Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17701) Pocok256 válasza RM007 (#17699) üzenetére


Pocok256
veterán

Alkalmazás annyit csinál, hogy nem hagyja a processzorod maximális teljesítménnyel menni így nem fog ugrálni az órajele cserébe sokkal lassabb lesz tipikusan sz*r hűtéssel ellátott gépek esetében használják ezt, vagy pedig sz*r hűtés vezérlés miatt. Legalábbis tudásom szerint, de a tévedés joga fent áll nálam is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17702) formula01 válasza formula01 (#17675) üzenetére


formula01
aktív tag

Kérdés, az előző hozzászólásomban írtakhoz:

Lehetőség van arra, hogyha lecserélem a 130 wattos dell tápot egy 180 wattosra, akkor azonos terhelés mellett az kevésbé melegszik?
Egyébként megtehetem ezt, hogy a gyári 130 wattos táp helyett 1 ugyan csak dell 180 wattosat használok?

Egyébként kis terhelés alatt teljesen normális a hőfoka a tápnak, de mikor durva terhelést kap, kb 20 perc után elkezdődik egy kisebb power limit throttling, miközben a gépben a hőfokok váltzatlanul 70 körüliek a táp viszont forró. Ezért gyanítom a tápegység lehet ennek az okozója.

További kérdés, bár erre nem biztos, hogy tudtok adni biztos választ. Ha bizonyítani tudom a szerviz felé, hogy a 130 wattos tápegység az oka a power limit throttlingnak, van lehetőség arra, hogy ezt nagyobbra cseréljék garanciában? Ugyanakkorára nem látom értelmét, utánaolvasva rengetegen panaszkodnak erre.

Dell Inspiron 7567 a notebook i7+1050ti-vel

[ Szerkesztve ]

(#17703) Muerte válasza RM007 (#17699) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Látom nem ment át teljesen amit írtam :DDD A TS progi,kifejezetten csak a CPU finombeállításait teszi lehetővé, DE ,ha a Valley benchmark alatt droppolt az FPS,annak köze nem lehetett a procihoz,sem ahoz hogy esetleg elfogyott a tápod,mivelhogy a Valley kifejezetten csak full GPU tesztből áll,a procit kb. annyira terheli mintha nézel egy Youtube videót.Ergo a TS program beállításával nem változhatott semmit az egész történet azon benchmark alatt.Remélem kezded már érteni a lényeget...

[ Szerkesztve ]

(#17704) Pocok256 válasza formula01 (#17702) üzenetére


Pocok256
veterán

Meg dellnél ez nagyon jól működik konkrétan az én alienware laptopom amihez egy 180 wattos táp jár simán megy egy random dell 90 wattos táppal is max benyögi 3d alkalmazásoknál, hogy nem kéne mert nincs elég kakaó vagy pedig elkezdi enni az akksit addig amíg bírja.
Arra azért figyeljünk, hogy ne a platórol leesett 10 szer átcímkézett power supplyt használjunk hanem rendes hivatalos delles eszközt.

Arra pedig nem tudok semmit írni, hogy a problémád megoldódik e én személy szerint kétlem.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17705) Muerte válasza formula01 (#17702) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gépe válogatja de szerintem a 180W-ost meg kéne még "kajálnia",ki kell próbálni.Biosban előtte érdemes majd kilőni az adapter warning opciót.
HWiNFO sensor fület is érdemes előtte tanulmányozni,nem-e esetleg más komponens pl.chipset melegszik el terheléskor,de nagy eséllyel a tápod fogy el szerintem is.
Meg lehet kérdezni a szervizet cserélik-e nagyobbra,de nem egy nagy összegért venni is tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#17706) formula01 válasza Muerte (#17705) üzenetére


formula01
aktív tag

Ha nem nagy összeg, bevállalnám, de 35e-ért láttam valahol, ezt kicsit soknak tartom.

355e-ért vásároltam MM-ben a gépet kb 1 hónapja i7 7700 hq, 16 Gb ram, 128as SSD 1 tb hdd, ips kijelző, ha nagyon akarnám még benne vagyok a 60 nap elállásban, de nem igazán lenne számomra más alternatíva hasonló árban, lenovoknak katasztrófa a szervíze, acer vx számomra úgy néz ki, mintha a búcsúban lőtem volna, gl asust ne, hp omen szintén túl "gémer" bár 1 fokkal jobb mint az acer vx, szóval inkább próbálnám megoldani a problémát.

100 mv-t undervoltoltam a procit, így ha beüt előbb utóbb a power limit throttling, akkor is max 3,4-ről 3,1 ghz-re throttlingol, nem akkora teljesítmény esés amit ne lehetne bevállalni, de zavar, ha valami nem úgy működik teljesen, ahogy a nagykönyvben meg lenne írva. Ilyenkor szokta mondani asszony, hogy a legnagyobb bajom, hogy értek hozzá. :D Mivel FPS dropom még sehol nem volt ez miatt, mert bőven GPU limites minden újabb játék FHD-ban maximum közeli grafikán, a dGPU meg tartja a turbo órajelét, ezért ha nem kezdek el XTU-val játszadozni, észre sem veszem.

HWiNFO szenzorokat figyelni fogom, de nem gondolom, hogy a gépen belül melegedne túl valami, végig stabilak a hőfökök és laptophoz mérten alacsonyak. Illetve miután tegnap hűvösebb jól szellőző helyre tettem a tápegységet kb 20-30 perc furmark + AIDA64 CPU FPU Cache + Memória teszt alatt nem volt semmi power throttlingom. Ezért gondolom, hogy egy 180 wattos tápnál ha nem lenne ennyire kicentizve a fogyasztás full terhelésen, talán kevésbé melegedne, és nem kellene erre külön figyelni. Javítsatok ki ha hülyeséget beszélek. :P

(#17707) Pocok256 válasza formula01 (#17706) üzenetére


Pocok256
veterán

Milyen gép is ez pontosan ?
GPU CPU kijelző ?

Közben megvan 1050Ti 70 wattot tud bekajálni a procid 45 wattot elvileg az 115 watt és akkor arról nem beszélünk, hogy ezek képesek jóval többet is enni nálam is a gpu 10-20% al többet kajál mint a megengedett TDP je a turbo boost miatt. Szóval ha elemébe van a rendszer a két alaktrész simán megeszi a 130 wattot és akkor még a kijelző és társait nem említettük az a 130 wattos táp nem is értem komolyan ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17708) Muerte válasza formula01 (#17706) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem beszélsz hülyeséget a táp lesz a ludas,a Dellnél viszont megint hülyék voltak a "szakemberek"..

(#17709) Dhampir válasza formula01 (#17706) üzenetére


Dhampir
félisten

Kinézet és anyagminőség alapján legjobb lenne egy régebbi Workstation, de azokban meg nincsen komoly játékra alkalmas dGPU.

(#17710) Dhampir válasza KillHates (#17695) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem jó, ha gázláng kékjével izzó szemébe lóg a Mikulás-sapka, mert leégetheti róla a bojtot. :D

(#17711) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Tudom, hogy emagnál véletlen se ajánlott gépet venni a garancia miatt, de szerintetek ennyiért már megérheti kockáztatni aki most újat szeretne ??? ( Nyilván én nem akarok venni nemrég vettem)
Eddig 360 alatt nem láttam 6gb os 1060 assal felszerelt laptopot, de inkább 380 volt minimum, ez meg 280..

[link]

Rosszul tudom, hogy a 6gb os 1060 as szarráveri az 1050 ti , és 60% al többet tud ?

(#17712) Darth_Revan válasza TheNewDawn (#17711) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem egészen jól gondolod. Félig igazad van, de ebben a gépben csökkentett órajelű MaxQ varians van ami GTX1050 TI-hoz képest "csak" 30%-al erősebb és sima GTX1060-hoz képest 10%-al gyengebb. Bár aki tudja mi az az MSI Afterburner az tud még ezen sokat javítani, mivel elég hűvösen üzemel a VGA ebben a gépben, bőven van hely tuningra hőmérséklet téren..

[ Szerkesztve ]

(#17713) babak


babak
csendes tag

Sziasztok
Kérlek segítsetek, faterom karácsonyra rendelt egy Asus rog gl553ve-fy022 notebookot. Sajnos semmi jót nem hallottam róla, így kellene valami alternatíva.a gépet még vissza mondhatjuk elállási jogra hivatkozva de mi legyen helyette?
Az ára 250000 forint és sajnos ennyi a keret

(#17714) echterion válasza TheNewDawn (#17711) üzenetére


echterion
nagyúr

Olyan szempontból nincs baj az emag-gal, hogy mindig ők intézik a garit, mert futárt küldenek érte és kezedbe is adják javítás után, de ezt kombinálni a Lenovo szervízzel hosszadalmas gariügyintézést feltételez egy esetleges hiba esetén. De persze nem erre kell készólni alapból, csak jó tudni, hogy mit vesz az ember. Plusz ugye ennél a modellnél van ez a bizonyos szériahiba is, ami majd' minden gépen előjön, kicsit visszaolvasva találsz róla pár infót. Ha ezt még nem javították, akkor jó eséllyel mindenképp lesz egy garis köröd majd a géppel.

**********

(#17715) formula01 válasza Muerte (#17708) üzenetére


formula01
aktív tag

Beszéltem Dell szervízzel, de ahogy látom nem nagyon lehetne végignyomni, hogy ezt garanciában cseréljék. 240 Wattos eredeti Dell tápra 25e Ft-s ajánlatot adtak, 180 wattos 1060al szerelt 7577-es tápra pedig várom az ajánlatot, perpill nem tudtak árat mondani, de feltételezem jónak kellene lennie a 7567-hez is. Ha a 130 wattos tápot cserélem 240 wattosra, amennyiben a feszültség értékek megegyezőek nyugodtan használhatom ezzel is a laptopot igaz? Még nem rendeltem meg, tesztelgetek kicsit tovább a 130 wattossal, várom az ajánlatot a 180 wattosra, de hamarosan valamelyikre beruházok. Valamint a szervíz totálisan elutasítja, hogy a cserét nagyobbra garanciális kereteken belül intézzék, de mit gondoltok, ha a tápcsere megoldja a gondot, érdemes dell supportnak írni, mérési adatokat elküldeni, aztán kihajtani belőlük a nagyobb táp árát?
(Nem a 25e miatt, hanem mert a tököm tele azzal, amit mindenhol látok, hogy spóroljanak kb. 2 dollárt egy gépen, a fillérbaszás miatt alulméretezett táppal árulnak egy, amúgy igaz belépő játékos szintű, de hazai viszonylatban nem olcsó gépet.) Vagy nem érdemes szívózni, mert rosszabb esetben bukom a garit, amiért nem a gyári táppal fogom használni a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#17716) kreten67 válasza formula01 (#17702) üzenetére


kreten67
senior tag

Az adapter warningot ne kapcsold ki a biosban és úgy próbáld ki a 180w tápot,mert csak így tudod meg,hogy a gép biosa elfogadja vagy se. És igen egy 180-as táp a max terhelés alatt kevésbé fog melegedni.
Amikor a bios nyafog a tápra és csak F1-el engedi tovább a géped nem tölti az akkut és a teljesítményét is visszafogja,még akkor is amikor a nagyobb táppal eteted.
Nekem van 130 150 180 240 és 330w gyári dell tápom,és ha erre jársz (Miskolc) a gépeddel ki tudjuk próbálni,hogy melyiket eszi és melyiket nem. Sajnos a dell nem fogja nagyobbra cserélni semmi módon,mert a garanciális rendelésben itt nálunk nem módosíthat senki. Amennyiben nem müxik a gép normálisan,,, hisztizel és visszaveszik vagy másik típusra cserélik ,amennyiben elfogadod az ajánlatukat.
A kompatibilitás nagyon változó típusonként pl: a régi AW m15x r2 csak a gyári 150 és 170w-ot támogatja, az AW17 (r1) 180w és 240w jó neki ,de a 330w-tol kiveri a hisztit.

"érdemes dell supportnak írni, mérési adatokat elküldeni, aztán kihajtani belőlük a nagyobb táp árát?" :DDD
Ezt el is felejtheted, hamarabb fizetik vissza a gép árát!

[ Szerkesztve ]

(#17717) formula01 válasza kreten67 (#17716) üzenetére


formula01
aktív tag

Köszönöm a válaszod, győri vagyok, így ezt sajnos nem tudjuk kipróbálni.

Arra gondoltam megrendelem a 240 wattost és max elállok 14 napon belül ha nem válik be. Ugyanígy a 180 wattossal ha a 240-es nem lenne jó, de azért remélem nem lesz ennyi macera.

Egyébként szerintem ez nevetséges, hogy van Dell szervíz Győrben, de állításuk szerint 130 wattos a legnagyobb tápjuk itt helyben, ezért nem tudjuk másikkal kipróbálni. Pedig negyed ennyi macera nem lenne.

Dell felé nem tudom, hogy lenne érdemes jelezni a hercehurcát. Nekem az is megoldás lenne amit a kommentedben írtál, hogy ajánlanak helyette más valamit, de ilyen téren max a 7577 jöhetne szóba, abból is csak a 1060 max-q-val szerelt verzió, mert a 1050 ti-vel szerelt inspiron 7577-et ugyan ezzel a 130 wattos táppal adják, ami ugyanígy kevés lesz, biztos vagyok benne, míg a 1060al szerelt 7577 mellé 180w-s táp jár, pedig a nagyobb vga tdpje csak 20 wattal több. Gondolom egy 100e Ft-vel drágább gépet meg nem túl nagy a sansz, hogy felajánlanak, ha verem az asztalt, vagy igen?

Visszavásárlást meg őszintén nem szeretnék, mert ebben a kategóriában nincs olyan gép konkrétan, amit megvennék helyette, vagy a szervíz, vagy a felépítés, vagy a bazári külső, vagy a rossz hűtés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#17718) maximilian4 válasza formula01 (#17717) üzenetére


maximilian4
addikt

Biztos lehetsz benne hogy ezért nem fognak neked egy jóval drágább gépet felajánlani...sőt, mivel a géppel semmi probléma nincs eszük ágában sem lesz bármilyen más gépet felajánlani. :D

Maxi

(#17719) kreten67 válasza formula01 (#17717) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem kapsz helyette drágább gépet.
A 240w-os tutira ne rendeld meg és kifizetni se szeretnéd,ha a dell-től rendeled hivatalos formában.
Szerintem nincs is jobb mint amikor visszafizetnek egy 4 éves gari-hosszabbított AW 18-as gépet 1.230.000ft-ér (helyszínen (HRP) KP.-ba) amit 400-ért vettem használtan,de a gari végén nem volt hozzá alkatrész :DD .
Valszeg ez volt életem legjobb adás-vétele.

(#17720) hszilard666 válasza kreten67 (#17719) üzenetére


hszilard666
veterán

Neeebassz! :Y Micsoda mák! :C

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#17721) formula01 válasza kreten67 (#17719) üzenetére


formula01
aktív tag

Az szép :D

Akkor azt mondjátok, a legjobban teszem, ha megrendelem a 180 wattos tápot, aztán ha úgy van, 2-2.5 év múlva borítsam rájuk az asztalt?:'')

Egyébként mit tudsz, tudnátok ajánlani, honnan lenne érdemes 180W-s eredeti dell tápot rendelni, ha nem közvetlen a hivatalos Dell szerviztől?

(#17722) PR0JECTNR56 válasza kreten67 (#17719) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez de gyönyörű. :C

[ Szerkesztve ]

(#17723) kirjak


kirjak
aktív tag

Szerintetek árban és minőségben ez a gép milyen ?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#17724) kreten67 válasza hszilard666 (#17720) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért az kellet hozzá,hogy a gépet Magyarországon vásárolták (1.497.000ft-ért) és a számlát is ideadták hozzá.
Továbbá,hogy nem kötelezhettek a cseregépre a 18"-as kategória megszűnése miatt.
Próbálkoztak 17"-est rám tuszkolni bármiféle limit nélkül 3év magyar garral (amit privátban jelentős árcsökkenéssel felajánlottam itt néhány fórumtársnak augusztus elején úgy,hogy "Ő" :F veheti át velem személyesen Bp.-en a HRP-be és rá íratom a számlát,de valahogy senki se élt a lehetőséggel :F ) .
Végül-is váratlanul beleegyeztek a Kp.-ba ,majd mivel pont nem tudtam Bp.-re felugrani ezt elintézni 2-3 naponta felhívtak,hogy mikor megyek már (ez is furcsa volt nekem) és miért húzom ezt el hetekig.
A 2017 08. 16.-át beírtam az emlékirataimba.
Szóval a Dell-t nem ér csesztetni,mert tud korrekt lenni rendesen,és ez nem volt egyedülálló eset.

[ Szerkesztve ]

(#17725) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Elmentem fürdeni illetve a gépet készenlétbe raktam és ez a folt fogad a bejelentkezéskor...szerintetek ez hiba?

Sima képernyőn nem látszik semmi?

Lehet erre valami pixel hiba tesztet futtatni?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17726) bandras54 válasza kirjak (#17723) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ha jól emlékszem itt a topikban 2 ember is birtokol ilyen típust. Az egyiknek elég durva a bevilágítása. Ha szépen megkéred őket szerintem konkrét kérdésekre is választ kapsz tőlük. :)

(#17727) kirjak válasza bandras54 (#17726) üzenetére


kirjak
aktív tag

Kik azok ?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#17728) kreten67 válasza Angel2014 (#17725) üzenetére


kreten67
senior tag

Semmi baja a gépnek,csak a képen látható hegyekben földrengés volt a távollétedben.

(#17729) kirjak válasza kreten67 (#17724) üzenetére


kirjak
aktív tag

JAJJ én rohantam volna !!! :O

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#17730) bandras54 válasza kreten67 (#17724) üzenetére


bandras54
aktív tag

Pont nyár végén vettem a gépet (amit privátban beszéltünk és elvileg majd viszek hozzád) ha ezt akkor tudom biztosan jelentkeztem volna nálad. :K

(#17731) Angel2014 válasza kreten67 (#17728) üzenetére


Angel2014
addikt

Most tényleg semmi vagy csak hülyéskedsz? :U

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17732) bandras54


bandras54
aktív tag

Darth_Revan (ő biztos)
zolizozo80 (talán ő a másik) :)

(#17733) kreten67 válasza Angel2014 (#17731) üzenetére


kreten67
senior tag

Én mindig hülyéskedek ,de az csak egy grafikai megjelenítési anomália volt.
Alvóból ébredve nem olyan ritka jelenség ez.

(#17734) Mikulásbá válasza bandras54 (#17732) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem is van az alsó sarkokban,csak játék indulásakor látszódik jobban,engem amúgy nem zavar.

(#17735) Freddycom válasza Angel2014 (#17725) üzenetére


Freddycom
őstag

(#17736) kreten67 válasza Freddycom (#17735) üzenetére


kreten67
senior tag

Hát elég béna a képen az a vízfelület,simán hiányosnak látszik így a kép a képben.

(#17737) bandras54 válasza Mikulásbá (#17734) üzenetére


bandras54
aktív tag

Persze, szinte mindenkinél van, de a mellékelt képén szinte egy tenyérnyi felület sincs ami homogén lenne. A durva alatt ezt értettem. :)

(#17738) Dhampir válasza TheNewDawn (#17711) üzenetére


Dhampir
félisten

UK billentyűzet...

(#17739) TheNewDawn válasza Dhampir (#17738) üzenetére


TheNewDawn
addikt

És abban mi akkora tregédia ? Kb 5 évig volt olyan asztalim és nem haltam bele :)

(#17740) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Kis osszefoglalo a tegnapi es mai tapasztalataimbol:

Tegnap jart nalam egy Asus GL553VE laptop. CPU 7700hq, VGA pedig GTX 1050 Ti volt benne.
BF alkalmabol volt akciozva 290k-ra (normal ara 306k) Ami eleg jonak tunt a konkurenciahoz kepest ebben az arkategoriaban.

Gyerekbetegsege, hogy Gaming centerben ha 90% fole tekeri a hutest a felhasznalo, akkor kikapcsol a GEP, illetve mar 80C folott durvan throttlingol a cpu, ami eleg nagy baj mivel elegge visszafogott a hutese es mindenkeppen 80C fole megy.
A felhasznalok honapok ota kinlodtak a fenti problemakkal. Az Asus par napja kiadott egy bios frissitest hozza a szokasos sablon szoveggel (Optimize system performance), Ami ugy tunik orvosolta a hibakat. Legalabbis a legfrisebb bios-al nalam nem kapcsolt ki a GEP.
Fire Strike alatt 86C korul mozgott gyari pasztaval a CPU es gpu, de megis stabil volt a CPU orajel (meg stabilabb volt mint a Rog Chimera-ban levo 7700hq).

A gepnek viszont nagy elonye a konkurenciahoz kepest a kijelzo. A gepben BOE HF NV156FHM-N43 IPS panel van, ami 91% sRGB szinmegjelenitesre kepes, azaz jatek mellett grafikai munkara is alkalmas.

Tehat ez a GL gep pro es kontra:

Pro
- gyonyoru kijelzo
- Eros CPU es GPU az arert
- Asus odafigyel es bar lassan, de komolyabb problemak javitva lettek bios frissitessel
- megfelelo szerviz hatter

Kontra
- gyenge munka a hutes es bar nem throttlingol (mar) de terheles alatt 86C gyorsan degradalja az alkatreszeket, illetve alapallapotban terheles nelkul 50-60C korul mozog a CPU es hallhatoan teker az 1 db hutoventillator
- ennel az arnal Asusnak nem fert bele a keretbe 5 ghz-es WiFi-t is tamogato modul es csak egy 2.4 ghz-et tud
- lehet csak nekem de ezzel az anyaghasznalattal es szinekkel olyan mint egy oco kinai laptop amit sebtebe dobtak ossze

Aki a fenti kompromissszumokat kepes elviselni, annak jo valasztas ez a gep, jo szerviz es az arkategoriaban kaphato legerosebb teljesitmenyt nyutja.

Legalabbis tegnap ugy gondoltam ennyi penzert nincs jobb, erre ma delutan villantott az Emag.
Emag 280k-ert kinal Lenovo Legion Y520-15IKBM laptopot. Eddig is lehetett ennyiert kapni GTX 1050 vga-val szerelt model-t, az Emag alltal kinalt gep viszont GTX 1060 6Gb kartyaval van szerelve! Sajnos azonban csak a teljesitmenyben visszavett MaxQ variansrol beszelunk, de meg ez a levizezett GTX1060 is fenyevekkel erosebb a GTX 1050 TI-nal. Cpu-bol csak i5 7300hq kapott helyet, de a legtobb jateknal ez nem lesz problema.
A hutes hasonlo a fenti Asus-hoz, de 1 ventilator helyett 2 dolgozik benne. A MaxQ GTX 1060 nagy teljesitmeny mellett keveset fogyaszt es ebben gepben is 70C alatt marad.

Nezzuk pro es kontra a fenti Asus-hoz kepest:

Pro
- jelentosen erosebb VGA
- 1 tb hdd helyett 2 tb
- tud 5 GHz wifit

Kontra
- gyengebb CPU (i7 helyett i5)
- angol billetyuzet
- gyengebb szerviz. Szemelyes tapasztalatom es masok velemenye alapjan a budaorsi Telemax szerviz akit alkalmaz a Lenovo javitasra csapnivalo banda akik sokszor lassuak vagy serulten adjak vissza a gepet (amit az ugyfelre kennek).
- jelentosen gyengebb kijelzo. A Lenovo LG LP156WF6-SPK3 panelt hasznal ami 55% sRGB szinmegjelenitest tud mindossze, igy alkalmatlan grafikai munkara. Eloben latva szerintem annyira nem gaz ez a panel es jo eles kepe van es annyira nem undoritoak a szinek sem, de azert Asus melle teve latni hogy as Asus paneljen erosebbek a szinek es maga a panel is vilagosabb.

A fenti hibai ellenere is elgondolkodtato a vasarlas, mivel ilyen teljesitmenyert nem sok a 280k. Kovetkezo alternativa amiben GTX 1060 MaxQ kartya van az a Dell Inspiron 15 7577 ami 370k-ba kerul.

Ar/teljesitmeny miatt a hibai ellenere a mai nap best buy gyoztese az Emag altal a Lenovo y520 lett.

Legalabbis azt hitten, de ismet tevedtem...

Notebook.hu most kezdett keszletkisopresbe es szabadulni akarnak ACER ASPIRE NITRO VN7-593G-734H (NH.Q23EU.004) [link] laptoptol 320.000 Ft-ert!

A fenti Asus-hoz es Lenovo-hoz kepest pro es kontra:
- "normal" GTX 1060 6 GB VGA, azaz nem az orajelekben visszavett kisebb teljesitmenyu MaxQ varians
- megbizhato szerviz (javitsatok ki ha tevedek, de horror storyt en nem nagyon hallottam roluk)
- gyonyoru kijelzo, LG LP156WF6-SPP1 85% sRGB szinmegjelenites, igy jo munkara is
- jo hutes, a fentiekkel ellentetben ITT nem egy kozos hovezeto fedi le a cpu-t es gpu-t, hanem szeparalt kulon hutest csinalt az Acer

Kontra
- dragabb, mint a tobbi, az Asus-nal 15k-val, a Lenovo-nal 40k-val.

Asus-hoz kepest egyertelmuen megeri az extra 15.000 Ft-ot, a Lenovo-boz kepest viszont el kell donteni, hogy meger e 40.000 Ft-ot:
- megbizhatobb bolt
- jobb minoseg (kijelzo es hutes)
- erosebb teljesitmeny
- jobb szervizhatter

Szerintem megeri ezt az extrat. Ezert is berendeltem egyet.

Akinek nem tetszik ez az Acer es sporolni akar, a kovetkezo legolcsobb alternativa a Lenovo y720 400.000 Ft-ert.
Szerintem boven meger ennyit az Acer es ez a nap best buy gyanusa a 80.000 Ft-os learazassa, ugyhogy vegyetek, amig el nem fogy !

(#17741) echterion válasza Darth_Revan (#17740) üzenetére


echterion
nagyúr

Te mi a nyavaját csinálsz amúgy ennyi laptoppal? Lassan egy kereskedést is nyithatnál, annyit vettél mostanában (meg nem csak mostanában). :))

**********

(#17742) Mikulásbá válasza echterion (#17741) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kipróbálja mindet,aztán megy vissza 14 nap előtt. :U

(#17743) maximilian4 válasza Mikulásbá (#17742) üzenetére


maximilian4
addikt

Mondjuk ha így van, akkor nem szép dolog visszaélni a joggal. Azoknak találták ki akiknek tényleg segítség és nyomós okuk van élni e joggal.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#17744) RM007


RM007
addikt

Ez se semmi eddig. Kíváncsi vagyok mennyiért fogják elvinni.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#17745) Darth_Revan válasza maximilian4 (#17743) üzenetére


Darth_Revan
veterán

GL553-at valoban viszavittem, ugyan az en hibam volt, de fizetes utan vettem eszre, hogy nem tud 5 ghz-et (ilyen ar mellett nem is gondoltam erre, hisz alap dolog lenne ennyi penzert, csak akkor tunt fel amikor nem latta az 5 ghz-es halozatot). Mint irtam mas hiba is volt, de ez volt az utolso csepp.
Y520 amit neztem nem az enyem volt.
Chimera-t is vissszakuldtem, par oldallal hatrebb olvashatod a bejegyzesem a hibairol, akkor megerted miert.
Korabban visszakuldott MSI GT75VR-t mar picit banom, hogy vissszakuldtem. Nem volt tokeletes a premium ar ellenere, de a tobbi tesztelt gepbez kepest jobb minosegu volt es minimalis hibaja volt, amivel egyutt lehetett volna elni, ha nagyon akarok, teljesitmeny es jatek elvezhetoseg teren jobb volt mint a 7700hq-s Chimera.

Komolyabb gamer laptopot mar nem is probalok ki, inkabb megvarom a Coffee Lake sorozatot jovo EV elejen. Az biztos megegyszer 7700hq+GTX 1080 kombot nem probalok ki. Nem csak hogy fps teren viszafogja jelentosen a gepet a lassu CPU, de mikroszaggatast is okoz. 120 hz -es MSI gepen 7820hk cpu-val es gtx 1080-al hiaba a kisebb frissiteses panel, megis folyekonyabb, elvezhetobb a jatek mint 144 hz-es 7700hq-s gtx 1080 Asus gepen. Meg a G-Sync sem tudta megoldani a gondot. Bar lehet javitottam volna ezen pre rendered frames allitgatasaval de az is lebet csak ram baja volt es segitett volna az hogy beleteszek meg 16 GB ramot, hogy single channel helyett dual channelben menjen..ugyan csak 2-3 fps novekedes lett volna jatekonkent a dual channel miatt, de lehet megszuntette volna a mikroszaggatast...de nem huztam az idot inkabb ilyennel.
Sajnos mivel senkinek nincs ilyen gepe ismerosok kozul, ezert meg kellett venni kiprobalni. Azt meg nem is emlitve hogy sok esetben azonnal talaltam olyan hibat, amit mas eszre sem vett, amig nem szoltam rola, szoval megtanultam hogy igazan csak magamban bizhatok.

Szoval nem, nem kibaszasbol vagy anyagi haszonszerzes vegett beszek meg es kuldok vissza valamit, hanem osszegyujtom hibait es aztan merlegelek, hogy meger e nekem ennyi osszeget a bizonyos hibak mellett. MSI-t mondom banom, mert tobbihez kepest minimalis hibaja volt, de a tobbit nem banom, mivel SZERINTEM szemetre valo kacatok voltak hiaba a 300k-s vagy 900k-s ar.
Ha egy nem top minosegu, nagyjabol mukodo gepet akarnek amit nekem kell tokeletesiteni, akkor nem premium aru Nagy markat vennek, hanem Clevo-t jelentosen olcsobban...

(#17746) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Apropo Clevo...megjelent az asztali 8700K processzorokat hasznalo P870TM es P775TM sorozat...meg csak most olvasok utana ezeknek (Clevo-val egy ideje nem foglalkoztam), de visszajelzesek alapjan az igen ehes Coffee Lake cpu miatt vannak energia ellatassal kapcsolatos gondok...illetve olyan vasarlo is van akinek elso bekapcsolaskor (valoszinuleg tulfeszultseg miatt) azonnal el is szallt az alaplapja :C

(#17747) Dhampir válasza TheNewDawn (#17739) üzenetére


Dhampir
félisten

Olyan asztalid volt? Egy klaviatúra csere megoldotta volna. :)

Annál a Lenovo-nál viszont nem tudom, hogy a TMX vajon ugyanannyi ideig javítja-e majd, mint a magyar gépeket, vagy teljesen a boltra kell hagyatkozni, ha majd netán szervizre szorul.

(#17748) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#17745) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Meg annyit hogy az Acer laptop amit rendeltem mar most tudom, hogy nem tokeletes. Pl a kijelzo szep, azonban 100% fenyerosseg alatt a fenyerosseg szabalyozasa celjabol alacsony frekvencias impulzusszelesseg modulaciot alkalmaz (egyszeru es olcso modja a fenyerosseg szabalyozasanak) ami nagyon nem jo az emberi szemnek (szemszarazsagot, szemfaradast, fejfajast okoz).
Ennek kikerulesere 2 mod van:
- mindig 100% fenyeron megy
Vagy
- specialis muszerrel egyeni ICC profit kesziteni a panelhez es azt hasznalni

Kozel sem pontos es csak nagyjabol latod, de ha olyan gepet akarsz, aminel nincs impulzusszelesseg modulacio, akkor vedd le a kijelzo fenyerosseget es tartsd oda a telefonod kamerajat. Minel erosebben villog a laptop kijelzo a telefonod kijelzojen, annal egezsegtelenebb.

Van Acer E5 575G laptopom, Ott nincs ez a gond. Ennel a most rendeltnel lesz, de nem zavar, ilyen hiba mellett is megeri nekem es megoldasom is van ra.

Na jo befejeztem :)

Mirr Murr igen, az kerdojel. De lehet hamarabb vegeznek, mert Nagy partneruk altal rendelt munkat elorebb vesznek. Ha oda kuldik, nem pedig roman szervizbe...

[ Szerkesztve ]

(#17749) KillHates válasza RM007 (#17744) üzenetére


KillHates
nagyúr

Olyan 300 ezer körül. Desktopban 400k-s kártya használtan!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17750) kreten67 válasza KillHates (#17749) üzenetére


kreten67
senior tag

Január vége február elejére lesz egy ilyen P5000 mxm3.0b vgám. Ez egyik komoly cég most vásárolt 10db Dell Precision M7720-ast ,bár azt még nem tudom,hogy milyen vga lesz benne,de remélem P5000.
A palmresten láttam ,hogy xeon a proci bennük és az NV matricát ,de az lehet p3000 vagy P4000 is.
A náluk kiselejtezett M6800 is a max verziók voltak ,így bízom benne,hogy ezek is kimaxoltak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.