Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18901) Muerte válasza #86952448 (#18899) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem szeretnék ünneprontó lenni,de most már kezd eléggé kínosan hosszúra nyúlni ez a "keserves nyenyere" ami a laptopvásárlásod körül zajlik.Nincs azzal semmi gond ha jól érzed itt magad köztünk,de ez még mindig a "gaming notebook" topik,nem pedig a "Milyen notebookot vegyek?" :klikk és nem egy chatszoba,vagy Fb üzenőfal ahol esetleg valakit érdekel hogy mit eszel,vagy hogy mik a világnézeteid.Szerintem kaptál már több mint elég segítséget az ügyben,MI nem tudunk helyetted dönteni.
Nagyon kezd elkanyarodni a topik megint attól amire hivatott,ezért megkérlek téged is és a többieket is újfent hogy "vissza a gyökerekhez"!

[ Szerkesztve ]

(#18902) KillHates válasza Muerte (#18901) üzenetére


KillHates
nagyúr

Navégre! :((( :R

Privátokban már sírva röhögünk ezen a kanosszafutáson.... :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18903) Darth_Revan válasza Muerte (#18901) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah de akkor most melyik kombó jobb?

GTX980M+GSync vagy GTX 1060+no GSync ?? :(

;]

(#18904) #86952448 válasza Muerte (#18901) üzenetére


#86952448
törölt tag

Rendben, kösz az útbaigazítást. Végül is sokat segítettetek, úgyhogy számomra megérte. Nem rontottál el semmit, és egyelőre nincs mit ünnepelni. Kösz a türelmet is, örülök, hogy most lett eleged a problémámból és nem korábban.

Beszélgessetek speciálisabb témában, én megyek, ahová küldtek. Azért majd - ha felnövök a feladathoz - lehet, hogy visszatérek, és szigorúan ontopic, részt veszek a témában, bármi is legyen az.

Egyébként, ha hamarabb szültok, hogy nem a megfelelő topicban kérek segítséget, megelőzhettük volna a kellemetlenséget.

Elnézést, kösz mindent, viszlát!

(#18905) Sischo válasza #86952448 (#18900) üzenetére


Sischo
tag

Én még pár hete azért jöttem fel erre a forumra, mert én is laptop vétel elött voltam hasonló budget-el és gondolkodtam egy gamer notin. De most már cask azért jövök minden nap, mert kíváncsi vagyok, hogy végül mit fogsz venni :)) Amúgy sztem ha végül én is gamer felhozatalból választottam volna akkor az a Dell 7577 let volna.

(#18906) Ubul86 válasza #86952448 (#18904) üzenetére


Ubul86
őstag

nyugi, én onnét lettem átirányítva ide :D

(#18907) #86952448


#86952448
törölt tag

Szerintem nem az a baj, mit kérdezek, hanem ahogyan kérdezem. És ameddig.
Az fért volna bele a főnöknél, ha belenyugszom az első vagy a második vásárlás problémáiba. Így, hogy nem adom fel, már unalmas. Abban igaza van a górénak, hogy dönteni nem tud helyettem senki.

De milyen hasznos infókat kaptam a dell-el kapcsolatban is: pl a notebookchecken nem vettem észre, hogy az ips nem az igazi, ezt is innen tudom. Tehát nekem megérte. Nem beszélve arról, hogy egyesek kifejezhetik jókedvüket egymásnak privát üzenetben a "kanosszafutás" kapcsán.

Tehát, szerintem megéri itt kérdezni. De mostmár megyek, mert sok a betű. Kikapok.

(#18908) Muerte válasza Ubul86 (#18906) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha valaki jórészt játékra akar venni laptopot,annak szívesen segítünk,mint eddig is tettük,de azért az egy minimum elvárás hogy google-t azért tudjon már mindenki használni ha lehetséges (teszteket olvasni,videót nézni,felhasználói tapasztalatokat olvasni a kinézett géppel kapcsolatban,keresőt használni a topikon belül,mert sok olyan kérdés újra és újra felmerül amire már legalább 100x meg lett adva a válasz) Gond akkor van,ha átmegy az egész túlzott OFF-ba és jelentősen elkanyarodik a társalgás a topik valódi témájától.

workdontplay: 1.Nem vagyok főnök,több mint 4 éve indítottam ezt a topikot és valahol felelősséggel tartozom iránta,ezért szeretném ha megmaradna legalább valamelyest szakmai szinten.
2.Igen,roppant unalmas tud lenni,ha lassan 3 hete erről szól itt a téma,mert valaki nem tud önálló,saját döntést hozni,sajnálom de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#18909) Ubul86 válasza Muerte (#18908) üzenetére


Ubul86
őstag

ezzel tisztában vagyok, csak mikor leírtam az igényeimet ott, és hogy azért az összegért nincs gép, ott mondom jóvanakkor, meg mit akarok már 300Kért, néha már-már bicskanyitogató volt, főleg hogy 3 éve ugyanez el volt játszva, és a színvonal nem változott.

persze utána más meg szólt, hogy ha már gamer noti, akkor jöjjek inkább ide...nem is kellett sokat filozofálni, neekm a notebookcheck eredmények, meg még pár teszt oldal és az itteni hozzászólások meggyőztek, hogy nem fogok mellényúlni. Sőt, még kellemes meglepetés is ért, mert az igényeimet a kapott színvonal alá lőttem be.

az biztos, hogy ha gamer gép, akkor mnár inkább ide jövök legközelebb is, mert több segítséget kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#18910) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Véleményetek szerint az 1060 Max-Q nem sokkal erősebb az 1050 Ti-nél?

(#18907) workdontplay

Számomra (is) hasznos volt, hogy megosztottad a notebookchecken talált infót a kijelzőről, habár ismerem a notebookchecket, de a 7577 tesztet még nem láttam.
Az viszont kérdéses, hogy minden 7577-be ugyanaz a panel kerül-e bele, mert ez nemegyszer változó egy azonos típus esetében is.

Amúgy én élveztem az eddigi "ízes" hozzászólásaidat a gépkeresésről. :D
Sokan kerülünk hasonló dilemmákba, legfeljebb ennyire részletesen nem osztjuk meg a nagyérdemű előtt.

[ Szerkesztve ]

(#18911) #86952448 válasza Muerte (#18908) üzenetére


#86952448
törölt tag

Kétszer hoztam önálló döntést 3 héten belül. Én vettem itt az elmúlt 3 hétben a legtöbb gamer laptopot. Neked más bajod van.

A fórumok moderátorai általában PM-ben rendezik, amit nem illik nyilvánosan rendezni. 4 év alatt ezt elsajátíthattad volna. 15 éve kezdő moderátorként engem is kioktattak, amikor például beleírtam valaki hozzászólásába, vagy nyilvánosan tettem helyre nem nyilvánosan rendezendő kérdéseket. Ha úgy érzed, hogy ez mások hasznára vált, akkor indokod van rá, hogy így rendezted.

Egyébként ne haragudj, valóban nehéz eset vagyok. Nem igazán érdekel, az on-off topic kérdés, belefáradtam már a viselkedésbe. Jogos amit írtál.

---

Mindenki: megígérem, hogy majd tudatom, mit vettem végül. De csak ha bevált, és végleges.

(#18912) NTonee válasza Dhampir (#18910) üzenetére


NTonee
veterán

teszteken elért pontszámok és fps alapján (már amiket én láttam) a 1060-hoz lényegesen közelebb van, mint a 1050Ti-hez. De élő példányt kezemben én nem fogtam.

[ Szerkesztve ]

(#18913) Muerte válasza #86952448 (#18911) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nincs veled semmi bajom :N A többieknek is szólt akik chatszobának használnak szakmai topikot.Pont az is probléma hogy olyan dolgok vannak beírva sokszor amit privátba illene intézni...Nyilván akinek nem inge,nem veszi magára,ennyi.

(#18914) Muerte válasza Dhampir (#18910) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jó esetben,ha nem kell túl sok órajelet ledobnia melegedés miatt,akkor egy erős 980M-nek felel meg az 1060 max-q,tehát kb. 20-30%-kal erősebb mint az 1050Ti.

(#18915) Pocok256 válasza Dhampir (#18910) üzenetére


Pocok256
veterán

Kasznitól függ van ahol a 1050 szintjét sem éri el :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18916) Dhampir


Dhampir
félisten

NTonee, Muerte75

Köszönöm!

(#18915) Pocok256

Kasztnitól, ezt úgy érted, hogy a hűtés kialakításától és a processzor teljesítményétől?

Ez például a Dell Inspiron 7577 esetében inkább jobb teljesítményt, mint rosszabbat jelent?

(#18917) zolizozo80


zolizozo80
tag

Chimera: 3 óra játék után is kellemesek a hőfokok szerintem...(ultra grafikán)

(#18918) Pocok256 válasza Dhampir (#18916) üzenetére


Pocok256
veterán

1060max Q nak jóval agreszivabb a hűtés profilja. Ahogy eddig kivettem sokkal hamarabb leveszi az orajeleit mint egy sima 1060 emiatt kisebb hőmérsékletnél is nagyobb órajelvesztést tapasztalunk. A konkrét gépnek utána kell néznem nekem is mert fejből nem vágom.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18919) maximilian4 válasza KillHates (#18902) üzenetére


maximilian4
addikt

De bezzeg mikor én írtam le, akkor nem álltatok mellém! :D De legalább mostmár tudom hogy nem csak szerintem kva "vicces", már-már inkább idegesítő ez a hercehurca. Már minden le lett írva 10x, és amikor húszadjára mégis csak visszajön ugyanaz a kérdés, akkor ez a jelenet pörög le előttem: "mond még egyszer ha mered...!!!

Maxi

(#18920) Angel2014 válasza Pocok256 (#18890) üzenetére


Angel2014
addikt

Online játszottam neteztem stb...De itt van a Call of dutyval is terhelve.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18921) Darth_Revan válasza Angel2014 (#18920) üzenetére


Darth_Revan
veterán

VGA mennyi volt? Gpu-z kepet tudnal feltolteni amin latni a VGA adatait?

Illetve fan profile melyik volt? Auto vagy max?

(#18922) KillHates válasza maximilian4 (#18919) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem csak a probléma vs fórumozók mém jut erről az eszembe:

Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?

1 aki kicseréli a villanykörtét és beírja, hogy ki lett cserélve
14 aki megosztja a hasonló tapasztalatait a villanykörte cserélésrol, és hogy hogyan lehet más módon is kicserélni
7 aki figyelmeztet a villanykörte cserélés veszélyeire
1 aki az egészet átrakja a világítás topicba
2 aki nem ért egyet ezzel és átrakja az elektromosság topicba
7 aki felhívja a figyelmet a nyelvtani hibákra a villanykörte cserélésrol szóló hozzászólásokban
5 aki flame-eli a nyelvtanárokat
3 aki kijavítja a nyelvtani hibákat a flame-ekben
6 aki vitázik azon, hogy ''villanykörte'' vagy '' villany körte'' másik 6 aki hülyének ítéli ezt a 6-ot
2 gyártásban jártas mérnök, aki felvilágosítja a csoportot, hogy a helyes kifejezés a lámpa
15 mindent tudó aki azt állítja, hogy dolgozott az iparágban, és a villanykörte kifejezés teljesen korrekt
19 hozzászóló aki azt mondja, hogy ez a topic nem a villanykörtékrol szól és legyenek szívesek a beszélgetést egy villanykörtés topicban folytatni
11 aki megvédi a hozzászólásokat, mert mindannyian használunk villanykörtét ezért a hozzászólások idevágóak a fórumba
36 vitázik azon, hogy melyik módszer a legtökéletesebb a villanykörte kicserélésére, hol lehet megvenni a legjobb villanykörtéket, melyik márkájú villanykörte a legjobb ehhez a technikához, és melyik márka hibás
7 aki hivatkozásokat ír be, ahol különbözo villanykörtékrol lehet látni példákat
4 aki megállapítja, hogy az elozo hivatkozások nem jók, és beírja a jó hivatkozást
3 aki olyan hivatkozásokat ír be amiket a beírt hivatkozások alapján talált és ezek alapján hozzákapcsolható a villanykörte a fórumozó csoporthoz 13 aki belinkeli az összes hozzászólást, az összeset idézojel közé véve odaírja, hogy ''én is''
5 aki beírja, hogy nem fog többet írni, mert nem tudják többé kezelni a villanykörte problémát
4 aki azt mondja, hogy ''nem beszéltük már meg ezt nem sokkal ezelott?''
13 aki azt mondja, hogy ''csinálj inkább egy Google keresést a villanykörtékre, mielott kérdezel a villanykörtékrol''
1 aki az eredeti hozzászólásra válaszol mától 6 hónap múlva, így újrakezdi az egészet

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18923) maximilian4 válasza KillHates (#18922) üzenetére


maximilian4
addikt

:C

Maxi

(#18924) RM007 válasza KillHates (#18922) üzenetére


RM007
addikt

"Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?"

Nálam csak 1, az pedig én vagyok. ;] Már megint nem hallgattam senkire. Olvasok és figyelek, viszont nem bonyolítom túl. Pár nap múlva elutazom jó időre Kínába(kb 3 hét), aztán ha megjöttem kártya teszt. Itthon fog várni az ugyancsak Kínából jövő új erőmű. :P Megkérdeztem amit ilyenkor szokás, így remélem nem lesz szopás. :DDD :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#18925) maximilian4 válasza RM007 (#18924) üzenetére


maximilian4
addikt

Vegyél kint valami fasza laptopot. Gondolom bőven van választék és jóval olcsóbb. Ráadásul ha személyesen hozod be, akkor sem áfa, sem vám. Amivel sokat meg tudsz spórolni, mert egy 300 ezer ft értékű laptop esetében ez már +100 ezer forint lenne.
Többiek: lehet leadni a rendeléseket :D

Maxi

(#18926) RM007 válasza maximilian4 (#18925) üzenetére


RM007
addikt

:D
Sajna dolgozni megyek, nem lenne nekem arra lehetőségem, sem időm, rohanás lesz végig egyik helyről a másikig, amilyen a zenész élet. Mint már párszor érzékeltettem a mostani lapossal jól megvagyok, minden szempontból (most már) bejön, nem vennék újat főleg mert nem is látok olyat amiért megvesznék, így marad ez. Ami pedig a további fejlesztést illeti, nagyon izgat, nem mondanék le róla. Nem várom el hogy megértsetek. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#18927) Dhampir válasza Pocok256 (#18918) üzenetére


Dhampir
félisten

Áh, köszi!

(#18928) k-adi válasza Ubul86 (#18909) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem ismerem a részleteket így offba rakom, de a gamernoti és 300k az nem igazán passzol 1 mondatban sajnos manapság (se) :( (ha a "minőség" is fontos persze)

(#18929) Mikulásbá válasza RM007 (#18926) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dikk má,a százfogú cigányzenekarban vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18930) RM007 válasza Mikulásbá (#18929) üzenetére


RM007
addikt

:N

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#18931) zolizozo80


zolizozo80
tag

Gamerek!?
Van itt valakinek 1080-nal szerelt laptopja?

(#18932) maximilian4 válasza zolizozo80 (#18931) üzenetére


maximilian4
addikt

neked

Maxi

(#18933) TheNewDawn válasza k-adi (#18928) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pedig de, simán, a gamer notebook kategória minden , ami alkalmas már játékra valamennyire, tudom lehet neked 1,5 milliós 1080TI notid van 128 gb rammal, de Mo on nem ez az általános.
Már a 940mx en lehet jatszogatni pár éves játékokkal, szóval a kategória legalja bizony ez, vagyis olyan 150 nél indul.

250 től olyan 450-500 ig tart a középkategória( tehát amibe minimum 1050ti és max Q max mentes (szóval rendes) 1060 6gb os van. ( nyilván sokkal jobb kijelző hűtés anyaghasználat stb is mint a kategória alján levő gépekben.

500 felett pedig hazánkban már bőven felső kategóriás a dolog, minden olyan ami ilyen Asus Rog vagy Dell Alianware min 1070 es kártyával 17.3 vagy 19 es kijelzővel, stb stb.

Tetszik, nem tetszik, az én 1050ti vel felszerelt Y520 am is ( pedig 250 be került nem hogy 300 ba ) is gamer, mégpedig nem is annak a legalja.

(#18934) Medocsabi válasza TheNewDawn (#18933) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez tényleg iszonyat egyénfüggő. Van itt olyan aki szerint a 1080 sli is csak középszerű (nyilván nem Pocok-ra gondolok áááááá ;] ), nekem pl a 960m még overkill is, a starcraft,bf3 meg WARCRAFT3 (ennek ölég az integrált is vazze ). viszont kib.k.rvajó a dell hűtése,ha a paplanon van is a gép és alig kap levegőt se megy 80 fölé a hőmérséklet,ha megemelem akkor max 70.Elég lenne nekem olcsóbb is,de ott sajna fostalicska a hűtés. :( (sőt az igazat megvalva mostanában nézegetem a 13"-os kis asusokat 940m-mel,de drágább,gyengébb gépet venni mint a mostani igazán öntöklövés lenne.)

[ Szerkesztve ]

(#18935) buherka válasza Muerte (#18867) üzenetére


buherka
addikt

Úgy vagyok vele hogy engem nem izgat hogy műanyag a fedlap...vagy a ház. Predatoromban sem látok sok fémet, mégis olyan rohadt nehéz mint a dög. :D

(#18882) kirjak...GTX 1080 8GB SLI...hmmm...ezt én sem tudom hogyan lehet hűteni. Mondjuk sosem értettem hogy egy ilyen gépbe minek SLI. Úgy sem hozz annyi pluszt, amiért megéri még egy VGA-t beletuszkolni. De láthatod a maximalisták igényeit is megpróbálják kielégíteni. Nekem még a 1080-as is bőven sok lenne. Még ezt a 1060-as VGA-t sem nagyon használom ki a Predator-ban van. :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#18936) k-adi válasza TheNewDawn (#18933) üzenetére


k-adi
nagyúr

"a gamer notebook kategória minden , ami alkalmas már játékra valamennyire" -- hát, ööö.. nem éppen :D legalábbis Mo.n lehet ez a felfogás (ami nagyon szomorú - teszem hozzá) de azért ezt legalább ne hirdessük tovább....szerintem.
Persze nincs kőbe vésve a definíció, ezért is keverik sokan, de a "gamer notebook" fogalom egy bizonyos minőséget kell(ene) prezentálnia, ergo az éppen eldöcögő "játékoslaptopokat" inkább hívnám bárminek mint gamernek.

Nem is reagálnék hosszan, mert nem akarok flamewart, meg valaki más akinek van ideje rá majd szétcincálja a kommented, (ugyanis lenne rá mód bőven), én csak annyit fűznék ehhez, hogy már számtalanszor volt ez a téma itt is kibeszélve:

pl. jó hűtéssel, rendes vázzal, igényes garanciával, jó panellel, nem forrósodó bill.-el, "viszonylag" halk, stb. (és itt most korántsem a csúcskategóriára kell gondolni, ugyanis nem "kiváló"-t írtam) nem kapsz rendes notit 300 alatt Mo.n.. Sajnos. Hidd el én sem örülök neki...de valamilyen szinten érthető.

Na már most az a laptop amelyben ezek a tényező(k) hiányoznak (amiket felsoroltam az előbb), azokra mondhatsz bármit csak "gamert" nem. Tudom, tudom, így könnyebb eladni.. anno én is így hirdettem a lenovomat pedig marhára nem volt az, de konkrétan 5év után a feléért elkelt pedig koránt sem ért annyit.... :D

(#18937) Rickeffe válasza k-adi (#18936) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

+1.
Mint a terepre alkalmatlan "terepjárók".

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#18938) Angel2014 válasza Darth_Revan (#18921) üzenetére


Angel2014
addikt

Erre gondoltál?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18939) buherka válasza Dhampir (#18884) üzenetére


buherka
addikt

Nekem anno volt régen egy ThinkPad W520-as gépem és volt benne saját színkalibráló beépítve. Igaz TN kijelzős volt és nem IPS, de még annál szebbet sohasem láttam színhűségben. A betekintési szögei is nagyon rendben voltak. Még megvan a valahol a széria száma a kijelzőnek. Még most is brutál drága, drágább az IPS-nél...
A mostani Acer gépemnek is nagyon szép színei vannak, de merem azt mondani hogy az a TN kijelző kalibrálva szebb volt. Na azóta meglátok egy ilyen Y520-as...kijelzőt és jajjjj....Főleg a fényerő bajos ezeknél az alacsony gamut-os IPS kijelzőknél. Fakók a színek. Láttam már Y520-at és nem tetszik a kijelzője.
7577-et nem láttam, erről véleményt nem tudok mondani. De ami még a 60%-os színhűséget sem éri el...attól csodát nem várjál. Persze simán el lehet vele lenni, amíg meg nem látsz egy jobbat... :D

Persze játékra jó, meg átlag felhasználásra...mert inkább ezekre van kitalálva.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#18940) TheNewDawn válasza k-adi (#18936) üzenetére


TheNewDawn
addikt

" jó hűtéssel, rendes vázzal, igényes garanciával, jó panellel, nem forrósodó bill.-el, "viszonylag" halk, stb. (és itt most korántsem a csúcskategóriára kell gondolni, ugyanis nem "kiváló"-t írtam) nem kapsz rendes notit 300 alatt Mo.n"

Ugyanúgy szét lehetne cincálni ezt ( sőt az összes ) kommentet is. Ugyanis minden csak viszonylagos.Mi az a jó hűtés meg rendes váz stb ?Mint mondtam valakinek a 150 ezres is gamer, van akinek a 600 ezres se.
Elég sokan irhatnák azt, hogy az ő mérjéjük szerint a jó amiket írtál az nem 300 hanem 500 nál kezdődik.
Ugyanis 300 ért NEM fogsz olyan gépet kapni amilyet leirtál.
A felső kategória alatt ( ami szerintem olyan 500 nál kezdődik ) valahol ( minél olcsóbbat veszel annál több helyen ) kompromisszumot kell hogy kössél, és el kell döntsed neked mi a fontos.

( Remélem amúgy nem a Dell 7567 re gondoltál azon paraméterek alatt amiket leirtál :))

(#18941) barnabas22


barnabas22
tag

most próbáltam ki a BF1-et.. a gpu hőfoka olyan 75 fok körül marad, de a cpu hőfoka simán fel-fel
szökik 90 fölé :F kb.2 hónapja pasztázták újra Noctua-val.. létezik az, hogy *arul csinálták meg? Esetleg Grizzly Conductonaut menjen neki és küldjem fel Fix-hez? :F

(#18942) maximilian4 válasza barnabas22 (#18941) üzenetére


maximilian4
addikt

Throttlingol is, vagy csak a hőmérséklet magas?

Maxi

(#18943) barnabas22 válasza maximilian4 (#18942) üzenetére


barnabas22
tag

szerintem csak a hőmérséklet magas, fps droppok pl. nincsenek, ultrán átlag 50fps
...de bántja a szemem a hőmérséklet

[ Szerkesztve ]

(#18944) Medocsabi válasza barnabas22 (#18941) üzenetére


Medocsabi
addikt

Pedig annak az Asus-nak alapból fasza a hűtése,akkor lehet nem jól tették vissza rá a heatpipe-ot? :U

(#18945) k-adi válasza TheNewDawn (#18940) üzenetére


k-adi
nagyúr

A gamernotebooknak pont az a tulajdonsága, hogy erős teljesítmény mellett nem döglik meg.

Persze lehet kompromisszumot kötni, de csak egy bizonyos szintig! Ez az ami felett elsiklasz.
Én nem azt mondom, hogy mindenből a legjobbat kell, nyilván nem, nincs is rá pénz. De egy bizonyos szint alá nem lehet leereszkedni... vagyis lehet de az nem "gamer" lesz már max. annak lesz címkézve a bolt polcon.

Ez olyan mintha azt mondanád, hogy a roller és a kocsi is gurul, mert van kereke.. hát van de a rollerből sosem lesz kocsi hiába mondod rá, hogy van kereke de csak kettő mert kompromisszumot kellett kötni. A közeli parkig, pár sarokig elrollerezel gond nélkül, de tovább? a-a :N

(#18946) barnabas22 válasza Medocsabi (#18944) üzenetére


barnabas22
tag

hát nem tudom, de abban a LSZ-ban ahol csinálták nem valami bizalomgerjesztő a szaki..most nem akarom megnevezni a boltot, de eleve azzal kezdte a telefonban hogy nem biztos hogy van hozzá olyan csavarhúzója.. meg jó annyi csavar van stb. időpontra ígérték, aztán még akkor nem volt kész, vártam vagy 20 percet.. kihozta és bekapcs, semmi. erre nem dugta vissza az akkut, na akkor megint szétszed. Otthon kiderült hogy valami kis apró részecske mozog benne. Visszavittem és akkor már nem. Nyilván kieshetett. Én oda többet soha többet! Lehet felküldöm Fix-hez és pasztázzák, újra nézzék át, aztán ha elb*tak valamit akkor leverem rajtuk, adtak munkalapot is :)

[ Szerkesztve ]

(#18947) maximilian4 válasza k-adi (#18945) üzenetére


maximilian4
addikt

Most nem magamat akarom fényezni, de az alsóbb kategóriában is vannak korrekt gépek. :D Nyilván itt is vannak kompromisszumok (full műanyag, kijelző színhűség..), de legalább nem döglik meg a gép. Ami teljesítményt tud azt le is tudja adni. Ehhez kellett egy újrapasztázás, de legalább ezen tényleg sokat segített. Láthattunk olyan gépet is amin semmit nem segít szinte.

(#18946) barnabas22

Vidd el KIllHates-hez.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#18948) TheNewDawn válasza k-adi (#18945) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Persze, csak mint írtam már egyszer, minden viszonylagos, és mindenki másnál más az a bizonyos szint, meg ehhez jön még hozzá az is, hogy ki lehet fogni mindegyikből nagyon jó ( már viszonylagosan ) meg nagyon rossz példányokat is, nyilván nem az összes Acer Vx, Dell 7567 Lenovo Y520 stb stb összes példánya ugyanaz.
Plusz még mondhatnám a szubjektivitást is, van aki szerint bizonyos gép hűtése SZERINTE nagyon jó, másiké meg nem, aztán a gyakorlat az ellenkezőjét mutatja.
( Ha most elolvasna az ember 10 tesztet abból 10 en min 8 félét írnak ).

Sőt, a hűtés meg minden egyéb is viszonylagos, pl a Lenovom lehet egy 1060 ast vagy egy i7 es felforralna, és most anyáznék magamban hogy miért vettem ilyen fost, de az i5 és 1050ti vel piszkosul elégedett vagyok vele hűtés terén ( is ).
De félre ne érts, nem vitatkozni akarok ezúttal és maximálisan értem az álláspontod, csak leírtam röviden én hogyan látom.

(#18949) maximilian4 válasza TheNewDawn (#18948) üzenetére


maximilian4
addikt

Tudnál felrakni mondjuk egy óra bf1 mult után hwinfos képet, amin mind a max hőmérsékletek (cpu, gpu), mind az órajelek rajta vannak? Merő kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#18950) TheNewDawn válasza maximilian4 (#18949) üzenetére


TheNewDawn
addikt

BF után nem, mert nincs fent, de pl WItcher 3 Deus Ex Tom Clancy Division vagy AC Origins után persze, ha Aidával készült is megfelel :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.