37796) üzenetére


Pocok256
veterán

Ahova kellenek bőven elég persze lehetne jobb, de na. Valahol spórolni is kell. Cserébe a kaszni tényleg nagyon jó majdnem van olyan stabil és erős mint az én kis megboldogult aw 13r3 as gépemé :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.