Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22351) kdavid23 válasza TheNewDawn (#22348) üzenetére


kdavid23
aktív tag

az az 1060 maxi Q hmmm... lehet, hogy egy gtx980 sokkal jobb lenne. A hűtése, a 65w tdp hez képest is gyenge... ha van valakinek omen-je megmondhatja, jobb lesz átpasztázás után? vagy sem?
fél millióért használtan csúcsgépet kapsz és ez is használt....
Ha jó gépet szeretnél jó áron --> legközelebb te vedd meg !!!

[ Szerkesztve ]

Dr. Dávid

(#22352) TheNewDawn válasza garage112 (#22350) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Igen, 200-250 lenne a készpénz és 200-250 es laptopot meg telefont számítana be, ez igy már 400-500. :)

(#22353) NTonee válasza kdavid23 (#22351) üzenetére


NTonee
veterán

Attól a kis senkitől még 1 ceruzát sem szabad venni! Engem igen alaposan átbxxzott és még utólag is volt pofája játszani az agyát!

Egyik kollégának van Omen 15, pasztáztatott, önmagában semmit sem ért. :( Alulfeszeléssel kicsit a fájdalmas hőmérséklet alatt tartható.

[ Szerkesztve ]

(#22354) Muerte válasza NTonee (#22353) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mivót?

(#22355) NTonee válasza Muerte (#22354) üzenetére


NTonee
veterán

tőle vettem a 15 R3at. Első pillanattól hazudott garanciáról (nincs, de szerinte van), egy kamu samu ssd volt benne, a bill alaplapi csatlakozója sérült, több billentyű nem működik.
szerk: persze az kétségtelen, hogy az új itthoni árának feléért vettem 1évesen.

[ Szerkesztve ]

(#22356) Muerte válasza NTonee (#22355) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem nézted meg service tag alapján mikor megvetted?,vagy hogy hogy nincs gari egy AW-re?

(#22357) echterion válasza garage112 (#22350) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát annyiért nem hiszem, hogy talál madarat, erősen túlárazta a kolléga. Most, hogy alaposabban elolvastam, az a tipikus palimadárra várós hirdetés, hátha valaki beleakad a hálójába alapon.

**********

(#22358) NTonee válasza Muerte (#22356) üzenetére


NTonee
veterán

hülye voltam, baromira siettem, mert már késésben voltam melóból, szóval jahh, nem néztem meg. Ő annyit mondott, hogy kizárólag rajta keresztül érvényesíthető a gari, mert egy dell szalonban dolgozó haverja hozta ki neki Angliában. Jó, ez már elsőre is büdös volt, de úgy gondoltam, mivel nincs egy éves sem, így nem lehet gond vele. Nos, a dell rendszerében ki van nullázva a gari. A service tag benne van a rendszerben, de "no information available". És mint kiderült, valami spanyol rendelés volt, ami visszament, vagy ki sem lett küldve, mert shipping date-nél is 01.01.0001. szerepel. Refurbished lett, amiről a csóka állította szintén, hogy nem az, dehát ott címke rajta és refurb barna dobozos a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#22359) NTonee válasza Muerte (#22356) üzenetére


NTonee
veterán

jahh, és ha a dell support oldalon a regisztrált profilomba fel akarom venni service tag alapján a gépet, akkor a rendszer közli, hogy nem létezik ilyen service tag-el eszköz

(#22360) Muerte válasza NTonee (#22358) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jóhiszemű voltál,ő meg egy kötsög...,van ez így,én is tenyereltem már sz.rba,ha ez vígasztal :DDD

(#22361) NTonee válasza Muerte (#22360) üzenetére


NTonee
veterán

Nem borulok ki, a gép működik 4db billentyűt leszámítva. Vicces módon azok is elkezdenek működni, ha pár percig izomból terhelem a gépet és belül beindul a kazán. :) Meg ne kérdezd miért :)
Ha lenne egy hibás lap, amiről leszedhető lenne, vagy tudnám a csatlakozó típusát és beszereznénk, akkor KillHates átforrasztaná, legalábbis ez az elmélet.
Amúgy lehet, hogy rendelni fogok egyet az új szériából.

[ Szerkesztve ]

(#22362) garage112 válasza NTonee (#22361) üzenetére


garage112
aktív tag

Hát ez gyönyörű..elég érdekesen fogalmazta már meg a hirdetést is, azért tettem be ide, remélem senki nem megy bele ilyen dealbe.. :(

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#22363) Medocsabi válasza garage112 (#22362) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nekem a kedvencem,ha valaki odaírja a hirdetésbe hogy "dupla vga". Ez a kifejezés számomra már alapból azt mutatja hogy hülyecsalogató hirdetés :W Bár tény hogy tuti van olyan idióta aki megeszi az ilyen dumákat.

(#22364) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

X-X márkáról mit tudunk? Sosem hallottam felőlük. Árban nagyon jók, ugyanis i7+1060+500GB SSD gépük már négyszáz alatt van. Más gyártónak nincs ilyen ajánlata.
Minőségben milyenek?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#22365) Muerte válasza petymeg (#22364) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Nekem is újdonság,de ahogy látom összvissz 2db gépet gyártottak eddig.Minőségben,anyaghasználatban nem túl sok jót néztem ki belőle így első ránézésre.Jó lenne látni pár képet a hűtés megoldásáról,de nem találtam semmit,csak ezeket:[link],[link]

(#22366) DamianB


DamianB
őstag

Keresetek vissza itt meg a milyen laptopot vegyek fórumban

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22367) Muerte válasza DamianB (#22366) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ebben a topikban nem volt még szó ezekről a gépekről,gyakorlati tapasztalatokról velük kapcsolatban meg végképp nem.

(#22368) NTonee válasza Muerte (#22367) üzenetére


NTonee
veterán

De volt néhány említés, viszont mindössze találgatás jellegű. Azt megbeszéltük korábban, hogy egy hyperbook mk55 a gép, csak x-x gamer márkajelzéssel.

(#22369) DamianB válasza Muerte (#22367) üzenetére


DamianB
őstag

Igen én is úgy emlékszem hogy volt róla szó milyen laptopot vegyek csoportba és beszéltünk róla .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22370) echterion válasza Muerte (#22367) üzenetére


echterion
nagyúr

Bizony, hogy volt róla szó, ez biza egy Hyperbook. Öregszel, Mester? ;]

**********

(#22371) Muerte válasza echterion (#22370) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tényleg Clevo bakker :D :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#22372) I. Mate


I. Mate
csendes tag

Sziasztok csak az lenne a kérdésem hogy minek nem ajánlja senki a Lenovo Y 520 a 1060 gtx video carival hanem inkább az 1050 ti?
A másik kérdés mik a vélemények a lenovo y 720 mert gondolkodok rajta hogy megvegyem. Esetleg valami más típus is akad ilyen hardver tulajdonságokkal ugyanezen áron?

Lenovo G500, Lenovo Legion Y720

(#22373) TheNewDawn válasza I. Mate (#22372) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mert az Y50 az alapmodell, kb egy i5+ 1050 ti vel elbír a hűtése még, de ennél többel nem nagyon.
Szóval inkább a 720 at vedd. Van sok más gép is, Pl Acer Predator vagy Dell 7577, ezek talán még jobbak, mármint minőségbe nem, de garanciába mindenképp.

(#22374) Smithy87


Smithy87
senior tag

Ez a gép még casual gamingre lehet megérős? [asus_g750jh]

(#22375) DamianB válasza Smithy87 (#22374) üzenetére


DamianB
őstag

Sztem igen de Mikulásba véleménye is kéne ő eléggé végig követte eddig a G sorozatot csak régen nézett be . Elvileg itt volt valami típus hiba de majd a többiek megmondják .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22376) TheNewDawn válasza Smithy87 (#22374) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Szerintem nagyon nem, HDD sincs rajta, azzal együtt 200, egy sok éves, 0 garanciával rendelkező komzumer gépet, gyakorlatilag mondjuk 2 hét vagy hónap múlva ha elromlik akkor kukázhatod.
Miközben 250 ért már megkapod újonnan ugyanezt a teljesitményt, csak épp 3 év garanciával.

(#22377) maximilian4 válasza DamianB (#22375) üzenetére


maximilian4
addikt

Kill Hates biztos nem ajánlaná. Ha jól emlékszem sorra haltak meg a kezei között ezek a típusú gépek. Én garancia nélkül biztos nem venném meg, főleg nem ennyiért. Egyetértek az előbbi hozzászólással, miszerint 250k-ért 1050ti-val, 2-3 év garanciával több értelme van a vásárlásnak.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#22378) Smithy87 válasza TheNewDawn (#22376) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nem kötekedés képp de hol kapok most 3 év garival legalább 1050TI-s notit? 3 hete keresgélek azóta egyre feljebb mennek az árak.

(#22379) KillHates válasza maximilian4 (#22377) üzenetére


KillHates
nagyúr

"kezei között "

naemmészte! :D :DDD

Szerencsére nem a kezeim között, mert mire hozzám kerülnek döglöttek.
Egyébként 120- 150.000,- Ft körüli áron még azt is mondanám, hogy ajánlom a G750-est.
Jó a hűtése, jó a szerkezeti konstrukciója is a gépnek. Csupán a GTX770-essel szerelt modellekben döglött a VGA kártya. A 780-as 880-as modelleknél a tápcsatlakozó aljzat lesz kontaktos és az vágja haza az alaplapi tápot. Ha ezekre figyel az ember, akkor nem igazán egy problémás gép...

Sajnos a 751-es modelleknél is van gond a "kályhacsöves" tápdugónál...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22380) TheNewDawn válasza Smithy87 (#22378) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Most sehol, csak 270 ért, de szokott lenni néha. De 1050 is tudja a 780m teljesitményét, ráadásul olyanból Dell 7577 et is kapsz 270 ért.

(#22381) DamianB


DamianB
őstag

Akkor storno hogy sztem igen . Valami típus hibára emlékeztem 750-751 nél de már nem emlékeztem pontosan.
Akkor várj még egy kis időt nem sokára el indulnak meredeken lefelé nyár vége a tippem szerint .
Az én kis G75VX emet is fel kéne rakni apróra de nem vissz rá a szívem 140 K táskájával korrekt lenne szerintetek ? A tapipad nyomó gombjai nem működnek de semmi mechanikai sérülés nincs rajtuk egyiken a gumi nincs rajta annyi ,valószínűleg valaki ( Killhates) ránézne és már semmi baja nem lenne .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22383) Mikulásbá válasza Smithy87 (#22374) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem.Már nem,ahogy írták is.

(#22384) sabre18


sabre18
csendes tag

Sziasztok,
Ti tapasztaltatok ilyet a notebookjaitoknál?

dGPU Switch and Freeze Problem:
https://communities.intel.com/thread/119093

Mennyire gáz együtt élni ezekkel az akadozásokkal, belassulásokkal?

A linkelt topik szerint minden notebook érintett, amelyikben Intel CPU + Pascal GPU + a megadott Windows 10 verziók futnak.

Állítólag az Nvidia Optimus működik rosszul (az integrált és a direkt GPU közti auto-váltogatás), de az érintett cégek mindegyike (Intel, Nvidia, Microsoft) a másikra mutogat, eddig egyedül az Intel ígért valami fixet rá talán áprilisban, de persze senki sem tudja, hogy csak időt húznak-e...

Nagyon sok a mérges, ideges user, az egyértelmű...

Erős laptopot szeretnék venni a közeljövőben, amire sajnos illik ez a hardver/szoftver kombináció, ezért kérdezem, hogy mennyire kell ettől tartani?

[ Szerkesztve ]

(#22385) Medocsabi válasza sabre18 (#22384) üzenetére


Medocsabi
addikt

"GTX 1050/1050Ti/1060/1070/GT 640M"
Keresd a kakukktojást :D

(#22386) Mikulásbá válasza sabre18 (#22384) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én nem,biztos feltűnt volna,ha valami ilyesmi hiba lenne nálam.

(#22387) PR0JECTNR56 válasza Medocsabi (#22385) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

1050Ti, mert az az egyetlen Ti verzió! ;]

(#22388) NTonee


NTonee
veterán

60%-os akció volt az amazonon, nem bírtam ki, rácsaptam :B
jól néz ki a 15 R3 mellett :)

ha valakit érdekel, akciós még mindig, de már csak 38%
[link]

(#22389) garage112 válasza NTonee (#22388) üzenetére


garage112
aktív tag

Brutál jól néz ki, használd egészséggel :)

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#22390) DamianB válasza NTonee (#22388) üzenetére


DamianB
őstag

Uh köszi 21 K Cloud Alpha Headset már veszem is .
Most láttom nem olyan egyszerű már uk bol rendelni .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22391) NTonee válasza DamianB (#22390) üzenetére


NTonee
veterán

szállítással együtt már nagyon közel van az itthoni árakhoz a cloud alpha. 29-ért már itthon is van ingyen futárral.

garage112: :R

[ Szerkesztve ]

(#22392) DamianB válasza NTonee (#22391) üzenetére


DamianB
őstag

Igen sztem maradok a német amazonnal ott nézem még falraktak normál árba 77 euró és ott ingyenes Magyarba a szállítás . Két bajom van vele az egyik hogy a review szerint egyeseknél szorítja a fület a másik hogy a laptop ki tudja e rendesen hajtani . Elvileg Sabre DAC van benne de system leírásokba nem találom viszont ezekbe a gépekbe járt és a kis matrica is ott van .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22393) khirill


khirill
aktív tag

sziasztok!

minden tiszteletem a tiétek, ezért szeretném kikérni a véleményeteket, mert laptop vásárlás előtt állok és nem szeretnék nagyon mellélőni... rengeteg dologra használom a laptopom, de főként fejlesztés és hálózatmenedzsment... azért emellett néha nyomom persze a játékokat is... mindenfélét... ma már nem mondanám magam hc gamer-nek szóval nem követelmény minden azonnali újdonság maxon futtatása de azért örülnék ha ketyegne pár évig még benne a hw...

az előző a mostani egy olcsó húzás volt... egy mellélövés... asus rog g56jr ami melegedett mint a szar és a kasztnija mára egy hulla(dék)

szerettem volna egy aw-t de egyszerűen az a tapasztalatom, h 500k-s kerettel lehetetlen egy minimum ilyen hw specs cuccot összehozni...

http://www.laptopszalon.hu/dell/dell-inspiron-7577-7577fi7wc1-laptop_31398-adatlap

hw területén lehet nagyon elhülyültem, de ez 7. generációs HQ, 1060gtx, 256/1000 ssd/hdd, 16g ram...
az aw-k +200k és csak 6. generációs 980gtx, olykor nincs is ssd, 8g ram... szóval... nem értem...

...és itt jön a kérdésem ez szerintetek milyen? :R

szerk.:
azt elfelejtettem, h a 15.6 nem gáz... de pl. a numerikus nekem alap,,, és ha jól láttam az aw-kon csak a 17-től vannak... ami nem kizáró ok... de nyilván az ára még inkább kotta... de én kifejezetten jobban szeretem a 15.6-ot...

[ Szerkesztve ]

ratabyzou

(#22394) NTonee válasza DamianB (#22392) üzenetére


NTonee
veterán

A cloud alpha pro gaming headset analóg, nincs benne DAC. És mivel kifejezetten gaming headset, így a laptop is ki tudja hajtani. Azonban egy jó külső hangkártya sosem árt. Én is használok egy SB X-Fi Surround Pro-t.

(#22395) garage112 válasza khirill (#22393) üzenetére


garage112
aktív tag

Szia! Rengetegen ajánlják itt a csoportban ezt a Dellt. :) Ahogy olvasgattam, a kijelzőse nem a legszebb és a billentyűzete is kicsit fura, viszont a hűtése minőségi. 1060-al nem tudom milyen lehet, hogy ezzel mennyire hajtja meg, 1050Ti vel néztem tesztet, ott jó hőfokok mutatkoztak.
Elvileg az anyag-összetétele, se gagyi, de ezt inkább az mondja meg aki tapogatta vagy használja is napi szinten. A játékok elméletben még el kell fussanak egy darabig, de azt nem nagyon tudjuk megmondani, hogy a jövő évben érkező játékok már, hogy fognak rajta menni :D

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#22396) TheNewDawn válasza khirill (#22393) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mennyire alapkövetelmény neked az i7? Mert hasonlót kapsz i5 össel, csak kb 100 ezerrel olcsóbban.

(#22397) #32191744


#32191744
törölt tag

Aki 7577 vásárlás előtt áll:

megleptem kb 1 hete magam egy ilyen laptoppal, eddig még nem bántam meg :DD

A hűtése elég fain, mondjuk eddig csak Fortnite alatt próbáltam, mert tárhelyből van hiány, és..
A VGA 62 fok volt max, míg a proci elérte a 71-et is, de az olyan 68 körül mozgott (low grafika)

Lehet pasztáznom kellene? Amúgy a hűtése elég hangos, de jól teszi a dolgát.

A billentyűzet érdekes, külső billentyűzetről használom emiatt. (Lehetne hosszabb visszajelzési idő, hogy lenyomtad azt a fránya gombot.)

A kijelző fényerejével voltak problémák, de hozzá szoktam, ugyanis külső monitoron még nincs. Amúgy ezen kívül nincs semmi baj a kijelzővel.

Az összerakás minősége elképesztő, látszik, hogy minőségi a cucc. :Y

Ha teheted, minden képpen nézd meg élőben, tapizd szét a billentyűzetet.

Bocs, nem vagyok egy nagy teszt író, de valakinek hátha mond valamit.

[ Szerkesztve ]

(#22398) DamianB válasza #32191744 (#22397) üzenetére


DamianB
őstag

Jó kis első benyomás nekem is nagyon bejött az a gép főleg az anyag használata összeszerelés minősége miat, de mikor ki próbáltam a billt az elég nagy csalódás volt Clevo után nem nagyon tudnék átszokni.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22399) sabre18 válasza #32191744 (#22397) üzenetére


sabre18
csendes tag

Én is dell 7577-tel szemezek egy ideje, köszi a véleményt.

Sajnos minden noti kompromisszumot kíván (már ami nem egy vagyon, bár szerintem a 300 felettieknél is alapból jónak kéne lennie pl a hűtésnek, ehhez képest elég lehangoló dolgok mennek manapság).

Plusz ott a dilemmám, hogy a héten bejelentett új Dellek (G3, G5, G7, lásd pár hsz-szel feljebb a linkeket) vajon milyenek lesznek (8.gen proci király, de hűtés,bill,kijelző témában még nincs semmi infó, csak annyit láttam, hogy elég olcsó műanyagnak írják le a készülékházat (bár még csak egy elő-prototípusról írt egy oldal)), várjak-e rájuk, ápr.16-tól külföldön már elvileg rendelhetők, hozzánk gondolom 1-2 hónap késéssel érnek ide + a szokásos felárakkal...

A boltban amúgy a 7577-est megtapizva a billentyűzet nekem sem tetszett a nagyon rövid lenyomási útja, és a kopogós gépelési "élmény" miatt (volt egy 7567-es is ott, még az is kényelmesebbnek tűnt, az Asus GL-es gépében levő bill tetszett, de a gáz hűtése miatt olyan notit nem vennék).
A kijelző kb OK, de arra számíts, hogy ha az LG panel van benne, akkor zöldek,vörösek nem lesznek túl szépek (tesztek, fórumvélemények alapján). Kalibrációs profillal lehet rajta javítani kicsit, de csodát ne várj tőle.

Ebben a fórumban vannak hasznos tippek is (konkrét kijelző-alternatívákra is), érdemes esetleg belenézni:
http://forum.notebookreview.com/threads/dell-inspirion-7577.808514/

Volt aki a billentyűzetet is sikerrel kicserélte asszem 7559-es vagy 7567-esre, de ahhoz totálisan meg kell bontani a házat, ami a garivesztés miatt kockázatos (ez a pasztázásra is igaz).
A pasztázást is megcsinálta valaki (asszem Grizzly Kryonauttal), de nem nyert vele túl sokat, alapból is nagyon jó a gyári hűtés, ő azt írta nem érte meg annyit vacakolnia ezzel.

Leld örömödet az új gépben :N

[ Szerkesztve ]

(#22400) Smithy87 válasza DamianB (#22398) üzenetére


Smithy87
senior tag

Honnan veszitek ezeket a Clevokat? Egész jó konstrukciók vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.